Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab feleségek klubbja.

Torolt_felhasznalo_733722
Torolt_felhasznalo_733722
Létrehozva: 2009. március 21. 10:56

Sziasztok !

 

Azért nyitottam ezt a topikot mert jó lenne egy klubb ahol mi arab feleségek találkozhatnánk és összetarthatnánk,segithetnék egymást sok mindenben.Hiszen mi vagyunk itt Magyarok arab férjekkel ,mindenki más és más szakmával más ismeretséggel így azt gondolom sokat tudnánk egymásnak segíteni.Én pesti vagyok és hiszem hogy van rá hely ahol kialakithatnánk egy jó kis összetartó barátságot minden arab feleséggel,.Remélem van kedvetek hozzá és sokan jelentkeztek.AZ én férjem Szíriai és mindenkit sok szeretettel várok ide hogy összegyüljünk.

 

SZIASZTOK szép napot mindenkinek

  1. 2009. május 8. 20:461301.

    Az én férjecském is chates......és büszke vagyok rá.Nagyon is :-)

     

    De szerintem Sabirah arra gondolt hogy ismeretlenül..szoval a hangsuly szerintem az ismeretlenen van. Mert Virág "pasija" ( bocsi a szoért) már az eslő találkozáskor akarja a mecsetes esküvőt...

    előzmény:
    Karim2008 (1300)
    2009-05-08  20:40
  2. 2009. május 8. 20:401300.
    Draga Sabirah!!!

     

     

    "Chates pasihoz hozzámenni ismeretlenül iszonyú felelőtlenség és nemtörődömség, és persze egy muszlima nem ott ismerkedik egyedül a pasikkal, sőt, sosem ismerkedik sehol egyedül pasikkal, hanem a ..."

     

    Szemely szerint, egy chatos ferjjel rendelkezem.Semmi kivetni valot nem talalok benne.A lenyeg, hogy jo ember legyen.Sajnos, a mecsetekben is kifoghatsz rosszat.Semmire nincs garanzia.

    EN  nem erzem magam sem felelotlennek, sem nemtorodomnek, csak boldognak a ferjemmel. Azt kivanom neked csak, hogy legalabb 50% legyen olyan a te ferjed..majd.. mint az enyem ... most... akkor mar boldog leszel.

     

    előzmény:
    Sabirah (1289)
    2009-05-08  13:05
  3. 2009. május 8. 20:381299.
    Értem.. De nekem ahogy ezeket kijelenti akkor is kicsit erősen hangzanak...
    előzmény:
    Sabirah (1298)
    2009-05-08  20:30
  4. 2009. május 8. 20:301298.

    Igazából nem az a baj, hogy ezt mondja, mert ezek a dolgok a Koránban és a Szunnában is benne vannak.

     

    Viszont neked pont emiatt kellene ezeket betartani (ezt Virágnak írom).

    előzmény:
    lamine (1297)
    2009-05-08  20:22
  5. 2009. május 8. 20:221297.

    Hát nem tudom nekem ezek a dolgok nem hangoznak túl jól...kicsit ugy tünik máris teljsen irányitani akar.Nem vagyok muszlima, még csak érdeklődőm a vallás iránt ezért nem nagyon "értek" még hozzá de ez nekem akkor is kicsit durván hangoznak ezek a dolgok amiket mondott., legyél nagyon óvatos ne ugorj bele csak igy ebbe. Nekem személy szerint nagyon furi hogy már rögtön az első találkozon szeretné a mecsetes esküvőt.. ding ding vészharang!

    De persze ne érts férle én sem bántani akarlak!!! Sem lebeszélni mert ez a te dolgod de...gondolj azért a fiadra is és elsősorban magadra...nem biztos hogy olyan amilyennek mutatja magát. Csak aggodom hogy ne legyen rossz sorsod..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1294)
    2009-05-08  20:10
  6. 2009. május 8. 20:201296.
    Amennyiben mind a ketten muszlimok vagyunk, akkor használjuk az AsSalaamu 'Alaikum wa Rahmatullaah wa Barakaatuhu! köszöntést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1294)
    2009-05-08  20:10
  7. 2009. május 8. 20:191295.

    Nem hiszem, hogy komoly.

    Az az oldal elég necces, nem hiszem, hogy vallásos emberek beregisztrálnak oda.

     

    Férfiakkal eddig sem kellett volna beszélned (szóval ez nem miatta lesz majd kötelező), és a niqaabot is hordani kell (ezt sem ő mondja meg).

     

    Egy férfi nem a viták elkerülése miatt lesz családfő.

     

     

    Miket olvas a Korán és a Szunna mellett?

    Akart látni kamerán és felhívni telefonon?

    Remélem nem adtál ki neki személyes adatokat.

     

    Te mit dolgozol?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1294)
    2009-05-08  20:10
  8. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2009. május 8. 20:101294.

    Szia,szoval a vallasban ugy néz ki,hogy jaratos.Majd leirom legkozelebb egy papirra,amiket mond,aztan majd megmondom,mert egy csomot arabul mond,aztan leforditja franciara.Meg ilyeneket mond;

    ,hogy majd ott kell hagynom a munkahet a polgari eskuvo utan,mert a noknek ugy a jo,ha a hazimunkat végzik meg a gyerekekkel foglalkoznak,mint a kiralyno a méheknél,és hogy ez nem von le a nok értékébol.Meg még azt mondta,hogy a vitak elkerulése végett egy vezetot kell valasztani otthon,és hogy ez a férfi.és azt kérdeztz,hogy én normalisnak tartom-e,hogy egy nonek engedelmeskedni kell a férjének.Meg azt mondta,hogy szeretné ha mostantol kezdve nem beszélgetnék férfiakkal.Meg képzeld azt is akarja,hogy majd hordjam azt az izét,ami eltakarja az arcot.Ezen kivul egy csomo hadithot mag koranrészletet mondott,meg ,hogy majd csinalni fog egy életre szolo orarendet,hogy melyik nap mit tanuljunk,meg hogy o bojtol minden hétfon és csutortokon,és lenne nekem is kedvem.Egyébként a muslima.com-on ismerkedtem vele ossze,nem mondom,a tobbsége nem komoly,de azért komolyak is vannak.De az igaz,hogy most kockazatot vallalok.

    előzmény:
    Sabirah (1291)
    2009-05-08  18:42
  9. 2009. május 8. 19:261293.
    Nocsak...
    előzmény:
    kahera (1292)
    2009-05-08  19:02
  10. 2009. május 8. 19:021292.
    Szia, Virag. Szabiranak tokeletesen igaza van. Gondold meg jol, es ne felejtsd el, sosem vagy egyedul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1290)
    2009-05-08  17:55
  11. 2009. május 8. 18:421291.

    Virág, azt hiszem nem értettél meg. Én nem a szerelem hiányát kérem rajtad számon, éppen ellenkezőleg, az elővigyázatosságot.

     

    Egy muszlima nem ismerkedhet a neten flörtölve egyedül.

    Azonkívül nem a személyi igazolványt szükséges elkérned, sokkal inkább a hite az, amit meg kellene ismerned.

     

    Igazolványt is lehet hamisítani, de a hitet nem.

     

    Egy Allaahot félő muszlima nem ismerkedhet így!

     

    Ne haragudj, de könnyű préda leszel/vagy, hiszen ők is látják, hogy így ismerkedsz és hogy elkeseredett vagy.

    El tudnak csábítani, meg tudnak ingatni a hitedben és érzelmileg.

     

     

    Ezek a pasik, akiket említettél, érdekes módon sosem a vallásos muszlimáknál próbálkoznak, vagy nálam, aki nem így ismerkedik.

    Tudod miért? Mert egy vallását ismerő lány szóba sem állna egy ilyennel, vagy az első mondat után elzavarná őt.

    Ez van.

     

     

    Most itt nem téged akarlak minősíteni, inkább azt mondanám, hogy próbálj hiteles ismeretet szerezni, mert azzal megvéded a hited, a gyerekedet és magadat is - akár egy rossz férjtől, de minden mástól is, inshaAllaah.

     

     

    Ne aggódj az egyedüllét miatt. Lény türelmes és akkor jó férjet kapsz, inshaAllaah!

     

     

    Megkérdezhetem, hogy miket kérdeztél az iszlámmal kapcsolatban ettől a sráctól?

     

     

    Nem akartalak megbántani ezzel a válaszommal se!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1290)
    2009-05-08  17:55
  12. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2009. május 8. 17:551290.

    Sabirah,aranyos.Tudom,hogy joindulatbol irod.Azért is irok ide,mert az a pali annyira zokon veszi,hogy le akarom nypmozni ,meg nem bizom benne,hogy mar arra kezdtem gondolni,hogy nekem van bajom.Dehat latom,hogy ti is igy gondoljatok.Meg is mondtam neki,hogy latni akarom a személyi igazolvanyat,meg a fizetés papirjait,amin jol megsértodott,de végulis beleegyezett,mert azt mondtam,hogy akkor nem lesz eskuvo.Meg azt vagta a fejemhez,hogy nekem nincsenek érzelmeim.Mirefol lennének?Majd ha a férjem lesz,és jol banik velem,akkor lesznek.jo hogy emlited a testi egészséget.Majd az aids tesztet is kérni fogom tole.

    előzmény:
    lamine (1287)
    2009-05-07  18:47
  13. 2009. május 8. 13:051289.

    Óriási felelőtlenségnek tartom, hogy ismeretlenül hozzámész egy chates pasihoz, akivel kapcsolatban saját bevallásod szerint is fenntartásaid vannak.

     

    Nem ez az ismerkedés módja, de szerintem ezt te is tudod.

    Nem tudsz róla semmit, csak amit ő elmondott magáról, annak meg lehet, hogy a fele sem igaz.

    A pasi összebeszélhetett a haverjaival is, hogy jókat mondjanak róla.

    Még az sem biztos, hogy egészséges (testi-lelki egészségre egyaránt gondolok).

     

    Ahhoz, hogy mecsetes esküvő legyen, neked kellene wali, tanúk, házassági szerződés és minden egyéb, de nem derült ki a számomra, hogy rendelkezel-e mindezzel.

    Még az sem derült ki, hogy egymás feltételeit elfogadtátok volna.

     

    Az ismertség, amire hivatkozik, még nem jelent megbízhatóságot vagy biztos tudást és biztos egzisztenciát, igazából semmit sem jelent.

     

     

    Ahhoz képest, hogy állításod szerint nem vállalsz semmiféle kockázatot, most is éppen azt csinálod és nem is kicsit!

     

    A házasság életed egyik legnagyobb és legkomolyabb döntése.

     

    Chates pasihoz hozzámenni ismeretlenül iszonyú felelőtlenség és nemtörődömség, és persze egy muszlima nem ott ismerkedik egyedül a pasikkal, sőt, sosem ismerkedik sehol egyedül pasikkal, hanem a wali teszi helyetted és nem a neten, nem strandon, nem bárban, hanem mecsetben és maximum még a megbízható ismerősök körében.

     

     

    Ne ugorj bele egy rossz házasságba csak azért, mert egyedül vagy!

    Nem ismered ezt a pasit, és lehet, hogy nem fogsz tudni úgy kiugrani a házasságból, ahogyan beleugrottál.

     

    Nem ellened vagyok, hanem melletted.

     

    Ne értsd félre a soraimat, tényleg az aggódás miatt írtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1288)
    2009-05-08  12:00
  14. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2009. május 8. 12:001288.
    Szia,hat egy kicsit én is aggodom emiatt.Mar msn-en beszéltek videoval,és majd a jovo hétvégén talalkozunk,de most meg képzeld azt mondja,hogy a mecseti eskuvot csinaljuk meg még aznap.Mondtam neki,hogy ez egy kicsit gyors nekem,minek kell ennyire eroltetni.Folyton azt kérdezgeti,hogy miért nem bizom benne.Hogy bizzak mag valakiben akit tiz napja ismerek internetrol?Csak mert o azt allitja magarol,hogy ismert északfranciaorszagban a mecsetekben,hat azért jopofa.én nem arra lakom,honnét tudjam;hogy igazat mond.De majd amikor bemegyek lillben a mecsetbe,akkor majd azért csak megtudok egy két dolgot rola.Meg mondtam,hogy mutasson be a baratai feleségeinek.Vagy utananézhetek rendesen,kiféle,miféle,vagy hagyom a francba.én jol élek a gyerekemmel hala Istennek,semmilyen kockazatot nem vagyok hajlando vallalni.Majd a jovo héten meglatjuk,mi lesz.
    előzmény:
    lamine (1287)
    2009-05-07  18:47
  15. 2009. május 7. 18:471287.

    Örülök, hogy a papirmunka nektek egyszerü, ez jo hir

    Én Hétfőőőőőőőőn utazom !!!!már csak négyet kell aludnom...nagyon nagyon izgatott vagyok már.Bár már hétfő lenne

     

    kérdezhetek valamit? ha jol értem akkor szenélyesn még nem találkoztatok? És mi lesz ha a kisfiad véletlenül nem találja majd szimpatikusnak...? nem bántani akarlak ám ne értsd félre Csak kérdezem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1286)
    2009-05-07  18:03
  16. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2009. május 7. 18:031286.
    szioka,hat az az igazsag,hogy nekem is pont te jutottal eszembe amikor megtudtam,hogy tunéziai.Papirokat nem kell csinalni,csak ossze kell allitani a dossziét(mindenféle papirokat kérnek)meg idopontot kell kérni.és lehet am,hogy egy honapnal hamarabb nem kerulunk sorra.te mikor mész a férjed utan?
    előzmény:
    lamine (1282)
    2009-05-07  08:14
  17. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2009. május 7. 12:051285.

    Szia Virág

     

     

    Ezt komolyan mondod hogy máris esküvő???de hiszen most ismerted meg,biztos nem akarod jobban megismerni?többet megtudni róla?ja és ne vegye zokon az informálást ha nincs sár a füle mögött akkor ne parázzon.figyelj oda.

     

    az üzlet?hát igen muszáj dolgozni tudod. és szeretek a magam ura lenni ha érted mire gondolok.

     

    pont ma mondta egy ismerősőm hogy egy közös ismerősünk kiment egyiptomba nyaralni és összejött a szálloda tulajával na ő betalált rendesen elsem kezdem sorolni az anyagi javakat ááááááááááá nagyon komoly.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1276)
    2009-05-06  20:10
  18. 2009. május 7. 09:071284.

    Szia Virág,

     

    Ez remekül hangzik és őszintén remélem, hogy a való életben is pont olyan lesz vagy még jobb, mint amilyennek eddigi ismeretségetek alapján megítélted!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1281)
    2009-05-07  00:46
  19. 2009. május 7. 08:351283.

    Sziasztok,

     

    Az első e-mailes dologról még nem hallottam, de lehetségesnek tartom. Viszont a telefonos itt is megesett. Vagyis itt csak becsöng, de nem beszél senki bele. Aztán ha a számot visszahívod, na akkor jön a meglepi (vagyis a számlán). 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (1280)
    2009-05-06  20:56
  20. 2009. május 7. 08:141282.

    Szia Virág !

     

    Örülök, hogy minden ugy alakul ahogy elképzelted, remélem minden összejön! Tunéziai.. ezen mosolyogtam , de tudod csak azért mert az én férjem is az!

     Remélem a papirokat is sikerül minél elöbb elintézni...biztos nem lesz egyszerü!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1276)
    2009-05-06  20:10
  21. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2009. május 7. 00:461281.
    Slzia,Franciaorszagban lakom,és itt lesz az eskovo.Sajnos mar nem eloszor megyek férjhez,de remélem most megtalaltam az igazit.A francia allampolgarsaga megvan,ugyhogy nem a papirok miatt kellek neki szerencsére.o is elvalt,de neki nincs gyereke.Nekem egy fiam van,a legelso férjemtol.Hat,elég sokat irogattunk meg telefonalgattunk egymasnak msn-en,és nagyon ugy néz ki,hogy egy hullamhosszon vagyunk.Nagyon udvariasan és valasztékosan beszél,és allandoan a vallas a témaja.Allitolag kozismert északfranciaorszagban a mecsetekben,meg szokott eloadast tartani az iszlamrol.Nekem meg mar jo régota van kedvem megtanulni az irodalmi arab nyelvet,ugyhogy most itt a nagy alkaloM
    előzmény:
    ankhesenaton (1279)
    2009-05-06  20:26
  22. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2009. május 6. 20:561280.

    Sziasztok!

    Ezt az emailt most kaptam, lérlek olvassátok el fogyelmesen.

     

    Vigyázzatok! Aki a Windows Live Messenger-t használja az msn-hez,
    annak a lap alján időnként megjelenik egy IQ-teszt. Ez egy nagy
    átverés! Ha rákattintasz és megcsinálod a feladatot, a
    telefonszámodat fogja kérni "a válasz" megküldéséhez. Ha itt
    megadod a számodat és a tovább gombra kattintasz, kapsz egy sms-t
    és ebben a pillanatban 1.080,- forintot (Ezernyolcvan forintot)
    levonnak a kártyádról, előfizetésedről! Innentől kezdve az IQ-
    tesztről= már szó sincs, hanem tagja lettél a "dada klubnak", és
    ami a legszörnyűbb: HETENTE le fog vonni újabb 1.080,- forintokat a
    rendszer, egészen addig, amíg ki nem lépsz a dadából.
    De kilépni sem egyszerű, mert a honlapon nincs rajta, hanem egy
    telefonos automatát hívogathatsz munkaidőben... Szóval ez a
    jelenlegi LEGNAGYOBB CSALÁS ami kimondottan a diákságot célozta!


    Kedves Ismerősök!

    Szeretnénk felhívni figyelmeteket arra, hogy megjelent egy
    kalóztelefonszám, amely a következő számjegyekkel kezdődik:
    4478.....
    Ne vegyétek fel a telefont ha ilyen számról van hívásotok és ne
    hívjátok vissza, mert alkalmanként ez kb. 20.000 HUF-os költséget
    is jelenthet. Annyi furcsaság van a dologban, hogy nagyon korán, kb.
    3-4 csörgés után lerakják a telefont. A telefonhívások este
    történnek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. május 6. 20:261279.

    Szia Virág,

     

    te Mo-n élsz? Az esküvőd hol lesz?

     

    (ha nem bánod a kérdezősködést )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1276)
    2009-05-06  20:10
  24. 2009. május 6. 20:241278.

    Hja, tudom ám, hogy nem láblógatós az élet otthon. Vannak kisgyerekesek (meg nagygyerekesek is a környezetemben). Nem könnyű, de annál szebb hivatás

     

    A férjed munkája is keményen hangzik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (1274)
    2009-05-06  13:43
  25. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2009. május 6. 20:151277.
    jo kitarto vagy.Az ilyeenek viszik valamire.Jo okos lehetsz mesa Allah hogy ilyen rossz gazdasagi helyzetben is képes vagy uzletet nyitni.Remélam hamarosan beindul,és akkor majd meglase a munkad gyumolcse.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (1263)
    2009-05-06  08:46

Címlap

top