Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hányás fóbia

alietta
Létrehozva: 2008. július 23. 15:06
Hányás fóbia, angolul emetophobia.....Már csak a szó hallatán is rosszul vagy? Kerülsz mindenkit aki csak picit is rosszul van? Menekülsz a köhögő embertől, mert lehet mindjárt hányni fog? Benned a félelem, hogy a legkedvesebb ember mellől is kiszaladnál a világból, de kénytelen vagy segíteni? Félsz a terhesség okozta hányásoktól?Nem jársz iszogatós bulikba, mert nagy veszélyzóna?.Kinek ismerős? Ki szenved ettől hozzám hasonlóan? Szeretnék beszélgetni olyan emberekkel akiknek vannak tapasztalatai, hogy miként állnak ellent ennek a szörnyű állapotnak......Kislány korom óta jelen van és mindeddig azt hittem, rajtam kivül soha senki által nem hallott fóbiával állok szemben....Sőt, anno egy merész elhatározás után is sikerült egy olyan pszihomókusba buknom, aki azt mondta adok én magácskának egy bogyót ami jól meghánytatja, no para.....jó mi? Van valakinek olyan siker sztorija, hogy sikerült megküzdenie vele anélkül, hogy gyógyszeres kezelése lett volna? Esetleg volt annyira bátor, hogy mert hányni??? Annyi annyi kérdés, várok mindenkit akit érdekel, aki érdekelt a témában......
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 1. 20:06326.

    nem volt rá idő, mert eleve indítottak, aztán császár lett, mert a baba nem érezte jól magát. meg eleve éhgyomorral mentem be egy vizsgálatra reggel, nem is lett volna mitől...

    apa néha elfehéredett, de maga a helyzet annyira más mindentől, hogy simán tudtam kezelni a szitut.

    előzmény:
    monycbaby (325)
    2009-03-01  19:13
  2. 2009. március 1. 19:13325.

    és végül nem lettél rosszul?

     

    Azt hiszem valahogy le kell győznünk ezt a fóbiát, csak sajnos gyakran úgy érzem én ehhez már kevés vok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343832 (324)
    2009-03-01  19:09
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 1. 19:09324.

    8 hónapos.

    vicces-vagy épp nem, de a szüllésnél is attól féltem, mi lesz ha rosszul leszek, vagy apa lesz rosszul, nem a fájdalomtól....

    előzmény:
    monycbaby (323)
    2009-03-01  19:01
  4. 2009. március 1. 19:01323.

    Üdv, a csapatban!

     

    Én is ettől félek, ha lesz gyerekem és hányni  fog hogy fogom bírni, támogatni, segíteni rajta, mikor még magától a gondolattól is rosszul vagyok. Na és persze a terhesség ill. esetenként szülés alatti hányástól is félek, kb ez tart majd vissza attól, hogy belevágjak.

     

    Mekkora a pici? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343832 (319)
    2009-03-01  17:34
  5. 2009. március 1. 18:59322.

    Mi is egy drágább fajtával kezdtük a párommal, de találtunk egyet, ami árban szinte a legjobb, és hatása is ugyanaz, budaörsön az Auchanban van egy gyógynövényes, ott vesszük, 1870 Ft egy liter. kb másfél-két hétig elég, ha napi 2x iszol.

    Szerintem gyógynövényboltokban, esetleg bioboltokban próbálkozz.

     

    mikor mész konzultálni a dokival?

     

     

     

    előzmény:
    emet (318)
    2009-03-01  16:02
  6. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2009. március 1. 18:20321.
    Ám mivel üres gyomorral kell menni, hányni biztosan nem fogsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (320)
    2009-03-01  18:19
  7. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2009. március 1. 18:19320.

    Szia, én nem  vagyok hányás-fóbiás, inkább a másik véglet voltam/vagyok - bulímiás.

     

    Én is tartottam a gyomortükrözéstől, attól, hogy nem kapok levegőt majd, illetve  fájni fog, amikor lenyomják a torkomon a minikamerát; nekem nem fájt, csak öklendeztem(mint mindenki), ha irritálják a garatot és a szájpadlást; talán öt percig, ha tartott az egész művelet.

     

     

     

    előzmény:
    emet (314)
    2009-02-28  15:27
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 1. 17:34319.

    Sziasztok!

    Csak a nyitó hsz-t olvastam.

    Nem gondoltam, hogy találkozok ilyen emberrel. Annyira ismerős minden, amit írtál, hogy megdöbbentem, tényleg van ilyen? Még saját magammal is próbáltam elhitetni, hogy neeem, én nem vagy fóbiás.

    Pedig nagyon is.

     

    És ami a legrosszabb!! Van egy pici gyerekem, és ha valami baja van, rögtön azon agyalok, mi lesz ha hányni fog....és annyira rossz érzés,  hogy tehetetlen vagyok a félelmemmel szemben. Még nem hányt, és nem tudom elképzelni, mit fogok csinálni, ha egyszer beteg lesz. Attól félek, hogy csődöt mondok, és nem tudom majd ellátni rendesen.

     

    Mások annyira nehezn értik ezt meg, nem is merek róla beszélni. Nem értik, hogy itt nem egyeszerű undorról van szó, hanem iszonyatok páni félelemről....

     

    De mitől? Amióta az eszemet tudom, így érzek.

     

    Megpróbálok visszaolvasni, ha időm engedi.

    előzmény:
    alietta (1)
    2008-07-23  15:06
  9. 2009. március 1. 16:02318.

    Most próbálkozom én is ezzel a hozzáállással, ami nem túl könnyű, de kisebb sikereim már vannak. Az elmúlt napokban relaxáltam, meditációs zenét hallgattam és mikor felidegesítem magam valamin, mindig eszembe jut, hogy nem éri meg, mert csak rosszabbul leszek tőle...

    Az aloe-verára én is gondoltam már, de annyira vegyesek a vélemények, hogy még nem szántam magam rá, hogy kipróbáljam, mert azért nem a legolcsóbb dolog...Te hol szoktad venni?

     

    előzmény:
    monycbaby (317)
    2009-03-01  09:51
  10. 2009. március 1. 09:51317.

    Igen, napi 2x40mg apofamotidint. ez már kb az 5. féle gyógyszerem:(

    az idegeskedés nem tesz jót, úgyhogy sz.rd le a világot, az a legjobb amit tehetsz

    Január óta iszok aloe-verát, napi 2x fél decit, attól úgy néz ki javult a helyzet, csak ajánlani tudom!

     

     

    előzmény:
    emet (316)
    2009-02-28  21:52
  11. 2009. február 28. 21:52316.
    És szedsz rá valamit?
    előzmény:
    monycbaby (315)
    2009-02-28  20:51
  12. 2009. február 28. 20:51315.
    Nekem is refluxom van :(
    előzmény:
    emet (314)
    2009-02-28  15:27
  13. 2009. február 28. 15:27314.

    Köszönöm szépen a sok bíztatást és segítségetReménykedek, hogy a doki normális lesz, az is tök sokat számít, főleg ilyen helyzetben...Remélem, hogy először tényleg "egyéb" vizsgálati módszereket próbálunk ki, és csak végső megoldásnak hagyjuk a gyomortükrözést...Persze, ha muszáj lesz, akkor úgy is túl kell esnem rajta, de akkor is nagyon félek...

     

    Blance!

     

    Sajnos folyamatosan aggódom valamin, az egyik baj az, hogy olyan típus vagyok, aki minden kis apróságon idegeskedik, a kis dolgokon felül pedig sajnos vannak olyan "reális problémák" (főleg anyagi jellegűek), amik régóta tartanak és valószínű,  hogy még egy ideig fenn fognak állni...Ezért gondolom, hogy inkább az idegesség az oka a hasmenésemnek, de a doki szerint nem, így azt írta a beutalóra, hogy IBD és reflux gyanúja miatt vizsgáljanak ki. Azért reménykedem, hogy nincs komoly baj, most próbálok relaxálni minden nap meg tegnap vettem  Nervenpflege (asszem ez a neve) nevű tabletátt, amiben olyan gyógynövények vannak, amik nyugtatnak.Remélem, ezek segítenek...

     

    Bocs, ha néha kicsit össze-vissza írok, de annyi mindent akarok, hogy néha belezavarodok:))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_352263
    Torolt_felhasznalo_352263
    2009. február 28. 13:27313.

    Szia Emet,

     

    Nagyon sajnálom, hogy ilyen gondjaid vannak és tökéletesen együttérzek Veled.

    Nekem is sajnos elég rossz a gyomrom, de még soha nem mertem bevállalni a gyomortükrözést a fóbiám miatt. Én kétszer voltam gyomor- röntgenen, az egyáltalán nem volt semmi különös és a fekélyt az is kimutatja. A gyomorsav problémákra már én is hallottam, hogy van gyógyszeres módszer. Nekem kevés nagyon a savam, de ezt én is meg tudtam állapítani, mert evés után mindig rosszul voltam, nem akart működni az emésztésem. Erre van gyógyszer, én szedem is. A sok sav esetén pedig ég a gyomrod, úgyhogy ez is könnyen felismerhető. Egyébként meg a személyes megbeszélésen nyugodtan mondhatod, hogy milyen gondod van és egy normális gasztroenteorológus ugysem fog rögtön drasztikus megoldásokhoz folyamodni, ha nem érze indokoltnak. Néhány napos hasmenés lehet vírus és idegesség egyaránt, pláne, ha a savad is sok az abszolút a gyomoridegesség jele. Nincs valami esemény, ami miatt jobban aggódsz mostanában???VAgy esetleg valami lelki probléma?

    Üdv.Blance 

     

     

    előzmény:
    emet (305)
    2009-02-27  12:51
  15. 2009. február 28. 11:24312.

    Emet!

     

    A tükrözés sajnos nem maradhat ki, az az első lépés, ott tudják megnézni, hogy nincs-e gyulladás, fekély, helicobacter stb.

    De tényleg ne félj tőle, nem vészes, utána már csak nevetni fogsz az egészen!

     

    A gyomrot csak felülről tudják vizsgálni sajnos :(
    savat nekem anno úgy mértek, hogy szintén csövet vezettek le, csak sokkal vékonyabbat az orron keresztül a gyomorba, és 24 órát ott volt. azzal tudták mérni a visszaáramlás mértékét. de ez még annyira se volt vészes!

     

    konzultáción pedig mindenre kérdezz rá nyugodtan, beszéld meg az orvossal, hogy miért félsz ennyire...stb.

    előzmény:
    emet (311)
    2009-02-27  22:12
  16. 2009. február 27. 22:12311.

    Monycbaby!

     

    Miért kellett olyan sokszor gyomortükrözést csinálni?

    Tényleg, a savat másképp is meg tudják állapítani?Az jó lenne, legalább a "felsőt" megúszni...

    előzmény:
    monycbaby (308)
    2009-02-27  20:35
  17. 2009. február 27. 22:07310.

    Jajj, olyan aranyosak vagytok, hogy így bíztattok!Ez tök sokat jelent nekem...A kapszulát én is néztem, tényleg húzós a 200e Ft, sajnos se egészségpénztáram, se üdülési csekkem, se pénzem...

    Még nincs időpont, nem mertem még bejelentkezni, pedig az első alkalom még csak megbeszélés lesz, hogy mi bajom van, meg gondolom elmondják, hogy mi vár rám...Gyűjtögetem az erőmet, mert szeretném, ha kiderülne, mi bajom van -reménykedem, hogy tényleg "csak" az idegességtől van.

    Azért ahogy magamat ismerem, első körben biztos kézzel-lábbal küzdök majd azért, hogy valami más megoldást találjunk a problémám felderítésére.

    Most megyek aludni, remélem, ezek után fogok tudni...

     

    Jóéjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. február 27. 20:43309.

    Most találtam a neten, a kapszula ára kb 200.000 Ft, viszont lehet fizetni egészségpénztárral és üdülési csekkel is bizonyos helyeken....

    viszont akkor is drágállom...naon durva...

    előzmény:
    emet (305)
    2009-02-27  12:51
  19. 2009. február 27. 20:35308.

    Emet!

     

    Ne félj tőle! Nekem 3szor volt eddig, és még szerintem lesz is...:( igaz mindegyik előbb paráztam rendesen, pedig az első kettőről semmi rossz élményem nem volt, a harmadikról is csak annyi hogy utána fájt a gyomrom egy egész délelőtt, de ennyi. és kb 5 perc az egész. lefújják a torkod lidokainnal, de ha fekve akarják befújni azt ne hagyd, mert csak a torkod felét fogja elérzésteleníteni. Ülve nyeld le a lidokaint. (hacsak nem kábításba csinálják majd)

    Hányni nem fogsz, max öklendezek kicsit, de kibírható(mondom mindezt úgy, hogy magától a hányástól, hányingertől rettegek én magam is) de csak addig még a garatodnál átér a cső, utána semmi, nagy levegőt vegyél közbe és gondolj valami másra. simán bírható, nem lesz semmi gond! Ha lehetne simán elkísérnélek, hogy erőt adjak! Mikor lesz a vizsgálat?

     

    Gyomorbetegségnél első a tükrözés, pedig azzal csak a nagyon súlyos dolgokat látják, savat vagy ilyesmit más vizsgálatokkal lehet megfelelően megállapítani.

    Kaptál valami gyógyszert is amúgy?

    előzmény:
    emet (305)
    2009-02-27  12:51
  20. 2009. február 27. 17:45307.

    Kicsit nyomoztam utána, és tényleg csinálják már Magyarországon is ezt a kapszulás dolgot!

    Ez a cég gyártja: http://www.omikron-ltd.hu/ 

     

    Itt pl. alkalmazzák: 

    http://www.medicalcenter.hu/endoszkop.html

     

    Itt meg tudod nézni. Sajnos árat nem találtam, de figyelmeztetnek, hogy valószínűleg borsos. Nem tudom, hogy álltok anyagilag...  És azt sem tudom, hogy mennyire borsos... Én asszem olyan 30 e Ft-ig bevállalnám. 

    előzmény:
    cresence (306)
    2009-02-27  17:19
  21. 2009. február 27. 17:19306.

    Szia Emet!

     

    Bárcsak tudnálak valamivel biztatni... De megértem, hogy totál beparáztál. Nekem is nagy mumus ez a hülye gyomortükrözés. Nem tudom,hogy bevállalnám-e, bár ha nagyon muszáj, akkor biztosan igen. 

     

    Ami biztató: szerintem mi a fóbiánk miatt könnyebben tudjuk kontrollálni a garatreflexünket, vagyis szerintem egy öklendezéssel megúszod... A másik, hogy hallottam, hogy létezik lenyelhető kamera, ami gyakorlatilag akkora, mint egy kapszula... Csak a TB egyelőre nem támogatja ,így gondolom eléggé húzós az ára... De más infom nincs róla. Kérdezd meg a gasztroenterológust, hogy tud-e valamit ajánlani. Kis bódítás, vagy ilyesmi... 

     

    Mikor lesz a vizsgálat? Nagyon fogok drukkolni. 

    előzmény:
    emet (305)
    2009-02-27  12:51
  22. 2009. február 27. 12:51305.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek, voltam ma dokinál. Megemlítettem neki, hogy az elmúlt napokban ment a hasam, meg mostanában savas a gyomrom - ami szerintem az idegesség miatt van - és adott beutalót gasztroenterológushoz és mikor mondtam, hogy félek a tükrözéstől a fóbiám miatt, azt mondta, hogy "az alsó-felső tükrözésen túl kell esni mindenképpen"!!Annyira ideges vagyok!Én is szeretném, ha kivizsgálnának és kiderülne, hogy van-e valami bajom, de annyira rettegek a tükrözéstől, hogy azóta csak sírok...:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_352263
    Torolt_felhasznalo_352263
    2009. február 21. 11:19304.

    Szia Emet.

    Szerintem ne gondold, hogy Te vagy a legnehezebb eset. Szerintem mindenkinek a maga problémája a legrosszabb. Hidd el én sem vagyok egyszerű...

    Én most is járok a pszichiáterhez, nem adom fel a dolgot.

    Alietta: Nekem jó lenne a jvő hét szerda is, szívesen megyek, hogy beszélhessünk!!

    Üdv

    előzmény:
    emet (302)
    2009-02-18  15:53
  24. 2009. február 18. 19:41303.

    szia Kedves Emet....

     

    A találkát áttoltuk a jhétre, mert egyéb programok jöttek közbe több emberkének.....ha jo neked a jhét irj nekem és ha lefixáltuk a napot, mindenképpen értesitelek téged....ne aggodj Emet, szerintem akkor jön nálad elö a fóbia és a hányinger, ha olyan embereknek vagy olyan emberekkel beszélsz akik nem értik meg a problémáinkat, velunk nem kell aggodni, én is emlékszem ugy mentem el az elsö talira, hogy ha neadj isten a legváratlanabb pillanatban rámtör a nyavaja gond nélkul leléphetek, mrt itt senki nem fog rajtam kiakadni...bár vannak köztünk olyanok is, akik éppenhogy a segitséget igénylik és jobban szeretik ha vannak körülötte....itt nincs tabu, nincs ciki bátran elmondhatsz mindent...pl volt egy leányzo, aki akkor éppen az utazás miatt aggodott, hogy hogy fog eljönni, nála akkor éppen ez a fobia is tombolt....én ezen atéren nyugalomban voltam, igy nagyon szivesen elmentem érte és egyutt mentunk a talira.....mindent megoldunk:)

     

    addig is fel a fejjel, kellemes napot

     

    üdv

     

    előzmény:
    emet (302)
    2009-02-18  15:53
  25. 2009. február 18. 15:53302.

    A múltkor eljutottam oda, hogy végre írtam, viszont utána olvasva a hozzászólásokat, mindig kigondoltam, hogy mit kellene válaszolni, de megint nem vitt rá a lélek.Régebben jártam pszichiáterhez, akkor is mindig az volt, hogy ha valami kellemetlenről kellett beszélnem, egyből pánikrohamom volt és szörnyű hányingerm, azt hiszem, ez még mindig nem változott..Kicsit úgy érzem, én vagyok itt a legnehezebb eset...:(

    Olvastam a talit, ma lesz vagy jövőhét szerdán?Lesz egyáltalán?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top