Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sajgó Attila

morzsa25
Létrehozva: 2008. január 14. 23:09
Sziasztok!
Biztos nagyon sok topik van már doktorokról, de én szeretnék a budapesti Kááli intézetben dolgozó Dr. Sajgó Attiláról érdeklődni! Ismeri valaki?Jár esetleg hozzá valaki?Jöhet priviben is.....Szakmai oldala érdekelne inkább, empatikussága....
Beírtam a keresőbe, de nem talált semmit.
Előre is köszi a válaszokat!(ha lesznek)
  1. 2012. május 17. 11:543726.

    sziasztok csajok!

     

    koszonom mindekinek a drukkokat, nagyon jol esik  

     

    bocsi hogy nem jottem eddig, de akinek volt lombikja az tudja, hogy a leszivas napja, eleg szivas , az az agy nyugalom amit eloritak, az kell... mert maskepp leszakad minden bennem..

    Most jol vagyok, picit meg erzekeny, de ma mar dolgozom :), es fel ora kaali hivas utan, vegig halgattam legalabb 3 * 5 pec zenet.. ("kis turelmet kernek" utan..)   mar a hajam az egnek allt...

     

     

    aztan vegul ugy dontottem, hogy biztos ha kesobb hivom oket , akkor is meg tudni fogjak az eredmenyeim:) de azert frusztralo tud lenni a szitu :D fleg ha hormonnal teli vagyok nyomva.

     

    szoval vegulis mara 13-bol 12-en termekenyultek meg, aminek nagyon orvendek , foleg hogy a fele termeszetes uton jott osssze , en kertem a multkor hogy ne csak ICSI-vel probaljak.. mert szeretnem ha a talikoba legalabb talalkoznanak maguktol

     

     

    nah de meg sok van hetfoig ...  remelem marad meg amit visszakapnom is.

     

     

    Kannacska, puszika Leanak helyettem is, lje tul mihamarabb ezt a franya harom oltast.. tenyleg fura hogy egyutt kapott mindent... bar lehet igy csak egy szuri volt?

     

    Gyombi, CSebe, Amaretta nem sokara ti kovetkeztek , hajra!

     

    Csebe barmikor elkezdheted a "helyes"  etrendet, az csak segit, nem arthat... bar nekem ez mindig nehezen megy:)

     

     

     ja es visszaterve lombikra.. most ket csajjal is beszeltem, es megdobentem hogy tenyleg tobb fele protokol van... , en eddig nem is hallotam roluk, plusz a masik csajnak o is Sajgonal van, egymas utan volt a leszivas, neki teljesen mas uteme volt a szurizasban is.. mas gyogyszer is volt. ugy hogy nyilvan sokszor hasznaljak ugyanazt, vagy gaykori.. de azert van egy par methodus, amit valtogatnak.. 

     

     

    pusz mindenkienk es koszonom hogy szurkoltatok, nagyon jol esik.

     

     

    előzmény:
    gombis2 (3725)
    2012-05-16  20:00
  2. 2012. május 16. 20:003725.

    Sziasztok!

     

    Marika drukkoltam ma nagyon, remélem sok petécske sikerült, gyere mesélj!

     

    Kannácska, szegény Lea nálunk nem adnak egyszerre 3 oltást, mi külön kaptuk őket mindig, szerintem pont a láz miatt.

    Remélem jövő hétfőn jöttök tornázni, már mondtam a csajoknak, hogy jössz, igaz nyár előtt már csak két alkalom lesz, de ti szeptemberben folytathatjátok, ha tetszik, mi is csak ősszel kezdtük.

    10-kor kezdődik a Klauzál műv.házban.

    Nem szereztél esetleg a tali óta újabb Szafaris matricákat? Zsombinak már csak egy pár hiányzik. Ha van még és nincs rá szükséged elhoznád? köszi

     

    Gyombi de jó, hogy ti is itt tartotok már.

     

    Eszter meséltem a csajoknak, hogy találkoztunk ők is puszilnak.

     

    Zsombi még mindig köhög állítólag gyulladtak a hörgői ezért nála csúszott a szuri ,most mindenféle köptetőket szed, de aznokívül semmi baja, ugyanolyan kis rosszcsont mint mindig.

    Jövő héten utazunk Németországba, éljen a sörfesztivál!

     

    Ja és ma reggel megszületett a barátnőm kisfia, mehetek kisbabázni! Már nem is emlékszem Zsombi mikor volt ilyen mini, olyan rég volt

     

    Nekem az első lombiknál 5 naposak voltak és nem maradt fagyibaba, az nem sikerült, a másodiknál 3 naposak voltak és maradt 3 fagyi, akkor sikerült, nem tudom volt-e ilyen AHA izé....

     

    Bocsi, hogy most nem írok mindenkinek, de rohanok fürdetni.

     

    puszi

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. május 16. 11:213724.

    Marika

     

    Szerintem ma mindenki neked szorít és veled van.

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. május 16. 10:133723.

    Helló Lányok!

     

    Marika!!

    Drukkok ezerrel. Ha tudsz, gyere az infókkal. :))) Nem aggódni ám!! Most sikerülni fog, és kész!!!!

     

    Györgyi, Csebe

    Háát sajnos nagyon belázasodott Leus, majdnem 39ig ment a láza, alig vitte le a kúp. Még tegnap is lázas volt, ma már csak hőemelkedése van szerencsére.  Szegénykém olyan maratoni alvást nyomott tegnap egész nap, hogy szinte csak enni kelt fel. És ami fura, hogy rengetegszer sírt álmában, és csak siogatással nyugodott meg. De remélem mától már jobb lesz a helyzet. (3 oltást kapott, szóval nem csodállom, hogy így regált.
    :( ) 

     

    Többieket is puszilom, de most mennem kell. Leus hisztizik!

    Pussz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. május 16. 09:313722.

    Sziasztok!

    Marika!Nagyon szorítunk mára!Ha kipihented magad,mindenképen jelentkezz!

    Györgyi!Bubis nagyon-nagyon hatalmas már!Nézegettem tegnap a képeket és nagyon cuki kiskrapek!Tiszta apukája,le sem tagadhatná!

    Remélem hamarosan megint lesz tali és végre megláthatom őt is!

    Kedden voltam laborba és nagyon kellemes meglepetés ért!Vérvétel közben beszélgettem a laborossal és rákérdeztem,hogy miért nem csinálnak IR vizsgálatot a kórházban,erre ő mondta,hogy május 1-től már ott is csinálják!Annyira jó,hogy nem kell időpontot sem kérnem,hanem csak a nőgyógyászomnak kell írni egy beutalót és mehetek is!

    Gombis,Galaxis!Nagylegények hogy vannak?

    Lpötty!Ha olvasol minket,akkor légyszi tegyél felképeket a kisfiadról,mert kíváncsi vagyok rá is!

    Na megyek melózni tovább!

    Millió puszi Mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. május 16. 08:213721.

    Jó reggelt!

     

    Marika, nagyon szorítok mára! Gyere mindenképp a hírekkel!

    Györgyi,köszi az infót!Tényleg gyorsan emésztek,remélem  ezért vannnak ilyen értékeim.Elhízva sem vagyok (156 cm 49 kg )nagyon .Azért biztos ami  biztos elkezdtem azIR diétát.Két napba telt mire megvilágosodtam az internet segítségével,hogy mit mikor mennyit ehetek.D vitamint is szedek,elvileg az is segíthet.Picuri,hogy van?Éjszakáitok nyugisak vagy gyakran ébred?

    Amaretta,nekem azt mondta a doki,hogy egy része AHA-s lesz a másik sima. Amelyik a legszebb  azt kapom vissza.(remélem tényleg lesz több is amivel lehet variálni)Én vszínű csak egyet kapok így elsőre (remélem utolsóra)a korábbi császárom miatt.

    Kannácska,Lea baba nem lázasodott be a szuritól?

     

    puszi

    előzmény:
    Györgyi74 (3719)
    2012-05-15  13:31
  7. 2012. május 15. 16:383720.

    Szia

     

    Hát ebben nem vagyok szakértő, de annyit tudok hogy 2 órán keresztül fél óránként vették a vért. 

    előzmény:
    ariel001 (3718)
    2012-05-15  13:02
  8. 2012. május 15. 13:313719.

    Sziasztok!

     

    Csebe! Nővéremnek hasonló eredményei voltak,de neki azt mondta a doki,hogy neizguljon,csak gyorsabban éget a szervezete,és előbb volt a hullám teteje,mint ahogy nézték,aztán van egy kis hullámvölgy és utána normalizálódik az érték.Úgyhogy a fene tudja. Ő elég vékony,tényleg gyorsan emészt,nincs gondja a kilókkal!:-)

     

    Marika! Hajrá szerda!!!! Az 5 sejtes tényleg tutibb,de mivel kevesen jutnak el odáig,így talán szembeötlőbb,ha nem sikerül. Nekem 11 tüszőből 9 sejt lett,és csak utólagos túlstimum volt,mivel megtapadt egy és az is kezdett hormont termelni.Ezt te is bevállalnád! Nem? :-)) Ja,és 5 sejtig akarták elvinni,de nem sikerült,úgyhogy 3 sejtesen visszakaptam kettőt. De a minap mesélte egy ismerősöm,hogy ő a BMC-ben 7 sejteset kapott vissza,de nem maradt meg.És fura,hogy először megvárják,hogy magától hány tüsző indul el(úgynevezett őssejt),és csak utána adnak neki hormonokat. Pedig állítólag kimerülőben van a petefészke.Akkor meg nem kéne már a ciklus elejétől hormonokkal rásegíteni? Már 3x próbálkoztak nála ugyanavval a módszerrel,de semmi.Elég érthetetlen.Pedig csak 1 évvel idősebb nálam,és már évek óta próbákoznak.

     

    Amaretta! Ha ilyen jól reagálsz a stimura,lehet,hogy júni közepe lesz inkább! :-)

    +-om embrikébe szerintem nem megy bele a doki.Azt mondják nem szerencsés,ha mindhárom megtapad,meert nő a koraszülés kockázata,meg egyebek. Amúgy nekem is AHA volt,de lehet,hogy neked is,csak nem mindig mondja a doki külön.Kérdezz rá!

     

    Kannácska! Lea hogy bírta a szurit? mI jövő héten kapjuk meg csütörtökön.

    Most rohanok etetni!

    Mindenkinek pusza!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. május 15. 13:023718.

    De jó, hogy túl vagy rajta :o)

     

    Ez most 3 pontos volt?

    Én is kérek beutalót majd egy ilyen vizsgálatra. 

    előzmény:
    Eeszter01 (3717)
    2012-05-15  11:31
  10. 2012. május 15. 11:313717.

    Na túl vagyok a terhelésen. Elég sz.r volt lenyomni azt a cukros löttyöt, az első órában kellett küzdenem a hányingerrel, de aztán jobb lett. Nagyon aranyosak és kedvesek voltak, és nagyon ügyesen vették le a vért is.

     

    Remélem az eredmények is jók lesznek, majd jövőhét kedden este megyek az orvoshoz, akkor már többet tudok.

     

    Szép napot nektek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. május 14. 12:323716.

    Sziasztok Csajok!

    Nagyon pörög a fórum,alig győzöm visszaolvasni!

    Marika!Nagyon -nagyon szorítunk!!!!!!!Ügyi vagy,csak semmi idegeskedés!

    Én holnap megyek megismételni a 19.napi hormonlabort!Remélem ez most már nem fog eltűnni!Ha itt minden jó lesz ,akkor mi is kezdhetünk!

    lassan végzek mindenki adóbevallásával és a többi papírmunkával,így majd sűrűbben jelentkezem,addig is vigyázzatok magatokra!Mindenkinek sok-sok pusziiiiiiiii! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. május 14. 11:163715.
    Köszi a válaszod! Lassan már minden világos.Elkezdek diétázni...a sportot folytatom és baromi erősen reménykedem,hogy a júliusi lombik sikeres legyen. Nem akarom ezt most kihagyni,de ha nem sikerül, nézetek újra inzulint.
    előzmény:
    Amaretta (3714)
    2012-05-14  11:07
  13. 2012. május 14. 11:073714.

    Azt így konkrétan nem tudom, hogy mit jelent, hogy "masszív IR-es", de ezt írta a papíromra a doki. Gondolom az, hogy nem enyhe, így szedek gyógyszert, 180 CH diétát kell tartanom, és mozognom kellene.

    Meddőséget meg úgy okoz, hogy vagy nem tud beágyazódni az embrió, vagy vetélést okoz a túlzott inzulin az első 12 hétben.

    előzmény:
    csebe (3713)
    2012-05-14  11:02
  14. 2012. május 14. 11:023713.

    Amaretta,mit jelent,hogy masszív IR-s vagy? Gyógyszert kell szedned vagy diétázol vagy mindkettő?Azt nem értem,hogy ha nem okoz tünetet hormonálisan sem akkor mivel okoz meddőséget?Te tudod esetleg?

    Marika,szerdára millió drukk neked! Majd írd meg mi volt,mennyi petécske lett!

    előzmény:
    marika80 (3712)
    2012-05-14  10:23
  15. 2012. május 14. 10:233712.

    Sziasztok csajok!

     

    CSebe, nem tudom hogy tenyelg ez az ertekek jok vagy sem.. de az eddigi csajok amit irtak tuu doki alapjan lehet nem a legjobb. Viszont en tudok olyan lanyrol akinek nem allapitotta meg tuu doki az IR-t... ugy hogy nem feltetlenul mindenkinek ezt mondjak.

    nagy valoszinuseggel sok csaj megy ide, mikor mar nem akar nagyon ossze jonni a baba, s lehet hogy valoban ez lehet az oka...

     

     nekem szerdan lesz a leszivas, csajok szoritsatok! elege feszit most oda lenn, izgulok most nagyon, hogy minden okesan menjen.

     

     

    szep hetet mindenkinek!

    előzmény:
    Amaretta (3711)
    2012-05-14  10:03
  16. 2012. május 14. 10:033711.

    Csebe!

     

    Nagyon fura, hogy sem a cukrod, sem az inzulinod nem megy visszafelé a 120'-es értéknél, sőt.

    Ez tényleg nem jó, még akkor sem, ha alapvetően nem túl magasak az értékek.

    Nekem sincsenek IR tüneteim. Teljesen rendben vagyok, mégis masszív IR-esként regisztrált a Tűű doki.

    Lehet, hogy érdemes lenne az MM-ben véleményt kérned.

     

     

    Marika!

     

    Te most hol tartasz? Mikor lesz a leszívás, vagy lemaradtam róla?

    Nagyon drukkolok ám!!!!

    előzmény:
    csebe (3707)
    2012-05-14  09:02
  17. 2012. május 14. 09:453710.
    Eszter, neked milyen inzulin eredményed van?
    előzmény:
    Eeszter01 (3709)
    2012-05-14  09:41
  18. 2012. május 14. 09:413709.

    lányok köszi a válaszokat.

     

    Puszi

    előzmény:
    Kannácska_ (3708)
    2012-05-14  09:09
  19. 2012. május 14. 09:093708.

    Eszter

     

    IR vizsgalatnal nem neznek PCO-t, azt a 3. napi és 21 napi hormonvizsgalatból nezik.

    Aaaa... telorol irok, és nem tudom, ez most vegre atmegy-e a szöveggel? Benazok itten! :) Nah.. ha nem sikerul, kesöbb probálkozok, mert mindgyart sorra kerül Leus babo az oltással.  

    Pusz

     

    előzmény:
    Kannácska_ (3706)
    2012-05-14  08:55
  20. 2012. május 14. 09:023707.

    Jó reggelt!

     

    Szerintem vvt-ből nem tudnak PCO-t nézni.UH-on látni a sok cisztát.

    Én egy éve voltam IR vizsgálaton...3 dokit kérdeztem meg ( nőgyógy-endokrinológusok és meddőségi-endokrinológus )szerintük normális az eredményem,de már teljesen elbizonytalanodtam.Nem értem,hogy miért csak a MM.-be fordítanak rá ekkora figyelmet.Úgy tünik nekem mintha aki oda fordul,mindenki IR-s lenne.Nem tudnak mást kihozni belőle.

    Segítenétek nekem ? Leírom az én eredményeimet:

     

        cukor                         inzulin

     

    0'   5.34                          3.14

     

    60'  5.06                          15.22

     

    120'   6.5                          26.41

     

     

    Azt látom,hogy a 120' inzulin többszöröse a 0' és az nem jó.De nem értem,hogy a 60' hogyan lehet kevesebb mint a 120' ? Nem úgy működik a dolog,hogy a bevitt cukorra a szervezet emeli a vércukrot és 60'-nél mért inzulin azt mutatja meg,hogy mennyi inzulinra van szükség,hogy normál tartományban tartsa a vércukrot?Ennek elvileg magasabbnak kellene lennie ha a szervezet "küzd"a cukor ellen. 120' -nál kellene normalizálódni.Olyan mintha nekem 120'-nál kezdene ébredezni a szervezetem,hogy kapott egy kis cukrot...Ha fordítva lennének az értékek egész jónak tünne...

    Egyébkét semmilyen IR tünetem nincs ( LH-FSH arány 1:1, prolaktin ok.,barnázás nincs,testsúly okés,pattanás nincs,nem zsíros a hajam,nem szőrösödöm,nem vagyok zizi,ha nem eszem...)

     

    Szerintetek?

    Bocsi,a szómenésért!

    előzmény:
    Eeszter01 (3705)
    2012-05-14  07:59
  21. 2012. május 14. 08:553706.
    Eszter
    előzmény:
    Eeszter01 (3705)
    2012-05-14  07:59
  22. 2012. május 14. 07:593705.

    Sziasztok

     

    holnap megyek az IR-s vérvételre. Szerintetek (ehhez nem értek) automatikusan nézik a PCO-t, vagy szólnom kell érte, vagy ezt vérből nem is lehet?

     

    Szép napot

     

    Eszter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. május 13. 14:163704.

    ertem...

     

    Gyorgyi neked is AHA volt nem?

     

    Sot ha jol emlekszem, Kannacska, Gyorgyi, Gombis,  Galaxis, Nati nektek mind 3. napos embriotok volt ami vegul sikerult, nem?

     

    Azt mondjak 5. napos jobb, de itt forumon azt latom hog megis 3. naposok sikerultek... ugy hogy  tenyleg nem ertem miet varnak 5. napig, azzal  csak lecsokken nagyon a sok embrio szam...

     

    Ez az AHA-nak van valami hatranya? na most nagyon elbizonytalanadotam :(, mert tenyleg nem ertem miert varjak meg az 5. napot.. ha legtobbnek a 3. naposal sikerul..

     

     

    előzmény:
    Amaretta (3703)
    2012-05-13  11:48
  24. 2012. május 13. 11:483703.

    A januári lombiknál 17 petesejt termékenyült meg, így ezért elvitték őket az 5. napig, de sajnos csak 6 embrió lett végül tökéletes, így kettőt kaptam vissza, és 4 lett fagyasztva.

    Márciusban volt egy fagyasztott beültetés, amikor a 4-ből csak ketten élték túl a felengedést, így őket kaptuk meg, és nem maradt több.

    Nem túl jó arány, így megpórbálok majd Sajgó dokival egyezkedni, hogy 3 naposan kérek vissza hármat, akiket AHA-zanak. 

     

    Tűű dokinál január elején voltam először, akkor már folyamatban volt a lombik. 

    előzmény:
    marika80 (3702)
    2012-05-11  14:13
  25. 2012. május 11. 14:133702.

    hmmm 17? s ezt mind visszaultetetk/lefagyasztottak? es nem tapadt meg egyse.. fura... akkor hanyszor voltal fagyasztottert?

     

    tuu dokihoz, csak most jarsz a 2 lombik utan, nem?

    előzmény:
    Amaretta (3700)
    2012-05-11  13:38

Címlap

top