Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2019. október 6. 15:5344826.

    Csak egy megjegyzés..


    Ha egy ember tisztességtelen,akkor már,vagy még ..nem lehet tisztességes politikus...szerintem.


    Az ,hogy milyen pénzből teszi ezt már mindegy..nincs kicsit tisztességes,vagy amúgy tisztességes ember,vagy pláne politikus!


    Ez a baj (az egyik..csupán),hogy nem tisztelhetők a politikusaink zöme,mert tisztességtelen emberek.


    Én a földön élek és elfogadom ha emberekről kiderül valami mocsok...-de ha megtudom nem szavazok rá.De ha nem tudom ,vagy utána tudom meg akkor "csak " nem tisztelem többé.Lehet magyarázni ,attól még nálam ez így  van.

    előzmény:
    pannacotta2 (44815)
    2019-10-06  13:20
  2. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 6. 15:4644825.

    Ja és az egy mondat "Orbán támogatására" is vonatkozik! 

    előzmény:
    pannacotta2 (44819)
    2019-10-06  15:00
  3. 2019. október 6. 15:4444824.

    A te szándékod a Fidesz népszerűsítése. Már indult is a szokásos felmentő sereg a megsegítésedre, a maga sajátos fidesznyik stílusával, amivel egy másik fidesznyiket szokott kisegíteni, ezúttal téged.


    Te beszélsz tisztességről és becsületről, amikor ilyen haverjaid vannak, akik nagy buzgalmukban olyasmiket írnak le, amiket?


    Ezekhez tartozol te. 


    Az ellenségesség nem a fidesznyikségedből fakad, hanem a hazudozásaiból, hiszen minden egyes szó, amit leírsz, sugározza a kormánypárti propagandát. Azt hiszed, nem látszik ki, holott ordít róla. 


    És ez az, ami gyomorforgató, nem a többi, mert a propagandát itt simán át szoktuk ugrani, megjegyzés nélkül. Te azonban fested magad, hazudsz erről és még tisztességről is papolsz. Mint afféle fidesznyik. 


    Ez a gond veled, és nem a többi. 


    Mi itt, mások nyíltan vállaljuk a véleményünket.


    Megjegyzem: a lopásokat, stb. azért írom le részletesen, mert ezeken a fórumokon évek múlva is vissza lehet olvasni, ellentétben az újságcikkekkel, ahol általában már nem. És fontos, hogy megőrizze az utókor, kik és milyenek is azok, akikre az olyanok, mint te is,  szavazol és akiket támogatsz, és közben még állítólagos erkölcsről is papolsz, valódi képmutató farizeusként.   


    Önmagában az, hogy támogatod a Fideszt - lelked rajta -, nem lenne annyira érdekes, mert vagytok így páran (remélem, egyre kevesebben), a képmutatás és álszenteskedés az, amit nem vesz be itt a gyomrunk.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44822)
    2019-10-06  15:32
  4. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 6. 15:3944823.

    Csak egyetlen hazug mondatomat idézzél! Egy olyan tényszerű állítást (és nem véleményt!), ami nem felel meg a valóságnak!


    Nem fog menni, és ezért sajnálom, hogy te képviseled a liberalizmust! 

    előzmény:
    pannacotta2 (44819)
    2019-10-06  15:00
  5. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 6. 15:3244822.

    Természetesen érdekelnek a lopások, de azokról - szerintem - nincs mit beszélni. Azok önmagukért beszélnek, és mindenki, aki csak egy kicsit is képes objektív módon szemlélni az eseményeket elítéli azokat, illetve az elkövetőket. Megvannak azok a portálok és médiumok, amik ezekről hírt adnak. Nem hiszem, hogy ennek topiknak nagyobb a látogatottsága, mint az említett médiumoknak. Kötelező lenne ezt is visszamondani? Nem tudtam, de ha tudom, akkor sem teszem. Nem propagandát kifejteni járok ide, legfeljebb ti értékelitek propagandának a véleményemet.


    A helyzet azért éleződik, mert egyedül fogalmazok meg olyan véleményt, amit nem degradál le a hangneme, és ami érzéseitek szerint "sérti" a szándékaitokat. A FIDESZ-nek félig-meddig kimondott álláspontja, hogy aki (legyen az csak egy apróság) a hivatalostól eltérő véleményen van, az ellenség. Nos, ebben te és LANIAKEA nem különböztök a kormányzó párttól. Leginkább ez zavar engem.


    Ti a nézeteitek és az értékrendetek alapján, jobbító szándékkal szólaltok itt meg valamiért (és szándékosan nem írtam, hogy valami ellen, az ugyanis elvenne valamit a konstruktivitásból)! Én ugyanezt teszem, csak az én szándékaim túlmutatnak a szűken vett politikán. Ennyi az én "bűnöm". Ez által válok "irritálóvá". Gondolkozzatok el ezen!


    Ha valaki saját érzékelésére hivatkozva, véleményként le meri itt írni, hogy hazánkban nő az életszínvonal - és ezt is csak a FIDESZ hatalmi harcának sikerei kontextusában, annak vélt magyarázataként -, ellenséggé, és támadás célpontjává válik. Ez alapján már feljogosítva érzed magad arra, hogy hazugnak nevezzél, és egyéb módon megsértsed az emberi méltóságomat. Ez lenne a liberális attitűd? Attól tartok, hogy a liberalizmus ellenségeinek kezébe magatok adjátok a legnagyobb fegyvert akkor, amikor így viselkedtek.


    Elszomorító!

    előzmény:
    pannacotta2 (44816)
    2019-10-06  13:23
  6. 2019. október 6. 15:1544821.

    A topikindito témához csak neked nincsen hozzászolnivalod, persze azt nemveszed észre betolakodo piacilégyzugügyvéd..ja meg köcsöglibsi is...


     


    Attol hogy Te beképzeled magadnak hogy te vagy itt a vezérürü, még csak egy kisköcsög betolakodo vagy semmi más..a topik témája meg NEM a Te véleményed, egy büdösbunko elsögenerácios urbánus értelmiségi...

    előzmény:
    pannacotta2 (44812)
    2019-10-06  12:42
  7. 2019. október 6. 15:0844820.

    Orbánt, hiszen közismert, hogy ott csalta meg Anikót, ahol tudta? Még neveket is tudok mondani. Persze hiszen Te tartottad a gyertyát...vagy csak irigy vagy mert nemvettek be harmadiknak a menetbe...kár mert ott igazán tudtál volna szopni...


    ekkora barom zugügyvéd csak 1 van....

    előzmény:
    pannacotta2 (44819)
    2019-10-06  15:00
  8. 2019. október 6. 15:0044819.

    Miért erősítené Wittinghoff azt az 1 %-ot? Szerintem te nem olvasol, csak írsz és azt, amit a Fidesz-központból diktál a gazdi neked.


    Wittinghoff elmondta, hogy fájt válla és valaki ajánlott neki egy masszőrt. Átverték. Odament (innentől már látszik jól a videón), ott várakozott, majd fogadta a nő, akit ő masszőrnek gondolt. A csaj egyenesen letámadta (mégpedig nagyon is gyakorlottan), és ő nem volt elég erős ahhoz, hogy ellenálljon. 


    Teljesen életszerű történet. Valaki jól beugratta és nyilván egy prostihoz küldte, de Wittinghoff nem rendelt prostit (ez eszébe se jutott), pláne nem közpénzből.


    Igen, a férfiak 99 %-a nem tudott volna ilyen szituban ellenállni,de ezt inkább módosítom 98 %-ra: mert 1 %-ot képeznek a katolikus papok, akik csak kisfiúkra gerjednek és további 1 %-ot a Szájer József-félék (ő is egy nemzethykeresztény hazug). 


    Szerencsére nem vagy Wittinghoff választója, így nincs mit megbocsátanod. Megint nagy fölénnyel fog nyerni. Más kérdés, hogy aki eladta azt a videót, vagy nyilvánosságra hozta, bűncselekményt követett el. De Wittinghoff budaörsi népszerűségének nem ártott a dolog, sőt, inkább úgy néz ki, hogy még az is mellé állt emiatt a szemétség miatt, aki addig nem is akart elmenni szavazni. Tipikus kontraproduktív dolog volt. 


    A te "politikai" véleményed a fanatikus fidesznyikségből fakad. Akkor miért támogatod Orbánt, hiszen közismert, hogy ott csalta meg Anikót, ahol tudta? Még neveket is tudok mondani. Miért támogatod a Fideszt, amikor Deutsh-ről is sok minden közismert (szexklubok, teherbe ejtett titkárnő, stb.) és Szájer sem épp a tisztesség szobra, amikor eljátssza a családapát? És ott van Kósa, akinek a mellékeféléseiről még színdarab is készült? Nem véletlen, hogy a felesége inkább egy nőt választott. 


    Milyen érdekes, hogy csak Wittinghoff esetén akadsz fenn? Hiszen ezek közismert dolgok a magyar politikai életben, csak eddig nem hoztak nyilvánosságra ezekről videókat. Hol élsz te, úgy mégis? Ezek tudatában simán megválasztják a vezetőket, merthogy  nem is ezek érdekesek, hanem a lopások, visszaélések, mint Borkai esetében is, hiszen ő megrövidítettte az önkormányzatot és fekete pénzeket használt fel az orgiáihoz. 


    Hogy a "vizet prédikál és bort iszik" ügyről ne is beszéljek. 


    Lehet, hogy szerinted - ahogy a Tarlós-Tordai ügyben - összemosható a két eset, és azonos súlyú, de én Wittinghoffot nagyon is becsületesnek, tisztességesnek találom, míg Borkait egy bűnözőnek és nem politikai okból, hanem mert ezek részben erkölcsi, részben jogi kérdések. De a Tarlós-Tordai ügyben is alulmaradtál, hiszen a te véleményedet csak a fizetett fanatikus fidesznyikek helyeselték, mindenki más - még a normális Fidesz-szavazók is - ugyanazt mondták, mint én. 


    Te nem idealista vagy, hanem egy fizetett fidesznyik troll, aki folyamatosan hazudik az irányultságáról és arról, hogy feladatot teljesíteni jött ide, de alig 5 perc alatt lebuksz a "véleményeiddel", amit diktálnak neked, szerencsétlen.  


        

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44818)
    2019-10-06  14:46
  9. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 6. 14:4644818.

    Ha a "félrekefélést" a férfiak 99%-a gyakorolja, akkor 98%-nak van olyan magyarázata, amivel enyhíteni igyekszik az általa elkövetett dolgot. Ezt is tudnod kellene! Fogadjuk el, hogy Vittinghoff a fennmaradó 1%-ot erősíti, de itt nem erről van szó. Amikor azt írod, hogy őt támadom Borkai ellenében, akkor tanúbizonyságát adod annak, hogy nem érted a problémámat. Mi köze Borkainak Vittinghoff-hoz? Amit te csinálsz, az relativizálás, és felmentésre való törekvés. Mint feleség, mint férj... mint ember megbocsáthatok (és szerintem meg is kell bocsátani) Vittinghoffnak, de mint választó nem tehetem. Ha megteszem, legitimálom a politikusok erkölcstelenségét, és ezen a téren nincsenek szintek. Attól, hogy Borkai nagy gazember, és ezért nem érdemli meg a politikusoknak kijáró tiszteletet, illetve bizalmat, a szintén erkölcsi vétséget elkövető Vittinghoff nem válik erkölcsössé. Politika! Ez itt a kulcsszó, ezt kellene megérteni! Nekem ez a véleményem, amivel természetesen nem kell egyetérteni. (Ja és igen! Ez egy kicsit valóban idealista nézőpont, de én már csak ilyen vagyok. Emellett szeretem a következetességet, és az objektivitást.)


    Minden alap nélkül hazugnak nevezel! Észre sem veszed, és ugyanazt csinálod, amit az általad bíráltak csinálnak. Ha ezt a jelenséget egy szóval kellene leírni, az a szó az "elszomorító" lenne.

    előzmény:
    pannacotta2 (44815)
    2019-10-06  13:20
  10. 2019. október 6. 14:3344817.

    Némi adalék a Borkai-ügy kapcsán (nem a szex a lényeg az ügyben, hanem a közpénzekkel való bánásmód):


    Évekkel ezelőtt történt, a blog írója által is említett győri földterületeket - amiken aztán az Audi bővített - egy offshore-tulajdonú cég kétes és nem tiszta ügyletekkel (zsebszerződéshez hasonló módon) szerezte meg, amiben az önkormányzat ügyvédje (Rákosfalvy Zoltán, aki a videón is szerepel, mint szex- és NER-társ) közreműködött. A blogírótól ma már azt is tudhatjuk (bár erre még hoz anyagokat, ahogy ígérte), hogy az offshore-cég egyik tulajdonosa maga Borkai volt, a polgármester. 


    Az offshore-céget Luxemburgban jegyezték be, és mint külföldi, a magyar törvények szerint nem vásárolhatott földterületet. Ezért a szántóföldeket névleg Rákosfalvy vásárolta fel mint magánszemély  (és már tudjuk, hogy Borkai is, Rákosfalvy nevén), ezt követően a több ingatlant egy területbe vonták helyrajzilag, és így két tulajdonos lett rajtuk: Rákosfalvy (a stróman) és az önkormányzat is, mint kisebbségi tulajdonos. 


    Ezután a földhivatal engedélyezte az átsorolást mezőgazdasági területből ipari-kereskedelmi övezetbe (de megjegyzem, ehhez előzetesen az önkormányzat engedélye kellett, de miután maga a polgármester is benne volt az ügyletben nyakig, így ennek nem lett akadálya), majd egy különösen érdekes és egyedi jogügylettel átkerült a luxemburgi offshore-cég leányvállalatának tulajdonába. A leányvállalat persze, magyar bejegyzésű volt, direkt erre hozták létre, és ügyvezetője - oh, mely érdekes - Rákosfalvy élettársa volt.  Az ingatlannak átminősítésével megsokszorozódott az értéke, természetesen. 


    Végül egy magyar építőipari cég - amely utóbb felépíti az Audi új logisztikai központját - veszi meg a "luxemburgiak" nevén lévő földterületet, és aztán az önkormányzat tulajdonában álló maradék 7.000 négyzetmétert is. 


    Így a 2-3 eurós négyzetméterenkénti összegért megvásárolt földterületet 30 euro/nm áron adták el, ez pedig tízszeres különbség.


    Ebből a pénzből adott át több táskával, időről időre Rákosfalvy ügyvéd Borkai Zsolt polgármesternek, a csendestársnak. 


    Ez pedig legalábbis jelentős értékre elkövetett hivatali visszaélés, súlyos bűncselekmény.


    De még van tovább is:


    Ezek az egyének voltak annyira pofátlanok, hogy nem volt elég a pénz a zsebükben, de még a szükséges utat - ami akkor még nem vezetett sehová, hiszen az Audi logisztikai központja még fel sem épült, sőt, akkor még titkolták, hol lesz (de Borkaiék jól tudták) - is Győr közpénzéből, azaz az adófizetők befizetéseiből építették fel az Audi kedvéért. Ez az út 175 millióba került a győri adófizetőknek. 


    No, ez a napvilágot látott Borkai-történet gazdasági háttere, azaz az, amit eddig tudunk.


    Súlyos bűncselekmények, visszaélés a polgármesteri tisztséggel, fekete pénzek dokumentált átvétele, abból prostituáltak és kokain megrendelése és "elfogyasztása". 


    Mindezt a nemzethykeresztény értékrend nevében, amivel Borkai kampányol (és amivel pl. Wittinghoff NEM kampányolt soha). 


    Ahogy írtam, ég és föld a különbség a két történet között.


    De nemrégiben itt volt egy Tarlós-Tordai Bence-történet is, amit egy itteni elvakult fidesznyik úgy minősített: egyforma a két szereplő felelőssége, de az erről készített közvéleménykutatás szerint nem így van (és minden normális ember szerint sem így van), hiszen még a kutatásban megkérdezett Fideszesek többsége is azt mondta, hogy Tarlós követte el itt a hibát, amikor megafonnal tört rá Tordai Bencére, aki csendben álldogált a sor szélén. 


    De aki elvakult fidesznyik, annak a tények amúgysem számítanak. Mindez a nemzethykereszténység nevében.  


     

  11. 2019. október 6. 13:2344816.

    Amikor gazdaságpolitikai kérdésekről van szó, soha nincs véleményed. Nem érdekelnek a lopások, a visszaélések, a hasonlók, csak nyomatod a hazug propagandát.


    Még hogy saját vélemény? Röhögnöm kell. 


    Megint éleződik itt a helyzet, amióta visszajöttél és amióta megint nyomatod a fideszes propagandát, közben mindig biztosítva hazug módon mindenkit, hogy ó, te nem vagy az, dehogy. Pedig nálad erőszakosabb és agresszívebb fidesznyik propagandista kevés van. 


    Mint láthatod, fiú50 ilyetén hozzászólásait szépen átugorjuk - amúgyis csak átmásolás az egész -, de ő legalább vállalja, hogy a Fideszt nyomatja teljes gőzzel, tehát lényegesen tisztességesebb nálad. 


    Amikor te itt vagy, ebben a topikban, itt mindig békétlenség és veszekedés van.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44814)
    2019-10-06  12:59
  12. 2019. október 6. 13:2044815.

    Te hány éves vagy, királylány? Hol élsz, a mesében?


    Ha egy pasit letámad egy nő és nem tud ellenállni, az egy teljesen életszerű dolog. Nem hűtlenség, mert az egy viszonyt feltételez, ez pedig nem az volt. Ráadásul a saját pénzét használta és nem ingatlanmutyikból rendelt magának prostikat meg kokót, mint Borkai.


    Igen, egy ilyen eseti félrelépés bocsánatos bűn és a felesége meg is bocsátotta. Ha ezt te másként látod, akkor le vagy maradva több évtizedet. És nem ismered a férfiakat sem, valami hagymázas, a valóságtól elrugaszkodott párhuzamos létben élsz.  


    Ettől még tisztességes politikus valaki. És főleg nem papol mindenféle hülye keresztényi értékekről, amiket az élet már régesrég amúgyis meghaladott (de Fidesz-kommunikációnak még bejöhet, propagandacélokra, másra nem is, hiszen több vezető Fidesz-politikusról mondható el szextörténet, hajaj), de látom, nálad még jó talajba hull. Igaz, kicsit ósdi, igaz, kicsit hamis, de a tiéd :)


    Szerencsére Wittinghoff őszinte és tiszta ember, most is felvállalta, ami történt, ellentétben a hazug fideszesekkel. 


    Megint kibújt a szög a zsákból: Wittinghoffot támadod, holott Borkai az, aki rendszeresen gyakorolta a prostizást, kokózott, ingatlanmutyikból szerzett pénzeket használt fel hozzá, ég és föld a különbség. Ez valódi hűtlenséág, pláne, hogy egész Győr tudja: felcsinált egy fiatal lányt már korábban. Az pedig viszony volt.  


    Nem is vártam tőled mást, fidesznyik. 


    Jobb lenne, ha tudomásul vennéd: a félrekefélésnek nincs köze a politikusi mivolthoz, azt minden férfi gyakorolja (legalábbis 99 %-uk biztosan) hol így, hol úgy - az a jobbik eset, ha úgy, ahogy Wittinghoff és az a rosszabbik, ha úgy, ahogy Borkai -, de azért nem teljesen mindegy, milyen kommunikációt folytatnak erről és az ún. keresztény értékrendről (amit aztán saját maguk szegnek meg a leggyorsabban), és az sem mindegy, milyen pénzből finanszírozzák.


    De persze, neked dumálhatok, hiszen fidesznyik vagy. Azok közül is a legvaskalaposabb. És főleg az egyik leghazugabb. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44813)
    2019-10-06  12:53
  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 6. 12:5944814.

    Milyen érdemire gondolsz? Másoljam be, vagy fogalmazzam át mások cikkeit, gondolatait, és alpári módon minősítsem a feleket? Inkább írom a saját véleményemet.

    előzmény:
    pannacotta2 (44812)
    2019-10-06  12:42
  14. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 6. 12:5344813.

    Lám-lám! Még a hütlenség is bocsánatos bűnné válik... Ezzel nem is lenne baj, (hiszek a megbocsátásban) ha nem egy politikusról lenne szó, akinek a munkája fedhetetlenségen alapuló tisztelet nélkül csak amolyan politika, magyar módra. Ha relativizáljuk a fedhetetlenséget, ki fogja meghúzni a határt? Ki-ki maga attól függően, hogy kiről van szó. Sajnos tudom, hogy ez mindig így lesz, mint ahogyan azt is tudom, hogy ezért nem (sem) fog a poltika soha megtisztulni.


    Kicsit hűtlen, kicsit tisztességtelen politikus, meg nagyon... Ez így működne? Igen! Így működik az ember.

    előzmény:
    pannacotta2 (44809)
    2019-10-06  12:24
  15. 2019. október 6. 12:4244812.

    Csak a magam nevében nyilatkozhatom.


    Látom, rengeteg érdemi hozzáfűznivalód van a topik témájához. Nem is csoda: Fidesz-fanatikusok ehhez nem igazán tudnak hozzátenni semmit. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44810)
    2019-10-06  12:38
  16. 2019. október 6. 12:4144811.

    Na végre, végigolvastam azt a blogot, aminek a címe: Ez az ördög ügyvédje.  


    Igen, a szerző bevallja, hogy köztük volt, amikor a jachtozás történt, sőt, ez minden évben előfordult, évente kb. 15 milláért.


    Hogy miből?


    Borkai és a videókon is szereplő Rákosfalvy Zoltán nevű ügyvédje ingatlanmutyiztak Győrben. Mivel Borkaiék tudták, hol fog terjeszkedni az Audi, így olcsón felvásárolták a földeket - Rákosfalvy nevén, aki nemcsak üzlettárs, de Borkai strómanja is volt  -, majd sokszoros áron eladták. A pénzt, ami Borkainak járt, Rákosfalvy táskában adta át mindig, ez gyakorta ismétlődött. 


    Az éves szokásos jachtozás úgy zajlott, hogy Borkai megrendelt a blog tulajdonosánál (akinek kiléte majd hamarosan nyilvánosságra kerül) 3 prostit és rengeteg kokaint, piát, egy ilyen út kb. 15 millába került. A prostik és a kokó a blog tulajdonosának embereivel kerültek le Horvátországba, míg ők maguk Rákosfalvy magánrepülőgépével utaztak oda.  A prostik fejenként 1,5 millába kerültek + a kokó ára. 


    Annyi volt a pénz - amit Borkai sehol nem tüntetett és nem is tüntethetett fel -, hogy előfordult, ötszáz euróssal szívta fel Borkai a kokaint. 


    De ez még csak a jéghegy csúcsa, majd most jönnek a szaftos történetek a korrupcióról, és ezek lesznek igazán érdekesek.


     


     

  17. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 6. 12:3844810.

    Mind a ketten kiröhögtök? Vállalom! :-)

    előzmény:
    pannacotta2 (44807)
    2019-10-06  11:57
  18. 2019. október 6. 12:2444809.

    És még egy nem elhanyagolható különbség: Wittinghoff masszázsra jelentkezett a hölgynél, akit ajánlottak neki, és valószínűleg átverték, merthogy ez egy prosti volt. A felvétel ott szokványos dolog, a prostik így védik magukat (ami persze, nem magyarázza meg azt, hogy a videót ki hozta nyilvánosságra). Hogy Wittinghoff nem tudott ellenállni, azért az vesse rá a követ, aki bűntelen.


    De Borkai esetében - mivel ez egy jachtkiránduláson történtekről készült videó volt és a képek is ilyenek voltak - csak egy bennfentes csinálhatta ezeket, egy NER-társ. Még bele is néznek jól a kamerába, tehát teljesen megbíznak abban, aki készítette ezeket. Egy jachton pláne nem lehet idegen. 


    A forradalom felfalja gyermekeit! 


    Ez a legizgalmasabb kérdés: aki készítette és közülük való, miért tette nyilvánossá? Erre kiváncsi volnék (inkább, mint Borkai csupasz fenekére).  

    előzmény:
    pannacotta2 (44808)
    2019-10-06  12:06
  19. 2019. október 6. 12:0644808.

    Ami pedig Borkait illeti, az első (drogozós) képek, majd a második (kefélős) videó után holnapra ígérik azt az összegzést, amely bizonyítaná, hogy Borkai milyen korrupciós ügyekben vett részt. A többi csak megágyazott ezeknek. 


    És igen, ezek már fontosak abból a szempontból, hogy milyen polgármesteri munkát végzett. 


    Ilyeneket Wittinghoffra nem is tudtak mondani, hiszen ő tisztakezű.


    És ami még fontosabb: Borkai a keresztény családmodellt hirdető párt egyik prominense (Wittinghoff nem), ehhez képest a tagadás és álszentség a fontos, ugyanúgy, ahogy az itt jelenlévő Fidesz-bérencekkel kapcsolatban is az, amikor nem vállalják fel a valós irányultságukat, csak épp a propagandát fújják naphosszat.    

  20. 2019. október 6. 11:5744807.

    Legfeljebb kiröhögteted magad az örökös el- és visszamenetelekkel, de lelked rajta, a renomédon már nem ront úgysem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44805)
    2019-10-06  11:47
  21. 2019. október 6. 11:5644806.

    folytatás, téma: a Főváros gazdasági tönkretétele Orbánék által, Tarlós asszisztálásával. 


     


    A 4-es metróról már volt szó, annak befejezését a kormányzati haverok jócskán megdrágították és túlárazták, amely veszteséget okozott a Fővárosnak (és nem az államnak).


    De nézzük csak a 3-as metrót, ami Budapest közlekedését - mondhatni - meghatározza, hiszen azon utazik a legtöbb ember. 


    Az "új" szerelvények beszerzése a Fővárosra hárult, 69 milliárdba került. Korábban úgy volt, hogy teljesen új és modern szerelvényeket vásárolnak, csakhogy a hitelfelvételre az államnak kellett volna kezességet vállalnia, de az állam ezt megtagadta. Nyilvánvalóan nem gazdasági, hanem politikai okokból a kormányzat úgy döntött, hogy nem kellenek új nyugati szerelvények (az észtek modern és egyben olcsó, korszerű szállításra tett ajánlatát ezért érvénytelenítették), hanem újíttassa fel  Főváros az oroszokkal a régi szerelvényeket. 


    Tarlós pampogott kicsit erről kifelé is, ő maga is jobbnak találta volna, ha újakat vesz a város (a saját pénzéből és saját hiteléből,  ugye), de elég halkan és a mögöttes infók itt is elsüllyedtek, valódi fővárosi érdekérvényesítés nem történt, megint az állam járt jól, Tarlós engedékenységének köszönhetően. 


    Ez a "felújítás" kb. annyiba került, mint az észtek modern, vadonatúj, korszerű, klímás kocsijai, és míg utóbbiak 30 évig futhattak volna, ezek a felújított orosz szerelvények csak 20 évig maximum. Az, hogy nincs rajta légkondi, fontos körülmény, hiszen ez a régi rendszerű szerelvény maga előtt tolja a levegőt és nem táplálja vissza az energiát, mint a modern szerelvények, erre Tarlós gúnyos és arrogáns nyilatkozatokat tett korábban, hónapokon korábban. Aztán kiderült, hogy mégis lesz majd utólag beszerelt klíma, de ez még nem történt meg. Klímával együtt az oroszok által felújított szerelvények jóval többe kerülnek, amellett hangosak, elavultak, stb., mint mások nyugati típusú szerelvényei lettek volna. Érdemes csak megnézni az Alstom-metrók (1-es és 4-es vonal) és a felújított orosz szerelvények különbségét, különösen, ha átszállunk egyikről a másikra.   


    Igen, eddig is tudtuk, hogy nem Tarlós intézte így, de elévülhetetlen bűne, hogy körömszakadtáig védte Orbánékat e dolog kapcsán (is), igyekezett leplezni e téren (is) Orbánék genyóságait.


    Hogy arról már ne is írjak, hogy a metrópótló buszokkal milyen haccacáré folyt, Tarlós lengyel buszokat akart venni (amik aztán majd forgalomba állnak az BKV más területein is, az öreg buszok helyett), de Orbánék kötelezték, hogy magyar buszokat vegyen. Erre persze, nem volt pénz (miért is ezerszer drágábbak a magyar buszok a lengyeleknél?), de nem is volt megfelelő menyniségű magyar busz, így szó szerint összetarhálták  a metrópótló buszokat innen-onnan, mindenhonnan. Emiatt jelentősen csúszott a 3-as metró felújítása. 


    A közelmúltban a kancelláriaminiszter bejelentette, hogy Orbán és Tarlós megállapodást kötöttek, de ilyen megállapodások - mint láthatjuk - voltak korábban is, amit aztán Orbánék tojtak betartani. Tehát hozhatnak még ezer másik megállapodást, fenyegetőzhetnek azzal, hogy ez nem érvényes, ha nem Tarlós lesz a főpolgármester, de látható, hogy az állam (azaz Orbánék) magukra nézve amúgysem tartják kötelezőnek e megállapodások betartását, és most is ott tesznek keresztbe a Fővárosnak, ahol tudnak. 


    Annyi a különbség egy esetleges ellenzéki főpolgármesterrel, hogy míg Tarlós a végletekig lojális és titkolja ezeket a problémákat, egy új főpolgármestert nem köti az ilyen szempont, így nemcsak mi, fővárosiak értesülhetünk ezekről, de végül is, nagyon széles korű nyilvánosságot kaphatnak ezek a kérdések és végül az EU-hoz is eljutnak majd. 


    A tendencia látható: Orbán a Fővárost most már végleg meg akarja fojtani, ahogy meg akarta - csak nem sikerült neki - 1998-2002. között, ám akkor olyan, ellenkező "színű" vezetése volt a Fővárosnak, hogy ezt nem tudta megcsinálni. Most is ugyanerre van szükség. 


    Már csupán azért is, merthogy a fővárosi lakosok adják be az államnak az éves szja-bevétel közel 40 %-át, amely 900 milliárd Ft egy évben! Leírom betűvel is, hogy ne legyenek kétségek: ez a közel 40 % kilencszázmilliárd Ft éves bevételt jelent az államnak, amely ezzel párhuzamosan egyre csak csökkenti a BKV finanszírozását és szedi el a Fővárostól a bevételei jó részét, míg új és új terheket ró ki rá (lásd: szolidaritási adó). 


    Az tehát, hogy Tarlós a főpolgármester, nekünk, budapestieknek kifejezetten hátrányos, így Tarlósnak mához egy hétre mennie kell.    

    előzmény:
    pannacotta2 (44803)
    2019-10-06  11:26
  22. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 6. 11:4744805.

    Erre nem tudok válaszolni. Ezt nem szoktam előre megtervezni.


    Szerelem alatt az irritációra gandoltam, meg hogy téged is... :-)

    előzmény:
    LANIAKEA (44804)
    2019-10-06  11:32
  23. 2019. október 6. 11:3244804.

    Ó dehogynem! Mióta újra és újra visszajössz! Valld be!


    De a kérdésre nem válaszoltál! Meddig maradsz most?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (44801)
    2019-10-06  01:10
  24. 2019. október 6. 11:2644803.

    Térjünk vissza szép fővárosunkra, miután reményeink szerint Tarlósnak már csak egy hete van hátra főpolgármesterként. 


    Azt a korábbiakból már tudjuk, hogy Budapest megtartása Orbánék számára elsősorban politikai, de majdhogynem ezzel párhuzamosan gazdasági kérdés is, hiszen a fővárost évről évre lerabolták, és mindezt Tarlós hagyta (és nem fordult a nyilvánossághoz).


    Miről is van szó?


    2010. előtt - még a válság éveiben is - 32 milliárd Ft éves támogatást kapott a Főváros a közösségi közlekedésre (ne felejtsük el, hogy az összes közösségi kedvezményt, mint pl. a 65 éven felüliek ingyen utaztatását, stb., az állam vállalta magára anno), ez az összeg mára akkor, amikor állítólag szárnyal a magyar gazdaság, évi 12 milliárdra, azaz majdnem egyharmadára csökkent.


    Arról már írtam itt, hogy az idegenforgalmi adót és a parkolási pénzeket teljesen elszedték a Fővárostól, ezek összege is több tízmilliárd Ft.


    Amiről ritkán szól a fáma: a Főgáz többségi részvénycsomagja több tízmilliárdot ért és évente legalább 1 milliárd lett volna az osztalékbevétel, ami így kiesett. 


    2019-ben már 114 milliárdos veszteséget tervezett be a Főváros, amely a kiesett bevételeknek köszönhető. Ezekre folyamatosan hitelt vesznek fel. De még ez a 114 milliárdos mínusz is borulhat, ahogy minden évben borulni szokott a költségvetésük.


    Az idei költségvetésben már 171 milliárdos hitelt tüntetett fel a Főváros. Jelenleg ennyi hitele van tehát (illetve amit visszafizet, annak a helyébe lép másik).


    A város bevétele 2010. előtt évi 500 milliárdot tett ki, ez azóta a felére csökkent. Igaz, kimentek az egészségügyi intézmények (ami meg is látszik rajtuk, ilyen szörnyű, borzalmas állapotban nem volt soha a magyar egészségügy, mint Orbánék vezénylete alatt), a közép- és szakiskolák, amikre nem kell fordítani. De a bevételek visszaesésének okai között ott voltak a már leírtak is: a 2.000 parkolóhely átadása a kerületeknek Orbánék parancsszavára, a kiesett idegenforgalmi adó,  a messze és vérforralóan alacsony áron átadott Főgáz-részvények, a Városliget legnagyobb része (nem tudom, mennyire publikus, de Tarlós azt is átadta az államnak), stb.


    Voltak már Orbán-Tarlós megállapodások a hiányok finanszírozására, de Orbán megszegte a saját, rendeletben foglalt ígéreteit (ezen csak az csodálkozik, aki nem akar szembenézni azzal, milyen egyén is ez az Orbán).


    2011-ben - a korábbi kampányígéretnek megfelelően, merthogy Tarlósék ezt kommunikálták - kormányrendelet született arra, hogy az állam átvállalja a BKV addig felgyülemlett 77 milliárdos adósságát. 


    Igen, tehát kormányrendelet szólt erről, ennek ellenére csak 4 évvel később (!) teljesítette Orbán, 2015-ben. Pedig állítólag, de csak állítólag akkor is szárnyalt az ország.  Ez a 4 éves időhúzás  nagyon rosszul jött a Fővárosnak, nemhogy fejleszteni nem tudták a BKV-t (a 4-es metrón kívül, amelynek a befejezési költsége szintén jócskán elszállt, úgy Fideszes módra), de még a működés is kétséges volt, és ott spóroltak, ahol tudtak. Közben meg gondosan törlesztették azt a hitelt, aminek az állami átvállalására megvolt a kormányrendelet, épp csak nem teljesítette a kormányzat. 


    2015-ig a 77 milliárdból 25 milliárdot maga fizetett ki a BKV, nagyon-nagyon erős nadrágszíjpolitikával, aminek persze, a szolgáltatás látta a kárát. 


    2015-ben tehát a megmaradt 52 milliárdos adósságot kifizette ugyan a kormány (és nem 77 milliárdot, amiről a kormányhatározat szólt), de csak úgy - most tessék figyelni -, hogy közölték: csökkentik a BKV normatív támogatását, hiszen a lerendezett hitelnek megfelelő kamatokat a BKV-nak már nem kell fizetnie. 


    Ez a normatív támogatás lett 32 milliárdból, amit még a legnagyobb válság éveiben is fizetett a kormányzat, mostanra 12 milliárd.


    Emellett a kormány elkérte ajándékba - az adósságtámogatásra hivatkozással - a Dagály fürdőt, hogy oda telepítsék az úszóvb-re az új (és költségeiben többszörösen elszaladt) uszodát, ezt pedig Tarlós odaadta és még meg is köszönte az adósságrendezést a kormánynak (amit nem úgy, nem annyival, nem akkor teljesített a kormány, mint ahogy anno a kampányban ígérték és amiről a saját kormányrendeletük szólt).  Mondanom sem kell, hogy a Dagály fürdőt ingyen (!) adta át a Főváros az államnak, egy huncut garast sem kapott érte, holott az ingatlan a Főváros tulajdonában állt. 


    A  BKV súlyos alulfinanszírozottsága okozta, hogy a Főváros átadta az államnak az agglomerációs közlekedést, amely évi 10 milliárdos veszteséget okozott a Fővárosnak. Ez nemcsak a HÉV-eket jelenti, de azokat is átadta (bár azt a kormányzat nem kérte). Az agglomerációs közlekedésnek a fővárosi szakaszára vonatkozó teljesítésért évi 6 milliárdot fizet a Főváros az államnak most!


    Tarlós akkoriban azt nyilatkozta, hogy az egész BKV-t szívesen átadná az államnak, de ezt nem (sem) kérdezte meg a fővárosiaktól, attól a másfél-kétmillió embertől, akiknek a vagyonát ez a cég képezi. 


    Az állam mindenesetre a fentiekkel igencsak jól járt és azóta is fokozatosan hagyja magára a Fővárost abban, hogy az finanszírozza a közösségi közlekedést, törvényes kötezettsége - az állam társfinanszírozásával - erre a Fővárosnak van. 


    A Fővárostól egyébként ún. szolidaritási adót is kér az állam, ezt a jól menő településeknek kell befizetniük az államkasszába, és mivel Budapesten képződik az összes szja-bevétel 40 %-a, így kivetették ezt a Fővárosra is. Ennek összege tavaly 5 milliárd Ft volt, az idén már 10 milliárd Ft. 


    A BKV finanszírozása azért is lehetetlenül el a Főváros részéről, mert kifejezetten politikai okból évtizede nem emelték a jegyárakat és a járatritkítás se jöhet szóba, mint ahogy a kedvezmények megnyirbálásáról se akar hallani az állam. 


    De ha már politika: nekünk, budapestieknek kifejezetten rosszul jön, hogy Tarlós a Fideszt támogatja (illetve a Fidesz meg őt támogatja), miután ezekkel az ügyekkel nem fordult a budapestiekhez, nem kerültek ezek nyilvánosságra, nem lépett fel ellene (csak zárt tárgyalószobákban esetleg, amiben lepöckölték), tehát Tarlós leplezte Orbán ezirányú törekvéseit és a Főváros tönkretételét. 


    folyt. köv.  


     


      


     


     

  25. 2019. október 6. 09:3644802.

    Az várható volt, hogy ha a Wittinghoff-videót közzéteszik, akkor a "másik oldalnak" is van a tarsolyában valami, amivel majd szintén előállnak.


    Csak épp az egyikük (Wittinghoff) elismeri, és közli, hogy ez csak a családjára tartozik (és így is van, kinek mi köze hozzá), addig a másikuk játssza az eszét és tagad. 


    Ez azért egy fontos különbség. Wittinghoffal még jót is tettek (ezt nem én mondom, hanem ő maga), mert már jó ideje zsarolták, hogy ne induljon Budaörsön, most viszont már nincs mivel zsarolni, és persze, indul, sőt, ő az esélyes továbbra is. Azért ez itt nem Amerika, itt nem üti ki a biztosítékot, ha egy polgármester félrelép. Biztos vagyok benne, hogy megnyeri megint, mint ahogy közel 30 éve magasan győz a választásokon. Ráadásul senkit nem tántorít el a rászavazástól ez a videó. 


    Borkaival kapcsolatban sem az a lényeg, ami, nem az, hogy félrelép (bár ott némi drogozás is van, ha jól tudom és azért ez már más kategória), hanem az álszentség, őszintétlenség.  És bizony, itt már gond van, mert más, aki úriemberként felvállalja, amit tett és más az, aki hazudozik arról összevissza.


    De amúgy egyikük polgármesteri tevékenységéhez sincs semmi köze annak, hogy kivel kefélnek, és szerintem aszerint kell őket megítélni, hogy mit teljesítettek polgármesterként.      

    előzmény:
    LANIAKEA (44798)
    2019-10-05  15:22

Címlap

top