Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sajgó Attila

morzsa25
Létrehozva: 2008. január 14. 23:09
Sziasztok!
Biztos nagyon sok topik van már doktorokról, de én szeretnék a budapesti Kááli intézetben dolgozó Dr. Sajgó Attiláról érdeklődni! Ismeri valaki?Jár esetleg hozzá valaki?Jöhet priviben is.....Szakmai oldala érdekelne inkább, empatikussága....
Beírtam a keresőbe, de nem talált semmit.
Előre is köszi a válaszokat!(ha lesznek)
  1. 2012. június 20. 15:503851.

    Amaretta! Hú de izgi! Örülök, hogy jól alakul minden odabenn.

     

    Ilyenkor fájnak a petefészkeid ha így stimulálnak, vagy csak érzed őket?

     

    Mennyit fogtok visszakérni?

     

     

    előzmény:
    Amaretta (3849)
    2012-06-20  10:22
  2. 2012. június 20. 10:453850.

    Amaretta

     

    Azt üzenem a tüszőknek, hogy csak így tovább, gyúrjanak csak

    előzmény:
    Amaretta (3849)
    2012-06-20  10:22
  3. 2012. június 20. 10:223849.

    Sziasztok!

     

    Reggel gyorsan megvolt a 2. vérvétel és uh. Minden rendben van. Megduplázódtak a tüszők, így most van mindkét oldalon 4-4 db 9-11 mm közötti.:)))

    Annyira örültem.:))

     

    A hormonra is azt mondta a doki, hogy rendben van, igaz fogalmam sincs, hogy mennyinek kellene lennie, de hétfőn 2079, ma meg 4399 volt az érték. Ti tudjátok, hogy ez melyik hormon, és mikor jó??

     

    Szombaton megyek újra uh-ra, és jövő hét elejére mondta a doki, hogy meglesz a leszívás. Már alig várom. Nagyon kezdem érezni a petefészkeimet.

     

     

    Eszter!

    Örülök, hogy jó a véleményed a dokiról. Nekem is nagyon bejön.:)))

     

     

    Gyombi!

    Gyorsan szeptember lesz, igaz én nagyon utálok várakozni.

     

     

    Mindenkinek nagyon köszönöm a drukkot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  4. 2012. június 20. 09:433848.

    Sziasztok

     

    Szerintem is nagyon fontos, hogy az ember bizzon az orvosban, mert ez azért nem egy megfázás amin mi mindannyian végigmegyünk. 

     

    Azt meg el is felejtettem nektek megírni, hogy nagyban várakozunk a férjemmel, egyszer csak belép Győzike. Hát m,i majd meghaltunk a nevetéstől, belépett napszecsóban telefonnal a kezében és bement egyet pisilni. És persze kifele jövet is napszecsó és telefonálás ment. Aztán mivel jól végezte dolgát ki is ment.Gondolom, a kezét 2X is megmosta.

     

    Szép napot mindenkinek

     

    előzmény:
    csebe (3846)
    2012-06-19  18:56
  5. 2012. június 20. 08:213847.

    Sziasztok Csajok!

    Amaretta!hajrá-hajrá!Nagyon szorítunk!Az meg ,hogy mennyi tüsző van szerintem nem annyira fontos,mint a minőség!Ha jól emlékszem Galaxisnak sem lett sok és Bencus lett a végeredmény!

    Csebe!Hamarosan Te is kismami leszel!Nagyon pörögnek az események! Szupi,már annyira várom a következő pozitív tesztet!

    Kannácska!Leus zabálnivaló,gondolom élvezte a pancsit ebben a hőségben!Bubissal is nagyon szupik a képek!

    Marika! Mikor kéritek vissza a fagyibabákat?

    Már nagyon várom a szeptembert én is,remélem azért gyorsan eltelik az idő.,mert egy pár napja el kezdtem izgulni ugyanúgy,mint az előzőeknél!

    Gombis!Zsombi is már hatalmas!Annyira imádom a fotóit,főleg amiket az a profi fotós készít!Bár Zsombin annyira látszik,hogy egy boldog,kiegyensúlyozott baba,hogy szerintem bármelyik pillanatában van lekapva,akkor is jó kép készül róla!

    Na kilépek,mert melózgatok kicsit,de délután tuti beugrok a medencébe,mert elviselhetetlen ez a hőség!

    Vigyázzatok magatokra,millió pusszancs! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  6. 2012. június 19. 18:563846.

    Sziasztok!


    Eszter,olyan jó látni,hogy így meg vagy elégedve a dokival!Az nagyon sokat számít!

    előzmény:
    Eeszter01 (3844)
    2012-06-18  16:49
  7. 2012. június 19. 09:113845.

    Eszter! Annyira jó ezt olvasni, hogy ilyen pozitív tapasztalatod van vele kapcsolatban. Hihetetlen sok erőt ad.

     

    Amaretta! Köszi a választ! 

    előzmény:
    Eeszter01 (3844)
    2012-06-18  16:49
  8. 2012. június 18. 16:493844.

    Sziasztok

     

    Amaretta: ez tényleg tök jó hír. Csak így tovább

     

    Mi is ma voltunk nála. Engem egyszerűen lenyűgözött megint ez az orvos. Kicsit az inzulin és cukor értéken hümmögött, de mikor elé toltam a papírt, hogy vesekövem is van, ráadásul mind a2 oldalon már teli szájjal nevetett, még valami vicceset is mondott de már nem emlékszem rá. Kicsit őt is lelombozta, hogy az endokrinoloóguls fél évet mondott, azt mondta, hogy 2-3 hónapnak jobban örült volna. De ez még nem a világ vége. És itt jött ami után teljesen megnyugodtam, hogy jó kezekben vagyok: mert azt mondta, neki nem az a lényeg, hogy csak a beültetéssel foglalkozzon, hanem azzal is, hogy mind e lombik előtt mind a terhesség alatt a baba is és én is teljesen jó egészségi állapotban legyek, és ha várni kell még pár hónapot hát bumm akkor várunk. És felsorolta, hogy milyen szövődmények lehetnének a terhesség alatt (cukor, vizesedés, magasvérnyomás ami vicces lenne mert mióta az eszemet tudom 90/60 fölé nem nagyon ment). 

    De a 3. napi hormonra azt mondta, hogy jó meg valami anti prora azt,  hogy az még jobb. Megkérdeztem, hogy az mire jó azt mondta, hogy a petefészkeim jól fognak reagálni kis adag hormonra is.

    Ja és legalább nem vagyunk se AISD-ek se májbetegek. Úgyhogy most sokkal jobban érzem magam. Megdicsért a súlyom miatt is, csak monsta, hogy legyek kitartó. Hát abban nincs hiány. mondtam is a férjemnek, legközelebb, ha semmi nem tud jobb kedvre deríteni elmegyek Sajgóhoz egy konzultációra. 

    Ja és a férjem spermaszámára is azt mondta, hogy tökéletes, de mondjuk ő szed FE14 és gránátalmakapszulát január óta. 

    Úgyhogy mi nagyon megvagyunk elégedve vele.Abban maradtunk, hogy augusztusban,ha lesz új eredmény az endokrinológustól akkor menjünk vissza, mert azért még nem húzta le a szeptemberi időpontunkat, csak tettmögé egy kérdőjelet. ami azért jó mert így mégvan remény rá, de most ha nem jön össze csak későbbnem baj, mert tudom, hogy ennek így kellett lennie. Ja és azt is mondta, hogy ne keseredjek, mert %-ban mérve, könyvelőként vegyem úgy hogy 75%-on állunk.

     

    Sziasztok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  9. 2012. június 18. 16:383843.

    Szia Ariel!

     

    Ha már szedsz valamit a lombik miatt, akár a fogamzásgátlót vagy szurit kapcsz már, akkor már nem kell fizetni semmiért. Sem a vérvételért, sem az uh-ért.

    előzmény:
    ariel001 (3842)
    2012-06-18  15:30
  10. 2012. június 18. 15:303842.

    Amaretta!

    Ez nagyon jó, hogy szépen növögetnek a tűszők :)

     

    Egy anyagias kérdés... ilyenkor mikor mész UH-ra és vérvételre szintén minden alkalommal fizetni kell, vagy ez a támogatott rész már?

     

    Köszi!!

     

    Hétfőn megyünk mi - még egy hét - első konzira. 

    előzmény:
    Amaretta (3838)
    2012-06-18  10:44
  11. 2012. június 18. 13:403841.

    Amaretta szuper hirek, jol alakul minden:) hajra tuszocskek:)

     

    Kannacska, Leus nagyon szep, egy friss kep mar eppen varhato volt ;)

     

    meleg van.. de mi lesz holnap:) 36 fok....

     

    Gyombi, szeptember mindjart itt van, kitartas:) addig csak csobbanas ebben a melegben :)

     

    szep hetet:)

    előzmény:
    csebe (3840)
    2012-06-18  11:52
  12. 2012. június 18. 11:523840.

    Sziasztok!

    Húúú,jó meleg van!

    Amaretta,szuper hírek!Csak így tovább!Kiváncsi vagyok szerdán mit mond!

     

    Kannácska,nagyon aranyosak a képek! Velem még semmi....fogi gátló jövő hét keddig,aztán vasárnaptól megy a Gonal.Már nagyon várom!

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Amaretta (3838)
    2012-06-18  10:44
  13. 2012. június 18. 11:033839.

    Amaretta, szuper hírek!!

    Drukkok a tüszőknek, csak növekedjenek szépen!! :D

    Cuppppp! :) Kellemes napot!!

    előzmény:
    Amaretta (3838)
    2012-06-18  10:44
  14. 2012. június 18. 10:443838.
    Sziasztok!Szerencsésen túl vagyok az első vérvétel + uh kombináción.:))Reggel odamentem 1/2 8-ra, és jó ötletnek bizonyult. Gyorsan levették a vérem, aztán átmentem a másik épületbe várakozni.
    Kilenc előtt egy kicsivel meg is volt az eredmény, és egyből mehettem uh-ra.
    A nyálkahártya 6,5 mm-es. Jobb oldalon 2 db 7-8 mm, a bal oldalon 2 db 8-9 mm-es tüsző növöget, meg mindkét oldalon több kisebb is van.
    Azt mondta a doki, hogy ne aggódjak, lesz ez még azért több, de ugye nem akarunk 24, de még 16 petesejtet sem, mint a korábbi alkalmakkor volt, és a vérvételes hormon eredményem nagyon jó, így nem változtatott semmit a szuri adagon, hanem mennem kell szerdán újra vérvétel + uh-ra. Kannácska!De jó volna becsobbani a kiscsajszi mellé!:))Igazán kezd nagyon meleg lenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  15. 2012. június 18. 09:483837.

    Sziasztok!

     

    Gondolom a hétvége miatt kicsit leállt a fórum... Remélem mindenki vízparton hűsölve töltötte a hétvégét!! :D

     

    Amaretta

    Drukkok a mai UH-ra. Kiváncsi vagyok, hogy állsz tüszőkékkel, ha tudsz gyere!! :))

    Csebe? Nálad mizu?? :)

     

    Ariel

    Valóban úgy tűnik a hormonsor alapján, hogy most nem volt peteérés (mééég). De ha eddig alapvetően nem szokott ennyit késni, egyszer-egyszer simán előfordulhat, hogy csúszik még a teljesen egészséges nőknél is.  Szóval ne keseredj el, simán lehet, hogy nincs semmi különösebb gond. Endokrin doki: nekem ugyan csak a mensmentisnél van tapasztalatom, de bátran ajánlom Rentz Rita doktornőt. 

     

    Gyombi

    Neked meg hajrá!!  Tessék a nyarat jól kihasználni, mert a jövő nyáron már babázol!! :D :D

     

    Oppppsz... Leus megébredt... lassan mennem kell!

     

     

    Íme egy-egy pancsi-kép Leusról!! :D

    Pussziii

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  16. 2012. június 14. 14:473836.

    Marika! Ez a 21. napi érték. Ez a problémám.

     

    Amúgy endokrin dokik közül kit ajánlanátok?

    Feltétlenül Mensmentis? 

    előzmény:
    marika80 (3835)
    2012-06-14  14:18
  17. 2012. június 14. 14:183835.

    Ariel, ha ez 4.-ei ertek.. akkor onnet szamovla meg 2 het.. lehet hogy jovo heten hetfon jon meg. Ne aggodj, neha elofordul hogy hosszabba ciklus, meg ha eddig mindig pontos is volt:)

     

    Gyombi, szeptember mar mindjart itt van, addig nyaralas ezerrel:)

     

    Kannacska, Leus valoban ggyonyoru kis hercegno:)

     

    Nati, kisnyuszi is nagyon szep, bocsi csak most olvastam vissza :) Jo neha teged is latni forumon:) remlejuk mar tobb idod is lesz ezutan.

     

    nah most mar tenyleg elteszem magam... :)

    előzmény:
    ariel001 (3833)
    2012-06-14  13:29
  18. 2012. június 14. 13:363834.

    Sziasztok Csajok!

    Vagyok ám,csak összetörtem az előző gépemet,mert nem tudtam elküldeni a hozzászólásaimat és egy kicsit ideges voltam!

    Marika! Sajnálom nagyon,de én mindig azt mondom,hogy semmi nem történik véletlenül!Neked ez most a 2-ik volt,ugye?No majd a 3-ik!Tuti befutó lesz!Én is arra gyúrok!

    Nati!Nagyon édes a picur!Hatalmas már ő is!Szinte hihetetlen,hogy hogy megy az idő!

    Amaretta!Csuriban a kezem és nagyon szorítok!Valakinek most is meg kell kezdeni a tuti szériát!Utánad meg sorban babásodunk!

    Kannácska!Nem is tudom mit írjak!Lea egyszerűen gyönyörű!Ennyi,mást nem lehet rá mondani!Amúgy nem dolgozom már sokat,de sajnos akihez mentem volna IR-re most nincs,úgyhogy várakozó  állásban vagyok,de már teljesen belelovagoltam magam,hogy szeptemberben kezdünk!Remélem így is lesz!Addig meg kiélvezzük még a nyarat,remélem utoljára kettesben!

    Na most lépek,mert ebédelnem kéne valamit!Ígérem nem török több gépet és sűrűbben jövök!

    Millió puszi és ölelés minden picinek és nagynak!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  19. 2012. június 14. 13:293833.

    Megnéztem köszi!

    Az a baj, hogy ezek 4-i értékek ami a 21. nap volt és még mindig nincs menstruáció. Nekem mindig pontos volt. Se barnázás se semmise nincs.

    Azért mentem el, hogy friss adatokat tudjak vinni a Kaáliba 25-én. 

    Igen, elvileg ilyenkor csak a progi szintet nézik, de én kértem hogy nézzünk meg mindent, főleg a tsh érdekelt, mert arra szedek gyógyszert.

     

    előzmény:
    marika80 (3832)
    2012-06-14  13:24
  20. 2012. június 14. 13:243832.

    nem akar mukodni a link...

     

     http://www.babaterv.hu/content/hormonertekek

    előzmény:
    marika80 (3831)
    2012-06-14  13:23
  21. 2012. június 14. 13:233831.

    a link miert maradt el?

     

     http://www.babaterv.hu/content/hormon%C3%A9rt%C3%A 9kek

    előzmény:
    marika80 (3830)
    2012-06-14  13:22
  22. 2012. június 14. 13:223830.

    Szia Ariel:)

     

    nekem csak progeszteront neztek 23. nap mindig. De az eredmenyeid azert erdekesek. Nem ertek hozza, hisz ne vagyok egy orvos:), de nezd milyen linket talaltam:

     

    ez alapjan lehet eppen most van ovulaciod:) ugyhogy este hajra!!!!

     

    de biztos a doki majd tobbet es jobban eltud mondani errol. Addig is nyugi!

    előzmény:
    ariel001 (3829)
    2012-06-14  13:05
  23. 2012. június 14. 13:053829.

     Lányok! 

     

    Segítsetek, hátha jobban értetek ezekhez mint én.

     

    Ma voltam a 21. napi vvétel eredményeimért. Siralmasak. Konkrétan nem volt peteérésem. Korábban mindig szinte minden rendben volt nálam,főként a peteéréssel nem volt gondom. Három éve mióta abbahagytam a gyógyszert hibátlan ciklusaim vannak, erre most 10-11én kellett volna megjönnie és még mindig semmi. Lehet hogy később volt peteérésem.

    Ideírom az eredményeimet (mellette zárójelben összehasonlításképpen a februári 21. napi eredményeim) 

     

    TSH 1,160 mlU/I (február 3,37) erre szedek Letroxot

    FSH 9,5 (4,4)

    LH 27,1 (7,3)

    Prolaktin 367 (580+)

    Ösztradiol 539 (638)

    Progeszteron 2,83 (44,15) :o(

    Totál tesztoszteron: 1,8 (1,3)

     

    Szerintetek mi történt?

     

    Aki most kezdte annak nagyon szurkolok!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  24. 2012. június 14. 12:443828.
    nekem nem volt.. csak az elejen egyszer. de ez fugg szerintem hogy mit lat a vervetelbol, hogyan iteli meg. :)
    előzmény:
    Amaretta (3827)
    2012-06-14  12:33
  25. 2012. június 14. 12:333827.

    Köszi a választ.:))

     

    És csak ez előtt ez egy uh előtt van vérvétel, vagy a következő uh előtt is lesz?

    előzmény:
    marika80 (3826)
    2012-06-14  11:43

Címlap

top