Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van boldog párkapcsolat?

desperate
Létrehozva: 2009. május 19. 23:27

Sziasztok!

 

Kicsit el vagyok keseredve, 3 hónapja tart egy párkapcsolatom, de állandóan veszekszünk apró dolgokon, feszült vagyok emiatt eléggé. Az elején mindent megtettem hogy jó legyen ez a kapcsolat, viszont eléggé erőszakos, mindig azt akarja, hogy minden úgy legyen, ahogyan ő szeretné. Ha esetleg ellentmondok vagy nem úgy csinálok dolgokat ahogy ő kéri akkor kitör, durva dolgokat is mond, aztán pedig azt mondja, hogy ezeket ő nem gondolta komolyan. Már kétszer szakítottunk, aztán mégis vissza akarta csinálni. 38 éves, még nem élt együtt senkivel, 16 éve él egyedül, tele van rigolyákkal, rendmánia, precizitás. Alig tudjuk megbeszélni a dolgokat, mindig csak a saját igazát védi.

Szerintetek mit lehet tenni egy ilyen helyzetben? Létezik boldog párkapcsolat vagy ne legyenek illúzióim?  

  1. 2009. május 20. 08:5251.
    Bár azt nem értem, hogy miért erőlteti ezt az egészet, ha nem szeret.
    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 20. 08:4950.
    Szia! Végigolvasva atopicot, egy dolgot felejtessze el: SOHA nincs indok és magyarázat, ami elfogadható lenne, ha agresszióról van szó. Márpedig ez verbális agresszió- ennek pedig semmi köze nincs ahhoz, hogy még nem élt együtt senkivel.
    előzmény:
    desperate (43)
    2009-05-20  08:33
  3. Torolt_felhasznalo_908581
    Torolt_felhasznalo_908581
    2009. május 20. 08:4449.
    Nem csodálom, hogy felhúzta az orrát. Te elzavartad. Tényleg nem jó nektek együtt...
    előzmény:
    desperate (43)
    2009-05-20  08:33
  4. 2009. május 20. 08:4348.

    "egy dolgot az egész ideíró csapat elfelejt ám! azt, hogy bizonyos típusok

    bevonzódása nem véletlen ám..."

     

    Sokszor egy párkapcsolat arra jó, hogy tudd mit NEM akarsz, és nem kell mögöttes értelmet keresni, vagy a saját személyiségünk fejlesztését célul kítűzni, mondván, működhetne ez, ha én ilyen és ilyen lennék - vagyis amilyennek a másik elvárja, ami neki kényelmes.

    Hát, szerintem, a jó párkapcsolat ott kezdődik, hogy a másikat elfogadom és legfeljebb inspirálom, de nem várok el dolgokat, hogy más legyen, mint amilyen.

    Nincsenek véletlenek, de nem minden találkozás mögött a végzet csücsül ;)

    előzmény:
    lovenyista (36)
    2009-05-20  07:12
  5. 2009. május 20. 08:4047.

    Hagyd ott. 3 hónap után ezen nincs mit vacilálni.

    A boldogságban kéne úsznotok, nem pedig feszültnek lenned. SZerinted hol a szerelem a részéről, ha durva dolgokat mond...? 

     

    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  6. 2009. május 20. 08:3846.

    Az egy dolog, hogy valaki esetleg önbizalomhiányos, de az már nem, hogy minden úgy kell, hogy történjen, ahogy neki jó!

     

    Igazad van, én is kinézném belőle....

     

    Yasin: Nem romantikus filmekből kell élni, ahol, ha van is valami baj, tuti megodódik.... és élnek boldogan.

    előzmény:
    customer (42)
    2009-05-20  08:30
  7. 2009. május 20. 08:3545.
    Ez a reakció is bizonyíték.. egy nagy, elkényeztetett gyerek. Ennél sokkal jobbat érdemelsz.
    előzmény:
    desperate (43)
    2009-05-20  08:33
  8. 2009. május 20. 08:3444.

    Egyébként nagyon is létezik boldog párkacsolat - de olyan nem, amiben nincsenek problémák. Azért, mert most kifogtál egy ilyen alakot, nem kell megkérdőjelezni az egész párkapcsolatosdi értelmét. Mert ugye elvileg a boldogság lenne az értelme.. bár sokan ezer indokot mondanak, hogy miért vannak a másikkal, azért a lényeg az lenne, hogy azért mert jó nekünk együtt..

     

    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  9. 2009. május 20. 08:3343.

    Sziasztok.

     

    Köszönöm a véleményeket, lehet, hogy mégis szakítás lesz a vége. Tegnap kértem, hogy aludjon otthon, mert nagyon fáradt vagyok és kicsit pihenni szeretnék, erre felhúzta az orrát, összepakolta a cuccait és elment, mert hogy képzelem, hogy én elkülöm őt mint egy trógert, akinek nincs hol aludnia, pedig elmondtam, hogy semmi rossz szándék nem volt ebben. Hát, nem egyszerű ez. 

    előzmény:
    Gabika2 (41)
    2009-05-20  08:13
  10. 2009. május 20. 08:3042.

    "Bele kell gondolni,vannak idős bogaras emberek,akik szenvednek az egyedülléttől,de mégis mindenkit elmarnak maguk mellől.És általában jön valaki,aki elfogadja őket,akkor lassan kinyílnak,és ragaszkodóak lesznek.Hát bizony ehhez idő kell"

     

    Ez a férfi még nem idős, ráadásul amiket leírsz, én még csak filmen láttam.. :(

    örüljön a topicindító, hogy még csak 3 hónapja van vele, de már kiderült a dolog, és döntési helyzetbe került.

    Az, hogy valaki bogaras, zárkózott: oké, de hogy mindig neki legyen igaza, támadó legyen, rendreutasító, az nem bogarasság. Az ilyenek azok, akik később ütnek is, mert "kihoztad belőlük"...

    előzmény:
    yasinkaterina (38)
    2009-05-20  07:54
  11. 2009. május 20. 08:1341.

    Szerintem pedig más a "ki rigolya, és más az állandó feszültség.

     

    Én is sokáig egyedül éltem, meg kellett szoknom, hogy van más mellettem, de nem terrorizáltam a partnerem...

     

    Szerintem, hagyja ott, mert mit leírt az minden, csak nem jó érzés, vagy boldogság....

     

     

    előzmény:
    yasinkaterina (38)
    2009-05-20  07:54
  12. 2009. május 20. 08:0540.

    Szia!

     

    Létezik, csak neked mással

    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  13. Torolt_felhasznalo_211069
    Torolt_felhasznalo_211069
    2009. május 20. 08:0539.

    Persze, hogy létezik boldog párkapcsolat, a mienk is az.

     

    Én azt gondolnám, hogy egy párkapcsolatban az első három hónapnak (és még soknak ezután) nem a civakodásról kéne szólnia, hanem a szerelemről, a föld feletti lebegésről. Ha már az elején  ennyire nem jöttök ki, akkor te jobban teszed, ha kilépsz ebből a kapcsolatból.

    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  14. 2009. május 20. 07:5438.
    Teljesen igazad vanAz amit a topicindító leírt,a felszín,sokan nem vették figyelembe hogy egy agglegényről van szó,aki védi a területét,szokásait.Valami miatt összekerültek,ebből szerintem jót is lehet kihozni,csak hát óriási türelemre lesz szükség.És nem a férfi részéről.Megvannak a kis rigolyái,nem enged belőlük,úgy gondolja hogy ha valaki megszereti,akkor így szeresse amilyen.Amikor azt hangoztatja hogy Ő a főnök,akkor erre utal.Bele kell gondolni,vannak idős bogaras emberek,akik szenvednek az egyedülléttől,de mégis mindenkit elmarnak maguk mellől.És általában jön valaki,aki elfogadja őket,akkor lassan kinyílnak,és ragaszkodóak lesznek.Hát bizony ehhez idő kell.A férfi 38 éves,szorítja az idő,több alkalmi kapcsolata volt,és szerintem most fél hogy ebből is szakítás lesz.Ügyesen kell vele bánni,egy önbizbizalommal teli nő képes rá.
    előzmény:
    lovenyista (36)
    2009-05-20  07:12
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 20. 07:4337.

    Nemrég mondta nekem valaki, hogy az a kapcsolat sose fog müködni, ahol a partnerek kezdettöl fogva farigcsálni akarják egymást..aki ezt mondta nekem elhagyott engem anno és olyan nöt vett el utánam, aki nem farigcsált és boldogok lettek..

    Én hozzámentem egy folyton önmagával foglalkozó, rajtam kezdettöl fogva valamilyen téren uralkodó férfihoz..Pedig már kezdettöl fogva sokat ettük egymást..Akkor azonban még volt vonzódás is..Aztán egy pár év után menthetetlenül megromlott a kapcsolat és most 19 év után végleg elviselhetetlen..Csakhogy itt van 2 kisgyerek a házasság gyümölcseként és mostmár nem lehet csak olyan egyszerüen kilépni, mint ahogy lehetett volna annak idején..Ami már most nem jó, kis eséllyel lesz késöbb jobb..Nem kizárt, mert össze kell csiszolódni, de mennyire?

    A férjem nagyon rendszeretö, én meg imádom magam körül a káoszt..Mindenben..Kapok is eleget a tulajdonságomért visszamenöleg is..

    Szerintem lépj ki, még ha nehéz is társat találni..Még mindig jobb egyedül, mint feladni önmagadat és elnyomva lenni..

    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  16. 2009. május 20. 07:1236.

    egy dolgot az egész ideíró csapat elfelejt ám! azt, hogy bizonyos típusok bevonzódása nem véletlen ám... tudniillik ez a férfi 3 hónapja sem lehetett gyökeresen más.. a topikindítónak valami miatt mégis ez a férfi kellett...

    (ez most lehet hgy nem egyértelmű, de akinek volt már olyasmi nem sztenderd párja /nem feltétlenül ennyire mint a toplinidítóé/, és elgondolkodott azon hogy vajon ez hogy lehetséges, az igazat ad nekem).

    vagy csak belemagyaráznám? 

    előzmény:
    Kaktusz68 (35)
    2009-05-20  07:01
  17. 2009. május 20. 07:0135.
    Menekülj!!!!!Ebből a kapcsolatból.Tapasztalat csak 23 év után,ideggyógyász,lelkisegély stb.Ezt ne akard.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. május 20. 06:3534.
    Szerintem Te nagyon boldogtalan lennél mellette... aki 3 hónapos kapcsolatban már durva, erőszakos, rigolyás, rendmániás, precíz és csak neki lehet igaza...hát ez csak rosszabb lesz! Ő gondolom egy maximalista beállítottságú ember és lehet, hogy hozzád egy lazább életszemléletű kedves férfi illene, akiből hiányzik a durva magatartás. Ilyen helyzetben én elengedném ezt a kapcsolatot...
    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 20. 06:3433.
    Van. Az enyém. Idén leszünk 18 éves házasok.
    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  20. 2009. május 20. 05:4932.

    Bocs, még nem olvastam végig a hsz-okat, de szerintem létezik boldog párkapcsolat. Én és a férjem 28 éve élünk boldogan, abból 25 éve házasok vagyunk. Szerintem mindenkinek létezik egy párja, csak meg kell találni. A leírásod alapján nem tűnik úgy, hogy Te megtaláltad az igazit!

    Csak keresgélj tovább, megéri!

    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  21. 2009. május 20. 03:5531.
    Bocs a hibakert de siettem az irassal.
    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  22. 2009. május 20. 03:5330.

    En 36 evesen mentem masodszor ferjhez. Sok mindenben hasonlitunk, de bizonyos dolgokban meg egyeltalan nem. Ha egy kapcsolatban mindig csak az egyik fel alkalmazkodik, az elobb-utobb elmergesedik, vagy aki a sznvedo es engedekeny, az belulrol nem lesz osszhangban onmagaval es megkeseredette, es boldogtalanna valik.

     

    Ugy gondolom en szerencses vagyok, bar volt olyan idoszaka a hazassagunknak, amikor menekulni akartam belole. Egy szerencsem volt, hogy bar a ferjem hibazott egy nagyot, de o aztan mindent megtette, hogy ha jova nem is tehetei, de igyekezett a kedvembe jarni, es ujra visszahoditani.

     

    Tudtam, hogy szeret, tudtam, hogy jo ember es mivel nem akartam elvesziteni, igy szep lassan kiengedtek a jegsziklaim. Most ujra onmagam vagyok: mellette.

     

    Ritkan van koztunk nezetelteres, es mi mindketten odaallunk a masik ele, ha hibaztunk, es azt mondjuk , bocs.

     

    Ha ket ember szereti es tiszteli egymast, akkor mukodik a boldog parkapcsolat. Persze van neha kanalcsorges, de hol nincs.

     

    Szerintem a te parod nem fog megvaltozni, ha mar 3 honap utan igy erzel, es o igy ilyen onzo modon es arogansan viselkedik veled. Gondold el mi lesz kesobb, evek mulva.

     

    Szoval fel a fejjel, meg elotted az elet. Hidd el ma mar nem gond, ha valaki csak 35-40 evesen talalja meg elete parjat. Addig keress magadnak valami jo hobbit, ami tartalmasan kitolti a szabad perceidet es oraidat.

    Gondolj bele, ha rapazarolsz eveket aztan meg ismet kezdheted elolrol a keresgelest.

    előzmény:
    desperate (4)
    2009-05-19  23:34
  23. Torolt_felhasznalo_507422
    Torolt_felhasznalo_507422
    2009. május 20. 02:5029.

    Szia!

     

    Én meg a párom, mind a ketten magunknak való, rigolyás, bibis emberek vagyunk. Távházasságban élünk. Találkozunk X időnként, elvagyunk, külön szobában alszunk, aztán nekem már 5 nap után tele van vele a hócipőm, mint ahogy bárki mással tele lenne, mert ilyen vagyok. Antiszociális és nem tudok, valamint nem is akarok alkalmazkodni. Így születtem, gyári hibásan, nade ő is. Negyvenvalahány éves koráig nem volt felesége, sőt együtt sem élt senkivel. Gyerek ammán biztos nem lesz - két ilyen embernek bűn lenne.

     

    De szeretjük egymást. Csak lélegezni akarok. Egyedül akarok aludni menni, nem akarok osztozni semmin. Én így születtem és igyekszem a lehető legkevesebb embernek ártani a természetemmel. Vannak dolgok amit nem tudunk megváltoztatni. 

     

    Ezt nem azért írtam le hogy bárki normálisnak tekintse, csak példának, hogy lássátok, ilyen is van. 

    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  24. 2009. május 20. 01:3628.
    en mar csak a sok stressz miatt is lepnek a helyedben. Szerinted fog vmi valtozni? Igy kivulallokent szerintem nem. Ha fog is, akkor is rovid idore, amig megijed, h elveszit. Mindig ezt teszik a pasik. Amikor akarsz szakitani, akkor megrendesednek.

        Igy tonkre teszed magad, tudod a stressz az egyik legkarosabb dolog, ami hathat egy emberre.  Es az egeszseget sajnos csak akkor ertekelik, amikor mar nincs. De ez a 3 honapos kapcsolat, ami mar most rossz, nem eri meg, hidd el....

    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27
  25. 2009. május 20. 01:3427.

    en mar csak a sok stressz miatt is lepnek a helyedben. Szerinted fog vmi valtozni? Igy kivulallokent szerintem nem. Ha fog is, akkor is rovid idore, amig megijed, h elveszit. Mindig ezt teszik a pasik. Amikor akarsz szakitani, akkor megrendesednek.

        Igy tonkre teszed magad, tudod a stressz az egyik legkarosabb dolog, ami hathat egy emberre.  Es az egeszseget sajnos csak akkor ertekelik, amikor mar nincs. De ez a 3 honapos kapcsolat, ami mar most rossz, nem eri meg, hidd el....

    előzmény:
    desperate (1)
    2009-05-19  23:27

Címlap

top