Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Régi-új 2007 áprilisi babá

Evis
Létrehozva: 2008. március 17. 20:40

Lassan egy évesek leszünk. Az előző topicunk kimerült, vagyis veszekedésbe fulladt, de itt folytathatjuk békésen tovább. Akiket érdekel, akiket érdeklünk, akik az előző topicról megunták a sárdobálást, no, és persze bárki (nem csak áprilisiak és nem csak babások) véleményét, hsz-át várjuk. Téma legyen bármi, nem csak szarospelenkákról kell beszélni, nem csak ebből kell álljon a világ, csak mert gyerekesek vagyunk. Vita lehet, elvégre nem egyforma szemszögből és földrajzi helyről látjuk a dolgokat, de veszekedést ne provokáljon senki. Aki meg nem tudja magát modorálni, kíméljen meg minket és magát a megjegyzéseitől, ne pazarolja itt az idejét. Köszönettel az alaptagok: Evis, borcsa1975 és mumof2monkeys  

  1. 2008. Április 8. 11:41301.

    Mum, köszi, de Timi nem az a fogzástól szenvedő fajta... inkább időjárás lehet a dologban, mert mióta felébredt, semmi baja, nyugiban elvan a kiságyban, még ki sem vettem őt azóta! Szóval valószínű, hogy fáradtság/időjárás együtt okozta a sírást. De tényleg nagyon-nagyon köszi!!!!

     

    Antihisztamin a Fenistil-csepp (én terhesen ezt szedhettem csak az allergiámra, ha nagy ritkán előjött, de szerencsére terhesen mindig elmúlt), azt 3x kap Levi és nem javul attól sem (csütörtök óta adom neki!).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (300)
    2008-04-08  11:38
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 8. 11:38300.

    katinka -- erdemes lenne egy kanal piritont megetetni a fiaddal! vagy valami antihisztamint - ha nem mulik tole legalabb tudod nem allergias, de ha igen, akkor legalabb tudsz menni dokihoz hogy valamit nezzenek, nem? en magammal csinaltam azt, hogy egyszer juliusban elindult taknyomnyalam es doki mondta vegyek be egy tablettat, ha emlulik tole legalabb tudom nem megfazva vagyok bejott..

     

    az a vacak kamillas bizgentyu homeobogyo, es ha no a foga eddienek es szenved akkor adom, kostoltam - icipicit lehuti megnyugtatja (itt kell rohogni - jon a bolcsesseg fogam es nehe arra szoktam vagy 20at szopogatni mikor szenvedek mint most ) viszont az a pocijukat is nyugtatja picit mert ugyi savas a nyaluk, es ettol neha meg kaki se a legkellemesebb.. probald ki ha van, ha nincs meg most irj egy cimet, megyek nemetultudo csajszival talizni meg boritekot venni ugyhogy fel tudok dobni egyet.. nem draga 2-3 eu az egesz es van benne vagy 1000... 

     

    no, felkelt aaron.. elkapta a levi micsodajat csak takony nelkul sir minden szrert..  megyek - katinka fel egykor indulok kb ugyhogy irj ha kersz.. 3-4 nap es odaer

    előzmény:
    H_Katinka (298)
    2008-04-08  11:19
  3. 2008. Április 8. 11:25299.
    És igennnnnnnnnnnnn! Levinek sikerült felébresztenie Timit! Hurráááááááááá!
    előzmény:
    H_Katinka (298)
    2008-04-08  11:19
  4. 2008. Április 8. 11:19298.

    És Levi napok óta (most is) mondogatja, hogy mik kellenének neki a Lego újságból! Kezdte a kalózhajóval, ami akciósan 22.000.- Ft. Mondtam, hogy én ezt nem tudom (nem is akarom) ennyiért megvenni! Nem baj, akkor írjunk a Jézuskának. Hiába mondtam, hogy a Jézuskának sincs ennyi pénze...

     

    Gy.orvossal beszéltem. Szerinte valamiféle allergiája lehet Levinek, ha még mindig víz jön az orrából. Hurrá! Hőemelkedés lehet még a náthától. Remélem, hogy még mindig a nátha és nem allergia!

    előzmény:
    H_Katinka (297)
    2008-04-08  11:12
  5. 2008. Április 8. 11:12297.

    Evis, szögre én is reagálni akartam, de a szita agyam...

    Meg Levi takonyfújkálása...

     

    Szerencse, hogy nem csúszott beljebb Töpörtyű szájában az a rohadt szög!

    Timinek is hihetetlen dolgokat szedek elő a szájából időnként. Legjobban a szúrós szálkadarabkákat szereti rágcsálni, jobban elvan vele, mint mi a rágóval!  Macskák előszeretettel kapirgálják az egyik szekrényt (már beletörődtem) és onnan szedegeti le Timi a pici darabkákat, amit iszonyú nehéz előbányászni a szájából. Ha meg sikerül nagy nehezen, olyan hisztit levág, hogy csak lesek!

     

    Amúgy is mostanában sokat hisztizik. Ha Levi sorban elveszi tőle a játékokat, amik a kezébe kerülnek, képes megtépni Levi ruháját! Pont tegnap beszéltük a férjemmel, hogyha kicsit nagyobb lesz Timi, simán megrángatja majd Levit! Az a kis mimózalelkű meg majd jön hozzánk, hogy bántotta őt Timi. Szóval előre látom, hogy milyen jó dolgaik lesznek majd!

     

    Mum, kirakózni jó, régen imádtam, de idestova 3 éve nem tudom művelni, mert mindig mászós-evős-szétszedős korszaka van valamelyik gyerekemnek és úgy lehetetlen Pedig milyen jó kis nyugtató hatása bír lenni!

    Ez a homeos szer mire jó, amit írtál? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (296)
    2008-04-08  10:58
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 8. 10:58296.

    ((((((((katinka)))))))))) nem is tudom mit mondjak.. ha meg marad hajad jo lesz... igazandibol ilyenkor en mondogatom magamban, hogy amitol nem halunk meg attol erosebbek leszunk.. idegeig drotkotelbol lassan

     

    levi remelem jobban lesz hamar neked es mire jon a joido mehettek kifarasztani.. timinek meg - remelem lemulik.. ott van olyan homeobogyo? itt valami ostanit vagy osanit van ami nekunk bejott

     

    kitkat-hibi - edarol annyit, hogy meg lehet nelkule szulni! elo peldaja vagyok, es hatba vajudtam de nagyon (eddievel 48 orat!) nem tudom ott van e szulokad, tudom nem lehet benne szulni talan meg magyarorszagon, de vajudni is rengeteget segitett ha fajosan vajudik az ember lanya.. erdemes utanajarni. viszont hallottam sok jot is az edarol, en anno nagyon utana olvastam (aszem reszleteztem mar a kisfuzet mindenrol hozzaallast angliaban - erre pont jo) es igazandibol lehet fajdalom mentesen szulni nelkule, meg fajdalommal vele.. ha kapod ha nem ez szerencse kerdese  - viszont minden kismamanak szoritok hogy nagyon jo helyen nagyon jo szulese legyen!! (legalabb olyan jo mint nekem volt eddievel!) tegnap ota ezen melazok hogy mekkora mazlim volt vele! fajt persze, viszont annyira nyugis szulesem volt hogy hihetetlen...

     

    na, megyek mert aaron meg alszik!!! tegnap olyan szinten ki lett farasztva hogy szo szerint kidolt es azota mint a maci! csak mar sut a nap, kene kimaszni a barlangbol! 

    előzmény:
    kitkat2 (294)
    2008-04-08  10:27
  7. 2008. Április 8. 10:56295.

    Katinka: meg tudlak érteni, van hoyg Zsomb is ugrál és üvölt az gyába, és akkor kisit ideges vagyok, de egyszer csak elalszik olyankor mindig ezt mondom magamnak:)

    Kitkat: Hát én szinte semmit nem éreztem szülésnéla fájásokból szerencsére, tehát nekem jól beadták, ezért is félek hyog mi lenne nélküle, persze sokan túlélték már, és valószínű én is túlélném:) Hát meglátjuk, valahogy csak kijön majd:)

    előzmény:
    kitkat2 (294)
    2008-04-08  10:27
  8. 2008. Április 8. 10:27294.

    Hibi, ha ragaszkodsz az EDA-hoz, akkor menj olyan kórházba. Én most olyan helyen fogok, ahol nem szívesen adnak. Félek is. Viszont nekem Hangánál a doki erőszakolta rám az edát, és a 20. óra után beadtam a derekam, emrt már annyira féltem, hogy jesszus mi lezs, ha a doki is akarja. A lényeg, hogy kb az oxitocinnal egyzserre jött, lehet ezért, de nem igazán éreztem, hogy sokkal jobb lenne a dolog, talán rövidítette a fájásokat. Utána viszont annyira idegesített az a vacak a hátamban, hogy attól voltam teljesen kiészülve, nehogy baj legyen belőle. Meg alapból elzárkóztam tőle, hogy negem ugyan hátba nem szúrnak, így nem olvastam utána, stb. szóval bizonyos szempontból rosszabb volt, mint nélküle.

     

    Most viszont félek, hogy kibírom-e nélküle. Nem vagyok könnyű eset na.

     

    Evis: nem hiába mondják, hogy  akicsikre a jóisten vigyáz (szög). Egyzser csak lezs már papírotok is mindenről.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. Április 8. 10:25293.

    Most aludt el a kiscsaj!

     

    Evis, akkor nálatok is tök jó ügyeket intézni. Én rosszul vagyok előre minden ilyesmitől!

    Sőt, azért is nem vettem fel a férjem nevét, mert sejtettem, hogy mivel jár, illetve a házasságkötésünkkor még nem lehetett úgy választani a nevet, ahogy én szerettem volna, csak következő évtől, így inkább maradtam, ami voltam. Férjem meg mondta, hogy nem attől vagyok a felesége, hogy felveszem a nevét.

     

    Mum, tök jó bulija lesz Eddienek! Mivel Levi téli, így marad a lakásunk. Timinek idén még nem volt babazsúrja.

     

    Előbb hívtam a gy.orvosi rendelőt, mert Levi semmit nem javul, sőt reggel megint hőemelkedése volt, de később kell visszatelefonálnom, most nem ér rá a dokinő (valakinek garatváladékot vesz le vagy mi). 

     

    Borcsa, a gyerekek között 2 év 4 hónap van. 

     

    Majd még jövök (remélem).

     

    Katinka 

    előzmény:
    H_Katinka (292)
    2008-04-08  09:52
  10. 2008. Április 8. 09:52292.
    Sziasztok!

    Eddig fantasztikusan telt a napom: reggel fél 8-kor kelt Levi, onnantól vagy 1 órán keresztül MINDENÉRT sírt. Szóval igazándiból nem volt oka, csak bőgött és ettől meg folyt az orra, kb. 3x fújta percenként az orrát.
    Most meg Timi vonyít a kiságyban alvás helyett. Hatalmas karikák a szeme alatt, 2 percenként lefektetem, ő meg feláll és ordít. Vagy most jön ki a 7. foga (napok óta érzem a csipkéket az ínye alatt) vagy nem tudom. Időjárás?
    Idegállapotom elképzelhető

    Később folyt.köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (286)
    2008-04-07  23:00
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 8. 09:46291.

    sziasztok - tegnap vegul lepottyantunk a tinterliwebrol aztan nem tudtam elkuldeni a nagy csudaszep hszemet amit nyugodtan gyerek ferj minden nelkul irtam!! anyaztam is magamban felorat.. mindegy.

     

    koszi a kavet - ma valami arany bigyulas kapszulas vagy mi az tejeset iszok.. haaat... (miota terhes lettem eloszor meg aaron elott joval azota csak tejeskavet iszok es eskuszom ez a legfinibb amit valaha... persze kaptuk, es csak amolyan egyszeri keverek de aaaaaaaah)

     

    evis - haaat.. nekem meg magyar utlevelem van szemelyim ne mondjatok meg senkinek de vagy 8 eve lejart... ehem... egyszer hazamentem utlevel nelkul hazateresivel, haaat ott ultem az ukranokkal kihalgatason fel orat ferihegyen. szoritok ne vacakoljatok vele a csavar tema meg tenyleg durva! mi tegnap egy csajnal voltunk aki babaenekloset csinal es eddie a csorgo-mehecske szarvat kapta be ez azzal tancizott fel orat! itthon konnyebb..

     

    koszi az infot az edaval nalunk epudural, es a masik a vervetel meg van, de tenyleg nem sokat er, 35 ev felett nagyon  nezik, de mi valami tanulmany resze voltunk es nekunk plusszban minden szrt neztek. sajnos van ismerosom aki alacsony rizikoval down-os babat szult, es van akinek magassal semmi baja nem volt, es vegigidegeskedte az egeszet, majdnem abortusz es tarsai! azt hiszem 7 az 1 hez lett a vegeredmenyuk, de babaval semmi gond! (ez magzatvizmicsoda utan) 

    eda... azt meg nekem fizion megmondtak hogy keruljem mint a pestist de ez egy masik sztori, igy megszultem mind a kettot hangosan (hatammal volt gond) 

     

    na, irtam ugyi tegnap es mar mindenre reagaltam akkor igy most nem emlekszem ki kivel van..

     

    katinka - a kepek nagyon edesek! - aranyosak egyutt!! megint rohogok levin bocs.. takony tema kikeszitene engem is.. timi milyen kis csuris

     

    kuldok napsutest lanyok, jooo? csak nincs napocska szmajli! de kuldom. hetagra megy itt megint! tegnap voltunk eneklosben, aaront csesztetik hogy nem beszel magyarul, bla bla (egy masik anyuka beszolt neki) azota total meg annyit se.. itthon meg 4 mondatot (hosszut) indulas elott. ha megegyszer szol neki szerintem kettesben elbeszelgetek vele olyan merges vagyok, mert egy kis makacs es en ismerem, tudom kezelni, de ha ebbol latja hogy ugy van, akkor nem fog beszelni azertse (nem anyja fia ) es amugy is mi az hogy mas gyerekenek beszolni? 

     

    na, es kidiskuraltuk a nemet-magyar-angol szulesi gyermekgondozasi rendszert!!! haat... meg ha 10 kismamara 1 doki jut is en jartam legjobban! anyagilag es erzelmileg is   belegondolok mult aprilis milyen kenyelmetlenul kezdodott!!!!!!

     

     

    oooh, es meg regelek - megvan a szulinapi parti oldva.. park ha jo az ido, ha nem akkor van egy belteri jatszoter, 2 eu a beugro! es allitolag van hely kajalni, ugyhogy visszuk a tortat, es ott lesz, kiugralhatjak magukat es nem verik szet bereltlakast! megyuk ma veszunk parti-csomagokat a gyerekeknek.. es abba rakok majd mindenkinek kor szerint valamit - gondoltam valami mazsola, meg olyan gyumis szeletet szeretik, talan egy banan meg egy kislabda.. (persze otthon all a szekreny tetejen minden meg az aaronerol!!! vagy 1000 minidinoszaurusz amit 49p-ert vettem - az osszeset!) oh, meg 1-2 lufi is megy majd bele - lehet 1-2 krumplit is beleteszek mert annak valahogy mindig nagy a sikere

     

    na, ezt elkuldom aztan meg pelenkacsere utan reagalok - szoljatok odaert e a napsutes!!

     

    ja, tegnap elkezdtunk apjukkal internethiany miatt egy 1000 darabos kirakost!!!!!!!! 3 ig szrakodtunk vele

     

     

     

    előzmény:
    borcsa1975 (290)
    2008-04-08  09:14
  12. 2008. Április 8. 09:14290.
    Hibi:a SOTE-ról jókat hallottam
    előzmény:
    hibi (289)
    2008-04-08  08:58
  13. 2008. Április 8. 08:58289.

    Sziasztok!

    KAtinka: jobbulást LEvinek.

    Evis: nem semmi napotok lehetett:)

    mum: hát az előttem szólók leírták hogy mi az EDA meg AFP:)

    Kitkat: én is 25én töltöm a 16. hetet és mjd utána probálkozom menni:)

    KAtinka: Hát igen, mindenkinek más a fájdalomküszöbe, az enyém nem nagy:) Ezért is kérnék EDÁt:) és ezért is lenne jó, ha beérne időben az érzéstelenitős:)

    borcsa: A SOTE IIre ment át a dokim:(

    na megyek, ennyire futotta, mindenkinek szép napot:)

    előzmény:
    borcsa1975 (288)
    2008-04-08  07:56
  14. 2008. Április 8. 07:56288.
    jó reggelt!Evis:jó kis ügyintézés..ezek szerint nem csak itt nagy a bürokrácia!Kainka:milyen édeik együtt!!pontosan mennyi a korkülömbség? mi is kb ennyi korkülönbséget szeretnénk..Mum:kint hogy hivják az edát?Hibi:melyik kórházba ment át a dokid?az enyém is átment a Jánosból az Istvánba ennek én sem örülök mert most nyomoznom kell az milyen kórház bár nekem a szülőszoba tökmindegy mert szerintem megint császár lesz.Előtte én 11 órát vajúdtam de nem adtak edát mert azt mondták már késő jól tágulok...ennyit az előre betervezett edáról.aztán kaptam csaszi előtt spnálist,azt meg sem éreztem már..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (282)
    2008-04-07  21:43
  15. 2008. Április 8. 03:43287.

    Hali mindenkinek! Megjöttünk, hosszú volt ez a nap. A nagykövetségre értünk 9.07-re, erre apjuk ott akart állni fél9ig a 6-8 fokban (kockára fagytunk), míg kinyitják az ajtót. Egy játékbolt volt a követség mellett, oda húzódtunk be, mire kiértünk 10 perc múlva meg valaki elénk került. Ez csak annyiból volt kicsit kellemetlen, hogy apjuknak 11kor konferenciázni kellett, előtte meg még be is érni a melóhelyre, ami a kb 40 utcával odébb van. Metróval persze, de akkor is, még a metróhoz oda kell mászni...

    Mivel apjuknak lejárt a személyi és az útlevél is, így igazolni kell a magyarságát, vagyis a családfáját kell tudni, szülők, nagyszülők adatait, meg saját dolgokat: házasságok, ki hol született, blablabla... Mert ha ő nem tudja igazolni a magyar állampolgárságát, akkor töpörtyűnek nem kérheti, csak én, az viszont bonyolultabb. Pedig csak januárban járt le az útlevél... Akkora feneket kerítenek ennek az egésznek. Ha több éve járt volna le, akkor megértem,hogy kutatni kell a hovatartozását, de így felháborít. Mindenesetre beadtuk a papírokat, még kell az amerikai állampolgársági papírja is, meg mittudomén, ezeket már postán pótlólag küldjük. Aztán ha van még vmi hasfájásuk, akkor majd felhívnak, megadtuk a telszámomat. Az ügy fél évig tart általában. Ha minden jól megy. De ahogy magunkat ismerem, mi nem ez a kategória vagyunk. Talán karácsonyra meglesz...

    De ami közben történt, mikor írkáltunk sztereoban: töpörtyű felszántotta a termet, mindenkit körbeudvarolt, szétszedte a telefonkönyvet, tologatta a babakocsit körbe-körbe, aztán nyűglődött egy sort, hát felvettem. Már negyedórája emelgetem, dobálom hintáztatom a kezemben, mikor észrevettem, hogy vmi van a szájában. Először azt hittem, a telefonkönyv egyik lapjának darabja. Belenyúlok a szájába, hát egy kb 2-3 cm-es csavaros szög.  A hideg is kirázott. Mi van, ha véletlenül dobálás közben lecsúszik a torkán??? Az ember soha nem lehet elég óvatos. Itthon a gyerek még kinderfigurákat sem vesz a szájába. Erre most egy szög...

     

    Aztán bementünk a babies R us -ba. Vettem töpinek egy 2 éves farmerszerkót, csak mer olyan ócccsssó vót. 25 $ volt a kettő együtt. Meg mézes kekszet is, remélem nem lesz baja, Organic, vagyis otthon nemtom hogyhívják.. asszem bio kaja. Bébiételeket is vettem, jó sokat. Meg egy esővédőt a kocsira, mert szavazáskor elhagytuk, mikor a nagykövetségen ártunk a múltkor.

    Volt egy pár clerance termék is, gondoltam rátok Katinka, de mindig magam előtt láttam a soraid: "csak ha utánad dobják". No, hát nem dobták ugyan utánam, de most kifejezetten Levinek akartam: egy polár kék felső+alsó, kb 9 dollár volt együtt a kettő. Nem vettem meg... féltem, hogy baj lesz. De a borítékban még nagyon sok hely van a kisruháknál, szóval férne bele. Majd gondold át.

     

    Estére jó volt már hazaérni, sok volt a levegőből. DE annyira jó volt délután a STARBUKSba beesni egy HONEY LATTE-ra. Ilyen mézes tejeskávét még sosem ittam. Töpörtyű kifejezetten élvezte a csavargást és amikor az esővédőt rátettem a kocsira, olyan jót aludt alatta, jó meleg is volt, meg szél ellen is jó.

     El is határoztam, ha jó idő lesz végre, minden héten egy nap csavi lesz. Jah. Vettem magamnak egy marhajó kulcstartót. Egy csirke, az a gumicsirke szerűség, olyan koppasztott csirke, de ha megnyomom a hasát, a fenekén kibújik egy tojás, ami teljesen átlátszó és folyadék van benne, meg a tojássárgája úszik benne. Na, majd holnap lefotózom. Ez csak véletlenül, mert betévedtem egy hülyeség boltba. Volt ott csótány, meg hangyák, legyek, igazából a három darab csótányon nagyon gondolkodtam, apjuknak az ágyba betenni, vagy a reggeli kv-jába, egész nap röhögtem volna az eseményen, de nagyon drága volt a 3 bogárka, 4 dollár kicsit sok 3 csótányért. Ennyiért már fogok igazit.. vagy inkább nem.. kihagyom.

    Töpörtyűt körbeudvarolták, végül megúsztam egy 4 dolláros labdával. CSak tudnám mi volt 4 dollár benne??? Gumilabda, benne valami folyadék, és úszkál benne zöld csillámpor. Olyan hisztit levágott érte, felállt a hajam! Mi lesz később???

     

    Nah, apjuk felszólított, vonuljak be szobára, mert felébredt a töpörty. Pedig még nem is reagáltam az írásaitokra. Ehh.. na, majd holnap .. látom, sok szépséges fotó is készült. Jaj, de szeressük a fotókat!!! Na, majd holnap reagázok mindenkire...

     

    Mom, megelőztelek... itt még csak 10 lesz, de otthon már 4. Jöhet a kv.. mindenkinek duplán! Remélem elég

    Jóéjt nekem, jó reggelt nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (279)
    2008-04-07  14:39
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 7. 23:00286.
    csak megjegyzem nem felyeztem be a hszemet, csak draga ketevesem elkuldte!!!!! no mindjart atolvasok, mert azota mar volt ket furdetes, ket altatas, egy mosogatas, egy furdoszobasikalas es egy harmad uveg sor...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (282)
    2008-04-07  21:43
  17. 2008. Április 7. 22:20285.

    Itt is van a pontos válasz mindenre! Bevallom, hogy kijöttem már én a gyakorlatból, hogy mindenre ilyen jól emlékezzek. Megadják a jó választ a kismamik

     

    Még fotók ---->

     

    Nálunk amúgy vacak az idő. Egész nap vagy esett (többségben) vagy hétágra sütött a nap, de közben vad szél tombolt!

     

    Katinka 

    előzmény:
    kitkat2 (283)
    2008-04-07  22:13
  18. 2008. Április 7. 22:14284.

    Sziasztok!

    Borcsa, nekünk a Huggies nagyon nem vált be... mindenhol átázott a pisi!!!

    Csajok, ma olyat láttam, amit életemben még soha és talán millióan mások sem! Dupla szivárvány volt nálunk!!! A képen, amit mellékelek az egyik nagyon jól látszik, és attól balra van a másik! Hihetetlen volt, azt hittem, hogy káprázik a szemem! Aztán mondta a férjem, hogy tényleg kettő van! Levi meg még sosem látott szivárványt, erre egyszerre kettőt is sikerült neki!

    Hibi, ha második gyereknél vagy beér vagy nem, akkor minek az EDA? Én 3 szülést csináltam végig anélkül és itt vagyok! Ok, azt tiszteletben tartom, hogy nem egyforma a fájdalomküszöbünk!

     

    Mum, tök jó lehetett a kiruccanás! Irígy-irígy

    EDA - gerinc érzéstelenítés

    AFP - egy szűrővizsgálat a 16. héten (down-szindróma és egyebek után kutakodnak), utána az eredménnyel kell menni a 18. heti genetikai uh-ra 

     

    Cirmi, mi most vettünk dönthető gy.ülést mindkét lurkónak, 9-36 kg-ig, futárcéggel hozták. Kedden megrendeltem, szerdán délelőtt 10-re itt volt. Darabja 18.000.- volt + 1300.- a szállítás (nekem 1 áron kihozták a kettőt). Pikolo márka és tök jól néznek ki! Még nem volt rá idő, hogy ki is próbáljuk. Érdemes ott szétnézni szerintem!
    Barátnőmnek mindkét gyereknek PC ülésük van és utálja őket! Meg a babakocsit is, amit nagy hirtelen felindulásból vásárolt anno.

    Evis, sikerült elintézni a dolgokat?

    Hát, velünk annyi van, hogy Levi szegény kezd az idegeimre menni. Ez, hogy 3 napja csak azt hallgatom reggeltől estig, hogy a cuccal teli orrán fújja kifelé a levegőt, mert ugyan be van neki dugulva, de ő csakazértsem próbál meg szájon át lélegezni... hát ez kicsinál! Cafatokban lógnak az idegeim! Csütörtök óta beteg és még ma is ott tartottunk, hogyha percenként 2-3x fújtam/szívtam is az orrát, az is kevés volt! Mit csináljak, hogy múljon már ez a qurva nátha????? Fülének már kutya baja szerencsére, úgyhogy tegnap 2x csöpögtettem bele, ma meg már csak reggel.
    Timi elvan, mint a mellékelt fotók is bizonyítják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (282)
    2008-04-07  21:43
  19. 2008. Április 7. 22:13283.

    Sziasztok!

     

    De aranyosak a gyerkőcök:)

     

    Mum: AFP egy genetikai vérvizsgálat, a16. héten vesznek tőlünk vértés abból a gyerek nyitott hátgerincére lehet következtetni. De olyannyira sokszor ad téves erdményt, hogy nyugaton nem nagyon csinálják. Én kismamidegesítő nyavalyának hívom. Főleg, ha valaki nem tudja pontosan, hány hetes, mert az nagyon sokat számít itt.

    Eda: epidurális érzéstelenítő, fájdalomcsillapító (Én nem érzetem érzéstelenítő hatását:):))

     

    Hibi: talán április 28-án fogok elmenni. Úgy számolom, hogy 25-én pénteken töltöm a16. hetet és majd hétfőn elmegyek. És próbálok nem aggódni, és bízom a jó eredményben. Merthogy egyes számítások szerint holnap töltöm a13-at, más szerit a héten a 15-öt, egy harmadik szerint ma vagyok 13+3. na én ehhez tartom magam, ez aközépső.

     

    És utálom ezt az időjárást, de nagyon. Ma gondoltam, hogy elvtologtaom Hangát egy fél órát, különben nem bírok vele, erre 10 métert mentünk és elkezdett zuhogni. Imádok a 3.-ról le és felcügölődni értelmetlenül :(

    Hétvégén is rossz idő volt úgy, hogy sokat nem csavarogtunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 7. 21:43282.

    haliho

     

    hibi - mi az apf es az eda? kulfoldimagyar tok suket most hihi.. bocsi, de ma ejszaka ezen fogok filozni ha valaki nem vilagosit fel!!! -- milyen kis huncut felye van zsombinak a masodik kepen!! nagyon nagyfiu mar! jo latni benneteket

     

    mi a dtm - valami tura auto bajnoksag micsoda talan az? az kezdodik most es a varosban volt valami micsoda rendezveny hogy kezdodik a szezon - az aston martin-t pedig en meg elobe sose lattam!!!! csak james bondban, ugyhogy ez nagy elmeny volt..

     

    cirmi - szia - kocsi ulesre pc-t jol megneznem.. van ami tudom hogy nem allja ki a probat, errol olvastam mar par helyen, de van ami jo, a masikat nem tudom, ha az a britax megfeleloje akkor azok szerintem jok, nekunk eddienek az van.. csak mar kinovi. nekunk tuti nania lesz vagy az a nevesincs nemet ize ami jo 9 kilo felett es tobbet nem kell venni! mondjuk szerintem mert valaminek neve van meg nem biztos hogy biztonsagosabb 

    előzmény:
    hibi (280)
    2008-04-07  14:58
  21. 2008. Április 7. 20:49281.

    Sziasztok!

     

    Én is vagyok ám, csak írni nincs mindig időm, de olvaslak Benneteket is!

    Evis:Na sikerált mindent elintézni?Remélem igen.Hát a hivatalos ügyeket én is utálom intézni.Na mi lesz Töpörtyű ajándékja végül is?

     

    Mum:Na meggyógyultál már teljesen??

    A hétvége eltelt, semmi különös.Nézem 1000-el, hogy milyen autóba való ülést vegyünk Eriknek.Azt hiszem Pierre Cardin vagy Brevi lesz.Sajna csak erre az árkategóriára futja...Na de itt a környéken semmi választék nincs, abba a pár szem babásboltba, úgyhogy Pest felé kell nézelődnünk.

    Jó barom idő volt ma itt, hol sütött a nap, de rá pár percre esett már az eső, aztán viharos szél...!Nem is voltunk ma kint!Olyan punnyadt vagyok...

    Na szép estét mindenkinek (Evis neked persze nem, neked szép napot)!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. Április 7. 14:58280.

    Sziasztok!

    Én is olvasok ám, csak hát mire odajutnék hoyg írjak, már rég letelt az itt tölthető időm:)

    Evis: na, sikerült végül az ebayezés, ma meg is jött a cucc, minden okés vele:)

    TEgnap vettünk ZSombinak cipőt, végre az 5. hleyen kaptunk is rá valót:)

    Más nem igazán van, várom az APFt meg a genetikai vizsgálatot, jó lenne már tul lenni rajtuk:) A dokim átmegy egy másik kórházba, aminek nagyon nem örülök, mert messzebb is van és 25ezer ftot kérnek el az EDÁért, ha éjjal szülök és nincs bent doki, aki beadja.. .és hát ugye második gyereknél vagy beér, vagy nem...... úgyhogy vacillálok, hoyg kórházat vagy dokit válasszak.....

    na hát dióhéjban ennyi....

    mum: ez valami oldtimer kiállitás volt? bocsi ha irtad de most nem olvastam vissza:(

    Mindenkinek további szép napot, bár itt elég rossz az idő, dobok fel még pár képet, ha valaki nem menne át a másik forumra:)

    kitkat: te hogy vagy? mikor mész AFPre?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (279)
    2008-04-07  14:39
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 7. 14:39279.

    palinkas jo delutant mindenkinek akinek szuksege van ra..

     

    katinka hogy vagytok?

     

    split, borcsa, kitkat, evis tobbiek - hogy telt a hetvege?

     

    itt sut a nap es mar sikaltam es mostam is eleget, igy megyunk eneklos babamicsodaba mindjart... fiuk jol vannak, apjuk dolgozik en meg fozok lassan egy kavet mielott elindulunk...

     

    itt vannak kepek a hetvegerol :)

     

    evis - sok szerencset!! en de utalok ilyen vackok utan rohangalni (no meg gondolom egy vagyon lesz mindent megcsinaltatni... )

     

    csok mindenkinek 

    előzmény:
    Evis (278)
    2008-04-07  13:03
  24. 2008. Április 7. 13:03278.

    Jó reggelt... ma jó korán.. hozom a kávémat is, még nem ébredtem fel....

     

    Csak röviden írok, rohanás van... megyünk magyar állampolgárságot csináltatni a gyereknek. Egyben apjuk papírjait is frissíteni kell, mert lejárt a személyije és az útlevele is.

     

    Szóval ma nem láttok. Vagyis este jövök majd, de akkor ti már régen csicsika.

     

    Katinka, hogy telt a hétvége, Levi füle nem fájt? Nem betegedtek le?

    Mom, várjuk a képeket! Remélem te már teljesen jól vagy (alvázügyileg).

    Borcsa, képeket várunk tőled is. A pelenka... hát az itt egy nagy szar! De csak ez a 4es méret. A többi mind jó volt, mindig azt használtam. De most elvesztettem a hitemet iránta, pamperselek. Tegnap is ráadtam egy huggiest, "pisinél még elmegy", mert hátul szivárog át, mintha ki lenne perforálva a pelus hátul, kiszivárog minden. Tegnap is ... ahogy ráadtam, egyből kakálnia kellett, hogy mindjárt frissiben ruhacsere is legyen.

    Kitkat, Split, mi újság felétek? Merre voltatok 7végén??

     

     

    No, írjatok jó sokat, legyen mit olvasnom estére

     

    Most megyek, kerget apjuk: "ELKÉSÜÜÜNK".. megyek. Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 6. 21:42277.

    haaat katinka - ekezet nelkul meg meg zagyvalok is hihi.. nagyon jo lehet olvasni amit irok!!!

     

    oviban tuti az lesz a tema.. en az aaron bolcsi/ovijaban olyanokat hallottam mikor kisegitettem par honapot, hogy szakadtam meg a rohogestol.. 2 es fel 3 ev felett a gyerekek elott nagyon vigyazni kell az teny es valo..

     

    remelem tenyleg jo ido lesz ratok!!!

     

    remelem levinek nem gyullad a fule... most pont az kene nektek csak

     

    borcsa - jot kirandultatok akkor!! mi ma megneztuk az autokat, meg jegkremeztunk, meg soroztunk a rajnaparton, meg rollerztek a fiuk... most apa es fia kidoltek, eddie meg en tartjuk a frontot aszondta csak a gyengek dolnek ki, nekunk nem kell az alvas itt kuruttyol nekem, pedig ugy mennek mosni de hideg van mar neki pincekovon randalirozni 

     

    borcsa - kepeket csinaltatok? majd mindjart rakok en is... csinaltunk parat

     

    szep estet csajok - van erre valaki?  

    előzmény:
    H_Katinka (274)
    2008-04-06  14:03

Címlap

top