Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Régi-új 2007 áprilisi babá

Evis
Létrehozva: 2008. március 17. 20:40

Lassan egy évesek leszünk. Az előző topicunk kimerült, vagyis veszekedésbe fulladt, de itt folytathatjuk békésen tovább. Akiket érdekel, akiket érdeklünk, akik az előző topicról megunták a sárdobálást, no, és persze bárki (nem csak áprilisiak és nem csak babások) véleményét, hsz-át várjuk. Téma legyen bármi, nem csak szarospelenkákról kell beszélni, nem csak ebből kell álljon a világ, csak mert gyerekesek vagyunk. Vita lehet, elvégre nem egyforma szemszögből és földrajzi helyről látjuk a dolgokat, de veszekedést ne provokáljon senki. Aki meg nem tudja magát modorálni, kíméljen meg minket és magát a megjegyzéseitől, ne pazarolja itt az idejét. Köszönettel az alaptagok: Evis, borcsa1975 és mumof2monkeys  

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 3. 18:50251.

    koszonom csajok - imadlak benneteket.. iszom a tozegafonyat (utalom az izet, de mar 3. liternel tartok!!! vizzel..), tele c vitaminnal, kaptam teat, volt bogyo, szoptataskor nem lehet szedni, de mar sikerult delre abbahagyni a vert teljesen, meg mar csak icipicit faj a vegen... (bocsi a tul sok infoert )

     

    az a baj, ha dokihoz is megyek, penicilint nem szedhetek, mas meg szopataskor nem igazan van, igy ezt ha tudom idoben el kell kapni es ezerrel kuralni... aludtunk fiukkal egy hatalmasat (2 es fel ora harmasban!!!!) aaron olyan jo volt hogy megeszem, mondtam, anya most nincs jol es ha nem pihen akkor nagyon beteg lesz, mondta, hogy akkor mennem kell majd korhazba? es gyogyszert kell szedjek?? megsimizett, megfogta a kezem es eddie elaludt, en szundikaltam, de neha kinyitottam meg a szemem es csak ott fekudt nyitott szemmel egy ideig meg gugyoreszett maganak, aztan elaludt velem... olyan buszke vagyok a kis huncut viselkedni nem tud ketevesemre, hogy ilyen kis eretten allt hozza az egeszhez!!! nem hiszitek el  

     

    megegyszer koszi, es kepzeljetek egy csajjal beszeltem, csak megemlitettem es van doki ismerose, holnap beszel nekem vele, hogy ha veletlen kell gyogyszer szerinte akkor el tudjuk azt is intezni ha nagy a gond. kicsit megnyugtatott!!

     

    most megyek vacsit fozni.. keszkaja, igy jart apjuk.. de kell egy kis tartositoszer belenk... hihi

     

    es harmadjara is koszi lanyok... nagyon rendesek vagytok

     

    szep estet mindenkinek - evis, te hol vagy???

     

    katinka - fejed?? az agymozditast kiprobalnam... szerintem etelallergia is kivaltja.. baratnomnek baromi rossz fejfajasai voltak es kiderult 40 evesen kifejlodott nala a tejallergia.. amint valtott szojara meg nem itta, azonnal elmult... mar csak brahibol kuldte el a doki tesztre, mert mar semmi se hasznalt, es ott derult ki!!

     

    no huzok sziasztok 

     

     

    előzmény:
    cirmilombi (250)
    2008-04-03  17:48
  2. 2008. Április 3. 17:48250.
    A forrónál természetesen a fürdőt értem, tehát ami közvetlenül a hasadat éri.Lehet addig jó, de amint "kihűl" levakarod a falat.Ugyan ez érvényes a már teljesen begyulladt arc- és homloküregre is.
    előzmény:
    cirmilombi (249)
    2008-04-03  17:38
  3. 2008. Április 3. 17:38249.

    Nekem is sokszor volt hólyaghurut gyulladásom, sokszor kórházban is feküdtem(majdnem a vesém is károsodott!).Az a tőzeg izé állítólag nagyon jó, bár én olyat nem ettem.Viszont, ha már véres a vizelet vagy ne adj Isten vérdarabok(reméljük nem!!!) is vannak benne, a forrót nem szabad!!!!!!Vérbőséget csinál!!!

    Remélem nem rosszabb Mum!Majd írj mi van veled!

    előzmény:
    kitkat2 (248)
    2008-04-03  17:16
  4. 2008. Április 3. 17:16248.

    Mum:

    literszámra idd a folyadékot, kávé mehet, emrt vízhajtó. A tőzegáfonya van kapszulában is, nagyon jó. Tégy a wc csészébe forró teát (zsurló, de  akamilla is megetszi) és ülj rá, gőzőlj. Ülj olyan forró vízbe, amit csak bírsz,d e a szívedet ne érje és csavard magad pokrócba. Le se vedd maagdról pár napig.Ha nem iszol rögtön sokat, nagyon eldurvul. Én pisiktem már vérrögöket, aszülés kutyafüle volt ahhoz képest.

     

    Remélem nem durvul el, mert nagyon fáj

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (245)
    2008-04-03  10:47
  5. 2008. Április 3. 16:12247.

    sziasztok!

    Katinka:lehet,hogy te nem hiszel benne nem tudom de nekem 6-7 éve migrénes fejfájásaim voltak,kihivattam egy táltost és azt mondta asz ágyamat tegyem 30 cm-re feljebb.azóta nincs migrénem csak néha rendes fejfájás

    Evis:anyám most vesz egy nyaralót ott folyamatban van az adás vétel.

    Mum:nekem is volt iylan én ügyeletre rohantam/hétvége volt/és azonnal antibiotikumot kaptam amitől rendbe jöttem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. Április 3. 12:42246.

    Sziasztok!

    Csak gyors bekukk.

    Mum: Víz,víz,víz,víz végső esetben lehet más folyadék is, csak lényeg, hogy mossa a veséidet 1000-el!És c vitamin, napi 1000 mg 3-4 napig!

    Na majd még jövök, most vár az ebédem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (245)
    2008-04-03  10:47
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 3. 10:47245.

    oooh, katinka!!! joooo... mit kuldjek..?? virtualis oleles : (((((katinka))))) meg kave

     

    igyad az enyim is nekem bedurrant a pisilokem, igy se kave se semmi ma csak tozegafonyale vagy mi a tokom az magyarul.. lejart az utazasi biztositaunk tegnapelott.. az uj meg meg nincs kesz mint parom tudtomra adta (azutan hogy rajottem, nemcsak faj a pisi de mar veres is es beszol, hogy menjek dokihoz...) most akkor hol is kezdjem? 

     

     

    szoritsatok hogy kivigye a letyo es ne usson ki (meg mellette gyogyszerallergiam is van meg szoptatok is igy nem is nagyon tudok semmi emberit beszedni) de megerdemlem.. nem eleg ebben a rohadt lakasban a vastag zokni, kellett volna papucsot venni!! szidjatok le   tokomert nem tudtam jobban vigyazni - meg sose volt ilyen durva

     

     

    katinka - remelem valami varazslatos dolog tortenik ma a fejfajasoddal es elmulik.. nekem a kave, sok viz, ha megfaztam tea literszamra vagy neurofen (amit ugyancsak szopi miatt nem szedek) jon be... ha arcuregre hajlamos vagy, en olyan sudofed extra vackot szedtem be az helyre vagott egy nap alatt... mast nem is tudok.. persze ilyenkor az alvas tuti jo lenne ha nem toltenek ki minden percedet!!!

     

    ja - aaron egy az egyben ugyanez, de pont ilyenkor a teve ki van kapcsolva 2 percre... ettol ugyanugy bombol de legalabb el is gondolkodik

     

    na, mi maradunk itthon kuralodni meg aztan meglatjuk micsi ebben a moslek idoben.. borcsa, kitkat ti micsi? evis vajon hogy alszik.. ha alszik ;)

     

     

    oh, katinka.. kepzeld, ebben a hule lakasban meg konyhaajto sincs, meg nappalin sincs ajto.. es a kukanak nincs fedele rendes, hanem a mosogato alatt van az ajtora szerelve olyan valami amit a no szemetesnek nevez!!!! ugyhogy fiuk siman ki tudnak menni konyhaba es kiszolgalni magukat ha epp olyan kedvuk van.. no comment.. de eleg jol viselkednek, meg csak egyszer pakolta ki eddie a kukat, de pont csak a muanyagos reszben volt cucc halistennek, pedig kb 10 masodpercet kestem elkapni!!! 

    előzmény:
    H_Katinka (244)
    2008-04-03  09:29
  8. 2008. Április 3. 09:29244.

    Sziasztok!

     

    Idegeim szétpattannak mindjárt. Fejfájás 5. napja tart, reggel Levi hőemelkedéssel (37,3) és sírással ébredt, ami azóta is tart

     

    Irígy kis dög, előbb nem látta teljesen Timitől a tévét és a lábával próbálta arrébb tessékelni, ami rugdosásnak nézett ki, akárki akármit mond! Ráadásul vasárnap már volt egy ilyen szitu, akkor a férjem lépett közbe. Leszidta nagyon Levit és rásózott egy kicsit a fenekére, persze bömbi volt, mert hogy mi az, hogy apa fegyelmez!!!

     

    Na megyek, ma is szép napnak nézek elébe...

     

    Katinka 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (243)
    2008-04-03  08:16
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 3. 08:16243.

    no, eloszor is...

     

    katinka - aaron juli 18, nevnapja tegnap volt viszont, de mi nem tartjuk. azert koszi

     

    szulinap - aaron is kapott ajit eddietol mikor megszuletett!! ez nem szulinap volt, hanem amolyan 'szia, jottem felboritani az eleted picit, nesze itt egy thomas meg par cerka meg kifesto elterelni a figyelmed ) viszont nalunk az a szokas, hogy minden gyerek kap egy party bag-et, amiben van 1-2 kis vacak, kisauto, lufi, doboz mazsola, vagy csoki, meg egy szelet suti - igy mi kulon ajit nem veszunk, csak aaronnak is lesz ilyen adva - szerintem 1-2 babat meghivunk meg hogy legyen jatszoka, sutunk 1 tortat, lesz egy kis babahami, lufi, meg majd beszerzunk egy szappanbubi fujot, es 1 oracskat unneplunk. ugyhogy nem kovezunk meg katinka - legalabbis nem ma de ha kivanod

     

    no itt beborult!!! megyek kavet fozni aztan kezdodik a roham. 4kor van babaeneklosunk, es 2 napja alszik akkor pont aaron... erdekes lesz... de akkorat nott!!! nem hiszem el, hogy par het alatt mennyire megugrott

     

    no, ha kihagytam valamit, de bepisilek es apjukat ki kell rugdosni meg az agybol.. megint egesz ejszaka 'javitott' valami szrt...  

     

     

    előzmény:
    Evis (241)
    2008-04-03  00:43
  10. 2008. Április 3. 00:49242.

    Katinka, ha apróságot kap a másik, az úgy ok, de nem ugyanazt. Vagyis nem ugyanolyan értékűt. Eleinte szívfájdító, hogy a másik meg csak néz, hogy ő most semmit se, de épp ezért jó ötlet, hogy valami mégis neki is, kis apróság. De azért a szülinap, az szülinap!

     

    Aaronnak szülinap?? Mikor?? lemaradtam.. . tényleg, Mom, szülinap volt?? Mikor is?Névnap is?? Hm.. a fenebe! Itt nincs névnap, ezek mindig elfelejtődnek.

     

    Fejfájás 4 napja??? MIféle frontok járnak arrafelé?? Borzalmas tud lenni, elhiszem. Nekem életemben 2x fájt a fejem - lekopogtam - hál' Istennek! A férjem viszont 2 napja fejfájós.

    előzmény:
    H_Katinka (239)
    2008-04-02  21:25
  11. 2008. Április 3. 00:43241.

    Kitkat, fantasztikus lehetett látni Pörgettyűt! Én annyira élveztem ezeket a pillanatokat. Belegondolok, hogy micsoda élményről maradtak le a régi anyukák, akik nem láthatták a piciket születés előtt, mert ilyen fejlett technika még nem volt. .. Vigyázz magatokra és nagyon jó egészséget nektek!!

     

    Utazás: kb mi is ilyen hosszú útra megyünk majd nyáron (Virginia), és most nem repülővel, hanem kocsival. Jön férjem keresztfia is (13 éves), így 4esben. Töpörtyű 1 órát bír ki nyugton, azt is végigalussza, utána feltúrja a kocsit, ugrál az ölemben, lefejeli az államat, fejemet, mászkál a lábunk között az ülések alján... ehh.. Félek én is az utazástól. Kiváncsi vagyok rátok, hogy bírjátok majd. Én arra gondoltam, hogy veszek valami autós játékot, amit fel lehet szerelni az ülés hátuljára, ahol a gyereknek szembe van, és játszhat, vagy dvd lejátszónak (hordozható - van nekünk, olyan mini) venni kéne valami tartót, ami rászerelhetős a sofőrülés hátuljára és láthatja töpörtyű, és valami mesefilmet tennék be neki. Bár ezek a mesék is csak ideig óráig max, mert 20 perc éppen sok is neki belőle. Szóval... .  együttérzek veled. Hosszú út lesz és türelmetlen gyerekkel...

     

    Mom, köszi a kv-t .. ma már kettőt is ittam, de mindjárt lefordulok a székről. Pedig ma már jobban aludtam. Lehet, ez a tavaszi fáradtság? De mé van az, hogy fáradtság az van, de tavaszi melegség-illat meg sehol???

    Jó ez a kép a konyháról, gyerekkel - gyerek nélkül.

     

    Gatyó: nemtom a méretet Itt másféléves van ráírva. Fogalmam sincs. 80 cm biztos van, de talán 86 meg még nincs. Hát komolyan nemtom, de inkább nagyobb legyen, őszre, télre is jó legyen. De hogy számolunk el anyagilag? hm.. vagy te meg kérjél innen valamit helyette, mert pénzt küldeni bonyolult innen, és átszámolva q drága az utalás. Vagy esetleg ft-ban küldeni tudok a magyar számlánkról -  magyar szla-sz-ra, pl anyukád számlájára és ő meg elviszi esetleg. no, majd írd meg, hogy legyen.

     

    Éjszakai utazás: tényleg megoldás lehet valakinek, nálunk viszont ez nem jönne be. Férj elaludna, ha nem beszélnék hozzá vezetés közben. Így aztán én is virrasztok, ő is, a gyerek meg a fejünkön ugrál másnap, mert ő bezzeg kialudta magát, és tiszta kómásak lennénk, aludni meg nem tudnánk napközben. Emléxem, horvátba mi viszont így indultunk a dugó elkerülése miatt, éjjel fél1kor indultunk, fél10re oda is értünk. Másnap meg késő délutánig aludtunk.

     

    Borcsa, 1,5 év várólista???naon f@sza.

    Lassan már születés előtt kell bejelenteni, hogy esetleg nem-e lehetne már felíratkozni

     

    Hajni, én is azt mondom, amit a többiek, bár nincs két gyerk még. A szülinap legyen azé, akinek épp akkor van. Ez nem egy nagybevásárlós vásárfia kérdés. A boltban persze kapjon mindkettő, meg ha akárhol akármi van is, de a szülinap-névnap az legyen tényleg egyszemélyes.

     

    Mom, 4 hónaposan terhesen beíratta??? Nah.. nem is tudom mit mondjak. Bár én még körül se néztem, hogy mi errefelé a helyzet, de remélem nem lesz várólista, bár bölcsibe nem megy. Itt drága a bölcsi, és ha elmennék dolgozni, akkor adóznánk utána, meg bölcsi, meg bébiszitter is kéne, mert 3-4 órát vállalják bölcsiben és utána valakinek vigyázni kéne, meg értemenni... szóval ami megmaradna a fizuból, az esetleg utazásra menne, meg kajára, amit ugye nem főznék meg minden nap, mert nem érek rá itthon főzőcskézni. Úgyhogy tesó, nemtesó, mi akkor se megyünk bölcsibe. Max oviba, majd, amikor kell.

     

    Hajni, a sógornődék eléggé elcseszik a dolgot. Később meg majd nem is tudnak mit csinálni, mert a másik gyerk is kiköveteli magának. Így meg egyébként se ünnep a szülinap, ha másik is kap. Ehh ..  no comment.

     

    Mom, mien lett a gomba? Én tegnap pizzát csináltam. Teszek fel képet a sütés előtt és sütés utáni állapotáról. Nagyon fini lett. Sonkás-gombás-sajtos alap, rajta kukoricás-csirkemelles-tejfölös ragu, rá hagymakarika, fokhagymadarabok, sajt és paprika... Isteni lett!! Néha meglepően jó dolgokat is tudok csinálni l

    előzmény:
    kitkat2 (222)
    2008-04-01  22:22
  12. 2008. Április 2. 21:33240.

    Evis, utolsó mondatodat olvasva felszisszentem... nálam elpattant volna valami, ha ilyen történik. Gyerekeknek tilos a kukához nyúlni itthon! Jó, Levi már kidobja a szemetet, de legalább nem vesz ki semmit.

     

    Képzeljétek, mostanában Levi segít elpakolni vacsora után! Hozza a tányérokat, evőeszközöket, poharakat az asztalról, ami ott maradt, mikor mosogatok, elteszi a vajat a hűtőbe, stb. Ezt az ovinak köszönhetem. Újabban a kis segítőmnek nevezi magát

    előzmény:
    Evis (238)
    2008-04-02  21:17
  13. 2008. Április 2. 21:25239.

    Sziasztok!

     

    A "jó" hír, hogy ma is fáj a fejem. Már 4. napja. Megőrülök!!!!

     

    Hát, kövezzetek meg, de nálunk Timi a születésekor "adott" Levinek ajándékot és szülinapkor is mindkettő kap. A nem ünnepelt egész kis jelképes dolgot, hogy ne legyen féltékeny. Sőt, sógornőm, ha jön köszönteni az egyiket, a másiknak szintén vesz valami apróságot. És én is így teszek az ő gyerekeivel, mert náluk is ez a szokás.

     

    Nálunk egy nagybevásárlás majdnem a háromszorosa a GYES-nek Mondjuk egész hónapban csak zöldséget, gyümölcsöt, kenyeret és tejet kell vennem.

     

    Mum, jó a konyha, benne a két marslakóval bocsi És már ezerszer akartam írni, de nem emlékszem már, hogy mikor írtad először, hogy Aaron szülinapos: Isten éltesse! És nem ma van a névnapja?

     

    Képzeljétek! Tegnap megrendeltem délelőtt a 2 gyerekülést és ma délelőtt 10-kor már itt is voltak!!!! Tök jók!

     

    Kicsinál ez a fejfájás! Háziorvosnál is voltam ma, mert elfogyott az allergia gyógyszerem, majdnem 1 órámba telt, mire végeztem. Mert a tüdőgondozó ajánlása nélkül nem írhatja fel a doki - ez egyes gyógyszereknél 3 hónap, másoknál 6 hónapig érvényes, utána újból menni kell a tüdőgondozóba és újból kérni kell ajánlást a dokitól. Aki ezt a rendszert kitalálta, annak biztos rengeteg ideje van!!! Szóval a dokinak látnia kell az ajánlást, ezért ki kell várni a sort, hogy bejussak hozzá!!! De legalább írattam fel fogigátlót és algopyrint is.

     

    Most meg mennem kéne hajat mosni, de inkább Dr. House-t nézek...

     

    Katinka 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (237)
    2008-04-02  17:45
  14. 2008. Április 2. 21:17238.

    Na, a délutáni műszak is megérkezett. Tegnap már írtam egyet, de véletlenül elmozdult a kurzorom az x-re és elszállt az egész. Vacakol a gépem, a kurzor meg ugrál össze vissza. Ennek eredménye előreláthatólag az lesz, hogy jól földhözvágom a szekerentyűt, és veszek egy másik gépet, nem idegel tovább!

     

    Borcsa, köszi a dics-t. Gárdony nagyon a szívemhez nőtt, sokat jártam ott volt barátommal és a baráti körünkkel, ami azóta szétesett. Az egyik fiúnak közel a parthoz volt nyaralója. Szalonnapirítás, éjszakai fürdőzés... Nosztalgiázom. Tényleg nagyon szép az a hely! Nektek van ott valami nyaraló vagy lakik ott valakitek? Vagy csak úgy spontán leugrottatok szétnézni? Jók ezek a kirándulások, olyan élmény! Ha otthon ül az ember, akkor is eltelik az idő és semmi sem lát. Így meg legalább élmény. Mi is beindulunk, ahogy javul az idő. Talán már 7végén.

     

    Az idő.... Tegnap 20 fok volt, de borelőtte csak 6, most meg 10, de csak felét érezni a szél miatt. Hát felénk nem akar tavasz lenni. De azért elültettem pár gumót, kiváncsi vagyok, mikor kelnek ki. Szép virágok lesznek, ha lesznek, remélem nem eszik meg a mókusok a hagymákat, mint eddig a palántáimat és muskátlimat.

     

    Mirmic, rengeteget változott a Vince, mióta otthon élőben láttam. Nagyon nagyfiú lett. De a kicsi is jó nagy már. Látom a sátor meg majdnem olyan, mint a miénk töpörtyű nem nagyon van oda tőle, de majd később talán, főleg nyáron az udvaron, amikor kicsi vizet is engedek bele. Remélem tetszeni fog neki. Megjegyzem, nagyon jó segítség ez a Vince gyerek. Milyen ügyesen mos! Nálunk a mosogatógép megy nagyon. Csak az a baj, hogy épp az ellenkezőjét csinálja. Amikor még nincs bepakolva: beindítja, amikor meg beindítom, akkor meg leállítja. Kajás kép miatt meg irígykedek. Töpörtyű nem akar enni semmit. Alig eszik meg egy üveg kaját egy nap alatt. Inni semmit sem, csak cici. Nem értem, mindenfélével kínálom, de nem kell neki. Egyedül a rizspehely jön be neki, ami úgy néz ki, mint egy abonettkenyér. Állaga is olyan. Abból megeszik egy keveset. De ennek nem sok tápértéke van.

     

    Ehhh .. elérzékenyültem... épp a szülős csatornát néztem, és volt rajta minden. CSászár, meg sima szülés, meg örökbeadás is. Koreából hoztak egy pici lányt befogadó szülőknek. Én nem tudom elképzelni, hogy aki örökbe adja a pici babáját, hogyan búcsúzik tőle el? Hogy képes utána normális életet élni? Én bekattannék, ha elvennék tőlem töpörtyűt, nemhogy örökbeadjam. És a pici baba (2-3 hónapos lehet) csak nézett az anyuka után, nem is értette, hogy most mi is történik. .  szegény picilány...  

     

    Katinka, köszi a jókívánságot, bejött. Jobb éjszakánk volt. De nem merem elkiabálni... csak csendesen súgom...

    Miket ki nem találnak már! Világítós nyalóka Nahhááát... A vásárlás nálunk is úgy zajlik, hogy lista, az aljára meg "stb". Ami a listából kimaradt, és ami általában kétszer annyi, mint ami a listán szerepel. Mindig kerül sok fölösleges cucc is a kosárba, apró játékok is, meg nass, pedig nagyon kéne spórolni, ha haza akarunk utazni idén, mert az egy vagyon lesz!

     

    ááááááááá Töpörtyű kiszedte a bibliát a könyvek közül, és megette belőle a szentelt füvet  Ma már kicsit kiborított, mikor kiszedte a tisztakakapelenkát a kukából, és szétkente a konyhán, most meg ez.... 

    előzmény:
    borcsa1975 (217)
    2008-04-01  19:39
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 2. 17:45237.

    hajnimaci - pontosan.. az, ha egy mindennapos dolog van, akkor igenis kapjon mindketto vagy egyik se, de azert a szulinap maradjon meg aze akie... egy evben csak egy szulinap van... es amugy is, ebbol tanul a gyerek szerintem, hogy ertekelje, hogy ad. mi pl mindig veszunk a gyerekektol egymasnak valamit, pl aaron fog valami kis aprosagot valasztani eddienek, amit be fogunk egyutt csomagolni (egy konyvet, vagy kisautot) es azt o adja majd, ez errol szol, nem? karira is kaptak egymastol egy-egy dolgot... nem ebbol van feltekenykedes, hanem ha mindennapokban kulonbseget teszunk koztuk es csak az egyikre koncentralunk, de ezt most tulfejtettem ugyhogy eldugulok es fozom a toltott gombat - az evis jovoltabol!!! koszi szepen a receptet!!

     

    amugy ki hogy birja a mai napot?? nekem megint faj a fejem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_405505 (236)
    2008-04-02  16:14
  16. Torolt_felhasznalo_405505
    Torolt_felhasznalo_405505
    2008. Április 2. 16:14236.

    Örülök, hogy Ti is így gondoljátok. Sógornőmék nagyobbik lányának lesz most a szülinapja és egy bicajt kap, no erre a kisebbiknek is kell venni egyet, mert állítólag tavaly nagy buli volt emiatt. Én úgy gondolom, hogy ha mindig minden alkalomra mindenki kap valamit, semmi értéke nem lesz ezeknek a dolgoknak. No és persze nem két fillér.

     

    előzmény:
    kitkat2 (232)
    2008-04-02  15:31
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 2. 16:10235.

    kitkat - ez a bolcsis tema durva az igaz, de en mar ugy fogom fel hogy ez van ;) aaron mar be van iratva iskolaba!!! nem tudjuk bejut e, de baratnom terhes volt mikor jott velem megnezni es o is beiratta a gyereket 4 honapos terhesen mert egy korzettel arrebb van, a mienk borzalmasan rossz iskola, es csak 31 gyereket vesznek fel evente.. falu

     

    hajni - no igen. a jozan esz es a nagyszulok!!!!!! ehem... sok sikert!!! nalunk az volt a tema karacsonykor, hogy a gyerekek tolunk 1-2 ajit kapnak es kesz, es szoltunk haveroknak is hogy ne vegyenek jatekot mert annyi van mint a szemet.. mindjart megmutatom anyosom meg a ferje mit tett a karacsonyfankkal!!! igy tanitsam mertekre a fiukat, meg hogy becsulje meg ami van nem aszondom hogy ne vegyen, csak modjaval.. 1-2 talan.. de szerintem a szulinap a szulinapose, es az eddie szulinapjan aaron se fog kapni semmit csak a tortabol meg lesz party bag... es az aaronen eddienek se veszunk semmit. nekem anyamek orultek ha egy gyereknek birtak venni valamit, megis felnottunk

     

    evis - szolj ha kell gatya!!

     

    most lepek vacsit fozni meg enni fura kenyeret   amit a minap vettem.. biztos jo szr ize lesz.. eleg erdekes az allaga

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_405505 (231)
    2008-04-02  13:35
  18. 2008. Április 2. 16:07234.
    Én se tudnék itthonmaradni gyesen. Még a gyedből is alíg élünk. Azon most inkább nem agyalok, hogy 2 gyerekkel majd mi lesz. Most, amíg ráppénzem, majd tgyáson lezsek,a ddig még kajagondunk nem lezs, de utána? Kettővel meg segítség nélkül nem fogok tudni dolgozni. Biztos van, aki ügyesebb és energikusabb, de nekem nem fog menni. Most 2 hónapig csináltam itthonról, de így is kimerítő volt.
    előzmény:
    borcsa1975 (233)
    2008-04-02  15:46
  19. 2008. Április 2. 15:46233.

    Hajni:én is egyetértek Kitkattal,a szülinapos kapjon ajándékot neki van különleges napja.

    Kitkat:szörnyű eza  várólista miközben muszáj beadni mert férj nem keres annyit,hogy 1 fizu elég legyen.konkrétan nekünk választani kellene,hogy eszünk vagy fizetjük a rezsit.a GYES meg egy nagy baromság én beszüntetném.kinek elég 27 ezer ft?egy nagybevásárlás.annak elég akinek jól keres a férje ez viszont már diszkrimináció!!

    előzmény:
    kitkat2 (232)
    2008-04-02  15:31
  20. 2008. Április 2. 15:31232.

    Sziasztok!

     

    Borcsa: sok helyről hallottam, hogy lassan már magzatként bölcsibe kell iratni a gyermeket. Rémes szerintem. Én nem engednék várólistát. Pl lásd az én helyzetem, épp készültem bölcsiket látogani, mikor beugrott kistesó , így nem lesz bölcsi. Vagyis az aszörnyű, ha mondjuk úgy döntenék, hogy járatnám jövőre, ha tetszik neki fél napot, nem tehetem meg. Pedig itt van aszomszédban, a férjem reggel beadná, mi délben elhoznánk, lehet hogy ő is jobban szeretné, mint várj lányom, mert szoptatok műsort. Persze, az is lehet, hogy ő nem szeretné. De esélyünk sincs kipróbálni.

     

    Hajni: én még csak félig vagyok két gyerekes:), de szerintem csak az kapjon ajándékot, akinek aszülinapja van. Az a szülinapos napja, nem fog a másiknak tarumát okozni. Sőt szerintem, ha együtt vezstek valami ajándékot, amit ő ad a tesójának is örömöt fog okozni, meg ott lesz a torta, vendégség, stb. És tudni fogja, hogy amjd az ő szülinapján ő lesz aközpont. Csak hát nem egyszerű a nagyszülőkkel. Ez most nem az a kategória, mikor az egyik kap  aboltból valamit, amásik nem. De ez az én véleményem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_405505
    Torolt_felhasznalo_405505
    2008. Április 2. 13:35231.

    Á, úgy látom, a lányaimank lesz kiből válogatni.  Nagyon édik a bébik.

     

    A betegség egyébként minket is utolért, úgyhogy éjszaka is nagyüzem volt. Nem tudom, a szomszédok mit szólhatnak, mikor éjszaka megy a porszívó Várjuk a doktornénit.

     

    Tudjátok mit szeretnék megkérdezni duplababások? Hogy szülinapkor a másik tesó is kap ajit nálatok vagy  csak a szülinapos? A nagymama nálunk "sajnálja" a nagyobbik lányt, úgyhogy ő szeretne venni neki valamit. Én meg, tudom, hogy vagyok, de úgy gondolom, hogy az a nap csak a szülinaposé. Sőt a tesó vesz ajándékot az ünnepeltnek.  Ő meg kap a tortából. Vagyis eddig biztos voltam benne, hogy így lesz, de most elbizonytalanodtam. Ez az első komoly közös szülinap. Úgyhogy tépelődöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557501 (218)
    2008-04-01  20:40
  22. 2008. Április 2. 12:54230.

    nem birja az autót?ha sokszor megálltok talán elviselhető lesz,nem?

    irtam már?hétfőn Atit felvették a bölsi várólistájára,ba..@us 1-1,5 évet várni kell úgyhogy nem tetük túl korán

    előzmény:
    kitkat2 (229)
    2008-04-02  11:00
  23. 2008. Április 2. 11:00229.
    Bizonyos szempontból megoldás az éjszaka, de mi nem szreetünk éjszaka utazni. Marad a nappal, aztán lezs vaalmi:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (228)
    2008-04-02  10:11
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 2. 10:11228.

    kitkat - felig lattam amit irtal mer' pont belement az ablak- akartam mondani, hogy egy eves korban meg ezerszer konnyebb kocsikazni veluk, de legjobb ha tudtok ugy menni, hogy furcsi utan pizsiben este/ejszaka... mert akkor ugyis alszik, de nem fogja tulaludni magat napkozben...

     

    no, lelovom magam es megyunk (aaron becsurgatott egy pisit mig kidobtam a pelusat!!! az ilyet imadom!! pont indulas elott persze:)

     

    borcsa - ti hogysmint vagytok ma?

     

    előzmény:
    kitkat2 (222)
    2008-04-01  22:22
  25. 2008. Április 2. 09:34227.
    Csak nem a búcsúba készültök? Nálunk is tervben van, én is nagyon szeretnék menni. Lehet, hogy ott fogunk találkozni?
    előzmény:
    kitkat2 (222)
    2008-04-01  22:22

Címlap

top