Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Otthonszülés!

Rencuska
Létrehozva: 2004. január 3. 16:56
Sziasztok!!

Szeretnék beszélgetni olyan babát várókkal, akik otthonszülést terveznek!
  1. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. szeptember 7. 12:349377.

    Ügyesek vagytok Zeldácska nagyon! Csak így tovább!

    Az első fiamat még én is méricskéltem állandóan, de ő mondjuk elég rossz evő volt és az még ma is. A másodikat már csak havonta, aztán fél éves kora után csak az 1 éves kontroll vizsgálaton.

     

     

    Hallottátok, hogy Görög Zita 18 hónappal a császárja után simán szült, Úgy örültem neki! Annyira szurkoltam! Végre egy ismert ember, aki nem a többiek után megy birka módra és nem műtteti magát kapásból!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 6. 10:249376.

    "Megmondom a védőnőnek, hogy ha ez a heppje, lehet egy nap mérés, de sem tápszeres kiegészítés nem lesz, sem fejni nem fogok, mert így is naponta kétszer ázom el a saját tejemben. Pláne, ha ránézek a gyerekre. :)))))"

     

    Nem került ugyan rá sor, hogy ennyire keményen fogalmazzak, mert vette a lapot, de tényleg megmondtam neki, hogy szakmailag is indokolatlan nézni, hogy mennyit eszik, mert nem szolgáltat infót. A vicc, hogy még a szoptatós füzetet is ő nyomta a kezembe és ők is ezt írták. Ne félj, itt sem hagynám magunkat. :)) 

    előzmény:
    HH2 (9375)
    2008-09-05  16:14
  3. HH2
    HH2
    2008. szeptember 5. 16:149375.

    Szia!

     

    Hagyd a fenébe a védőnőt! Én be sem engedtem........... (DE EZ ÉN VAGYOK!!!!!)  Mondtam neki, hogy havonta megyek be a tanácsadásra méretni és legyen neki elég ennyi! Semmilyen tanácsot nem kérek tőle, amit tudnom kell majd a tanácsadáson elmondják. Nóri nől, fejlődik, ügyesedik, okosodik, az én lakásomba meg hívatlanként ne jöjjön.......... És annyit eszik amennyit kell, majd ő eldönti, nem pedig egy ismeretlen!

     

    Mérlegem sem volt..........................

     

    Olyan ösztönösen tudtad, hogy hogyan kell szülni, ebben miért nem bízol magadban????????? Komolyan!

     

     

    előzmény:
    Zeldácska (9368)
    2008-09-02  16:11
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 3. 20:129374.

    Nem irigyellek érte, én is tartottam a védőnőtől és kíváncsi leszek majd a gyerekorvosra is, egyszer találkoztunk akkor normális volt, a többit majd meglátjuk. A TB-s ellátással kapcs. már nincsenek illúzióim, ezért vagyok kissé hepciásabb.

     

    Csak nem a te lányod is aznap született? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9373)
    2008-09-03  18:19
  5. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. szeptember 3. 18:199373.

    Zeldácska, ügyes vagy te, ne hagyd magad!

    engem nem stresszelt a pesti (19ker) védőnőm, őt nagyon szerettem. vittem hetente mérésre a törpét, és kész, így még otthon sem zargatott, talán 2 alkalommal csak. (a szülés utáni kötelező vizitet is beleértve).

    az ittenivel tudom, hogy lesznek gondok. de már tudom kezelni :)

    20-a, szuper, sose fog dolgozni a születésnapján (ahogy az én Lindám se)

     

    mint kismami jelentem jól vagyok. poci nő, kismini mocorog. hajolni, emelni már most nem leányálom, pedig ez még csak a 4. hónap. mi lesz még...

    előzmény:
    Zeldácska (9368)
    2008-09-02  16:11
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 3. 15:249372.
    Volt védőnő, vette a tegnapi lapot. Juhúúúúúúúúúú!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 3. 10:109371.

    Napjában egyszer mérem és tényleg gyarapodik. Tegnapelőtt volt 3600 gr 12 naposan, úgy hogy 3500-zal született és az 5. napon 3390 gr-mal hoztuk haza.

     

    Megmondom a védőnőnek, hogy ha ez a heppje, lehet egy nap mérés, de sem tápszeres kiegészítés nem lesz, sem fejni nem fogok, mert így is naponta kétszer ázom el a saját tejemben. Pláne, ha ránézek a gyerekre. :)))))

     

    Igen, mondtam is a páromnak szülés után, hogy a fél szakvizsgája megvan. A gátamra is ő locsolta az olajat, a szülésznő masszírozott. A doki figyelte a gyereket. :)

     

    Nem vagyok fáradt és tényleg éberalvó lettem, pedig korábban atomot is lehetett volna mellettem robbantani. Meg van amikor éjszakai szopiknál elalszunk mind a ketten és olyan jó arra ébredni, hogy ott van mellettem. :))

    előzmény:
    Kisb (9370)
    2008-09-02  22:08
  8. 2008. szeptember 2. 22:089370.

    Hohohoooo!

    Zeldácska!!! Gratulálok!! Ügyesek voltatok!!!

    Micsoda tündéri kis pisze hajasbabád van!

    Örülök, hogy nem csalódtál a kórházban, amit választottál. A párodat ezennel tiszteletbeli szülésznővé avathatnák, nem?

    Kitartás az első időkre, majd meglátod, milyen kevés alvással is működik a szervezet......

    Ne hagyd, hogy stresszeljenek! Mondjad, hogy méred, és gyarapodik. Találj ki valamit, hogy mennyi volt a súlya, amikor mérted.

     

    Kismamák, hogy vagytok?

    előzmény:
    Zeldácska (9369)
    2008-09-02  16:12
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 2. 16:129369.
    Gyakrabbant akartam írni, egyébként 1,5-3 óránként eszik. Nem állítok hozzá órát, ő a főnök. :)
    előzmény:
    Zeldácska (9368)
    2008-09-02  16:11
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 2. 16:119368.
    Nálatok a védőnő cseszeget azzal, hogy mérd mennyit eszik a gyerek? Nálunk Tibike még nincs 14 napos és már meghaladtuk a születési súlyt (3500 gr-mal született, 3390-el hoztuk el az 5. napon és 3600 gr volt tegnap 12 naposan) és elmúlt héthez képest 200 gr-ot gyarapodott. Min. 120-at illik ugye. Szerintem tök felesleges mérni, csak engem stresszel. A gyerek pedig mindig ébred és kéri a jussát, amit mindig meg is kap, tényleg dobok el mindent olyankor. A szoptatási tanácsadók is azt mondják, hogy felesleges, mert sokszor vezet indokolatlan hozzátápláláshoz. A gyerek ezzel együtt nyugodt, cicin alszik el, biztos sírna ha nem jutna elég ill. gyakran ébredne. Tápszerezni meg nem vagyok hajlandó, mert nincs miért, látható a gyarapodás ugyanis.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 29. 19:099367.
    20-a hajnal 4 előtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9365)
    2008-08-29  10:53
  12. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2008. augusztus 29. 12:219366.

    Zeldácska, gratulálunk!

    Jó volt olvasni, köszi, hogy bejelentkeztél. Kiscsávó gyönyörű!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. augusztus 29. 10:539365.

    Zeldácska, nagy-nagy gratula nektek!! :)))

    szép nagy kislegény, nagyon édes!

    ügyesek voltatok :)))

    és örülök, hogy a dokival-kórházzal is ilyen elégedett vagy :)

    épp tegnap gondoltam rád, hogy nagyon eltűntél :)

    végül is hanyadikán született a baba?

    előzmény:
    Zeldácska (9364)
    2008-08-29  08:31
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 29. 08:319364.

    Ja kisfiú lett, ez lemaradt. :)))

     

    A férjemnek is nagyon tetszett és nagyon jó volt neki is, hogy a vajúdás alatt annyit tudott segíteni, órákon át masszírozta a hátam és hallgatta, a csapdában vergődő énekelve üvöltős kisállat előadásomat. Napokkal később is úgy röhögtünk a folyosón rajta, hogy potyogtak a könnyeim és alig tudtam megállni a lábamon. A kitolásnak is aktív részese volt, nem úgy tekintettek rá, mint "divat-koloncra" hanem aktívan bevonták a szülésbe. Szívhangot nézett, segített tartani nyomásnál stb. Meg egyáltalán a puszta közelsége nagyon sokat jelentett.  

    előzmény:
    Wildkatze8 (9363)
    2008-08-28  20:40
  15. 2008. augusztus 28. 20:409363.
    Szia Zeldacska !!!
    Gratulalok Nektek, es minden jot a kis csaladnak .
    Ugyesek voltatok mind a ketten. ! Szamomra nem derul ki, hogy kislegeny vagy csajszi a baba, bar ilyen meretekkel :))))).Ugye csak akkorara novesztetted ezt a kisbabat, hogy meg is tudjad szulni ))))

    A ferjednek hogy tetszett a szules? Az szuper, hogy gatvedelemmel szulhetted az elso gyereket )))) !

    Kivancsian varom a reszleteket, bar most gondolom nincs sok idod...

    Gyonyoru hajasbaba , sok Puszit Neki is !!!
    előzmény:
    Zeldácska (9362)
    2008-08-28  15:42
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 28. 15:429362.
    Nekem reggel fél 8-kor elment spontán a magzatvíz, este 8-ig vártuk a fájásokat, hogy 2-3 percesek legyenek. Fájások lettek 6 óra környékén, de a 3-10 percesig volt minden. Az én tágulásom is lassan haladt, mert ráadásul, mint én is sejtettem felül repedt a burok, tehát délben alul is megrepesztettek, de ez még kevés volt. Így abban maradtunk, hogy 8-tól oxitocynt is kapok ha nincs semmi. Meg is történt, a párom masszírozott és végül is csak egy fájdalomcsillapító-izomlazító szurit kértem és kaptam, amikor már a másodikért üvöltöttem meg már elérkeztünk a kitoláshoz és akkor már nem is kaphattam (így is elég rövidek voltak a fájásaim) és a kitolás igazából már nem fájt annyira, csak marha nehéz volt a 153 cm-s magamfajta nőből világra hozni egy 55 cm-es, 3500 gr-os gyereket. De kicsivel több, mint két órás kitolás után sikerült, gátvédelemmel megszülni a kisfiam. A párom végig ott volt, a végén ő ctg-zett többször, gyakorlatilag pár percenként és mindannyiszor csak annyit tudott mondani a doki, hogy "Ez a gyerek vasból van..." Szóval neki meg se kottyant. A vajúdásról írok még, ha lesz kis időm, az összes fájdalmával együtt fantasztikus volt, és senki nem szólt rám, amikor üvöltöttem, mert azért volt ilyen is. :)

     

    Az összes fájdalmával együtt nagyon szép szülés volt és tényleg sajnálom, hogy jelen pillanatban nem látszik reálisnak, hogy be merjünk vállalni egy ketteskét (piszkos anyagiak, meg fránya világ), de Attiláékkal azt hiszem akár holnap is szülnék újra. A szülésznő nálunk Czemmel Franciska volt, tényleg tündéri nő, ő volt az ügyeletes, nem választott. A kórházzal pedig én is hasonlóan elégedett voltam, még a vajúdás elején az egy ágyas szoba mellett döntöttem, nem bántam meg. Ennyire nyugodtan rég pihentem és tényleg minden segítséget megkaptam, kérni sem kellett. 

     

    Most lehet a védőnővel lesznek csörték, mert nem mérem mennyit evett a gyerek. Csak engem stresszel, érni meg nem ér igazán semmit. Van tejem, igény szerint szoptatok és van/lesz amennyi neki kell. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. augusztus 27. 22:549361.

    Az bizony

     

    A butítás nagyon ment... Sajnos most is ennek a levét isszuk... Politikailag is, de erről ne is beszéljünk :(

     

    Más:

     

    A Teszen elkezdtem árulni gyerekcuccokat. Ruhákat, főleg olyanokat, amiket kinőttek a gyerkőcök. De van közte frissen turkált is, egy baromi jó helyről. Ha valakit érdekel :)

    Azon gondolkodom, hogy a céges dolgokat is érdemes lenne feltenni. Azok pl. fejlesztőjátékok, meg vizuális cuccok, mert ovikkal foglalkozunk. Szerintetek érdemes? Vagy inkább a Vatera? Van ilyen tapasztalatotok?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9360)
    2008-08-26  11:50
  18. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. augusztus 26. 11:509360.

    ez kész

    az biztos, hogy jó kis önbizalomnövelő, amikor az embert fiatalabbnak nézik

     

     

    Gravi, már pont hiányoltalak az anyatanyán.

     

    Memori, hát igen, ott egész más a hozzáállás. itthon még nagy divat a tömegek butítása. "szoktatva" vannak a magyarok....

    előzmény:
    bereske (9357)
    2008-08-19  17:51
  19. Torolt_felhasznalo_935840
    Torolt_felhasznalo_935840
    2008. augusztus 25. 12:459359.

    SZIASZTOK!!!

    fél év kihagyás után újra benéztem. ennyi kellett, hogy legyőzzem az új iránti viszolyt új kezelőfelület az nlcafén-huh-izzadságos- de mivel már elfelejtettem a régit, így..) meg a lányom se hagy...aki édes 7 hónapos. Majd visszaolvasom amit kihagytam, addig is üdv mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 19. 18:059358.

    A baj az, hogy elhitted amit a magyar média sugalmaz, hogy az otthonszülés az anya kényelméről szól. Ez egy nagy tévedés! Nem arról szól. Hanem arról, hogy van Mo-on egy szülész-nőgyógyász lobbi amelyik az Istennek se engedi, hogy felemelkedjen a magyar szülészet az 1960-as, 70-es évek szintjéről. Tisztelet a ritka kivételnek, mert hála Istennek ilyenek is vannak! 

     

    Én kórházban szültem. Nem Mo-on, hanem Svédországban, ahol minden kórház bababarát és ahol gátmetszés csak a szülések 20%-nál van. Egy olyan országban ahol a szülés körüli halálozási statisztikák szinte a legjobban Európában. Nos, ebben az országban is megadják az anyáknak a jogot, hogy ha komplikációmentes a terhességük akkor otthon szüljenek. Mo-on mit gondolsz miért nem? 

     

    előzmény:
    Anne-girl (9322)
    2008-08-13  16:11
  21. 2008. augusztus 19. 17:519357.

    Mi egyébként is csak óvszerrel védekezünk, mert baromi trehány vagyok... khm... és folyton elfelejtettem a gyógyszerbevételt, ami ebben az  esetben ugye nem túl jó... :)  Így maradt az óvszer! Szerencsére Apa nem hisztikézett, úgyhogy elég tekintélyes bevételt hoztunk a 17 év alatt már...

     

    De jó volt egyszer az Auchan pénztáránál nagy hassal majd kinéztek minket a mögöttünk álló fiatalok. Nem akartam nekik részletezni, inkább jót rötyögtünk. Egyszer meg, amikor már megvolt a kicsi, és csak ő volt velünk, egy szimpi fiatal csaj volt a pénztárban. Kipakoltuk a cuccot, poénkodtunk vele mindenfélét, erre az óvszernél végigmért minket, és mondja, hogy ilyen gyönyörű picihez kell a tesó. Mondtuk, hogy már van, erre mondja,akkor kell mégegy... Mondjuk, hogy már az is van MAjd kiesett a pénztárból, amikor mondtuk, hogy 11, és 6 évesek a tesók. Jó volt, hogy nem nézik ki belőlünk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9356)
    2008-08-19  11:41
  22. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. augusztus 19. 11:419356.

    nem, vagyis részben. gondolom a normális szemléletűeket sokan keresték, de emellé szúrta a dokik szemét, mennyit keresnek a szülésznők... na hogyne, ők elteszik átlagosan 15-20 perc helytállásért a 80-100ezret, és jaj nehogy kapjon a szülésznő 6-10 óráért 30-at....

    gusztustalan!!!

     

    Szomki, szóról szóra egyetértek veled.

    Zsamo, üdv a topikon! remélem minél előbb találsz  párt és családot alapíthattok.

     

    azt hiszem nekem csak annyit mondtak, ha szex, akkor óvszerrel. elég vicces voltam nagy hassal a durexek között....

    nade persze aztán elhagytuk

    előzmény:
    bereske (9352)
    2008-08-16  01:33
  23. 2008. augusztus 18. 13:219355.

    Sziasztok!

     

    Végigolvastam néhány fröcskölődő hsz kivételével az egész topicot (kellett hozzá vagy 2 hét ).

    Nálam ugyan még abszolút nem aktuális a dolog (először párt is kéne találni a gyerekcsináláshoz ), de a háborítatlan szülés/otthonszülés téma nagyon érdekel.

     

    Míg olvastam, szinte megismertelek benneteket. Mikor valaki "bebabásodott", én is hihetetlenül örültem, ha valakinél problémák adódtak, nagyon aggódtam, és a szüléstörténeteken meg meghatódtam. És jó volt, hogy nem kellett végigvárnom a hosszú hónapokat a "végkifejletig", csak görgetni kellett.

    Így utólag is gratulálok minden babához!

     

    Azt hiszem, maradok továbbra is olvasó üzemmódban.

    Remélem, ha egyszer én is oda jutok, még mindig élni fog a topic, és részese lehetek veletek együtt a gyermekvárás és szülés csodájának!

     

    Jó egészséget és sok boldog babát mindekinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. augusztus 18. 12:029354.

    Ez az nlc... komolyan nem éri meg a fáradozást, tudom, de akkor is leírom ami eszembe jut.

    Nagyon sok hozzászólásból árad a tájékozatlanság, felületesség, demagógia, előítélet, tudni nem akarás...

     

    Borzasztó, hogy emberek úgy ítélnek el dolgokat, hogy semmit nem tudnak róla, ill. legfeljebb azt, amit hallottak, olvastak a médiában.  

    Ráadásul olyan dolgokat meg bírálat nélkül támogatnak, amikről semmi, de semmi információjuk nincs, pl. a kh.-i dolgozók "munkája".

     

    És ezek az emberek a nagy szavak mögé bújnak, átadják a felelősséget az orvosoknak és szülésznőknak úgy, hogy közben semmit nem próbálnak róluk kideríteni. Nem látják a sok-sok komplikációt, a felesleges beavatkozásokat, az esetleges megalázásokat, a félrevezetéseket, stb. stb. stb.

    Hogy mindez nincs otthon, vagy születésházban, van viszont a sok "megmentettük az életüket, Istenek vagyunk" orvosok keze között, mert már az elején ők szúrják el!!! 

     

    És nem hajlandóak még csak elolvasni sem a statisztikákat, nem hajlandóak bizonyos határokon túl látni, de még csak az országhatárokon sem...

    Befejeztem.

    Soha nem szoktam ilyen témában itt az nlc-n állást foglalni, mert tudom, hogy felesleges. Most sem tudom miért tettem...

    előzmény:
    Anne-girl (9322)
    2008-08-13  16:11
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 16. 07:179353.
    Szerencsére az én dokim is elég haladó vagy csak eléggé a jó értelemben vett szexista. Szóval nem az a típus akit győzködni kell, hogy a szex veszélytelen (egészséges várandósságnál), ergo csak jó lehet. :)))
    előzmény:
    bereske (9351)
    2008-08-16  01:28

Címlap

top