Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Azoospermia

ani27
Létrehozva: 2007. november 9. 16:27

Sziasztok!

Olyanok segítségét kérem, akik találkoztak ezzel a problémával, van-e rá gyógymód, lehet-e ennek a férfinak vér szerinti gyereke? Azoospermia(=nincs hímivarsejt az ejakulátumban).

 

  1. 2010. szeptember 29. 16:172376.

    Pálma,kariotipizálása még nem volt?Ez a citogenetika,ha jól tudom.

    Az immuológia az jó lehet!A  párodnál volt kijutó sperma az ondóban nem?Mert nekünk Szabó doki azt mondta,h a páromnál nincs elzáródás.meg kérdeztem ezt a cisztás fibriózist is.Arra azt mondta,h az azoknál érdekes,ahol elzáródás van.

    előzmény:
    PÁLMALEVÉL (2375)
    2010-09-29  11:55
  2. 2010. szeptember 29. 11:552375.

    Sziasztok!

     

    Mi tegnap elmentünk a férjem mikrodeléció eredményéért a Nagy géndiagn-ba, és negatív lett... úgyogy az egyik szemünk sír, a másik nevet. Következő lépésként a másik két gen. vizsg elvégzését javasolta (cisztás fibr. és kriotipizálás), ill. azt is felvetette, h a férjemnek érdemes lenne egy teljes immunológiai kivizsgálásra is elmennie. Tudjátok az az őrület, h 5 év telt el a diagnózis óta, látta három andrológus, de ezt pl. senki sem javsolta. A genetikai vizsg. -t ugyan megcsinálták a biopszia miatt, de az negatív lett, és nem mondták, h más genetikai vizsg-t is lehetne végeztetni! (Jó, mondjuk ez a lényegen nem változtat, ezért sem kattantunk rá annyira a genetikára, hiszen azon javítani sem lehet, szemben mondjuk egy immunológiai eltéréssel...) Úgyhogy most újult erővel folytatjuk a kivizsgálást, hátha lesz vmi eredménye!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  3. 2010. szeptember 27. 12:142374.
    Nem sjanos nem tudni, de nyilván genetikai lehet, mivel a baloldaliban is 80% patológiás volt a jobboldaliban meg 93 és 100%. A 80ra anó azt mondták, hogy tök jó,d e kiederült átverés. És a jobb oldaliban egyáltalán nem volt helyben mozgós és a baloldalon is csak pár darab. Szóval hiába van sok,nyilván nem az elzáródás miatt ilyen.
    előzmény:
    PÁLMALEVÉL (2373)
    2010-09-27  10:48
  4. 2010. szeptember 27. 10:482373.
    Zemanek, nálatok kimutatták az azoospermia okát? Csak azért kérdem, mert h errel hivatkozol a nagyobb vetélési esély miatt, de ahogy tudom, ez az októl függ.
    előzmény:
    Zemanek (2372)
    2010-09-26  21:44
  5. 2010. szeptember 26. 21:442372.

    Köszi a bíztatást.

    De azért azt be kell látni, hogy mi nem vagyunk oylan egyszerű ügy, hiszen a párom spermája sem tökéletes hiába volt sok a biopszián és én pcos vagyok, plussz kicsi a méhem. De már eleve az azoo miatt is nagy a vetéls kockázata.

    Majd kiderül. A héten el akarok menni megint uh-ra, hogy lássam él e még.

    előzmény:
    ani27 (2371)
    2010-09-26  21:15
  6. 2010. szeptember 26. 21:152371.

    Zemanek,

     

    nekem sem volt SEMMILYEN tünetem!! Én sem hittem el, meg a párom sem, hogy tényleg babánk van a pociban, de ez tök normális, hisz egy egészséges pár is alig hiszi el, nemhogy mi, akik ennyit küzdöttünk érte.

    Képzeld el a kis embrit, amit biztosan láttál a mikroszkóp alatt, hogy nő, növekszik egyre nagyobbra, fejlődik, lassan kialakul mindene, és ő benned van! Egy csoda, aki 8 hónap múlva megszületik, felsír, és egy ilyen kis tündér lesz majd, mint az én kisfiam.

    Szívből kívánom, hogy megnyugodj, és ne emészd és marcangold magad tovább, elég volt az utóbbi x év erre. Ez a korszak most lezárult, és kezdődik egy csodálatos, új élet!! Csak erre gondolj!

     

    előzmény:
    Zemanek (2370)
    2010-09-24  10:42
  7. 2010. szeptember 24. 10:422370.

    Persze tudom én, hogy pozitívnak kellene lenni. De nem megy. Hiszen tudom, hoyg nagy az esélye a vetélésnek a pcos az ir és az azoospermia miatt külön külön is.

    Az, hogy nem érzek semmit tudom, hogy normális lehet, hiszen anyukámnak sem volt egyikünkkkel sem semmi tünete, sokan örülnének neki, de én szeretném érezni, hogy itt van, mert így felfogni sem tudom. Ok. Ott volt az uh-n, de akkor sem érzem, hogy van valaki bennem és így hiába van fotó meg láttam, nem hihető, hogy nő bennem (remélhetőleg) egy másik élet.

    előzmény:
    PÁLMALEVÉL (2369)
    2010-09-24  10:20
  8. 2010. szeptember 24. 10:202369.

    Sziasztok!

     

    Vir, igen, az jó lesz, ha együtt megyünk vissza, szólok is a férjemnek, h beszéljen le egy időpontot jövő hétre! Örülök, h eljutottunk ide!

     

    Tobe, hmmm, te aztán halmozod az élvezeteket! :-) A vágást én is csak a lyukakra értettem, csak össze kell ott forrni a dolgoknak, és azért az idő (a lombik kezdése szempontjából mondom). Amúgy pontosan mit keresnek most?

     

    Zemanek, Zemanek, nem jó ez így! Máz ezerszer írtuk korábban is, h próbálj már meg egy kicsit pozitívabb lenni, mert ez nem állapot! Gondolj egy kicsit a környezetedre, nekik milyen állandóan ezt a pesszimista hozzáállást tapasztalni, hallgatni? Van egy fogalom a pszichológiában, önbeteljesítő jóslat a neve. Az ember addig addig mondogat/gondolgat vmit, amíg aztán az be is következik. Ez + és - egyaránt lehet! Mindenki tudja itt, h ez a lombik mennyire egy stresszes dolog, és valóban, amíg ott a kezedben a gyerek, addig minden bizonytalan (jelzem, után még sokkal inkább!!! Mi van ha elesik/leesik/elkap vmit/beüti magát stb.?????), de SENKINEK nem teszel jót ezzel a pánikolós hozzáállással. Megértem, h félsz és szorongsz, de próbáld meg ezt uralni valahogy, hiszen a nehezén túlvagytok, most már ketten vagytok abban a testben, és a feszültség egyikőtöknek sem tesz jót! Esetleg vmi stresszoldó technikát érdemes lenne elsajátítanod?! Hajrá! (A tünetekről annyit, h pl. nekem kb semmi nem volt, van ismerősöm, akik végighányta a 9 hónapot, míg másoknak kutyabaja sem volt! Tudom, h megnyugtatna, ha kapnál a testedtől vmi visszajelzést, de ez nem törvényszerű!)

     

    Nálunk végül elmarad ez a mostani lombik, tart még a hörghurutom, úgyhogy abban maradtunk a dokimmal, h ebbe így most nem vágunk bele. Sajnálom, de közben meg nyugodtabb is vagyok, ha elkezdtük volna, de nem lett volna belőle baba, biztosan gyötörném magam azzal, h mi lett volna, ha nem ilyen állapotban kezdek bele... úgyhogy jó ez így!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. szeptember 23. 21:002368.

    Igyekszem, ma voltunk az új dokimnál, elhívat a régi dokim és egyből fogadott minket, sajna a régihez nem járhatok, pedig hozzá szerettem volna.

    Nagyon félek 4-én lesz uh, remélem még mindig verni fog a kis szivecske. Olyan rossz, hogy semmi tünetem nincsen.

    előzmény:
    vir80 (2367)
    2010-09-23  17:10
  10. 2010. szeptember 23. 17:102367.

    Zemanek,

     

    örülök, h most sikerült. Legyél pozitív és akkor már nem lehet baj.

     

    Pálma,

     

     de jó, h  a férjednek is szimpi a Nagy dr. Nekünk utána még másban is segített, ami pedig nem az ő területe volt. És amikor az eredményért mentek, akkor is mindent el fog mondani, mivel Te a mintavételkor nem hallottad. 

     

    Tobe,

     

    szépen zajlik az életed!! Hajrá vizsik és remélem utána okosabbak lesztek!

     

    Velünk semmi extra. Szépen megfáztam, most már köhögök is. A hosszú szünet még tart és ahogy mostanában érzem magam, még fog is egy darabig. De nem érzem, h bármiről lekéstem volna. 

     

    puszi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. szeptember 23. 14:312366.
    LÉnyegesen nyugodtabb vagyok mint uh elött, de azért tudom, hogy még nagyon sok minden történhet sjanos. Ma voltam a régi dokimnál, ő felhívta akit ajánlott nekem, hogy nála szüljek, akire egyébként én is gondoltam és már mehettem is hozzá a kórházba. Most csk beszlégettünk 1,5 hét múlva megyek vv-re meg uh-ra.
    előzmény:
    Tobe (2363)
    2010-09-23  12:36
  12. 2010. szeptember 23. 14:292365.

    Szia Pálma!

    Igen,lapar is lesz,meg hisztero is.De szerencsére csak lukakat csinálnak,nem vágnak.Nekem már volt ilyenem,epekőműtéttel.

    Köszi!

    előzmény:
    PÁLMALEVÉL (2364)
    2010-09-23  14:22
  13. 2010. szeptember 23. 14:222364.
    Tobe, lapar is lesz meg hisztero is? Vagy hogy van ez most? Ha vágnak is, akkor gondolom műtét után kb 6 hetes kontroll, és utána lehet kezdeni tervezni a lombikot. Hajrá a vizsgálatokkal!
    előzmény:
    Tobe (2363)
    2010-09-23  12:36
  14. 2010. szeptember 23. 12:362363.

    Sziasztok!

    Zemanek,elhiszem,hogy nem vagy nyugodt!De azért picit nyugodj meg!!

     

    Pálma,még nem tudom,hogy mikor lesz ebből műtét.Szerintem olyan oktber 2.fele.Nem tudom,hogy mikor akar majd mejönni.Ilyenkor,hogy lövik be a műtét idejét??

    Én voltam a háziorvosnál tegnap beutalókért.Holnap reggel megyek laborba,meg mellkas rtg-re,ekg-ra,amik kellenek a műtéthez. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. szeptember 22. 19:362362.

    Köszi lányok. Hát azért nyugodtabb majd csak 2. trimeszter elérése után leszek talán.

    ILyenkor nagyon lassan telnek a hetek.

    Persze megnyugtató volt hallani és látni a kis szivét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. 2010. szeptember 22. 19:242361.

    Sziasztok!

     

    Zemanek, ez aztán a jó hír! Hát, hajrá, hajrá!!! Ez a progi átállás tényleg parás, de a mi (lombikos) esetünkben erre külön figyelnek a dokik, amúgy is kapjuk a progeszteront kívülről, úgyhogy no para!

     

    Tobe, hú, jó sok mindent intéztél!! Mikorra tervezitek a HSG-t? Amúgy az én dokim szerint is hasznos, mert a kontrasztanyag kirajzolja a néh alakját is, és erről is kap infót a doki, ami döntő fontosságú lehet!

     

    Emea, hajrá a genetikához!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. szeptember 22. 17:492360.

    Zemanek,

     

    szívből örülök!!! Drukkoltam nagyon!

    És továbbra is drukkolok mindenkinek!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. szeptember 22. 17:202359.

    Sziasztok!

    Pálma,örülök,h jól sikerült a génvizsgálat!Nagyon szimpik!

     

    Zemanek!!!Nagyon örülök,szorítok továbbra is!!!

     

    Én holnap megyek varratszedésre a fogammal.

     

    Tegnap voltam Tömösváry dokinál a lapar+hisztero miatt,szimpatikus,rendes.Kérdeztem tőle,h tényleg Nagykállóban érettségizett?Mert én kállói vagyok! Erről beszéltünk egy picit.
    Elmondtam,h lombikra járunk.Kikérdezett gyógyszerekről stb.Beszéltünk Gyuri problémájáról is.Mondtam,h azt mondta az andrológus,h lehet genetikai oka is,attól,h minden genetikája jó volt.Mondta,h akkor érdemes lenne megvizsgáltatni az embriót visszaültetés előtt,pár sejt kivevésével.Kérdeztem,h ez nem a pgd?De az az ,amit említett,mondta ő.
    Szóval átbeszéltünk mindent.adott papírt,h mit adjak oda a háziorvosnak,vv,vizelet,májfunkció,vesefnkció,mellkas rtg,ekg.Ekg-ra azt mondta,h neki jó a nyári is.Hát ki kell kérjem a Kaáliból.Majd reggel felhívom őket,remélem kiadják,akkor egyel kevesebb intézni való.
    Ja,meg vércsoport,meg ellenanyaszűrés.Mutattam neki a haemophiliás papíromat,azt mondta,h ez az.Na,már nem mentem hiába oda sem.
    Meg adott az aneszteshez is papírt.
    Meg majd hívjam fel,ha meg vannak a leletek.
    Menstruáció utáni héten csinálnak ilyet.Mondtam,h hát nem tudom mikor fog megjönni.Azt mondta erre,h az lenne,ha meg sem jönne,hanem lenne egy + tesztje.1 sejt is elég hozzá,mondta ő.Mire én,h hát azt a hosszú utat,h élné túl?Meg,h mondtam már a férjemnek,h ha teherbe esnék tőle,akkor biztos vmi tudományos kutató laborban vizsgálgatnák,mint vmi csodát.Jókat derült rajtam.

    Nem is csinált uh-t.Így 7ezret hagytam csak ott.
    Ő nem akadékoskodott.Elmagyarázta,h lombik esetén is fontos ez,mert lehet gyulladás,összenövés,ugye,amiket oldani tudnak ilyenkor,endo stb.Szóval lehet olyan ok,amiért mondjuk nem marad meg a terhesség ott is.Ja,a Csengeris drnő szerint meg nem kell,mert a lombik úgy is kikerüli azt a részt.
    Meg kérdeztem tőle a végén,h milyen ára van egy ilyen műtétnek?Azt mondta,h ő nem akar nekem ilyet mondani,legyünk túl rajta. 

    Bocsi,hosszú lett!Szép napot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. szeptember 22. 16:502358.
    Mindenképpen nézessetek azt is.
    előzmény:
    emea (2357)
    2010-09-22  16:02
  20. 2010. szeptember 22. 16:022357.

    igen igen ez az, kariotipizálás! köszi :)

     

    cisztás fibrózist viszont nem kért!  szerintetek azt is megcsináltassuk?

     

    Párom hétfőn megy, de én nem tudok vele menni sajnos na de akkor majd az eredményért mi is ketten megyünk el.

    előzmény:
    PÁLMALEVÉL (2352)
    2010-09-21  11:37
  21. 2010. szeptember 22. 12:592356.

    nagyon nagyon örülök Zemanek!!!

     

    előzmény:
    Zemanek (2355)
    2010-09-21  21:52
  22. 2010. szeptember 21. 21:522355.

    Sziasztok!

     

    Csak most tudtam jönni, mert nagyából egésznap aludtam. Aludtam oda fele a kocsiban, aludtam haza fele és lefeküdtem mikor délben hazaértünk és 6ig aludtam.

    A babónk jól van. Vert a kis szive ezerrel. Most már csak a 12-14 hét a rizikós, mikor a méhlpeénynek át kell venni a szerepet a sárgatesttől.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. 2010. szeptember 21. 20:512354.

    Luna,

     

    írtam privit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. szeptember 21. 11:552353.

    Üdv mindenkinek!

     

    Először is, akik párosan rajta vannak a babatémán, megy a nagy drukk!

     

    Továbbá, ha esetleg ellátogat ide olyan férfi, aki érintett a témában, és éppen nincs komoly kapcsolata, nekik szeretném felhívni a figyelmüket, hogy léteznek hasonló problémák női verzióban is, (mint pl. nekem), és esetleg köztük is kereshetnek komoly partnert!

    Szívesen várok privit is vagy mailt (a lapomon ott van).

     

    Szép napot mindenkinek

     

    Anna

     

    előzmény:
    ani27 (1)
    2007-11-09  16:27
  25. 2010. szeptember 21. 11:372352.

    Sziasztok!

     

    Tegnap elmentem a párom a Nagy géndiagnosztikába, és nagyon meg volt elégedve mindennel!!! Az ugye tudtuk, h a konzultáció árát is tartalmazza a megadott ár, arra viszont nem számított, h a vizsgálat előtt is leült vele, és részletesen elmondott neki mindent, ill. azt mondta, h az eredmény után is megbeszélik a "fejleményeket", vmint ha fél éven belül bármi ilyen jellegű kérdése van, akkor még azt is ingyenes konzutáció során megbeszélhetik! Úgyhogy full service :-). Sajnos én nem tudtam vele menni, mert lebetegedtem, ill. nem is számítottunk rá, h a vizsg. előtt is átbeszélik a dolgokat, úgyhogy ha bárki menne hozzá, szerintem érdemes a pár mind2 tagjának elmenni! Viszont az erdményért már együtt megyünk vissza!

     

    Ja, és még annyit, h szoktunk otthon arról beszélni, h ha genetikai baj okozza az azoospermiát  a férjemnél és fiúnk születne, akkor ugye nála is nagy eséllyel (100%??) diagnosztizálnák ezt a bajt, és én jobb szeretném ezt elkerülni, azaz inkább lányt szeretnék. Azt mondta a Nagy Zsolt, h külföldön már nagyon jó irányba haladnak azok a kutatások, amik lehetővé tennék ennek a gyógyítását, és szerinte kb 10 éven belül Mo-ra is eljutnak ezek a lehetőségek... Ez szuper hír, mondjuk azért bennem van némi szkepszis, milyen réteg számára lesz ez hozzáférhető beavatkozás, de lényeg az, h dolgoznak ezen!!!

     

    Tobe, most már értelek :-). Akkor uarról beszéltünk!

     

    Emea, hajrá!!! A leggyakoribb pasi genetikai zavar a mikrodeléció, de szokták még nézni a kariotipizálást ill. a cisztás fibrózist is, ezek mind genetikai bajok, amik állhatnak az azoosp. hátterében. Nyilván van más is, de ezeket szokták laggyakrabban nézni!

     

    Vir, örülök, h neked is jó tapasztalataid voltak a N. géndiagnosztikáról! Tegnap megtaláltam egy régi hozzászólásodat, amiben dícsérted őket, és ez is segített a döntésben! :-) Hogy vagy???

     

    Zemanek, hajrá, gyere a hírekkel!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top