Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hiszel a karmában?

Torolt_felhasznalo_547172
Torolt_felhasznalo_547172
Létrehozva: 2003. november 11. 17:13
Sziasztok,

szóval: ti hisztek a karmában (vagy ha kicsit kitágítom a kört: a "Sors"-ban?)

Nemrégiben erről beszélgettünk baráti körben, volt aki hitt benne, volt aki nem. Én magam egyre inkább hajlok arra, hogy van valami ilyesmi, ami működik és irányítja az életemet. Gondolok itt olyan találkozásokra, illetve az élettől kapott lehetőségekre, melyekben túl sok volt az un. "véletlen", tehát amiknek létrejöttéhez annyi véletlen kellett, ami már nem lehet véletlen... szóval várom a véleményeteket!
  1. Torolt_felhasznalo_293980
    Torolt_felhasznalo_293980
    2005. augusztus 2. 17:01301.
    Sziasztok!!

    Pécsett Mennyei Próféciás Csoport indult!! Már volt pár alakalom, de
    sztem még senki nem maradt le semmiröl!!

    Minden Csütörtökön fél 6-tól van a Király utca 43-ban (a Széchenyi
    Gimnáziummal szemben).

    A Mennyei Próféciás gyakorlati útmutatót alapul véve zajlanak a
    találkozók. De van meditáció, meg reiki, meg mi-egymás! (egy Reiki tanár részvételével!!)

    Még több infó: a 0620/5529146-os számon, vagy ha eltévednél vagy
    esetleg zárva lenne a kapu :)

    Minden érdeklödőt szeretettel várnak! Korhatár nem van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_587982
    Torolt_felhasznalo_587982
    2004. december 2. 21:37300.
    Kedves Drakhonis!

    Örülök hogy ilyen fiatalon ennyire otthon vagy ebben a témában.
    Engedd meg hogy megkérdezzem:
    te azt akarod ezzel mondani, hogy ez fekete mágia lenne??

    Mire alapozod, illetve honnan veszed hogy a könyvben lévő tudás az írónak az "agyszüleménye"????
    Ezt most nem cinikusan kérdezem, hanem tényleg érdekel! Kíváncsi vagyok!
    Azt viszont nem értem, hogy honnan veszed azt, illetv senki mondta, hogy megszállnak??? Ez hülyeség- már bocsi!
    Ilyet senki nem állított, és a könyvben sincs. Az Atlantisz angyalai című könyvben lévő írott dololg, pedig működik, és a legjobb példát erre nem is a saját tapasztalatomból írnám, hanem egy országosan ismert, és nagyon jóhírű ezoterikus tanár példjából.
    Egyébként nem is olyan rég írt nekem priviben egy lány, aki azt írta, hogy olvasta a könyvet, és hihetetlen mód működik nála is!

    Irásodban viszont azt látom, hogy megemlíted a démonokat!
    Leírnád nekem , hogy mit értesz démon alatt? Félre ne érts, ezt sem cinikusan írom, kívánci vagyok nagyon, mit írsz erről.
    Igen, Tibet kúltúrájával, hitével, démonhitével én is foglalkoztam pár éve, erről oldalakat lehetne írni. De számomra azok ott olyan dolgok, amiket itt nyugaton nem tudok úgy elképzelni, bár ott tibetben MINDEN MÁS! Az egy teljesen más világ a miénkhez képest!!!!!!!

    visszatérve az angyalokhoz, a kártyás dologról nem tudok neked mit mondani, mert nem igazán foglalkoztam azzal a résszel, sőt az Atlantisz mestertudása c könyvvel csak annyit, hogy egyszer elolvastam.

    A barátnőm anyósa-nekem is jó ismerősöm kineziológus, és angyalokkal folalkozik elsősorban. Még nem hallottam tőle az angyaltémáról ilyet, amit írtál, pedig néha még én is azt mondom rá, hogy már szinte túlzásba viszi. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (299)
     
  3. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2004. december 1. 07:59299.
    Kedves andrea. z és *Laci* (290, 291):
    Az Atlantisz angyalai és mestertudása NEM angyalokkal foglalkozik, hanem olyan entitásokkal, melyeket jobb elkerülni. . . jelentős részük ugyan "csak" alacsonyrendű entitás, de van pár valódi démon is közöttük.
    A két könyvben lévő "tudás" meg az író agyszüleménye csupán (gondolok itt pl. a "kártyákra" melyek az angol!!! ábc betűit ábrázolják négyszerezve. . . köze sincs A'taiszhoz, főként mert ott nem is ezt a rendszerű (főníciai->görög->latin->angol) ábc-t alkalmazták).

    Két alapvető tudnivaló mindenkinek, aki angyalokkal akar foglalkozni:
    1. az angyalok CSAK és KIZÁRÓLAG Istennek tartoznak engedelmességgel, és a szakirodalom (gy. k. : a világ vallásainak könyvei) nem ismer egy olyan esetet sem, amikor egy angyal emberi kérésre jelent volna meg, hiszen _az angyalokat mindig Isten küldi, de sosem azért, mert kérik tőle, hanem mert a segítségnek ezt a formáját látja megfelelőnek_.
    Aki ennek ellenére angyalt akar idézni, hívni: számítson rá, hogy nem azzal találkozik.
    2. az angyalok SOHA nem szállnak meg senkit sem. Egészen más entitások azok, amelyek bemennek az emberbe (érdemes nem csak a Bibliát, Koránt, Zend Avesztát, de Tibet démonhitét is tanulmányozni e téren!), és ott ügyködnek.

    Karmikus kapcsolatokról:
    sajnálatos módon a modernkori nyálezoteria egyik felkapott témája -persze ezt is hibásan, felszínesen tárgyalja-, és rengeteg tévinfó kering róla -dragonball a 297-ben megvilágította a különbséget vonzódás és karmikus kapcsolat között.
    a karmikus kapcsolat ennyit jelent: közös életterv-szakasz. Ez eleht egy röpke találkozás és infócsere, de akár egész életre (vagy többre) vonatkozó élet-közösség.
    A gond az, hogy sokan -rengetegen- minden apró kis szerelmi affért karmikus kapcsolatnak kívánnak beállítani és aztán nem értik, hogy miért megy szét. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587982 (290)
     
  4. Torolt_felhasznalo_591727
    Torolt_felhasznalo_591727
    2004. november 30. 22:41298.
    Így van. Köszi a választ. :-)
    előzmény:
    dragonball (297)
     
  5. 2004. november 30. 18:40297.
    Eleg egyszeru a sima vonzodast es a karmikus kapcsolatot elvalasztani egymastol. . . a karmikusnal erzed ill. tudat alatt erzekeled hogy van valami feladatotok egymassal. Valami olyan feladat amit megelozo elet avagy eletekbeli kozosen atelt helyzetek kozosen megelt eletutak alapjan kaptok. . . Hidd el nagyon eros a karmikus kapcsolat konnyeden eszreveheto
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204754 (295)
     
  6. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. november 30. 18:08296.
    Szia!

    Itt is vagy?

    Már lépek, csak köszöntem!
    előzmény:
    senpenlamo (294)
     
  7. Torolt_felhasznalo_204754
    Torolt_felhasznalo_204754
    2004. november 30. 17:03295.
    Hello!

    Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de lenne egy kérdésem. Az összes karmás topic a nő-férfi kapcsolatba képzel karmikus kapcsolatot, mire a hozzászólók nagy része lehurrogja. Mi választja el hát a karmikust a sima vonzódástól (vagy nem tudom milyen szóval magyarázzam, de gondolom érted a kérdést)?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591727 (291)
     
  8. 2004. november 4. 16:28294.
    nem gondolom, hogy betiltották volna
    inkább nagyon sokan megvették, és nem nyomtak belőle eleget
    egymás után többször is megjelent
    szerintem karácsonyra újra lesz
    én mindet olvastam
    előzmény:
    senpenlamo (293)
     
  9. 2004. november 4. 16:26293.
    köszönom az ajánlatot, már olvastam, és valóban működik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587982 (289)
     
  10. 2004. november 4. 16:25292.
    " jutalmul megérdemlik egymást"
    ez épp így igaz, megharcolták már az életet többször is azért, hogy most egymásra találtak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591727 (291)
     
  11. Torolt_felhasznalo_591727
    Torolt_felhasznalo_591727
    2004. november 4. 16:07291.
    Igen Andrea, ismerem. Most olvasom újra. :-)
    Arról nem hallottam, hogy betiltották volna, ez lehet, hogy csak kacsa. . .
    De épp holnap megyek egy ezot. könyvesboltba, majd körülnézek. :-)

    Nagyon szép és érdekes dolgokat írtatok csak itt az utolsó 25 hozzászólásban is. Örülök, hogy nem csak én gondolom ezeket így. :-))

    (272) "Jutalmul megérdemlik egymást"? Ez szép. Tényleg. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587982 (289)
     
  12. Torolt_felhasznalo_587982
    Torolt_felhasznalo_587982
    2004. november 4. 15:03290.
    Így van!
    Még a bibliában is benne van: Jézus a reinkarnációról beszélt. ha valakit érdekel, olvassa el az Atlantisz angyalai c könyvet, és az Atlanisz mestertudása-t abban sok ilyen dolog benne van!!!!!!!!!!!!!!
    amit nem is gondolnátok.
    és még mennyi dolog benne van, amik olyanok, amit az egyház elussol, mert akkor borulna minden. pedig a bibliába fehéren fekeén ot van(!) :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865624 (41)
     
  13. Torolt_felhasznalo_587982
    Torolt_felhasznalo_587982
    2004. november 4. 13:42289.
    szia senpenlemo, és mindenki!
    Ja, csak én azt hallottam, hogy betoltották, és már nem leht kapni sehol, vagy csak igen ritkán. Hogy miért tiltották be? mert állítólag olyan "nagy" és megdöbbentő tanítások vannak benne, ami az egyháznak, vagy nem tudom kinek/kiknek szemet szúrt.
    Na amikor megtudtam jártam is a könyvesboltokat, és képzeljétek: nem volt sehol. !!!!!
    mindenhol azt mondták, hogy: sajnos elfogyott, és a kiadótól épp várják. . . . hm, mindenesetre érdekes!

    ja és ha nayon jó dolgokat akarsz tanulni, akkor olvasd el (könyörgök neked, áldani fox érte!) az Atlantisz Angyalait!!!!!!!
    Én olyan kérdésekre kaptam választ belőle, amik évek óta foglalkoztattak, és ájultam el, annyi minden van abban a könyvben. és még valami: MŰKÖDIK!!!!!!

    üdv nektek és minden jót!
    *LACI* ezt te ismered?
    előzmény:
    senpenlamo (287)
     
  14. Torolt_felhasznalo_591727
    Torolt_felhasznalo_591727
    2004. november 3. 20:10288.
    Bizony! :-)
    előzmény:
    senpenlamo (287)
     
  15. 2004. november 3. 19:00287.
    a mennyei próféciák a legtökéletesebb ezoterikus tankönyv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587982 (286)
     
  16. Torolt_felhasznalo_587982
    Torolt_felhasznalo_587982
    2004. november 3. 13:25286.
    Szia!

    Biztos tapaztaltad már, és nem is keveset!!!!!
    csak nem tudtad, hogy ez az. Mert agyad racionális fele, azonnal talál magyarázatot rá.
    Volt már veled, hog yvéletlenül találkozál valakivel az utcán, akiől akkor ott megtutál számodra fonos dolgot?
    kezd azzal hogy figyelj az életedben felbukkanó "véletlen" eseményeket.
    És olvasd el a Mennyei prófécia c könyvet. abban sok minen benn evan, és egy nagyon izgalmas regény!

    üdv. : Andi
    előzmény:
    munka-kell (2)
     
  17. 2004. november 1. 13:13285.
    valaki kérdezte tőlem privátban, hogy pontosan mit is jelent a karma.
    mivel ez a topic erről szól, itt válaszolnék röviden , bár a téma olyan, amiről órákig lehet beszélni, mert mindig új és új kérdések merülnek fel.
    tehát röviden a karmát úgy tudnám megfogalmazni, hogy:
    -maga a karma szó szanszkrítul azt jelenti, tett, cselekedet.
    -a buddhista filozófiában a jelentése: cselekvés, mindenekelőtt helyes cselekvés, olyan tett, ami a szabaduláshoz vezet.
    -szellemi, vagy testi tevékenység, cselekvés következménye
    -egy lény jelen, vagy múltbéli életében véghezvitt cselekedeteinek konzekvenciái
    -az ok és okozat lánca
    -az ok és okozat univerzális törvénye

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. október 31. 00:51284.
    nincs kifogásom, nem akartam eltűnni :)
    a fenyegetést meg ne tűrd
    hívj, ahogy szoktál
    jóéjt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (283)
     
  19. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 31. 00:50283.
    Most megyek, mert már nagyon fenyegetnek.

    A lélekpárokat megbeszéljük telefonon, ha nincs ellene kifogásod.
    A héten már kerestelek, mert nagyon eltűntél!
    előzmény:
    senpenlamo (282)
     
  20. 2004. október 31. 00:43282.
    örülök, hogy megint egyetértünk :)ebben
    a lélekpárról mi a véleményed?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (281)
     
  21. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 31. 00:39281.
    Igen.

    Mindig azt mondtam, a gyerek egy kis ember.

    Leírtad Te ezt nagyon jól, nem kell ezt tovább ragozni.

    Szerintem.

    előzmény:
    senpenlamo (280)
     
  22. 2004. október 31. 00:22280.
    szia! de régen beszéltünk. örülök, hogy itt vagy, neked mi a véleményed erről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (277)
     
  23. 2004. október 31. 00:21279.
    valahogy én is így gondolom, bár az anyai szeretet egy más minőségű szeretet. másként vagyunk felelősek a gyerekünkért, és másként a szerelmünkért. mindkettőre vigyázni kell, óvni minden rossztól és fájdalomtól, de a gyerek az nem lélekpár. neki csak testet adtunk, de ő egy tőlünk független személyiség, akiért természetesen felelősek vagyunk, amíg felnő, míg a lélekpár az valóban a másik felünk, aki éppolyan sérülékeny, mint mi magunk, ezért vigyázunk rá életünk végéig, hiszen ha megbántjuk, nekünk fáj a legjobban. a gyereket tudni kell elengedni, a lélepárt meg tudni kell szabadon szeretni, úgy értem a szabadont, hogy mindkettőnek meg kell legyen a szabadsága, attól, hogy párok, ne legyenek gúzsbakötve, akkor is egyek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361313 (276)
     
  24. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 31. 00:20278.
    "Véletlen"
    Utólag sem biztos, hogy ki tudjuk deríteni.
    előzmény:
    senpenlamo (275)
     
  25. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 31. 00:16277.
    Szia!

    Nagyon eltűntél!
    előzmény:
    senpenlamo (275)
     

Címlap

top