Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egészséges életmód?Hogyan?

Torolt_felhasznalo_915162
Torolt_felhasznalo_915162
Létrehozva: 2008. november 15. 21:49

Sziasztok!

 

Mivel engem nagyon érdekel az egészséges életmód témája, egészség megőrzése, kialakítása stb, ezért kíváncsi lennék, hogy Ti hogyan vélekedtek róla.

 

- Szerintetek mit takar az egészséges életmód?

- Hogyan érdemes neki kezdeni a kialakításának?

 

Szokták mondani, hogy az életed és az egészséges életmód olyan mint egy nagy torta és a különböző szeleteknek egyensúlyba kell lenni (érzelmek, munka és szórakozás, kommunikáció, mozgás stbstb).

 

- Szerinted melyik az a "szelet" amivel kezdeni kell az egészséges életmód kialakítását? 

 

- Próbálkoztál már vele úgy igazából, hogy változtass az életmódodon, tudatosan, vagy csak egy-két diétás tippet fogadsz meg, meg eljársz futni kétszer mert az egészséges? :)

 

Hátha kicsit el tudunk csevegni a különböző "életmód felfogásokról" ;)

  1. Torolt_felhasznalo_915162
    Torolt_felhasznalo_915162
    2009. Április 29. 11:3553.

    Közben eszembe jutott még valami...Lehet új topic-ot kéne nyitni neki, de hátha itt is elég. Nektek mivel van a legnagyobb problémátok ha egészséges életmódra kerül a szó? Mármint milyen területtel?

     

    -táplálkozás?

    -sportolás ?

    - munkahely és magánélet egyensúlya?

    - kevés lazítás sok stressz?

    - pozitív gondolkodás elsajátítása?

    - érzelmek kezelése?

    - kommunikáció, párkapcsolatok kezelése?

    - célok megtalálása és elérése?

     

    ilyesmikre gondolok :) Nekem leginkább a türelem gyakorlásával és stressz visszaszorításával voltak problémáim. Hamar lettem türelmetlen, sokat stresszeltem---> neeeem egészséges... Valamint időbeosztási problémák--> mindig túl vállaltam magam, állandó rohanás, megint sok stressz.

    Érdekes módon állandó sportolás és egészségesebb táplálkozás kialakításával nem voltak gondjaim, viszonylag hamar hozzászoktam az ezekkel kapcsolatos új szokásokhoz. Ez már csak azért is jó volt, mert a sport nagyszerű a stresszoldásra.

    Ti hogy vagytok vele? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_915162
    Torolt_felhasznalo_915162
    2009. Április 29. 11:1152.

    Gratulálok! Egyébként nagyon jó példát adsz arra, hogy az egészséges életmód kialakítását nem kell siettetni.

    Én azt tapasztaltam, hogy amikor elkezdesz dolgozni egy egészségesebb életmód kialakításán, akkor hirtelen ki kell lépned a "komfort-zónádból", el kell járni sportolni, oda kell figyelni, hogy mit eszel, pozitív gondolkodás stb. és ha mindent egyszerre akarsz, akkor a sok új szokás felvétele hirtelen nehéz lesz, aztán abba hagyod a próbálkozást és minden marad a régiben :)

     

    A bicajozás egyébként jó dolog, én is imádom. Nem feltétlenül túrázni, csak el menni tekerni egyet amikor süt a nap, jó idő van. Tök jó kikapcsolódás.  Más sportokat is szeretsz? Én nagyon szeretek még teniszezni jó időben.

    előzmény:
    lhasza (50)
    2009-04-22  19:41

Címlap

top