Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Otthonszülés!

Rencuska
Létrehozva: 2004. január 3. 16:56
Sziasztok!!

Szeretnék beszélgetni olyan babát várókkal, akik otthonszülést terveznek!
  1. 2008. július 28. 21:579277.

    Sziasztok Lányok!

     

    Segítség kellene!

     

    Keresek Pesten egy nagyon jó UH diagnosztát (így kell írni?). Fontos, hogy miután megcsinálta az UH-t, akkor nagyon pontosan elemezze ki. Kicsit sürgős a dolog, holnap mennek Pestre azok, akiknek szüksége van rá.

     

    Előre is nagyon köszönöm!

     

    (Igyekszem sűrűn visszanézni, csak sajnos bekrepált a gépem, dokinál van, ez pedig egy kölcsön laptop, eléggé nehézekes rajta a net.)

     

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. július 28. 21:489276.

    Egyáltalán nem vagy hisztis!

    Azért valami fogalmam van arról, hogy mennyire szeretnél természetes úton szülni

    Kovács dokit nem ismerem, én csak a születéshetés cikket olvastam róla. Csak egy tipp volt, és ha már utánanéztél akkor kipipálva.

     

     

    Miért mentegetőzöl a szopi vége miatt? Tudod te, hogy mi a jó a babáidnak és neked, nyilván megfontoltan döntöttél.

    Egyébként meg, ahogy elnézem a fiaimat, egy szülő nem is adhat nagyobb ajándékot, mint egy kistestvér.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9270)
    2008-07-28  14:31
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 28. 16:349275.
    Nincs mit, remélem, hogy itt is karakán doki lesz, mint ahogy nálam se ijedt meg a saját árnyékától.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9274)
    2008-07-28  16:22
  4. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 28. 16:229274.

    jajdejó, köszi!!!!!!!

    :) 

    előzmény:
    Zeldácska (9273)
    2008-07-28  16:15
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 28. 16:159273.
    De megyek, az aug. 4-i héten és meg tudom neked kérdezni. Úgyis a Streptococcushoz a mintát ő fogja levenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9270)
    2008-07-28  14:31
  6. 2008. július 28. 15:019272.
    Bocsánat, hogy idetolakodom. A Szent Imrében sokszor vállalnak nagy kockázatot a természetes szüléssel. Tapasztaltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9270)
    2008-07-28  14:31
  7. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 28. 14:349271.

    nekem a pár hét is sok. már elválasztottam egyébként teljesen, a szívem megszakadt bele, de ez van. amióta először láttam hogy gond van, nem tettem mellre.

    mindenki a szívére teheti a kezét, mit tett volna hasonló helyzetben. alig hiszem hogy sokan vígan szoptattak volna tovább........

    .............. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285213 (9268)
    2008-07-26  00:11
  8. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 28. 14:319270.

    Judittka, tényleg?? egész másokat hallok onnan... basszuskulcs...

     van doki, aki istvános és Ági dícsérte, de nála halt meg már baba császár utáni szülésnél hegszétválás miatt. ez valahogy nekem rossz ómen, nem is akarom megkérdezni, vállalna-e.

    egyébként pedig a szentimrés Bálint dokikat ajánlja, az egyiküket szülésznő is ajánlotta az imréből. vele 5.-én tudok beszélni...

     

    Kovács dokinál szült egy kedves barátnőm húga júniusban. a babának szívritmuszavara volt, emiatt benn kellett feküdnie. végül a szonográfus véleménye jónak bizonyult, egészségesen született meg a kicsi és rendes úton, de a doki csak 3-4 naponta nézett rá a kismamára a kórházi tartózkodás alatt... nekem nagyon úgy jött le, hogy se információt nem kaptak eleget, törődést meg pláne nem. ez nekem nagyon nem szimpatikus :( egyébként már ő is szentimrés. 

    tudom, rigolyás vagyok, csípőből tüzelek vissza, de már jó ideje informálódom :/ 

     

    istvános infó jöhet még, ha olyat tudtok, akinek uh is van a magánrendelőjében, mert az ambulanciára csak végszükség esetén teszem be a lábam.

     

    Zeldácska, köszi a tippet, megfontolom. valamikor mostanában nem mész hozzá, megkérdezni mi a véleménye a vbac-ról?

    annyi pénz a világon nincs, hogy mindenkihez elmenjek pofavizitre, és mégis nagyon megbízható infó kellene.

    bocs a rigolyáimért lányok.

    elég hisztis lettem :( 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (9266)
    2008-07-24  22:57
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 26. 09:189269.
    Esetleg Attila (ő is Istvános volt korábban, csak év elején elment), a Róbert Klinikán, ha belefér anyagilag. Ő biztos, hogy nem utasítja el zsigerből a VBAC-ot, valahogy nem olyannak ismertem meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285213 (9268)
    2008-07-26  00:11
  10. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2008. július 26. 00:119268.

    Eccsi,

    szerintem az LLLesek is tudnak segíteni neked abban, hogy lehet zökkenőmentesebben elválasztani Lindát! Ha barnázol/pirosozol, az nem vicc. Meg az se jó, ha nem bízol a dokidban, hallgass az érzéseidre.

    Ebben nem tudok segíteni, már írtam, nekem Boti fél év alatt "vált el", ez Neked most tól lassú lenne (volt egy régi kismama cikk Ungváry Renátától, ahol tanácsokat adtak arra, hogy lehet szükség esetén pár hét alatt elválasztani babszit)

    hát sokat gondolok Rátok, sok sikert 

     

    Ja, párodat azért rángasd el tanfolyamra - mondd neki, hogy te, otthon, dehogy, csak tájékozódni szeretnél és szeretnéd hogy ő jobban képben legyen. 

     

    Az Imrét nem szokták javasolni Ágiék császárosoknak, nem hívei ottan a VBACnak (csak szóban) - szóval keresgélj inkább az Istvános dokik között...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9264)
    2008-07-24  20:47
  11. 2008. július 24. 23:289267.

    Szeretnek gratulalni mindenkinek a babakhoz. 

     

    Talan emlekeztek a multkori tortenetre amit elmeseltem. 

    Ma a piacon osszefutottam a novel aki otthon szulte meg a kislanyat. Miutan gratulaltam neki elmeseltem neki, hogy itt is elmeseltem a tortenetet, aminek orult. Azt mondta hogy ha ez segit akarhol is olvassak nyugodtan masoljam be barhova es le is lehet nyugodtan forditani. 

    O elmondta nekem hogy itt Del Dakotaban nem vehet reszt semmilyen szaksegitseg, tehat orvos vagy szuleszno de meg dula sem!!! a szulesnel. Csak kozvetlen csalaldtagok. pl szulo testver vagy hazastars. De pl anyos, sogorno szomszed vagy baratno mar nem. 

    Elmeselte hogy az elso kislanyat korhazban szulte ami vegul is nem volt tul rossz ( de lehetett volna jobb is) aztan a kovetkezot otthon egy Wyomingbol erkezett dulaval. Azota mar ez a lehetoseg sincsen a torvenyi valtoztatasok miatt. Es a mostani babajat meg mar a ferjevel es talan meg egy par csaladtaggal egyutt. 

    Beszelgettunk es azt mondta nekem ha nekem szuksegem lenne ra es szepen megkernem megtudnank oldani azt hogy o eljojjon a szulesemhez meg akkor is ha ez tilos.  De szerencsere erre meg nincs szukseg. 

    Ja megkerdeztem tole is es o sem volt ovrosnal a kilenc honap alatt, semmilyen vizsgalata nem volt, kiveve a csontkovacsnal volt egyszer vagy ketszer. Anyakonyvi kivonata sincsen meg a babajanak, aztan elbeszelgettunk errol es mondtam neki hogy ki az aki ebben segitseget tud neki adni. 

    Szoval igy jartam ma  

     

    Ha tudtok olyan weboldalt, ahol hasznos lenne az o tortenete is, (akar az Agie) szivesen elkuldom a teljes tortenetet angolul. 

     

    Mondta hogy keszult video is es megprobaljak valahogy feltenni a netre, de le akarjak jelszavazni ezert meg dolgoznak rajta.

     

    Zsu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. július 24. 22:579266.

    Ecccsi, Ágiék biztos tudnak ajánlani alternatív szemléletű dokit nem? Vagy mi van azzal az István kórházas fiatal orvossal, akiről a születéshete.hu-n lehetett olvasni? Ha jól emlékszem te is felfigyeltél rá.

     

    A szoptatásról meg annyit, hogy ez a te döntésed. Csak addig igazán jó szoptatni,  amíg mindkét fél kedvét leli benne. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9264)
    2008-07-24  20:47
  13. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 24. 21:219265.

    sajnos ez így van :(((

    hajrá neki a rendes szülésért! persze, Szulák Andrea ment császárra 43 éves kora miatt,mint a parancsolat. :(

    ebből indulnak ki...

     engem az döbbentett meg, amikor több helyről is hallottam, hogy aki lombikos, az már csak ezért nagyobb eséllyel "pályázhat"műtétre. hogy miért? nem, nem azért, mert eü indoka lenne. hanem mert hogy néz az orvos a szemébe, ha a gyerek sérül,esetleg meghal szülés közben.én tisztelem becsülöm akik ezt az utat végigjárják, de nem értem, az ő gyerekük mitől "értékesebb",mint az enyém. és miért jobb a császár... ugyanígy, ha ismerik a kismama orvos rokonát, szintén hamarabb nyúlnak a késhez... :o

     

    a sok uh-t meg az égvilágon semmi sem indokolja 46 évesen se :(

    én sem akartam most elmenni, a fene megette :(

     

    Vadmacs, jobbulást!!

    anyósoméknak elmondtuk most hétvégén, meg a dédinek (férjem nagymamája). nagyon örültek neki! :)

     

    előzmény:
    Breeze (9263)
    2008-07-23  14:19
  14. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. július 24. 20:479264.

    Kisb, jajdejó! minden jót kívánok neked és a kisbabának a szüléshez, születéshez!

    4 kiló 10 deka, piha! pont a 4 kilós babákhoz számolgattam mennyit tévedhet az uh.... ha a nagyobb hibát nézzük, 3200 és 4800 grammos is lehet... nekem felfelé csalt,mert hosszúcombú királykisasszonyom lett :)

    naná hogy érdekel minket a helyzetjelentés!

    bevallom,most olyan nagyon piszkosul irigy vagyok, hogy azt el se tudom mondani. megint ott tartok, hogy bárcsak Ágiékkal szülhetnék... de a férjem megint nem támogatja

     

    sajnos most progeszteronpótlást kell kapjak, utolért a barna majd rózsaszín rém, ami Lindánál is. uh-ra gyorsan elmentem, bébi rendben van, hallottam dobogni a kis szívét

    a dokim szerint szoptassak továbbra is, csak ritkábban. hiába mondtam, hogy másképp döntöttem, nem segít apasztási ötletekkel (elég gyakran szoptattam és 1 mellből, valamit csinálni kell, szétdurran szinte. fejni kell legalább egyszer azt hiszem).

    hát ez már nekem sok az alternatívkodásból, LLL ide vagy oda, azért el kellene fogadni, ha valaki másképpen dönt. mivel a gyógyszer 2 hétig elég,de akkor még csak 10 hetes leszek, hirtelen abbahagyni nem szabad, addig kell másik dokit találnom. szóval most vadászok, nem szeretem sport ez...

     

    Vadmacs, de jó hogy jelentkeztél,már aggódtam miattad! ha sikerül eljönni, szervezhetnénk minitalit Breeze-nél!!! vagy akár nálunk is, ha nem féltek a kutyáktól. 2 van megkötve :)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. július 23. 14:199263.

    Pancsóka, nem is hittem el szó szerint. De! Gondolj ezeknek a lapoknak a hatására! Hétköznapi anyuka (és ez most nem negatív jelző) olvassa az újságot, látja ám, hogy kedvenc műsorvezetője babát vár. Örül, majd tovább olvas, hogy hetente jár uh-ra. Azt gondolja, no, ha Jakupcsek hetente jár uh-ra, akkor biza, nem lehet az olyan rossz, én is hasonlóan fogok tenni, ha babát várok. Mert szereti J.G.-t és követendőnek, mintának tartja, amit róla olvas.

     

    Nem akarok általánosítani, de szerintem sok ilyen nő, asszony van, aki rendszeresen, és minden szavát szentírásnak véve lapozza ezeket az újságokat.

     

    (Ágiékról is mennyi hülyeséget leírtak már és tapasztaltuk azokban a bizonyos ellentopicokban, hogy el is hiszik, amit a sajtó közvetít. Az egyik legújabb dolog - számomra -, hogy azt hiszik, az egész Alma utcai villa Ágié, ott él, és milyen gazdag!!!     )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (9262)
    2008-07-23  10:08
  16. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. július 23. 10:089262.

    Dejódejó! Megy a drukk!

    Szép szülést kívánok neked! 

     

     

    Wildkatze, a lányokkal is volt hányingered? Átérzem a helyzetedet egy kicsit. Nekem is a napokban jutott eszembe, hogy ez a része elég kellemetlen volt. Ezt még nem kívántam meg újra

     

     

    Breeze, azért nem kell elhinni mindent , amit a pletykalapok írnak. Kicsit kifordítva tálalják a dolgokat.

    A tévében volt vele egy riport, ahol azt kérdezték milyen szülésre készül. Mármint császár vagy sima? Szerintem azt várták, hogy rávágja a császárt De ő azt mondta, hogy a már szült és arra készül most is

    előzmény:
    Kisb (9254)
    2008-07-22  14:39
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 22. 23:189261.
    Jézusom, korántsem biztos, hogy a babák annyira szeretik az uhu-t mint a szülők a "mozit"....
    előzmény:
    Breeze (9259)
    2008-07-22  21:41
  18. 2008. július 22. 21:469260.

    De! Szintén a storyban olvastam, hogy Gerendás Péternek megszületett a kilencedik gyermeke. Azért ez se semmi!

    És! A www.mamami.hu oldalon a fórumon pedig olvastam egy 6 gyermekes anyáról, aki mind a hat gyermekét otthon szülte. És! Képzeljétek! Mind a 6 fiú! :-))))) És! Mikor kérdezik, hogy nem sok-e ez egy kicsit, azt mondják, nem, ők 8-at terveztek. :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. július 22. 21:419259.

    Képzeljétek, mit olvastam!

    Kozmetikusnál voltam, és kezembe került egy story magazin. Abban írják, hogy Jakupcsek Gabi 46 évesen babát vár. Ez eddig nagyon oké, nekem külön tetszik, hogy 20 és 23 éves fiai után most megint vállalja a picit. De írja az újság, hogy a kora miatt ugye fokozottabb figyelmet, terhesgondozást igényel, ezért hetente (!!!!!!!) jár uh-ra!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. július 22. 21:409258.

    Szia Vadmacs!

     

    Remélem, mire útnak indultok minden rendben lesz. Hányingeresen, nyavalyásan azért nehéz lenne ennyit utazni.

    Vigyázz magadra!

    Ölellek!

    előzmény:
    Wildkatze8 (9255)
    2008-07-22  15:27
  21. 2008. július 22. 21:309257.

    Egy kis helyzetjelentés - hátha érdekel valakit. De még hogy!!!

     

    De izgi, megint érkezik egy Babácska!

    előzmény:
    Kisb (9254)
    2008-07-22  14:39
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 22. 18:519256.
    Wow, akkor már finish!! Gratula, drukkolok! :)
    előzmény:
    Kisb (9254)
    2008-07-22  14:39
  23. 2008. július 22. 15:279255.
    Szia, sziasztok !
    Azt sem tudom hol kezdjem , nagyon lemaradtam... Egy "kicsit" hányingerem volt az utóbbi idöben, meg egyszerre éhes is voltam (evés után is), ha éppen nem ettem.Már javul a helyzet, de "rohamaim" :D :D :D még vannak.Kb. 2 kilót fogytam, pedig eszem rendesen.Igaz, már gyarapodik a súlyom :-)))).Ill. lejjebb nem megy !! :-))) . A 11. héten vagyok, és örülök a kisgyereknek :D :D .Már a gyerekek is tudják, de a rokonok nem.Nem is fogják tölem megtudni :-).Nem szólnak bele (legalábbis szemtöl -szembe nem :D), de különösebben nem is örülnek neki, így minek elmondani ?! Meg a hülyeségekre sem vagyok kiváncsi, hogy ideje fiút szülni.Lesz ami lesz :-)
    Tegnap (is) voltam orvosnál, mert húgyúti fertözésem van. (a derekam is fáj emiatt).Már egy hete mászkálok orvoshoz vele, és a héten még mennem kell, mert addig kell leadnom a próbákat, amíg - nem lesz.Közben elromlott az autónk is (hiába 12. éves), amivel mentünk volna Mo.-ra vasárnap.A férjem meg már szabadságon van, így az otthoni nyaralásunkból megy el az idö. Legkorábban csütörtökön tudunk indulni, elötte még megyek a fogszabályozós doktornöhöz is. Szóval nem is baj, hogy maradtunk még, mert feltaláljuk mi magunkat :D.Kicsit kigazoltam a kertet is :-) ebben a hidegben...
    KisB, lehet érted izgulni ?? :-) `Volt olyan babám, amelyikkel egy hétig is "ment el" a nyákdugó, de amikor rózsaszínes volt, akkor mindig 1 napon belül meg is született a baba ! Kíváncsi vagyok ezek után, hogy mekkora lesz a babád !! :-)

    Eccsi, mi még nem voltunk UH-on, ill. amikor a vesémet nézték a fertözés miatt, rákukkantott az orvos, és nagyon örült neki :-), hogy 2 vese között ilyet is látott :-)))) .Annyit mondott, hogy látja a dobogó szívet :-))))...Ti elmondtátok már valakinek ? Mi pár hét múlva megyünk a 12. hetire. (kicsit késve)

    Szomki , ismerös a neved.... Nem a 2006 szeptemberi topicból ???? (nekem is van egy akkori babám )
    előzmény:
    Kisb (9254)
    2008-07-22  14:39
  24. 2008. július 22. 14:399254.

    Sziasztok!

     

     Eccsi, gratula a dobogó szívű kismanóhoz! Szinte most volt, amikor mi is ott tartottunk. Olyan gyorsan elszalad az idő, hogy az hihetetlen!

    Egy kis helyzetjelentés - hátha érdekel valakit. Múlt hétfőn elvileg 4 kiló 10 deka volt a fiúm, bár az uh úgy zajlott, hogy a nő méregetett 4 adatot (fej, has, comb, magzatvíz), aztán átült egy másik géphez, és emlékezetből beírta, hogy mi hány mm. így jött ki a 4100 gr. És mivel ez több, mint 4 kiló, ezért elvileg én már a kórházban vagyok. Ha 10 dekával kevesebb lenne, akkor semmi gáz nem lenne, de így már szigorú kórházi befekvés volt az ítéletem...... De amit látjátok - én, az orvosok réme -, nem tettem eleget a kérésnek v. parancsnak, vagy nemtoom minek. Ha csak az egyik számot elírta 1 mm-rel, már nem annyi lenne a súlya. Szóval kövezzen meg, aki akar, de 10 dekáért nem vonulok kórházba. Az más kérdés, hogy amúgy sem, na mindegy.

    Végül is nem születésház lesz, mert kiderült, hogy a vállelakadásos eset óta egyáltalán nem preferálják az ilyen ötleteket, hanem mindenképpen otthon, vagy valaki másnak a lakásán. Úgyhogy most mi is itthoni szülésre készülünk. A férjuram föl is lélegzett, mert azon izgult, hogy ha éppen csúcsforgalom lesz, akkor hogy jutunk föl Pestre. Éppen ezért nem szóltam semmit a dokimnak, elmaradt a kínos beszélgetés, amire készültem (még egyszer köszi az ötleteiteket!). De így, hogy itthon maradunk, még lehetek ráutalva. Meg Ági is azt mondta, hogy szerinte az orvos van a betegért, és nem fordítva, viszont ha engem ennyire foglalkoztat az ő lelki világa, akkor beszéljem meg vele.  Ha ne adja a jó Isten, mégis kórházba kéne menni, akkor az remélem, olyan ponton lesz, amikor még nem nagyon ciki, később meg jöhet a jól bevált "gyors szülés volt, sajnos nem volt idő bejönni" szöveg. 

    Bibibiii, reggel elment a nyákdugó! Hirtelen jól meg is ijedtem, holott napok óta azt várom, hogy szülhessek! ... de most már köszönöm jól vagyok! Fájások még sehol, de gondolom hamarosan, napokon belül érkeznek majd azok is.

    Pussz mindenkinek!

    Kisb

    39 hét 1 nap 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2008. július 21. 10:139253.

    Eccsi, örülök, hogy jól van a pocaklakó!

    (kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel :)) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9252)
    2008-07-16  16:56

Címlap

top