Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. 2002. május 1. 03:35151.
    Ha teheted tegyel bele safranyt!Isteni lesz tole :-))), , sziasztok szomszedok!!!!
    előzmény:
    cary (139)
     
  2. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 1. 01:21150.
    Fetta cheeze, finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (149)
     
  3. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 1. 01:19149.
    Szia, GabiUSA!Volt valamikor ketto orosz uzlet Albanyban, az egyik a Central ave-n, a masik a S. Allen st. en, de megneztem a telefonkonyvben, es en nem talalom ott mar. Van egy masik, amit olyan sokszor ajanlanak a vendegeim, es az egyik srac unokatestevere tulajdonaban van, es az a vendegem dolgozott is ott sokaig. Szoval a cim;Pellegrino M Importing 1117 Central ave Tel;(518)459-4472. Hivd fel oket. Fel olasz, es fel gorog uzlet. A gorogoknek van egy jo sajtjuk, (juhturo?)amit salatara szoktam tenni. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (147)
     
  4. 2002. Április 30. 16:25148.
    sziasztok! Koszi lanyok a recepteket, tudtam, hogy ratok szamithatok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (147)
     
  5. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 30. 03:37147.
    Sziasztok! Ezek a húsleves receptek olyan jól hangzanak, hogy egyszeriben nekem is megjött a kedvem főzni valamelyik nap! De az biztos, hogy holnap, vagy holnapután szilvásgombócot fogok csinálni, mindenki nagyon szereti nálunk! Viszont lenne egy kérdésem lányok, különösen Ildy te hozzád, mivel te laksz hozzám a legközelebb. Szóval már régen készülök csinálni túrógombócot, de mivel eddig nem találtam megfelelő túrót, ezért ezt elnapoltam. Nos, a kérdésem a következő, hogy tudsz-e valahol Albanyban, vagy a környéken orosz üzletet, mert azt hallottam, hogy ott általában szoktak jó minőségű túrót árusítani! Mert amit itt lehet kapni az üzletekben, az sajnos nem alkalmas túrógombóchoz, mivel szétesik a vízben! Szóval, ha tudsz ilyen üzletet és megosztanád velem a címét, nagyon hálás lennék és ki tudja, még egyszer meg is hívlak egy jó kis finom túrógombóc ebédre, na mit szólsz hozzá? Persze kislányok, nektek is adok belőle, igaz csak virtuálisan, de nehogy kirekesztve érezzétek magatokat! Egyébként Borácska ezt a Maggi húsleves kockát én is láttam az üzletben, sőt vettem is belőle és nagyon megörültem neki, mivel én otthon mindig ezzel készítettem a húslevest! Halászlékockát is kerestem, de hát ezt szinte lehetetlen itt megtalálni, vagy esetleg csak hosszas utánjárással lehet hozzájutni! Nálunk egyébként az idő, hát hogy is mondjam, egy borzalom! Szinte egész nap esett, rövidebb-hosszabb kihagyásokkal, amikor is csak csepergett! A héten már kecsegtetnek egy kis jó idővel, de hát ki tudja, hogy igaz lesz-e, vagy sem! Én már mindenesetre nagyon szeretnék napozni, virágot ültetni és csak úgy lófrálni a jó időben, de hogy erre mikor kerül sor, azt még nem tudom! Mindenesetre a múlt szombaton gyorsan kihasználtuk a jó időt és elmentünk csavarogni a gyerekekkel! Persze nem sokáig tehettük, mivel délutánra már megint lehűlt a levegő, sőt olyanannyira hűvös lett, hogy bizony be kellett fűtenünk a kályhába! Na, de mostmár hagylak benneteket is szóhoz jutni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. Április 30. 02:48146.
    Sziasztok! Laca, itt sincs túl meleg annak ellenére, hogy általában ragyogón süt a nap, azért mindig kell valami felső (minimum zakó), mert hűt az óceán, ha meg lemegy a nap rohamosan csökken a hőmérséklet. Húsleves témához csak annyit, hogy már itt is találtam hozzá Maggi chicken kockát (pótolhatja az ételízesítőt) és Original swabian egg noodles-t (szép sárga) igaz mindezt a külföldi szakaszban. Amúgy Ildy, ha az első főzőlét leöntöd nem éppen a húsból kifőtt javát öntöd le? Régebben a húgom is így csinálta, kissé vízízű levese volt, így áttért a végén szűrős változatra. Szakácsok szerint ha hideg vízben tesszük oda főni a húst, akkor a hús ízletesebb lesz, ha meleg vízben kezdjük a hús főzését akkor a lé lesz finomabb (valami szakácskönyvben olvastam). Jómagam hideg vízben teszem oda főni a húst a fej hagymával, babér levéllel és teatojásban az egész borssal és köménymaggal (nem szóródik szét), ha már főtt egy ideig (az idő attól függ milyen hús) csak akkor zöldségelem be, és csak a legvégén szőröm le. Van aki közben szedegeti a habot, szerintem ez felesleges, mert a végén úgyis leszáll, vagy a szűréskor kerül eltávolításra. Az egyik lényeges momentum, hogy :"Ne főjön mint a lúg!!!" - ezt anno Anyukám mondta megboldogult lánykoromban, mikor a konyhában a fortyogó húsleves mellett (amit rám bízott felelőtlenül) nagy nyugalommal egy könyvet olvasgattam mit sem törődve a levessel! Lám mennyi változik az ember! Azt hiszem holnap én is csinálok egy húslevest a család örömére, ez nálunk mindenki kedvence!Üdv: Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (138)
     
  7. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 30. 01:31145.
    Menjunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (143)
     
  8. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 30. 01:31144.
    Aah, Laca! Te leszurod! Holnap kiprobalom, olyan hideg van, hogy lehet megfaztam, ideje egy kis huslevesnek. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (140)
     
  9. 2002. Április 30. 01:30143.
    helo ildy! ez jo egyszerre irtunk, nem jossz a csetre egy kicsit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. Április 30. 01:28142.
    ideny szerint a zoldsegekhez adhatsz pl. kelbimbot, karelabet. . . stb. ettol meg fincsibb az iz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (140)
     
  11. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 30. 01:26141.
    Szia cary!En nem tudok egy receptet irni, de van egy jotanacsom!A tyukot, vagy csirket, vagy barmibol csinalod, elobb kikell fozni egy kicsit, es nem "lehabozni"!Ez ugy tortenik, hogy amiben fott, ezt a levet szepen leontod! Es utana teszed ra a zoldsegeket, es tiszta vizet. A zoldsegek:sargarepa, feherrepa, zeller, 1 szem burgonya, fel paradicsom, kicsi zoldpaprika, egy girizd fokhagyma, egy fej voroshagyma(heja rajta hagyhato, ez adja a szep sarga szint). Fuszerek:Feketebors, petrezselyem, so, 1 kocka etelizesito (amin tyuk van az elejen, de itt nincs, hacsaknem a mexikoi reszen, a boltba. )Otthon Delicatnak hivtak 20 eve!Remelem nem hagytam ki semmit. Lassu tuzon kell fozni. Nagyon vekony levestesztaval talalando. A supermarketben a "kulfoldi"oszlopban talalhato, szep kerek tekercsekbe van tekerve, kb. 12 oz. nagyon szep sarga szinu. Sok sikert, es jo etvagyat!Ildy.
    előzmény:
    cary (139)
     
  12. 2002. Április 30. 01:26140.
    szia cary! En nem tudom az enyem ujhazi-e vagy nem, de sikere van mindenutt. Felforralom a vizet, ugy kb. 4l-t, amikor forr a feldarabolt csirkealkatreszeket( szarny, nyak, csontos reszek, de barmi mehet bele) belerakom, majd hozzateszem a 4repat, 2 gyokeret, 1hagymat, fokhagymabol ket gerezdet, mehet bele porehagyma aki szereti, zeller izles szerint, amikor mar egy ideje igy egyutt fol az egesz( fel ora mulva) fuszerezem, egesz szemes borsbol egy keveset, sot, Vegetat, pici komenymagot teszek bele es kb. osszevissza masfel orat lassu tuzon fozom( nem szabad nagyon forrnia, inkabb csak ugy lassan gyongyozzon). Azutan leszurom, aprora vagom a repat es a hust, azt visszateszem bele es cernameteltet fozok ki , azt is hozzakeverem. Remelem segiteni tudok vele, sok sikert, jo etvagyat: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. Április 29. 22:57139.
    sziasztok Lanyok! orommel be-benezek a tarsalgasotokba, en San Diegoban elek mar 5 eve. Tudna nekem valaki egy jo ujhazi tyukhusleves receptet irni? Elore is koszi, magyarok jonnek hozzank a jovo heten es magyar izekkel szeretnem oket fogadni. A szakacskonyvemben levot mar foztem, de nem sikerult tul jol. Koszi, ti nagyon segitokesznek tuntok ezen a forumon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (137)
     
  14. 2002. Április 29. 21:25138.
    Helo Mindenkinek! Orulok, Gabi, hogy ujra irogatsz, olyan sokaig hallgattal, lana biztosan olvas minket, de talan most nincs kedve irni, hat az ido itt sem fenyes, de a het kozepetol javulast igernek es melegebbet, hat ebben remenykedem. Jol telt a hetvegenk, ujdonsult magyar baratnom latogatott meg a csaladjaval es nagyon jol eldumaltunk, orulok, hogy megismerkedtunk. Moli! Mi ujsag van nalad? Remelem nem riasztottunk el innen? Bar volt par razosabb level neked cimezve, azert mi kivancsian varjuk a fejlemenyeket es szoritunk, ugye tudod? Evicibi vajon hazament ? Lassan vissza kene jonniuk. Boracska nalatok mi ujsag? Gondolom Ti nem faztok, mint mi itt ? Jo hetet Nektek is, sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 29. 21:12137.
    Sziasztok! En a Lanat hianyolom, vajon mi van vele?!Lana! Olvasol?Mi jot csinalsz?Irj! Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 29. 13:58136.
    Szép jó reggelt! Sajna az idő továbbra is igen nyögvenyelős, de nagyon reménykedem benne, hogy a héten már egy kicsit jobb lesz! Hogy vagytok, remélem mindenkinek jól telt a hétvégéje! Szép napot mindenkinek, legyetek jók, később még benézek hozzátok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 29. 04:15135.
    Szia Ildy! Ne izgulj, valószínűleg az időtől voltál ilyen levert! Mindenestre jó pihenést neked, bár gondolom, már alszol javában, vagy nem?! Nagyon kellemes, és jó hetet kívánok neked és mindenkinek! Vigyázzatok magatokra, legyetek jók! Holnap megint benézek hozzátok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 28. 22:57134.
    Sziasztok!Nem tudom miert, (lehet az esos ido miatt)de nagyon levertnek erzem magam. Mar reggel 9-kor elmentem megcsinalni a neni hajat, es tervezgettem sok mindent elvegezni. . . Utana hazamentem, ettem, es elaludtam. . . Estere osszekell szednem magam jarkalni a gepen, es egy kicsit biciglizni, es uszni, saunazni. Hatha erore kapok!Mindenkinek kellemes pihenest!Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (133)
     
  19. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 28. 17:31133.
    Sziasztok, szép jó reggelt, bár itt nem túlságosan szép, mivel esik az eső, és megint lehűlt a levegő! Köszi Ildy a Váradi Éva telefonszámát, sajnos megint lemaradtunk erről is, mivel nem is tudtam, hogy most tavaszi bál van náluk, valamint el is vagyok foglalva, mert a sógoromék jönnek hozzánk! Pénteken érkeztek meg Floridából és ma jönnek ide hozzánk ebédre, kb. úgy 10 napot fognak itt maradni, mennek mindenfelé, meglátogatni barátokat, ismerősöket, szóval sok mindent szeretnének csinálni! Tegnap mi is kihasználtuk a jó időt, mert elmentünk csavarogni, garage sale-zni voltunk a környéken! Egy kicsit hideg volt reggel, de aztán klasszul felmelegedett a levegő és már szuper volt! Aztán délután meg a lányom barátja és barátai jöttek át hozzánk, a másik lányom meg szülinapi bulira volt hivatalos, mi meg jót tévéztünk a párommal. Megnéztük már ki tudja hányadszorra a "Some like it hot" című filmet, tudod Marilyn Monroe-val és Tony Curtis-sel, meg Jack Lemon-nal a főszerepben, én nagyon szeretem ezt a filmet, most meg már még jobban, hogy értem is, miről beszélnek benne! Te mi jót csinálsz ma Ildy? Tervezem, hogy felhívlak majd a jövő héten a munkahelyeden, ok? Jó lenne már találkozni is veled! Remélem, hogy az is összejön! Nos, most mennem kell ebédet csinálni, de majd később megint benézek, addig is legyetek jók!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. Április 28. 04:52132.
    Szia Ildy, minden világos. Jó neked, irigyellek hogy találtál a környékeden egy város amit szeretsz. Itt nagyon nehéz. Tudom laktál a nyugati parton, tehát tudod hogy mennyire nem europaisok ezek a városok. Az én szememben nem is városok igazán, mert nincs egy rendes bevásárló utca, egy rendes igazi belváros. . . . :-) Itt ahol mi lakunk az a jó, hogy noha álltalam városnak a legkevésbé sem lehet nevezni, de van minden és nem lakunk a nyüzsiben. Sőt valójában a város legutolsó utcájában lakunk, igaz két utcával arrébb meg kezdődik a másik külvárosa. Tehát amit mi szeretünk itt az a lehetőség. 2O perces elérhetőséggel mozik, iskola, táncterem, a párom munkahelye, egy folyocska gáttal és parkkokkal a házunk mögött. A divatról már kezdek leszokni, mert itt nincs. Nem szégyellem azt mondani hogy az otthonról hozott cuccaimat hordom nagyrészben. Szeretek elegánsan öltözni, de valahogy a divatozás, a folytonos egymáson tultenni akarás nem hiányzik. No azért nem akarok olyan laza sem lenni mint néhány amcsi, de azért megvan az előnye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 28. 02:22131.
    Miszisz! Es biztos nem tudod, ha nem irtam meg meg, hogy Albany nem Europaias, es varosias, inkabb videkies. Amikor eloszor mentem Montrealba, nem tudtam, hogy kell hasznalni a metrot, ott van 3 fele szinu, narancssarga, kek, es zold. Mostanaban nem volt sok alkalmam metrozni. Ird meg, hogy milyen a varos ahol laksz?Mit hianyolsz kornyekbol? En a bazilikakat, muzeumokat, keptarakat, regi stilusu epuleteket, erre nincs Opera, vagy Ballett, csak egy evben egyszer van Saratogaban nyaron Boston Fillharmonikus zenekar, komolyzene koncertet nagyon nehez elkapni. Ez mind megtalalhato Montrealban, egesz evben. Mar a net-en szerelmes lettem, elso latasra evvel a varossal!Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (130)
     
  22. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 28. 02:00130.
    Szia, miszisz! En orommelbeszamolok arrol, hogy miert megyunk minden 6 hetben Montrealban. Valahogy Budapestre emlekeztet, a folyo a Dunara, a belvaros nagyon Europaias, vannak barataim ott, es nagyon megszerettem a francia nyelvet is. Amikor a web-en ramentem www. montreal. com-ra, talaltam rengeteg szorakozast, ami egy helyben, egy varosban megtalalhato. Ajanlom Neked, hogy probald ki, mert nem tudom megfogalmazni, latni kell!Az amerikai penz nagyon messzire nyulik, en vasaroltam is, es ha csak itt veszek ruhat Albany-ban a fiamnak, es a lanyomnak, 80%-kal tobbet koltok ruhazkodasra. Nem beszelve a divatossagrol!Itt nalunk meg mindig a 70-es cuccok mennek, ott mar 4 evvel elobb jarnak. Igy a hajdivatot is felkell, hogy hozzam, es sokat latok, figyelek, de sorolhatnam. . . Nagyon jol erzem magam a neppel telitett utcakon!Orommel telve ulok ki egy kavezo teraszara!Te is?Szia, Ildy.
    előzmény:
    miszisz (129)
     
  23. 2002. Április 28. 01:16129.
    Ildy miért jársz te ilyen sürün MOntreálba? Jó ott? Mi még soha nem voltunk canadában, de jó lenne. Mit csinálsz ott? Milyen a város?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. Április 28. 01:13128.
    sziasztok, mindjárt vissza olvaslak benneteket. végre találtam itt valakit. Szia Ildy! Mizujs?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 28. 01:04127.
    Szia, Rubi!En minden 6 hetben megyek Montrealba. Fogok menni a La Ronde Vidamparkba is, mar megvettem a Season Pass-emet. Csak 3 ora vezetesre, es 4 ora buszjaratra lakok, Albanyban. Udv. Ildy.
    előzmény:
    rubintosvi (122)
     

Címlap

top