Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sajgó Attila

morzsa25
Létrehozva: 2008. január 14. 23:09
Sziasztok!
Biztos nagyon sok topik van már doktorokról, de én szeretnék a budapesti Kááli intézetben dolgozó Dr. Sajgó Attiláról érdeklődni! Ismeri valaki?Jár esetleg hozzá valaki?Jöhet priviben is.....Szakmai oldala érdekelne inkább, empatikussága....
Beírtam a keresőbe, de nem talált semmit.
Előre is köszi a válaszokat!(ha lesznek)
  1. 2012. június 14. 11:433826.

    Szia Amaretta!

     

    szoritunk!!! :)

     

    a gonalt mindig uh utan kell beadjad, mert lehet valtoztat az adagon. A kezelo lapodon is valoszinuleg hetfore nincs beirva az adag...   ha megnezed:)

     

    nekem is csutortokon volt injeckio kezdes, es penteken jott meg, azelotti lombikon meg szombaton. Tehat ezen sem kell aggodni, a doki is azt mondta a menzesz mikor  jon meg az nem szamit. hetfon majd ugy is rakerdezz hogy volt-e verzes.

     

    5. injekcio napon sajgo minidg vetet vert. s meg kell varni az eredmenyet kb. 1.5 ora s azutan van UH.

     

    kitartas! minden rendben lesz ;)

     

    szep hetveget mar szep lassan

     

    előzmény:
    Amaretta (3825)
    2012-06-14  11:16
  2. 2012. június 14. 11:163825.

    Sziasztok!

     

    Ma reggel beadta a párom az első szurit.:))

     

    Ugye hétfőn megyek vérvételre meg uh-ra. Aznap reggel már ne adjuk be a szurit ugye? Majd csak a vérvétel meg az uh után?

     

    Fura, hogy eddig már vol tkét lombikom, de akkor nem volt vérvétel. Ez újdonság, így nem tudom, hogy mi a teendő.

     

    Csebe!

    Most, hogy már kezdhettünk, már nem izgulok. Utálok várakozni, és az engem is ki szokott készíteni, de most már csak izgalom van bennem:)

     

    Csajok!

    Szombaton vettem be az utolsó fogigátlót. Kedd reggel úgy tűnt, hogy megjön, de azóta is csak épp hogy barnázok. Ez normális? Mondjuk egyébként sincs sok havim, de ez most a semmivel egyenlő. Tegnap olyan mensis görcsim voltak, hogy azt hittem megpusztulok. Gondoltam is, hogy akkor most tuti megjön már rendesen, de nem. Ma meg ugye elkezdtük szúrni a hormont.

    Nektek a fogigátló után rendes havitok volt?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  3. 2012. június 13. 10:523824.

    Sziasztok Lányok!

     

    Már többször próbáltam írni, de valahogy Kisnyuszi mindig úgy időzítette a dolgokat, hogy nem sikerült elküldenem........most újabb próbát teszek:)

     

    Marika, annyira sajnálom!:(( De tudod, csak a pozitív dolgokra szabad koncentrálni, a sok kis fagyi-baba pedig nagyon-nagyon jó hír! Továbbra is szurkolunk!

     

     Lányok, nagyon szurkolunk mindenkinek, aki most kezdi, vagy már elkezdte a lombikot. Vigyázzatok magatokra, pihenjetek sokat, és elsősorban kerüljétek a stresszt!

     

    Tegnap voltunk a védőnőnél, 7250 g és 67 cm  :))) Kisnyuszi továbbra is szépen nő, nagyon tündéri:) És végre alszik napközben is!:)))))) Már egy órája alszik, el se hiszem! Eddig 20 perc után automatikusan felébredt....

    Éjjel még többször kelünk, aáltalában fél 1-kor, 4-kor, és 7-kor már nem akarunk tovább aludni. Egyenlőre csak tejcit eszik.

    Jövő vasárnap keresztelőt tartunk, kíváncsian várom, hogy fog neki tetszeni.:)

     

    Lányok, vigyázzatok magatokra, sok sikert mindenkinek!

     

    Puszi

    előzmény:
    Kannácska_ (3814)
    2012-06-11  08:17
  4. 2012. június 13. 09:163823.

    Sziasztok!

     

    Amaretta,mizújs?Holnap kezdődhet a szuri...,de jó! Majd ird meg a tapasztalatokat!Nem tudom te hogy vagy vele,de nekem tiszta idegörlő ez a várakozás.Feszült vagyok,ingerlékeny és nem találom a helyem.Lehet a fogigátló kavar be?

     

    Nem tudom,hogy az E vitamin bekavarhat e a mensibe.De ha hiányod volt belőle...elképzelhető szerintem.

    előzmény:
    Eeszter01 (3822)
    2012-06-13  08:12
  5. 2012. június 13. 08:123822.

    Szia

     

    szerintem igen, mert nálunk is úgy volt, hogy végigbeszéltük a kérdéseket, megnézte az összes leletemet ami addig volt (műtétek), és leírta, hogy milyen vizsgálatokat kell még megcsináltatni( vérvétel, EKG, spermavizsgálat, ....ja és a fogyás), júniusra mondta, hogy menjünk vissza mert akkor csinál egy UH-t és annak és a többi lelet függvényében végigbeszéljük, hogy mikor kell elkezdenem a fogamzásgátló szedését, hogy augusztusban már hormonokat kapjak és szeptemberben lombik legyen.

    Mi hétfőn megyünk hozzá, kíváncsi vagyok hogy mit fog mondani. 

     

    előzmény:
    ariel001 (3820)
    2012-06-13  06:37
  6. 2012. június 13. 07:423821.

    Egy technikai kérdés: szerintek létezik, hogy az e-vitamin (400 IU) miatt késsen a menstruáció illetve, hogy megszünteti a szokásos barnázást? 

    31. napon vagyok és totál semmi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. június 13. 06:373820.
    Én még csak 25-én megyek az első konzultációra. Nem tudom, hogy akkor mond-e már valami konkrétumot.
    előzmény:
    marika80 (3817)
    2012-06-11  10:41
  8. 2012. június 12. 17:253819.
    Köszönöm szépen Csajok a válaszokat! Akkor reménykedhetek benne, hogy júliusban elkezdi nekem a lombikot... jó lenne...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. június 11. 10:593818.

    Sziasztok

     

    Marika: kérdezhetsz nyugodtan. De most mikor voltam nála nagyon kedves volt velem, sőt még viccelődött is. 

    Én úgy tudom kedden és (ebben nem vagyok biztos) csütörtökön van. És azthiszem talán, augusztus elejétől van szabin mert nekem augusztus elején kellett volna visszamennem hozzá, de akkor szabit mondott az aszisztens így csak augusztus 21-re kaptam időpontot a kontrollra.

     

    Marika, ha gondolod neked is elküldöm az IR-s diéta csomagot amit a dietetikustól kaptam.

     

    Szép esős napot nektek

     

    Puszi

     

    Ui: hétfőn megyeg Sajgóhotz én is majd megírom mit mondott. De remélem maradunk a fél évnél csak, nagyon keményen betartoma diétát, meg a gyógyszerszedést és a mozgást. remélem nem hiába.

    előzmény:
    marika80 (3817)
    2012-06-11  10:41
  10. 2012. június 11. 10:413817.

    Sziasztok!

     

    hat ez van..

     

    Kannacska, neked is a masodiknal halvany volt? nem is tudtam... hat sajnos en mar most sok mindent szdetem, D vitamin, E vitamin, folsav:) pajzsmirigy gyogyszer, meforal, bromo... szoval ennel tobbet nem hiszem fogok szedni ezutan sem:) igy is ugy ereztem magam mint egy 80 eves neni a marek gyogyszerremmel...  Hat az IR-en gondolom meg lehet javitani,de oszinten nehez... de meg majd igyekszem,remenykedem hogy majd ha elmegyek ellenorzore, akkor szepek lesznek za eredmenyek:) 

     

     

    Amaretta, en reggel szurtam, ilyen 9-10-korul.. , igy doki utan is 10-korul megvolt a beszuras. Reggel pihentebb az ember, talan nem faj annyira.

     

    Csebe ne aggodj, ami mulik nem kesik. En mindig csak toltam ki az idopontot:) addig is tudtam remeny van.. mert ha mar megvolt egy lombik.. s nem jon ossze:( akkor meg hosszu varni a kovetkezoig...  addig is lehet Ir-en javitani, jol etkezni, ilyenek:)

     

    Ariel, tenyleg te is kezdesz mostanaba?

     

    Eszter, kitartas! szerintem en is majd vissza kell menjek a kedves dokinokhoz majd meg erdeklodnek privibe ezt azt..

     

    Norcus, a dokit nem tudom hogy most hogy van... de ma dolgozik, azt tudom:), de elege osszevissza van most juniusban.

     

     

    szep hetet mindenkinek!

     

    előzmény:
    Kannácska_ (3814)
    2012-06-11  08:17
  11. 2012. június 11. 08:433816.
    Na, visszaolvastam amit írtam..tele betü hiánnyal és egyébbel...bocsi
    előzmény:
    csebe (3815)
    2012-06-11  08:41
  12. 2012. június 11. 08:413815.

    Sziasztok!

     

    Marika,nagyon-nagyon sajnálom! Pihend ki magad minden lelkileg és gyere! Várunk!

     

    Norcus,Sajgó a héten van szabin, konferencián pedig július elején ( 4.-ig)./.-án már lesz, akkor megyek hozzá.

     

    Kannácska,köszi az érdeklődést ,lassan mi is kezdjük.Csütörtökön mindent rendben talált az UH-on.Elvileg kezdhetnénk is,de a júniusi keretbe nem férek bele.(eredetileg is július volt kitűzve,de próbáltam rávezetni,hogy lehetne elöbb is ) Sajnos közbeszólt a koferencia és egy hetet így csúszunk.Végig kell szedni a fogigátlót + még egy hetet.Elsején kezdem szúrni a Gonalt (150),6.-án megyek Uh-ra.Aztán majd meglátja.Remélem jól fogok rá reagálni.Te a stimu alatt és után miket szedtél?

    De jó,hogy már többet alszik Leus!Azért a kialvatlanság eléggé meg tudja gyötörni az embert!

     

    Sziasztok! Léptem vasalni.

     

    előzmény:
    Kannácska_ (3814)
    2012-06-11  08:17
  13. 2012. június 11. 08:173814.

    Helló lányok!

     

    Marika

    Nagyon sajnálom!! :( Ha visszaolvasol, én is ugyanígy jártam a 2. lombik esetében. Én abból mertettem erőt, hogy végtére is megindult valami, ergó nem lehetetlen az pocakosodás, és hogy a következő sikerülni fog: így fogtam magamat beszereztem jó kis vitamin mixet, ekkor kezdtem el az IR diétát is, mozogni, D vitamin, és elhatároztam, a következőnek sikerülnie kell!! És sikerült is! Neked is ezt kívánom!!!!

    Neked fagyibabókáid is vannak, így nem kell sokat várni már a sikerre!! Bízz ebben!! Hajrááá!!! És ne tűnj el nagyon!!

     

    Ariel

    Akkor nemsokára megvannak a leleteid! Te mikor is mész Sajgó dokihoz? Már annyian vagyunk, nem bírom követni! :p

     

    Amaretta

    :D Mingyárt statolsz!! :D Én reggel szúrtam annó a hormonokat. Mikor dokihoz kellett menni Uh-ra akkor meg mikor hazaértem, tán 12 körül? Hogy melyik jobb? Jó kérdés, egy próbát megér. :)

     

    Györgyi, képzeld!!!

    Ma éjjel Leus már csak 2szer kelt fel enni (hajnali 3kor és 6:30kor), hát én úgy ki vagyok ma aludva, mint eddig még soha!! :D Ezt tudnám szeretni, remélem most már megtartja a kiscsaj ezt a szokását. De jó is lenne!! :D

     

    Na megyek összerámolom a házat, amíg Leus fel nem ébred.

     

    Puszi mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. június 11. 07:573813.

    Marika!

     

    Annyira sajnálom.:(((

     

    Ne add fel!!!

    Lett fagyibabátok. Ugye?

     

     

     

    Norcus!

     

    A Sajgó doki a héten szabin van. Az, hogy konferencián mikor lesz, azt nem tudom, de egy hét múlva megyek hozzá uh-ra, így a jövő hét elején tuti lesz.

     

     

     

    Kannácska!

     

    Már csak 7 nap, és uh.:)))

    Csütörtökön jön az első Gonal.

     

     

     

    Ki mikor szurta a stimus szurit? Reggel vagy este?

    Mi eddig mindig este szurtuk, de most gondolkozok azon, hogy lehet, hogy a reggeli időpont jobb lenne.

    előzmény:
    marika80 (3809)
    2012-06-09  14:37
  15. 2012. június 10. 16:213812.

    Marika! Nagyon sajnálom. Erre tényleg nem lehet mit írni

     

    Kannácska! Most jól nem tudom, hogy inzulin vagy vércukor szintre mondta a telefonban, hogy 4,4. Jövő héten megkapom a leletemet és majd megnézem.

     

     

    előzmény:
    marika80 (3809)
    2012-06-09  14:37
  16. 2012. június 9. 18:523811.

    Sziasztok!

     

    Azt szeretném megkérdezni, hogy Sajgó doki mikor van szabadságon és mikor van a konferencián??

    Köszi!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. június 9. 18:413810.

    Sziasztok

     

    Marika: sajnos erre nem tudok semmi vigasztalót mondani (írni), meg szerintem most úgysem segítenne semmi. De azért ne add fel.

     

    Puszi

    előzmény:
    marika80 (3809)
    2012-06-09  14:37
  18. 2012. június 9. 14:373809.

    Sziasztok!

     

     

    lanyok nekem sajnos nem sikerult . Ez van. Ma mar kezd megjonni, meg amugy is a terh. teszt tok negativ volt csutortokon, pentekn meg a 12.5 erzekenysegu  teszt is negativ volt teljesen.

     

    Szoval ez van... Pedig nagyon szerettem volna ez a kis babat:( Elindult valami, ami jo jel vegul is... de sajnos nem sikerult neki teljesen megkapaszkodni.

     

    Amaretta, CSebe, Gyombi ti josztok, remelem sokkal nagyobb sikerrel.

     

    pusz mindenkinek, lehet en most egy picit elhuzodok.. eleg nehez nekem ezeket megemeszteni...

     

    előzmény:
    Kannácska_ (3808)
    2012-06-09  12:06
  19. 2012. június 9. 12:063808.

    Halihó csajok!

    Kicsit elhavazódásban vagyok, de azért gyors bekukkantok ide!

     

    Marika

    Továbbra is mennek a drukkok!! Hogy viseled a várakozást? Remélem kispindur kapaszkodik szépen!! Drukkok továbbra ezerrel!!

     

    Gyombi

    Hogy állsz? Neked mikor kell lassan drukkolni? :) Nem ám agyondolgozod magad??!!! Tessék kicsit visszább venni a tempóból!! :)

     

    Csebe, Amaretta

    Csebe, mi volt az UH-án, mikor kezdesz? Tudsz már valamit? :)

    Amaretta, már csak 9 nap és UH!! Hamar eljön, meglátod! :)

    Remélem újra lesz itt nagyon hamarosan jó pár kismama!! :))

     

    Eszter

    Húúúú, ez elég komoly IR sajnos, ha 1 évet halasztana az endokrin doki a lombikkal. Az széép. :((( De talán jól reagálsz a bogyóra, mozgásra, diétára, és akkor nem kell ennyit várni. Én is kiváncsi leszek, Sajgó mit mond. Meg a kontrollon, hogy mit mond az endokrin dokid majd. Még jó, hogy kiderült időben.

     

    Ariel

    A 4,4 inzulin az jó. A vércukrodat is bemondták telón? Az is sokat számít, mert ha a 120 perces alacsonyabb az éhgyomri cukornál, akkor az tuti IR.

     

    Nati

    Nagyon rég hallottunk felőled!! Veletek mi van? Hogy van Kisnyuszi?? Mekkora már a legényke?? Leus tegnap már 6820 gramm volt, hát csak lesek. Kis hurka-murka már a kiscsaj! :D

     

    Képzeljétek!

    Bubis és Leus csütörtökön együtt töltöttek egy napot. Nagyon cukik voltak. :) Volt, hogy Bubis büszkén mutogatta Leusnak a kis csörgőjét, direkt Leus fejéhez tartva rázta, egy tündér volt. :)) Vannak képek is, remélem Györgyi lassan felteszi, face-re, meg ide is egy-két képet.

     

    Na megyek, jönnek anyósék ebédre, befejezem a főzést!!

    Szép hétvégét nektek!!

     

    Marika!! Drukk-drukk-drukk-drukk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. június 6. 11:553807.

    Szia

     

    Szerintem igen, mert ha jól emlékszem akkor 4-6-ig jó az értéke.

    előzmény:
    ariel001 (3806)
    2012-06-06  11:48
  21. 2012. június 6. 11:483806.

    Ma megkaptam az éhgyomri inzulin értékemet: 4,4. Annyit mondtak telefonban, hogy ez jó, mehetek a 120 perces terhelésre.

     

    Ez tényleg rendben van? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. június 6. 11:313805.

    Marika

     

    Ne csüggedj csak pihenj és arra gondolj, hogy valami már elindult odabenn.

    Nekem a diétával kapcsolatban inkább az a problémám, hogy nem tudok ennyiszer enni, én édességet nem is kívánok sőt előtte sem voltam édességes. Főleg most nehéz mert 2 napja hányingerem van egyfolytában, így a gyógyszert is csökkentenem kellett. Most még élvezem azt amit ehetek (főleg a kenyárnek örülök, még ha teljeskiörlésű is), csak az a baj, hogy nem nagyon vagyok éhes főleg a reggeli és a tízórai a legnehezebb, akkor úgy kell leerőszakolom a kaját a torkomon. 

     

    Szép napot mindenkinek

    előzmény:
    marika80 (3804)
    2012-06-06  09:56
  23. 2012. június 6. 09:563804.

    Sziasztok!

     

     Eszter, be keseredj el, valoban eleg rossz az inzulin ertek, es lehet nehez varni, de erdemes, mert IR-el sajnos nem jon ossze a baba, vagy ha el is kezd megtapadni, nem sikerul teljesen.. 

     

    Nem tudom en sem hogy allok most IR teren, de lehet ez lehet az oka, hogy nem alakul most jol a dolog:( es hidd el inkabb varni, kikezelni, mint sikertelen lombik.

     

    Viszont a gyogyszer meg torna nem eleg, kell az etrend is amit a dietetikus javasol.. Ami eleg nehez, nekem nagyon nehez tartani az etrendet :(, mindig kivanok edesseget, es ha azt meg meg is tudom allni, akkor is nehez oda figyelnem hogy napi 5-szor egyek legalabb, es mar sokszor nagyon nehez kitalalni hogy mit... szoval nem konnyu ez az etrend betartasa,d e sajnos fontos :(

     

    A hcg-m 22 lett, ami nagyon alacsony szerintem, valoszinu ezert volt a halovany csik... nem is ertem mibe remenykedunk meg... de probalok...

     

    Amaretta, ne aggodj azon hogy mikorra kerula  leszivas, meg hog melyik honap mennyi keret:) ezek lenyegtelen dolgok, ha a doki elvalalt hoy mehetsz, a tobbi mar nem ate dolgod , te csak bekarikazod a lapon, hogy tb alapon:) aztan a tobbit ok elrendezik, ahogy tudjak.

     

    szep hetet mindenkinek!

     

    előzmény:
    Eeszter01 (3803)
    2012-06-06  09:33
  24. 2012. június 6. 09:333803.

    Sziasztok

     

    Köszönöm a bíztató szavakat, sokat segít. Gondolom ezekkel az értékekkel sajgó sem fog lombikra zavarni, de ha küldene is kitolom már novemberig. Ebbe már bele is nyugodtam már mindent kiszámoltam, sőt a férjem is azt mondja, hogy ez még mindig jobb mintha azt mondták volna hogy nem lehet babám.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. június 6. 09:293802.

    Marika!

     

    Nagyon drukkolunk innen Neked. Valami elindult és reméljük kapaszkodik rendesen a csöppség.

     

    Eszter! Nem értek az értékekhez, de reméljük hamar javulni fognak a diéta és mozgás hatására. 

    előzmény:
    marika80 (3796)
    2012-06-05  13:38

Címlap

top