Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pelus nélkül

Pepinka
Létrehozva: 2008. október 1. 12:01

Sziasztok!

 

Nemsokára megszületik a kisfiúnk. Hallottam és olvastam Igrid Bauer: Diaper free könyvét. Azokkal szeretnék tapasztalatot cserélni akik gyakorolják a babájukkal a pelenka nélküli életet illetve aki esetleg úgy mint én a babójánál ki szeretné próbálni, hogy is működik a dolog.

Üdv!

  1. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 15:29126.

    A pampers annyira vékony, puha és könnyű, hogy abban tényleg jól lehet mozogni. Másrészt, ha fürdés előtt-után, vagy pelenkázás után kicsit szabadon hagyod, akkor is jót tud rúgkapálni, és szellőzik is.

     

     

    Egyáltalán nem kell sűrűn nézegetni a pelenkás gyereket, mert a kakit messziről kiszagolod, pisis pelust meg nem kell 10 percenként cserélni, mert több pisit is elbír a pelenka úgy, hogy száraz marad a feneke. De ha mégis minden pisi után cserélsz, akkor se bontod ki annyiszor feleslegesen, mint ahányszor kibontanád a pelenka nélküli vakriasztáshoz. Legalábbis szerintem.

     

    Nem tud egyik pillanatról a másikra elfogyni a pelus, mert tudod, mennyit használsz el egy nap kb., és ha azt látod pénteken, hogy már csak egy napra való van, akkor beszerzed az újabb csomagot.

     

     

    Nem tudom, engem még mindig nem győztél meg, hogy ez a módszer tényleg jó valamire. Szerintem csak szerencsétlenkedés.

    előzmény:
    Pepinka (121)
    2008-10-01  15:18
  2. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2008. október 1. 15:28125.

    "Abigél: akkor nézzük meg mi szól a pelus mellett, ha szerinted az előző érvek nem számítanak!"

     

    hat szerintem nagyon nyomos erv az, hogy igy nem kakil-pisil ossze mindent a gyerek. a pisivel ugyan nincs akkora baj, de ha valahova kaki kerul az problemas, fertozesveszelyes. eleg hamar kolonizal pl az e.coli bakterium... ugyhogy ha a baba kakil-pisil, azt fel kell fogni valamivel, aztan utana higienikusan megvalni a vegermektol. erre pl kivalo megoldas a barmifele pelenka. en legalabbis nem latok ebben semmi kivetnivalot.  mit kell ezen ragozni???

    előzmény:
    Pepinka (121)
    2008-10-01  15:18
  3. 2008. október 1. 15:27124.
    Még mindig nem válaszoltál arra, mit fogsz csinálni éjszaka, és hogy hogyan viszed sétálni a gyereket márciusig? Vagy addig sehogy?
    előzmény:
    Pepinka (121)
    2008-10-01  15:18
  4. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2008. október 1. 15:21123.

    haaat, abban a soksok kinaiban azert nem vagyok olyan biztos, eleg nagy orszag, vannak ott huvosebb helyek. india detto. mondom, forro egovon foldes padlon elkepzelheto, de ettol mi mar messze vagyunk. vajon a regesregi inuit babakkal mi a helyzet? azert egy kemeny telen nem igazan eleg a testmeleg.

    es valoban, a babak tobbfelekeppen kommunikalnak. azert kivancsi leszek, hogy talalod ki a kozelgo kakit-pisit, mert az ifju anyukak gyakran azt is nehezen talaljak ki eleinte, miert visit a gyerek egyaltalan...

    kisse naiv vagy, aminem olyan rossz, felteve, ha nem cseszegetsnek veszed az ellenvelemenyt, hanem tanulsz belole. a hozzaszolok nagy resze par gyereket megszult, es nevelget, ugyhogy veled ellentetben van tapasztalata.

    előzmény:
    Pepinka (99)
    2008-10-01  14:34
  5. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 15:20122.

    Pepinka!

    Abban igazad van, hogy sokszor (itt is) agresszív az ellenvélemény hozzáállása.

    De abban meg sokaknak van igaza, hogy amíg valamit csak könyvben olvasol és nem saját tapasztalat, addig tűzön vizen keresztül nem kell az álláspontodat védeni. Azt hiszem lehetőséged sm volt mindent végiggondolni az olvasottakkal kapcsolatban, hiszen fogalmad sincs (és nem is kell hogy előre legyen) egy gyerek vagy egy család valódi működéséről.

    Burkoltan Te is beszólogattál itt anyukáknak, akik szennyezik a környezetet, szerinted szartól tocsogva tartják a kiütéses-fenekű babáikat. Ráadásul a kórházi szülés menetéről sem túl pontosak az infóid, mégis határozottan állítasz dolgokat.

    És igen, ez ugyanakkora butaság, mint a merev ellenállás a többiek részéről, úgyhogy 1:1

    előzmény:
    Pepinka (114)
    2008-10-01  15:03
  6. 2008. október 1. 15:18121.

    Abigél: akkor nézzük meg mi szól a pelus mellett, ha szerinted az előző érvek nem számítanak!

    Sorolhatod őket!

    És én senkinek nem vetettem a szemére, hogy miért pelenkázza a babáját, csak azt, hogy mik lehetnek a hátrányai, ami mondjuk szted nem hátrány.

    Bugyor: szted ugyanolyan szabadon mozog, mintha nem lenne rajta, te egy szép istenes méretű intimbetétben ugyanolyan felszabadultan mozogsz, mint anélkül?

    Nem ül a kakiban, mert rendszeresen cserélik: no akkor egy pelenkás babót is elég sűrűn nézhet a mamája, nem? Akkor már majdnem ott vagyunk annál amiről itt szó van!

    Mossható pelus: igen az nem dunsztolja be a babát

    Elfogyó pelus: mindig kell hogy legyen otthon, nem?Erre figyelni kell, bár ez tényleg nem olyan egetrengető dolog. csak ha hétvégén vagy éjjel fogy el....

    Igen a mosható pelus a megoldás a szeméthegyek elkerülésére.

    És végül nem azt mondtam, hogy attól fogom jobban ismerni a babám, hogy esetleg észreveszem, hogy mikor kell pisilnie. Nem ettől lesz szoros a kapcsolatunk. Ez csak egy plussz.

    Nem műanyag játékot, mondjuk abból a pénzből pl. a taníttatását is lehet finanszírozni. Mi most sem vettünk a gyerekszobába csinivini baldachint, meg plüssjátékokat, meg jó ég tudja mit, amire semmi szükség. Egy babának főleg az elején nem a tárgyi dolgokra van szüksége hanem a szüleire és a biztonságra, gondoskodásra.

     

    És igen megpróbálom, adok esélyt magunknak és ha nem fog menni akkor sem fogom szégyellni, mert én legalább megpróbáltam amit elterveztem. Ha nem megy, nem megy, ennyi, de akkor tudom, hogy megadtam az esélyt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (75)
    2008-10-01  13:36
  7. Torolt_felhasznalo_846560
    Torolt_felhasznalo_846560
    2008. október 1. 15:15120.

    Egyébbként én super anyukalehetek!

    a gyerekem 3 hónapos,és 2 napja szobatiszta,ugyanis akkor kkil,amikor nincs rajta pelus!Mivel 3 hónapos ,és ülni még nem tud,ezért természetesen csak a pelenkázóra kakil,de nem a pelusba!

    Vagy én érzem a rezdüléseit?

    Bocs ezt nem tudtam kihagyni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846560 (117)
    2008-10-01  15:06
  8. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 15:10119.

    Tudod, hány csatát megvívtam én is a saját anyámmal is, mert olyanokat mondott a gyereknevelésről, amitől nekem égnek állt a hajam, és elavult, elképzelhetetlen szemlélet volt a számomra. Amikor pedig azt mondta, hogy a tapasztalat beszél belőle, arra külön allergiás voltam.

    Mert én is szupermodern, szuperbio, szupertermészetes anyuka akartam lenni.

    Aztán időközben nagyon sok mindenről beigazolódott, hogy nem mondott teljes hülyeséget jó anyám sem! És tényleg sokat számít a tapasztalat. Nem mondom, hogy most már egy az egyben úgy csinálok mindent, ahogy ő tanácsolta, de most már meghallgatom és elgondolkodom rajta, és azt mindenképpen elismerem, hogy a tapasztalat sokat számít.

    De persze saját kárán tanul az ember, és hiába mondjuk neked is, hogy a gyereknevelés nem csak kedélyes röpködés pillangószárnyakon a rózsaszínű vattacukros égen.

    előzmény:
    Pepinka (114)
    2008-10-01  15:03
  9. Torolt_felhasznalo_932274
    Torolt_felhasznalo_932274
    2008. október 1. 15:09118.
    Pepinka, ha Te sokat olvastál erről a módszerről, megosztanád velünk, ami érdekel minket?pl hogy telik egy nap, hogy mozdulsz ki a manóval, mikor kezd el jelezni, szobatisztasággal hogy van összefüggésben ... ilyesmi. tényleg érdekel!köszi!
    előzmény:
    Pepinka (114)
    2008-10-01  15:03
  10. Torolt_felhasznalo_846560
    Torolt_felhasznalo_846560
    2008. október 1. 15:06117.

     1.kicsivel több mint 3 hónapja tették a hasamra első szülött kisfiamat,azonnal,miután kijött!

    2. Hogy fogsz háztartást vezetni,ha egfolytában a gyerekedet lesed!Ha állandóan figyeled,ő sem fog tudni pihenni!

    3.Miután megszületik egy ideig rettegni fogsz,hogy miért sír,van-e tej,stb...szerintem! És mire megtanulod mi-mikor-miért és hogy történik,eltelik egy kis idő!

    Én is elképzeltem a világ legszebb szülését,és itthon tele voltam segítséggel,mégsem tudtam pihenni,egyfolytában bőgtem!Pedig erős idegzetü vagyok!

    Szóval szerintem ne olvass ilyen hülyeségeket! A védőnőddel esetleg már beszéltél erről?Ő mit mond?

     

    Szóval én azt ajánlom vegyél egy Multi pack-os Libero-t vagy Huggies-t!Nekem ezek váltak be!

    előzmény:
    Pepinka (1)
    2008-10-01  12:01
  11. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 15:05116.
    Azért, ha mégse jön össze, vissza fogsz jönni elmondani?
    előzmény:
    Pepinka (114)
    2008-10-01  15:03
  12. 2008. október 1. 15:03114.

    Olyan érdekes a hozzáállásotok Kedves Fórumozók!

    Nem is nagyon hallottatok a módszerről (kivéve páran), nem tudjátok hogy is van pontosan. És mindenki élből elveti, lefikázza és adja itt a "nagyvárosi" embert, mintha közünk sem lenne a természethez.

     Benyaljátok a sok reklámmaszlagot a tv-ből és csak végletekben gondolkoztok. Áthidaló-átmeneti megoldás nincs???

     

    Igen, első baba. És nem szuper Anya akarok lenni, hanem nyitott és természetes Anyuka, aki lehetőségeket ad magának és a babának is a dolgok kipróbálására.

    Lesújtó a pesszimizmusotok és hogy mindenkiből csak az sugárzik (kivéve pár emberkét), hogy:".... ez egy őrült, úristen mit akar a gyerekével" vagy ".....csinálja, de már előre dörzsölöm a tenyerem, hogy belebukjon, aztán jót röhöghessek, hogy ugye én megmondtam". Elszomorító, mennyire pesszimista és kárörvenbdő a többség

     

    Nehéz elfogadni ha valaki mással is próbálkozik, csak nem tudom miért ennyire nehéz?!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (75)
    2008-10-01  13:36
  13. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 15:03114.
    én még nem hallottam erről az ürítési reflexről, pontosan mi ez? Hogy működik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (112)
    2008-10-01  15:00
  14. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 15:02113.

    Nekem így pelenkázással is külön szervezést igényelt akár csak egy fél napos kis kiruccanás is, gondosan át kellett gondolni, hol tudom majd tisztába tenni, lesz-e valahol pelenkázó, vagy a kocsiban kell, ha kipisil, kikakil, hol tudok új ruhát adni rá, hány váltás ruhát vigyek....stb. És ez még csak a pisi-kski, még a szoptatásról, etetésről, alvásról nem is beszéltünk.

    Hogy közben még bilizzünk is?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932274 (110)
    2008-10-01  14:52
  15. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 15:00112.

    ez nem szobatisztaság!Ne keverjük a fogalmakat, ez egy veleszületett ürítési reflex!

    Kb olyan, mint a búvárreflex a babáknál, attól, hogy lebeg a vízben meg nem nyeli le, még nem hívjuk úszásnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932274 (110)
    2008-10-01  14:52
  16. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 14:57111.

    ja, én azt hittem, vegyszeres vízen a sima csapvizet érti!

    A csodába is, nem domestosszal fogják megfürdetni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (109)
    2008-10-01  14:52
  17. Torolt_felhasznalo_932274
    Torolt_felhasznalo_932274
    2008. október 1. 14:52110.

    sztem itt is sok mama viszi mindenhová magával a babáját elejétől kezdve.a meleg nyaraktól eltekintve máskor nem tudom elképzelni, h több órás elmenetel során -pl aki nem parkban sétál vele, mert nincs a közelben-, szóval utcai körülmények közt , v ügyintézésnél mit csinál az ember.v ilyenkor pelus megy rá?

    igazán nagyszerű lehet, h vki ennyire rá tud hangolódni a babájára!

    igazából eddig úgy tudtam, h a szobatisztaság idegrendszeri érettség kérdése.

     

    előzmény:
    Pepinka (99)
    2008-10-01  14:34
  18. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 14:52109.

    Pepinka drága én eddig melletted áltam. Mármint nem az ötleted mellett, hanem az arra való jogod mellett.

    De: Hülyeségeket meg félinformációkat ne írj kérlek, főleg ne szállj vitába ilyen félinformációkkal már szült nőkkel.

    Az én babámat inkubátorba kellett tenni, mert beszorult a szülőcsatornába, leesett a pulzusa és KIHŰLT. lehet, hogy megmentették vele. HA simán született volna, akkor a hasamra teszik és majd csak sokkal később fürdetik meg. Tiszta csapvízben és nem vegyszeresben. És ez nem egy fizetett magánklinika, hanem egy megyei közkórház.

    Ha felétek vegyszerben fürdetik és nem teszik egyből ciire a KOMPLIKÁCIÓ NÉLKÜL SZÜLETETT EGÉSZSÉGES babáka, akkor sürgősen válts kórházat!

    És ne rózsaszín ideológiákat gyártsál a tökéletes szülésről, mert előfordulhat hogy nagy csalódás ér.

     

    előzmény:
    Pepinka (99)
    2008-10-01  14:34
  19. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 14:52108.
    Meg azért az is beszédes, hogy a 100 hozzászólás közt egyetlen egy volt olyan, aki hallott már róla, hogy valaki így csinálja!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948340 (106)
    2008-10-01  14:50
  20. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 14:50107.
    Komolyan érdekelne, hogy pontosan hogy gondolod ezt! Hogy fog kinézni a napotok szerinted?
    előzmény:
    Pepinka (105)
    2008-10-01  14:45
  21. Torolt_felhasznalo_948340
    Torolt_felhasznalo_948340
    2008. október 1. 14:50106.

    Teljesen igazad van, egész más céllal indítottad a topicot, mint amivé fajult... és én is forrongnék a helyedben.

    De ez egy nyilvános fórum, és nem lehet kizárni a magamfajta beledumálókat.

    előzmény:
    Pepinka (105)
    2008-10-01  14:45
  22. 2008. október 1. 14:45105.

    Nem kamuzom. Beraktak már mások is ide linkeket erről. Talán ha beleolvasnál, akkor nem írnál ilyeneket.

    Miért az környezetvédőbb ha te a wc-be eregeted a dolgaidat aztán onnan meg megy a Dunába. Ne legyél már ennyire rövidlátó. Te sohasem pisilteted vagy pisiltetnéd/kakiltatnád meg a gyermeked az erdőben. Akkkor meg te nem láttál gyereket vagy talán nem is voltál gyerek

     

    ----------------------------------------------- --------------------------------------

     

     

    Sokan úgy huhognak itt hogy azt sem tudják miről van szó!!!

    Én nem azért nyitottam ezt a topikot, hogy meggyőzzük egymást, hogy így-vagy úgy a jó. Muszáj volt belemennem, hogy írjak a módszerről, de ezt így nem lehet, ez annál azért összetettebb. És nem is az a célom, hogy népszerűsítsem. Pusztán azért nyitottam a topikot, hogy ha vkinek van tapasztalata akkor megossza másokkal is aki ki szeretné ezt próbálni!

    Én eldöntöttem, hogy kipróbálom, tehát nem az a téma, hogy itt győzködjük egymást. Mindenki tegyen belátása szerint!

    A CÉLOM AZ VOLT, HOGY TAPASZTALATOT CSERÉLJEK AZOKKAL AKIK MÁR PRÓBÁLKOZTAK!

     

     

    előzmény:
    Steffie (55)
    2008-10-01  13:02
  23. 2008. október 1. 14:45104.
    Ha télen eszébe jut pisilni a gyermekednek, mire lerángatod  róla a ruhát, már szét is ázott minden. És még csak a szobában vagyunk! Ha esetleg kivinnéd az utcára, akkor valaki már írta, hgoy mennyi mindent kell leszedni róla. Ez minimálisan 5-10 perc, gyakorlattól függően. Ez alatt régen bepisilt a gyerek.
    előzmény:
    Pepinka (99)
    2008-10-01  14:34
  24. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 14:41103.

    Azt honnan veszed, hogy inkubátorba teszik? Ha betegen, korán született, esetleg. De akkor életet ment. Az egészséges babát nem teszik inkubátorba. A legtöbb helyen pedig egyből odateszik rád, miután megszületett. Utána tényleg megfürdetik (van, ahol csak letörölgetik), de csak felületesen, épp azért, hogy a magzatmáz rajta maradjon (de a vér pl. lejöjjön).

    Te otthon nem ugyanolyan jó kis vegyszeres vízben fogod fürdetni? Vagy vödörrel hozod a forrásról?

    előzmény:
    Pepinka (99)
    2008-10-01  14:34
  25. 2008. október 1. 14:39101.

    Az egészséges újszülöttet nem teszik inkubátorba, rosszul vagy informálva.

    Hogy kell-e a fórdés, vagy nem...háát, ördög tudja. A természeti népek és az állatok sem fürdenek, én mégis jobban örülök a metrón, ha fürdött utastárs huppan mellém.

    előzmény:
    Pepinka (99)
    2008-10-01  14:34

Címlap

top