Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Koromreszelgeto...

Prókátor13
Létrehozva: 2010. február 26. 05:54

Koromreszelgeto. 

Csak ulunk, reszelgetjuk a kormunket es mindent, mindenkit jol kibeszelunk. .

Vagy ki tudja...egy igazan eles korom neha egesz jol jon.

Tema? Kotetlen. Az asztal alatt hever, csak le kell erte hajolnunk.

Tagok? A regi NLC/s jatszotarsak, uj Facebookos ismerosok, egyebkent pedig barki, akinek mondanivaloja, velemenye van.

Szoval ki vele, ne tartsd veka alatt, mert lejar a szavatossaga.  

  1. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. március 8. 19:339051.

    melysegesen megillet hogy jartal mindket allamban.

     

    ettol fuggetlenul a teny teny!

     

    en ELTEM MINDKET ALLAMBAN 25 ES 20 EVET!

     

    biztos nem sok, de egy pici differencia van a ketto kozott!

     

    a teny pedig teny!

     

    California BROKE .... nem hiszed, nezz utana!

     

    Texas .... egyike a kevesnek az 50-bol ami jol all, illetve jobban mint a tobbi. 

     

    valami oka biztos van! 

    nem gondolod?

     

    es annak, szerinted, aki mindent tud, mit gondolsz mi az oka, hogy az elmult 3 evben a californiai corporationek jonnek at Texasba...

    csak ugy sacra... 

     

     

    U.S. Business Why is everyone moving to Texas? 5 theories The Economist says that people are moving to central Texas "in droves," largely from New York and California. What's behind the trend? posted on June 21, 2010, at 2:02 PM egyet megsugok:KEVESEBB REGULATION! te aki businessben vagy, talan van fogalmad.. hogy minnel jobban regalazik az allam.. annal koltsegesebb, nehezkesebb, lassubb minden. de ez csak a kezdet.  es mi a regulation: HATALOM ! MEGMONDJA MIT HOGY KELL! szeretnem latni ha neked beleszolnak hogy hogy es mint tegyel a businessedbe, mennyire orulnel neki!  itt kezdodik a problema.. de ugylatszik neked nem tetszett, hogy en azt irtam, hogy nekem mi jo.. en jobban tudom. pedig elkepzelem hogy te IS ugy gondolod hogy a te businessednek mi a jo hogy jol menjen TE JOBBAN TUDOD.. ambar, ki tudja. lehet hogy tevedek!
    előzmény:
    roccoma (9048)
    2012-03-08  19:05
  2. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. március 8. 19:239050.

    ha te megakadtal hogy itt a pillrol van szo... akkor bizony nem is erdemes beszelgetni.

     

    de kerem kicsit tovabb kell latni mint az orrunk!

     

    hogy ki es mi... mit akar! 

     

    NEM A PILLROL VAN SZO!

     

    az csak egy ezkoz...

     

    de ellagyultam es megkonnyeztem mikor kiderult hogy Obama a nok vedoje... alig gyoztam  a konnyeim mibe osszegyujteni!

     

     

    ettol fuggetlenul, nagyon orulok hogy Obama parti vagy! 

    ilyennek is kell lenni!

    előzmény:
    Csalf a Romeo (9047)
    2012-03-08  18:08
  3. 2012. március 8. 19:169049.

    " KI FIA-BORNYA vagyok! "

    Elnézést de ezt nem sértésnek szántam. Bunkó nem vagyok. Igaz Thomas Mann- i magasságokban sem szárnyalok. Még.:D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (9046)
    2012-03-08  17:26
  4. 2012. március 8. 19:059048.
    "Nem veletlen hogy egyik corporation a masik utan hagyja ott Californiat es koltozik at Texasba." 

     

     

    Jártam mindkét államban. Egészen más a szerkezete a gazdaságának. De hadd említsem meg Neked - bár nem vitázol senkivel - hogy california önmagában is a G-7 - ek tagja lehetne a GDP - je alapján. egy kis ízelítő ehhez , mekkora cégóriások vannak jelen csak a szilicium - völgyben. A mezőgazdaságról már nem is beszélek. Ők csak szimplán az egész Pánamerikai piacot uralják.

    Ráadásul élni is kellemes ott.

    Tessék ? Nem értem ? 

     

    A Fortune 1000-es listájáról számtalan cég található a völgyben, a leghíresebbek az

    Adobe Systems Advanced Micro Devices (AMD) Agilent Technologies Apple Inc. Applied Materials Business Objects Cisco Systems eBay Google Hewlett-Packard Intel Intuit Juniper Networks LSI Logic National Semiconductor NetApp NVidia Oracle Corporation SanDisk Sun Microsystems Symantec Yahoo!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (9041)
    2012-03-08  06:47
  5. 2012. március 8. 18:089047.

    Változnak az idők, változnak az emberek, és a politikai köpönyegforgatók "tevékenységei" is.......

    Pl. 12-évvel ezelőtt, a republikánosok voltak többségben New Hampshire-ben, és ők voltak azok, akik törvénybe iktatták azt, hogy a nőknek a fogamzás-gátlót a biztosítóknak fizetni KELL.......hiszti nélkül el volt fogadva.......dehát mit ad Isten, most ezt lehet a mostani elnök ellen fordítani, Uramatyám, hát tegyük meg, töröljük el.......khhhhmmmmmm........politika......

     

    Vannak más dolgok is, pl. ez is, de én itt abbahagyom.....

     

     Virginia's Transvaginal Ultrasound Anti-Abortion Law - YouTube

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. március 8. 17:269046.

    mellesleg meg annyit hozzafuznek, hogy a TEMAHOZ semmi koze KI FIA-BORNYA vagyok!

     

    mint ahogy  az is mindegy hogy TEGED HONNAN SZALAJTOTTAK!

     

    előzmény:
    roccoma (9044)
    2012-03-08  13:32
  7. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. március 8. 16:239045.

    kedves roccoma

     

    en VELEMENYET irtam, ami az enyem, amit en szemelyesen megtapasztaltam..

     

    te, MINT OKOS TOJAS, ENGEM KRITIZALSZ

     

    nem baj, nem erdekel, sem a CSIPOS VELEMENYED, sem pedig a dogmad!

     

    de koszonom, hogy kinyilaatkoztattad!

     

     

     

    masreszt pedig olyanokkal eleve nem vitazom, akik szavaibol kiveszem hogy lila gozom nincs mirol beszelek... de mondja, mert hiszen miert ne! 

     

    de ez sem baj!

     

    ilyennek is kell lenni!

     

    aki a masikat kritizalja es kioktatja!

     

    pedig magad is elmehetnel ahol vita hangsulyt es MODORT tanitanak!

     

    have a nice day! dear!

    előzmény:
    roccoma (9043)
    2012-03-08  13:31
  8. 2012. március 8. 13:329044.

    " en ilyen szempontbol eleg ontelt vagyok, mert ugy gondolom en is vagyok olyan okos hogy nekem mi kell, vagy mi jo, minthogy allambacsi mondja meg. sot SZABJA MEG!!! "

     

     

    Kedves nagyrabecsült Houston2 barátom !

     

    Nem tudom és nem is érdekel honnan jöttél ki fia - borja vagy. A nyelved eléggé csípős.

    Hadd ne idézzem Kennedyt , bizosan ismered jól , lerágott csont , lssan közhely de nagyon igaz.

    Tudod ! arra gondolok , hogy kinek mit kell tennie.

    Mert itt az NLC - n sok minden belefér. A moderátorok a finomkodásokat nem igazán veszik komolyan én viszont mint amatőr igen. 

    Nagy és legendás politizáló lévén arra kérlek tanulmányozd a liberalizmust mint politikai tudományt és azután foglalj állást olyan kérdésekben , amelyek már egyszer európát és picikét az egész világot is megsuhintotta.

    Mert , hogy a liberalizmusnak köze semmi a baloldalisághoz azt mifelénk egy nem fizetős gyenge szakiskolás is pontosan tudja. Nézz csak körül az öreg hölgy ( Europa - a tudás bölcsője )háza táján és rádöbbensz erre. Nem késő , talán fiatal vagy . ( Közöm ? )

       Azután arra tessék gondolnod , hogy mi a fészkes fene lenne veled , ha netán a klasszikus konzervatív eszmékre épített törvények alapján sorolnának be abba a közéletbe , ahol oly remekül érzed magadat. Mert ugyebár bátran írhatsz , nem cenzúrázzák meg soaidat Obama emberei , akkor és ott veszel autót ahol csak akarsz ha pénztárcád engedi.

    Szeretnélek elvinni a föld néhány szegletére , ahol a szavaidat fegyverként fognák fel és reggelire tálalnának fel.

    Ugye ! Ez mennyire megnyugtató ?

     

    Na pusszancs

     

    R.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (9041)
    2012-03-08  06:47
  9. 2012. március 8. 13:319043.

    " en ilyen szempontbol eleg ontelt vagyok, mert ugy gondolom en is vagyok olyan okos hogy nekem mi kell, vagy mi jo, minthogy allambacsi mondja meg. sot SZABJA MEG!!! "

     

     

    Kedves nagyrabecsült Houston2 barátom !

     

    Nem tudom és nem is érdekel honnan jöttél ki fia - borja vagy. A nyelved eléggé csípős.

    Hadd ne idézzem Kennedyt , bizosan ismered jól , lerágott csont , lssan közhely de nagyon igaz.

    Tudod ! arra gondolok , hogy kinek mit kell tennie.

    Mert itt az NLC - n sok minden belefér. A moderátorok a finomkodásokat nem igazán veszik komolyan én viszont mint amatőr igen. 

    Nagy és legendás politizáló lévén arra kérlek tanulmányozd a liberalizmust mint politikai tudományt és azután foglalj állást olyan kérdésekben , amelyek már egyszer európát és picikét az egész világot is megsuhintotta.

    Mert , hogy a liberalizmusnak köze semmi a baloldalisághoz azt mifelénk egy nem fizetős gyenge szakiskolás is pontosan tudja. Nézz csak körül az öreg hölgy ( Europa - a tudás bölcsője )háza táján és rádöbbensz erre. Nem késő , talán fiatal vagy . ( Közöm ? )

       Azután arra tessék gondolnod , hogy mi a fészkes fene lenne veled , ha netán a klasszikus konzervatív eszmékre épített törvények alapján sorolnának be abba a közéletbe , ahol oly remekül érzed magadat. Mert ugyebár bátran írhatsz , nem cenzúrázzák meg soaidat Obama emberei , akkor és ott veszel autót ahol csak akarsz ha pénztárcád engedi.

    Szeretnélek elvinni a föld néhány szegletére , ahol a szavaidat fegyverként fognák fel és reggelire tálalnának fel.

    Ugye ! Ez mennyire megnyugtató ?

     

    Na pusszancs

     

    R.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (9041)
    2012-03-08  06:47
  10. 2012. március 8. 13:119042.

    Kedves lányom !

     

    Azt a leveled amiben a pénzt kérted, nem kaptuk meg.

    előzmény:
    PG13 (9033)
    2012-03-07  04:16
  11. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. március 8. 06:479041.

    Nezd sem vitazni sem meggyozni en nem akarok senkit semmirol.

    Csak ugy erdekesseg keppen, illetve amit EN MEGTAPASZTALTAM!

     

    en tobb mint 25 evig eltem Califban, REAGEN idejeben. Az orszag viragzott. Koztuk California is. En meg elmondhatom hogy tudom milyen az igazi AMERIKA!

     

    aztan jott Carter... meg a 24% kamat! 

     

    aha.. meg amikor sorba alltunk 3 blockot benzinert, aztan "jobb" lett, mert a paros rendszam paros napon a paratlan rendszam paratlan napon tankolhatott. 

     

    Hogy melyik elnok buta, butabb, vagy meg butabb, az csak onnan tudjuk hogy a MEDIA MIT MOND EL ROLUK! egyik bizonyitvanyat sem lattuk!

     

    de...

     

    es ez is nem meggyozesert, hanem mert ez FACT ... 

     

    Bush nem inditott EXECUTIVE orderrel haborut... szavazasra tette, es A HAZ ES A SZENAT UGY GONDOLTA HOGY HAJRA... MENJUNK!

     

    megint csak nem vita kedveeert, de Obama a libiai haborut EXECUTIVE orderrel ONHATALMULAG KEZDTE, NEM VOLT SZAVAZASRA BOCSATVA. 

     

    mindegy, ezek aprosagok... senkit nem zavar... engem sem, teged sem!

     

    de California az en idomben REPUBLIKANUS ALLAM VOLT.. ES VIRAGZOTT.

    most demokrata, es az elso kozott volt ami BROKE!

     

    de nekem ez is mindegy, mert szerencsere eljottem, es ahol most vagyok REPUBLIKANUS,,, ES VIRAGZIK! 

    azok egyike aki az elmult 3 evben ami uj munka beindult -nem en talaltam ki, nezz utana ha igazan erdekel... 60% a munkaknak Texas adja. Nem veletlen hogy egyik corporation a masik utan hagyja ott Californiat es koltozik at Texasba. 

     

    tehat valami oka kell hogy legyen, globalis csod vagy nem, Texas okay most is! 

     

    de mondom nem akarok en senkit meggyozni! 

     

    a vita ami most folyik errol az "ugymond" pirulakrol, semmi koze persze az egesznek a pirulakhoz! MAJD AZ ALLAM MEGMONDJA  ... itt ez a lenyeg. a minnel nagyobb hatalom, es az ezzel jaro minnel kevesebb dontes a maganembernek. Mert ugye allambacsi jobban tudja. Jobban tudja mit vegyel, milyen kocsit vezessel, mit adjal a gyereknek lunch boxba, stb. stb. stb. 

     

    en ilyen szempontbol eleg ontelt vagyok, mert ugy gondolom en is vagyok olyan okos hogy nekem mi kell, vagy mi jo, minthogy allambacsi mondja meg. sot SZABJA MEG!!!

     De van aki szereti ha etetik, iskolaztatjak, mindenben dontenek helyette. Ilyennek is kell lenni. Ez nem zavar. 

    csak amikor egyre tobbnek EZT akarjak megmondani. 

    ez mind hatalom kerdese. 

    de mondom, felreertesek elkerulese vegett  nem fogom sajnalni a republikanusokat egy cseppet sem, ha nem tudjak atveni. Ugy kell nekik. 

    De unnepelni sem fogok ha Obama gyoz, mert csak lejjebb fog az orszag sullyedni, ez garantalt! 

    Dolgozik rajta! 

    Nem vita tema, en igy latom. 

    aki maskepp az meg a mas dolga. 

     

    ennyi! 

     

     

    előzmény:
    PG13 (9038)
    2012-03-08  03:56
  12. 2012. március 8. 04:389040.
    En nem voltam csak a ferjem  ment egy eskuvore  na akkor irtam hogy meg a nokkedliszaggatot is vitte :))) 1 borond ruha 1 borond kaja    csak wc papirt nem vitt az meg ott nem divat
    előzmény:
    PG13 (8990)
    2012-03-04  02:03
  13. 2012. március 8. 03:599039.

    Ma pl meselte, olyan zaszlot latott otthon ahol a tricolor kozepeben naci jelkep diszelgett. Hm...ez is egy magyarorszag, a jobbik meg veletlenul sem fasiszta csak nyitott beallitottsagu-)

     

    akkor mar baj nincs!

     

    mert ugye a liberalisok fo mentraja : toleralni!

     

    ha a szeljo jobb naci jelkepet lenget.. a bal meg toleral... akkor ott mar csak beke es szeretet fog uralkodni!

     

     

    idézet:
    Houston2 (9038)
    2012-03-07 04:40:31

     

    Szerited szabad ezen vgyorogni egy jo sorti, vagy jobb, ha rogton sirva fakadok???

     

    Ah, nem birom ki, hahahaha-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (9036)
    2012-03-07  04:40
  14. 2012. március 8. 03:569038.

    Nagyon rossz elnoknek kell itt lenni ahhoz, hogy valakit ne valasszanak meg a masodik negy evre is. Meg Bushnak is megszavaztak a bizalmat masodjara is, pedig nem igen hiszem, hogy lett volna Amerikanak valaha is nala ostobabb es pojacabb elnoke. Belevitte az orszagot a haboruba a sajat hulye megalomaniaja miatt es azert hogy bebizonyitsa a papajanak, hogy milyen fasza gyerek is o. Az intelligencia szintje nem utotte meg egy jo esztergalyoset, megis megvalasztottak. Szoval ennek alapjan meglesz Obama is ujabb negy evre. Lehet nem fog mindenki unnepelni mar este otkor Time Squeren, csak mondjuk ejfelkor, de akkor is meglesz.

     

    Nem hiszem, hogy barki is kepes lenne ebben a gazdasagi helyzetben odaallni es kivarazsolni a nyulat a kalapbol. Konnyu, jo idokben egy hulye is kepes ellavirozni itt negy vagy nyolc evig, ilyen gazdasagi helyzetben pedig ugyis kiatkozzak a legjobbat is. Barhogy is lesz, nekunk nem lesz olyan nagyon jo. 

     

    Dobbenet, hogy milyen arak vannak, naprol napra emelkedik valami. De hat en itt szinte csak ezt lattam. Mikor jottem meg Clinton volt. Par honappal kesobb lett Bush, es elszabadultak az arak. Mondogattam en mar akkor is, de senki nbem figyelt fel a kis harmin, otven centes  emelkedesekre. En igen, mert akkoriban meg mindent eloszor boszen atszamoltam forintra, hogy megeri e megvenni-)))))

     

    Hallottam valami errol a fogamzasgatlasi mizeriarol, de nem nagyon ertem, hogy mi ez az egesz, es miert keritenek neki ekkora feneket. Ingyenes a fogamzasgatlas, ennel ingyenesebb mar nem is lehetne. Es kb annyit is er. Sarlatanok olik a noket, adjak a rossz fogamzasgatlokat boldog boldogtalannak. Az, ha lenyomorodsz, toloszekbe kerulsz, egyaltalan nem szamit. Par eve en is elkerultem egy ilyen Planned Parenthood nevu sintertelepre.  Kerdeztem a lehetosegeket, a kezembe nyomtak egy rakas rossz minosegu ovszert, es nehany havi fogamzasgatlot.Jelentosegteljesen raneztem a nore, es kinyilatkoztattam, hogy elmultam 35 eves. Mar regen. Mondta ok, a csak nekem faj, es mosolygott lelkesen. Ekkor megsugtam neki, hogy visszeres a labam. Mondta ok. Na, jo, hat akkor tudja meg, hogy lancdohanyos vagyok, ket cigi kozott feltetlen elszivok egy harmadikat. Ez is oke volt. Na, akkor kivagtam a farbat....volt egy minor strokeom, igaz sajat labamon mentem be, es azon is jottem ki, de akkor is stroke. Hat akkor szokjak le szerinte a dohanyzasrol. Es a fogamzasgatlo? Ja, hat az jo lesz. O biztos nem hallott meg arrol, hogy 35 eves kor folott, dohanyzo noknel a fogamzasgatlo megnoveli a trombozis es a stroke kockazatat. Igy aztan kesobb  visszamentem es addig kukacoskodtam veluk, mig nem talaltunk valami normalisabb megoldast. 

    12 eves gyerekek besetalhatnak, es a kezukbe nyomnak mindenfele szart, azt sem mondjak nekik, hogy gyere vissza az anyaddal. Sot, ha a gyerek anyja erdeklodik, meg csak felvilagositast sem adnak, hogy odajar a gyereke. Bunszovetkezet! Igy aztan nem ertem mit dunnyognek mostanaban ennyit errol. 

     

    Futolag lattam valamit valahol a teveben, de tenyleg csak par elcsipett mondat volt azt hiszem az abortusszal kapcsolatban....valahol, valakik talalkoztak masik valakikkel abortusz ugyben, a kommentator meg fogta a fejet, hogy mikeppen fogjak ezt az egyhazak lenyelni....vagyvalamiilyesmi. Akkor gondoltam is, hogy majd utananezek, mi a fene van mar megint, de vegul elmaradt. Majd ha mindenki karomkodik, ugyis megtudom-) 

     

    Epp csak regisztraltam az nlc-n, es tuljutottam kysslina fele ciklonon, amikor megnyitottak az abortusz topikot. Felelotlenul be mertem irni, hogy amerikaban  egeszen a kilencedik honapig vegeznek terhessegmegszakitast. Besetal szules elott a kismama, mondja, hogy meggondolta magat, beadnak a magzat fejebe a mehen keresztul egy injekciot, halva szuletik es ezennel a szuletesszabalyozas a lovagiassag szabalyai szesrint meg van oldva. Gondoltam mindenki tudja. En csak onnan tudtam, hogy amikor terhes voltam a Christopherrel, mondta az ORVOS a planned parenthoodban. Leirtam. Nem kellett volna. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (9037)
    2012-03-07  04:48
  15. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. március 7. 04:489037.

    szerintem Californianak, aki egyertelmuen demokrata es mar bankcrupt, nem kell aggodni, mert ahogy elnezem a pubikat, Obama nyerni fog.

     

    mert amig ezek nem O dolgairol beszelgetnek, hanem egymast szidjak... addig O nagy eselye van meg 4 evre..

     

    addigre meg mar nem kell izgulni mert tobb nem lesz, ha csak addig teljesen meg nem valtoztatja az alkotmanyt, es orok eletu lesz mint a monarchiaban. 

     

    de... mint mast, azt is tul fogjuk elni.. legfeljebb visszaterunk a szamarhatra, mert ugy tudom az nem eszik sokat, marmint a szamar,  mert lovat sem igen lehet majd tartani, mert a szena/szalma is mar Califban ugy hallottam a heten  az elmult 3 evben 3 dollarol 18 ment fel. (ezt egy kecskeket tarto mondta) 

    a benzin meg addigra mar megfizethetetlen lesz. 

     

    de ha minden igaz, a lenyeg a lenyeg, lesz akinek lesz...biztositasa, hogy legyen INGYEN terhesseg ellen pirula, plasztik surgery - szep cicik, lapos pocik es felvarrt fenekek.. es ami a legfontosabb... ingyen mutet aki a kuki helyet puncit akar! vagy vs.

     

    es igy sokkal szebb lesz az elet!

     

     

    előzmény:
    PG13 (9032)
    2012-03-07  03:39
  16. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. március 7. 04:409036.

    Ma pl meselte, olyan zaszlot latott otthon ahol a tricolor kozepeben naci jelkep diszelgett. Hm...ez is egy magyarorszag, a jobbik meg veletlenul sem fasiszta csak nyitott beallitottsagu-)

     

    akkor mar baj nincs!

     

    mert ugye a liberalisok fo mentraja : toleralni!

     

    ha a szeljo jobb naci jelkepet lenget.. a bal meg toleral... akkor ott mar csak beke es szeretet fog uralkodni!

     

     

    előzmény:
    PG13 (9032)
    2012-03-07  03:39
  17. 2012. március 7. 04:209035.
    Voltam jósnőnél hogy megtudjam milyen lesz a 2012-es év. Azt mondta nem lesz gáz..de lehet hogy villany se.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. március 7. 04:199034.
    Tündér:
    Paraszt család alszik, felkel az apa látja, hogy a tehén megdöglött.
    Fogja a vadászpuskát lelövi magát. Felkel az anya, látja a tehén
    döglött, az ura lelőtte magát, fogja a kötelet s felköti magát. Felkel
    a nagyobbik fiú, látja megy a tragédia, megy a folyóhoz, hogy beleveti
    ... magát. de jön egy tündér és mondja neki:
    - Ha 10-szer magadévá teszel, visszacsinálok mindent, élni fog apád,
    anyád, és a vagyont érő tehén is. Próbálkozik, de nem sikerül, megy a
    habokba.
    A középső fiú ugyanígy jár.
    Felkel a kisebbik, látja hogy mi van, megy a folyóhoz. Jön a tündér, mondja neki:
    - Ha 10-szer magadévá teszel, visszacsinálok mindent, élni fog apád, anyád, a bátyáid és a tehén is.
    - Nem lehetne 20-szor? - mondja a fiú.
    - Dehogynem.
    - És 30-szor?
    - Dehogynem csak csináld már!
    - De nem fogsz megdögleni mint a tehén?Bővebben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. március 7. 04:169033.
    Kedves fiam!
    Azért írok ilyen lassan, mert tudom, hogy nem tudsz gyorsan olvasni. Tudod eladtuk a házat, ahol laktunk mikor még együtt voltunk. Apád azt olvasta az újságban, hogy a legtöbb baleset a lakóhelyhez 10 km-re következik be, ezt elkerülendő: elköltöztünk. Sajnos nem tudom elküldeni neked az új címünket, mert az előző lakó magával vitte a házszámot az új házukhoz, hogy legalább nekik ne kelljen címet változtatniuk.

    Hanem itt már van mosógép is. Az első nap négy inget raktam bele, meghúztam a láncot - azóta sem láttam őket. Csak kétszer esett az eső a héten, egyszer 3 napig, és másodszor 4 napon át. Mari nénéd azt mondta, hogy az a kabát, amit kértél, hogy küldjük utánad, túl súlyos lenne a postán feladni azokkal a nehéz gombokkal rajta. Így levágtuk őket, és a kabát zsebébe tett...ük.

    Megkaptuk a számlát a halottas háztól is. Azt írják kisérőleg, hogyha nem fizetjük ki az utolsó részletet, nagyanyád fel fog támadni.

    Nővéredről annyit, hogy babája született ma reggel. Azt nem tudom, hogy fiú vagy lány, igy azt sem tudjuk, hogy Te most nagybácsi vagy nagynéni lettél.

    Az öreg Józsi belezuhant a nyitott pálinkás hordóba. Néhányan ki akarták húzni, de olyan veszettül védekezett, hogy végül belefulladt. Úgy döntöttünk, hogy földi maradványait elégettetjük. 4 napig égett.

    Három régi iskolatársad egy nyitott teherautón utazott a szomszéd faluba. Útközben belezuhantak egy hídról a folyóba. Ketten a csomagtérben voltak, és aki vezetett, az lehúzta az ablakot és kiúszott. A másik kettő belefulladt, mert nem tudták lehajtani a hátsó oldalt.

    Sok más újság nincs. Semmi sem történt mostanában.

    Sok szeretettel

    Anyád

    Ui. Pénzt is akartam küldeni, de már lenyálaztam a borítékot.
    előzmény:
    Csalf a Romeo (9018)
    2012-03-06  06:29
  20. 2012. március 7. 03:399032.

    Nincs gond egyebkent a politikaval. Attol fuggetlenul, hogy itt a multkor a kedves topiktarsak rancoltak a homlokukat es ragtak a kormuket, meg nem tiltott tema.

    En mostanaban amugyis nagyon elzarom magam mindentol. Azelott olyan helyeken dolgoztam, ahol reggeltol estig ment a tv, volt cnn orult apoltam is, bar olyan is, aki reggeltol estig I love Lucyt nezett. Most meg semmi nincs.

    Itt meg tv sincs a szobaban, ahol most vagyok. Otthon a gyerek hasznalja a tevet, ha pedig veletlenul leszall rola, akkor tuti tanulas van, hat ki is kapcsoljuk.

    A multkor mar hozzatok neztem be informalodni, hogy mi a helyzet eppen amerikaban....nem voltam benne biztos, hogy meg mindig ugyanaz az elnok, vagy hogy nem szalltak e meg veletlenul ufok amerikat-)

     

    Misitol is szivesen vennem tovabbra is a Magyarorszagi helyzetjelenteseket.....mert ha mond valamit, akkor az kivancsiva tesz, es csak rakeresek.

     

    Ma pl meselte, olyan zaszlot latott otthon ahol a tricolor kozepeben naci jelkep diszelgett. Hm...ez is egy magyarorszag, a jobbik meg veletlenul sem fasiszta csak nyitott beallitottsagu-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (9016)
    2012-03-06  04:54
  21. 2012. március 7. 00:189031.

    4 szobas, 250 dollar egy ejszakara. Ez mar annyira olcso, hogy a vegen kiderul, hogy meg ok fizetnek nekunk-)

     

    http://www.vacationrentals411.com/vacation/31416.htm l

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. március 7. 00:139030.

    Ez egesz kulonleges. 4 kabinjuk van az erdoben.

     

    http://www.vacationrentals411.com/vacation/6888.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. március 6. 23:479029.

    Ez pl nagyon jo lenne, 5 szobas, 4000 egy hetre. Annak mi pont a felet vennenk ki, ha a 2000/et elosztjuk sokfele, szinte semmi. Nagy haz, 4500 sq feet. Es ami nagyon fontos, Kirandulasnak (nagy K/val) lehetne sajat kulon furdoszobaja-)))))

     

    http://www.vrbo.com/252128 a szobakat sajnos nem mutatja az orult tulaj, csak a kilatast....persze azt nem garantalja senki, hogy ha osszerulunk egy csortere ki fogunk e latni barmit is-)))

     

    Ez is nagyon jo.  http://www.vrbo.com/10761 Itt csak az a gond, hogy nagyon keves a furdoszoba, osszesen csak ketto van. Kovetkezeskeppen Kirandulasnak (tovabbra is nagy K/val) nem lehetne sajat furdoszobaja.

    Nem gond, furfangosak vagyunk es Magyarok......itt lepne eletbe a rovidital uj nemzetkozi mertekegysege a vodor, aztan elhitetnenk vele, hogy az osszes letezo furdoszoba az ove-) Mig valaki pisal, addig a tobbiek majd szoval tarjak-) Ez olcsobb is valamivel, itt 400 dolcsi egy ejszaka.

    Misivel ugy beszeltuk, hogy csutortok estetol hetfo reggelig vennenk ki. Tekintettel Bramptonra, akinek a hetvege jobban megfelelne-)

     

    Mostmar csak a datummal kapcsolatban kellene dulore jutni, es valami hozzavetoleges lista, valami aki jon, aki nem en megyek-)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. március 6. 23:049028.

    Ne boritsd fel szegeny utazasszervezod lelkivilagat....csak ket perce tettuk le a telefont, es kb ennyi ideig tart 5 szobas hazat talalni.

    Lehet valogatni: http://www.vrbo.com/vacation-rentals/canada/alberta/banff  En innen konnyebben felhivom oket, (a telefonom ingyenes), szoval csok az utazasszervezod homlokara, megoldjuk ingyer-))) Csak mazsolazzatok, hogy melyik haz tetszik-)

    előzmény:
    roccoma (9004)
    2012-03-04  20:55
  25. 2012. március 6. 20:589027.

    a magjakat, az maglyakat lenne....csak azert tortent, mert mar nagyon megjatszom magam es kezdek elfelejteni magyarul-)))

     

    sot, nem igy ugy van, direkt volt, es csak kivancsi voltam eszre veszitek e-)))

     

    Na bye, megyek egy szal nemsokmindenben napozni az udvarra. Ez a harmadik nap, es a hatas frenetikus. En barnulok, az udvar tisztul, es kertem is rendezodik. Ingyer-) Es termeszetes barna vagyok, nem solarium semmilyen-)))

    előzmény:
    PG13 (9026)
    2012-03-06  20:53
  26. 2012. március 6. 20:539026.

    Ez igy Misi, ahogy leirtad, maga a borzalom. Nagyon gyorsan el kellene mennem Indiaba, es latnom kell ilyen szornyusegeket. Nem hogy a ket szelet tortamat, de az egeszen odaadnam erte-) Evtizedek ota vonz India, pedig nagyjabol van rola elkepzelesem, mire szamithatok.

     

    Kivancsi lennek ra, ok mit gondolnak a mi temetkezesi szokasainkrol.

    Mar az Amerikai hozzaallas is mas mint a Magyar. Mi Magyarok igazan gyaszolunk. Az Amerikaik is sokkal konnyebben veszik. Mosolyognak mikor orditani kellene, es azt mondjak, o mar jo helyen van.
    Nekem pedig kulonosen nehez feldolgozni a gyaszt, en kepes vagyok evtizedekig hordozni magamban.

     

    Ilyen magjakat mutattak a Gangesz partjan is. Az emberek pedig ott furodtek ezrevel a felig elegett emberi maradvanyok mellett. Jo pofa dolog lehet, amikor gyorsuszasban szembe uszik veled egy kar test nelkul.

     

    Jok a fotoid. Az elmenyeket pedig nem veheti el toled senki.

    előzmény:
    roccoma (9024)
    2012-03-06  20:41
  27. 2012. március 6. 20:439025.

    Amiota tonkre ment a hangkartyam, mindig betesz valaki valami meghallgatnivalot. Ne gondold, hogy kicsesztel velem, ismerem a szamot, elenekeltem magamnak es kesz-))) Kicsit hangosabban mint kellett volna, hat kirohant a szomszed, a tanarno, hogy rendben vagyok e, es nem faj e.  Ami nagyon jol jott, mert mar pont ra akartam szakitani az ajtot, hogy elsokent kivanjak neki boldog szuletesnapot!

    Halalra lepodte magat! Mondtam, hogy tudom am a facebookrol, hogy ma lett 47 eves, ami eleg erdekes dolog, mert kulonben 50 eves. Majd kesobb veszek neki egy tortat is, mert azt nagyon szeretjuk-)

    Szoval o is konnyekig hatodott, es kozolte, hogy egyaltalan nincs szuletesnapja, mert nem csak az evszamot illetoen, de honapot es napot illetoen is hazudott.

    Igy aztan almelkodva felneztem ra, sokat nott a szememben-))) Halal jo, egy ember, akiben van annyi fantazia, es meg energia is, hogy ossze vissza hazudozzon!!!!

    A tortat viszont nagyon sajnalom. Egy szuletesnap igazan alapos indok arra, hogy az ember megegyen legalabb ket szelet tortat egy ulto helyeben barmifele buntudat nelkul. A kedvenc tortamat akartam venni a szuletesnapjara. Ha mar felrugom a dietamat, legalabb igazan legyen jo-)

    Lehet mindjart megkopogtatom az ajtajat es megkerdezem, hogy nem akarja megis inkabb most megtartani, ha akarja, akkor gondolhatjuk azt, hogy csak a negyvedik. En jo tars vagyok barmifele buncselekmenyben-)))

    előzmény:
    roccoma (9019)
    2012-03-06  08:58
  28. 2012. március 6. 20:419024.

    Azt mondja János . Most elmegyünk egy temetésre . Utálok temetésre járni , pláne azóta , hogy a saját apám és a nagybátyám temetési beszédét is nekem kellett megírnom és felolvasnom.

    Ám - block utálom a temetőt. Itt belül érzek és az az enyém , nincsenek leskelődő vénasszonyok meg csokor , egyéb külsőségek. Ők odaát már tudják , ki mikor és hogyan emlékszik rájuk. A többi pedig csak külsőség.

    A tisztelet belül van , az enyém és az övék. Ha igaz , akkor ezt tudják , ha nem , akkor pedig oly mindegy , max. a lelkiismeret szólal meg.

       Szent folyó partján álltunk meg. Pashupatinák ha jól emlékszem a neve.

    A magaslatról lenézve csak füstben úszó víz és valami túlpart kövezete rajzolódott ki. Közelebb érve érződött a csípős füst és égéssszag is . Nem volt annyira elviselhetetlen , mint azt gondolná az ember.

     Távolra jól látó szemeimmel , több égő máglyára lettem figyelmes.

    A hindu temetés !

    Háttérben férfiak ültek , ki tudja hány ezer éves kőfalak előtt és gyászoltak. Előttül leterítve narancs színű lepellel a halottjuk , a folyón pedig ácsolt máglyarakás ( Nem a Gerbaud féle ) várta a halottat az égetésre.

    Azt mondták nő nem vehet részt a szertartáson , de én láttam nőt esküszöm.

    Emlékszem és a kép is igazolja , hogy mindez nem valami hatalmas fájdalom jegyében zajlik. A hindu vallás hisz a reinkarnációban , így az egész egy átmenetet képezhet a két élet között. Innen eltávozik és isten se tudja mikor oda megérkezik.

      És a folyó hordja és hordja a hamvakat.

      " Szép embertelenség " - vagy mégsem ?

     

    1. a máglya

    2. a temetkezési hely

    3. a halott lepelben

    4. a végtermék

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  29. 2012. március 6. 20:289023.

    Jah, tudom, nezegettem azt a lehetoseget is, de nekunk sehogy sem jott ki jol. Ha nem lenne a Mt. Rushmore, akkor talan tudtunk volna arra fele menni mi is, de igy viszont teljesen felesleges lenne ketszer megjarni azt az utat. Mi a kofejektol hazafele menetben fogunk elidozni egy kicsit Salt Lake Cityben.

    Valoszinuleg ott haznal fogunk megszallni. Nem is akarmilyen haznal-) A mi hazunk talan 1500 sq feet lehet. Egy normalis haz (hm, ami nekem normalis) az olyan 3000 sq feet. Ahova megyunk az 28.000 sq feet. Misi, en egy egeszen kicsi, egyszeru lelku, nagyzolastol mentes kisember vagyok, egyszeruen nem vagyok kepes elkepzelni egy 28.000 sq feetes hazat.

    Tavaly mar meghivtak oda eskuvore, en allat, a munka mellett dontottem, es nem mentem el. Majd most-)))

    Tuti, hogy meseltem mar ezerszer az operaenekesekrol. Szivem csucskei, nagyon jo viszonyban vagyunk. Az o lanyuk eskuvoje volt ott tavaly, de en vegul csak ket hettel kesobb, egy itt tartott osszejovetelre mentem el. (az sem volt kutya, eredeti Hawaiii hula tancosok tartottak bemutatot-). Karen noverenek van Salt Lake Cityben haza. Mit gondolsz hany szoba fer el 28.000 sq feeten? Negy szoba!!!! Egyszeruen keptelen vagyok elkepzelni.

    Felepitettek almaik otthonat. 4 szobaban. Afrikajaro nagy vadaszok, igy aztan a nappali egy hatalmas terem, ami tele van kitomott afrikai nagyvadakkal, es az oroszlan mellett meg javorszarvas is van. Azt nem tudom elkepzelni, hogy szeretnek egy ilyen hazban lakni, de pusztulok erte, hogy megnezzem-))))

    Utah a legnagyobb mormon bazis az usaban. En viszont nagyon sok mormont ismerek Karenekon keresztul, es mar versenyeznek, hogy kinek a csaladja ad nekunk szallast, es mi az amit feltetlen meg kell neznunk. Ha azt mondom, hogy agyon vagyok hatodva, akkor meg csak tizedet sem mondtam el annak amit erzek-)))

     

    Igy egyelore negy biztos pont van az utonkon. Vancouver, ahol ket unokatestveremmel talalkozom, Banff, ahol veletek vodorbol isszuk majd a mittudomenmit es fozunk bogracsban, (nem bannam ha valaki utanazene, hogy a termeszeti latnivalo mellett akad e esetleg egy ferfi sztriptizbar es egy casino a kornyeken), aztan a hegyoldalba kofaragott nagyfejek, es vegul a Salt Lake City fele paradicsom. Az osszes tobbi egyenlore feher folt.

     

    Mindenkeppen szeretnek a ket hetbe legalabb egy Six Flagot, es meg valami gyerek-csodakat, jo muzeumokat, hatalmas fakat, hegyeket Montanaban, vizeket, folyokat, tavakat, budos nagyvarosokat, mittudomenmit-)

     

    Gondban vagyok vele. Azt pl, hogy Budapesthez kepest merre esik Szeged vagy Kecskemet, 37 ev tapasztalata megtanittatta velem, de pl Nyiregyhaza vagy Eger sosem ott van a terkepen, ahol az en lelkemben. Az iskolaban foldrajz dolgozatnal a tobbi gyerek lazan toltogette ki a vakterkepet, en pedig imadkoztam Istenhez, es megigertem, hogy soha tobbet nem fogok csokit lopni a kozertbol, ha ezen a balhen zokkenomentesen atsegit!!! Keptelen vagyok magam behatarolni a terkepen. Europabol ket orszagot ismerek fel hatarozottan Magyaroszagot es Olaszorszagot. Az osszes tobbi vakterkep meg akkor is, ha oda van irva a neve. Tobb mint tiz ev kellett hozza, hogy behataroljam, hogy en East-bayen lakom, es tovabbra sem ertem az utopalyakat, hogy hova mennek!

     

    Gyerek mondta, hogy megallhatnank a San Diegoi allatkernel is. Ah, semmi akadalya. Aztan rajottem, hogy teljesen ellenkezo iranyba esik, mint ahogy vartam, es raadasul Nevadat es Oregont is rossz helyre tettek a terkepen. Foldrajzi analfabeta vagyok!

    Igy atan most az elkovetkezo honapok legnagyobb feladata az lesz szamomra, hogy kideritsem melyik allamban mit erdemes megnezni. Ah ez nagyon konnyu-) Ott van ra az internet. De kideriteni azt, hogy nekem az vajon utbaesik e......szerintem egy nagydoktori ertekezest sokkal konnyebben osszehoznek-)))

     

    előzmény:
    roccoma (9019)
    2012-03-06  08:58
  30. 2012. március 6. 19:289022.

    Nyugi, nem maradtal le semmirol, nem volt torles.

     

    Annyi tortent csupan, hogy valoszinuleg elaludtak az apolok, es a Gorog mar megint hozzafert a szamitogephez.

     

    Houston pedig a rovidital mertekegysegenek orult szerintem, igy ezennel hivatalossa tesszuk es kerjuk a bevezeteset....vagy majd bevezetjuk Banffban, csak elobb hatastalanitjuk az osszes billentyuzetet, nehogy megtanuljunk mi is Gorogul-)))  

    előzmény:
    kirandulas (9021)
    2012-03-06  11:59
  31. 2012. március 6. 11:599021.

    Tegnap este vendegunk volt. Ma reggel kinyitom a computert es mit lattok? koromreszelgetok 9022 hozzaszollas. Wow, megorultem lesz mit olvasak vegre! Nos nem volt.......

     

    Meg sem merem kerdezni mirol maradtam le mar megint :) Houston irasabol arra kovetkeztetek hogy volt politika is es PG jokat irt be....

     

    Ha valakinek esetleg megvannak a tegnapi hozzaszollasok legyen szivces nekem elkuldeni priviben hadd ne legyek mar megint a speijzban :))

    előzmény:
    roccoma (9020)
    2012-03-06  09:05
  32. 2012. március 6. 09:059020.

    - Klassz az úl hallókészüléked , mennyibe került ?

    - fél 11 .

     

    DDDD

    előzmény:
    Csalf a Romeo (9018)
    2012-03-06  06:29
  33. 2012. március 6. 08:589019.

    Te felülről én alulról. Megegyeztünk.

    Én bizony Salt Lke City és a Yelowstone Nemzeti park felől megyek kocsival. Azután Calgaryból haza repülővel.

    Andrea vezet , kezemben a BUD és a Steppenwolf fog szólni.

    " Easy Rider öcsém , easy rider "

     

    http://www.youtube.com/watch?v=mHGLBy2CdjI&feature=results_main&playnext=1&list=PLD2D2EEC5BDBC63E5

     

     

    Este jövök és hullaégetés lesz. Csak nyugi , nem itthon. :-)))

    előzmény:
    PG13 (9012)
    2012-03-06  01:00
  34. 2012. március 6. 06:299018.

    Gondolom nem lehet nagyon nehéz hozzászokni a csavargáshoz......

    Ma valahol olvastan 1 viccet....

     

    Lány.......Na, ,milyenek a képeim ?

     

    Fiú.......szarok.

     

    Lány........de ha befejezted akkor válaszolhatsz.......

     

     

    (Lehetett volna szebben (is) írni, de akkor nem lett volna ilyen jó.)

     

     Unbreak my Heart - Toni Braxton - Live - YouTube

    előzmény:
    roccoma (9005)
    2012-03-04  22:14
  35. 2012. március 6. 06:159017.

                                                       Nahát.......

     

                Úgy néz ki hogy errefele járt a görög-Jucika.........Elég jól birta pár hétig senkinek nem olvasott be, legalábbis nem tudok róla......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. március 6. 04:549016.

    tudod nem szolok hozza mikor nincs mondanivalom.

     

    politizalni tudom hogy nem szerettek, igy sokszor csendben vagyok...de  benezek, mint most.. es fertelem mit nevetek a bekopeseiden neha! 

     

    nagyon ratalalsz!

     

    előzmény:
    PG13 (9015)
    2012-03-06  04:25
  37. 2012. március 6. 04:259015.
    Hiaba no, vannak emberek akiknek a rovidital mertekegysege a vodor.....csak azt nem ertem miert nem magahoz nyul a billentyuzet helyett!
    előzmény:
    roccoma (9010)
    2012-03-05  23:05
  38. Torolt_felhasznalo_620007
    Torolt_felhasznalo_620007
    2012. március 6. 03:499014.

    M I V E L  veri az Isten a hulye  magyarokat?

     

    Ti  mindentudok,  eloszor  nezzetek  a tukorbe, aztan  irja'tok be!

    előzmény:
    PG13 (9011)
    2012-03-06  00:48
  39. Torolt_felhasznalo_620007
    Torolt_felhasznalo_620007
    2012. március 6. 03:459013.

    ha megkaparod  oket  egy  kicsit,  akkor  IGENIS,  valahol a multban  mindegyik  magyar

    :-)))))

    Na,mi van,  nem  indul a  bakkerhaz?????

    előzmény:
    roccoma (9010)
    2012-03-05  23:05
  40. 2012. március 6. 01:009012.

    Tanacskoztam az utazasszervezommel. Mondtam neki Banff, Canada, o pedig mondta, hogy Mt. Rushmore, S. Dakota.

     

    Igy meg van valoszinuleg (remelhetoleg) vegleges valtozat.

     

    1. California - Oregon - Washington - Vancouver, Canada

        16 ora vezetes, 930 mi:

     

    2. Vancouver - Banff

        10 ora vezetes, 525 mi;

     

    3. Banff, Canada - Montana - Wyoming - S. Dakota

        16 ora, 964 mi;

     

    4. S. Dakota - Wyoming - Utah - CA, home sweet home-)))

        21 ora, 1389 mi

     

     

    Mar modtam a fonokomnek, hogy harom het szabira megyek. Zokogott es a falba verte a fejet! Megsajnaltam. Ket het lesz csak. Ha kozbejon valami, akkor harom, olyan messzire ugysem hallatszik el ha fejjel bontja a hazat-)))

     

     

     

     

    előzmény:
    roccoma (9010)
    2012-03-05  23:05
  41. 2012. március 6. 00:489011.
    Mondjak az Isten nem bottal ver-)
    előzmény:
    roccoma (9010)
    2012-03-05  23:05
  42. 2012. március 5. 23:059010.

    "Nem kell  anyit  filozofalni "

    Persze , hogy nem. Be kell tenni .DDDD

     

     

    " Szimplan,  csupa  buzik. "

    Bloggerkém ! Hogyan lehet szimplán buziskodni ? Nem is kell senki ? Az más amire te gondolsz. Maszti az  bakker :D

     

     

    " Mindig  is  azok  voltak,

      azok is  maradtak. "

     

     

    Az 1, 2 milliárd ember meg mind magyar igaz ?

     

    Ki ez a lángész ? rettenetes !!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620007 (9009)
    2012-03-05  22:36
  43. Torolt_felhasznalo_620007
    Torolt_felhasznalo_620007
    2012. március 5. 22:369009.

    ugynmaaaa'

    Nem kell  anyit  filozofalni.

    Szimplan,  csupa  buzik.

    Mindig  is  azok  voltak,

    azok is  maradtak.

    előzmény:
    roccoma (9004)
    2012-03-04  20:55
  44. 2012. március 5. 17:009008.

    Hetfo reggel hajnali 8 ora....gondoltam tan vagytok, voltatok.....sehol senki....nincs tobb kifogas, akkor most mehetek kertet asni-)

    Ha nem jonnek tobbet, akkor az azt jelenti, hogy belehaltam-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  45. 2012. március 4. 22:319007.

    Ennek semmi koze nincs a kejencseghez.

     

    Miert nem mernek en ilyen szobrokat csinalni?

     

     

    előzmény:
    roccoma (9004)
    2012-03-04  20:55
  46. 2012. március 4. 22:289006.

    Te aldott szent ember, most jol megcsinaltad napomat-)))))

     

    (nem fogjatok elhinni mit csinalok....hm....lehet kesobb elmeselem-)

     

    En tudom, hogy szentekkel tisztelettel kellene beszelni, meg minden egyeb ilyen formasag, de komolyan, mikor ezt olvastam: Mozart rászokott volna a matemetikára..... csak zokogni tudtam a rohogestol es a szomszedok nem ertettek, hogy miert kantalom mint egy imat, hogy jaj, de hulye vagy Misi-)))) Szoval ezert most megkovetlek te szent ember-)

     

    Nezem a kepeket, es nem is hiszed el, mennyire szerettem volna ott lenni. Jo ez igy, amit nagyon akar az ember, az meglesz. Igy volt ez mindig is-)

    előzmény:
    roccoma (9005)
    2012-03-04  22:14
  47. 2012. március 4. 22:149005.

    Akkor kezdünk ?

     

    Hátulról jó ! Megáldottak !

    Történt az utolsó napon , hogy Nepálban János ( 3. kép Andrea mellett a magas ember ), az igen értelmes Geológus és India szakértő meglepetéssel rukkolt elő. ( róla még írok , mert rendkívüli ember )

    Egy igazi tibeti pap fog megáldani bennünket. Nagy volt az izgalom , hókusz - pókusz - csiriribókusz.

    Bevitt egy sikátorba és anak az első emeletén egy helységbe. Csalódás volt ahogyan beléptem , hiszen a várt dohos öreg tölgy padló hlyett igénytelen szalagparketta borította a földet , boltíves nyílászárók voltak , de nem hatott át igazán a nagy várakozás izgalma.

    Meglátjuk , gondoltam. Miből lesz a cserebogár. Meg nem kereszteltek , bar micvom nem volt ésa jóég tudja milyen ősi szertartásokon sem mentem még át. Mondjuk azt azért meg kellett tennem fiatalon , hogy a vonalon túl tudjak köpni mint Csolnakos - a Pál utcai fiukból legalább - és átpisálni a szomszéd kerítését. ( bunkó vagyok tudom )

     

    Az első fél órában a pap a szeretetről , a megbékélésről , a bocsánatról és a szerénységről szónokolt. Minden vallás tanai erről az igéről írnak , de tudjuk , volt már ezen a földkerekségen elég baj is ebből. Másképpen szeret a katolikus a zsidó , az iszlám...stb..és az orosz a spejzban lekvárt.

     

    Aztán a fiatal kispapok valami szörnyű zúgásba kezdtek. A cintányáros pedig New Orleans jazz zenészeit utánozta a dobossal egyetemben. Szörnyű ricsaj volt ez. Mozart rászokott volna a matemetikára esküszöm. ( 2. kép )

     

    Következett a megáldás. Gyertyákat kellett egy agyagedénybe meggyújtani és belenyomni. Állandóan eldőltek. A relatív páratartalom alacsony lehetett. Persze én hülye tettem a végén őket rendbe. Mert mindég buzgulok.

    Azután a pap valami nedves izét nyomott a kopasz fejemre. Olyan szentvízszerű lehetett.

     

    Tulajdonképpen jó buli volt . neki.

    Óránként kap 170 dollárt és állandóan jön a nép.

     

    Áldott légy roccoma

     

    1. kép      a mester és tanítványai a szerszámaikkal és az imakönyveikkel

    2. kép  a Mester

    3. kép     Andrea teljes izgalomban

    4. kép     tele van már minden ......om

    előzmény:
    Prókátor13 (1)
    2010-02-26  05:54
  48. 2012. március 4. 20:559004.

    "Na hallod ha az indiai csajok mozgatjak meg a fantaziajat a Misinek "

     

    1. Tőle FB címet is kaptam - adatátvitel , az öreg sas

     

    Egyébként az indiai , a maláj , a brazil , a svéd és a dán , a német és a finn , a japán és az indonéz , az amerikai és a kanadai ( ezek persze csak ti lehettek ) és minden olyan csaj , aki kimossa a gatyáimat és kedves álompuszit ad rám.

       Vannak komolyabb dolgok is. PG hiányolt bizonyos erotikus ősi jeleneteket. hát ez a mese bosszúja. mert a mese bosszút áll ám , bizony. figyeljetek csak. 2-3- 4 kép ( ők nem adtak FB címet :-(((

     

    Tessék szépen elpirulni ott a fejlett világban

     

    Félre a tréfával hölgyeim. Nem vagyok kéjenc. Ez ősi dolog. A természet alkotta csoda.

    előzmény:
    kirandulas (9001)
    2012-03-04  13:39
  49. 2012. március 4. 19:219003.

    Kb olyan feje lesz, mint a mi vegrehajtonknak-)))

     

    Biztosra tudom, hogy mar leirtam valamelyik masik topikon a tortenetet, de neked meg uj....

     

    A ferjemnek voltak valami kozlekedesi tickettjei, aztan valami valahogy lemaradt, nem fizettuk be, valobajan nem is nagyon tudtam rola.

     

    Egy vasarnap reggel csengettek. Valami hajnali nyolckor. Ilyen sem volt meg, jegkrem ugynok jott, akitol lehetett helyben jegkremet venni. Hm...nagy jegkremesek voltunk, vettunk mindenfelet, egy jo tucatot, hivtuk a gyerekeket es azonnal nekialltunk jegkremet reggelizni, mindenfelet....merthogy abban a pillanatban eppen semmi kajank nem volt otthon, de meg csak egy nyavalyas hutoszekrenyunk sem, amibe betehettuk volna, meg kellett enni mindet. Hat korbe ult a csalad a FOLDON es bontogattunk hevesen.

    Merthogy egy normalis csaladban a vasarnapi reggeli termeszetes, hogy mi mas is lehetne, mint jegkrem, az Isten kuldte hozzank az ugynok urat-)))

     

    Nyakig merultunk a vanillias, csokis, mandulas csodakba, amikor is ujra csongettek.

     

    Szigoru kinezetu oltonyos uriember allt az ajtoban, vasarnap hajnalban, aktataskaval a hona alatt. Kozolte, hogy valami csekket nem fizettunk be, es o most jott vegrehajtani, van e ellene kifogasom. Ember meg ekkorat nem vigyorgott vegrehajtora mint en akkor vasarnap hajnalban, szelesre tartam az ajtot, es mondtam jojjon, vihet amit csak akar-)

     

    Azzal bevezettem a szobaba, ahol a szonyegpadlon ott ult korbe a csaladom es hetpofara falta a reggeli jegkremeket-)))

     

    Az teljesen ures szobaban, szonyegpadlo, puszta falak, es rengeteg jegkrem. Mondtam jarjon korbe nyugodtan a tobbi helyisegben is, amit talal viheti. A haromszobas lakas teljes berendezese valami felfujhato matracok voltak es nehany pokroc, egy rakas gyerek, nehany vodor tisztitoszer  es csomo jegkrem-)

     

     

     

    Eladtuk a Pesti lakasunkat. Videken akartunk epitkezni. Mar ki is ramoltunk mindent, elkoltoztunk. A szerzodesben viszont vallaltuk, hogy a lakast ragyogora kifestve adjuk at. Nem akartunk sokat cecozni a dologgal, az embernek meg tul sok munka lett volna egyedul, festes, szonyegtisztitas, ablakpucuolas, kutyafule. En nem tudtam volna neki segiteni, mert hat a gyerekeknek is kellett maradni valakivel. 40 kilometerre koltoztunk, meg csak azt sem lehetett, hogy atugralunk. Hat jott a dontes, mindenki marad. Elvittuk az utolso butort is a lakasbol, hagytunk par pokrocot, takaritoszereket. Egesz szombaton ment a festes, en pucoltam az ablakokat, gyerekek sikaltak a furdoszobat, tisztitottak a szonyeget.....jol elvoltunk. Valamikor kora hajnalban keszultunk el. Egy jot aludtunk meg utoljara a regi hazban, mint a csovesek, pokrocokkal, takarokkal, kolkok pizsamaban. Ugy volt, reggel ahogy kelunk, bedobalunk mindent a kocsiba, leadjuk a kulcsot az uj tulajnak, reggelizunk valamit utkozben, aztan nyomas az uj elet, uj helyen.

     

    Az az ember ugy nevetett, mondta ilyen vidam vegrehajtasa meg sosem volt. Meginvitaltuk a szonyegre egy kis reggeli jegkremre-)

    Azert persze, hogy ne menjen dolgavegezetlenul, kifizettuk neki a buntetest. Nem is volt tul sok, megszokni sem akartunk vele, egyszeruen csak lemaradt a sok eladassal es koltozessel kapcsolatos ugyintezes kozben.

     

    Szoval mutatsd csak meg az uriembernek a ures haz elejet, aztan meg a hatalmas toparti gyepedet, es mondd neki, hogy jovore angol kertet tervezel oda es golfpalyat, nezzen vissza egy ev mulva. Ha mar munkat nem tudsz neki adni, legalabb remenyt adj-)

    előzmény:
    kirandulas (9000)
    2012-03-04  13:35
  50. 2012. március 4. 18:449002.
    Van amit befejezek ! biiiiiiiii  !  önző is vagyok ismerhetsz már annyira . :-)))
    idézet:
    roccoma (9001)
    2012-03-04 09:36:08

    Hat Miska, az elmult evek allatt nehany veled kapcsolatos jelzo mar megfordult a fejemben, sot voltak idoszakok, amikor jol felbosszantottal igy hatarozottan nem kellemes jelzok......de az onzo meg veletlenul sem volt kozte sosem.

    Hm....most kibujt a szog a zsakbol-)))

     

    Nem mondod komolyan, hogy kepes voltal ezt az egeszet igy begepelni?????? Azt hittem kopyzod valahonnan, aztan szepen beleuntal, itt hagytal minket a tortenet felenel.....

     

    Sorry!

     

     

    előzmény:
    roccoma (8999)
    2012-03-04  09:36

Címlap

top