Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. 2002. május 7. 00:57176.
    Most jut eszembe, ma gyonyoru, meleg ido volt, & lattam a boltban egy not aki rovidnadragban volt, (rovid-rovidben). Tavaly nyaron meselte a fiam, hogy a boltban mar a kasszanal volt, amikor jott befele egy jolmegtermett no rovidnadragban & a fiam mogott a sorban egy hazaspar allt, & a no magyarul aztmondta a ferjenek: nezd milyen combos! Persze az en fiam nemhogy mondta volna hogy tenyleg ugy van, hanem csak eljott. Aztmondta, alig birta visszatartani magat a nevetestol. Ebbol is latszik hogy magyarok tenyleg mindenhol vannak szerte a vilagon, & vigyazni kell mit mond az ember lanya, mert soha nem tudni ki erti :))) sziasztok, Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. május 7. 00:38175.
    Sziasztok, nagyon csendben vagyunk. Ildy, biztos arra varunk hogy Anyukad meseljen, hogy erezte magat, eleg hosszu volt-e neki a nyaralas. Remelem remekul erezte magat, & kellemes, szep emlekekkel ert ide vissza. Azert itt is jo. Kit hova huz a szive jobban. - - Lares, nem gondolod hogy a nalatok [Canadaban?] valamelyik magyar konzulatuson tudnanak tanacsot adni a nyugdijkifizetessel kapcsolatban? Szerintem ez igy lenne logikus. - - Bar sokszor elofordul az eletben, hogy barmennyire is logikus valami, megsem az szerint tortennek a dolgok. - - Windycity, nemtudom mi van a K@ktusszal, valoszinu el van foglalva mint altalaban mindenki, nem? Ha jol emlekszem, utoljara akkor irt amikor Molival viccelodott. K@ktusz, ha van kedved & idod, irj megint ide. - - Ugyhiszem hogy nemvagyunk mi itt olyan nagyon remisztoek. A velemenyunket(ami mas & mas) ugy altalaban megmondjuk. Tehat barki nyugodtan irhat, szivesen fogadjuk. Magambol indulok ki, lehet hogy ez csak egy alomkep, & csak szeretnem ha igy lenne? - - Polika, ugynez ki hogy eddig senki nem udvozolt teged, tehat akkor most megteszem en. Szia, hogy vagy? Irjal surubben & tobbet, nagyon orulok hogy irtal. - - Bora, azthiszem hogy a leves eppen nagyon jol beleillik a fogyozasba, mert jobbara folyadek nemi zolsegfeleseggel. Laktato, de kaloria nem sok van benne. Csak ne legyen zsiros, & a kremszeru leveseket mellozd. - - Cary, izlett a leves a magyar vendegeidnek? - - Udv. mindenkinek, (azoknak is akiket nem emlitettem nev szerint) irjatok, Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 4. 21:21174.
    Szia, Lares! Ha Budapesten lakik, holnaputan megtudom mondani a nyugdijintezet cimet. Holnap jon az anyu haza, csak O tudja. Ok folyositanak otthoni folyoszamlara. Van a bacsinak valakije, akiben megbizik?Az nyithatna folyoszamlat, es csak megkene irni a nyugdijintezetnek, hogy mi a szama amire kuldjek a nyugdijat. Utana mar csak kikell kerni bankkartyat. Egy bizonyos osszegert akartak szallitani, es egyszeri feladasi dijert feladjak a nyugdijat is, ami megeri nem egy honapot felkerni. Nagyon sajnalom, hogy nem akar visszamenni elintezni a nyugdijat a bacsi. De ugy tudom, akkor is meglesz neki a nyugdijintezetben. Szivesen segitenek, ha tudnek. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Lares (173)
     
  4. 2002. május 4. 19:02173.
    Koszonom a faradtsagodat, majd tudatom a bacsival, akinek nyugdija van otthon, de nem akar visszamenni es nem tudja, hogyan jusson hozza a penzehez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (171)
     
  5. 2002. május 4. 03:49172.
    Sziasztok, tudja valaki mi van Kaktusszal?? Regen jart errefele. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 4. 02:05171.
    Szia, Lares! Az anyunak a nyugdija a Visa/cirrus kartyajara megy minden honapban, van egy folyoszamlaja otthon. Itt hasznalhatja a kartyat, es itt is van egy folyoszamlaja a Fleet bankban. Nincs szuksege penzre, mert en patronalom mindenben, es buzditom arra, hogy hagyja meg az egesz nyugdijat nehezebb napokra. A penzt, ha ugy jott ki valaha, a noverem adta fel otthonrol Western Unionnal, es dollarba fizettek ki. A feladas ara 100 $-ig 15$-ba kerul. Nem tudom, ezzel valaszolok-e a kerdesedre, de meg nem hozott magaval penzt soha. Szia, Ildy.
    előzmény:
    Lares (169)
     
  7. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 4. 01:58170.
    Szia, Laca! En mar akartalak kerdezni a vasarnapi tornadorol. Nalunk ma nagyon nagy szel volt, es mikor hazajottem ebedidore, a hazteton nekunk is egy nagy fa ekeskedett, a haz oldalan lelognek a lombok. A kozepen szethasadt a fa, eddig nem okozott sulyos karosodast, csak a hazteton. Neked is szep hetveget! Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (168)
     
  8. 2002. május 3. 17:56169.
    Kedves Ildy, tudom, hogy edesanyad nemsokara jon vissza, szeretnek kerdezni toled valamit. Az otthoni penzt at lehet valtani dollarra es ki tudja hozni magaval?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (167)
     
  9. 2002. május 3. 16:16168.
    szia ildy! Nem ertem hogyhogy nem kaptad meg egyik levelem sem mailben, de probalom ujra kuldeni. . . Szia lana! Jo hogy irtal, koszi a receptet, elni fogunk vele. . . A nagy husleves oruletben en is foztem tegnap, olyan gusztust kaptam ra es az orosz boltban kaptam magyar cernameteltet is bele, szuper lett. Tegnap tornado veszely volt , bar tolunk tavol ment el es szerencsere nem rongalt mint vasarnap, az ocean folott eltunt. . . de neztuk a hireket allandoan. Viszont olyan eso volt tegnap reggel, hogy olyat meg eletemben nem lattam, suru zuhany, mintha ontottek volna, de delutanra kiderult es meleg lett. A nagy szeltol egy ovodara raesett egy orias fa a szomszed kisvarosban. . . szerencsere naguobb baj nelkul megusztak a gyerekek. Kellemes hetveget Mindenkinek, sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 2. 21:27167.
    Szia, Laca! Egy privi levelet megtalatam, de e-mail nincs/&&&&& kepzeljetek!Az anyu jaratat kivettek majus 7. -erol, es a noverem teljes panikban hivott ma reggel, eleg kacifantos volt a helylefoglalas, de elinteztem 5. -ere, vasarnap, anyaknapjara!Udv. mindenkinek!!!Itt is pocsek az ido, nagyon erosen zuhogott itt is az eso, es a vendegek boldogan azt allitjak, hogy szuksegunk volt mar esore!!NAGYSZERU!Csak az a baj, hogy mindig borus, es sotet van . &&&&&&&Lana! Es Te hol voltal?Szep ido volt, es szippantottal egy kis friss levegot?En a haz korul szedtem a gazt, es a "szemetet" gereblyeztem. A madarfiokak megszulettek a legkondicionalomban, felcsuktam, amikor 90 fok volt!Nem bantak!Utana kikell slagolnom a feszkuket?Ird meg, koszi, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (166)
     
  11. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 2. 21:05166.
    Szia, Lana!Welcome back!Mar nagyon hianyoltunk!&&&&&&&&&Laca! Most akkor megnezem a leveleim!Kosz, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (165)
     
  12. 2002. május 2. 20:47165.
    Tehat a csirkeleves: ~~ 2-3 csirkemell, ~~ hagyma, ~~ csomo scallion, ~~ stick celery, ~~ zoldpaprika, ~~ gerezd fokhagyma, ~~karalabe, ~~ feherrepa, ~~sargarepa, ~~paradicsom, ~~krumpli :)~~csomo petrezselyem zoldje~~~~~ A csirkehusrol lehuzod a boret(eldobod), a hus nagyjat leszeded a csontrol, kockara vagod. Meleg (nem forrasban levo) vizbe beleteszed a csontos reszt, bele a hagyma, scallion, fokhagyma, egesz feketebors, celery, felbevagott paprika, karalabe, paradicsom. kockara vagott csirke. lassu tuzon fozod, mikor kesz a hus, kiszeded a csontoshust, & a fott zoldsegeket, hozzaadod a felszeletelt feher & sargarepat, krumplit, ezzel meg kb 15? percig fozod. & kesz. Az utolso 5 percben adhatsz hozza zoldborsot is. Ha akarsz hozza tesztat, akkor tudsz venni meteltfele tesztat, az a neve hogy "pennsylvania dutch" tojasos teszta. Soval & orolt feherborssal fuszerezd. ~~~~~~~~~ Ha nem akarod eldobni a fott hagyma, scallion, celery, karalabe & a tobbi dolgot, akkor fozes elott vagd aprora. Ebben a levesben, mivel nincs belefozve a csirke bore, kevesebb zsir van, de meg igy is ajanlom 2 nappal elobb elkesziteni & a zsirt leszedni a tetejerol. Ha valamit nem talalsz hozza, probald helyettesiteni, pl ha nincs karalabe akkor probald meg turnip-pel. Szandekosan nem irtam mennyiseget, altalaban talalomra keszitem. Azthiszem az a fo benne, hogy minel tobb zoldfeleseg legyen benne. Szerintem felesleges hozzaadni levesizesitot, azokban van MSG, mindenfele tartositoszer, amire allergias is lehet az ember lanya. Vagy fia. :))) Azthiszem mindent leirtam, ha valaki raszanja magat hogy elkeszitse, sok sikert hozza. Egyaltalan nem komplikalt. Valoszinu hogy mikor legkozelebb keszitem, akkor fog eszembe jutni mit felejtettem ki belole. ~~ O, a fott csirkehus nagyon finom ecetes tormaval. ~~~~~~~~~~ Udv. Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. május 2. 20:41164.
    Sziasztok ! Nalatok milyen az idojaras? Nalunk del Ontarioban egesz nap esik az eso ! De a fak gyonyoruen viragoznak vegre. :)) En mar nagyon hianyolom nyarat ti , hogy vagytok vele?! Udvozlet mindenkinek es kivnok nektek egy kellemes napot a csunya idojaras ellenere :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (163)
     
  14. 2002. május 2. 19:54163.
    Sziasztok, latom olyan szepen elbeszelgettetek, olvaslak titeket mikor csak idom engedi, de mostmar itt a szep ido (+ miegymas) & kevesebb idom van itt ucsorogni a gep elott. Biztos mas is erzi hogy szinte lehetetlen innen vegleg elszakadni, jo kis hely ez & a tarsasag is kituno :))) ---- Welcome minden uj hozzaszolonak! Rubintosvi(-rag?), Aspen, Cary, & Mindenkit udvozlok. -- Cary, tudom hogy eleg keson irok a levesrol, de csak most jutott ra idom. Az ujhazi leves szerintem modernizalva finom lehet. Amelyiket en olvasom a szakacskonyvben az szerintem komplikalt. (habot leszedni rola, leszurni), & azthiszem tul zsiros is lehet. Az en izlesemnek. Probald ki mikor legkozelebb levest fozol, 2 napra tedd be a hutobe & meglatod mennyi zsirt szedsz le a tetejerol. Nekem van egy csirkeleves receptem, amit tobb mint 10 evvel ezelott kaptam egy idos magyar nenitol. Persze alakitottam rajta, de a hozzavalok az kb ugyanaz. Leirom, csak elobb ezt elkuldom, nehogy eltunjon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. május 2. 18:02162.
    szia ildy! Dehogynem olvastam a privi uzeneteid, kuldtem is valaszt mailben is. udv: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 2. 01:55161.
    Szia, en is irtam neki egyet. :((((((((Laca! Nem hiszem, hogy megnezted az e-mail-eidet!A privi leveledet?Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (160)
     
  17. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. május 1. 22:32160.
    Szia Ildy! Jó ötlet! Már irtam is Lanának egyet! Szia, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (159)
     
  18. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. május 1. 21:33159.
    Sziasztok, szerintem "privizzuk"meg a Lanat mindannyian!Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (158)
     
  19. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. május 1. 21:29158.
    Sziasztok Lányok! Kedves Lacafaca! Természetesen nem riasztottatok el, csak a komputerem adott saját magának néhány szabadnapot. De már itt vagyunk. Látom jó kis húsleveseket főztetek. Most, hogy visszaolvastalak benneteket, feltűnt, hogy Lanát már nagyon régen nem láttam? Ki tud róla? Remélem nem lett semmi baja. Mindenki jól van? Itt kitört a nyár. Az égiek kegyesek voltak hozzánk és a majálison szép idő volt. Bár én nem voltam, mert előadás volt a szinházban és dolgoztam egy kicsit, de nem bánom. Lányok! Jó újra itt lenni, később még irok. Sziasztok, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (138)
     
  20. 2002. május 1. 17:25157.
    Sziasztok! Napok ota olvasom a beszelgeteseteket, en Floridaban lakom es itt van egy olyan turo/sajt amit ugy hivnak Farmer cheese es az egeszen olyan mint az otthoni turo, nem folyos mint amit muanyag poharakban kapni. . . ez olyan tombben van mint otthon a turo es eleg szilard is, gombocot meg nem csinaltam belole de masra ugy reagalt mint az otthoni. A husleves egyebkent tenyeleg scak tesztaval jo, meg jo kis grizgaluskaval!Titeket olvasva az emberlanya mar rohanna is a hutohoz!Jol megkivantam a hus levest, persze az anyukamet igazan! Sziasztok Polika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (156)
     
  21. 2002. május 1. 16:38156.
    sziasztok! Boracska a leves teszta nelkul nem az igazi, egyszeruen nelkulozhetetlen. En imadom a feta sajtot , salatakba olivabogyoval amolyan gorogosen szuper( hagyma, oliva, paradicsom, uborka, sajt a tetejere- szuper. . . ) A turoval nekem is az a tapasztalatom, hogy tul folyos, nem az igazi , bar tesztara megfelel, sot kalacsot is sutottem mar vele, de nem a megszokott darabos turo. Nalunk is van egy orosz bolt, ahol europai kajakat arulnak, Pick szalamit, Vegetat, Gyulai kolbszat, neha benezek es veszek valami hazait. . . sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_701519
    Torolt_felhasznalo_701519
    2002. május 1. 16:11155.
    Barmilyen turobol csinalhatsz turogombocot, csak grizet (buzadarat) kell tenni bele. Gondolom tul hignak, vizesnek talalod a turot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (147)
     
  23. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. május 1. 15:53154.
    Itthon ragyog a nap!Olyan felvonulós , majálisozós idő van. Én is csak azért rohadok itt, mert a gyereken kitört a fűpollenallergia. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (153)
     
  24. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. május 1. 14:39153.
    Helló! Köszi Ildy az üzlet címét, azt hiszem, hogy fel fogom hívni őket! Örülök Borácska, hogy jól sikerült a leves:))))))))))))))) Nálunk is elég ronda idő van, de talán a hétvégére megjavul!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. május 1. 07:12152.
    Sziasztok! Megfőztem, isteni lett! Kár hogy éppen fogyóznék és csak sűrűn megrakva tésztával imádom, sajna ez egyik fogyókúrába se csúsztatható bele! Jobb ha itt nem emlegetünk kajákat, bár Ildy a saláta nem rossz ötlet én is imádom a feta sajtot! Kár, hogy dícsértem az időjárást, ma délutánra itt is elromlott! Üdv. Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top