Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÚJ ZÁRT TOPIKOK!

NLC@fe
Létrehozva: 2009. június 4. 14:31
Sziasztok!

Egyből a közepébe vágunk, hogy végre megírhassuk ezt a régen várt jó hírt! Úgy néz ki, hamarosan elindul sokatok vágya, a ZÁRT TOPIK funkció itt, a fórumon!

De hogy azoknak is egyértelmű legyen, akik esetleg nem tudják, miről van szó: mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy olyan topikot indíthasson, amit ő maga moderál, és ahová ő maga engedheti be azokat, akikkel beszélgetni szeretne.

Kétféle zárt topik lesz: a "teljesen zárt", avagy "téglaház", és a "félig zárt", más néven "üvegház".

Hogy mit takarnak ezek az elnevezések?

A "téglaház" zárt topikok úgy viselkednek, mint a valós életben egy valós téglaház. Minden háznak van egy házigazdája (azaz ő lesz a topik tulajdonosa), aki vendégeket hív a házába, és velük beszélget. A vendégek a zárt topik meghívott tagjai. Csak ők tudnak belépni a házba, csak ők látják, hogy ki van még rajtuk kívül odabent, és csak ők hallják azt, hogy miről beszélgetnek a bentiek. Ez a "téglaház" topikok esetében azt jelenti, hogy a topik címén kívül semmi sem látszik kifelé: aki nem tagja a topiknak, az nem látja a topikban zajló beszélgetést, nem tudja, hogy kik a topik tagjai, és nem is tud hozzászólni a topikhoz.

Az "üvegház" topikok ugyanígy működnek, összesen abban térnek el a "téglaház" topikoktól, amiben a valós életben is eltér egy üvegház a téglaháztól: átlátszanak a falai. Azaz mindenki tudja majd olvasni az "üvegház" topikokban zajló beszélgetést, mindenki látja, hogy kik és mit beszélgetnek ott - de hozzászólni csak a tagok tudnak majd.

A következő hetekben, még mielőtt elindulnának a zárt topikok, minden nap felteszünk screenshotokat (képernyőképeket) a zárt topikok működéséről, és itt tudjuk majd megbeszélni veletek, hogy hogyan működnek a topikok a terveink szerint. A szerkesztőség részéről Szeberényi Adrián (adrijan) fog válaszolni a kérdéseitekre.

FONTOS: a zárt topikokat olyanná akarjuk fejleszteni, amilyennek ti szeretnétek őket. Sokan vagyunk itt a fórumon, és ha sok okos ember összerakja az ötleteit, abból csak valami nagyon jó dolog sülhet ki. No meg több szem többet lát, ahogy a régi mondás is tartja. Ezért arra kérünk titeket, hogy azt a zárt topikot, amivel hamarosan előállunk, kezeljétek egy nyilvános próbaverzióként, amit közösen fogunk egyre jobbá és jobbá tenni. Ahogy elkezditek majd használni, rengeteg jó ötletetek lesz, és biztosra vesszük, hogy egy csomó dologról kiderül az is, hogy jobb lenne, ha máshogyan működne, nem pedig úgy, mint ahogy mi azt kitaláltuk. Viszont ezzel semmi gáz: igyekszünk apránként, lépésről-lépésre olyanná alakítani a dolgot, amilyennek ti szeretnétek.

Mindenkinek ajánlom szeretettel a http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/ blogot, ahova screenshotokat is feltettünk, hogy látni lehessen azt, ahogy most kinéz az épp tesztelés alatt álló zárt topik.

Szép napot mindenkinek!

Nők Lapja Cafe
  1. 2009. június 15. 11:00301.

    Sziasztok!

     

    nem fórumozok olyan régen itt, és nincs is túl sok időm erre a szórakozásra.

     

    Azonban azt tényleg nem tudom megérteni, hogy miért vált ki ekkora indulatokat egyesekben az, hogy lesz módunk arra, hogy a saját kuckónkba félrehúzódva, csak a barátainkkal beszélgessünk.

     

    Azt kéne a dühöngőknek megérteni, hogy nem kizárólag erre lesz lehetőség, hanem ezt is tudjuk használni majd, meg a hagyományos fórumozást is folytathatjuk. 

     

    Én örülök a lehetőségnek.

     

    Nem tudom, hogy fogom-e használni,  nem tudom, hogy valaha az életben belépek-e majd ilyen zárt topikba, hovatovább indítok-e én magam ilyet, de az jó, hogy lesz erre is lehetőségem.

     

    A számológépemen is van 30 olyan funkció, amit sosem használok ki, de el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor jól jönnek majd. Ugyanez a helyzet a zárt topikokkal is. 

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  2. Torolt_felhasznalo_474610
    Torolt_felhasznalo_474610
    2009. június 13. 12:03300.
    En orulok ennek a lehetosegnek , mert a tesoimmal es nehany regi magyar iskolatarssal fogunk nyitni egyet es ott fogunk dumalni ! Es nem kell majd alneven beszelni a regi szerelmeinkrol es hogy most mekkora a hasuk meg milyen a feleseguk Nagyon varom !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-06-13  05:04
  3. 2009. június 13. 03:54299.
    Tisztelt Moderator! Megkaptam az ertesitest, miszerint a beirasomat toroltek...Nem zavar...de az eredeti kerdesemre a melyen /de meg milyen melyen/ tisztelt Moderator nem valaszolt. Viszont kaptam ocsmany, goromba valaszt az egyaltalan nem tisztelt forumtarsaktol. Jol lehet nem nekik szolt a kerdesem...Naiv leven meg mindig varom a "szakszeru" valaszt lehetoleg a lincseles kilatasba helyezese nelkul.
    előzmény:
    victoria28 (283)
    2009-06-11  20:02
  4. Torolt_felhasznalo_667563
    Torolt_felhasznalo_667563
    2009. június 13. 00:05298.

    kedves lenni!

     

    Fenyegethetsz bárkit bármivel, szájízed szerint - ha a rendőrséggel szeretnéd, akkor azzal.

     

    Tudod, az a helyzet, hogy éppen azok miatt kell a zárt topikot bevezetnünk, akik éveken át újabb és újabb nickneveken a többi fórumozót zaklatják, például a Sütik képpel, meg a Mit főzzek holnap topikokban. Valamiért ezek a mániákusok nem unják meg, és állandóan visszajönnek, és abban lelik örömüket, hogy a századik néven is csak mások külsejét, lakását, receptjeit ócsárolják.

     

    No de a zárt topikok remélhetőleg kifognak rajtuk - oda nem tudnak majd bejárni gyalázkodni, csak ha beeresztik őket. 

     

    Ha magadra vetted az előző soraimat, te tudod, miért tetted. Én pusztán kérdeztelek, te pedig válaszoltál, elég sajátos módon...

     

    A továbbiakban az ezzel kapcsolatos beszélgetést ebből a topikból törölni fogjuk, mert OFF lenne - természetesen ha a zárt topikokkal kapcsolatban van mondanivalód, azt szívesen fogadjuk továbbra is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768781 (296)
    2009-06-12  22:05
  5. 2009. június 12. 22:21297.
    Én meg, azt szeretném megkérdezni, hogy ez most, a  nagyon rosszul müködő, anyatanya helyett lessz?
    előzmény:
    adrijan (295)
    2009-06-12  16:46
  6. Torolt_felhasznalo_768781
    Torolt_felhasznalo_768781
    2009. június 12. 22:05296.

    Kedves Moder@tor,

     

     

    meg kell hogy mondjam: nem tudom kik ezek. De te biztosan, ha itt tárogatsz. Ezt szabad? Nickneveket kiírni, bármilyen okból is? Ha jól értelmeztem a szabályaitokat, ezt sem lehet.

     

    Remélem nem énrám célzol, mert akkor ugyancsak tévúton jársz. Ebböl is látszik, hogy mennyire jól dolgoztok. Ha feltétlenül eggyel több haragost akartok, akkor közölhetem, nem álltok messze ettöl. Hatalmas szemtelenségnek tartom, hogy engem bárkivel is össze akartok hasonlítani. Most fenyegessek én is rendörséggel? Nem teszem, mert tudom, hogy ezzel nem érek semmit el. Marad hát a csodálkozás: még mindíg nem megy az, hogy kiderítsétek, ki van egy nicknév mögött???

     

    Most nyugodtan letilthattok engem is, úgyis elegem van ebböl, hogy itt mindenki mindenkit vádol, föleg, hogy nektek akkora hatalamatok van itt, hogy még a rágalmazást is megengeditek magatoknak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667563 (294)
    2009-06-12  15:00
  7. 2009. június 12. 16:46295.

    Sziasztok!

     

    Feltettem újabb screenshotokat arról, hogy hogyan fognak kinézni a zárt topikok.

     

    - Taglista:  a taglistát topik minden tagja megtekintheti. Így aki egy zárt topikba tartozik, az meg tudja nézni, hogy rajta kívül még kik tartoznak ugyanabba a topikba. http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/index.php?view=bejegyzes_oldal&bejid=102903

     

    - Tagfelvétel: A "Fórum beállításai" gombra kattintva előugrik a tagok adminisztrálására szolgáló ablak: itt lehet új tagot felvenni, illetve meglévő tagokat törölni a topikból. http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/index.php?view=bejegyzes_oldal&bejid=102907

     

    - Meghívás társtulajnak: Ha valakit fel akarsz venni társtulajdonosnak, akkor először csak a "társtulajdonosnak jelölt" kategóriába kerül, addig, amíg el nem fogadja a meghívást. Ahhoz ugyanis, hogy valaki társtulajdonos lehessen és moderálhasson a topikban, el kell fogadnia a jogi feltételeket.  http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/index.php?view=bejegyzes_oldal&bejid=102910

     

    - Privi értesítés arról, hogy meghívtak társtulajnak:  Akit meghívtak társtulajdonosnak egy zárt topikba, az egy privit kap erről: ki hívta meg, melyik topikba. Ezek után a meghívott eldöntheti, hogy elfogadja-e a jogi feltételeit annak, hogy társtulajdonos lehessen a topikban, vagy inkább visszautasítja a meghívást, és megelégszik az egyszerű topiktagsággal.

    http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/index.php?view=bejegyzes_oldal&bejid=102911

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_667563
    Torolt_felhasznalo_667563
    2009. június 12. 15:00294.

    Szia lenni!

     

    Csak hadd kérdezzem meg halkan: neked nem mond véletlenül valamit rémesoldalas, piroskisvirág, élőhús, Sáramama, meg a többi zaklató nick?...

     

    Nem muszáj itt a nyilvánosság előtt válaszolnod, csak kérdezem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768781 (293)
    2009-06-12  14:40
  9. Torolt_felhasznalo_768781
    Torolt_felhasznalo_768781
    2009. június 12. 14:40293.

    Húha, ennyire igazam lenne? És ennyire zavarja ez a ti koncepciótokat?

     

    Hát ez szomorú, hogy azt gondoljátok, kitörlitek azt, aki nem velünk van, elvégre akkor ellenünk. Ez pedig nem olyan egyszerü ám. Így csak egyre több ellenséget (ellentábor) hoztok létre, változtassatok ezen.

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  10. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2009. június 12. 07:23292.
    Gondolj bele, ha nem látszik a topcindító hsz., honnan tudhatja az ember, hogy szeretne-e csatlakozni, vagy sem. A topic-címekből nagyon  sokszor nem jön le, hogy miről is szól az illető topic.
    előzmény:
    adrijan (238)
    2009-06-05  16:53
  11. hus
    hus
    2009. június 12. 06:28291.

    Valaszoltam neked, de kitoroltek.

     

    Nagyon roviden.  Ha nagyon elszaporodnanak a zart topikok attol meg mindig marad eleg nyilt topik, hogy a "normalisabb embereknek  akik csak unalmukat szeretnek eluzni "  olvasgassanak, elvezzek szabad idejuk hasznos eltolteset.

     

    A normalisabb emberek miert menekultek innen el? Hallottam, hogy ezt csiripelik. 

    Itt az alkalom, hogy legyen legetoseguk visszajonni.

    előzmény:
    oldalas (269)
    2009-06-08  05:40
  12. hus
    hus
    2009. június 12. 06:02290.
    Nagyon koszonom, mostmar ertem.
    előzmény:
    adrijan (281)
    2009-06-11  11:11
  13. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2009. június 12. 02:23289.

    KEDVES Victoria

    nem ertem a problemat!

     

    a forum megy tovabb, mint eddig!

     

    te is oda irsz, ahhoz szolsz, azt mondasz amit akarsz.

     

    vannak akik nem akarnak mindenkivel szobaallni, unjak a piszkalodast, forumok szetrobbantasat, de mar kialakult az evek folyaman egy csoport, akik szivesen beszelgetnek, vitatkoznak mindenrol, annalkul hogy barmelyikuk is ki lenne teve gunyos beszolasoknak!

     

    EZEK kulon vonulnak.

     

    miert faj ez ennyire egyeseknek???

     

    talany!

     

    ket dolgot tudok elkepzelni:

     

    nem lesz hova bekopkodni, es ez bizony nagy gond a kopkodoknek.

     

    es nem lesz mivel szorakozni, akik csendben hatul olvastak, soha nem szoltak hozza, de ELVEZTEK HOGY FORUMTARSAK HOGY KOPKODNEK EGYMASRA.

     

    tehat EZEK szorakozasa is megszunik.

     

    magyarul...te ugyan ugy fogsz forumozni mint eddig

     

    mi is ugyan ugy fogunk beszelgetni, AKIVEL AKARUNK, MIND EDDIG, de gunyolodas, kicsufolas nelkul.

     

     akiknek pedig megszunik a SZORAKOZASA MASOK KARARA, VALTSON MOZIJEGYET, MOSTANTOL OTT SZORAKOZZON. 

     

     ilyen egyszeru!

    nincs ebben az egvilagon semmi, mas magazin mar regen csinalja. 

     csak igy nem kell elmennunk mas magazinhoz, itt maradhatunk.

     

    NLC...KOSZONJUK! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-06-12  01:20
  14. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2009. június 12. 01:04288.

    kedves nlc..hozzaszolasok mint 287, 288, 292...EZERT varjuk nagyon a zart topikokat.

     

    hogy ne keljen ezt a hangnemet neznunk, es elturnunk, ugy is mondhatnam HOGY MEGSZABADULJUNK TOLUK!

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  15. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2009. június 12. 00:03287.

    igen, igen, kedves nlc...pont az alabbi par hozzszolas miatt varjuk joparon a zart topikot!

     

    Ki kivancsi azokra akik csak rombolni akarnak? 

     

    koszonet erte!

     

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  16. 2009. június 11. 22:26286.
    Hat ezekbe a topikokba uj aligha kerulhet be, de minek is? Mit akar a zart topiktol,  azt sem tudja hogy mirol beszelgetnek, ha mas topikba nem tud bekerulni/ dehogyisnem/ akkor nyisson maganak ujat es keressen baratokat akikkel jol erzi magat. Meg egyebkent is ha a nyitott topikba nem vallaljak akkor  mit keres a zartban? Egyaltalan miert lett a zart ilyen vonzo egyeseknek hogy oda akarnak bemenni.  Folytatni a kavarast? Nos, joga mint az nlc irta mindenkinek van zart topikra, tegye ha kedve van es hagyjanak neki beket, miert kene bepofatlankodni hivatlanul  oda barkinek ha nem hivtak, azok az emberek valoszinu hogy beket akarnak.  Meg kellemes szoros barati tarsasagot aminek a szama veges, nem tomeghely lesz valoszinuleg.....Vegtelenul jo kezdemenyezes volt az nlc-tol, mas forumokon is van ilyen, ott jol bevalt!  Itt is be fog! Es vegre visszajonnek a regi nagynevu szorakoztato tagok  akik elmentek es akik nelkul azota igencsak sotlan az egesz nyilt topik kinalat.  Valoszinu hogy azok is nyitnak zart topikot IS...is, mondom mert sokan eppen a Sz...r keverok miatt mentek el, / elnezest de igy van/!  Szoval virag es puszi az NLC-nek .....
    előzmény:
    victoria28 (283)
    2009-06-11  20:02
  17. 2009. június 11. 22:18285.

    Nem ertem , miert pont a zartba akar valaki bejutni ?

    Mert zart ? 

    A ma nyilt  30 nyilt topikba beszoltal ?

     

     

     

    előzmény:
    victoria28 (283)
    2009-06-11  20:02
  18. 2009. június 11. 22:11284.
    Szerintetek ez jó légkört teremt?Ez véleményem szerint nem a baráti kapcsolatokat  segíti.
    előzmény:
    adrijan (280)
    2009-06-11  11:08
  19. 2009. június 11. 20:02283.
    Az uj forumosok ezek szerint nem jutnak be az ilyen forumokba. Teszem fel meg nem alakitottak ki szoros baratsagot senkivel. Ki kell varniuk amig ez megtortenik es valaki meghivja oket vagy kerheti a beengedest?
    előzmény:
    adrijan (275)
    2009-06-08  14:24
  20. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2009. június 11. 17:42282.
    nagyon koszonjuk, es varjuk!
    előzmény:
    adrijan (280)
    2009-06-11  11:08
  21. 2009. június 11. 11:11281.

    Minden zárt topiknak három féle felhasználója lesz:

     

    Tulajdonos: ő indította a topikot. Meghívhat a topikba másokat, és kizárhat a topikból korábban meghívottakat + törölhet hozzászólásokat a topikból. Ő a topik tulajdonosa.

     

    Társtulajdonos: meghívta a tulajdonos, hogy vele együtt moderálja a topikot. Ő is meghívhat és kizárhat másokat, és ő is törölhet a topikból hozzászólásokat. A tulajdonost viszont nem zárhatja ki a topikból.

     

    Tag: ő hozzá tud szólni a zárt topikhoz, mivel a tulajdonos vagy  a társtulajdonos meghívta. Kb. olyan, mint a tag egy klubban. Nem hívhat meg másokat és nem is zárhat ki tagokat, és hozzászólásokat sem törölhet. 

    előzmény:
    hus (279)
    2009-06-10  19:23
  22. 2009. június 11. 11:08280.

    Szia!

     

    A zárt topikok terveink szerint körülbelül két hét múlva indulnak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732019 (278)
    2009-06-08  20:43
  23. hus
    hus
    2009. június 10. 19:23279.

    Ne haragudj, de nem ertem most, hogy mi tartozik ebben az esetben a tarstulajdonos elnevezes ala.

    Pl. azt jelenti, ha a topikindito meghiv engem a zart topikjaba, akkor en nem beszelgeto patner leszek, hanem tarstulajdonos?

     

    Ezen kivul szomoruan veszem tudomasul, hogy kitorolte valaki a hozzaszolasom.

     

    Mint minden reklamalo en sem erzem, hogy megsertettem volna vele barkit is.

     

    Abban az esetben, ha azt irom, hogy ne vigyuk le a NLC-t a beka popoja ala, az sertes lenne, nem biztatas, hogy igen is fel kellene mar ebreszteni az alvokat, hogy lehetne ebbol a forumbol jobbat, sokkal jobbat, kivalot is kihozni.

     

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  24. Torolt_felhasznalo_732019
    Torolt_felhasznalo_732019
    2009. június 8. 20:43278.
    Szép estét Mindenkinek.  Most már indulnak a zárt topikok? Miért lett miniatűr az abéak? A lap beállításánál nagyítottam, de még mindig apróbb mint korábban
    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  25. 2009. június 8. 16:08277.

    Hai!

     

     

    Köszönöm a választ. Megértettem és részemről elfogadtam.

    előzmény:
    adrijan (274)
    2009-06-08  14:22

Címlap

top