Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az anyós véleménye

Torolt_felhasznalo_904145
Torolt_felhasznalo_904145
Létrehozva: 2008. június 30. 18:01

Sziasztok!

 

Olvasgattam ma is és mint mindig,feltűnt,hogy mennyi menyecske nincs megelégedve a "mamával"... Ami megint csak édekes,hogy mindig a fiús mamákkal van a baj,a lányosok -két három kivételével- földreszállt angyalok.

 

Gonoszkodni akartam igazándiból,hogy azok írjanak most ide,akiknek a MENYÜKről van meg a véleménye.Persze nem azért,mert a lány így vagy úgy csinálja a tökfőzeléket,hanem tényleg vélt vagy valós sérelmekről.Mert kiváncsi vagyo,hogy egy anyós hogyan éli meg,ha utálják.Nem baj,ha hamvába hal a topik,csak gondoltam,megosztom veletek mi jutott eszembe.

  1. Torolt_felhasznalo_820260
    Torolt_felhasznalo_820260
    2008. június 30. 19:1626.
    Élt egyszer egy anyós,annak volt három veje.Az anyós egyszer úgy döntött,megnézi,melyikőjük szereti őt a legjobban.Elhívja az első.Az anyós beleugrik a kútba,a vő sem rest,utána ugrik,és kimenti.Másnap a háza előtt áll egy Dacia,a szélvédőn egy címke: "Jó tett helyébe jót várj. Anyósod."
    -Jön a második vő,látja,hogy az anyós beleugrik a kútba,ő sem rest,utána ugrik és kimenti.Aztán másnap a háza előtt áll egy Trabant.A szélvédőn egy címke: "Jó tett helyébe jót várj. Anyósod."
    Jön a harmadik vő, ő is látja,hogy beleugrik az anyós a kútba, de gondolja, ha már az első Daciát, második vő Trabantot kapott, akkor mi jöhet neki, inkább hagyja a kútba fulladni.Másnap a háza előtt megjelenik egy tűzpiros Ferrari, rajta egy cetlivel: "Jó tett helyébe jót várj. Apósod."
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. június 30. 19:1525.

    ........és lesitek a menyetek kívánságát(v.legalábbis nem felejtitek el mit szeret, mit nem) akkor nem lehet gond.

     

    Nem tulzás ez egy kicsit??????

    előzmény:
    legmoncsi (19)
    2008-06-30  19:05
  3. Torolt_felhasznalo_451126
    Torolt_felhasznalo_451126
    2008. június 30. 19:1124.

    Bár az anyósoknak nyitottad a topikot,írok ide.....

     

    Mert én nagyon nagyon szeretem az anyósomat.Ez t nem egyszer elmondtam már itt a fórumon.Én nagyon sok mindenben kikérem a véleményét,ha nem fogadom meg,Ő nem sértődik meg.De általában olyan tanácsokat ad,amikkel magam is azonosulni tudok.

     

    Számomra az anyósom egy példa,szeretnék olyan jó anya és jó feleség lenni,mint Ő és büszke vagyok rá,hogy most már én is a családjukhoz tartozom.Bármikor ,bármiben számíthatok rá,ami fontos,mert az én anyukám már nem él.

     

    Csütörtökön például belázasodott este a lányom,én nagyon aggódos vagyok,felhívtam az anyósom és már attól megnyugodtam,hogy hallottam a hangját.

     

    Tudom,hogy én szerencsés vagyok,de egyébként egyetértek Veled abban,hogy itt nagyon sokan támadják menyek az anyósukat,ami számomra is furcsa...érdekes,hogy mindig az anyós a hibás... néha a menyek is magukba nézhetnének.Lehet,hogy ezzel sokan nem értenek egyet,de a véleményem akkor is fenntartom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (1)
    2008-06-30  18:01
  4. 2008. június 30. 19:0723.

    Biztos hogy valami ilyesmi van a háttérben.

    Anyám például a testvérem barátnöin rendre talált hibát pedig némelyik igyekezett..

    Lányos apukák..én apumra nincs panasz. Ö elfogadta az én döntéseimet. De ha véleménye volt (van) azt megmondta Nekem kerek perec amit nem kötelezö elfogadni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (18)
    2008-06-30  19:00
  5. Torolt_felhasznalo_820260
    Torolt_felhasznalo_820260
    2008. június 30. 19:0622.
    Az ember a rokonait nem, de a barátait megválogathatja!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. június 30. 19:0621.
    Reszvetem! De meg fiatal vagy, szulhetnel es akkor megmutathatod, hogy milyen a jo anyos!!!
    előzmény:
    bubu1972 (15)
    2008-06-30  18:52
  7. 2008. június 30. 19:0620.

    VICC

     

    A főkönyvelő bemegy a főnökéhez és így szól:
    - Főnök úr kérem, szeretnék elmenni az anyósom temetésére.
    - Elhiszem, barátom. Én is.


    - Doktor úr! Nemsokára ott lesz az anyósom a kutyával. Legyen szíves, adjon be neki egy olyan injekciót, amitől kimúlik.
    - Rendben uram, de haza fog találni a kutya?



    Egy férfi, akinek most halt meg az anyósa, elmegy a temetkezési vállalathoz.
    - Mit óhajt? Temetést, hamvasztást vagy balzsamozást?
    - Mind a harmat - feleli a férfi. - Ami biztos, az biztos.


    Megy egy ember az erdőben, egyszer csak megjelenik előtte a jó tündér.
    - Egy kívánságodat teljesítem, de jól gondold meg, hogy mit kívánsz, mert akármit kívánsz, anyósod kétszer annyit kap.
    - Hat jó, akkor verjél félholtra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. június 30. 19:0519.

    Sziasztok!

     

    Bár tudom,h.nem a menyek  véleményére vagytok kiváncsiak, de csak egy bővített mondat: Anyós tudja,h.utálom a diót, imádom a gyümölcsöt és mit sütött??? Cseresznyés piskótát, jó sok dióval. És mikor kínálta rámnézett, mondta,h. sütöttem cseris sütit(kínálja felém-rámnéz) de tettem bele diót. Na???? (11 éve ismer) elfelejtette,h.nem szeretem?ááááá. A barátnőm anyukája 3 éve ismer és ő meggyespiskótát sütött mikor mentünk partyra hozzájuk,de dió nélkül. 

    További jó topikozást:Moncsi

    És tudjátok kedves anyósok: sok kicsi sokra megy.

    Bár ő nem szidja az én kajám, ebből nincs is gond, de mindenbe beleszól, beleokoskodik. És ez sztem azért van,mert ő 55 éves, én meg 27 és eltelt már pár év azóta,mióta ő fiatal volt és ő mindent másképp csinált. Ő pl. már pár hónaposan pörköltet adott a gyereknek nokedlival és én miért nem adok ilyet???Meg tejet???Hát mert nem. Én gyerekem.  Ő megeszi az ellenőrizetlen erdei gombát, én NEM.és a gyerekem is arra fogom nevelni,h. ott semilyen gombát nem ehet!

    Szóval kedves leendő és meglévő anyósok: ha nem szóltok bele a fiatalok életébe, hagyjátok őket élni és lesitek a menyetek kívánságát(v.legalábbis nem felejtitek el mit szeret, mit nem) akkor nem lehet gond. Nálunk se lenne akkor.

     

    Na befejeztem: Szép estét nektek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. június 30. 19:0018.

    Ami azért furcsa,mert ugyebár a fiúgyereket általában arra nevelik,hogy kemény legyen meg önálló,meg ő a család feje(esze),meg mittomén.Nekem fiúból jutott kettő is,meg egy csepp lány,mikor már belenyugodtam abba,hogy majd lányom csak akkor lesz,ha a fiaim megnősülnek.

     

    Én ott látom a legnagyobb bajt,hogy általában nem veszik az anyák tudomásul,hogy a lány iránt érzett szerelem nem azonos az anya iránti érzelemmel,vagyis sokan úgy élik meg ezt az egészet,hogy a fiukat elvették tőlük.

     

    A lányok részéről meg vetélkedés indul a férfi kegyeiért,mert igenis én jobban tudom,mint anyád,meg finomabban fözök is.Ami lehet igaz,de a férfinak az anyja főztje a finom,mert ahhoz volt szokva.

     

    Na és a lányos apukák?! Szerintem rosszabbak a legrosszabb anyósnál.Erről csak hallomásból tudok,mert mire odajutottam,hogy fiúztam,apu már nem élt...

     

    Viszont ami érdekes:eddig még csak jövendőbeli anyósok írtak,meg menyek.Nagyonfiút leszámítva...

    előzmény:
    Dent (13)
    2008-06-30  18:50
  10. 2008. június 30. 18:5617.

    Sziasztok!

     

    Előbb utóbb, -így igaz- akinek gyereke van, abból anyós lesz. /Hol vagytok apósok?/

     

    Örömmel , sőtt vidáman olvastam amit írtatok eddig.

    Van ilyen is, olyan is, jó is rossz is.

    ÉN IS ANYÓS VAGYOK. Menyem van!

    Az én fiam azt szokta mondani, nem szól bele a vitáinkba. Ez a kettőnk dolga, hogy a mi kis harcunkat megvívjuk.

    Én igyekszem! Aki az én fiamat boldoggá teszi, azt én szeretm! Aki nekem unokákat szült és szeretettel nevel, az csak jó lehet.

     

     

    A legtöbb anyós viccet tapasztalatom szerint férfiak mondják.

     

                                             További jó eszemecserét

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. június 30. 18:5216.

    Igazad is van.Az anyós se meg az após se beszéljen bele a fiatalok dolgába,max ha EGYÜTT kérnek tanácsot,segítséget.Mert már olyat is hallottam,hogy a fiatal férj oltotta a mama agyát,az meg ment és mondta a menyecskének,mit és hogyan,aki azt godolta,hogy a mama kötekszik vele,közben a drága férje tett be közéjük egy jóóóó nagy falat.Mert addig jó viszonyban volt a mama és a meny.A meny utálta,mert beleszólt,anyós utálta,mert azt gondolta,hogy a menye nem jó feleség.

    ami megintcsak ízlés dolga,ahogy mondani szokták.Merthogy mindenkinek másmilyen a jó férj vagy a jó feleség.Van,aki szereti,ha a párja besegítene,az meg nem akar,megy panaszra.Ebből meg az jön le,hogy a feleség lusta trehány dög.Pedig nem,csakcsupán dolgozik,elfárad.Van,aki szeret kifejezetten gondoskodni a családról.Na,ezekre mondják,hogy jó feleség.PEdig lehet,hogy amellett egy hárpia.

     

    Visszakanyarodva a hsz-edhez;bizony,nem szabadna elfelejteni,hogy akit éppen szidunk,az már felnevelt 1-2 gyereket,gyakorlottabb a család körüli dolgokban,valószínűleg jól csinálja amit csinál.És nem csak azért van a világon,hogy a mi életünket keserítse.Nem szabad őket magukra hagyni.Viszont ennek jogán ők sem szólhatnak bele a fiatalok életébe kéretlenül,vagy jogot sem formálhatnak bizonyos dolgokra,pusztán azért,mert ők adták a kezdő löketet esetleg a fiataloknak.

    Szóval:egyensúly,mindenben!

    előzmény:
    Selloke (10)
    2008-06-30  18:40
  12. 2008. június 30. 18:5215.

    Sajnos nem, 36 éves vagyok a kislányom 4 éve meghalt 12 évesen. Nagyon szerettem volna ha anyós lehettem volna - hogy megmutassam van rendes anyós is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (4)
    2008-06-30  18:22
  13. Torolt_felhasznalo_820260
    Torolt_felhasznalo_820260
    2008. június 30. 18:5214.
    Az enyém emberszabású, cserélünk??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839481 (9)
    2008-06-30  18:31
  14. 2008. június 30. 18:5013.

    Azért a fiuktól nehezebben szakadnak el az anyjuk ( na most biztos kapok) de én ezt látom a saját anyámon és a párom anyján is. Sokszor ez a vélt konfliktus ami a "rossz" tökfözeléken csapodik le

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (1)
    2008-06-30  18:01
  15. 2008. június 30. 18:4512.
    Nekem pl sosem lesz menyem, csak vejem. Reszemrol ketton all a vasar. Szeret vagy nem, en gyulolkodni nem fogok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (1)
    2008-06-30  18:01
  16. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. június 30. 18:4311.

    Bogikám!Téged ismerve a te anyósod valóban a "mega..." tartományba való...

    Nekem már nincsen,viszont ahogy kinéz,az elkövetkezendő 5 éven belül én az leszek.Hehe...

    Mondjuk nekem az én anyósom az etalon,ha csak félig tudok majd olyan anyósa lenni a fiam jövendőbelijének,már nem leszek rossz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839481 (9)
    2008-06-30  18:31
  17. 2008. június 30. 18:4010.
    Hat sok anyos megeri a penzet. Sok menyecske meg olaj a tuzre. Vegtelensegig lehetne sorolni az anyosok vetkeit. A fiatalok reszerol viszont az en fejembe az utott szoget, hogy az anyos mar megtette a magaet, felnevelte a fiat, az megnosult, es innen kezdve az anyosanak takarodj, kuss a fiatalok eletebol. Nem mintha ettol beleszolasi jogot akarnek adni az anyosnak a fiatalok dolgaba, de menjen es dogoljon meg egyedul oregkoraban, mert mar megtette a kotelesseget, felnevelte a gyerekeit? Alljon mar meg itt is a menet. Az apos a hetterben kushad, sokszor o sem kulonb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (1)
    2008-06-30  18:01
  18. Torolt_felhasznalo_839481
    Torolt_felhasznalo_839481
    2008. június 30. 18:319.

    De ha ismernéd az én anyósomat ( vagy a tied lenne) , árva gyerekért könyörögnél.

     

    Pedig ha valaki szeretett volna egy emberszabású anyóst az én voltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (1)
    2008-06-30  18:01
  19. Torolt_felhasznalo_839481
    Torolt_felhasznalo_839481
    2008. június 30. 18:298.
    Nem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (4)
    2008-06-30  18:22
  20. 2008. június 30. 18:287.
    Az én anyósom egy angyal. Nem szól bele semmibe, segítőkész. Mindenkinek ilyet kívánok. Ellenben anyukám, mint anyós, már kicsit vegyes kategória, de őt sem mondanám rossz anyósnak. Nagyon sokszor teljesíti férjecském kívánságait, pl inkább háromféle kaját főz, csak hogy mindenki kedvére ehessen. Na milyen jó dolgom van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (1)
    2008-06-30  18:01
  21. 2008. június 30. 18:256.

    Hű nagyon egyetértek Veled, sose értettem, hogy a férfiak vajh miért nem nyitnak anyóst szidó topikokat. Minden lányos anyu angyal?

    Azért mielőtt nekem esnétek, hogy biztos én is egy olyan anyós vagyok, akit szid a menye, hát elmondom, hogy nem vagyok még anyós -- ehhez még kicsik a gyerekeim - de majd biztos leszek, vagyis remélem, merthogy ez a rendje a dolgoknak. Viszont van anyósom, akit elfogadok, merthogy a férjem édesanyja, bár a viszonyunk nem barátnői távolról sem, nagyon különböző emberek vagyunk, de a jó tulajdonságait elismerem, tisztelem. Főleg nem áskálódok a háta mögött, nem piszkálom ellene a fiát, mert én is utálnám  ha a férjem ilyet tenne, vagy tett volna az én Anyukámmal. Őszintén az sem tetszene, ha a fia nem szeretné, mert én ugy gondolom, ha valaki nem szereti az Anyukáját, attól nyilván a saját családja sem kap sok szeretetet. Persze vannak kivételek, nagyon rossz anyósok, de ez mindkét oldalról igaz.  Erika 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (1)
    2008-06-30  18:01
  22. 2008. június 30. 18:255.

    Nekem 3 fiam van...és remélem 3 menyem lesz.

    Lehet h hülye vagyok, de meg sem fordul a fejemben, h esetleg utálni fognak.

    Igyekszem nem beleszólni semmibe....és hagyni őket élni.

    Remélem sikerülni fog. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (1)
    2008-06-30  18:01
  23. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. június 30. 18:224.
    előbb-utóbb mindenkiből anyós lesz... Vagy nem?
    előzmény:
    ardian (3)
    2008-06-30  18:20
  24. 2008. június 30. 18:203.
    Nekem még nincs menyem, de már előre fenem rá a fogam! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (1)
    2008-06-30  18:01
  25. 2008. június 30. 18:172.

    Én olyan "menyecske" vagyok, aki nem szereti az anyósát (és viszont), úgyhogy már kapom is a seprűmet és el is repülök innen...

     

    De előtte csak annyit, hogy nem szabad lebecsülni: a vérre menő konfliktusok jelentős százaléka indul onnan, hogy nem elég finom a tökfőzelék (és hasonlók)... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (1)
    2008-06-30  18:01

Címlap

top