Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megtartott gyermekek

Torolt_felhasznalo_137140
Torolt_felhasznalo_137140
Létrehozva: 2008. június 21. 15:13

Sziasztok!

 

Olyanok történetét várom, akik bár nem akarták megtartani a gyermeküket -mert például túl fiatalnak érezték magukat, nem éltek stabil kapcsolatban, nem érezték biztosnak az anyagi hátteret, a családjuk túl nagy negatív nyomást gyakorolt rájuk (tehát nem betegség miatt)- de végül megtartották. 

 

Valóban rosszabb lett-e az életük ezáltal, mint ahogy a terhesség alatt hitték? A változást rossznak fogják-e fel? Megbánták-e a döntésüket? Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?

 

S ha hosszú távon gondolkodtak annak idején, mi jutott eszükbe a gyermekükkel kapcsolatban? Tényleg annyira rossz lenne megszületnie, ha csak a gyermekre gondoltak? Később beigazolódott, amit ekkor gondoltak?

 

Annyi abortusszal foglalkozó topic van, most nézzük meg a másik oldalt is, azokat, akik vállalták a nemkívánt gyermeküket!

 

 

 

 

 

  1. 2008. június 21. 20:2864.

    sziasztok!

     

     

    én 22éves vagyok a párommal kicsit több mint egy éve vagyunk együtt és 6hetes a lányunk.nem terveztük de jött én mindenképpen megakartam tartani gyűlölném magam ha elvetettem volna pedig a párom anyuja nagyon ellenzte olyan dolgokat mondott h azóta se tudom kiheverni(persze most ő akrna egész nap a picivel lenni) és a párom egy szót se szólt ami nagyon rosszul esett.majd egy hét múlva azt mondta vetessük el.sírógörcsöt kaptam és megmondtam h akkor menjen el mert én akkor is megtartom.egy hónapig ez ment de aztán mikor uh-on látta teljesen megváltozott.főleg mikor a hasam nőtt már nagyon várta.sajnos 5. hónaptól nagyon keveset voltunkegyütt mert vidéken dolgozik és heti 1-2 napot van itthon.az utolsó héten együtt voltunk is itt volt mikor beidult a szülés.bent volt és nagyon örült.imádja a picit de sajnos köztünk egyre nagyobb a szakadék a távollét miatt.akárhogy is lesz a lányom a mindenem és megfogom oldani! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-06-21  15:13
  2. Torolt_felhasznalo_965514
    Torolt_felhasznalo_965514
    2008. június 21. 19:5063.
    Nekem van egy 18 éves lányom, egy 17 éves fiam, egy 15,5 éves lányom, egy 11,5 éves fiam és egy 4 és fél éves kisfiam. Hát mit ne mondjak a picit már egyáltalán nem terveztük, sőt amit lehet tettünk is ellene, de mégis jött. Amikor megtudtam, hogy érkezik hónapokat bőgtem végig. Már a terhesség is egy rémálom volt mert infuziót kellett kapnom annyira hánytam. Abortuszra nem gondoltunk, illetve gondolni biztos gondoltam rá, de nem tudtam volna megtenni. Emlékszem az érzésre, hogy nekem ez a gyerek nem kell és a bűntudatra, hogy milyen rossz neki hogy én nem akarom. A nagy gyerkőcök már nagyok voltak. Nincs pelenka, ovodaválasztás, iskolaválasztás stb. Dolgoznom is jó lett volna. Semmim nem volt egy kisbabához, mindent úgy kellett beszerezni, mintha soha nem szültem volna. A gyerekek a férjem viszont nagyon szerették volna. Nekem az első 1-2 év nagyon nehéz volt. Nem éreztem, hogy rutinos lennék a dologban. Viszont próbáltam mindent úgy alakítani hogy kiélvezzük ennek a picinek minden örömét. Nagyon aranyos beba és ha megbetegszik, mind a mai napig bűntudatom van nehogy valami baja legyen, mert én nem akartam. Pont úgy aggódom érte, mint a többiekért. Nagyon szépen fejlődött, okos és ügyes. Mondanom se kell hogy 6-an elkényeztettük. 2 évig nem tudtam aludni, mert éjszaka is felkelt. 28 hónapos koráig szopizott. Biztos vagyok benne hogy neki köztünk van a helye :-). Ja mellesleg én magam is ötödik gyermek vagyok. Meg tudtam oldani hogy 6 hónapos korától újra tudtam dolgozni. És csodák csodájára talán neki volt a legkülönb babafelszerelése. Kis szoba, baldahin, kis rucik, legmodernebb babakocsik, minden ami kell. De azért néha belegondolok, hogy egyszerűbb lenne az életem, ha nem született volna meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_321086
    Torolt_felhasznalo_321086
    2008. június 21. 19:4462.

    igaz, hogy védekezni kell, de egy sem nyújt 100%-ot!!!! ezt ne feledd, ismerek jó pár nőt aki védekezés mellett lett terhes!!! persze ha védekezik kisebb az esélye a terhességnek.

    én védekezem, de ha mégis teherbe esnék elvetetném, mert nincs még itt az ideje, ja és már nem tini vagyok.

    előzmény:
    Antonio81 (60)
    2008-06-21  19:36
  4. 2008. június 21. 19:3661.
    Köszönöm!
    előzmény:
    hapcibenő (58)
    2008-06-21  18:51
  5. 2008. június 21. 19:3660.
    Sziasztok!Nekem 2 lányom van,és elítélem azokat a nőket akik csak úgy vetetik el a gyermeküket,mert aki nem akar gyereket az VÉDEKEZZEN!!!Aki meg áldot állapotba kerül,az vállalja a gyermekét...Ismerek olyan embereket akik csak úgy elvetették a gyermeküket...Nemértem meg hogy lehet bárki olyan felelőtlen,hogy szemrebbenés nélkül abortuszra vállalkozzon!Ha rajtam múlik SOHA nem lesz részem abortuszban,mert a férjemmel védekezünk,és eddig még működött!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-06-21  15:13
  6. Torolt_felhasznalo_321086
    Torolt_felhasznalo_321086
    2008. június 21. 19:3059.

    szia!

     

    elolvastam a blogod, nem vagy semmi! inkább beteg!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-06-21  15:13
  7. 2008. június 21. 18:5158.
    gratulálok a döntésedhez és a családodhoz!
    előzmény:
    Bosorka (56)
    2008-06-21  18:48
  8. Torolt_felhasznalo_819841
    Torolt_felhasznalo_819841
    2008. június 21. 18:4857.
    Jesszus Liandra! Miért nem védekeztetek????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-06-21  15:13
  9. 2008. június 21. 18:4856.

    Sziasztok!

     

    Nekem van egy 5 hónapos gyönyörűségem, akin gondolkoztam, hogy megtartsam-e.. Nagyon sokáig nem estem teherbe, aztán jött egy férfi,akivel úgy éreztem tökéletes minden és rögtön meg is fogant a lányom. Beszélgettünk gyerekről,aztán mikor kiderült azt akarta, hogy vetessem el. Kb 2 napig úgy gondoltam oké, aztán megláttam, hogy dobog a szíve... Sírva mentem anyuhoz, aki azt mondta, hogy ha csak az anyagiak miatt vetetném el,akkor ne tegyem.

    Megtartottam.. Imádom, ő az életem! Mióta megszületett egy pillanatra sem bántam meg. Persze nehéz egyedül, de így legalább csak rá kell koncentrálnom, csak vele foglalkozom.

    Ja a családom teljesen mellettem állt, még a 89 éves nagymamám is,pedig azért ő még úgy gondolkozik, hogy ha gyerek, akkor házasság...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-06-21  15:13
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 21. 18:1855.

    Én így jártam. Még nem voltam 20 éves. Egy óriási szerelmi csalódás után megismertem valakit, akkor azt hittem, hogy ő a vigasz számomra. Megmondtam neki, hogy bár nem akarok gyereket, nem szedek fogamzásgátlót, és ha teherbe esnék, megtartom. 3 hónap után terhes lettem, de addigra szakított velem. Kétségbe estem, nem akartam egyedül gyereket, de elvetetni sem. A szüleimmel éltem. Mikor kiderült, az apám hónapokig nem szólt hozzám. De ragaszkodtam hozzá, hogy megtartom. Aztán megszületett a gyönyörú fiam. Életem legboldogabb napja volt, amikor először a karomban tarthattam. Aztán férjhez mentem, született még 2 gyerekem. Az már más kérdés, hogy szenvedek ebben a házasságban, de ez nem a férjem hibája.

    Nem bántam meg, hogy megszültem az első gyerekem. Anyagilag sose volt könnyű, de ez nem számít, míg van mit enni és van fedél az ember feje felett. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-06-21  15:13
  11. 2008. június 21. 17:4754.

    Jó a Topic! Itt gondolkodom,h én is ismerek olyan Nőket akik az utolsó pillanatban nem mentek el az abortuszra!

     

    Aztán döbbentem rá/Cornation írását olvasva/,h én is mentett gyerek vagyok!

    Az Anyukám mentett meg! Az apukám féltékenységből /azt hitte mástól vagyok/ nem akart engem! De aztán nagyon örültek mikor két fiú után megszületett a lány!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-06-21  15:13
  12. Torolt_felhasznalo_414859
    Torolt_felhasznalo_414859
    2008. június 21. 17:3753.
    Az
    előzmény:
    vanolyanaki (51)
    2008-06-21  17:12
  13. 2008. június 21. 17:2452.
    Ez olyan érdekes nekem...Amikor a házasságom romokban hevert már, én nem feküdtem le a férjemmel. Többek között amiatt sem, hogy nehogy "becsússzon" valaki.... Egy évet éltünk így, mire sikerült végre el is költöznöm.
    előzmény:
    dodiur (26)
    2008-06-21  15:49

Címlap

top