Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Életmódváltás

fórumvírus
Létrehozva: 2007. szeptember 22. 10:32

sziasztok!

hát itt az idő.. egyéb külső és belső okok miatt az egész család életmódváltásra kényszerüljön..

A sors is így akarta/akarja, mert a kamránkat nem olyan régen ellepték a molyok.. szóval, nincs már benne semmi, újra fel kell tölteni. Na de ha már feltöltöm és egyébként is aktuális az életmódváltás téma nálunk, akkor gondoltam, nem a megszokott dolgokat vásárolom bele.

Tehát, azoknak, akik "reformkonyhát", vagy vegetáriánusat, vagy bárminemű diétásat, - hogy milyen diéta alapján jelen esetben mindegy - vezetnek, itt a felhívás keringőre..

mit vegyek? mit NE vegyek? mi legyen feltétlenül itthon, hogy a neten található recepteket meg is tudjam főzni és ne az legyen, hogy minden nap fél-2 órát rohangáljak a vásárlás miatt.

hol lehet ezeket a dolgokat egyszerre megvenni, nem túl drágán ékes fővárosunkban, mondjuk Dél-Pest közelében?

ja és persze, nem utolsó sorban recepteket is várok..

kemény dió lesz ez nekünk.. két felnőtt - akik szerintem alapvetően egy kicsit elkényelmesedtek (jajj de szépen fogalmaztam meg a lustaságot, ugye? mentségemre legyen mondva, magamról is beszélek:D),illetve 2 kisgyerek él itt. Az egyik kicsi - a nagyobb, 3,5 éves, válogatós, rosszevő. a bölcsiben anno még a jóevőnek kikiáltott gyerkőcöket is elrontotta.. , a másik pedig alig 10 hónapos, neki ugye egyéb korlátok szabnak határt!!!

szóval, hajrá, kreatív háziasszonyok, (urak is akár) lehet segíteni, melyet előre is köszönök...

fórumvírus

  1. 2007. szeptember 22. 14:5136.
    Nagyjából átfutottam a hozzászólásokat....végülis már majdnem okosságot leírtak előttem....

    Szerintem tedd meg a kezdő lépéseket... Néhány hét, esetleg hónap után már sokkal jobban el tudsz igazodni, mi az, amit a Te családod be tud tartani és mi az, ami - bár úgy az egészséges - sajnos lemondásként, kényszerként él meg....

    Bármennyire is egészségtelen a fehér rizs, a fiaim nem tudtak megbarátkozni a párolt barna rizzsel. Már nem erőltetem... Viszont, ha tölteléket készítek, pl. paprikába, akkor párolt barna rizst teszek bele, így elfogadják..

    Csatlakozok az előttem szólókhoz, hogy a gyerekeknek szánt dolgokban több a cukor, ilyenek a reggelire szánt gabonapelyhek is. Az enyémek teljesen megszokták a cukormentes gyümölcsös műzlit. Pedig először csak magunknak készítettem, nekik ment a gabonapehely, de utána észrevétlenül áttértek ők is műzlire. Natúr joghurttal készítem, egy szem friss gyümölccsel. Nem írtad, szeretitek - e a gyümölcsöket, zöldségféléket? Már csak emiatt is szükséges azért gyakran vásárolni! Lehet pótolni fagyasztottal is, de azért a friss egész más...

    Nálunk nagyon népszerűek most a krémlevesek! Abba aztán mindent bele lehet csempészni, bőszen kanalazzák a srácok!

    Ja, és szerezz be esetleg egy wokot, abban is jó kis kajákat lehet készíteni, aránylag kevés zsiradékkal....

    A tejtermékeket mi is imádjuk, sőt házi tejet fogyasztunk, aminek min.4,5% a zsírtartalma, de szerintem akkor is jobb, mint az agyonfeldolgozott dobozos...

    Sok sikert!
    előzmény:
    fórumvírus (1)
    2007-09-22  10:32
  2. Torolt_felhasznalo_263081
    Torolt_felhasznalo_263081
    2007. szeptember 22. 14:3235.

    Szia! Nálunk is életmódváltás történt,de nem a molyok miatt 

    A nagylányom tavaly ismertetett meg a déltengeri életmóddal és ő is ugyanazt csinálta,amit te. Kiürítette a kamrát és csak olyan dolgokat vett,amit ehet.

    Példáját követtem.

    Amiből feltétlen van mindig itthon az a sovány natur joghurt,sovány sajt,sovány tej.Többször a light túró.Ezek a tejtermékek.

    Tojás

    Olajból ha van lehetőség olíva.Light margarin,mogyoró,dió.

    Sovány húsok,pulyka,csirkemell,darálthús.Párizsi,sonka.

    Zöldségek minden mennyiségben.

    Tésztafélék,krumpli pedig csak a legminimálisabb.Mivel azonban pici gyerekeid vannak,nekik ezekre is szükség van.Azonban a főzelékféléket részesíteném előnybe náluk is. Talán nem késő nekik is ezekkel a kajákkal megbarátkozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_972871
    Torolt_felhasznalo_972871
    2007. szeptember 22. 13:5134.
    sanos sokan visszaelnek(szinte mindenki!)a media hatalmaval..Kampany kampny hatan.csak azt nem irja le senki,hogy hogyan lehet valojaban egeszsegesen elni..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854281 (27)
    2007-09-22  11:53
  4. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. szeptember 22. 13:4033.
    Amiben nem latsz molyokat, azt kar kidobni, eleg ha a melyhutobe teszed par napra, annyi idore amig elmulik a molyinvazio.
    előzmény:
    hilad (2)
    2007-09-22  10:46
  5. 2007. szeptember 22. 13:3432.

    Nekem a nyári kánikulában sikerült átállnom. Annyi vizet ittam, h már nem is igazán kívántam enni. Ásványvizen (buborékmentes), nektarinon, görögdinnyén, zöldségeken éltem. Egyszerűen nem kívántam mást. Annyira hozzászoktam, - bár féltem, h a hidegben majd visszeszedem, amit addig leadtam - h nincs most sem gondom. Bár a gyümölcs nagyon hiányzik. Ill. most rátaláltunk egy nagyon jó ízű almára (ritkán ettem, mert nem volt olyan, amire azt mondtam volna, h "nah, igen, ez az!), amiből 1-1-et eszem, s bőven elég.

    Nagyon jó minőségű élelmiszert érdemes venni. Pl. kenyér. Tudod, az a barna, magvas, kissé savanykás. Ebből egy idő után elég egy fél szelet is, mert úgy jól laksz tőle. Míg a fehér,felfújt kenyérből 3 szeletre van szükség, h érezd, h nah, ettél is valamit.

    Az édesség: mi bizony eszünk azt is. Nagyon jó minőségű, 70 %-tól felfelé, étcsokit. Olyan laktató, h elég belőle 1 picike kocka.

    Bevallom őszintén, h nem tudom, h mit szeretnél édesíteni a 10 hónapos babádnak.
    A banán és a sütőtök nagyon jó édesítő.

    Én is húst-hússal eszem. Viszont az utóbbi időben alig. Margarinból Bord Eve-t. Van belőle többfajta.

    S ami érdekes. Mangalicazsír-olívaolaj keverékével főzünk.

    A zöldségeket az Ikea-ban kapható zöldségpárolóval készítjük. Nem vízben főzzük. Egészen más ízük van. Ezért sót alig kell használni, ami tudvalevőleg vízvisszatartó.

    Vasszerpenyőben - amibe épp annyi zsíradék kell, h bekened az alját - sütjük a húsít. Valami fantasztikus - puha és közben a nedvesség is benne marad, s pillanatok alatt készen van. (Csak kell hozzá egy férfi, aki a főzőlapra teszi, mert olyan nehéz  , a legjobb, ha ő maga el is készíti a kaját.)

    Tésztaféle: a Panzani-nak van egy 3 perces tésztája. Visszazárós csomagolású, mert van olyan is, aminek összefogják a száját, s egy fémzáróval zárják le - ez nem ízlik annyira. Én még ilyen finom tésztát nem ettem. Néha eszünk húsos tésztát. Nagyon fini, ha zöldségekkel készítjük el, h kis kockára vágott pulyacicit is rakunk bele.

    Sajt pedig minden mennyiségben, kilószám.

    Azt gondolom, h a jó minőségű élelmiszerek semmivel sem drágábbak, mint a rosszak, a jó minőségűtől valahogy az ember kevesebbtől is jól lakik. Valaki tudja, h miért?

    Mi 3man vagyunk a családban, s mind a 3-man bizony látványosan fogyunk, már meghaladtuk a 10 kilót (külön-külön). És, ami nagyon fontos, h nem vagyunk éhesek, s nem is esik nehezünkre így enni, nem érezzük a kényszert.

    előzmény:
    fórumvírus (1)
    2007-09-22  10:32
  6. 2007. szeptember 22. 13:3231.

    Herbaház. Minden egészséges dolgot, élelmiszert lehet kapni és elég jó áraik vannak. Bp. VIII. ker. Százados út. A Népstadiontól 1-es villamossal 1 megálló a Népliget felé. (Hős utca) TTL áruház mögött van. Mi ottszoktunk vásárolni.

    www.herbahaz.hu

    Sok sikert! Vaszkor 

    előzmény:
    fórumvírus (1)
    2007-09-22  10:32
  7. 2007. szeptember 22. 13:0630.
    A moly irtáshoz kapcsolódva szeretnék hozzá szólni:Kertészeti boltban kapható Bió stop élelmiszer molycsapda 960ft.Két hét alatt eltüntek a molyok.
    előzmény:
    fórumvírus (1)
    2007-09-22  10:32
  8. 2007. szeptember 22. 12:1729.

    Sziasztok!

    Magam is túl vagyok egy moly-invázión, égnek állt az összes hajam szála, mire mindent kitisztítottam (nálunk egy adag dióból indult az egész&nbsp

    Szerintem is a mértékletesség a fontos, magam is próbálok egészségesebben étkezni. A krumplit ritkábban használom köretként, de a barna rizset, a kölest! (a legegészségesebb) simán megbolondítom úgy, hogy bekeverem franciasaláta alappal (a fagyasztóból előveszem, pillanatok alatt megfő). Cukrot csak akkor használok, ha nagyon muszály, helyette mézet a kávéba is.

    Teljes kiőrlésü liszt teljesen OK.

    Testmozgás: 1,5 éve konditerem,heti 3x, súlyzózom. (nem igaz, h kiizmosodsz, csak szebb lesz a formád). De a legideálisabb mozgás az úszás lenne, csak mivel nincs a közelünkben uszoda, így elég macerás lenne.

    Ha már az egészségnél tartunk, gondolkodjatok el rajta, h mennyi idő alatt növelik eladásra szánt méretűvé a disznókat, illetve a csirkéket és pulykákat (mit tesznek ennek érdekében)-és még csodálkozunk, h tropára van az immunrendszerünk 

    És még valami: sok-sok gyömölcs, de kizárólag étkezés előtt 2-3 órával!Ez nem vicc!

    Üdv: m.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. szeptember 22. 12:0928.
    Szia!Tudom neked ajálani Kelly Juli 600 kalória és ami belefér cimű könyvet.Nagyon jo receptek vannak benne.
    előzmény:
    fórumvírus (1)
    2007-09-22  10:32
  10. Torolt_felhasznalo_854281
    Torolt_felhasznalo_854281
    2007. szeptember 22. 11:5327.
    Önmagában természetesen nem, de volt egy kampány, ami azt hírdette, hogy napi 20 perc sétával tehetünk a cukorbetegség ellen. Többször foglalkoztak vele az újságok is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972871 (25)
    2007-09-22  11:44

Címlap

top