Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mágusok

bbarbi
Létrehozva: 2004. február 15. 18:06
Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani nekem olyan mágust, aki tutira létre tud hozni szerelmi kötést, és esetleg azt is megmondja, ha nem fog menni a dolog, tehát nem csak a pénzemet akarja leszedni?
Főleg olyan emberek érdekelnének, akik nem hirdetik magikat Interneten, médiákban, újságokban stb, hanem "rejve, csendeben" dolgoznak.
Ha esetleg tud valaki ilyet, kérem írjon privátban nyugodtan, nagyon hálás lennék a segítségért...

Szerelmi kötéssel kapcsolatos tapasztalatok is érdekelnének.

Várom a hozzászólásokat:

Barbi
  1. 2004. február 24. 12:56126.
    Hmmm. . . három síkon mozog az ember: Fenevad, Ember, Csillag. Az első sík az állati részünket jelenti, a szokványos közösüléskor ez a részünk elégül ki.
    Szeretkezéskor az Emberi részünk és a szent egyéváláskor (Sacralis Communio) a Csillag részünk, azaz Isten-magunk.

    ám lentről fölfelé építkezünk, így először a Fenevad, majd az Ember, végül a Csillag síkjában is meg kell tapasztalni a szexualitást. Bármelyiket is elutasítjuk, nem jöhet létre a Sacralis Communio.

    A Fenevad síkján az állatias, ösztönszerű szeretkezések által tapasztalhatunk, az Ember síkján a kifinomult, gyengéd szeretkezések révén.

    Amikor valaki tanulni kezdi a szexuálmágiát, legelső teendője, hogy tisztába jöjjön saját magával, a legsötétebb vágyaitól kezdve a legmagasztosabb céljaiig mindent tudatosítania szükséges. Csak azáltal, hogy magával tisztába jött, elfogadta magát (bármit is tapasztal), és megtanulta uralni magát (helyes uralom), csak akkor kezdjen neki bármilyen komolyabb tanulmánynak (de ez egyébként a mágikus tradíciók _összes_ irányára érvényes. Ugyanis bármit is elrejtünk magunk elől, nem tudunk egészek lenni).

    *vagy lehet egy másik emberrel is (itt most nem a közösülésre gondolok), miközben te a kedvesedre gondolsz, és rá irányítod az energiákat?*
    Ezt más szóval megcsalásnak nevezik. Megcsalod az aktuális partnered, mert nem rá összpontosítasz, megcsalod a kedvesed, mert nem vele vagy és megcsalod saját magadat is, mert nem itt és most vagy.

    A legelső gyakorlatok arra összpontosítanak, hogy minél tisztább orgazmust tudj elérni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (125)
     
  2. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. február 24. 10:35125.
    Musan, a szexuálmágia partneres részét a kedvessel kell gyakorolni, vagy lehet egy másik emberrel is (itt most nem a közösülésre gondolok), miközben te a kedvesedre gondolsz, és rá irányítod az energiákat? neked is megjelennek képek egy másik emberről (pl. a kedvesedről) miközben gyakorlod? Te értél már el vele vmilyen konkrét hatást?
    előzmény:
    Musan (118)
     
  3. 2004. február 24. 10:32124.
    Tantra. . . ahham. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (121)
     
  4. 2004. február 24. 10:31123.
    nem, nem nem és nem. Ha szerelmi kötést akarsz, hát menj és csináltass!

    Nem elemzem, mert innen csak tippeket tudnék mondani, meg az ötleteimet, miért nem sikerülhetett, de mert nem votlam ott, fogalmam sincs, hogy _pontosan_ miért nem sikerült.

    kezdve attól, hogy Frabato álmos volt és nem koncentrált eléggé azon át, hogy az exed le van védve kötések elől odáig, hogy rossz időben rossz helyen hullott egy csillag az égből bármi lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715392 (120)
     
  5. 2004. február 24. 10:29122.
    *És Musan, szerinted szeretet nélkül is menni fog ez az eggyéválás?*
    sehogy. Mondtam én ilyet, hogy menni fog?!?! ne bosszants, mars aludni, pihend ki magad ;)

    *Nálad egyáltalán hol van a ranglétrán ez a szó?*
    Sehol. E nélkül nincs ranglétra.

    *Ez is csak egy érzelem?*És igen, az emberi szeretet csupán egy érzelem a sok közül. Az isteni szeretet azonban maga a mindent átható Élet-esszencia.

    *Miért is akarsz eggyéválni a partnereddel*
    majd ha találkozol a te Társaddal, akkor meg fogod érteni. Addig hiába is magyaráznám azt az évek tízezrein átnyúló hiányérzetet és sóvárgást. . .

    *Hogy aztán senki és semmi ne taszíthasson a mínuszba, mert akkor a nullát kellene kitűznöd célnak? *
    Mindannyian a nullából jövünk és a nullába megyünk.

    *Érted te a mágia lényegét?* 105-ös hozzászólás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (119)
     
  6. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. február 24. 09:59121.
    Musan, a szexuálmágiáról hol lehet bővebben olvasni? Ez nagyjából olyansmi, mint a tantra nem?
    előzmény:
    Musan (117)
     
  7. 2004. február 24. 08:03120.
    Szia Musan!

    "Frabatóval kapcs: nem tudom, és nem is nagyon érdekel. van fontosabb dolgom is, mint hogy ezt elemezgessem ;)) egyébiránt rengeteg oka lehet. "

    Örülnénk, ha azért elemezgetnéd egy kicsit. . . .
    Frabato helyett szerintem írhatnék Kárpáthy Lillit is. . .
    előzmény:
    Musan (117)
     
  8. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2004. február 24. 01:05119.
    Már elvileg elmentem aludni, de rossz szokásomhoz híven belenéztem ebbe a topicba :(
    És Musan, szerinted szeretet nélkül is menni fog ez az eggyéválás?
    Nálad egyáltalán hol van a ranglétrán ez a szó? Ez is csak egy érzelem?

    Miért is akarsz eggyéválni a partnereddel? Hogy megszerezd a maximális mennyiségű pirospontot, amit ember megszerezhet? Hogy aztán senki és semmi ne taszíthasson a mínuszba, mert akkor a nullát kellene kitűznöd célnak? Érted te a mágia lényegét? Vagy csak a külsőségek rabja vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. február 24. 00:17118.
    ja és PERSZE, ebből is sokan azt szűrik le, hogy "nnna, így fogom alantas és kicsinyes vágyaimat elérni, végre valaki elmondta".
    a cél ugyanis az egyesülés, a két lélek egyesülése és egyé válása. A dualitás megszüntetése, a férfi és a nő egyesülése és metamorfózisa, a lélekpárok egy lélekké kovácsolása.

    persze, ez sem tanfolyamos dolog, hanem olykor évtizedek kemény (khmmm ;)) munkája. . . de élvezetes legalább ;)
    előzmény:
    Musan (117)
     
  10. 2004. február 24. 00:16117.
    Frabatóval kapcs: nem tudom, és nem is nagyon érdekel. van fontosabb dolgom is, mint hogy ezt elemezgessem ;)) egyébiránt rengeteg oka lehet.

    szexuálmágia: még én sem gyakorlom túl régen, de annyi biztos, hogy a legtöbb ember esetében orgazmus pillanatában szabadul föl egyidejüleg a legtöbb energia
    amit, ha "beprogramozunk", akkor a kívánt célra tudjuk fordítani. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. február 23. 23:56116.
    Szia Musan!
    Írod, hogy a szexuálmágia első fázisa a magányos maszturbáció. Erről olvastam én is. Majd ezt az energiát lehet ide-oda küldözgetni. Aztán jön a következő fázis, ahol két egyformán elkötelezett ember lép kapcsolatba, stb. A tapasztalatodra (ha van) vagy a véleményedre lennék kíváncsi, hogy ez tényleg működik a gyakorlatban is? Egy ismerősöm csinálja, és semmi ellenvetésem ellene, csak eleinte fura volt a dolog. Ezzel a gerjesztett energiával lehet egy harmadik ember tudatára hatni?

    Arra a kérdésemre még mindig nem válaszoltál konkrétan, hogy amennyiben Frabato nem kókler (ok, varázsló strici, de nem kókler) , és a mágia egy működőképes valami, akkor miért nem tudott mégse hatni pl. Barbi barátjára?
    előzmény:
    Musan (114)
     
  12. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. február 23. 23:51115.
    Kedves Pixi, én csak most tudtam belépni egy rövid időre a hálóra, bocs, ezért nem válaszoltam előbb.

    A hozzászólásaidbó úgy tűnik, hogy te egy nagyon tiszta és jóindulatú ember vagy, és ennek örülök. Jó ilyenekkel találkozni.

    Az Örsnél hol van az irodátok/rendelőtök?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. február 23. 18:39114.
    :0DDD

    *Belülről??Tehát. . saját Magad által lezsel Te magad "avatott"? Te, a te Teljességed által?*
    igen. Isten-magad avatod saját magadat. közérthetőbben: a Felettes éned/meg-nem-testesült lelked avatja a megtestesült lelkedet (lényegében egy és ugyanaz a kettő, csak az egyik folyamatosan jelen van, a másik pedig alapvetően a "háttérben marad").

    Mondhatni, előhozod a saját, elrejtett tudásodat.

    *rossz döntést hozol, amely hibás, esetleg árthat más személyeknek, entitásoknak. . azzal sincs "gond"??Mert mint írtad előzőleg, ha ugyebár vállalják érte a felelősséget, akkor "no problem". *
    Nem erről beszéltem.

    Ha valaki vállalja a felelősséget, az nemjelenti azt, hogy ha bármi "rosszat" is tenne, azonnali megbocsátást nyer.
    De sokkal helyesebben és tudatosabban jár el, remélhetőleg.
    Hiszen gondatlanságból sokkal több embert ölnek meg, mint szándékosan.
    Aki vállalja a felelősséget az első perctől kezdve -még azelőtt, hogy bármit is tenne- az valószínűleg sokkal kevesebb "rosszat" fog cselekedni.

    De persze, ha valaki kárt okoz, az fizesse is meg az árát.

    előzmény:
    Wodan (113)
     
  14. 2004. február 23. 17:58113.
    Musant, mint a "Nagy filozófust"kérdezném:
    *. . a belső erőkhöz belülről kapod az avatást. . *
    Belülről??Tehát. . saját Magad által lezsel Te magad "avatott"? Te, a te Teljességed által?

    Musan, a "Nagy gondolkodó" véleményét kérdezem-. . Ha rossz döntést hozol, amely hibás, esetleg árthat más személyeknek, entitásoknak. . azzal sincs "gond"??Mert mint írtad előzőleg, ha ugyebár vállalják érte a felelősséget, akkor "no problem".
    Vagy szimplán sorry??

    Üdv.
    Wodan
    előzmény:
    Musan (107)
     
  15. 2004. február 23. 17:51112.
    igen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155637 (110)
     
  16. 2004. február 23. 17:51111.
    Miért nem lépsz túl a dualizmuson, a kettőségen, a kétségen?

    *Éles különbségnél elválasztom*
    Tehát lényegében saját magad számára érvényes egyedül a saját felosztásod. . .
    előzmény:
    Pixi- (108)
     
  17. Torolt_felhasznalo_155637
    Torolt_felhasznalo_155637
    2004. február 23. 17:39110.
    Szia Musan

    Kérdésem lenne, hogy tudsz e MÁGUS létezéséről konkrétan, netán láttál is e már. . .
    Illetve ezen definíció saját, vagy esetleg máshonnát van?

    Szasz, Sassoon
    előzmény:
    Musan (107)
     
  18. Torolt_felhasznalo_347635
    Torolt_felhasznalo_347635
    2004. február 23. 16:28109.
    Sziasztok! Nem voltam erre egy ideje, és nem is tudtam tüzetesen átolvasni a fejleményeket. . . De:

    Barbi!
    Megbocsáss, de nagyon úgy tűnik, hogy ahogy anno a kapcsolatodban is mindent te akartál eldönteni, és nem hallgattál a kedvesed figyelmeztetésére sem, még mindig ezt csinálod. Ugyanúgy most sem jut el a tudatodig, hogy függetlenül attól, hogy elront-e a mágusod valamit menet közben, vagy sem, amire készülsz annak szinte csak a birtokláshoz van köze, nem a szeretethez. Persze, a döntés a tied, de jó, ha tudatában vagy annak, hogy csűrheted, csavarhatod, egy másik ember ilyetén manipulálása nem korrekt.
    A mágia "szine" nem attól függ, hogy milyen szándékkal és mire, hanem attól, hogy MIT használsz. . .
    Elmondtad valaha neki, amire rájöttél? Úgy, ahogy itt leirtad? A szerelemhez, őszinteséghez, bizalomhoz nem kell mágia. Másképp: annyira csak nem vagy "rossz nő", hogy olyan ffire kelljen fanyalodnod, aki nem önmagadért szeret. . .

    Én is veszitettem el magyarázat nélkül, pillanatok alatt számomra nagyon fontos embereket, úgy, hogy azt hittem, nélkülük nincs tovább. Tudom, milyen kishiján belepusztulni a fájdalomba. Aztán megtaláltam a páromat. . . Mágia nélkül is fel lehet kelni a padlóról!!!!!!!

    Majd még benézek. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. február 23. 14:54108.
    Dualizmusom, a megtapasztalás miatt van. Nagyon keményen kaptam a rosszból. Éles különbségnél elválasztom, de természetesen egymás nélkül nem létezik.

    Annyit adj át magadból, amennyi benned van, többet nem is tudnál. . . . . .

    A médiuminál egy egy folyamatos belső beavatás történik természetesen, nem olyan látványos, mint a Reikinél. Csupán erre gondoltam. :-)

    Tudatlanul is vállalnak felelősséget, és tudatosan nem vállalnak. . . vagyis szembesültem többször azzal, hogy amikor megtörténik a baj, már nem vállalják a felelősséget.
    Nem baj. ezt is meg kell tapasztalni. . . .
    :-)
    előzmény:
    Musan (107)
     
  20. 2004. február 23. 14:20107.
    *Óriási különbséget (megfogható) érzek gyógyító és gyógyító energia között, ezt te is tudod, gondolom. *
    persze, hiszen a Folyó áramlatai között rengeteg a különbség. Van amely tiszta vizű és erős, van, ami zavaros és lassú

    *Örülök, ha elmondod a megtapasztalásaidat, van amit én nem ismerek, és van ami számodra lehet ismeretlen. *
    csak amennyit elmondhatok

    * "mágus" amikor fekete mágiát csinál, (valóban nem az, de annak hírdeti magát) össze nem keverhető A MÁGUSsal, aki a fehér energiákkal dolgozik. *
    Mindkettő bennünk van, de mondom, próbálj elszakadni ettől a dualista felfogástól. Lásd a lenti példamesét. . .

    *Szerinted ez jó?*
    se nem jó, se nem rossz. Döntések. Ha vállalják érte a felelősséget, akkor nincs gond.

    *nincs beavatás, a képességet megkapja, *
    A beavatás jöhet kintről és jöhet bentről is. A belső erőkhöz belülről kapod az avatást.

    *nagy filozófus vagy, nagy gondolkodó. . *
    köszönöm *irul-pirul* ;)
    előzmény:
    Pixi- (106)
     
  21. 2004. február 23. 13:13106.
    Szia Musan. . :-)
    Én nagyon régen kaptam beavatásokat, és a 90-es években dolgoztam különböző gyógyítók mellett.
    Óriási különbséget (megfogható) érzek gyógyító és gyógyító energia között, ezt te is tudod, gondolom.
    Örülök, ha elmondod a megtapasztalásaidat, van amit én nem ismerek, és van ami számodra lehet ismeretlen.
    A félinteligens energia kifejezést én nem ismertem, inteligens energia kifejezés számomra csupán egy asszociáció és szerintem találó.
    A "mágus" amikor fekete mágiát csinál, (valóban nem az, de annak hírdeti magát) össze nem keverhető A MÁGUSsal, aki a fehér energiákkal dolgozik.
    Kételkedés arra ösztönöz, hogy utánajárj a dolgoknak, bizonyosságot szerezz, és ez jó. Egyáltalán nem biztos, hogy nekem van igazam, nagyon jókat írsz, tanulunk egymástól, lehetőséget adsz, hogy fejlődhessek, vagy akár más szemszögből vizsgáljam (vizsgáljuk) a dolgokat.
    Sajnos, az a tapasztalatom pl, a Reikinél, hogy boldog, boldogtalant beavatnak, és az emberek egy gyorstalpaló után kezelnek össze-vissza. Szerinted ez jó?
    Hol a határ, hol az alázat? Először magam kell rendbe tenni, hogy másoknak segíthessek. . . . . . . . . . nem?
    Erre nincs idő. . . . pénz kell, gyerünk, futószallagon jönnek a betegek, . . Sok helyen megfordultam, sok gyógyítóval dolgoztam együtt, és ijesztő dolgokat láttam.
    Létezik a Médiumi gyógyítás, ami megint egy bizonyos energia, . . . nincs beavatás, a képességet megkapja, akinek sorsfeladatává kell, hogy váljon.

    Jó és rossz fogalma. . . . . . . nagy filozófus vagy, nagy gondolkodó. . . . . . miért van egyfolytában olyan érzésem, hogy ismerlek személyesen is. . . . . .
    előzmény:
    Musan (100)
     
  22. 2004. február 23. 12:51105.
    Hmmm. . . kicsit fáradt és szarkasztikus voltam, amikor írtam, elnézést.

    A mágia és az ember kapcsolata:
    „Pu-dao és Xian-zi Lu egy tavaszi napon a Jangce partján sétáltak, nézték, ahogy a lusta folyó a tavaszi esőzésektől megduzzadva hömpölygött medrében. Pu-dao egy ideig csendben figyelte, majd barátjához fordult:
    -Mondd Xian-zi Lu, van-e fekete mágia?
    -Igen, bizonyosan, barátom! Te is ismered azt az öreget a falu szélén… bárkit megátkoz néhány rézért cserébe, és egy zacskónyi tealevélért szerelmi kötést rak bárkire.
    -És mondd, létezik-e fehér mágia?
    -Természetesen! Ismered te is azt a varázslót, aki Lao-ce szavai szerint él. Ő szinte csak gyógyít, még pénzt se kér érte.
    Pu-dao visszafordult a folyóhoz, és egy ideig csendben figyelte. Most Xian-zi Lu kérdezett:
    -Miért tetted föl ezeket a kérdéseket? Hiszen a választ te magad is tudod!- értetlenkedett Xian-zi Lu.
    -Biztos vagy benne, barátom? Akkor nézd meg a Jangcét!
    Van forrása és van torkolata, hiszen a tengerbe folyik. Van bal és jobb partja, medre és feneke, felszíne és sodrása, örvényei és halai. Mégis, ezek volnának a Jangce?- tette föl a kérdést Pu-dao. Majd válaszra sem várva folytatta.
    -A folyó ettől még folyó és egységes. Mi határozzuk meg, melyik a jobb és melyik a bal partja. Mi, akik megfigyeljük és részeire bontjuk, ezt azért tesszük, hogy könnyebben tudjunk rá gondolni, hogy könnyebben megértsük.
    De ettől a folyó még folyó, egységes és örökké változó. Mégis ugyanaz marad: a Jangce. -fejezte be Pu-dao, és barátjára mosolygott. ”

    Azt hiszem, ezzel tömörebben elmondtam, mire is gondoltam ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (97)
     
  23. 2004. február 23. 12:46104.
    tudod, mindkét fél egyformán hibás. A pasas azrét, a mit tett, mondott, ti pedig azért, mert hagytátok elhülyíteni magatokat. Ősi törvény: csak azt lehet bepalizni, aki hagyja magát.

    lehet, hogy kegyetlenül hagzik, de így van. Ez azt hiszem mindannyiótok számára megfelelő lecke a későbbiek számára: SOHA ne higyjetek el valamit csak azért, mert hinni szeretnétek benne, vagy mert féltek, hogy igaz lehet. Győződjetek meg róla és inkább dobjátok időben a pasit, még ha fáj is, mintsem, hogy később komoly fájdalmat okozzon.

    Bbarbi és a te eseted között a nagy különbség, hogy te csak passziv szereplő voltál, Bbarbi pedig elmarta magamellől a srácot.

    Neki az volna a megoldás, ha leülne a ficerével beszélni
    ŐSZINTÉN, MINDENT elmondana és hagyná hogy a srác döntsön.

    Te pedig szerintem bocsáss meg neki, bocsásd el, engedd szabadjára és kezdj el végre élni és magaddal foglalkozni, ne a pasassal és ne a kapcsolattal, hanem magaddal.

    Avagy: ne a problémán rágódj, hanem a megoldáson.

    Szívtelen? Csak érzelem-mentesen lehet ezeket a dolgokat átgondolni. Kemény és fájdalmas, én is átéltem már hasonló helyzeteket (olyat is, amit senkinek sem kívánnék), úgyhogy van némi rutinom ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (96)
     
  24. 2004. február 23. 12:40103.
    Igen, mi ruházzuk föl.
    Mi hívjuk le, nekünk van rá avatásunk= mi rendelkezünk azzal a mennyiséggel és minőséggel, amit le tudtunk hívni. Ezáltal mienk is a felelősség.

    Vagy szerinted ez volna az igazság:"óó én nem vagyok igazán felelős érte, mert én csak csatorna vagyok"?
    mert szerintemez: "megkaptam a fölhatalmazást a használatára, ezért ha használom a felelősség is az enyém".

    Igen, mi ruházzuk föl, kivéve a félintelligens energiákat (amiből eddig egy ismert: a reiki), de még azokat is lehet alakítani.
    A pszí sebészet is így működik és az energetikai gyógyászat is. Az energia csupán alapanyag, a belékódolt információ, ami alakítja azt. Lásd még: homeopátia; a DNS-sejtmag viszonya.

    *Az már képesség, beavatások kérdése, és a lélek fejlettsége, hogy milyen minőségű, mennyiségű lesz. *
    igen, ez így van.

    *Ha belemászol, már infót raksz bele, és akkor már régen rossz. *
    MIÉRT??? Könyörgöm, mindenki ezt csinálja, még ha nem is tud róla! Folyamatosan ilyen módosított, információval felruházott energiákkal dolgozunk, MINDANNYIAN, akik élünk! Még a növények is.

    ja és mia z a "rossz"? és mi az a "jó"? Számomra ismeretlen fogalmakat használsz.
    előzmény:
    Pixi- (94)
     
  25. 2004. február 23. 12:35102.
    nem tartalak téged nevetségesnek, ellenben van pár dolog, amit mondasz és én igencsak kételkedve olvasom őket. . .
    értem miről beszélsz és éppen ezért szólok hozzá.
    MINDEN védelem áthatolható, mert a teremtett világban semmi sem lehet tökéletes. Persze, ez nem jelenti azt, hogy ne létezne olyan védelem, amit egyszerű ember át tudna törni. De mindig van nagyobb, gyorsabb, erősebb, ügyesebb és tapasztaltabb. . .

    *Tudod, mennyi kókler magát mágusnak mondó alak van?*
    Tisztában vagyok vele. De attól, hogy annak nevezik magukat, még nem lesznek azok. Vagy szerinted igen?!
    előzmény:
    Pixi- (93)
     

Címlap

top