Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2019. október 15. 18:2645026.

    Látom, mennyire nem érdekel, mi történik itt, azért jössz ide. Logikus, úgy fidesznyik módra. Adagio legalább most már őszinte: kesereg, gyász-sirámokat ír, te meg még mindig a támadóállásban vagy, holott elbuktátok a választás nagy részét (a megyei közgyűlések, amelyekre csak kistelepülésekről lehet szavazni, a világon nem érdekelnek senkit). 


    Nem úgy tűnik a hozzászólásaidból, hogy bármi is igaz lenne abból, amit leírsz, messziről jött emberként, akitől csak a szlogenek és az arrogáns, pikirt fidesznyik stílus telik. Én tanultam politológiát egyetemen, te is? Igencsak kétlem, még azt is, hogy egyáltalán jártál egyetemre, ahhoz nem elég választékos a stílusod. 


    Egy sima propagandista vagy, nem más, és ez itt nem jön be. A demokrácia fogalmának pedig nézz utána, javaslom, bár nem úgy tűnsz, mint aki bármiről is szeret tájékozódni, a szennymédián kívül, ahonnan még olyan ál-újságíró szavait is képes vagy idézgetni, akinek köztudott, hogy központi pártutasításra kell írnia. Nemhogy nem vagy objektív, hanem kifejezetten elvakult és részrehajló vagy. 


    Igen, továbbra is írom a "végtelenített" szövegeimet, mert ahogy már leírtam, az a cél, hogy minden, de minden megmaradjon ezekből, hiszen ezeket évtizedek múlva is vissza lehet olvasni. Mint ahogy más fórumokon is megvan az igazság. Ezeket nem lehet letagadni. Ezért írom, és ez továbbra is így lesz. Jó kis korszak- és helyzetelemzés lesz, évekkel később elolvasva. 


    Utánaolvastál? Galsai Dánielt? Nevetséges és szánalmas. Pont mint Adagio, aki azt hitte, hogy ha ide beírogat egy-két üres fidesz-szlogent,ráadásul nagybetűkkel, akkor majd az lesz a nyerő. Nem lett, csak az ő hitelessége szenvedett komoly csorbát. 


    Látom, te is tagadod a nyilvánvalót (Galsai ide-oda), mint újabban minden fidesznyik: hogy nem is vagy az, aminek látszol. Így jártak azok a pesti polgármesterek is, akik dugdosták a Fidesz-logót, aztán mégse választották meg őket. Nektek kéne elgondolkodni azon, nem kínos-e mostanában fideszesnek lenni. 


    Amiket te itt Karácsonynak tulajdonítasz, az simán hazugság, de mit is várhatnánk egy fidesznyiktől? Gondolom, a nagy és szorgalmas "utánaolvasásodkor" találtad valami lakájmédiumban. Gratulálok.


    Karácsony jó főpolgármestere lesz a városnak, ha semmi másért, azért, mert stadionstop lesz, sok-sok P+R parkoló, fásítás (bár sajnos, a Tarlós utóbbi éveiben kivágott több tízezer fát nem fogja ez még pótolni), és a Belváros levegője is javulni fog. Ha semmi mást nem valósítana meg a meghirdetett, sokoldalas programjából, nekünk már ez is számít, nem kicsit, nagyon.   


     


     


     


     

    előzmény:
    Trisztán (45025)
    2019-10-15  18:06
  2. 2019. október 15. 18:0645025.

    Azt írtad, hogy nekem soha nem válaszolsz, még ha hozzád szólok is. Most még csak hozzád sem szóltam. Ki a franc kíváncsi rád? Mások véleménye érdekelt volna, de itt csak te írod a végtelenített szövegeidet folyamatosan. Meg a mocskos szájú barátnőd vagy barátod kontrázik időnként. Nagyon nem érdekel a homokozótok, talán látszik abból milyen sűrűn járok ide, és nevetséges, hogy te mindent onnan tudsz nézni, hogy SZERINTED ki "fideszes", ki nem. Még életvitel szerűen sem tartózkodom itt, az anyám angol (magyar-angol szülőkkel), az apám amerikai, nem szavaztam és nincs is jogom hozzá, politológiából, és főleg demokráciából meg ne oktass ki, egyrészt mert olyan helyeken éltem és élek a világban, ahol ez természetes, nem a ti ruszki gyarmatotokon nőttem fel, másrészt a világ legjobb egyetemein hallgattam filozófiát, politológiát és gazdaságtant. A hozzászólásaidból pedig világos, hogy egyikhez sem értesz.


    Nem voltam Magyarországon a választások alatt, most néztem ide. Tiszta röhej, ahogy te lángolsz itt, nyomod a propagandát, három-négy embernek írod a végtelenített szövegedet. Folyamatosan, éjjel-nappal. Vagy hivatásos vagy, vagy ennyi a világod és semmi más. Ez esetben sajnállak, de megértem, mert szerintem senki nem tud elviselni, amelyen agresszív vagy. 


    Végezetül annyi: igyekeztem tegnap és ma mindent elolvasni, és annyi a véleményem, hogy morális alapon mindazok, akik bemocskolódtak így vagy úgy, legyen a győri vagy budaörsi, az egykor a csaj hasáról kokaint felszippantó vidéki tróger polgármester, a Karácsonyt megfélemlítő zuglói gazember, a kispesti bunkók, akik elmondják, hogy hogyan kell embereket kilakoltatni, meg szerintük hülye az, aki nem vesz ki évente száz milliót, stb. szóval ezek mind tűnjenek el a közéletből. Mindnyájan. Legyen nyomozás, objektív ítélet, ha megérdemlik, és húzzanak el. Veled ellentétben én objektív vagyok és szigorú.


    Karácsony meg hülye szegény, aki több évi zuglói polgármesterkedés után annyit sem tud, hogy az Örs vezér tere Zuglóhoz tartozik, nem a fővároshoz. Első ténykedése főpolgármesterként pedig az volt, hogy kifejtette, támogatni fogja a főváros az abortuszt. Szerencsétlen bolond.

    előzmény:
    pannacotta2 (45020)
    2019-10-15  16:29
  3. 2019. október 15. 16:5745024.

    De tényleg zseniális stratéga ez az Orbán. 


    Odaküldte Szegedre Kubatovot, mert ott ugyan Botka volt eddig is a polgármester, de maga a városi közgyűlés igencsak osztott volt, sőt, ha jól tudom, Fideszes többség volt benne. 


    Nem sajnálták a pénzt és erőt, mindent bedobtak Szegeden, így nemcsak sokkal magasabb arányban nyert Botka, de még a testület is ellenzéki többségű lett. 


    Persze, rá lehet fogni Borkaira, de nem ez a fő ok, legfeljebb azon csapódik le az emberek amúgyis meglévő, nagyon komoly elégedetlensége (amit nem befolyásol, mint látható, hogy állítólag mindenki jobban él). 


    Gödöllőre is elment - ráadásul személyesen, az a ritka hely volt, ahová Orbán betette a lábát a kampányba -, ahol Gémesi György 1990. óta polgármester. Ő MDF-esként kezdte, de nem állt be a Fideszhez (helyesen) utóbb sem, független maradt, és most is nyert - Orbán ide-oda -, mégpedig hetedszer! Óriási gratula! No, ennyi hatása van Orbán személyének.


    De Miskolcon is volt személyesen Orbán kampányolni, és mondanom sem kell, hogy itt is az ellenzék nyert, szintén a testületben is. 


    Persze, még ezen sem gondolkodnak el, csak tanácstalanul kérdezgetik egymást, hogy vajon miért vesztettek, vajon miért? No, miért?


    Mert a "jobban élünk" szlogen már édeskevés, még akkor is, ha sok esetben igaz.   

  4. 2019. október 15. 16:5045023.

    A forradalom felfalja gyermekeit? Orbán és Kubatov ellen lázadnak a Fideszben?


    Nem, még nem. Majd akkor, ha még ennél is kevesebb jut mindegyiknek, de az országos vezetés tovább dőzsöl, a királyi vő és Lölő tovább gazdagodik, az orbáni haverok még több túlárazott közbeszerzést nyernek el az államtól. Akkor lesz csak igazi kontraszt az országos vezetés és az addig bennük hívő, nekik kampányoló, alacsonyabb szinteken álló fideszesekkel. Ráadásul - reméljük - tényleg bejön az, hogy az EU-ba közvetlenül pályázhatnak a városok fejlesztésre, így a fideszesek jól kimaradnak ezekből a beruházásokból (a mi javunkra, mert nekünk, állampolgároknak így sokkal több dologra jut majd). 


    Remélem, ez a választási eredmény az EU-ban is ezt a hatást éri el: Orbán soha többé nem állíthatja, hogy "a magyarokról" van szó, akik őt támogatják. 


    De hogy a bomlás-romlás onnan, a Fideszen belül fog elindulni - vagy folytatódni, ha már el is indult esetleg -, az biztos. Nem kell ide forradalom, meg fogják ők enni egymást.


    De ezt már régesrég megjósoltuk, csak nem gondoltuk, hogy ennyire közel van. 


    Lesznek itt még meglepetések Orbán számára.  

    előzmény:
    LANIAKEA (45016)
    2019-10-15  15:16
  5. 2019. október 15. 16:3945022.

    Fidesznyikek, a szavazók azt üzenik a Fideszeteknek: finom volt a krumpli, a kávé, a kolbász, az almáspite, igazán jóllaktak vele, aztán mentek és leszavaztak az ellenzékre.   

  6. 2019. október 15. 16:3445021.

    Már miért lenne hiteles vezető? Azért, mert kilépett a Fideszből? Ráadásul úgy, hogy ráparancsoltak, tegye ezt? Ezt még - amilyen zseni az az ember - el is mesélte a sajtótájékoztatóján. 


    Pedig, ismerjük el, pont oda való volt, a tolvaj Fideszbe. Semmivel sem volt rosszabb, mint amazok ott. 


    Ha most tényleg "független" lenne, akkor Polt Péter elkezdhetne végre nyomozni a MI pénzünkön, de persze, nem teszi, mert nem független, ezt mindenki tudja. Csak addig tűrik meg, amíg hazahozza nekik a pénzeit külföldről és amíg felépítenek egy új embert, aztán úgy lemondatják, hogy csak na. Na és persze, eltünteti mindazon bizonyítékokat, amik Fidesz-prominensekre nézve is kínosak. Az a Rákosfalvy ügyvéd - tudod, akinek akkor nem jutott nő - nem ám csak Borkaiék ügyvédje volt, de az országos Fidesz-frakciónak is dolgozott, nyilván sokat tud és ki tudja, mi van a kezében. Ezekről a Fidesznek gondoskodnia kell, nehogy kiszivárogjon és legyen ellenük megfelelő bizonyíték (de amúgyis lesz, ha fordul a kocka), ezért kell nekik idő.


    Nem értem, hogy miért beszélnek "hiteles" polgármesterről, amikor itt szó sincs erről ebben a történetben. 

    előzmény:
    LANIAKEA (45017)
    2019-10-15  15:25
  7. 2019. október 15. 16:2945020.

    A demokrácia nem azt jelenti csupán, hogy egy olyan választáson, ahol csak kismértékben (!) módosították a korábbi választási törvényt, nyerhet az ellenzék. Aki ezt állítja, annak fogalma sincs a demokráciáról (nyilván ezért is annyira buzgó és elvakult Fidesz-támogató, mint ti ketten vagytok Adagioval).


    Már be is jelentették: ha ugyanez az eredmény lenne az országgyűlésin (az ogy.körzetekre lebontva), akkor megint kétharmada lenne a Fidesznek a parlamentben. Csupán azért, mert azt a törvényt annyira módosították, hogy ez úgy lejtsen. Példa: az önkormányzatin nincs ún. győzteskompenzáció, míg az országgyűlésin van, így tehát az önkormányzatin elért gyenge többség (ami most történt), az mégis kétharmadot érne a Fidesznek, csak a választási törvények különbözősége okából.


    De erre is lesz megoldása az ellenzéknek, hiszen a Fidesz választási törvényeit ennyi idő alatt ki lehetett tanulni. 


    Nem, ez nem demokrácia, hanem mindkét oldalról trükközés a valós (!) választási eredményekkel szemben, az lenne a demokrácia, ha mindenki csak annyi mandátumot kapna, ahány szavazatot elért. De nem így van. Az ellenzék részéről ez kényszer, a Fidesz pedig okolhatja magát azokért a következményekért, amelyeket ő okozott. 


    Mindenesetre köszönjük a Fidesznek, hogy így összehozta az ellenzéket!  


    Ami az elvakultságot illeti, nos, élen jártok mindketten, Adagio-val együtt ebben. 


    Azért jó látni, hogy ennyire savanyú a szőlő nektek, Adagio is szinte gyászban van, és persze, hogy még a jóslatai sem stimmeltek. 


    Adagio pont úgy járt, ahogy a Fideszes polgármesterek: takargatta-rejtegette a logót, de kibújt a szög a zsákból (vagy kilógott a lóláb, tudod, a ló néz, a csikó lát). 


    Karácsonynak pedig nyilvánvalóan több fogalma van a városvezetésről, mint nektek, itt, kettőtöknek, de azért látom, fontos volt itt bepapagájkodni az ótvaros kormánypropagandát, elvakult fidesznyik, holott itt, Budapesten a jelentős többség azt mondta, hogy ez már nagyon unalmas és nem kérünk belőle.   Találj ki legközelebbre valami olyat, amit nem a szennymédiában olvasol. 

    előzmény:
    Trisztán (45015)
    2019-10-15  14:57
  8. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 15. 16:0345019.

    Igen. Ez egy ellenséges közeg, de ez nélkül az ember éppen úgy nem tud létezni, mint a szeretetteljes közeg nélkül. Kevesek képesek arra, hogy felülemelkedjenek az emberin, és ez által váljanak emberré. Csodás lenne szert tenni erre a képességre!


    Szó sincs itt diktatúráról, de tökéletesen érthetőek azok, akik arról beszélnek, és azok is, akik az arról beszélőket minősítik. Ez nem más, mint harc a dominanciáért, a túlélésért, megnyilvánulása az állatinak, az emberinek, a sorsnak, amit kirótt ránk a teremtő.


    Karácsony oly mérhetetlen terhet vett magára, aminek ma, hazánkban nincs súlya. Ezt úgy hívják, hogy politika.

    előzmény:
    Trisztán (45015)
    2019-10-15  14:57
  9. 2019. október 15. 15:3145018.

    Most olvastam, Győrnek új napilapja lesz: Rábaszó

  10. 2019. október 15. 15:2545017.

    És egy hozzászóló valamelyik Borkai cikk alatt (van belőle párszáz)


    "Egyszerüen nem értem győrieket!!Egy ilyen országos gennyládát-aki kilopta a fél Győrt és a fattya havonta veszi fel a milliót a semmiért-kurvázik,drogozik stb...stb...stb hogy lehet hiteles vezető????? Persze a feleségét sem értem milyen anya az ilyen aki mosolyogva adja áldását hogy a férje mindenféle k@rvákkal szórakozzon drogozzon!Persze az az igazság a zsák a foltját,hiszen ez a némber is élvezi hogy az összelopott vagyonból ő is fényűzöen él, meg a kölkei is....így majd hülye lesz botrányt csapni!!Nagy valószinüséggel ő is ezt teszi csak kicsit ügyesebben,mint a drágalátos férje!!!"

  11. 2019. október 15. 14:5745015.

    Múltkoriban írtam neked választ egy régi beszélgetésünk okán, de valamiért eltűnt, újra meg nem volt kedvem fogalmazni. Őszintén szólva, egyáltalán nem látom értelmét párbeszédnek egy olyan közegben, ami elvakult és ellenséges. Azért majd lehet, hogy egyszer újra megírom.


    A "demokrácia ünnepéhez" pedig ennyit:


    "... Éveken át hallgattuk előretolt tokájú baloldali politológusoktól és könnyes szemű „civil” hölgyeményektől, hogy vége a demokráciának a választási rendszer miatt.


    Akkor most mi történt Budapesten és még néhány helyen az országban? Semmi különös, csak bebizonyosodott, hogy hazudtak, hisztériáztak, mint harminc esztendeje mindig. Kiderült, hogy Magyarországon demokrácia van, annak minden előnyével és árnyoldalával együtt. Ez esetben összeállt a tűz a vízzel, a kutyagumi keveredett a csokoládékrémmel, és ezt a remek elegyet a választók egy része kedvelte. Az győzött, aki több voksot kapott, az összes megyében például a Fidesz. Előre borítékolható, hogy a rossz ízű koktélkoalíciók néhány hónapon belül marakodni fognak, de ez legyen az ő bajuk. Mindenesetre örömteli, hogy mindenki szembesülhet azzal, hogy évekig hülyítették a nagyvilágot. Most ott áll Karácsony, mint mókus az erdőtűzben, akiről többszörösen kiderült, hogy fogalma sincs a városvezetésről. Mögötte Gyurcsány, késsel a kezében. Nincs baj." Galsai Dániel



     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (45003)
    2019-10-14  23:29
  12. 2019. október 15. 13:1045014.

    Tarlós, aki a kompenzációs listáról bekerült a Fővárosi Közgyűlésbe, nem veszi át a mandátumát, abból visszalép és más lesz helyette a Fővárosi Közgyűlés tagja.


    Boldog karácsonyt, Tarlós!  

  13. 2019. október 15. 12:5845013.

    Gulyás Gergely: "vannak olyan kerületek, ahol megérdemeltük volna, hogy örökös polgármestert adjunk".


    Örökös polgármestert?


    Kim Dzsong Un likes this. 

  14. 2019. október 15. 12:5245012.

    Lillaréka, ha erre jársz: meg tudná a győri ellenzék valahogy akadályozni, hogy Borkaiék most eltüntessék az összes bizonyítékot? Mert ha sikerül neki - és persze, a fekete pénzeket is becsatornázni a Fidesz kasszájába -, akkor szerintem büntetlenül elmenekülhet, hagynak nála annyi zsozsót, hogy vígan éljen a jövőben a családjával külföldön. 

    előzmény:
    pannacotta2 (45010)
    2019-10-15  12:24
  15. 2019. október 15. 12:3645011.

    Jó kis sztori Vácról: a tavalyi választás után Pető Tibor, váci fideszes alpolgármester (a helyi Fidesz elnöke) egy videót tett közzé, amelyen ugrálva skandálják: "Senkik vagytok, hej, hej".


    Most ronggyá verték a Fideszt Vácon. A 10 választókerületből 9-et vitt el az ellenzék és a polgármester is ellenzéki lett. 



    Hogy az ilyen lekezelő, arrogáns, öntelt stílus okozza a vesztüket (többek között, mert azért ott van a nagyfokű korrupció mindenhol, meg Orbán politikája), azt persze, nem veszik észre. 


    Szerencsen pedig a Fidesz ejtette a korábbi polgármesterét, Nyiri Tibort, és helyette az eddigi alpolgármestert, Egelit támogatta, akivel még Orbán fotózkodott is. Szerencs amúgy egy kifejezetten fideszes városként volt elkönyvelve eddig. Az ottani Fidesz közölte a városiakkal, hogy ha jót akarnak maguknak, akkor  Egelit választják meg.  


    De a szerencsiek nem vették az üzenetet (vagy csakazértis szavaztak máshogy, mert a zsarolást senki sem kedveli), a Fidesz által ejtett Nyiri Tibor (független jelöltként) vitte el a várost 64 %-os szavazati aránnyal, a Fidesz jelöltje pedig 29 %-ot kapott. 


    De nem is ez a pláne a történetben, hanem az, hogy eddig a képviselőtestület 100 %-ban fideszes volt, most pedig egyetlen fideszest se szavaztak be oda, mindenhová Nyiri Tibor, immáron független jelölt embereit küldték be. 


    Így nyírta ki saját magát a Fidesz Szerencsen.   


     


     

  16. 2019. október 15. 12:2445010.

    Te is tudod, hogy nem független, be is jelentette, hogy a Fidesz-frakció támogatásával fog dolgozni. Ugyan, kit érdekel, hogy a Fidesz tagja-e vagy sem?


    Most a Fidesz időt nyert arra, hogy Borkaival hazahozassák a svarc pénzeket, megszüntessék a Maldiv-szigeteki számlákat, eltüntessék a kompromittáló papírokat. Most lesz erre idő és lehetőség. Csak ez érdekli a Fideszt amúgyis, a pénzek, semmi más. Borkainak nyilván oda kell adnia ezeket a maffiának, ahogy oda kellett adnia Spédernek, Simicskának is (amiből látható, hogy a Fideszben mindenki stróman, és csak addig vagyonos, amíg a párt hagyja, aztán visszaveszik). 


    Aztán lemondatják (egészségi állapota nem engedi, hogy folytassa), szerintem úgy a jövő év elején, hiszen már nem lesz belőle hasznuk és új embert küldenek Győrnek, új választáshoz. Addig castingot folytatnak, ki vállalná, persze, úgy, hogy most már csak a Fidesznek lop és magának kevésbé. 


    Amekkora őrületes káderhiányban szenvednek, ez nem lesz annyira könnyű, ezért is akartak időt nyerni.  

    előzmény:
    LANIAKEA (45009)
    2019-10-15  11:49
  17. 2019. október 15. 11:4945009.

    Borkai polgármester marad, de a Fideszből kilép(tetik). A legtöbbet lájkolt komment a cikk alól: "Legnagyobb leköpése a győri szavazóknak. Leszavaznak a pártlogóra, az ellenzékiek meg a korrupció ellen, erre kapnak egy független korrupt polgármestert. :D Annyira szép hogy hogy lesz az ország jelentős városából segglyuk 2 nap alatt."

    előzmény:
    pannacotta2 (45008)
    2019-10-15  11:24
  18. 2019. október 15. 11:2445008.

    A sajtótájékoztató után persze, megint nem lehetett Borkaitól kérdezni. Ahogy nem lehetett Tarlóstól sem. Sok az azonosság: mindkettő bujkál(t), mindkettőt egy-egy kínos videó miatt kellett rejtegetni (bár persze, a videók azért különbözőek voltak), aztán jól őrzött helyiségekből adták le a "sajtótájékoztatójukat", azután pedig az újságírók elől jól elmenekültek. Senki sem vette észre a Fideszben, hogy ez kontraproduktív?


    Szóval, Borkai akárhogy menekül és rejtőzködik, előbb-utóbb a nép elé kell állnia. Milyen polgármester az, aki ki se lép az utcára? Hogy lesz ott az új közgyűlés alakuló ülésén?


    És mivel ki kell lépnie, így a legkülönbözőbb ellenzéki akciókat lehet vele szemben indítani, a sorozatos tüntetésekről nem is beszélve. 


    Nem fogja bírni, biztos vagyok benne.   

    előzmény:
    pannacotta2 (45007)
    2019-10-15  11:06
  19. 2019. október 15. 11:0645007.

    Borkai sajtótájékoztat. Kilép a Fideszből és marad "független" polgármester.


    Majd Orbán is be fogja látni, hogy ez kevés. 

  20. 2019. október 15. 10:5545006.

    Kb. két hét, míg jogerőre emelkednek a választási eredmények, és onnantól számítva 15 napon belül kell összehívni az alakuló közgyűléseket. Ott eskütétel történik, aztán indulhat, aminek indulnia kell: első lépésként a durva, korrupt szerződések feltárása és nyilvánosságra hozatala! 


    Alig várom.  


     

  21. 2019. október 15. 10:1845005.

    Még mindig az okokat nyomozzák Fideszes oldalon és teljesen értetlenül állnak a történtek előtt. Nem használt a krumpli, kávé, kolbász? De igen, használt. 


    Mi történt tehát?


    Kiderült, hogy a Fideszes kerületi polgármesterek támogatottsága nem csökkent, sőt, van egy-két olyan kerület, ahol még kicsit nőtt is. És még sikerült is mozgósítani őket. Akkor?


    Az történt, hogy a másik oldalon működött az ellenzéki összefogás. Mégpedig úgy működött, hogy emiatt az ellenzéki szavazók többen mozdultak meg, többen szavaztak a közös jelöltre, mint amikor egyenként (pártonként) indulás volt. Ilyen egyszerű. 


    Fideszék nem mérték fel, mit jelent a közös ellenzéki indulás, azt gondolták és a közvéleménykutatóik is azt jelezték előre, hogy ugyanúgy lesz, mint eddig.


    Pedig ezek közül sokan még a Fidesz-logót sem tették ki, mintha titkolták volna, hogy ők Fideszesek. Így tettek ezek a polgármesterek és így tettek azok a leendő fideszes önkormányzati képviselők is, akiket aztán nem választottak be a testületekbe. 


    De ha titkolták a fideszességüket, akkor már sejteni kellett volna, hogy Budapesten nem annyira nyerő fideszesnek lenni, sőt, sőt. 


    A lényeg a lényeg: az összefogás eredményeként kivétel nélkül minden kerületi és fővárosi testület ellenzéki többségűvé vált, még azok is, ahol fideszes a polgármester. 


    És persze, sok megyei jogú városban is így van,  ott is, ahol ellenzéki a polgármester (10 megyei jogú város a 23-ból), és sok helyütt ott is, ahol nem (további 4 megyei jogú város). Valamint főleg Pest megye kisebb városaiban is, ott sokhelyütt leváltották a Fideszt. Pl. Érd és térségében minden egyes olyan körzetben, ami a Fideszes (rózsafüzéres) országgyűlési képviselőhöz tartozik, ellenzéki vezetés és ellenzéki testület van. 


    Az összefogás tehát nemcsak működött, nemcsak aktivizálta a szavazókat, de nagyon eredményes volt. Csak így tovább az országgyűlési választáson is! (ott mások a körzethatárok, így nem lehet megjósolni csak ebből az eredményt, de bíztató a helyzet nagyon)


    Az okok között pedig nem elhanyagolható jelentősége van annak, hogy ugyan a Fidesz képes aktivizálni a szavazóit - most is elmentek, mint mindig -, de nincs új szavazóbázisa, csak a régiek, míg az ellenzéki oldalon sokkal nagyobb tömegek képesek megmozdulni, amikor szükséges. Ez sem újdonság: ők voltak eddig azok, akik a távollétükkel tüntettek, de most fogták magukat és leszavaztak, persze, nem a Fideszre.    


  22. 2019. október 15. 09:4945004.

    Lehet, hogy te börtönbe zárva érzed magad, de én (mi) nem. Még a nap is másként süt, egy olyan városban, ahol most már lehet szabadnak lenni, közel 10 év elnyomás után. Felszabadító érzés.  


    Mások is ezt írják, nemcsak az én véleményem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (45003)
    2019-10-14  23:29
  23. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 14. 23:2945003.

    Miben fog kiteljesülni ez az őrület? Milyen lesz a végjáték, mi lesz a végkifejlet? Hogyan hat mindez rám, mit fogok érezni a demokrácia ünnepének szürke másnapján?


    Ezek voltak számomra az igazi kérdések, de ez valójában egy kérdés.


    Börtönbe vagyunk zárva, és még csak nem is tudunk róla. Öröm vagy bánat, nyereség vagy veszteség ugyanoda vezet. Önmagunkba! Küzdelem nélkül nem tudunk létezni.


    Így van ez jól.

  24. 2019. október 14. 21:1745002.

    Most azon megy a vita az interneten, hogy az ellenzéki összefogás, vagy a Borkai-ügy miatt tört-e át az ellenzék.


    Nos, a számok azt mutatják, hogy nagyjából ugyanannyi szavazó ment el Budapesten, mint az EP-választáson, mindkét "oldalról". De míg a korábbi választásokon - nemcsak az EP-n - töredezett volt az ellenzék, sok párttal, úgy most nem, egyben jelentek meg és egyben kapták a szavazatokat, amik - ahogy ez mindig is volt, korábban is - többnek bizonyultak, mint a Fidesz szavazatai. Bizony, eddig is többen voltunk, mint ők, csak a szétforgácsolódott ellenzék miatt nem tudtuk ezt érvényesíteni. Most azonban igen. 


    Ebből az is következik, hogy a Borkai-ügy ugyan tematizálta a közvéleményt, de nem oka semminek (amivel Borkait nem akarom megvédeni, nagyon nem). A Fidesz most bűnbakot keres és benne találta meg.


    Egyszerűen az történt, ahogyan ezt Mráz Ágoston is elmondta (igaz, halálra váltan és rettegő arccal), hogy megtörtént a visszarendeződés a korábbi állapotokhoz: ilyen volt a helyzet Budapesten és a főbb megyei jogú városokban 2002-ben, 2006-ban is. Most ugyanerre álltunk vissza. A Fidesz nem tudta megtartani azt a rendkívülinek mondható helyzetet, amikor 9 évig ők nyertek (és ez a 9 év volt a budapesti rendszerváltás utáni történetben a különös, nem a szokásos). 


    Ha visszakeressük ugyanezeknek a megyei jogú városoknak az adatait, náluk is pontosan ugyanígy volt. 


    Ha viszont ez a normális és a szokásos, akkor remélem, hogy ez így is marad, sőt, még azt is remélem, hogy az ellenzék - merthogy új, fiatal, tetterős mozgalmárokkal is rendelkezik - még ezt a helyzetet is felül tudja írni a maga javára.


    Borkaiból meg bűnbak lesz, de ez most Győrön rövid úton nem segít, legfeljebb az ott lakók megkeresíthetik az életét, de ennyi és nem más. Addig nem fogja a Fidesz - amiről ne legyenek kétségeink: szorosan fogja majd Borkait ezután, még szorosabban, mint amikor az "övék" volt - leváltani, amíg nincs valaki más a helyére, akinek a győzelmében reménykedhetnek.


    De ez idő, mert amúgyis láthatóan káderproblémáik vannak: Tarlós se akart annyira indulni, ahogy ezt többször is elmondta, másutt csupa függetlent támogatott a Fidesz (ezért meg is kapták a magukét Fidesz-hívőktől), volt, ahol Fideszes indult Fideszes ellen, szóval, komoly gondjuk van  megfelelő káderek biztosításával és ez ezen a választáson is látszott. Orbán káderpolitikája csődöt mondott. A vezérkaráról sem nyilatkozom inkább. Tehát Győr is akkor tud majd "felszabadulni", ha lesz máááásik, addig marad a kézivezérelt Borkai a nyakukon.  

Címlap

top