Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A remete barlang...

Torolt_felhasznalo_916738
Torolt_felhasznalo_916738
Létrehozva: 2008. Április 17. 20:11

Van egy csendes kis zug, ahol nyugalom, béke, és szeretet honol. Ez az én remetebarlangom. A remete pedig jómagam vagyok.

Visszahúzodtam mert a kiülvilág aljas, hazug, törtető zajából elegem volt. Kedves vándor, ha ide betérsz, megnyugvást, jó szót,

és háborgó lelkedre gyógyirt találhatsz. Itt sosincs ajtó ami zárva legyen, és ha nagyon szeretnél elérni valamit, hát lelkileg abban is meghallgatásra, és támogatásra lelsz. Ha igaz érzésekkel jössz,

azzal is távozol.

                                                                            lobo

  1. 2008. július 25. 22:58626.

    Sziasztok, Topiktársaim!

    Jól esik melegedni és közben falatozni a finomságokból, amit itthagytatok. Most raktam meg a tüzet, főztem én is teát, + hoztam Nektek zöldséges felvágottat, paprikát, paradicsomot, kenyeret, vajat. Várlak Benneteket újra, és kíváncsi vagyok, Lobo mikor fog jelentkezni. Kellemes éjszakát, szép holnapi napot kívánok Mindenkinek: Vakmakk

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. július 25. 16:40625.

    Sziasztok!

    Betértem megint egy kicsit megpihenni, jól esik a csönd. hagyok itt az asztalon egy kis csokit. Válogassatok belőle kedvetek szerint.

    További szép napot. Jutka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. július 24. 12:09624.

    Szép (szebb) napot mindenkinek!

     

    Bevallom, sokkal kevesebb időm van mostanában, de azért igyekszem benézni.

     

    Most is meggyújtom a tüzet, hoztam ebédet, rizses húst, savanyúsággal. Csináltam limonádét, teát, ha valaki megszomjazna.

     

    A barlang gazdájáról annyi hírem van, hogy ma viszik neki a gépét, de nem tudom, netje lesz-e.

     

    Kívánok mindenkinek kellemes ebéd utáni pihenőt - és kicsit napsütésesebb napokat.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. július 23. 22:31623.

    Sziasztok, Remetetársaim!

     

    Öröm volt ülni a megterített asztalnál, s falatozni a finomságokból. Különösen a gyümölcs (dinnye?) ízlett.

    Zsóka, kislányodnak utólag is minden jót kívánok! Örülök, hogy Te meg Jutka írtok még ide. Jó, ha van az embernek egy törzshelye, ahová benézhet. Én is szeretettel - és meleggel - várom a holnap reggeli első betérőt, ezért megrakom a tüzet.

    Mindenkinek minden jót kívánok: Vakmakk

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. július 22. 18:10622.

    Szép estét!

     

    Köszönöm a finom falatokat, nagyon jólesett. Már épp megéheztem. Kicsit felélesztettem a tüzet, elég hűvös van itt a barlangban. Ma fáztam, becsukogattam az összes ablakot a tetőtérben.

     

    Tettem fel teavizet, hoztam mézet, citromot, biztosan jólesik a hűvös éjszakában kortyolgatni a meleg teát. A tűz már újra nagy lánggal ég, teszek rá még néhány fahasábot, hogy kitartson, míg a következő erre járó bekukkant.

     

    Kellemes estét kívánok mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. július 22. 16:33621.

    Sziasztok Barlanglakók!

    Erre jártam feléleszteni a tüzet. Megterítettem az asztal, hagytom sok-sok finomságot az erre tévedőknek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. július 21. 13:16620.

    Sziasztok kedves barlanglakók!

    Hát a bagolyhuhogástól én is megijedtem

    Kellemes hetet, további szép napot Nektek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. július 21. 07:07619.

    Szép napot minden kedves errejárónak!

     

    Teljesen beleborzongtam a bagolyhuhogásba. Annyira magam elé képzeltem az éjszakai erdőt, a sötétséget, a barlangot, az éjszakai hangokat.....

     

    Köszönöm a kislányom nevében a jókívánságot. A szülinapozás megvolt. Volt gyümölcsös túrótorta és gyerekpezsgő.

     

    Mindenkinek kellemes hetet kívánok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. július 21. 00:13618.
    Sziasztok! Erre jártam, és beültem hallgatni egy kicsit a csendet, nézni az éjszakai erdőt. Júújjjj! Most egy bagoly huhogott, úgy megijedtem! Húzok is haza. Szép jóéjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. július 19. 23:29617.

    Sziasztok, kedves topiktársaim! Örülök, hogy jártatok erre mostanában, és hagytatok itt egy kis elemózsiát. Falatozom belőle, és leöblítem egy kis teával. Hagyok itt Nektek erdei gyümölcsteát, almát, egy kis sajtos párizsit. (Ne féljetek, nem fog megromlani, elég hűvös most ez a barlang.) Össze is húzom magamon a kardigánomat. Pihenek még egy kicsit, aztán hazaindulok.

    Üdvözlök Mindenkit, várom én is Lobót: (a kis) Vakmakk  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. július 18. 18:31616.

     Boldog születésnapot a 9 éves lánykának

    Sziasztok Barlanglakók!

    Nem, sajnos nem jó a gépem, de most be tudtam kapcsolni, gyorsan meg is írom, hogy Lobo mindenkit üdvözöl, még sajnos nincs még gépe

     

    A tűzre én is tettem, most hűvös van jól esik melegedni mellette, teát kávét, kakaót én is készítettem frissen sült kalácsot hoztam mellé, meg gyümölcsöt, falatozzatok kedvetek szerint.

    Ahogy tudok jövök. Jutka

     

     

    előzmény:
    bnezsoka (615)
    2008-07-18  06:32
  12. 2008. július 18. 06:32615.
    Köszöntök minden kedves Barlanglakót!Már megint egybefolyik minden itt a hsz-omban, de már nem sokáig! Egy nagyon kedves hölgytől kaptam ismeretlenül segítséget, amivel meg tudom oldani mind a hozzászólások tördelésének a problémáját, mind a munkámmal kapcsolatos fennakadásokat. Ma ezen fogok munkálkodni, hogy mindent megtegyek ezért.Látom, két napja senki nem járt erre. Meggyújtottam a tüzet. Errefelé egész éjjel dörgött, villámlott, zuhogott az eső. Este elkezdett fájni a fejem, és még éjjel sem hagyott nyugton. Ma már kicsit jobb. Hoztam frissen sült kenyeret, sajtot, és a teavizet is feltettem forrni. Remélem, időben jön valaki, hogy levegye a tűzről.... Jobb lesz, ha megvárom, míg felforr. Ma kétszeresen is nagy nap van. Az első, ami számomra a legfontosabb, hogy a kislányom ma tölti a 9. évét. A második, ami a Remetebarlangnak nagyon fontos, hogy ha a Jóisten is úgy akarja, mostantól várhatjuk vissza a barlang tulajdonosát, bármelyik nap betoppanhat közénk...Míg itt elméláztam, felforrt a víz, félrehúztam, hogy meleg maradjon. Találtok teát, válogassatok kedvetekre, ízesített zöldteák: citromos, mentás, earl-gray.Kívánok mindenkinek kellemes napot, és jó pihenést a hétvégére.Zsóka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. július 16. 21:06614.

    Hát, te nagyon ügyes vagy, hogy ilyen dolgokat ismersz, nekem ez sajnos kínaiul van!

    Az idő itt is lehűlt -- hála Istennek --, mert már kezdett a panellakásunk tüzes kemencére hasonlítani.

    Örülök, hogy van munkád -- nagycsalád mellett biztos minden fillér számít --, a többi topiklakót üdvözlöm: Vakmakk 

    előzmény:
    bnezsoka (613)
    2008-07-15  07:49
  14. 2008. július 15. 07:49613.
    Köszi, drága vagy. A program megvan, csak sajna halvány lila dunsztom nincs, hogy azzal hogy tudok képet kiszedni. :-(Az előbb írtam egy hsz-t egy másik topikba, akkor még jól működött, tördelt, formázott rendesen, most meg megint nem.Legyen szép napotok, dobtam a tűzre, nekem fázik a lábam kicsit. Odatettem a közelébe, melegedni.Főztem friss teát, kortyolgassatok belőle.
    előzmény:
    vakmakk (612)
    2008-07-14  21:48
  15. 2008. július 14. 21:48612.
    Férjem mondja, hogy lehet, hogy Acrobat Reader programmal működne. Sok szerencsét!
    előzmény:
    bnezsoka (609)
    2008-07-14  07:37
  16. 2008. július 14. 21:26611.

    Köszönöm a friss gyümölcsöket, írás közben is majszolgatok belőlük. Kiegészítem a kínálatot paradicsommal, zöldpaprikával és kefírrel. Remélem, Ti is szeretitek ezeket így, együtt. A távolból villálmlik, és süvít a szél, dobok egy kicsit a tűzre, és odakuporodom mellé.

    Üdvözlök Mindenkit: Vakmakk   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. július 14. 17:11610.
    Szerbusztok Sajna vacakol a laptopom igy csak a Könyvtár hűvöséből nézhetek be hozzátok.Finom volt a szeder köszi.HOZTAM ŐSZIBARACKOT. FRISS VIZET.Hiányzásom tekintsétek igazoltnak,majd jövök ha laptopom nem haragszik már!
    előzmény:
    bnezsoka (609)
    2008-07-14  07:37
  18. 2008. július 14. 07:37609.
    Szervusztok Kedves Barlanglakók!Nagyon rég jártam errefelé, kicsit el vagyok havazva. A távmunka, amit találtam egész jól bejött, elárasztottak munkával. Ami persze nem baj, csak kis nehézségekbe ütköztem, miután a férjecském meglepett egy laptoppal, hogy ki tudjak jönni a gyerek szobájából. Kezdődött azzal, hogy nem XP program van a gépen,hanem Vista. Ezt nem ismerem, és nem tudtam megnyitni az excell táblázatomat. Miután órákat töltöttem azzal, hogy keressek egy legálisan letölhető szoftvert, nekiláthattam a munkának. Aztán jött a feketeleves, nem tudtam bemásolni képet, mert olyan program sincs a Vistában - vagy én vagyok nagyon béna??? Miután kiderítettem, hogy barátnőm mivel dolgozik, próbáltam letölteni, de az ingyenes demo nem indult el a gépen. Így letöltöttem egy 30 napig ingyen használható verziót, ami 1 óra 25 percig töltött, végül még kb. fél óra volt, mire feltelepítettem. Mindezek után megnyugodva láttam neki a munkának, és akkor kaptam a következő pofont. Nem indul el a program. Már teljesen kétségbe vagyok esve, fogalmam nincs, milyen programmal tudom kiszedni a pdf fájlból a képeket, és gépemre tenni. Áthidaló megoldásként kigondoltam, hogy majd a 13 éves nagyfiam segít. Az ő gépén fent hagytam a katalógust, amiből dolgozom, és ő majd leszedi a képeket és pendrive-val átteszük az enyémre. Egyelőre ennél okosabbat nem tudok. Ha valakinek van valami használható ötlete, hogy pdf fájlból mivel, hogyan tudok képet kimásolni, segítsen nekem legyen szíves. Köszönöm.Szóval ezt azért ecseteltem ilyen hosszasan, hogy igazoljam a hiányzásom. Amellett sokat gondolok az itteni kedves barátaimra, és vissza is olvastam mindent.Örülök, hogy tetszett a Gyóni vers. Nekem is nagy kedvencem, természetesen a többi is, de ez nagyon szíven talált.Remélem, Jutka a gépeddel hamarosan minden rendben lesz.Nézzétek el nekem, ha nem jó a szöveg tördelése, de fogalmam nincs, mit csinál ez a Vista, és még a smiley-kat sem rakja be.A tüzet felélesztettem, hoztam friss vizet, de készítettem forró teát is, most kint elég esős az idő, megint szakad az eső. Szedtem friss körtét, feketeszedret, csemegézzetek belőle.Remélem, most már gyakrabban be tudok nézni hozzátok.Kívánok mindenkinek kellemes hetet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. július 13. 20:31608.

    Naaaa!!!! Ilyen nincs! Csak én járok itt, errefelé, mint remete? Azért hoztam egy kis szalámit, sajtot és kenyeret, ha megéheznétek, hozzá van friss víz, és főztem 3:1 kávét.

    Hip-hip, újra tudok jeleket tenni! (Enélkül félember voltam. ) Ölelek mindenkit: Vakmakk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. július 12. 18:49607.
    Sziasztok, nem tudom, csak az én gépem vacakol-e, vagy a net-tel van valami, de nem tudok új sort kezdeni, csak ha az előzőt már teleírtam. Jutka, minden együttérzésem a tiéd!Damamija, tényleg finom ez a mentás csoki, most szopogattam el az utolsó kockát.Ha van kedvetek, barlangászás után gyertek el a "Rejtvényklub"-ba is. A "Szórakozzunk" oldalon nyitottam tegnap éjjel ezt a topikot. Mindenkinek jó nyarlást és jó munkát kívánok: Vakmakk (Gondoljatok ide virágokat, szíveket és kávéscsészéket, mert jeleket sem tudok tenni.:((( )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. július 11. 23:54606.
    Jó! (Most én sem írok többet, mert fáradt vagyok.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897502 (604)
    2008-07-11  22:54
  22. 2008. július 11. 22:55605.

     

    annyira zár a szám, h lassan spórolok a névelőkkel  :)

     

    szal: "ma nincs sok kedvem a szóhoz... "

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897502 (604)
    2008-07-11  22:54
  23. 2008. július 11. 22:54604.

     

    most írnom köllene vmi szendén lehengerlő üdvözlégy féleséget, de ma nincs sok kedvem szóhoz...

     

    csak olvasgatok itt majd néha, jó? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. július 11. 22:41603.

    Sziasztok, Barlanglakók, benéztem kicsit Hozzátok.

    Hát, az én napjaim nem telnek egyhangúan, Jutka, szinte minden napra jut valami intéznivaló. Szurkolok, hogy mielőbb megjavuljon a géped, vagy hogy beszerezhess egy másikat!

    Damamija, örülök, hogy írsz Te is szorgalmasan, tartsd meg ezt a jó szokásodat!

    Örülnék a többi topiktárs beírásainak is!

    Sziasztok, Vakmakk  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. július 11. 19:39602.

    Sziasztok Barlanglakók!

    Benéztem, én is tettem a tűzre, nagyon jól esett a forrásvíz, én is hoztam frisset, meg egy kis gyümölcsöt, (most folyt szét megint a gépem) ha tudok jövök, Puszi Jutka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top