Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 6. 01:1044801.

    Bocsánat! Csak helyesen! :-)


    ...még egy...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44800)
    2019-10-05  23:32
  2. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 5. 23:3244800.

    Csak nem mégegy szerelem? :-)

    előzmény:
    LANIAKEA (44797)
    2019-10-05  13:29
  3. 2019. október 5. 20:3944799.

    Ezt olvastad?


    Midani Nizár
    47 perce ˇ
    "Mind a pénzről, mind a lányokról, mind a drogról, mind a szexpartiról fotókat és videókat készítettem. Ha nagy lenne a hitetlenkedés, majd megosztom őket.


    Rákosfalvy kolléga meg talán nyugton marad, mert most már talán pontosan tudja, hogy az összes adattal jól dokumentáltam rendelkezem (repülőtér, repülőgép, település, bank, jacht, összegek, résztvevők, partikellékek)."


    A teljes beszámoló, csak felnőtteknek: https://ezazordogugyvedje.wordpress.com/


    "Ügyvéd vagyok, ahogy fideszes barátaim és megbízóim hívnak, az Ördög Ügyvédje. Nem én vagyok az egyetlen, aki a piszkos ügyeiket intézi, de azért a legrázósabbakat rám bízták. Egy gátlástalan ember a gátlástalanok szolgálatában. Amit mások a filmekben láttak, vagy könyvekben olvastak, annak én aktív részese voltam.


    Van pénze a minisztériumnak egyébként felesleges tanulmányt íratni? Semmi gond! Szólnak nekem, szerzek cégeket, akiket meghívnak, a nyertes engem bíz meg a képviseletével, majd besétálok a minisztériumba, a kedves helyettes államtitkár fogad, elém tolja a tárgyalóban a nyertes cég általuk elkészített tanulmányait, amit aláírok, visszaadom. Majd utalnak.


    Aprópénz az ügyvezetőnek, aprópénz nekem, a többi vissza táskában a minisztériumba. Rendkívül kedvesek, mert ilyenkor még autót is küldenek értem. Az egyik cég ügyvezetője – a hülye – annak érdekében, hogy az aprópénzt adózás nélkül vegye ki, fiktív számlákat vett. A számlagyár aztán lebukott, a fő gyanúsított persze köpött mindenkire, hogy mentse magát, így az én emberemre is. Mindezt hogyan tudtam meg? Hozták az irodámba a vallomását, és kérték, hogy az emberem utazgasson kicsit. Azóta olvastam a vádiratot is. Találós kérdés: vajon a minisztériummal szerződést kötött cég és annak vezetője szerepel benne?


    Mutyi érdekében törvénymódosítást kell készíteni, és valaki fizet érte? Semmi gond! Megmondják, mennyit kell kérnem a vállalkozótól, és melyik fideszes országgyűlési képviselő lesz a gazdája a módosításnak. A törvénymódosítás szövegéért persze besétálok a minisztériumba, vagy ha nagyon fontos és sürgős nekik, házhoz hozzák. Aprópénz nekem, a többit futár kapja táskában. Ügy megoldva.


    Pénzt kell mosni? Semmi gond! Megmondják, melyik kínai bankban nyissak bankszámlákat a közbeszerzésekben nagyon sikeres cég alvállalkozóinak, mint megbízottjuk, majd kiutazok diplomata útlevéllel, ahol úgy fogadnak, mintha az atyaúristen érkezne. Szívélyesen közlik, hogy a bank 20%-ot kér, és gondoskodnak arról, hogy az utalt összeg készpénz formájában visszaérkezzen Magyarországra, hiszen nekik nagyon fontos a két ország közötti gyümölcsöző együttműködés. Igen, tudják hova kell vinni, én ahhoz már nem kellek. Fő a diszkréció.


    Paranoiás fideszes polgármesternek korrupciós tárgyalást kell szerveznem és közben a szórakoztatásáról is gondoskodnom kell? Semmi gond! Szervezek külföldre utat, szerzek örömlányokat, azok szereznek drogot. Hősünk kényelmesen szeret utazni, így neki magángépet szerzek, kint jacht várja őket, ahol aztán mindent közösen meg is lehet beszélni. Persze az egyeztetésüknek megfelelően legyártom a papírokat, hogy minden törvényesnek tűnjön. A táskában a pénzt persze én juttatom el a polgármesternek.


    És mindez még csak a jéghegy csúcsa.


    Évek óta folyamatos stressz az életem. Mindenhol az én nevemmel játszanak, minden strómant én szerveztem be. Éjjel a levegőt kapkodva, izzadságban fürödve ébredek. Már a legerősebb altatók sem segítenek. Sem a pia, sem a drogok. Tönkrementem. Szépen kértem, hogy hadd szálljak ki, és találjanak helyettem egy ifjú, lelkes, kellően pénzéhes, lojális utódot. Nem tették.


    Most meg már fenyegetnek is.


     


    A magam védelme érdekében nagyon sok mindent dokumentáltam. Jöjjön, aminek jönnie kell. A dokumentumok, képek, iratok, videók. Minden biztonságos helyen és másolatban is megvan, ha velem bármi történne."

    előzmény:
    pannacotta2 (44796)
    2019-10-04  22:15
  4. 2019. október 5. 15:2244798.

    „Vannak szép sikerek az életemben. Semmi sincs azonban, amire olyan büszke lennék, mint a családom.“


    kortárs Családapa, Olimpikon, Polgármester (videófelvétel, miközben épp a Tyzparancsolat 6. pontját próbálja nagyon komolyan venni


    "6. Ne paráználkodj!)


    Na ki nyilatkozta ezt? A NAGY MAGYAR KERESZTÉNYI ÉRTÉKREND

  5. 2019. október 5. 13:2944797.

    Juj már úgy aggódtam, hogy soha többé nem jössz vissza!


    Meddig maradsz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44795)
    2019-10-04  20:05
  6. 2019. október 4. 22:1544796.

    Egy elég jó, részletes cikk (amennyire ilyen egy cikk lehet) a Fővárosban folyó közbeszerzésekről: hová folyik ki a pénz (Privátbankár). 


    Ha esetleg valakinek még lennének kétségei, hogy Tarlósnak mennie kell végre. 

  7. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 4. 20:0544795.

    Tökéletesen érthető.

    előzmény:
    pannacotta2 (44794)
    2019-10-04  19:49
  8. 2019. október 4. 19:4944794.

    Attól függ, hol figyeled. A TV-n keresztül? Ugyan már. Nézel percről percre tüntetéseket, ahol megszólal? Persze, nem a hivatalos tudósításokról van szó, hanem a civilekről (pl. a Mércén van mindig ilyen).   


    Az a bizonyos beszéd, amit teljesen sikertelenül próbáltak most feltüntetni úgy, mint Karácsony őszödi beszédét, is tanúsítja, hogy nagyon is van véleménye, amit képes erőteljesen képviselni. Pedig - hallhattad - még a családját is megfenyegették.


    Az a beszéd kb. 3-4 helyen ugyan össze volt vágva - az pont nem derült ki belőle, hogy ki fenyegette meg, hogy nem a zuglói MSZP, az biztos, több okból -, de a lényeg kiderül belőle: igen, tisztességes, sosem lopott (igaz, ez Tarlósra is elmondható, önmagában kevés és mondhatni, alap), és megvan a magához való esze, tudja, kik is az ő partnerei.


    De előbb meg kell nyerni a választást ahhoz, hogy hátrébb szorítsa őket, és ne legyen alkalmuk lopni. Úgy gondolom, Karácsony mellett nem lesz ilyen alkalmuk, és a parkolási mutyizásoknak is remélhetőleg vége lesz egyszer (még ha Orbán állítólag, Tarlós szerint, ezt nem tudja megígérni, pedig csak egy tollvonás, egy törvény kell hozzá, semmi más, amely kimondja, hogy pl. a Főváros területén a Főváros rendelkezik a parkolás felett és nem a kerületek). 


    Abban is biztos vagyok, hogy ha esetleg nem is ő, a csapata nagyon is keménykezű lesz. Sokkal kevesebb múlik a főpolgármester személyén, mint talán te is gondolod, hiszen a döntéseket a Közgyűlés hozza és a Közgyűlés tud keresztbe is tenni neki.


    Erre nagyon jó példa az, amivel aztán a jobboldal a Demszkyéket ekézte: a Víz- és a Csatornaművek privatizációja (ezt két külön közüzem a Fővárosban). A Vízművek részvényeit vissza is vették (már Tarlós idejében, de ezt akkor már évtizede készítette elő mindenki), mert ritka rossz privatizáció volt. 


    És nem, nem Demszkyék intézték - amúgy a közüzemek ügyei Atkárihoz tartoztak és nem Demszkyhez -, hanem  a városvezetés (tehát a Demszky és az Atkári) javaslata ellenére (!!!) döntött úgy a Közgyűlés, hogy így kell privatizálni. A városvezetésnek teljesen más javaslata volt, amit leszavazott a Közgyűlés.


    Aztán kiderült, aminek ki kellett: hogy rossz privatizáció volt, és előbb ment a huzavona egy teljes évtizedig (volt osztalék-befagyasztás is ez idő alatt), majd végül megegyeztek (ez már bőségesen elő volt készítve akkorra), és Tarlósék idején vissza sikerült vásárolni a részvényeket, így maradt tiszta fővárosi tulajdonban a Vízművek.


    A Csatornázási Művek privatizációja másmilyen volt - a vevő is más volt -, és azzal a francia partnerrel valamiért akkor is, most is nagyon készséges volt a Főváros, szóval, ott van valami, amiről nem igazán tudhatunk.


    No, ez volt a példabeszéd, de más fontos dolgok is pont ugyanígy működnek. 


    És már hosszabb ideje írom is itt: a legeslegfontosabb a főpolgármester személye mellett a testület összetétele. Már leírtam ezerszer és próbálom megértetni mindenkivel: egy dolog, hogy ki a főpolgármester, a fontos döntések a Közgyűlés kezében vannak.  Olyankor a főpolgármester csak aláír, mert erre kötelezi a közgyűlési döntés.


    Kikből is áll a Közgyűlés a Fővárosban? Nos, a 23 kerületi polgármesterből (bizony) és 8 olyan másik emberből, akik kompenzációs listán kerültek be.


    Tehát nagyon fontos, hogy kik lesznek a kerületi polgármesterek. Ha ellenzéki többség lesz, akkor Karácsonynak sokkal könnyebb lesz a dolga, mint ha nem. 


    Remélem, érthető. 


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44792)
    2019-10-04  19:33
  9. 2019. október 4. 19:3544793.

    Már megéltük egyszer, bár akkor "csak" a radikális fiatalság szállt be, gyújtották fel a várost többször is. Az is a Fidesz volt (Toroczkaiék és bandájuk, akik most is a Fidesz szekerét tolják a bábpártjukkal).  Most majd a Fideszt bőszen imádó krumplikommandósok is beszállnak majd, köztük van a legtöbb agresszív, mint eddig is látható volt. 


    De majd lecseng az is, mint minden ilyen. A fiatalok a Fidesz ellen vannak többségében úgyis, szerencsére. 


    Csak már látnám, inkább az, mint ez. Az úgyis csak átmeneti. 


     

    előzmény:
    LANIAKEA (44791)
    2019-10-04  19:11
  10. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 4. 19:3344792.

    Sosem olvastam kormánysajtót. A Karácsonyról kialakult véleményem kizárólag az Ő megnyilvánulásain alapszik, merthogy Őt viszont figyelem. Egy rokonszenves, tisztességes embernek tartom, de a politika ezen a szinten nagy falat neki. Saját szájából hallottam, ahogy az egyik nap ezt mondta, a másik nap meg mást, és folytathatnám az érveket. Orbán Viktor megeszi reggelire, és ez nem minősítés. Ha mégis az, akkor inkább Őt dícséri... mint embert!


    Ennek ellenére rá kell szavazni... szerintem is.


    (A rögeszméd látom megingathatatlan. )

    előzmény:
    pannacotta2 (44786)
    2019-10-04  15:51
  11. 2019. október 4. 19:1144791.

    Gondolj bele: mi lesz itt, ha tényleg egyszer váltani akar a nép?

    előzmény:
    pannacotta2 (44790)
    2019-10-04  19:02
  12. 2019. október 4. 19:0244790.

    Most csodálkozol? Tudjuk, milyen a Fidesz és azt is, hogy minden aljas eszközt felhasznál, hogy nyerhessen. Ilyenek ezek is, a cikkben.


    Nagyon paráznak, látható, ilyen durva és tisztességtelen kampány még soha nem volt.


    Karácsonyék ehhez képest a nyugalom szigete, remélem, ezt mások is észreveszik. 

    előzmény:
    LANIAKEA (44789)
    2019-10-04  18:28
  13. 2019. október 4. 18:2844789.
    előzmény:
    pannacotta2 (44781)
    2019-10-04  10:06
  14. 2019. október 4. 16:5444788.

    Téged olvasva ugy tünik hogy Budapest egy teljesen különállo "nagyhercegség" ami nemtartozik a Magyar államhoz és azok a gazok kirabolták…..Magadnál vagy zugügyvéd ?? Vedd be a gyogyszeredet mert teljesen elborulsz megint...idiota.köcsöglibsike.

    előzmény:
    pannacotta2 (44786)
    2019-10-04  15:51
  15. 2019. október 4. 16:5044787.

    Tedd hozzá a Putynt is anélkül nem kapsz egy fillért sem a nyalásodért idiota...

    előzmény:
    LANIAKEA (44778)
    2019-10-04  05:09
  16. 2019. október 4. 15:5144786.

    Látom, megint a kormánysajtót olvasod. Karácsony erős, határozott ember, csak a fidesznyikek hiszik el róla, hogy nem így van, miután ez a hivatalos propagandautasítás. 


    Ráadásul csapatban van, nem egyedül akar majd mindenhez érteni, ez így van most Zuglóban is, így lesz ezután is. 


    A tiltakozás nemcsak erkölcsi kérdés lett volna, hiszen lett volna elég lehetőség bármely, akár végletes utat is választani (pl. perrel, hiszen az önkormányzatokról szóló törvény és az alaptörvény is önállóságot ad az önkormányzatoknak és nem azt, hogy átnyúljanak a fejük felett). 


    Ráadásul jó lett volna többször kommunikálni azt, hogy mennyire kifosztotta az állam a várost, ezek az infók csak mostanában kezdenek el szivárogni. Lett volna tiltakozás, esetleg tüntetés, ami kellemetlen az államnak, mindegyik az volt (és volt, amelyikben meg is kellett hátrálniuk). 


    Ott kezdődött, amikor egy "budapesti" kormánybiztost ültettek Tarlós nyakára, vajon minek, ha Tarlóst a budapestiek választották meg? Csak nem ellenőrnek? Tarlós csak fékezett habzással tiltakozgatott, még az elején. De ő nagyon sokat változott az eltelt 9 év alatt, hátrányára.


    Most is van egy ilyen a nyakán, csak most már a fővárosi beruházásokra, tehát azokra, amelyeket az állam (is) finanszíroz. Sőt, az állam megmondja, hogy mit kell beruházni és ahhoz a Fővárosnak is kötelező hozzájárulni, tiszta röhej. Erre aztán a Főváros hiteleket vesz fel nyakra-főre. 


    A nyilvánosság és a civil szféra többet tud elérni, mintsem gondolhatnánk a magyar politikai életből, kár, hogy viszonylag keveset élnek ezzel a lehetőséggel. És ott van az EU is, az Európai Bíróság, amelyik éppen olyan ügyekben dönthet (nem egyediben, arra az EJEB van), amelyek súlyosan sértenek bizonyos jogokat, mint pl. az önkormányzatok önrendelkezési jogát. Persze, ehhez előbb itthon kellett volna kimeríteni a jogi lehetőségeket, de Tarlós a gazdája ellen nem fordult bírósághoz (sem, meg a nyilvánossághoz sem). 


    Budapest adja az összes személyi jövedelemadó-bevétel 40 %-át. Annak idején úgy szólt a törvény, hogy ennek meghatározott hányadát kapták az önkormányzatok, Budapesten maga a Főváros azzal, hogy ezt meg kell osztania a kerületekkel (lakosságszám szerint történt és hihetetlen éles viták folytak a Közgyűlésben, ez volt a híres-hírhedt forrásmegosztás, de mindig sikerült megegyezni). 


    Tarlós lenyilatkozta - igaz, eldugottan és kevesen értesülnek róla -, hogy ma már ebből a hihetetlen nagy összegű és arányú személyi jövedelemadó-bevételből 0-t, azaz nullát ad az állam az önkormányzatoknak. Tehát ezt teljes mértékben megvonta és ez tízmilliárdos tétel ám! 


    Csak azt az egyet nem tudom ezek után, hogy ha ellenzéki főpolgármestert választunk, akkor ebből a 0-ból hogy akarnak még elvonni, negatív nulla lesz a támogatás? 


    Ezt az I. Orbán-kormány már meglépte egyszer, 1998-2002. között, akkor sem adott - törvény ellenére - pénzt a Fővárosnak, de kibekkelték, volt ott egy zseniális pénzügyi főpolgármesterhelyettes, Atkári János (sajnos, már csak volt). 


    Szóval, így, a véleményed továbbra is a kormánypropagandát ismételgeti, és a hangnem azóta változott, amióta nem vagy itt,  mint ahogy előzőleg sem volt másmilyen. Megint mások azok a fórumozók, akik nyíltan zengik a Fidesz dicséretét és itt mantrázzák a hülyeségeket, ide másolnak át (mint fiú50 vagy unger, stb.), és megint más az, aki ugyan tagadja, de tulajdonképpen ugyanezt csinálja.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44784)
    2019-10-04  15:28
  17. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 4. 15:3344785.

    Na jó, nem mindegy, a kis dolgok is számítanak. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44784)
    2019-10-04  15:28
  18. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 4. 15:2844784.

    Egy kicsit visszanéztem és visszaolvastam a fórumot. Sok minden nem változott, de azt örömmel látom, hogy a hangnem némileg konszolidálódott, és itt nem a kormányt támogatókra gondolok. A liberális oldalon e téren érzékelek egy kis szerepcserét, de összességében jónak tartom a változást.


    Az utolsó hozzászóláshoz egy vélemény: Szerintem naívság azt gondolni, hogy bárminemű tiltakozás befolyásolta volna, és a jövőben befolyásolni fogja a kormány szándékát Budapest vonatkozásában. (Hacsak nem hoz a jövő még néhány drasztikus változást.)


    Jelen helyzetben a tiltakozás inkább erkölcsi kérdés, így annak elmaradása számonkérhető, váltásra okot adó körülmény. Ebben egyetértek.


    Karácsony Gergely erős, határozott ember lenne? Sajnos ebben sem vagyok biztos. Szerintem nem a rátermettsége okán kell rászavazni. Amíg ez az erő kormányoz, szakmailag mindegy, hogy ki Budapest főpolgármestere. A választás eredménye a centralizált hatalmat gyengítheti meg, de azt is csak jelképesen... tartalmilag talán a jövőbe mutatóan. Minden esetre néhány szép napot adhat az ország elégedetlen felének.

  19. 2019. október 4. 12:2644783.

    Íme, egy cikk Tarlósról 2010-ből: Tarlós, az óbudai pók. 


    Arról szól - zömmel -, hogyan volt képes az összes pártot maga mellé állítani Óbudán, és hogyan tudta szétosztani a felelősséget, pedig az őt támogató pártoknak nem volt többsége Óbudán. Kiváló integráló személyiségnek nevezték az akkori polgármesteri működése miatt.


    Igen ám, de mindez a Fővárosban besült. Tarlós kamaszos hévvel kereste és keresi a konfliktusokat, pocskondiázza az ellenzéket nap mint nap (és a kampánya sem szól másról), és bár mindig modortalan és ostoba beszólásai voltak, ez a Fővárosban nem volt nyerő, sőt, ellenkező hatást ért el. De nemcsak az ellenzékkel, hanem a saját táborával is szüntelen konfliktusos helyzetben állt, őket is változatos személyeskedésekkel illette. 


    Mindeközben Budapest mozgástere folyamatosan szűkült és Tarlós éppenséggel ezekre nem kért megoldást Orbántól (sok mindent kért, de ezek nem voltak közte), holott ezek lettek volna a budapestieknek a legfontosabbak. 


    Annak idején - hol sikeresen, hol kevésbé sikeresen - Demszky mindig tiltakozott a kormánynál azellen, hogy a Fővárostól az állam pénzeket vonjon el, de olyan arányú pénzelvonás, mint amit Orbánék csináltak, soha nem volt. Tarlós ezellen legfeljebb magában tiltakozott, ugyanis mi nem tudunk erről és ez a "halk" tiltakozás teljesen eredménytelen volt, ha volt egyáltalán. Pedig ez a hihetetlen összegű forráskivonás a Főváros feladatainak működését veszélyeztette. 


    Néha el-elmesélgette az újságíróknak, hogy annak idején másképp képzelte el Budapest finanszírozását, mint ahogy alakult, de eszébe sem jutott ezellen komolyan fellépni és a közvélemény, vagy bármely szervezet segítségét kérni. Passzivitásával gyakorlatilag átadta ezeket a pénzeket és a leginkább fájó, hogy a Főgáz gyémántokat érő többségi részvénycsomagját is (hihetetlen üzlet, nem is véletlenül kérte el Orbán tőle).


    Tarlós egyébként 2010. óta tartó regnálása időszakában cseppet sem volt népszerű a Fidesz prominensei körében, ott támadták, ahol tudták (Lázárról tudunk, de Rogán is fellépett ellene, merthogy ő akart anno főpolgármester lenni). 


    Ezeknek köszönhető, hogy a Főváros lazán elbukta az idegenforgalmi adót (az most már az államé, akkor adjuk össze, hogy ez mennyit is jelentett és mint látható, itt már nemcsak az államtól kapott forrásokról van szó, hanem a saját források elvonásáról is), elbukott parkolóhelyeket, amiken jókat mutyiznak a kerületi Fideszes önkormányzatok, tömik a saját és haverjaik zsebét szorgalmasan. Ez az a terület, ahol még Tarlós is nyíltan kimondta: hiába kérte Orbánt, hogy ezt rendezzék a Főváros javára - azaz legyen egységes és fővárosi irányítású parkolás -, Orbán lerázta (ez a parkolási mutyi az egyik fő bevételi forrása a Fideszes polgármestereknek és persze, nem a kerületeknek, ezekben folyik be a legtöbb pénz a magánzsebekbe).


    Mostanra a Főváros egy kiszipolyozott, gyenge képződménnyé vált, amelynek élén egy, gyakorlatilag már bábként működő, nagy hangja és arroganciája ellenére megfélemlített, önállóságát vesztett főpolgármester áll.


    Itt az idő arra, hogy Budapest magához térjen, hogy érvényesíthesse végre a saját érdekeit, ehhez pedig új, határozott, erre programmal bíró főpolgármester kell, nem pedig az, aki Orbán bólogató szamara. 


         


       


     


       

  20. 2019. október 4. 10:3444782.

    Az átadási csúcsban a legpoénosabb, hogy tegnap (vagy egy nappal előbb) az I. kerületi polgármester annak rendje és módja szerint átadott két kórtermet, betódultak az újságírók, fotóriporterek, volt beszéd - mindeközben a beteg ott ült az ágyában. 


    Lehet, hogy többedik "átadás" volt, emlékezzünk csak a Várkert Bazárra is, de most, a választás előtt átadás-cunami van, már földutat is átadtak sokan (szépen felsorakoztak és vagdostak).



      

    előzmény:
    pannacotta2 (44780)
    2019-10-04  10:04
  21. 2019. október 4. 10:0644781.

    Tök felesleges ezekkel itt foglalkozni. Láthatod, hogy nincs egyetlen önálló gondolatuk sem, csak trollkodnak. Értelmes hozzászólást hiába is várnál tőlük. Sötétek, mint az éjszaka, igazi fidesznyikek. Akár itthon élnek, akár külföldön.


    Lapozz és ugord át, én is azt teszem ezentúl. A habonyista szennymédia hülyeségeit bemásolgató papagájokra nem érdemes egy szót sem fordítani. 

    előzmény:
    LANIAKEA (44778)
    2019-10-04  05:09
  22. 2019. október 4. 10:0444780.

    Az az átadás persze, nagy csinnadrattával történt, még a helyi TV is közvetítette, utólag meg le akarják tagadni,tiszta röhej. Azt gondolják, hogy másoknak is ugyanannyi eszük van, mint nekik maguknak. És még azt is kommunikálják, hogy sebaj, érdi gyerek nem sérült meg, mert aki beleesett a gödörbe, százhalombattai volt. Nem undorító? De az. 


    Ugyanez a csapat évek óta nem tud elszámolni a csatornázási pénzekkel, amiket az emberek befizettek, pedig visszajárna nekik egy csomó (ha el nem lopták volna közben). 


    Kampány ide, oda, ezek akkor is mocskos dolgok, jellemzőek a Fideszre. 


    Csak annyiban van jelentősége a kampánynak, hogy egyrészt kapkodnak a Fidesz-hűbérurak, másrészt ezek a dolgok most inkább napvilágra kerülnek, mert a két választás között - sajnos - senki nem foglalkozik ezekkel. 


    A nyugdíjasoknak és rászorulóknak osztogatott, egyre magasabb összegű pénz és egyre nagyobb csomag  nem más, mint beismerése annak, hogy ezek az emberek erre rászorulnak, tehát nem élnek jobban, sőt, sőt. És tényleg, olyan magas az infláció, hogy az önmagában elvinné a nyugdíjemeléseket, amivel persze, jól átveri a kormány az időseket, hiszen sokkal-sokkal kevesebbet ad, mint amennyi járna (ezt már százan kiszámolták, de hiába). 


    Persze, a sarki fűszeres azt hiszi, hogy "jobban élnek", mert nagyobb a bevétele, amiben az infláció mutatkozik meg, de ész kell ahhoz, hogy ezt valaki belássa és átlássa.


    Ha most mindenütt nyer a Fidesz, még sanyarúbb sorsa lesz az ország lakóinak, így muszáj elmenni szavazni, bár nem igazán szívesen, megmondom őszintén.   


     

    előzmény:
    DAPgabi (44779)
    2019-10-04  09:28
  23. 2019. október 4. 09:2844779.

    Ezért nem is érdemes foglalkozni vele.


    Nélküle is éppen elég undorító dolog történik a kampány során.


    Ez a legutóbbi is,az átadott, de mégsem..inkább csak műszaki átadás volt..igaz hogy ellenőrzés nélkül birtokba vehették a gyermekek..meg is sérültek ahogy kell!


    Bocs.illetve nem kellett volna,ha rendben történik az avatás,és nem utólag nyílvánitják építési területté és zárják be...Szerintetek?Ez a polgi szerint rendben van,és a lakosok szerint?


    Most a kiszivárgott NER intimitást nem is említem,...vagy az alamizsnaként a nyugdíjasoknak kiutalt utalványt,könyöradományt..az ellopott milliárdokból..szóval mocskos ez a kampány a fizetett trollok nélkül is.

    előzmény:
    LANIAKEA (44778)
    2019-10-04  05:09
  24. 2019. október 4. 05:0944778.

    Mindenhol leírják a fideSS undorító troll hadseregét. Fasz 50 ékes példája ennek. Pfujj


    https://444.hu/2018/01/30/a-fidesz-egyik-facebook-katona ja-elmeselte-milyen-virtualis-hadsereget-hozott-letre-a-part

  25. 2019. október 3. 12:4244777.

    libbant libbanmtovics homo sosornyalonckák! 


    szenilis vén marha gyuribátyátok (a vezénylő fő vezérürütök és főszponzorotok) kiadta utasításba, hogy ott kell keresztbetenni a gazorbánnak ahol csak lehet. Erre az eu-s és hazai főcsicskások szépen leszavazták az Orbán biztosjelöltjét. Hogy ezzel ugyan mi a túrót értetek el, azt nem tudjátok, mertugye a magyar biztost az Orbán fogja jelölni, ha össze-vissza kakáljátok magatokat az erőlködéstől akkor is, de a gyuribácsinak a nyelvetekkel nagyot fényesítettetek a hátsó alfelén.


    Tudjátok ide illik az a vicc, ami arról szól, hogy a fősperma elhatározza, hogy hadat üzennek a kotonnak. Elindul a támadás, egyszercsak a fősperma elkiálltja magát: győztünk spermáim, de most ahogy körülnézek, szarban vagyunk. Lehet, hogy nem is ezért indítottuk el ezt a támadást?


    Gondolom az LMBTQ eszmékkel agyonérzékenyített lelkivilágotokkal nem kell sokat magyarázni, hogy megértsétek a vicc lényegét !


    A bohócforradalom is amikor győzni fog (a gyurbácsinak van rá elég pénze, hogy győzzön) akkor ha körülnéztek ti is észere fogjátok venni, hogy miért voltatok olyan kitartó bohócforradalmárok!


    :-))))))

Címlap

top