Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sajgó Attila

morzsa25
Létrehozva: 2008. január 14. 23:09
Sziasztok!
Biztos nagyon sok topik van már doktorokról, de én szeretnék a budapesti Kááli intézetben dolgozó Dr. Sajgó Attiláról érdeklődni! Ismeri valaki?Jár esetleg hozzá valaki?Jöhet priviben is.....Szakmai oldala érdekelne inkább, empatikussága....
Beírtam a keresőbe, de nem talált semmit.
Előre is köszi a válaszokat!(ha lesznek)
  1. 2008. január 21. 17:4126.
    Szió!

    Mi délre megyünk!És most autóval....Egyébként valszeg vonattal fogok menni, a déliből...Tényleg jó lenne, ha egyszerre lenne....Ha beleférek, akkor nekem február 8-10 körül lenne.....(fagyis)

    Akkor holnap tuti nem talizunk!
    előzmény:
    Pocinix77 (25)
    2008-01-21  12:40
  2. 2008. január 21. 12:4025.

    Képzeld, én is holnap megyek, csak reggel 8-ra. Lesz vérvétel meg UH és gondolom felírja a doki a következő gyógyszert is (most még Suprefact van).

    Én a Moszkva térről szoktam menni a 90-es busszal azt hiszem a Nógrádi utcai megállóig.

    Tök jó lenne, ha kb. egyszerre lenne és persze sikerülne mindkettőnknek   !!!

    Mindenképpen értekezzünk holnap, vagy ha nem leszel gépközelben, akkor szerdán. Drukkolok !

    előzmény:
    morzsa25 (24)
    2008-01-18  17:32
  3. 2008. január 18. 17:3224.
    Sziazstok!
    Én is sokat agyaltam, most mi is legyen, kifizessük, vagy ne....Ugyanis ha csökkentik, akkor még marad 1.....(eddig 2 stimum volt, persze csak jó esetben) Ha nem fizetem ki, akkor 4 lehetőséget használtam fel, és ha le is csökken, még mindig jó vagyok....hisz 4 lehetőséget használtam ki....De utána sajnos sokkal többet kell fizetni, ha az egészet fizetjük, ezért is döntöttünk a kifizetés mellett, mert ha nem csökkentik, akkor még 3 lehetőségünk lesz.....
    Na, ez zavaros, de remélem érthető...
    Délre megyek, bár sztem már fél 12-kor ott leszek, mert az az igazság, nem is tudom hova kel menni, így megyek hamarabbi busszal, nehogy elkéssek...Inkább én várjak. (Mert még párom nem biztos, hoyg el tudja cserélni a műszakját)
    Természetesen megírom mit is mondott a doktorbácsi, és mikor kezdünk.Remélem még ebben a ciklusban, hisz nekem pont ez lenne a lényeg!
    előzmény:
    Pocinix77 (23)
    2008-01-18  11:02
  4. 2008. január 18. 11:0223.

    Nekünk nem csak az idő, hanem az OEP finanszírozás miatt is ezt javasolta a nőgyógyász. Pont akkor volt a huzavona arról, hogy 5 beültetés helyett csak 2-3-at támogatnának és ő benne van valami szakmai bizottságban (ő is meddőségi szakember), ezért szólt nekünk.

    Hány órára mész konzultációra kedden ? Mindenképpen írd meg, mit mondott a doki !

    előzmény:
    morzsa25 (22)
    2008-01-16  22:01
  5. 2008. január 16. 22:0122.
    ja, még annyi..Normál kórház meddőségi osztálya....MIlyen igaz!!!Nem szabad oda menni, hisz ők nem teljes 100 %-ban CSAK ezzel foglalkoznak! Tapasztalatból még nem, de elmondásból tudom, mi is a különbség a kettő között! De Te igagzán szépen leírtad!
    előzmény:
    Pocinix77 (20)
    2008-01-16  15:00
  6. 2008. január 16. 21:5921.
    Mi is nagyon türelmesek vagyunk.....Voltunk!
    Sztem is nagyon jó választás volt a Kaáli... Én sem értem, miért operáltak meg...De akkor ezt mondták, és arra gondoltam, minél előbb meg kell csinélni, mert ez közelebb visz a babához...De utólag rájöttem, felesleges volt.
    előzmény:
    Pocinix77 (20)
    2008-01-16  15:00
  7. 2008. január 16. 15:0020.
    Nekem is mondták a Dévaiban (egyszer voltunk konzultáción, aztán a Kaáli mellett döntöttünk), hogy meg kellene műteni az elzáródást, de nekem a "normál" nődokim (Szt. Imre Kórház), aki a vizsgálatot csinálta, azt mondta, hogy nem lehet, mert teljes elzáródás és csak megsértenék. Ha kidugul magától, akkor jó, ha nem akkor lombik. Persze nem dugult   Ha jól következtetek, akkor te a BMC-be jártál. Nekünk egyből azt mondta a nődoki, hogy felejtsük el a normál kórházak lombik osztályát, csak erre szakosodott intézetbe menjünk. Egyébként a férjemmel elég türelmetlen tipusok vagyunk, így eleve olyat kerestünk, ahol tartják az időpontot.
    előzmény:
    morzsa25 (19)
    2008-01-16  12:15
  8. 2008. január 16. 12:1519.
    Húúúú, én egy másik intézetben kezdtem, de sajnos a sok sorbanállás,. és várakozás miatt, valamint az anyagi oldala miatt döntöttem így. A régin egy fagyis 100 ezer, itt 50. Szóval ez sem mindegy. A stimu sokkal kímélőbb. Legalábbis ahogy olvastam, itt a ciklust gyogyival állítják le.Nem kell szúrni.Biztos vannak kivételek, de eddig csak erről olvastam.

    Jót mosolyogtam azon, hoyg több mint fél órát vártatok...Bocsika érte.Leírom miért van ez....
    Én reggel ha odaértem fél 7-re, 8-fél 9 körül jutottam a recepcióhoz, (Ebből az időből 1 órát a hidegben álltam télen)onnan gyors labor, 10 körül jutottam a dokimhoz, UH.-ra és onnan kb 2 előtt nem nagyon jöttem el.....Vidéki lévén akkor már a vonatom eljött, így csak 1/4 4-kor volt a következő, átszállással, és olyan 5 körül értem haza.
    Volt, hogy 8-ra mentem, és fél 3-kor jöttem el...Jó esetben ültem, rossz esetben álltam.....

    Nagyon sokan járnak oda, biztos a jó híre miatt, 4 orvosa van, és sokszor ha van maszek szűlés, vagy beteg, akkor elmennek.Ugye itt délelőtt vannak a leszívások, beültik, stb. és emiatt is van ez az őrült várakozás.
    Ami nem biztos, hogy az ő temperamentumuk miatt van, hanem mert kevesen vannak...Nem tudom.Ez is csak az én véleményem , bár többen szóvá tették, de mivel nincs más lehetőség , maradnak...
    A Kaáliról csak jót hallottam, állítólag ott nem kell ennyit várni....Cáfolj meg nyugodtan, még soha nem jártam ott, de bízom benne, a referenciák amiket hallottam, igazak voltak.

    Első konzim lesz...Izgulok nagyon! Nekünk nagyon kevés a sperma, rosszul mozog, és nekem magas volt a prolactinom....De ez legutóbb elfogadható lett, nem kell gyogyit szedjek.Én is el voltam záródva, de engem megoperáltak....
    Sajnálom, hoyg nem inszem...Sokkal kevésbé megterhelő.Anyagilag, lelkileg, é sminden féleképpen....Bár én nem vagyok inszem párti, így én örültem is, hoyg lombik.Sok ember fél tőle.
    További szép napot Nektek!
    előzmény:
    Pocinix77 (18)
    2008-01-16  10:32
  9. 2008. január 16. 10:3218.
    Volt, hogy egyből be tudtunk menni (általában esti időpont), de valamelyik reggel több mint 1/2 órát vártunk. A szokásos kérdések: mióta próbálkozunk, milyen vizsgálatok voltak. Nekünk sajnos már elég sok papírunk volt (átjárhatósági, spermakép, teljes havi hormonszint mérés), így csak 2 lehetőségünk maradt, amiből az inszemet egyből ki is zártuk az elzáródott petevezeték miatt. Leginkább ez is az oka, mert a férjem teljesen rendben van és a Clostit szedve a peteérés is OK. Csak ha nem tud átjutni az "ebihal", akkor nincs más választás. Első konzira mész ? Kiváncsi vagyok mi lesz a véleményed a dokiról. Te miért jutottál ide ?
    előzmény:
    morzsa25 (12)
    2008-01-15  15:41
  10. 2008. január 15. 22:2717.
    Hajni!
    Köszike!Ennek holnap utána nézek...És ha sima laborban is meg lehet csináltatni, akkor már holnap után meg is nézetem...Hacsak nem kell speciális eszköz, és tényleg elég a vérvétel.....
    Most fekszem le, mert reggel 5-kor kelés. És az mindjárt itt van!


    Jó éjt nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254925 (16)
    2008-01-15  16:57
  11. Torolt_felhasznalo_254925
    Torolt_felhasznalo_254925
    2008. január 15. 16:5716.

    Szia morzsa!

    Tudom, h nem tőlem kérdezted, de hozzászolnék egy-két dolgot az inzulin rezisztenciához. Ezt azért szokták nézni, mert akinek IR-je van, az nagy eséllyel PCO-s.

    Sokáig én sem foglalkoztam ezzel a dologgal, mivel az orvosom nem vetette föl a dolgot. Aztán valahogy odakeveredtem a www.pcos.hu oldalra, kitöltöttem egy gyors tesztet, és kiderült, h elég nagy az esélye ennek a "betegségnek". Aztán rákérdeztem a dokimnál, h nem lehet, h nekem is ez a bajom, mivel sokszor azért nem tudodtt inszeminálni, mert nagyon sok petém érett, de nem repedtek meg, sokszor ezekből a következő ciklusban ciszta lett, akkor meg azért nem lehetett inszeminálni. Az a baj, h ennek a betegségnek a diagnosztizálásánál, nagyon eltér a dokik véleménye. sokak szerint, ha egy-két tünet megvan, már fenll a betegség, sokak szerint csak akkor, ha minden tünet megvan. Az én dokim szerint, mivel a petefészkeim nem kórosan megnagyobodottak és nem "kérgesek" ezért nekem nincs PCO-m.

    Persze nem hagytam annyiban a dolgot, kértem, hogy azért csináljanak egy éhgyomori inzulint és terhelése inzulint, hátha kiderül az IR, ami kezelhető. Azt mondta, h terhelés ehhez nem kell, elég a vérvétel. Már ez sem tetszett, de belementem, gondoltam így szokás. Aztán elvesztek az eredményeim, a kórház bezárt, azt mondták már nem is lesz meg. ez is nagyon közrejátszott a váltásnál, nem hiszem, h ez normális.

    Na most én jövő héten megyek az Istenhegyi Klinikára ahol megcsinálják az IR vizsgálatot, ami ha kiderül kezelhető, és ezzel nagyban növelik a teherbeesés (akár természetes, akár nem) esélyét!

    Szóval mindenképp javasalom a rövid tesztet a www.pcos.hu oldalon. Hátha jutsz valamire.

    Puszi: Hajni

    előzmény:
    morzsa25 (11)
    2008-01-15  15:38
  12. 2008. január 15. 16:2015.
    sziasztok lányok!

    nem akarok zavarni, semmit nem tudok az említett dokiról, e az inzulin rezisztenciárol/pcos-ól annál többet:
    nézzétek meg a www.pcos.hu oldalt, és nézzétek meg rajta a sikersztorikat, nagyon sok lánynak nem sikerült lombik, inszem stb... és miután kezelték az IR-t spontán terhesek lettek!!

    szerintem megéri utána olvasni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. január 15. 15:5614.
    Lányok!
    Én most lelépek, kori vacsorameghívásunk van...Este még benézek, hátha összegyűlünk sokan!
    További szép napot Nektek!
    előzmény:
    morzsa25 (13)
    2008-01-15  15:43
  14. 2008. január 15. 15:4313.
    Hajni!
    Ne félj a lombiktól!!!Aníagilag kissé megterhelő, legalábbis a régi intézetemben, itt még nem tudom, de ismerősök által elmondottak alapján nem.
    Nagyobb az esély!Én csak ezt láttam benne. Mikor nekünk azt mondták, inszem, ledöbbentem(7 millió, 32 % mozgó spermával), hisz én akkor már eldöntöttem, csak lombik!!!Bele sem vágtunk inszembe, én a lombikot jobban favorizálom!Bár ha határeset a spermaszám, miért ne? De nekünk csak kínlódás lett volna... Tök esélytelen....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254925 (10)
    2008-01-15  15:28
  15. 2008. január 15. 15:4112.
    Szia!
    Akkor Te előrébb vagy mint mi!Te látsz el bennünket tanáccsal! Én még csak most megyek konzira 22-én..Nagyon várom. Kellett sokat várnod, vagy a megbeszélt időben már mentél is be? Szabad tudni, általánosan miket kérdezett?Tudom hülyeség, hisz minden ember már, és a leletek megnézése után kérdez.....
    Mi az oka, hoyg ide kerültetek, ha nem titok?
    előzmény:
    Pocinix77 (9)
    2008-01-15  15:26
  16. 2008. január 15. 15:3811.
    Ronver!
    Simán kiadták, vagyis ez úgy van, hoyg betelefonáltam, nem azért mert személyesen nem akartam bemenni, hanem mert nem járok pesten mostanában, és mondtam, szeretném kikérni a papírjaim fénymásolatát. Kérdezték mire kell.Mondtam, szeretnék konzióultálni más orvosokkal is, mert 2 lehetőséget(friss beültetés) végígjártunk, sikertelenül, és nem szeretnénk 1 intézménynél megragadni.Nem tudhatom, a másik intézményben nem jönnek e rá olyasvalamire, amiből kiderül, miért nem sikerültek eddig!
    Nem szóltak semmit, csak azt mondták, beszéltem e amásik intézettel, mert sokan nem fogadnak olyan pacienst, akinek van fagyija(többek között a régim)....Persze én már hívtam őket, és pont ez volt a lényeg, fagyival elvállalnak e....
    Még ugye semmi nem biztos, hisz csak konzi lesz, és remélem beleférünk ebbe a ciklusba, mert így vettem ki szabit.és nem olyan egyszezrű szabira jönnöm....

    Inzulin resistencia...Tőlem is kérdezte barátőm, kivizsgáltak e? És sorolta még, milyen vizsgálatokat végeztek rajta a Kaáliban..Meglepődtem, hizs nem is hallottam róla, lehet ezek drága vizsgálatok, é snem oep finanszírozott, és ezért nem csinálják, ajánlják sok helyen?Nem tudom...Most felcsigáztál...
    Priviben megírod hova jártál?
    előzmény:
    ronver (8)
    2008-01-15  14:50
  17. Torolt_felhasznalo_254925
    Torolt_felhasznalo_254925
    2008. január 15. 15:2810.

    Sziasztok lányok!

    Örülök, h elindult itt ez a beszélgetés! Jó olyanokkal csacsogni, akikkel majdnem közösek a problémák!

    Nálunk az a helyzet, hogy mi is pont most váltunk. Eddig a Szabolcs u-ba jártunk, de az megszűnt, még nem kezdtek a MÁV-ban, meg amúgy is voltak velük problémák, úh mi is a váltás mellett döntöttünk.

    Mi egyelőre 3 inszemen vagyunk túl, mivel a szervezetem ellenanyagot termel a spermák ellen, így azok nem jutnak el a petesejtig. Nekem nincs normális pé-m, és nem mindig repednek meg a tüszők. Jövő héten megyek inzulin rezisztencia vizsgálatra, remélem meg lesz az eredménye, mire megyünk a Kaáliba. Ezen felül magas a prolaktinom, amire gyógyszert szedek, azóta normális, de a gyogyit folyamatosan kell szedni.

    Aztán meglátjuk, hogy Sajgó doki mit javasol, legyen-e még inszem, vagy menjünk inkább lombikra.

    Bevallom nektek őszintén én kicsit tartok a lombiktól, az azért nagyon komoly dolog, de a döntést mindeképp a dokira bízom. Remélem szimpi lesz mindannyiunknak!  

    előzmény:
    morzsa25 (7)
    2008-01-15  14:03
  18. 2008. január 15. 15:269.
    Mi most kezdjük az első lombikot Sajgó dr-nál. Nekem nagyon szimpatikus és viszonylag jól el is magyarázza a dolgokat. Van itt valaki, akinek volt már vele beültetése ? Vagy akár babája ))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. január 15. 14:508.
    Szia Phajnalka!

    Háát mit is mondjak! Az úgy kezdődött,hogy......

    Na jó nem az elejétől kezdem. Mi már 2006 óta járunk egy meddőségi klinikára. Itt megvolt minden kivizsgálás,hsg,5 inszemináció a párom eredményei miatt,ugyanis kevés a kiskatona. Az 5. után lombikot javasoltak mert romlottak az eddig sem túl fényes eredmények.

    Közben egy kedves barátnőmnél kiderült,hogy inzulin rezisztens. Gondoltam nekem csak nincs ilyen bajom,de mivel 5 inszem sem sikerült és a barátnőm is javasolta én is kivizsgáltattam magam ez irányban. Sajna nálam is ez a helyzet,diétáznom,mozognom és gyógyszert kell szednem.

    Februárban kontroll,és remélem javulás. Na és akkor itt jön közbe az intézetváltás. Mivel nagyon remélem,hogy márciusban kezdhetjük a lombikot,azon is elgondolkodtunk,hogy jó-e nekünk az eddigi klinika,és arra jutottunk,hogy nem. A Kaáli Intézetről csak jót hallottunk ezért döntöttünk mellette! Remélem nem csalódunk!!!

    Különben én tegnap jelentkeztem be hozzájuk,gondoltam majd csak márciusi vagy áprilisi időpontot kapunk. Meg is lepődtem,hogy már a jövő héten mehetünk!

    Morzsa25

    Nekem is ki kell még kérnem a leleteim az előző helyről. Neked simán kiadták?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254925 (6)
    2008-01-15  13:16
  20. 2008. január 15. 14:037.
    Sziasztok!
    Én 22 -én megyek, é,s már izgatottam várom!!!!!!!!!!!!!Most hívtam a "régi" meddőségim, mert bár sok papírom van, vannak olyanok, amik nekem nincsenek meg, és az első konzira mindenképpen akarom vinni!
    A babaneten van egy Kaális fórum, oda is írtam, a lányok nagyon dicsérik magát az intézetet, és a Sajgó doktorról is jókat írtak.
    Mindenképpen mesélek majd, hogy mi volt!!!!!

    Nálunk kevés a spermaszám, magas volt a prolactinom, és én el voltam záródva, de ezt megoperálták.....Így csak amagas prolactin maradt, bár a legutóbbi vizsgálat szerint normális volt....

    A Kaáliról én is csak nagyon jókat hallottam!!!!!A lányok nagyon pozitívan nyilatkoznak róla!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254925 (4)
    2008-01-15  10:27
  21. Torolt_felhasznalo_254925
    Torolt_felhasznalo_254925
    2008. január 15. 13:166.

    Szia Ronver!

    Én 29-én megyek hozzá, úh mindenképp várom a beszálolódat!  

    Megkérdezhetem, h ti milyen problémával mentek a Kaáliba?

    Üdv: Hajni

    előzmény:
    ronver (5)
    2008-01-15  12:16
  22. 2008. január 15. 12:165.
    Szia!

    A dokiról én sem tudok semmit,de én is hozzá kaptam időpontot jan 25-re!

    Te mikor mész? Mert ha előbb akkor én is várom a "jelentést" róla!!!
    előzmény:
    morzsa25 (1)
    2008-01-14  23:09
  23. Torolt_felhasznalo_254925
    Torolt_felhasznalo_254925
    2008. január 15. 10:274.

    Szia Morzsa!

    Sajna nekem tapasztalatom nincs a dokiról, viszon tén is hozzá kaptam időpontot a Kaáliba, csak egy héttel későbbre, mint te!

    Légyszi írd majd meg a tapasztalataidat róla, én is nagyon kiváncsi vagyok, bár a képe alapján nekem is nagyon szimpi volt.

    Megkérdezhetem, hogy milyen problémával mentek hozzá? A Kaáliról van valami infód? Én eddig csak jót hallottam róluk!

    Üdv: Hajni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. január 15. 07:523.
    Köszi a választ! A képe alapján szimpatikus nagyon! Csak gondoltam, mielőtt találkozom vele 1 hét múlva, addigra tájékozódom....Köszi mégegyszer!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709667 (2)
    2008-01-15  02:18
  25. Torolt_felhasznalo_709667
    Torolt_felhasznalo_709667
    2008. január 15. 02:182.
    Szia!

    Miskolcról ment el ősszel és annyit tudok, hogy itt a kismamák kedvence volt, ún. "sztárdoki".
    Ez szerintem jót jelenthet.
    előzmény:
    morzsa25 (1)
    2008-01-14  23:09

Címlap

top