Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álom frizura,hajszin.

sweetnika7
Létrehozva: 2008. szeptember 20. 22:08
Sziasztok.Milyen álmaid frizurája,és szine?Megvalósitottad,vagy még csak álmodozól róla?Vagy pl magadnak is megbirod  csinálni,vagy inkább fodrász?Volt már olyan hogy magadnak is csináltál frizurát,vagy festést,és megdicsértek hogy milyen jó lett?Kiváncsian várom a válaszokat.Rengeteg Kreativ lány van itt,aki ügyes és 5-10 perces frizurát tud csinálni.Én pl póthajat is szoktam feltenni ha olyan kedvem van,vagy kicsit betupirozom a hajam és csinálok valamilyen kontyot.Az álmaim frizurája,Kicsit tépett félhosszú,és valamilyen csokibarna,vagy valamilyen aranyló barna.
  1. 2008. szeptember 22. 00:22101.
    Jóéjt mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. szeptember 21. 19:31100.
    A logona az hennás?Nekem ajánlgattak gyógynövényes hajfestéket valami vita color,de lehet nem jol emlékszem.Azt olvastam hogy van joghurtos hajfesték ami nagyon kimélő,hogy még terhes nök is használhatják,de nem tudom mi a neve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 21. 19:1299.

    remélem nem kezdek el őszülni hamar. :(

    de ha igen, akkor meg színezés vagy festés lesz az biztos.

    szerintem kb 8.1 vagy valami hasonló kódú lehet a hajszíne, de az biztos, hogy hamvas árnyalat.

    azok a legszebbek. szerintem.

    és milyen festék ez a logona? miért nem olyan káros?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (98)
    2008-09-21  19:07
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 21. 19:0798.
    Hű, ez nagyon jó szín...mi a neve?:-)Nekem is a természetes tetszik, de sajnos őszülök, így nem megy. Ráadásul épp mostanában akarok valami logona festéket, ami nem olyan káros.:-))) Szóval esélytelen a szép és természetesnek ható natur hajfesték...:-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589395 (93)
    2008-09-21  14:41
  5. 2008. szeptember 21. 17:5097.
    Sziasztok.Végig olvastam az összes hozzászolást,meg kell hagyni,nagyon érdekes,és jó dolgokat irtatok,na meg fényképek,nagyon jók.Lehet látni sok a hozzá értő.Szépek az álom hajak is.Mint irtam hogy én épp növesztem le a hajam,már mint a feketét,jaj én is annyit kinlodok vele.Már csak le kéne vágni a feketét,majd valamikor a párom fogja,ha már az egész hajam vörös lenne,akkor lehet ki kéne koptatni a vöröset,de az is olyan lassan kopik,már mint kopik de az árnyalat benne marad sokáig.Jaj nem tudom mit csináljak vele.Még az álom hajam a szép barnán kivül,hogy ha kijött a vörös akkor tenni bele egy kevés szöke melirt.Nem tudom hogy ez mennyire divat,de nekem nagyon tetszik.Ja és az eredeti hajam jó világosbarna,hogy mutatna rajta nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_914785
    Torolt_felhasznalo_914785
    2008. szeptember 21. 15:3296.

    Szia!

    Azt szeretném tőled metudni, hogy hogyan működik ez a hajszárítós meg balzsamos téma. Mert én elég szépen ki tudom egyenesíteni a hajam, igaz nem szögegyenesre. A tarkómtól lefelé nekem mindig szépen behullámosodik és loknikat alkot, persze sose jókor. Anyukámnak is ilyesmi a haja  mint a tiéd, csak rövidre van vágatva, és ez nem látszik. Úgyhogy látok arra némi esélyt, hogy nekem is ilyen legyen a hajam. Kipróbálnám hogy milyen lesz a hajam a technikáddal és segítségeddel! Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113059 (77)
    2008-09-21  08:14
  7. 2008. szeptember 21. 15:0695.
    Hát ne tudd meg, hogy most mennyire irigyellek:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113059 (77)
    2008-09-21  08:14
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 21. 14:4494.

    szia Figarina!

     

    mint hozzáértőtől, hadd kérdezzem meg, hogy miért van a legtöbb hajápolási termékben valamilyen fajta alkohol?

    pl balzsamokban, pakolásokban is

    van ennek valamilyen funkciója az ápolási folyamatban, pl segíti a felszívódást vagy ilyesmi? vagy csak, hogy még többet kenjünk a hajunkra, mert ha már szárít, akkor ápold többet???

    lehe, hogy buta a kérdés, de tényleg nem értem miért tesznek bele sok termékbe alkoholt.

    előre is köszönöm a  válaszod.

    szép napot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (87)
    2008-09-21  10:39
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 21. 14:4193.

    sziasztok!

    nekem ez az álomhajszínem, majdnem olyan, mint az eredtim, most épp a lenövesztési "project"-ben vagyok.

    szép hosszút szeretnék megint, olyat ami az arc mellett lécsősre van vágva.

    az tóbbi egy két évben sajnos nem kíméltem a hajam, mindig rámjött valamilyen hoppáré...

    úgyhogy most ápolgato pakolásokkal, mindenféle ápoló balzsamokkal, samponokkal.

    az sem zavar, hogy az ápoló samponok miatt gyakrabban kell mosnom, de a hajvégeknek meg csak az tesz jót.

    sajna ez van, ha a haj vége száraz, a töve, ahol meg már nő le, az normál.

    amúgy érdekes, hogy régen az teteszett, amilyen a festett haj fénye, most meg azt látom gyönyörűnek, ha valakinek természetes a hajszíne, azaz az eredti és az a tipikus igazi gyönyörű fénye van. valahogy a festetlen hajnak olyan szép szaténos fénye van. 

    most kicsit a vállam alattig ér, de a cél az a hátam közepe. persze majd vágatni is kell közben, mert a festett hajrészek sokkal gyorsabban kiszáradnak... 

    ez van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 21. 14:2492.

    Ó hát köszönöm, pedig szegény hajam az elmúlt években sok tortúrán ment keresztül (dauer, sok festés stb.), aztán már egy jó ideje vágatom vissza (a dauer hál'istennek eltűnt, életem legrosszabb döntése volt, én hülye azt hittem, hogy a hullámos hajamban majd milyen jó lesz ).

    Mára már nem festem csak hennázom és nagyon sokat foglakozom vele, de meghálálja!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821567 (91)
    2008-09-21  13:28
  11. Torolt_felhasznalo_821567
    Torolt_felhasznalo_821567
    2008. szeptember 21. 13:2891.

    A te hajad formája az én álom hajam, csak éppen én hamvasszőke vagyok, de pontosan ilyenre növesztem éppen. :-))))

     

    A nagyon rövid szerintem csak a szép, hibátlan archoz illik. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578929 (90)
    2008-09-21  12:07
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 21. 12:0790.
    Na, találtam a hajamról egy jobban látható képet, ez a kép kb. nyár elején készült, mostmár hosszabb. Na és az álomhajam a 2. képen, végül is csak türelem kell hozzá és olyan lesz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_788884
    Torolt_felhasznalo_788884
    2008. szeptember 21. 11:1389.

    Sziasztok!

    Nekem sikerült pár hónapja megvalósítanom az álom-hajat. Vagyis a színt, a frizura megvan már évek óta, tépett, derékig érő. Tetszik most az a bizonyos Viktoria Beckham frizura, de sajnálnám levágatni a hajam, utólag biztos megbánnám.

    Színe aranyló gesztenye barna, és csodák csodája, tényleg olyan! Nem kevés fáradságba és pénzbe került, de végre sikerült.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. rae
    rae
    2008. szeptember 21. 11:0688.

    Szerintem a te arcodhoz  a kleós forma is kitűnően illene.

    Más kérdés hogy nem szeretsz vele pepecselni-ezt megértem,az én hajammal ha hosszú sokat kell foglalkozni...az elején még élvezem,pár hónap múlva elkezdek a saját agyamra menni,majd jön egy reggel amikor hirtelen felindulásból levágatom az egészet.

     

    A te nagyon rövid frizuráddal az az egyedüli gond,hogy csak olyan kifogástalan alakú lányok hordhatják mint te.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (53)
    2008-09-21  00:08
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 21. 10:3987.

    ...Persze az is közrejátszik,hogy a fodrászok is azt mondják,hogy feketénél igazán csak a második festés fogja be a hajat teljesen...

     

    Nem tudom,milyen fodrászok mondják ezt,de ez a mondat nem igaz!!

    Tökéletesen fed elsőre is,ha helyesen használják a festéket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791872 (51)
    2008-09-21  00:02
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 21. 10:3686.
    Én viszont azt mondom,vissza a sötétebb színre!!Az egész karakterétől,arcszínétől stb. idegen a pirosas-lilás tónus!!
    előzmény:
    minuscule (24)
    2008-09-20  23:05
  17. 2008. szeptember 21. 10:0785.
    sziasztok! Az én hajam,hosszú, melírozott. A fodrászom olyan jól megcsinálja, hogy mindenki azt hiszi eredeti. Valahogy a szálak elvegyülnek, és nem látszanak melír csíkoknak. Imádom, h hosszú, és csatos, hajpántos vagyok!Tavaly levágattam rövidre, azóta megint szép hosszú, persze nem annyira, mint akkor, de lassan utolérem a régi önmagam.. :) Szóval mindig tele van virágokkal, hajpánttal, stb. Mindig megdícsérik a hajam, és olyan jó érzés, pedig elvileg csak hosszú, egyenes.... de szerintem az is szép tud lenni, ha ápolt,és a végéből van vágva....és rendezett...nézek képet, bár ezen a gépen nem biztos h van fotóm... :( a másik meg elromlott... :(
    előzmény:
    sweetnika7 (1)
    2008-09-20  22:08
  18. 2008. szeptember 21. 10:0784.

    Ha valakinek kell egy jó fodrász akkor tudok ajánlani:)

    nem reklámozni szeretném,de tényleg nagyon profi,a sok kontár között!

    előzmény:
    sweetnika7 (1)
    2008-09-20  22:08
  19. 2008. szeptember 21. 09:5983.

    nekem már többször volt festve a hajam.régen minden álmom volt a szép vörös. meg is lett. tetszett is nagyon. voltam mindenfajta vörös. kezdtem a padlizsánnal amiben vörös csíkok voltak. a végén meg már voltam élénkvörös is.

     

    aztán meguntam. akkor láttam a fodrásznál az újságban egy nagyon szép hajat. hirdogénszőke hajon méz, karamell színű melírok. mondom ez kell nekem csak fordítva. méz színű hajon legyen a szőke. a színe marha jó lett. viszont nem állt jól.. úgyh pár hónap után átfestettem barnára. és most csokibarna a menő. most is az van. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. szeptember 21. 09:4982.

    Sziasztok!

    Az én álom hajam a Sebestyén Balázsé!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. szeptember 21. 09:3781.

    Az Én álmaim frizirája ,olyan félhosszú és az kicsit göndörA színe maradhat barna.Vagy esetleg aranyszőkére befestetném.

    Amúgy nekem olyan frizurám van ,mint amilyet Te szeretnél

    előzmény:
    sweetnika7 (1)
    2008-09-20  22:08
  22. 2008. szeptember 21. 09:0680.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

    Az én álomfrizkóm valami olyasmi mint a képen... Hosszú, dús, és hullámos, szőkésbarna csillógó...

    Sajna (mint ahogy az lenni szokott) az én hajam nem ilyen. Jelenlegi állapota: félhosszú, frufrus, vörös! Egy időben hosszú volt, de akkor egyszer csak megzavarodtam és levágattam nagyon rövidre! Azt azóta is bánom, mert képtelen vagyok visszanöveszteni! Amúgy engem az ilyesfajta hirtelen ötetek vezérelnek: voltam szőkétől elkezdve, pink melírán át, vörös! Aztán tavaly egyszer csak úgy döntöttem elegm volt a vörörsből, barna akarok lenni (kb mint a képeken) mondanom sem kell, hogy soem tudtam ilyen színhatást elérni+ a környezetm állandóan a hajam miatt piszkált, hogy nem jó a barna haj, unalmas vagyok vele! Úgyhogy úgy döntöttem, gyerünk vissza vörösre! Ez is hirtelen ötlet volt! Ezeket a hirtelen ötlet-kirohanásaimat amúgy a nővérem valósítja, fodrász! Habár ritkán sikerül olyanra megcsinálnia amilyet én elképzelek, mindig olyanra vágja, amilyet ő elképzel nekem! Gonooooossssssz

    előzmény:
    sweetnika7 (1)
    2008-09-20  22:08
  23. 2008. szeptember 21. 08:4779.

    Szia földim,

     

    Magam részeről őszülök kb 27 éves korom óta. Ez van. Muszáj festetni. Örülj neki, ha neked nem kell.... !!!

    Nekem az álom frizura az olyan, hogy gombnyomásra megváltozik..  Nekem nagyon ritkám van időm fodrászhoz menni, a múltkor pl 3 és fél órát ültem ott (be voltam jelentkezve és azonnal elkezdte a hajam a fodrász), festés, rajtahagyni, vágás, szárítás - és teljesen más színe lett a hajamnak, mint szerettem volna. Hiába a minta, őszi falevél színt választottam, és frankón PADLIZSÁN lett belőle. Nem rossz, meg nem bánom, csak nem ilyet szerettem volna. Kétszer is megnézte a fodrász, hogy nem keverte-e össze... Sajnos nem fotóztam le, és most nem is akarom, mert kertészkedni készülődöm, és majd csak utána mosom meg, most igazi szénakazal...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (23)
    2008-09-20  23:04
  24. 2008. szeptember 21. 08:1978.
    Az álomfrizurám a természetes, vállig érő hajam volna. Mivel időnként ehhez képest megőrülök, most megint kicsit várni kell erre az állapotra, de alapvetően tényleg azt szeretem, ha olyan a hajam, amilyen. Nehéz, sűrű, mézszínű, vastag tincsek, majdnem teljesen egyenes, és a nyakamnál olyan sok, hogy eltűnnek benne az ember ujjai. Ahogy öregszem, úgy sötétedik - már nem szőke igazán, inkább kicsit vöröses fényű világosbarna, vagy sötétszőke.
    előzmény:
    sweetnika7 (1)
    2008-09-20  22:08
  25. Torolt_felhasznalo_113059
    Torolt_felhasznalo_113059
    2008. szeptember 21. 08:1477.

    nekem gyerekkoromban egyenes hajam volt, 8.utan göndört szerettem volna, és anyum aki nem fodrasz, bedauerolta nekem, sajatkészitésü faagbol készült csavarokkal. Mivel nem egyforma vastagsaguak voltak a csavarok, mindenki azt hitte eredeti, és azt hitték hazudok hogy nem is göndör. Ja, mindez kékesfeketével. Ugy megszerettem, hogy mindig ezen sohajtoztam, miért nem születtem én göndör hajjal. Aztan meguntam, a dauer és szinlenövsztés azt hittem életem végéig fog tartani le is vagattam 1centisre,. Majd megött, és onnantol kezdve szenvedtem. Egyenes volt, kevés hullammal, és mindig idiotan allt, mert nem volt soha teljesen egyenes, ha ki is vasaltam, kicsit mindig szallt összevissza.Ez tartott egészen addig, mig vettem egy diffuzoros hajszŕritot, és göndöritö balzsammal nyomkodva megszaritottam. Akkor jöttem rŕ,,, jéééé nekem göndör a hajam, vagyis nem ilyen birka, de hullamostol meg jobban göndör. az évek alatt megvaltozott,és egyre jobban göndörödik.. Most ott tartok, hogy egy kis balzsammal ilyenre megtudom szaritani csavaro nélkül, szoval a sok sohaj vhol meghallgatasra került, és kezdek alomgöndör lenni :-))

    Azt kicsit sajnalom, hogy hiaba van vasalom, meg babyliss egyenesitös hajszaritom, ha egyenesre akarom mindig szall.

    A szinem csokibarna, markak valtozoak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top