Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szkeptikusok

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. Április 17. 12:00

Sziasztok!

 

Szeretnék olyanokkal beszélgetni, akiknek gondolkodás, tapasztalás és ismét csak gondolkodás útján van valami elképzelésük a következőkről:

 

homeopátia

kineziológia

hipnózis

aszt rológia

Hellinger terápia

 

Én bizonyos dolgokban ezek közül (már) egyáltalán nem "hiszek", más dolgokban még félig-meddig illetve van olyan, amiről nem tudom, mit gondoljak.

 

Szkeptikus gondolkodású, de nagyon nyitott emberkéket várok a topikomba és nem olyanokat, akik bizonygatják, hogy ezek csodamódszerek és működnek.

 

Üdv.

Fragments

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 17. 15:45101.

    Sziasztok,

     

    homeopátia: nálam ez nem hit, nem-hit alapon müködik, mert van, amikor úgy gondolom, hogy egy lázas betegségre jó az antibiotikum, de legutóbb, amikor a gyerekem már csak köhögött napok óta, és a dr.nő antibiotikumot akart felírni, akkor azt nem váltottam ki. Kértem a patikában természetes gyógynövény alapú, akár homeopátiás köhögéscsillapítót, kaptunk, 2 nap múlva a gyerekem nem köhögött.  Allergiával párosult torokfájásra kaptam már jómagam homeopátiás tablettát, nem segített. Később magam rájöttem, hogy miért nem. 

     

    kineziológia:  tavaly volt egy jó zűrös szakasz az életemben, nem tudtam merre tartsak, mi a helyes lépés stb.stb. Ekkor már tudtam arról, hogy a barátnőm volt1-2 alkalommal kineziológusnál, aki neki nagyon jókat mondott. Elmentem én is hozzá. Utóbb derült ki, hogy barátnőm azt nem tudta, hogy ez a hölgy SVT (Spirituális VÁlaszterápia) kezelést alkalmaz. Volt inga, volt néhány kérdés, volt kérdés nélkül is olyan, amit nem tudott rólam mégis tudta. Elmondtam, hogy miért mentem és aztán jött a "kezelés". Nekem furcsa volt, bár én hittem benne. Amit akkor az adott problémával kapcsolatban mondott akkor az abban az időben nagyjából úgy is volt, ám rá kb. egy fél évre a helyzet teljesen másként alakult, az az út, amit akkor jónak hittem, és ő is azt sugallta a kezelés során mára kiderült, hogy tévút volt. Azt nem mondanám, hogy nem kellett megjárnom azt az utat, hogy nem vált hasznomra minden kínjával együtt, de nem az volt az utam. Lehet, hogy tanulnivalóm volt inkább, de épp az ellenkezője lett a valóság. 

     

    Így nehéz eldönteni, de kételkedni is abban, hogy helyes dolgot mondott, érzett vagy nem. Sőt, én nem is mondom azt, hogy butaságot mondott, vagy rosszul csinált valamit, mert én tudom, hogy ezt az utat végig kellett küzdenem, hogy igazán értékelni tudjam, ami végül a helyes választás lett. 

     

    Sokan mondanák egy ilyen esetre, hogy kamu volt, átverés, mert az életben mégsem.... Én másként gondolkodom, SVT-vel, vagy anélkül is ezt az utat jártam volna végig, amire szükségem is volt. 

     

    hipnózis: nem volt benne részem, nem is foglalkoztat.

     

    Hellinger-terápia: ugyanez. 

     

    asztrológia: Éppen annak az élethelyzetnek kapcsán merült fel bennem, amikor már helyre kerültek a dolgok, hogy mi dolgom volt mégis abban a sorsfordító szituációban, mi dolgom volt azokkal a személyekkel...stb. Amúgyis régóta szerettem volna egy saját asztrológia elemzést csináltatni, így felkerestem egy szakembert, aki elkészítette azt. Komoly, részletes jellemzés, elemzés. Nekem megérte azt az összeget, amit kért érte. 

     

    Más:  a téma amúgy nagyon jó, amit felvetettél, amint a válaszokból olvasom, ahányan vagyunk annyiféleképpen gondolkodunk erről a témákról. Ami szerintem igazán fontos, hogy szkeptikusan, anélkül, hogy bizalom, vagy hit lenne bennünk az éppen aktuális "kezelés"ről nem érdemes.

     

    Én magam racionálisan gondolkodó, a földön 2 lábbal álló egyén voltam sokáig. Az elmúlt nagyjából 2 év, amikor olyan hatások, élmények, gondolatok értek utol, hogy ma már az ezotéria, és egy kicsit a spirituális gondolkodás sem áll távol tőlem.  Bár, amit mi spirituálisnak gondolunk, ami esetleg a zsargonban varázslat, vay mágia az más nemzeteknél, népeknél, vallásokban a legtermészetesebb dolog. Európai felvilágosult fejjel sokkal nehezebb befogadni és elfogadni a keleti filozófia tanait.

    előzmény:
    fragments (1)
    2009-04-17  12:00
  2. 2009. Április 17. 15:44100.

    Egyfolytaban mellebeszelsz.

     

    Az lenne a kijelenteseid lenyege, hogy

     

    1. a vakbelgyulladas valamely lelki problema folyomanya,

    2. "jo hozaallassal" megszünteti a vakbelgyulladasat es nem kell mütet.

     

    Egyik nagyobb marhasag, mint a masik.

     

    Na szia.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (97)
    2009-04-17  15:39
  3. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 17. 15:4399.
    Kérdezz meg 100 beteget a vagbélmütétesekből . Milyen érzéseik voltak a vakbél előállta előtti honapba. Érte e őket trauma .Beszéges el velük. Meg fogsz lepödni.
    A fiam is átesett ezen. És volt előtte gond is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (96)
    2009-04-17  15:38
  4. 2009. Április 17. 15:4098.

    Nekem semmit nem szükseges itt bizonyitanom. Ui. ez a szakmam. Naponta ezt teszem.

    NEKED ezzel ellentetben minden egyes mozzanatot bizonyitanod kell ahhoz, hogy hiteles legyen a mondanivalod.

     

     

    Es nem vitatkozom, mert nincs min.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (94)
    2009-04-17  15:35
  5. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 17. 15:3997.
    S mitől lesz vakbélgyuladása valakinek ? És igen ha pozitiv a hozáálása simmán átesik a mütéten . Ha retteg meg koplikációk is felépnek.
    előzmény:
    semiramis (95)
    2009-04-17  15:37
  6. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 17. 15:3896.
    Probáld ki . Mondogasd egy hétig ,hogy nincs elég péznzem és ezzel a mondattal zárd le szemeid elalváskor.

    Egy honap mulva válthatsz: Akor meg azt mondogasd mindenre elég a pénzem amire szükségem van.

    Szólj majd ha kiprobáltad.
    előzmény:
    semiramis (87)
    2009-04-17  15:20
  7. 2009. Április 17. 15:3795.

    Ez azt jelenti, hogy a fajdalmaid NEM szervi eredetüek (tehat nem vagy beteg), hanem a stressz miatt vannak. Erre tenyleg a legjobb a lazitas.

     

    De nekem ne magyarazd, hogy a vakbelgyulladasod elmulik a lazitastol. Elmulni elmulik - ui. belehalsz.

     

    Nem tudom, mi köze a tanacsaidnak a temahoz. Ezeket az aszikron-gyakorlatokat barki meg tudja tanulni - es meg egyetlen betegseget/lelki problemat sem mulasztottak el.

     

    Engem sem erdekelnek a mellebeszelesek. A Tieid sem.

     

    Az agyat termeszetesen lehet befolyasolni. csakhogy - es itt a veszely - TE nem tudod, mi lesz az eredeny. Termeszetesen folytathatod, nekem nem ingem-nem gatyam. A sajat eletedert, egeszsegedert TE felelsz, seki mas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (91)
    2009-04-17  15:30
  8. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 17. 15:3594.
    Bizonyidsd be .
    előzmény:
    semiramis (88)
    2009-04-17  15:22
  9. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 17. 15:3393.
    Diszkalkuláció fejleszthető számitogépes játékal , Mikor egy ember számol az agy első potján dolgozik . A problémás gyerek ugyanere a hátsó rész használja. De vizuális játékal átirányitható az első részre eme tevékenység. 2 év alatt teljes javulást eredményez.
    előzmény:
    semiramis (87)
    2009-04-17  15:20
  10. 2009. Április 17. 15:3192.

    A szkepticizmus nem tévesztendő össze az ismeretek hiányával, főképp a butasággal.

    Az igazi szkeptikus először részletesen megismeri a témát, és csak ezután nyilatkozik, a buta meg csak tépi a száját ismeretek nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 17. 15:3091.

    Intuició  és álmok. Dőntéseim előtt álmomba válszt kapok. És elazulással meszüntettem a fájdalmaimat. Nem érdekelnek a melébeszélések.Az agyra igenis hatni lehet.
    Irj egy köröket a jobb lábadal az oramutató járásával egy irányba . És egyidőbe vele rajzoly egy 6 -ost a levegőbe.

    Ted az egyik tenyered a hasadra és körözz. A másikat a fejed tetejére és fögőlegesen emelgesd.

    Tanulj sorozatgyakorlatot és csinál egy másik emberel szinkronba  .
    Hatni lehet a tudatalatira mantrázásal önszugesztióval. És igenis kiiktathatok a félelmek és az aggodások. Nagyban javitható az életminőségünk. Érzésekre kel figyelni és azt átirni ami negativ érzelmet vált ki.
    Mikor a rossz dolgok történnek arra egy illat is emlékeztethet amitől később is görcsbe rándul a gyomrod ha azt az illatot ujra megérzed.

    előzmény:
    semiramis (84)
    2009-04-17  15:18
  12. 2009. Április 17. 15:2990.

    Konkrétan:

     

    1. Homeopátiáról elég sokat tudok, bizonyítottan csak placebo alapon működik.

    Az, hogy az alapelve semmilyen természeti törvényből nem vezethető le, sokakat nem érdekel, de önmagával is ellentmondásba kerülő, zavaros,  ezer ilyen-olyan "al-ággal" rendelkező tündérmese.

    Viszont tündérmese alapon akár hathat is - és ha valakin a hagyományos orvoslás nem tud segíteni, az menjen, ha harap rá.

     

    2. Kineziológia: olvasd el a hivatalos honlapjukat, könnyebb átlátni rajta, mint a homeopátián. Orvosi szakkifejezéseket használnak, a maguk hasznára hajmeresztő módon átgyúrva, a jósda, a relaxáció és a ráolvasás keveréke.  De vannak, ettől is, akik jobban lesznek.

     

    3. Hipnózis, ennek sok fajtája van. A klinikai hipnózis hatékony, de nem minden betegségfajtára, az Emotional Freedom Technique, a Neurolinguistic Programming legjobb tudomásom szerint áltudomány, ámde mint mindent, ki lehet próbálni. A regressziós hipnózist (a múltban átélt élményeket újra átéled, és feloldod) nem javaslom.

    (Érdekes kérdés, hogy a pszichológia maga áltudomány-e...)

    Ha a relaxálást érted rajta, akkor az jó hatású.  

    Ha a színpadi hipnózist, akkor semmit nem tudok róla.

     

    4. Asztrológia: megint kérdés, mit értesz rajta, a napi horoszkópodat, hogy ma a Bika ez meg az, vagy a jövendőmondást. Sokat nem tudok róla, de "tudománynak" vagy "terápiának"nem nevezném. 

     

    5. Hellinger terápiáról már írtam.

    előzmény:
    fragments (1)
    2009-04-17  12:00
  13. Torolt_felhasznalo_566894
    Torolt_felhasznalo_566894
    2009. Április 17. 15:2889.

    Szia, én szkeptikus vagyok.

     

    Ezek közül leginkább az asztrológiáról vannak ismereteim. Ezek alapján állítom, hogy az asztrológia humbug. Persze egyes asztrológusok remekül elvannak a pszichológiában és így azt a látszatot keltik, mintha az asztrológia működne.

    előzmény:
    fragments (1)
    2009-04-17  12:00
  14. 2009. Április 17. 15:2288.

    Tevedes. NINCS minden testi tünetnek lelki oka. Közel sem.

     

    Forditva - differencialtan!! - igaz: VANNAK lelki okok, amik testi tünetekhez vezetnek. De ott sem mind.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (86)
    2009-04-17  15:20
  15. 2009. Április 17. 15:2087.
    Altalanosito, semmitmondo mondatok. Magia? Tul egyszerü lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (82)
    2009-04-17  15:15
  16. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 17. 15:2086.
    Pedig minden testi tünetnek leelki oka van . És tünetmentesitheted magad de ha a leelki okot nem oldod nem tart sok ideig a tünetmenteség.
    előzmény:
    agnasa (80)
    2009-04-17  15:14
  17. 2009. Április 17. 15:1985.

    Minden szakmának van művésze, mestere, és sintére. Ha a sintért választod ki, természetesen csalódsz, és ha nem ismered a szakmát, arról lesz rossz a véleményed, a sarlatán helyett.

    Pl.: Mit csináltatok a pszichoterápián? (beszélgetés, hipnózis, hipnózisban alkalmazot KIP, ego-state, regresszió, Bradshow). Lényeges kérdés, mert integratív pszichoterápiával 1 - 3 hónap alatt megoldható az, ami pszichoanalízissel évekig is eltart, ráadásul bizonytalan az eredmény.

    A Hellinger módszerrel az a bajom, hogy csak szembesít a problémával, oldás nélkül. Főképp, ha rosszul csinálják.

     

     

    előzmény:
    fragments (1)
    2009-04-17  12:00
  18. 2009. Április 17. 15:1884.

    tevedes. A tudatalattidhoz TE nem fersz hozza. Es nem is baj, ige nagy gondokat okoznal önmagadnak, ha hozzaertes nelkül beleturkalnal.

    PSZICHOTERAPEUTA kell hozza, de igazi.

    Az Altalad leirt ize valoban kukaba valo.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (73)
    2009-04-17  14:58
  19. Torolt_felhasznalo_616368
    Torolt_felhasznalo_616368
    2009. Április 17. 15:1683.

    Na látod aztán jön semiramis, aki meg abban hisz amit ő csinál és azt tartja szakértelemnek, a többit pedig humbugnak, hát pont erről van szó.

     

    Mindegyik jó valamire, nem szkeptikusnak kell lenni, hanem nyitottnak a világ felé és toleránsnak,

    előzmény:
    fragments (1)
    2009-04-17  12:00
  20. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 17. 15:1582.
    Az egész életünk az Mágia. A gondolataink irányitják és azok késztetnek cselekvésre. Amire figyelmed irányitod az nőveled energetikailag
    előzmény:
    semiramis (76)
    2009-04-17  15:12
  21. 2009. Április 17. 15:1481.

    ...holott az TENYLEG segit. Csak

     

    1. a MEGFELELÖ terapiat kell kivalasztani

     

    2. NEKED kell dolgoznod, nem is keveset. A terapeuta csak segit iranyt talalni es eszközöket ad a kezedbe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616368 (69)
    2009-04-17  14:42
  22. 2009. Április 17. 15:1480.

    Én olyan "szkeptikus" vagyok, aki kipróbált egy-kettőt, majd csalódottságában  utánajárt alaposan.

     

    1. A helyzet az, hogy ha valaki azt állítja, hogy "itt egy új módszer, ezzel gyógyítani tudom az asztmát, a migrént, a szorongást, a valamit", akkor annak először ezt bizonyítani kell. Tehát nem azt kell bizonyítani, hogy a hatásmechanizmusa működik, (pl. homeopátia: a víznek memóriája van, kinezológia: az izmok emlékeznek, Hellinger terápia: a skizofréniát az okozza, hogy valamelyik ősöm gyilkos volt stb), hanem azt, hogy JOBBAN HAT, MINT A PLACEBO.

     

    És ha ezt hitelt érdemlően bebizonyítja, akkor azt a módszert az akadémiai orvostudomány átveszi, és az alternatív módszer megszűnik alternatív lenni.

     

    2. Másik, hogy placebo hatás létezik, a  betegségek 30-40 százalékában hat, nemcsak szubjektív panaszoknál, mindenkinél (gyerekeknél, kisbabáknál, állatoknál is). Ezért ha valaki megkérdőjelezi mondjuk a homeopátia vagy a kineziológia hatásosságát, azonnal lesznek olyan emberek, akik jobban lettek tőle, és ezt őszintén mondják, és el is hisszük.

     

    3. Az a kérdés tehát, hogy ami csak placebo alapon hat, az hat-e. Az orvostudomány szerint nem, minden orvosi beavatkozásnak bizonyítani kell, hogy jobban hat, mint a placebo. Ha viszont nekem a hátfájásomat elmulasztotta a homeopátia, akkor lehet, nem fog érdekelni, milyen alapon. Szóval mindenki maga dönti el, hatásnak tartja-e a placebo hatást vagy nem.

     

    4. Etikai kérdéseken túl (becsapják-e a betegeket az alternatív terapeuták, erkölcsös-e pénzt kérni csak placebo alapon ható kezelésekért, cukortablettákért, túlzásba lehet-e vinni , még két probléma van:

    Egyik, hogy lehet-e káros a placebo hatás? (Igen.)

    Másik, hogy az alternatív terápiákat általában azok veszik igénybe, akik a hagyományos orvosokban csalódtak, és ezt a "természetgyógyászok" sokszor kihasználják.

    Magyarul saját létjogosultságukat az akadémia orvoslás csepülésével igazolják és ez szerintem igencsak káros.

     

    5. Engem személy szerint ez ún, "holisztikus" gyógymódok taszítanak,  nevezetesen, amikor minden testi tünetet lelki okokra akarnak visszavezetni, a tested szól, hogy a lelkeddel nincs valami rendben, a tudatalattid, a múltad, az előző életed.  Én ezzel már megégettem magam elég csúnyán, és potenciálisan károsnak tartom (és sületlenségnek is).   

      

      

    előzmény:
    fragments (1)
    2009-04-17  12:00
  23. Torolt_felhasznalo_898389
    Torolt_felhasznalo_898389
    2009. Április 17. 15:1479.
    ugyan már...!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616368 (75)
    2009-04-17  15:05
  24. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 17. 15:1378.
    Érdekelt és máshol olvastam a felsőbb énről ,és tudok is rola. De ez olyan dolog ami számomra szent és nem terápia jelegü. És igen lehet fejlődni ilyen téren.  De nem tudtam egyeztetni a többivel mint terápiát.

    Olvastam hogy non profit ? Igaz  ?
    Mert ha igen minden elismerésem ha csak a segitségnyujtáson alapszik.
    Ezzel már nem lehet játszani . Bumerángelmélet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616368 (75)
    2009-04-17  15:05
  25. Torolt_felhasznalo_898389
    Torolt_felhasznalo_898389
    2009. Április 17. 15:1277.

    Igen, igen!! Ez az!!! Megtisztítottak engem is

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (73)
    2009-04-17  14:58

Címlap

top