Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 kg felettiek klubja

nattine
Létrehozva: 2008. október 13. 09:47

Sziasztok!

 

Tudom, hogy ezer fogyis topik van már, de azért még próbálkozom. Egyrészt - és ezt is sokan írták már - nagyon nehéz bekapcsolódni egy összeszokott társaságba. Másrészt úgy érzem, hogy más problémákkal küzd az, akinek 5-10 kilótól kell megszabadulnia, és megint más, ha 30-40, vagy akár több kiló a súlyfelesleg. Pl. nem lehet ugyanazt mozogni, mert akár árthat is.

 

Ezért szerettel várom azokat, akik csatlakozni szeretnének.

  1. 2009. január 27. 10:40426.

    Szia!

    Mi van veled? Eltűntél kicsit!

    Hétvége hogy telt?

    előzmény:
    Cicamic (416)
    2009-01-20  15:24
  2. 2009. január 27. 10:39425.

    Gratutálok, igazán szép eredmény!

    Remélem, a folytatás is ilyen lesz, ez erőt ad mindannyiunknak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472802 (423)
    2009-01-26  23:01
  3. 2009. január 27. 10:38424.

    Szia!

    Nem jutottam a géphez tegnap, az anyuéknál voltunk a gyerekekkel. Egy kis kikapcsolódás. Anyu egyébként elég jól viseli a megpróbáltatásokat, szerencsére.

     

    A hétvégén itthon voltunk, semmi különös. Délelőtt főzés, takarítás, délután a kölkökkel játszottunk. Pihenős hétvége volt.

     

    Ami a fogyókúrát illeti, most tartok - 3,6 kg-nál. De ebben benne van, hogy szombaton kínait főztem, számolatlanul, valószínűleg rendesen túlléptem a pontjaimat. Vasárnap meg anyósom főzött, töltött dagadót. Ez egy híres diétás étel . A hétvégék mindig problémásak. Na mindegy, azért megyeget ez lefele, nem is kell, hogy sokkal gyorsabb legyen, végülis eszem én mindent, amit akarok, max. kevesebbet. Ha nagyon szenvednék, azt úgyse tudnám hónapokig tartani. Úgyhogy elvagyok ezzel. A pont-táblázat már majdnem kész van, majd elküldöm, ha érdekel. 

     

    Próbálj meg azért egy kicsit változatosabban enni. Ez nem túl egészséges, amit csinálsz! Meg olvastad, amit küldtem, hogy ha túl keveset eszel, raktározni kezd a szervezet, és akkor úgy lelassul az anyagcseréd, hogy egy fél kiflitől is hízni fogsz. Jó, ez persze sarkítva van, de valahogy így működik a dolog. De azért nagyon örülök, hogy neked is mennek le a kilóid!

     

    Nem kaptam meg priviben azt a hosszú levelet, amit említettél, ha lesz időd, kedved próbáld meg még egyszer. Vagy e-mailben.

     

    Addig is, puszi

    Natti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (422)
    2009-01-23  15:57
  4. Torolt_felhasznalo_472802
    Torolt_felhasznalo_472802
    2009. január 26. 23:01423.

    Sziasztok Csajszik!

     

     

    Köszi a bíztatást Mindenkinek.

     

    Megint nem nagyon jutok ide, viszont ma nagyon büszke vagyok, gondoltam megírom nektek lelkesítőnek.

    Úgy néz ki, van azért értelme ezt a módszert választani.

    Én is 1200 kalóriát próbálom tartani (ami nem mindig jön össze)

    A diétát én január 7-én kezdtem. Az első hivatalos mérés 13-án volt.

    Ma voltam megint a dietetikus rendelésen, 13 nap alatt pont 4 kg-ot fogytam, amire nagyon büszke vagyok.

    2 hét múlva megyek megint, remélem nem áll meg most nagyon a fogyás, bár a nagy örömre ma kb 1 órát bicikliztem

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2009. január 23. 15:57422.

    Szia!

     

    Hát sajnos igazad van, tényleg orális fixációm van. Megeszeeeem a boldogság-hormonokat, ha már... 

     

    De ma azért már jobb a kedvem. Próbálom máshonnan megközelíteni a dolgokat. Telis tele vagyok szép emlékekkel :)

    Meg hát újra megtaláltam azt a férfit, akit igazán tudok önmagáért szeretni... és szeret.  Az is valami...

     

    Nincs ezzel semmi gond. Szeretni ezután is fogom...meg biztosan tudom, hog ő is...  Az élet homokvár a szeretet megmarad. :) A birtokviszony úgyis nem sajátom.

    Az egy-ség látszólag nem jött össze, hát ... ez van, sajnos. Annyira hiányzik.

    Lehet, hogy kevés telik tőlem.

     

    De hát azért még semmi nincsen totálisan elveszve, merthogy okostojások azt mondják, hogy semmi nincs pontosan úgy, mint ahogy gondoljuk. Még a tudatalattinkból előhívott dolgok sem pontosan úgy vannak..., tehát van remény.  

     

    Kajával kapcsolatban az a vicces, hogy nem is akarok már mást enni. Rájöttem, hogy ez az egész kaja mizéria tök felesleges. Péntek van és az elmúlt 5 napban kb. 800 forintból kijöttem. Még ennyi sem kellett volna, ha olcsóbb kenyeret veszek.  Fura, nem? Egész hétre 2 zacsi kenyér (tönköly, rozs) , 5 graprefruit (Corában 250 kilója), tea, kávé munkahelyi repi-költség terhére.

    Hogy én eddig mennyit agyaltam mindíg, hogy a "fizetésemet" hogyan osszam be, meg mikor mit egyek.  De hát ez nem is bonyolult.

     

    Reggel mázsálkodtam, 101 voltam. Remélem a jövő héten újra 100 alatt leszek.

    Kollégám alma-kúrába kezd hétfőtől, lehet, hogy csatlakozom hozzá. Nem árt egy kis változatosság. Szót fogadok Neked... vitamin :)

     

    Engem az időjárás nem nagyon szokott felzaklatni, szerenécsre ált. suliban tök jó fej igazgatónk volt, minden szombaton jártam vele kirándulni, kék-túra, úgyhogy az időjárással nincs gondom.

     

    Mondjuk a multkor   amikor a legjobban zuhogott, esernyő nélkül kiálltam a Margit-híd közepére,  néztem a vizet... szép volt. Még a szemem is alig tudtam kinyitni, az eső annyira vagdosott. Nagy program volt. Aztán meg Artúr (mosógépünk, a főkomornyik) egész este moshatott. Fohászkodtam, mintha muszáj lett volna, mert az ilyesmit akkor a legjobb, ha jól esik :)

     

    A lányom tényleg jó fej. Nagyobb ajándékot kaptam vele, mint amit megérdemlek. Vízöntő a szentem. Sok vidámsággal, barátsággal, meg hatalmas szabadság-vággyal. Meg szerencsére igazságszerető és elfogadó, meg megoldás orientált.  Nagy tanító. :)

    Gyermekeink a mi mestereink, vagy nem?

     

    Nem a kettecskén nehéz, mert mind a ketten elég autonóm személyiségek vagyunk, talán jobb így élni, mint látszat boldogságban, csak a megtartással van gondom.

     

    Szerintem megtartani a világon a legnehezebb dolog.

    Aztán mivel sokminden kipörgött körülöttem,  egy kicsit már emiatt parázom, aztán ezért lehet, hogy a dolgokat túl komolyan veszem, meg gyorsabban akarom, mint kellene, merthogy mindig azt hiszem, hogy nekem nincs időm. Van a ma, a  holnap, a holnapután ... talán és aztán nálam gondolkodásban a soha többé jön soron. Ezen kellene valahogy változtatni, csak hát...

    Ha ez sikerülne, talán minden könnyebben menne.

     

    Szoktunk tekeregni, de egész héten késő estig sportol, úgyhogy ő hétvégén már nagyon-nagyon fáradt, nem annyira örül a  hosszú utazásoknak, mert hétközben naponta ő is 40 km-t utazik, alig várja már, hogy punnyadhasson egy kicsit. De majd azért valamit kitalálok. Mozi az két hete volt, majd februárban megyünk, már megdumáltuk.

     

    Lehet, hogy ma este lemegyek futni, vagy vasárnap reggel, míg alszik lemegyek usziba, az van Csillaghegyen... vele meg majd játszom, úgyis annak örül a legjobban.

     

     Ja, tényleg, benne van a top-12-ben, előbb nyomtattam ranglistát, nyolcadiiiiiiik :)))) Nyakunkon vannak megint a versenyek, úgyhogy a punnyadós hétvégéknek búcsút inthetünk.

     

    Ti csináltok valamit a hétvégén, kitaláltál valami jó kis programot?

    Mi van a pontozós módszereddel? Tényleg, hogy állsz a fogyókúráddal? Azért írhatnál többet... beteg volt a főnököm, többet nézegettelek... de soxor hiába... tudom, az internet válóoook :)

     

    Sok-sok puszi Nektek és nagyon szép hétvégét kívánok. 

     

    Legközelebbre majd moderálom magam... talán...

     

    Puszi!

    Töpis

     

    előzmény:
    nattine (421)
    2009-01-23  13:49
  6. 2009. január 23. 13:49421.

    Szia!

     

    Dehogy rugdoslak, Isten ments! Csak azért akartalak, mert hogy úgy nem állt rá a kedved a fogyókúrára az ünnepek után, pedig előtte Te voltál a húzóerő! De sajnos tudom, hogy a bánat - pláne, ha szerelmi - a legjobb fogyókúra. Azért egyél valamit. Ha mást nem, hát vitamint.

     

    Nagyszerű lehet a lányod, ha ennyire megért Téged! Nehéz lehet nektek így kettecskén. 

     

    Mocsok idő lesz a hétvégén, de azért menjetek el egy moziba ketten, nem? Vagy nem szoktatok? Kimozdulnál Te is.

     

    Jó hétvégét! 

    Puszi

    Natti  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (419)
    2009-01-22  18:39
  7. Torolt_felhasznalo_308684
    Torolt_felhasznalo_308684
    2009. január 23. 11:26420.

    igen eszek 1200-1300 cal. között, de nincs az a farkas éhségem.

     

    lassan megy de 30 évig gyüjtöttem, 30 hét alatt ha leadaom az super 

     

    lesz. egy fogyokurás tablatta hatóanyaga egy az egyben ezt tartalmazza 

     

    csak tizszeres árat kérnek el. ez 790ft 60 db olajkapszula, napi 2x1 kell 

     

    csak. a böröm is széppé vagyis még szebbé teszi.

    előzmény:
    nattine (366)
    2009-01-05  13:11
  8. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2009. január 22. 18:39419.

    Hát szia TE!

     

    Jó, igyekszem nem csinálni, de hát nagyon nem megy. Egy iciri-piciri-két tényleg magam alatt vagyok, egészen a béka fenekének az alja alatt két kilóméterrel. Azért csak ne kímélgessél, rugdaljál csak nyugodtan, mert nem vagyokénvattacukorkirálylány, meg a tutujgatásban sem hiszek. Bírni köllene a valóságot. Padlónak meg az aljátisnemlátom, úgyhogy bántizzál nyugodtan, nem is a padlón fekszem.

     

    A lányom jól elvisel engem. Szerencsére az együttlét és az autonómia aránya a kapcsolatunkban jól működik. Tudja, hogy nagy a szabadságvágyam, mint ahogy az övé is. Nem állítom, hogy túlzottan jól esik neki, de azért megérti, meg tiszteletben tartja. Tudja, hogy mi a bajom. Ő is szeretné. Megért, meg vár és körbeszeret. :) Jééé, mosolygok. Tulajdonképpen végtlenül boldog és végtelenül szomorú vagyok... egyszerre... Most ez a pohár félig tele van, vagy félig üres?

     

    Remélem Weletek minden OK és jól alakulnak körülötted a dolgok.

    Tegnap de. hogyan voltál? Sokat gomboltam Rád. Úgy nyolctol kettőig....

     

    Sok-sok puszi!

    Töpis

    előzmény:
    nattine (412)
    2009-01-20  14:24
  9. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2009. január 22. 18:22418.

    Szia!

     

    Kitartok! Párommal nincs gond, csak az élettel. Kacskaringósan bonyolult. Soha se nem jók a körülmények... vagy én vagyok mindig rosszkor rossz helyen, vagy izé... már néha magam sem értem. Majd egyszer, talán, valamikor elmondom, de most még nagyon fájik... nem akarom ide kitenni... majd csak megoldom.

     

    Úgy látszik szaturnuszi áthaladás lehet, hogy senki nem alszik. Majd gombolok Rátok, ha ma éjjel is csak a csillagokat bámulom. Bár már kezdek kimerülniiiiii iiii iii ii i , .

     

    Fogacskákkal kapcsolatban majd megkérdezem a főnökömet, hogy ő hova ment, meg mit csinált, mert neki is elkezdtek potyogni, de aztán valahogy a csontfogait visszaimplantálták... Most beteg, de ha jön, kifaggatom Neked.

    Elméletileg nadiban március végén tanulom a csontost. Még nem tudom, mit fogok tudni, de ha lesz rá lehetőség, jelzem feléd és talán megoldódhat a gondod. Majd azért ápr. elején kérdezz rá. :)

     

    Zöld teával kapcsolatban, igazán nem is tudom, hogy szeretem-e. Talán nincs is íze. Most vegyeset iszom, van benne mentás, meg jázminos... de nekem olyan egykutyafüle. Viszont képzeljétek el, megint fogytam egy kilót :))) legalább.

    Elég vicces. Két kollégám diétázik, meg konditerem, én meg egész nap eszem a teás kenyerem... aztán meg meglepődésemre fogyok.

    Egy kicsit azért csalok. Frissen facsart graprefruit-lével felváltva fekete-kávét iszom. Nekem már úgyis mindegy. Vagy nem?

     

    Remélem Weletek minden oké és jó a kedvetek. Ha már nagyonnnnem bírtok elviselni, szóljatok.

     

    Sok-sok-sok puszi!

    Töpis

     

    előzmény:
    Cicamic (411)
    2009-01-20  10:47
  10. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2009. január 22. 18:05417.

    Szia!

     

    Gratula Neked is, örülök, hogy írsz és  jóóó sokat, jó hogy újra itt vagy. :)))

     

    Minden elismerésem a Tiéd, hogy van kitartásod számolgatni a kalóriákat. Szorítok, hogy 26.-án a mérleg felvidítson :)

     

    Has- és emlőplasztikával kapcs. olvastam, hogy nagy mértékű fogyásnál az OEP támogatja, de ahhoz már extrém kövérség kell. Ezt a regisztrációt hallottad valahol? ... vagy esetleg elég ha a háziorvostól visz az ember egy igazolást?

     

    Korábban nézegettem én is a plasztik sebészeket, elvileg a Honvédba mehetnék, egy volt kolléganőmnek gyönyörűen megcsinálták ott a pociját. Két mérettel kisebb nadrágot hord azóta, meg olyan szép lett a köldöke is, hogy nem is hittem el, hogy ahhoz is hozzányúltak.

     

    Szent Imrében Jósvayt sokan dícsérik, de én a képeket elnézve inkább Kelemenhez mennék, aki a margitszigeti Aura Klinikán is dolgozik gyönyörű )-ket csinál. Tényleg, szépet, mintha körzővel húzta volna és az ember pocakja nevet.

    Nekem nem igazán tetszenek, amiket a bikini vonalba tesznek, meg szerintem az ott nem szellőzik tökéletesen, meg abból a fajtából sok lyukas zsírelhalásost láttam. Sajna már 170 vagy 270 körül van a műtét ára, erre már pontosan nem emlékszem. Ha valaki menne, azért meséljetek :)))

     

    Nagyon sok kitartást és vidámságot Neked!

     

    Pusz!

    Töpis

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472802 (408)
    2009-01-18  15:04
  11. 2009. január 20. 15:24416.

    Ők is jönnek mellénk-fölénk-ránk feküdni éjjel nagy dorombolással.

    Különben mind az 5-t imitt-amott az utcán kidobva, picikének gyűjtöttük be. Sőt, az utolsó 2-t már házhoz hozták. Lépcsőházhoz.

    bizots gondolta, valkinek megesik a szíve. Nem volt más jelntkeztő-most már azt mondom, hála Istennek

    előzmény:
    nattine (415)
    2009-01-20  15:18
  12. 2009. január 20. 15:18415.
    5 cica, nem semmi! Nálunk ez az egy szerencsétlen is nagyon háttérbe szorult, mióta gyerekek vannak. Régen még az ágyunkban aludt, de aztán az első terhességem vetéléssel végződött, és a doki szerint akár a macska is lehetett a "bűnös". Úgyhogy azóta nem jöhet fel a felső szintre (csak amikor felszökik ).
    előzmény:
    Cicamic (414)
    2009-01-20  15:05
  13. 2009. január 20. 15:05414.

    szia! 5 cica, 1 tengerimalac és korral sajnos előkerülő gogínysorvadás. MAx. lassítani lehet ecsetelés, sok C vitamin, immunerősítő - aztán jön a protkó. HA lenne miből

     

    Én Marci cicám 12 éves lesz, Berci 10, Cili 6, ifjoncok 3. És imádom őket

    előzmény:
    nattine (413)
    2009-01-20  14:27
  14. 2009. január 20. 14:27413.

    Szia!
    Lehet, hogy tél végi depiben vagyunk mindannyian?

    Mitől mozognak a fogaid? Csak úgy elkezdtek mozogni? Nem is hallottam még ilyet. Legalábbis 8-10 éves kor felett nem

     

    Hány cicád van? Nekünk csak egy, de nagyon elkezdett öregedni szegény (már 10 éves elmúlt), szemtelenedik, meg koszol. Mintha már nem mosakodna annyit, van ilyen?

     

     

    előzmény:
    Cicamic (411)
    2009-01-20  10:47
  15. 2009. január 20. 14:24412.

    Szia!

     

    Ne csináld már! Olyan gyászos hangulatú lett a leveled! Tényleg ennyire magad alatt vagy? Pedig épp ma reggel gondoltam rád, hogy majd jól fenéken billentelek, az még az ősszel nekem is milyen sokat segített, amikor kezdtem elhagyni magam. De hát nem rúgok bele valakibe, aki a padlón fekszik.

    Ami a pasit illeti, tudtad, hogy ez nem lesz egy egyszerű menet. Meg hogy talán nem is most oldódik meg, hanem sokkal később. Tudom, ez hülyeség, meg ki akar éveket várni, hogy valami megoldódjon, aminek most kellene, de a körülményeken nem tudsz változtatni. Egyenlőre. És nem sok ráhatásod van a döntésre, azt hiszem.

     

    A január nálunk is a spórolás jegyében telik. Valahogy minden januárban ez van. Meg már egy ideje gyedet sem kapok, csak gyest, ezt is megérezzük. De majd csak lesz ez jobb is, nem?

     

    Lányod hogy viseli, hogy nem érzed jól magad? Próbál vigasztalni, vagy inkább visszahúzódik?

     

    A módszeremet majd leírom, éppen szerkesztek egy táblázatot, majd elküldöm neked, ha kész lesz.

     

    Puszi

    Natti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (410)
    2009-01-20  08:48
  16. 2009. január 20. 10:47411.

    NEked is puszi! Tarts ki, majd rendejön minden! Mi a gond a pároddal? ha publikus.

    sok okom nekem sincs örömködni. Az összes fogam mozog alu, melyik mennyire. El nem tudom képzelni, hogy lesz pénzünk csináltatni. Férjem dettó

    Aludni én sem tudok, ma is 3-tól ébren vagyok. Cicáim is tiszta dinkák voltak éjjel. A frontra fogom, jobb híján

    szereted a zöld teát? én is azt iszom, a citromos elviselhető, de a netúr Tesco

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (410)
    2009-01-20  08:48
  17. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2009. január 20. 08:48410.

    Sziasztok!!!!

     

    A rossz kedv oka a bizonytalanság, meg nem túl jól alakulnak a párkapcsolati dolgaim... meg beesett egy-két peres ügy is. Úgyhogy a tv előtt punnyadás a gondolatok elterélését szolgálja, de hajnalonta még mindig vergődök, úgy fél kettőtől fél hatig. :) Ma is, meg egy kis szívtájéki szorítás, amolyan pánik-roham.... he-he-he. Most a könyvekhez nincs türelmem :(

    A csoda programokról csak álmodoztam, a héten kenyéren és vizen élek (ződ teán), sok más lehetőségem amúgy sem lenne, ebben a hónapban beesett minden, ami csak jöhetett... utolért a gazdasági válság.

     

    Ja, és fogytam tegnapról mára egy kilót :)))))) legalább :)

     

    A 3 kiló fogyáshoz nagy gratula!!!! Nagyon-nagyon örülök neki. A módszered érdekel :)

     

    Sajnálom, hogy neked sincs különösebben jó kedved. Az elmúlt két hét nekem is padló volt, alig tudtam a hajamnál fogva kirángatni magamat. Minden annyira kilátástalan és szürke volt. Én is szívesebben voltam a lányomtól külön, mondjuk tényleg rossz volt. De hát az ember nem játszhatja meg magát, sajnos ilyen is van. A kiabálás az nem jó, mi is utálnánk. Látod, a párod nem vigasztalt meg és neked is fáj, hogy úgy érzed nem szeret. Hát még a gyerekenek, akiknek mi vagyunk az istenek :) Ne bántizzad őket :)

    Pároddal beszélni kellene, mert a ki nem mondott problémák hamar tengerikigyókká válnak. Olyan nehéz eltalálni az aránymértéket, hogy az ember ne kommunikálja alul a dolgokat. Meg hát a pasik néha nem is fogják, hogy milyen nehéz a gyerekekkel otthon lenni, meg hogy a nőnek lelke van :)

     

    Most dolgizni kell  mennem, mert helyzet van, majd gyüvök.

     

    Neked és Cicamicnek is sok-sok puszi!

     

    Töpis

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    nattine (404)
    2009-01-16  14:02
  18. 2009. január 19. 15:07409.

    Szia!

     

    Amiket írtál, igazán jók. Mármint ez az egészséges fogyási lehetőség. A számolásba meg biztosan hamar bele fogsz jönni.

    Jó, hogy ilyen megértő háziorvosod van, az enyém magasról tesz rám, kértem már beutalót pl. hormonális kivizsgálásra, de kidumálta magát, hogy miért nem kell ez nekem...

     

    A korrekciós műtétről nem tudok semmit. Ha esetleg valamit megtudsz, én is kíváncsi lennék rá. Esetleg ha indítanál a témában egy topicot? Hátha valaki tud róla valamit.

     

    További sok sikert!

    Szia

    Nattine

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472802 (408)
    2009-01-18  15:04
  19. Torolt_felhasznalo_472802
    Torolt_felhasznalo_472802
    2009. január 18. 15:04408.

    Sziasztok Csajok!!

     

    Gratulálok a fogyásokhoz!!!

    Ügyesek vagytok!!

     

    Ne haragudjatok, de nagyon ritkán jutok a géphez, de most válaszolok is, meg el is árasztalak titeket olvasni valóval.

     

    Nekem is lassan osonnak le a kilók, szerencsére.

     

    Az előadás:

    Az előadás igazából cukorbetegeknek tartott fejtágítás.

    Mit , mivel, mennyit ehetnek, 160 g Ch címén. Mit szabad, mit tilos, stb. A kalória kiszámlálásáról, ételekről, szénhidrát számításról, glikémiás indexről, stb volt szó.Napi 5x evés, de mikor mennyi lassan, gyorsan felszívódó szénhidrát.

    Evési naplót is kell vezetni.

     

    Erre kértem beutalót a házi órvostól , mivel nem vagyok cukorbeteg, de csak ilyen beutalóval lehet bemenni a dietetikushoz , és én mindenképp szerettem volna egy dietetikust ellenőrzésként a fogyihoz, aki segít összeállítan 1200-1500 kcal-os diétát.

     

    Ti mit tudtok arról, hogy ha regisztálom magam, hogy mennyiről fogyok, adott mennyiségre, akkor az OEP fizeti az esetleges korrekciós műtétet.(ezt még nem tudom biztosan,csak hallottam, majd a héten a háziorvost is megkérdezem)

     

    Rengeteg időmet vesz igénybe az evési napló vezetése, de ha valakit érdekel, szívesen megosztom vele.

    Minden kajának ki kell számítani a kalória értékét, miből mennyit ehetek, a dietetikus meg megnézi, és jól kihúz minden nem oda illőt

     

    26-án újra megyek ellenőrzésre, remélem jó sok kg lemegy addígra.

     

    Mint minden fogyizó én is türelmetlen és feszült vagyok sokszor, viszont még mindig kitart a húzóerőm, és elég az indító elhatározásra gondolni, és leteszem a kaját.

    (mellesleg kivételesen ezzel a fogyival nem vagyok baromi éhes, simán ki tudom hagyni a nagy evéseket.)

     

    Hát csajok, szurkolok mindenkiért, hogy kitartson!!

     

     

    Ne csüggedjetek, majd túljutunk a nehezén.

     

    Nyárra megváltoztathatjuk a topic nevét véznákra.

     

    A problémák megoldásához kitartást mindenkinek!!

     

    Üdv:

     

    Andi 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. január 16. 14:51407.

    Köszi!

    Jó hétvégét neked!

    előzmény:
    Cicamic (406)
    2009-01-16  14:23
  21. 2009. január 16. 14:23406.
    És gratula a 3 kg-hoz!
    előzmény:
    Cicamic (405)
    2009-01-16  14:20
  22. 2009. január 16. 14:20405.

    Fel a fejjel! Ez csak télvégi depi!

    A férfiak beleérző képessége nem a legnagyobb, gyerek meg biztosan tudja, szereti őt az anyuci!

    előzmény:
    nattine (404)
    2009-01-16  14:02
  23. 2009. január 16. 14:02404.

    Szia!

     

    Miért van rossz kedved? Egy eldöntetlen helyzet miatt? Vagy valami más?

    Ne aludj a tv előtt, az nem pihentető. Úgysincs semmi értelmes műsor. Olvass inkább valami jó könyvet!

    És ne kapaszkodja holmi 13 napos csoda-programokba.Hallottam  már erről, bár nem tudom, pontosan miről van szó, de az ilyen programok kizárólag arra jók, hogy végigszenvedjed, aztán szépen lassan, vagy gyorsan visszaszedjél minden egyes dekát. Vagy többet.

     

    Ami engem illet, már 3 kg-nál tartok! Miután a hoxa fórumon megint sikeresen egymásnak ugrottak az amerikai és az európai WW hívők, úgy döntöttem, az európait követem. Ha érdekel, leírom részletesen. Már tudom, milyen sütikre gondolsz. Igen, láttam én, hogy lehet rendelni, de én nem szeretem az ilyen kész sütiket. Sütök én magam. Ebbe a rendszerbe minden kaja beilleszthető, csak számolni kell. Kicsit olyan, mint a kalóriaszámolás, de egyszerűbb annál. Nem számolom előre ki, hogy másnap mit eszem, hanem mindig, amit megkívánok, megeszem (nyilván kis mennyiségeket), és hozzáadom az aznapi pontjaimhoz. Így előfordul, hogy estére alig marad már pontom (mint tegnap pl.), de akkor eszem például salátát 0 pontért.

    Nekem nem fekszik a 90 napos, de szívesen támogatlak, ha belevágsz! Valahogy az a rengeteg gyümölcsöt nem bírja a gyomrom. De biztosan nagyon hasznos, sok sikertörténetet hallottam már róla.

     

    Amúgy nekem sincs valami fényes hangulatom mostanában. Talán az időjárás? Nincs türelmem a gyerekekhez, állandóan kiabálok velük, játszani meg pláne. Valahogy nem áll rá az agyam, hogy szépen kikapcsolódva, teljes erőbedobással a játékra koncentráljak. Fáraszt. Tegnapelőtt meg is kérdezte a nagyfiam, hogy őt nem szeretem-e, mert vele nem játszom . Pedig ott ültem velük a szőnyegen, csak éppen a gondolataim voltak egészen máshol. Meg a férjemmel sem vagyunk jóban mostanában. Gondoltam, majd egy kicsit megvigasztal, hogy leestem a lépcsőn, de semmi. Aztán amikor szóvá tettem, nem értette, mi bajom van. Úgy vágytam rá, hogy átölel, vagy valami, de nem. Aztán meg csodálkozik, hogy máshoz nincs kedvem.

    Na tessék, kellett neked kérdezni, hogy hogy vagyok!

     

    Puszi

    Natti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (402)
    2009-01-16  11:54
  24. 2009. január 16. 12:45403.

    NE félj, van még bőven belőlem))))

    Mi a gond? MAgán? Meló?

    A Tv-t tessék kikapcsolni, és aludni menni! Én hidegfrontnál szoktam virrasztani. Csodálom, hogy az éjjel aludtam. Igaz, előtte 2x nem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (402)
    2009-01-16  11:54
  25. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2009. január 16. 11:54402.

    Szia!

     

    TEEEEEE, vigyázz magatokra. Azért örülök, hogy az ijedtségen kívül nem lett semmi bajotok. Úgy látszik nem csak az utak csúszósak.

     

    Nézegettelek Titeket, de láttam, hogy Ti sem igazán írtok, meg elég rossz kedvem volt. Már napok óta annyira rosszul alszom, mert nem kapcsolom ki a tévét, meg nem állítom be az időkapcsolót, aztán meg úgy fél három  körül fogom agyilag, hogy mi a bajom. Meg hát valahogy sok lett a gondom is :(

     

    Próbálkozom a fogyival, de estére annyira nyűgös vagyok, hogy bekajálok. Sajna. De én is most nyomtattam egy csoda programot, 13 nap alatt állítólag nyolc-tíz kiló. Hát, ebből a hónapból már két hetet ellógtam, lehet, hogy hétfőtől bepróbálkozom vele, mert májusra 80 kiló leszek :)))) 

     

    Nézegettem a pontos módszeredet és akkor találtam progiba illetszehető sütiket. Te nem láttad ezeket? Módszeredbe illeszthető SÜTIIIIIK!!!! Rendelni is lehet őket. :)

    Tényleg, a fogyiddal hogy állsz? Nem írunk jövő héttől róla minden nap, hogy egy kicsit toljuk, húzzuk egymást? Vagy nincs kedved kipróbálni a 90 napost, mert amíg mi itt bohóckodunk, Cicamic teljesen elfogy. Lehet, hogy példát kéne vennünk róla.

     

    Fogyitól függetlenül mi van Weled?

     

     

    Sok puszi!

    Töpis

    előzmény:
    nattine (399)
    2009-01-16  09:38

Címlap

top