Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szt. Imre szülészet

EzVicc
Létrehozva: 2003. december 9. 16:04
Tegnap nem tudtam valaszolgatni. Szoval keresek olyan szemelyeket, akiknek tapasztalata van a korhazzal kapcsolatban. Meg nem varok kisbabat, de jovore szeretnek.
  1. 2004. január 8. 22:3651.
    Sziasztok!
    Én is nagyon kacérkodom a Szent Imre kórházzal, de még nem ismerek ott senkit. Viszont lenne egy furcsa kérdésem. Az első babát Szegeden szültem, egy nagyon jó UH-s dokinál. Minden terhesgondozáson a magánrendelőjében voltam, de ő nem turkált bennem, hanem mindig ultrahanggal vizsgált. Most is egy ilyen dokit keresek a tétényi úti szülészeten. Tud valaki ajánlani nekem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. január 7. 16:3550.
    Sziasztok! En is a Szt Imreben szultem es nagyon meg voltam mindennel elegedve. Valasztott szulesznonk volt akinek a nevet megmondom ha erdekel valakit de az teny hogy ott mindenki szivvel lelekkel csinalja a dolgat:))Ha eppen nincs senki az alternativ szuloszobaban akkor ott is lehet szulni es szerintem a meleg vizes kad feler egy epiduralissal raadasul igy gyorsabban megvan a baba:))es aktivan kozre tudsz te is mukodni. A Praxis rendeloben is rendel egy doki akkor eleg korrekt es kedves es a Szent Imreben dolgozik a neve: Fulop Tamas Mindenkinek jo babavarast!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. január 6. 18:1749.
    Én választottam szülésznőt, és nagyon örülök neki utólag is. A szülésnél természetesen mindegyik szívvel-lélekkel melletted fog állni, de a választott a szülés előtt és után is figyelemmel kísér, segít, fel lehet hívni, stb. Legalábbis az enyém ilyen volt. Nagyon hálásak vagyunk neki a férjemmel együtt.
    előzmény:
    Merena (46)
     
  4. 2004. január 6. 14:4648.
    Köszi szépen! És sok sikert!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556732 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_556732
    Torolt_felhasznalo_556732
    2004. január 6. 10:3647.
    Szia!
    2003-ban minden hónap 2. csütörtökön volt 17-18, 30 között az F. épület, I. emeleti tanácstermében Kismamaklub.
    Javaslom neked még a 9 előadásból álló sorozatot, minden témát érintenek, kérdezni is lehet, keddenként van 18-tól, de előtte érdeklődj telefonon mikor indul az új sorozat. Úgy hallottam szakmailag és emberileg is minden szülésznő nagyon jó, így én nem választottam.
    Pár napon belül kiderül jól tettem-e.
    előzmény:
    Merena (46)
     
  6. 2004. január 6. 09:1946.
    Sziasztok!

    Úgy hallottam, hogy a Szt. Imrében van lehetőség szülésznő választásra.
    Vannak ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Érdemes elmenni ilyen találkozóra? Mi történik ott?
    Minden info érdekel. . .

    Előre is köszi!

    Merena (16+4)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. december 12. 01:1645.
    Megmondják a kórházban, ha felhívod őket. Én is így tudtam meg a dokim magánrendelőjének a telefonszámát.
    előzmény:
    myryn (42)
     
  8. Torolt_felhasznalo_458232
    Torolt_felhasznalo_458232
    2003. december 11. 12:2244.
    Az én sógorném Iszkaszentgyörgyről jár föl vizitre ide és a Szt. Imrében fog szülni. Hidd el, a 16. ker nincs messze, ha arról van szó, hogy jó dokit és kórházt válasszon az ember.
    előzmény:
    myryn (40)
     
  9. Torolt_felhasznalo_458232
    Torolt_felhasznalo_458232
    2003. december 11. 12:1743.
    Igazad van, normális esetben az altatóorvos csinálja az epidurált, viszont a Szt. Imreében az aneszteziológusok nem vállalják ezt jelen pillanatban, ezért nincs rá nagyon lehetőség. Csak az a nőgyógy. csinálhatja, akinek van szakvizsgája balőle és aSzt. Imrében jelenleg 3 ilyen van.
    előzmény:
    EzVicc (1)
     
  10. 2003. december 11. 12:1142.
    Hát, igazatok van, ami a távolságot illeti. Végülis, ha még élne a dokim, akkor meg a Margit kórházban szülhetnék, meg a Rózsa dombra járnék rendelésre. :)

    Meg tudja mondani valaki, hogy Bálint Balázs doktornak hol és mikor van magánrendelése? Ő is a Bocskain van? Vagy a kórházban erről szoktak adni felvilágosítást, ha felhívom őket?
    előzmény:
    mucska24 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_189234
    Torolt_felhasznalo_189234
    2003. december 11. 10:5641.
    A Bálint dokiknak (Bálint Sándor és Bálint Mihály, tesók:)) a Bocskai úton van rendelőjük, az sincs közelebb. . . Én Kaposvárról jártam fel vizsgálatokra. . . :)
    előzmény:
    myryn (40)
     
  12. 2003. december 10. 17:4740.
    Sziasztok!
    Én most keresek nőgyógyászt, sajnos az enyém tavaly meghalt, bár nagyon elégedett voltam vele.

    Most úgy szeretnék orvost találni, akinél majd kb. két év múlva szülhetek is. Én szeretnék a Szt. Imrében szülni, arról a kórházról hallottam eddig a legjobb véleményeket. Az egyetlen gond, hogy elég messze van a 16. ker-től, ahol lakunk. Szülés szempontjából végülis majdnem mindegy, de esetleg orvoshoz a Tétényi útra járni kicsit messze van.

    Ezért kérdezem, hogy nem tudjátok-e véletlenül, hogy melyik orvosnak van magánrendelője egy kicsit hozzánk közelebb, esetleg Pesten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. december 10. 14:5439.
    '99 áprilisában szültem ott a kisfiamat 30 órás vajúdás után. Az első 24 óra csak arról szólt, hogy 40-45 mp-es fájások 5 percenként. A következő 6 órában sűrűsödtek és erősödtek a fájások, de mivel a kisfiam farfekvéses volt és esze ágában sem volt beállni a szülőcsatornába, csak billegett jobbra-balra, 30 órával és 12 perccel a magzatvíz elfolyása után császár lett a vége. De tudjátok mit? Ez az egész TELJESEN lényegtelen. A fontos a végeredmény: egy szerető, kedves, aranyos, bújós kisfiú, aki minden fájdalmat és kellemetlenséget megért. (Ezt már a szülés utáni második napon is így gondoltam. ) Ja, és június 2-re várom a következőt. Őt is ebben a kórházban szülöm Faludi Pálnál, mint az elsőt. Én imádom a humorát (is).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_881583
    Torolt_felhasznalo_881583
    2003. december 10. 14:3038.
    Sziasztok!
    Én még kezdő fórumos vagyok!
    1997-ben szültem a Szt. Imrében a Holba doktornál.
    Hozzá jártam 10 évig a szülés előtt, nagyon kedves volt, meg voltam vele elégedve. De a szülést egy hentes is jobban csinálta volna. Ha rajta múlik bármi is történhetett volna a gyerekemmel. Nagyon császár ellenes. Megkímélhetett volna 3 napi vajúdástól, ha idejében megcsászároz. A szülésznőm (Trapp xy. )az sem volt külömb, kézi tágítással akart szétszakítani. (egy vasat nem adtam neki) A dokinak is csak nagyon lapos borítékot adtunk, de azt sem érdemelte meg. A 6 hetes kontrol után váltottam a Parragh dokira, eddig nagyon rendes és ha összejönne a következő baba, nála szeretnék szülni, természetesen a Tétényi úti kórházban, ami fullextrás. A barátnőm 8 hónapja szült ott a Parraghnál és mindennel meg volt elégedve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. december 10. 14:2337.
    Én most kértem fel a Bálint doktort, mindenki azzal riogatott, hogy nem fog elvállalni. Szerencsém volt, úgy érzem. Nagyon szimpatikus ember, mellette teljesen biztonságban érzem magam és a babámat (pedig még meg sem vizsgált).
    A dologhoz hozzátartozik, hogy a pszichoszomatikus problémáim is orvoslást igényelnek, amit így egy személynél meg tudok oldani.
    Terveim szerint én is az alternatív módszerek segítségével szeretnék szülni, ill. kipróbálni mindent, amit lehet, mert az első szülésem nagyon problémás volt, és nem szeretném, ha megismétlődne. Zavartalan szülésre vágyom (esetleg vízbenszülésre).
    Azt láttam, hogy a körülmények teljesen XX. századiak (ill. a Soté-hoz képest XXI. századiak).
    előzmény:
    mucska24 (36)
     
  16. Torolt_felhasznalo_189234
    Torolt_felhasznalo_189234
    2003. december 10. 14:0536.
    Sziasztok!
    Februárban szültem a kisfiamat a Szt. Imrében Bálint Sándor dokinál és Trapp Andrea szülésznő segítségével.
    FANTASZTIKUS volt!Tényleg. Elég gyorsan ment, alternatív szobában. Kádban vajúdtam, ha nem lassul le a kitolás, akkor oda is szültem volna. . . A dokimnak már több vízbeszülése volt, egyik anyukát ismerem is, aki így szült. Az alternatív szobába nem kell előre bejelentkezni, a dokitól függ, hogy mennyire pártolja és amikor már megindult a szülés, érkezési sorrend alapján lehet bejutni. a szülés után rögtön odaadják a babát magunkra hagytak hármasban a férjemmel. Miután engem elláttak, még 2 órát együtt lehettünk a szülőszobán zavartalanul!A csecsemősök tényleg nem sokat segítettek az elején, de én állandóan nyaggattam őket, mert első baba, és mellre sem tudtam tenni:). Ha minden oké, akár 48 óra múlva el lehet menni, de ennek vannak bizonyos feltételei. Általában 4 napig vannak bent az anyukák. A szobám egy ágyas volt, saját fürdővel, mint egy szálloda. . . Velem éjjel nappal ott volt a baba, csak ha tusolni mentem, vagy látogatók jöttek, vittem be a csecsemősökhöz.
    A felkészítő kurzus kedd esténként van és tényleg nagyon jó!Kérdezz, amire kíváncsi vagy!
    előzmény:
    niquiui (35)
     
  17. 2003. december 10. 12:5735.
    Sziasztok!

    Én is itt fogok szülni, jövő áprilisban, a Bálint Sándor doktornál.
    Most váltottam a Sote II-ről, és egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy jó döntés volt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. december 10. 12:1634.
    Sajnos nem tudom, biztos meg lehet csinálni. Nem érdemes félni a szüléstől, mert akkor nehezebb. Nekem az első baba 2 óra alatt megvolt, az első fájásoktól addig, amíg a kezembe került. Senki nem gondolta előre, szóval ne számíts a legrosszabra, mert csak görcsös leszel.
    előzmény:
    EzVicc (16)
     
  19. 2003. december 10. 08:4833.
    én majd 23 éve szültem epidurállal, pedig akkor még nagyon gyerekcipöben járt a dolog. De semmi fájdalmat nem éreztem, sem szúráskor, sem szüléskor.
    előzmény:
    sziszi (26)
     
  20. 2003. december 9. 22:5232.
    Gondolom, inkább otthon szerette volna eltölteni azt az időt, én is így lennék vele. Egyébként én sem engednék a gerincembe szúrni semmit (nem azért, mert szenvedni akarok), már csak azért sem, mert egyre több helyről hallom, hogy milyen fájdalmak és komplikációk maradtak vissza az EDA után.
    előzmény:
    EzVicc (30)
     
  21. 2003. december 9. 22:5131.
    Nem tudom, mondta az orvos is, hogy elég nagy bátorság volt, de sokkal jobban éreztem magam otthon, mint a fiam születésénél az ágyhoz rögzítve. Szerencsére jól időzítettem, akkor már annyira fájt, hogy éreztem, hogy az ettől erősebb fájás tolófájás lesz.
    Utólag mondták páran, hogy felelőtlenség volt, tényleg nem tudom. . . akkor ez tűnt jónak.
    előzmény:
    EzVicc (30)
     
  22. 2003. december 9. 22:4330.
    Miért csak ilyen késon mentél be? Honnan tudtad, hogy menned kell?
    előzmény:
    sziszi (29)
     
  23. 2003. december 9. 22:3929.
    Hát ebben van igazság. Bár én éjféltől reggel hétig vajúdtam, akkor indultunk a kórházba, 7. 30-kor felvettek és 8. 25-kor meglett a bébike. Rohadtul fáradt voltam, de mégis, amikor elindult kifelé, elszállt az összes fáradtságom:-D
    előzmény:
    EzVicc (28)
     
  24. 2003. december 9. 22:3328.
    Én is így tudom. De azért szeretik, mert az anyuka nem fárad el annyira, és legfontosabb résznél ott tud lenni 100%osan.
    előzmény:
    sziszi (26)
     
  25. 2003. december 9. 22:3227.
    Végülis hülyeségeket beszélek. . . . a vajúdás a legrosszabb, ha jön a baba, az már semmi ;-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top