Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bizalom

borzaskacs
Létrehozva: 2008. Április 30. 13:55

Sziasztok!

Szeretnék tanácsokat és tapasztalatokat meghallgatni /olvasni/ Tőletek.

Hogyan lehet leküzdeni a féltékenységet és a bizalmatlanságot?

Állandóan arra gondolok, hogy férjem állandó levelezésben van egy nálam régebb óta ismert volt barátnőjével. Ha rá kérdezek: a válasz az, hogy bízzak benne. Egyik nap éjjel felébredtem és nem volt mellettem, keresni kezdtem a lakásban, de nem volt. Mikor hazajött és megkérdeztem hol volt, nem titkolva megmondta, hogy csak átvitt egy filmet a tőlünk 2 utcányira lakó volt barátnőnek.

Azóta állandóan ez jár a fejemben. Hogy lehet ezt kitörölni az agyból, hogy ne legyek ilyen bizalmatlan. Ha történt valami, megalázottnak érzem magam, ha nem akkor meg alaptalan a féltékenységem.

Hogyan lehet ilyenkor józanul, okosan cselekedni?

Ha tudtok segíteni, köszönöm, mert tök tanácstalan vagyok. 

  1. 2008. Április 30. 16:29101.

    Igazából a részletek is fontosak.

    Én mindenek felett azt gondolom hogy az ilyet meg kell beszélni. Ha ezt nem tudja valaki normális ember módjára megbeszélni a másikkal akkor ott már gondok vannak. Lehet kompromisszumokat is kötni ami mindkét esetleg mindhárom fél számára jó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (96)
    2008-04-30  16:22
  2. 2008. Április 30. 16:26100.
    Nemnem, nyilván mások a tapasztalataink, de igaz lelkemre mondom, a párom egészen nyugodtan tart(hat)ja a kapcsolatot még a húsz évvel ezelőtti párjával is, a volt feleségéről nem is beszélve. Szavam sincs, nyilván, de képtelenségnek is tartom, hogy legyen. Ámde annyiban igazad van, hogy az exem, úgy tizenöt éve tényleg ott és akkor csalt meg, amikor nem szégyellte, imígyen lehet(nék) alapból gyanakvó. Ámdeviszont nem vagyok. Momentán más emberről van szó, én meg nem vagyok "beállva". És tán ez a lényeg, ha nem vagyok túl nagyképű: mint minden más esetben, meg kell próbálnunk kiküszöbölni az előítéleteinket. Nem könnyű, az már szentigaz. :)
    előzmény:
    Ugor (84)
    2008-04-30  16:10
  3. Torolt_felhasznalo_165569
    Torolt_felhasznalo_165569
    2008. Április 30. 16:2599.
    Köszönöm :-)
    előzmény:
    Ugor (94)
    2008-04-30  16:20
  4. 2008. Április 30. 16:2498.
    Ugyanez a véleményem.
    előzmény:
    Noyes (95)
    2008-04-30  16:20
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 30. 16:2397.
    Minél kevesebb százaléka lesz képes az embereknek erre, annál több lesz a válás, a gyermekét egyedül nevelő szülő, a pofon, a balta, a vér a házasságokban. A gyilkosság meg öngyilkosság. Meg persze a féltékenység.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639177 (91)
    2008-04-30  16:17
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 30. 16:2296.

    Nem ez nagyon jól van megfogalmazva ahhoz, hogy egy Fórumon csevegés témája legyen/lehessen. Pont azért van benne ilyen abszurd szélsőség, hogy mindenki arra koncentrálhasson amire éppen kedve a

    van. A topic címe a "bizalom" ami vissza rángat/hat mindenkit  és ennek ellenére asszociálhat bármire. Aki ezt megszerkesztette nagyon jól csinálta. 

    előzmény:
    Isra (90)
    2008-04-30  16:17
  7. 2008. Április 30. 16:2095.

    Szép amit írsz, igazad is van. Csakhogy a belátás és elfogadás is kétirányú dolog. A pasinak is tekintettel kell lennie annyira a barátnőjére, hogy nem csinál olyat, ami neki ennyire fáj. Van ellenkező neműek között barátság. De én sosem hoznám ilyen helyzetbe a pasim!

     

    előzmény:
    Ugor (84)
    2008-04-30  16:10
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 30. 16:2094.
    Válaszoltam neked egy-két tapsot és eltűnt... hát, bocs. De azért taps!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165569 (88)
    2008-04-30  16:13
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 30. 16:1993.
    Hová lett???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165569 (88)
    2008-04-30  16:13
  10. 2008. Április 30. 16:1892.

    Ez szép és jó, ha indokolatlan a bizalomvesztés és a féltékenység. De itt sokunknak nem fér bele az éjszakai exlátogatás egy házasságba, bármit mond erről s szakirodalom.

    Nézhetek én magamba, okolhatom magam a féltékenységért, ha közben tényleg megcsalnak... És az is szép és jó, hogy oka van a megcsalásnak, de ne magamat hibáztassam már, ha félred*g melletem a férjem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (87)
    2008-04-30  16:13
  11. Torolt_felhasznalo_639177
    Torolt_felhasznalo_639177
    2008. Április 30. 16:1791.

    Ezt olyan szépen megfogalmaztad!

     

    De!

    De mond meg nekem az emberek hány %-a képes erre?!

    Nem sokan.

     

    Ráadásul ebben az esetben azért kifogásolható, hogy miért most, éjszaka közepén kellett neki átmenni? Miért nem tudta kiírni?

    Miért nem tudott nemet mondani az exnek és épész keretein belül más időpontot keresni?

     

    Ne mond azt, hogy csak nekünk fordul meg a fejünkben, hogy itt bűzlik valami?

    előzmény:
    Ugor (84)
    2008-04-30  16:10
  12. 2008. Április 30. 16:1790.

    Eléggé sántít ez a történet.

    Éjszaka átugrik két filmmel a volt barátnőjéhez?

    Ennyire ne nézzen téged hülyének!

    előzmény:
    borzaskacs (1)
    2008-04-30  13:55
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 30. 16:1589.
    De, bizony, a dolog úgy kezdődött, hogy az első házasságomban alaptalanul vádoltak kicsapongással. Egy nem normálisan hisztis és féltékeny feleségem volt, aki képes volt az utca túloldalán is hangosan megszólni egy-egy jobb nőt, hogy ne riszálja magát, vagy valami ilyesmi. És persze, és először szenvedtem, tűrtem, szégyenkeztem, azután meg nagyívben lesz..tam és amikor kellő bátorságot gyűjtöttem, akkor gyereekeket, lakást, bútort, mindent hátrahagyva elmenekültem. Áldom a sorsom ezért. A fiaimért meg örökre vérzik a szívem.
    előzmény:
    nylonnyul (83)
    2008-04-30  16:08
  14. Torolt_felhasznalo_165569
    Torolt_felhasznalo_165569
    2008. Április 30. 16:1388.

    Olvasgatom a hozzászólásokat, és nagyon örülök, hogy egy férfi is megjelent ebben a topicban, Ugor személyében.

    Szerintem a legtöbb férfi teljesen másképp fogja fel ezt a megcsalás dolgot, mint a nők. Nem tudok ugyan férfifejjel gondolkodni, de azt azért mára megtanultam, hogy ha van valami, amit egy férfi utál, az az, ha birtokolni akarják.

    15 évesen én is halálosan féltékeny voltam az összes szerelmeslevélre, amit annak idején az exek írtak a férjemnek, és még később is rengeteget hisztériáztam, azt is nehezen viseltem, ha valami nőneműre ránézett.

    Aztán lassan felnőttem mellette, és rájöttem, hogy egy kapcsolatot tényleg csak a bizalomra érdemes építeni. Történtek dolgok, és rengeteg minden átértékelődött bennem.

    Egy nagyon rossz időszak után sokat beszélgettünk, és rájöttem, hogy a megcsalás nem ott kezdődik számomra, hogy a férjem megd*g valakit. NYILVÁN rosszul esne, de tisztában vagyok vele, hogy nézek ki, és hogy nálam ezerszer jobb nők is vannak, akik akár meg is kívánhat a férjem. Ha csak azért akar valakit megdönteni, hogy egy pár korrektül álló csöcsöt lásson közelről, ám legyen :-) Természetesen nem arra gondolok, hogy minden nőt fektessen kétvállra, hátha jobban néz ki meztelen, mint én, de még érzem, hogy engem szeret, hozzám jön haza és a közös gyerekeinket is imádja, addig szerintem nem érdemes tönkretenni egy házasságot féltékenykedéssel.

    A baj az ott kezdődne, ha azt érezném, hogy nem szeret. Akkor viszont valóban semmi értelme nem lenne, hogy együtt éljünk, mert mindketten csak szenvednénk.

    Ezeket neki is elmondtam, azt is, hogy nem esne jól, ha más nők is közel kerülnének hozzá, de szeretnék benne megbízni. És az csak úgy megy, ha őszinte hozzám. És azóta egészen más a kapcsolatunk. Például nem tagadja kézzel-lábban, hogy szexfilmet szokott nézni :-))) Nem közli velem, hogy fúdejó nő a Szilvike az irodából, de ha kérdezném nem tagadná. Nem kérdezem :-) Soha nem csalt még meg, és úgy gondolom, hogy erre a közeljövőben nem is fog sor kerülni, de ha mégis, akkor megpróbálom túltenni magam rajta. Mondom, csak addig, míg kettőnk között minden rendben van.

    Na ennek a sok rizsának csak annyi a lényege, hogy míg azt érzi a párod, hogy te féltékeny vagy, és nem birnád elviselni, ha megmondaná az igazat, addig valószínűleg sosem lesz veled teljesen őszinte.

    előzmény:
    borzaskacs (1)
    2008-04-30  13:55
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 30. 16:1387.
    Ugornak  most igaza van. A társ a  féltékenykedővel   szemben védi maradék kis /korlátozott/ szabadságát,de még menthető a menthetetlennek látszó, ha sikerül/ne társsal megértetni hogy a féltékenység nem szeretet hanem hatalmi vágy. Kilábalni csak akkor tudnak/nának, ha ezt mindketten felismernék.. Ellenkező esetben beindul a háború, és egyre elmélyül/mérgesedik a helyzet .Sajnos a vége pont az lesz amit elkerülni szeretnének:a szerelmet elvesztik
    előzmény:
    nylonnyul (80)
    2008-04-30  15:58
  16. Torolt_felhasznalo_639177
    Torolt_felhasznalo_639177
    2008. Április 30. 16:1286.

    Ezért kérdeztem én is előbb, hogy akkor este az a vita hogy zajlott?!

    Mert az sem mindegy.

     

    Lehet, hogy folyamatosan hisztizve jelzi a problémákat, és a férj már fel sem veszi, hogy komoly gondot okoz ez a helyzet kezelése.

    Lehet, hogy elég lenne, higgadtan, normálisan leülve elmondani, hogy ez számára mennyire bántó, és sértő.

    A levelezgetéseket még elnézte és a kapcsolattartás egyéb formáját, de ez nem egy házasságba illő mozzanat.

     

    Lehetünk bármilyen nyitottak és lazák, azért valljuk be, ez az éjszakai séta egy házasságba sem fér bele, főleg, hogy nem is volt előre megbeszélve.

    előzmény:
    Edina* (81)
    2008-04-30  16:05
  17. Torolt_felhasznalo_373516
    Torolt_felhasznalo_373516
    2008. Április 30. 16:1285.

    Igen, ez az, hogy nem lehet annyira fontos egy voltbarátnő időtöltése, hogy ezzel kockára tegyem a bizalmat a kapcsolatomban.

    Más kérdés, hogy azt sem nézném jó szemmel, ha az éjszaka közepén elmenne a párom szó nélkül akárcsak a haverjához is...(más kérdés, hogy ezt velem nem nagyon lehet megtenni, mert arra is felébredek, ha megfordul....)

    előzmény:
    .Mania.. (82)
    2008-04-30  16:07
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 30. 16:1084.
    Valamiben nem értünk egyet, de ez nyilván eltérő élettapasztalatból fakad. Te úgy éled meg nyilván, hogy ahogy az emberek jelentős része, hogy ha valaki mással, máshol jól érzi magát, akkor az ellened irányul, téged aláz, belőled csinál hülyét. Nyilván alapból elveted a pozitív hozadékát, hogy szereted az illetőt, és örülsz annak, ha ő jól érzi magát, valószínűleg az az alapállásod, hogy deafenegyemeg csak veled érezheti jól magát, mással nem és punktum! Mert azt hiszem, hogy ez az elv a legtöbb féltékenység alapja. Én meg azt mondom, hogy az ember, akit szeretek, jól érezheti magát velem is, meg máshol, mással is, ez mindenképpen neki jó és ha jó neki, akkor nekem is jó. Ez nem jelent feltétlenül megcsalást. Pusztán elfogadást, megengedést, belátást. Persze, ha úgy érzi jól magát, hogy máshol jobban, és már annyira jól, hogy haza sem jönne szívesen, akkor már más baj van, akkor meg nyilván előbb-utóbb elmegy és ezen az sem változtat, ha én féltékenységemben nyilvánosan megeszem a kalapomat a Hősök terén.
    előzmény:
    nylonnyul (80)
    2008-04-30  15:58
  19. 2008. Április 30. 16:0883.

    Te Ugor, nem lehet, hogy téged egészen véletlenül alaptalanul vádoltak valaha kicsapongással? :)

    Basszus, ha viszont valaki épp abban a fázisban van, hogy gyanakszik (ráadásul elég alapos oka van rá), akkor pont nem lehet ítélkezni felette. Tegyük át ezt valami más szférára, mondjuk egy üzletkötésre. Érzed, hogy valami bűzlik, de nem tudod meghatározni, mi az. Rálegyintesz, hogy úgyis rendben lesz, mert alapvetően rendesek az emberek? Hm?

    Igen, lehet, hogy sikerül meglelni az elvesztett bizalmat (bár véleményem szerint töretlenül sosem). De az is lehet, hogy nem. Úgy nézem, tényleg mindenki magából indul ki, de, Ugor, tényleg léteznek tisztességtelen emberek, akik szemrebbenés nélkül átvernek másokat. :)

    előzmény:
    Ugor (79)
    2008-04-30  15:56
  20. 2008. Április 30. 16:0782.

    Szia!

     

    Nem vagyok féltékeny, sosem voltam az.

    Viszont én is kiakadnék azon, amit írtál!!!

     

    A levelezéssel nincs gond, de az elképzelhetetlen lenne számomra, ha az éjszaka közepén meglátogatna - bármilyen indokkal is! - valakit, amig én alszom!

    Bár nem írtad, mennyi idő múlva érkezett meg, de én nem tűrném el! Annyira egy film sem lehet fontos éjjel, hogy a tudtod nélkül átmenjen hozzá! Megértem a bizalmatlanságod!

    Én az értelmes beszélgetés híve vagyok, hogy tisztázzuk a dolgokat, mielőtt elfajulna.

    Neked is csak ezt tudom tanácsolni!

    előzmény:
    borzaskacs (1)
    2008-04-30  13:55
  21. 2008. Április 30. 16:0581.

    Az biztos, hogy valaminek történnie kell. Nem hajat tépve, visítva vádaskodni, hanem higgadtan megkérdezni, hogy mi történik, miért történik ez, van-e esély arra, hogy többet ne történjen meg.

    Viszont minden elismerésem annak a nőnek vagy férfiak, aki éjjel arra kelve, hogy a társa a exéhez ugrott át nem kezd visítani...Én pl. amiatt, hogy hülyének vagy levegőnek néz..

    előzmény:
    nylonnyul (80)
    2008-04-30  15:58
  22. 2008. Április 30. 15:5880.

    Ebben teljesen egyetértünk. :) Ha jól látom, csaknem ugyanazt állítjuk: a kiindulópont az kell legyen, hogy konstatáljuk, baj van. Első lépésként valóban mindegy is, miért. De innen, erről a pontról lehet és kell elrugaszkodni, és csak az a megoldás, ha feltárjuk, mi az ok. Lehet, hogy paranoiás az illető, és akkor tovább kell kérdezni, annak mi az oka - és lehet, hogy szó sincs üldözési mániáról, mert a párja valóban csalja, és akkor nem kéne hülyét csinálnia magából.

    előzmény:
    Ugor (77)
    2008-04-30  15:48
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 30. 15:5679.
    Lehet ezt a dolgot osztani meg szorozni, de azért lehetnénk őszinték: a féltékenységnek pozitív haszna nincs. Ettől nem javul meg semmi, csak elromlik. Csak annyi történhet, hogy elmérgesedik a helyzet, a megvádoltban gyűlik a harag vagy a bosszú vágya, a kapcsolat csorbát szenved, újra nem áll helyre soha. Lehet persze feleséget. férjet, barátnőt, pasit hetente-havonta.évente kirugdosni jogosnak vélt indulatból, féltékenységből de nem értem, hogy ennek miért lenne haszna, Kire nézve? Ki szeret ott állni a fenenagy önérzetével mindig egyedül? Győztesen és vesztesen egyaránt? Én még mindig azt mindom, hogy a kapcsolatok próbája. Elment, volt valahol vagy nem volt, valakivel vagy nem valakivel, nem tudjuk, nem nyomozzuk, ebből csak előnyünk lehet. A meglelt bizalom nagyobb kapocs lesz otthon, mint a kiásott csatabárd. Persze, szabad nekem nem hinni, nem szeretnék senkit sem akarat ellenére befolyásolni, boldogítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_373516
    Torolt_felhasznalo_373516
    2008. Április 30. 15:4978.

    Nem féltékenykedni kell, hanem elmondani neki, hogyez nálad nem fér bele a kapcsolatba.

     

    A féltékenykedés egy undorító dolog (tapasztaltam a saját bőrömön...), de vannak olyan esetek, amikor van rá ok - bár ebben az esetben sem kell telefonban kutatni és leveleket csekkolni, számonkérni stb.

     

    Le kell ülni, meg kell beszélni, hogy ez neked rosszul esett, mert a te értékrended alapján elfogadhatatlan, hogy suttyomban éjszaka mellőled a volt bnőjéhez menjen - mindegy milyen viszonyban vannak.

     

    Ha nem lehet vele megbeszélni, az egy szar ügy. Akkor valószínűleg nem is akarja megérteni, hogy mi is ezzel a baj.

     

    előzmény:
    borzaskacs (1)
    2008-04-30  13:55
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 30. 15:4877.
    Akkor mondok még egy frázist: teljesen mindegy, mitől alakul ki, így is, úgy is betegség. Ha valakinek van betegségtudata, az jó jel, mert akkor képes a gyógyulásra. Ha azzal takarózik, hogy a betegsége természetes dolog, különben is, nem ő a felelős érte, hanem a másik, na, azt nehéz meggyógyítani.
    előzmény:
    nylonnyul (73)
    2008-04-30  15:43

Címlap

top