Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 12. 18:5448801.

    Az általad idézett bulvárszemétben ott van a hír alapja, nevezetesen Kincses Gyula MOK elnök az OGYÉI főigazgatójához írt levele, amelyben kérik az orosz és kínai vakcina alkalmazási előiratát közölni a honlapjukon. Itt van, február 9-én megjelent, azt is tegnap "hozta" a kamarai levél. Az első rész a szakembereknek szól, a második a pácienseknek. Nyilván a kínai még nincs fenn, mert vizsgálják. (Az oroszok már beadták az anyagot a vakcinával kapcsolatos engedélyeztetési procedúrához az EMA-hoz is.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48785)
    2021-02-12  16:31
  2. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 18:4548800.

    Hát hozzád tényleg kell türelem! 


    Általában mondod ugyanazt  amit az ellenzéki politikusok mondanak. Ez a kérdés momentán kivétel, ugyanis a többségük inkább azon a véleményen van, amin én is.


    A kérdésedre hadd válaszoljak kérdéssel! Az ötvenből miért akarja 45 USA tagállam feldarabolni a Facebookot? Milyen fals információik lehetnek?

    előzmény:
    pannacotta2 (48788)
    2021-02-12  17:57
  3. 2021. február 12. 18:4448799.

    Az öröszok összevissza hazudoznak, bár engem ez nem lep meg. 


    Azt állították, hogy benyújtották az EMA-hoz a Sputnik V vakcina engedélykérelmét, holott ez nem igaz, nem nyújtották be.


    Tény, hogy voltak megbeszélések az EMA-val (tanácsot kértek, hogy az EMA mit is kér az engedélyhez csatolni) és a németekkel is tárgyaltak, amikor is Merkel asszony azt mondta nekik, hogy semmi akadálya egy közös gyártásnak sem, de csak az EMA-engedély után.


    Ha pedig nem hajlandók még most sem benyújtani az EMA-hoz a kérelmet, úgy nehéz lesz engedélyezni és addig Európában sem tudják forgalmazni a vakcinájukat. Ugyan érdeklődött a németeken kívül Ausztria is, de ők is csak az EMA-engedély után állnak szóba az oroszokkal. 


    Azt is tudni, hogy az oroszok még saját maguknak sem tudnak elég vakcinát gyártani, úgyhogy ez is lehet az elmaradt  engedélykérelem oka.


    Mindenesetre az oroszok ilyen összevissza beszéde, azaz hazudozása nem használ az orosz vakcina biztonságossága iránti kétségek eloszlatásában, és kétségek bőven vannak, ahogyan ez látható is az oltási hajlandóság csökkenésén is, amikor pedig növekednie kellene.


    Talán nem kellett volna megpuccsolni az OGYÉI-t. 

  4. 2021. február 12. 18:3148798.

    A KSH hivatalos adatai szerint megtorpant és enyhén visszaesett az oltási hajlandóság: https://hvg.hu/itthon/20210212_ksh_oltasi_ha jlandosag


    Igaz, csak jó 2 %-kal. Akik már nem mondják azt, hogy biztosan beadatják maguknak az oltást, azok a "talán" csoportba kerültek át. 


    Jelenleg tehát csak 37,8 %  oltatná magát biztosan, a csökkenés egyértelműen a különböző vakcinák biztonságosságával kapcsolatos bizalom miatt következett be (azaz azóta, hogy az oroszt és a kínait engedélyezték Magyarországon). 


    Ez a tendencia nagyon káros, és szerintem még nincs is vége. 


    Amúgyis Európában az egyik legkevésbé oltásbarát ország voltunk, eddig is.


    Az átoltottság tehát még jó messze van, és nem attól függ, hogy a Vezénylő Tábornok miket beszél a rádióban.   

  5. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 12. 18:2548797.

    Szerintem be kellene végre fejezni az álhírek terjesztését.


    A MOK közleménye az oltások bevizsgálásának, engedélyezésének és forgalomba hozatalának változásával kapcsolatban


    2021-01-29 12:02:00 FORRÁS: Magyar Orvosi Kamara


    Szerző: MOK Elnökség


    A Magyar Orvosi Kamara elnöksége arra hívja fel a kormány és az illetékes hatóságok figyelmét, hogy az oltások iránti szakmai és lakossági bizalom erősítése érdekében az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet a  továbbiakban is csak a gyógyszerbiztonsági szabályokat transzparensen követve, az Európai Gyógyszerügynökség szabályainak is  megfelelő bevizsgálás után engedélyezze a készítmények forgalomba hozatalát annak érdekében, hogy azokat orvoskollégáink is jó lelkiismerettel, szakmai meggyőződéssel ajánlhassák és adhassák be.


    Ez pedig az orovosoknak küldött tegnapi hírlevélben áll:


    2021 februárjában oltásösztönző kampányt indít a Magyar Orvosi Kamara!

    A Magyar Orvosi Kamara (MOK) februárban egy oltásösztönző kampányt indít, hogy egyértelműen átadja a lakosságnak az üzenetet: csak akkor térhet vissza a normális, megszokott életünk, ha minél hamarabb a lehető legtöbb ember beoltatja magát. Mindeközben ismert, hogy az emberekben van egy irracionális gátlás a vakcinákkal szemben; ezt pedig nem csak a meglévő félelmek eloszlatásával háríthatjuk el, hanem úgy is, ha új, a félelemnél erősebb érzelmeket vonunk be: a büszkeség, a hősies tett érzését, hogy mi, egyénenként tehetünk a mostani helyzet megszünéséért. 

    A kampány előbb film formájában, több csatornán fog debütálni, de későbbi szakaszaiban az élet minden területén (kulturális élet, sport, zene, stb.) tevékenykedő, ismert személyeket is bevonásra kerülnek, akik a kampánycélt támogatva szintén elmondják, hogy ők miért fogják beoltatni magukat.

     

     

    előzmény:
    LANIAKEA (48786)
    2021-02-12  17:50
  6. 2021. február 12. 18:2348796.

    Nem olvasom végig a hosszú lére eresztett hozzászólásaidat (ha most is erről van szó, akkor láthatod is). 


    Felejts el, légy szíves. Rólam se írj, mint ahogy én sem foglalkozom veled a jövőben (sem).  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48794)
    2021-02-12  18:17
  7. 2021. február 12. 18:2148795.

    Már csupán azért is hamis, amit írsz (noha láthatóan nem te találtad ki, mert érezhető, hogy nem ismered elég jól a Facebookot, és a kezeléséről sem igazán vannak beható ismereteid), mert rendszeresen mérik és közzéteszik, hogy mely politikusok a legaktívabbak a Facebookon Magyarországról, és a posztjaikat hányan "like-olják".


    Talán csodálkozni fogsz, de az első 3 helyen fideszes politikusok állnak, méghozzá Szíjjártó, Varga Judit (és a harmadikat most nem is tudom).


    Tehát ők nagyon szorgalmasan posztolgatnak (vagy helyettük valami apparátus inkább), de persze, nemcsak ők, hanem az összes létező fideszes politikus is.


    Akkor ők nem befolyásolják a világot? 


    Nem, merthogy csak azok olvassák őket, akik akarják, ahogy korábban is írtam. Én például nem. 


    Ha szembejönne valamelyik - mert a Facebook néha bead olyasmit is, amit nem én kértem, de csak nagyon ritkán -, akkor azt rögtön megjelölöm olyanként, amit a jövőben nem akarok látni (és mindegyikük ilyen a felsoroltakból). 


    Épp az a lényeg a Facebookban, hogy magad állíthatod be, miről szeretnél olvasgatni ott. Sőt, csoportok is vannak (fideszeseké is, rengeteg), ahol egymás között lehet beszélgetni a létező legkülonfélébb témákról, persze, nemcsak politikáról, de azok is önkéntes csatlakozáson alapulnak. 


    Ha tehát te elhiszed, hogy a Facebook a világ befolyásolására alkalmas, akkor - jóindulatúan - nagyon naiv vagy.  A világot mi magunk alakítjuk, emberek és ez alól a Facebook-hírfolyam sem kivétel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48785)
    2021-02-12  16:31
  8. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 12. 18:1748794.

    Khm... engem neveztek hisztisnek, nem téged.

    előzmény:
    pannacotta2 (48792)
    2021-02-12  18:12
  9. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 12. 18:1548793.

    Van egy cég, amelyik továbbképzéseket tart, elég sokszor vettem részt a rendezvényein, időnként szabadon választott elméleti kategóriában is, mert érdekelt a téma. Mindig küldik a programot, természetesen csak online lehet részt venni jelenleg mindenen. Te ezt élveznéd, két napos, térítés köteles, 25 ezer forint. A témák: ITT


    Gondolom, nem fogsz részt venni rajta, de ha mégis, neked ITT a nem egészségügyi dolgozók kategóriájában lehet jelentkezni. Én biztosan nem regisztrálok, mert ha jól értelmezem, csak a hétvégén lehet megnézni az előadásokat. Sajnos már két alkalommal is jártam úgy, hogy regisztráltam, fizettem - aztán mire meghallgattam-néztem volna, már nem volt fent az anyag.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48762)
    2021-02-11  16:56
  10. 2021. február 12. 18:1248792.

    Minden egyes hozzászólásodban mással foglalkozol, csámcsogsz, és aztán csodálkozol.


    Szükségtelen mindenféle agyament, előrángatott indokokat találnod, egyszerű az igazság: utállak, méghozzá nagyon. És ez csak rád vonatkozik, senki másra. Minden okom megvan rá, jócskán megdolgoztál érte éveken keresztül.


    Viszont nem vagyok vele egyedül, kevés ember van nemhgoy a fórumon, de még a világon is, akit ennyien utálnának, mint téged.


    Most pedig szállj le rólam és rólam se írj, nemhogy nekem. Foglalkozz a saját dolgaiddal. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48789)
    2021-02-12  17:58
  11. 2021. február 12. 18:0548791.

    Nem mellesleg, a hivatalos oltási tervből eltűnt 750 ezer 60 év feletti ember.


    Itt van a számítás: https://hvg.hu/itthon/20210205_oltasi_terv_koro navirus_regisztracio


    Ebben összesen kb. 7-7,5 millió embert sorolnak fel (tehát nem a regisztráltak számát közlik, mert az még a 3 milliót sem éri el összesen), viszont a 60 év felettieknél csak 1,7 milliót tüntetnek fel, holott 2,5 millióan vannak. 


     

    előzmény:
    LANIAKEA (48787)
    2021-02-12  17:53
  12. 2021. február 12. 17:5948790.

    Azt is tedd hozzá, hogy a szerencsétlen tanároknak nemhogy nem fizették ki a 100 %-os  táppénzt az iskolákban történő megfertőződésre, de még a foglalkozási csoportokban sem szerepelnek, csak az életkoriban, ugyanúgy, ahogy mások.


    Egészen elképesztő. 

    előzmény:
    LANIAKEA (48786)
    2021-02-12  17:50
  13. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. február 12. 17:5848789.

    Köszönöm, persze újra kellett melegíteni...


    A türelmed végtelen - az enyém nem az, de sokfélék vagyunk. A kérdés számomra az, hogy ha kitérek, és/vagy nem akarom észrevenni a közeledő konfliktust, mert tudom, hogy lényegében nem az állítás-tagadás-feloldás vagy szintézis a cél, hanem az egész egy meglehetősen kontraproduktív csörtébe fordul - vajon megéri-e? Nehéz, mert ha túl sokat nyel valaki "hangtalanul" az sem egészséges pszichés szempontból, másrészt a hallgatás beleegyezés, mintha lapítva elismernél valamit... Viszont hallgatni arany. Ebből is látszik, hogy nincs igazán jó taktika, még a magyar mondások is egyszer ezt, másszor azt bölcselkedik.


    Cserélni fogják a szobámban a beltéri egységet, így amit tudok, megnézek a régi felvett anyagokból. Tegnap éppen egy beszélgetés volt soron, amiben Rusz Edit szexuálpszichológus mondta el a véleményét néhány dologról. Azért jutott eszembe, mert tegnap éppen a hisztit is említette valaki - és bizony a jó öreg Freud pszichoanalitikus szemlélete szerint a női hisztéria oka a kielégítetlenség. Rusz Edit elmesélte, hogy a doktoriját a női kiszőrösödésről írta, nevezetesen a maszkulinizálódó, egyre határozottabb, karrierista, agyon emencipált hölgyek tényleg fokozatosan kezdenek szőrösödni - és nem csak a lábuk, hanem az álluk, az emlőjük is... Csendesen kétségbeestem. Bár a kozmetikusoknak ez jól jön. Hogy legyen valami politikai kötés is... Megkérdezték Biden kényszeres - és számomra elég visszataszító - szokásáról, a "sniffingelésről" is, amit elsősorban kislányok felé gyakorol. Nem hiszem, hogy pedofil lenne, de Rusz szerint negatív reakciókat vált ki és kárt okoz ez a fajta fogdosás és hajszimatolás. Én sem kislányként, sem felnőttként nem bírtam/bírom, ha idegenek nyúlkáltak hozzám. Erről beszélek.


    Amin csodálkoztam: itt olvastam, hogy Bidenről nem igaz, hogy kezd leépülni. Ez nem így van. Sok videót lehetett ennek igen markáns jeleiről látni, például amikor elaludt egy kapcsolásos vita (interjú) kapcsán - mondjuk, Göncz papa is el-elbóbiskolt már szolgálata végén egy-egy unalmasabb fogadáson - na de itt mégis az USA elnökéről van szó, akit kapcsolnak - és ő békésen szunyókál, majd nyilván rákiabálnak és felriad... Vagy mikor a kampányban be akarja mutatni a kísérő családtagjait, és megnevezi a mellette álló kislányt, mint elhunyt fiát, aztán még kétszer rossz nevet mond - de harmadszorra eltalálta. És nyilván valaki nem teljesen van szellemi képességei birtokában, ha magát egy gyűlésen Joe Biden feleségeként mutatja be. A csúcs viszont ez az egyfajta coming outolás volt: „Közösen összehoztuk, azt hiszem, az amerikai politikatörténet legkiterjedtebb és legbefogadóbb választási csalási szervezetét.” Mit lehet még ehhez hozzátenni? Az Amerikai Egyesült Államok jelenlegi elnökéről van szó, nem egy aggok lakta otthon dementálódó lakójáról...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48762)
    2021-02-11  16:56
  14. 2021. február 12. 17:5748788.

    Fogalmam sincs, mit mond erről az ellenzék, mert én egy árva sort sem olvastam erről soha (és mint tudod, nem én nézek TV-t sem kettőnk közül). Úgyhogy nem csenghet össze. 


    A magáncég megszabja, hogy ki vehet részt az ő platformjukon folyó társalgásban. Aki ezt megszegi, azt eltávolítják.


    Mit kell ezt túlragozni? 


    A világ befolyására pedig a magáncégnek a világon semmiféle lehetősége nincs, a Facebookon is, másutt is csak az jelenik meg az oldaladon, amit te akarsz. Ilyenek az algoritmusaik. 


    Én például sok sajtótermék követésére vagyok felíratkozva, de ezek között nem szerepel sem az Origo, sem a Pesti Srácok. Ha igen, azok szembejönnek, akkor az az én döntésem kell legyen, mert csak akkor jelenik meg az oldalamon valami, ha én azt engedem, vagy a követését beállítom. 


    Ilyen egyszerű. Amit írsz, az nemcsak túlbonyolítottan túldimenzionált, de még csak nem is igaz. 


    Hogy a kormányzati kommunikáció ilyeneket ereszt el, azon én nem csodálkozom, mert ők folyamatosan kampányolnak, na de te? Honnan veszed a fals információidat?    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48785)
    2021-02-12  16:31
  15. 2021. február 12. 17:5348787.

    Kaptak egy listát egy rendelőben 130 betegről és azt ígérték nekik délelőtt, hogy 27 ember oltására készülhetnek. Egy órával később csökkentették a beolthatók számát 20-ra, újabb egy óra múlva 10-re.


    https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/szempont/mar-ruti nosan-kivarnak-a-haziorvosok-tovabbra-is-teljesen-kiszamitha tatlan-az-oltasok-erkezese/

  16. 2021. február 12. 17:5048786.

    Fellázadt az orvosi kamara. A kínai és orosz vakcinákat nem adják be.


    Egy komment a hír alatt:


    Azért halad lassan az oltás, mert Orbán az elmúlt tíz évben padlóra vitte az egészségügyet, elüldözte az orvosokat és nővéreket, most pedig szerencsétlenkedik és próbálja másra hárítani a szervezetlenség felelősségét!


    Nem az oligarchákat kellett volna pénzzel tömni az elmúlt tíz évben, hanem tisztességes fizetést adni az orvosoknak, nővéreknek, egészségügyi dolgozóknak, tisztességesen felszerelni a kórházakat, és akkor most nem itt tartanánk.
    Erről persze nem beszélt, de megkezdte a sikerpropagandát.
    Tisztázzuk! Az, hogy negyedóránként elveszítjük egy honfitársunkat, nem siker, és nem győzelem! Orbán Viktornak örvendezés helyett inkább bocsánatot kellett volna kérnie,
    • Mert Orbán a válság kezelése során csak a Fidesz-rezsim gazdasági és hatalmi érdekeit tartotta szem előtt, nem a magyar emberek érdekeit. Bizniszt csináltak egy súlyos egészségügyi, társadalmi, gazdasági válságból!
    • A pancserkormány nem végzett tömeges tesztelést, nem végzett kontaktkutatást, és nem adott 100 százalékos táppénzt, hogy megfékezze a munkahelyi fertőzéseket, ezért mennek be még ma is az emberek inkább betegen dolgozni!
    • Még mindig nincs pontos oltási terv, még mindig nincs egyértelmű válasz az oltási regisztráció szerepére, még mindig nem tudjuk, hogy a mikor kerülnek sorra például a pedagógusok, bolti eladók, vagy a gyógyszerészek. Elvárjuk, hogy használják a háziorvosi rendszert a vakcina beadására! Ne szórakozzanak a központi regisztrációval!
    • A Fidesz-rezsim magára hagyta a munkájukat elvesztett tömegeket, kisvállalkozókat, de bőven jutalmazta saját oligarcháit!
    • A kormány 3%-os nyugdíjemeléssel szúrja ki a nyugdíjasok szemét, miközben csak az élelmiszerárak 4,9%-kal, ezen belül a zöldség- és gyümölcsárak 22,2%-kal emelkedtek egy év alatt. A nyugdíjasok az emelés havi összegét az első bevásárlásnál otthagyják a pénztárban. Az uzsorások viselkednek így. A kormány, amikor pénzt kell beszedni, akkor magas inflációval számol, de amikor járadékot kéne fizetni a nyugdíjasoknak, akkor pedig alacsony inflációs rátával.
    • És Orbán Viktor megoldhatta volna, hogy a mostani nagy hidegben a Fidesz-rezsim ne adja a magyar családoknak drágábban a földgázt, mint amennyibe az kerül!
    Bármit is mond a miniszterelnök, ne felejtse el senki:
    a kormánynak minden eszköze és lehetősége megvan a védekezés megszervezéséhez. Ennek sikertelenségéért Orbán Viktor a felelős”
    előzmény:
    pannacotta2 (48784)
    2021-02-12  16:01
  17. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 16:3148785.

    Még mindig nem érted a lényeget. Egy magáncég nem bírhat akkora hatalommal, hogy a világ folyanatainak befolyásolására nagyobb ereje legyen,  mint a megválasztott államhatalmaknak. Sőt! Még az államhatalmak megválasztását is befolyásolhatják.


    A te kommunikációd nem kevésbé cseng össze az ellenzékével. Ezen vitázni gyerekesség.

    előzmény:
    pannacotta2 (48783)
    2021-02-12  15:33
  18. 2021. február 12. 16:0148784.

    Egyébként pedig a Facebooknak és minden más hasonló oldalnak is vannak, léteznek közösségi alapelvei.


    Ez itt a Facebooké: https://www.facebook.com/communitystandards/


    Amikor ott valaki regisztrál, ezeket el kell fogadnia.


    Nem értem, miért probléma, ha a Facebook betartatja a saját felhasználóival az általuk korábban elfogadott közösségi alapelveket.  

  19. 2021. február 12. 15:3348783.

    A Facebook egy vállalkozás, egy részvénytársaság, amelynek vezetői vannak, tehát nem egy magánszemély dönt. Ezt is rosszul tudod. 


    Ha egy cégnek egy magánszemély a tulajdonosa (ami még a Facebooknál sem így van), akkor sem a magánszemély felelős azért, ami a cégben történik, hanem a cég vezetése. 


    Az általam leírtak - ahogy egyébként oda is írtam - minden államra vonatkoznak, és még az USA-ban is hasonló alkotányos szabályok vannak, a miénk is a nemzetközi hasonló szabályokon alapul.


    Ha tehát a Facebook részvénytársaság ezt a nemzetközi szabályozást veszi figyelembe - egyébként jogos "önvédelemből" is, hiszen ha nem tenné, már régesrég feljelentették volna őket és bíróság előtt állnának -, az teljesen jogszerű.


    Ami pedig a kommunikációdat illeti, az rendszeresen és gyakorta összecseng a kormányzatival, úgyhogy ne csodálkozz a reakciókon. Ilyen volt pl. a koronavírus-ügy második hullámával kapcsolatos mindenáron ellentmondásod, akkor, amikor még a kormány is ott tartott, aztán ők később ezt helyesbítették is, de te nem.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48781)
    2021-02-12  14:12
  20. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 14:1348782.

    Akkor már ketten panaszoljuk! 

    előzmény:
    pannacotta2 (48780)
    2021-02-12  13:19
  21. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 14:1248781.

    Mindenek előtt megkérlek, hogy ne játszunk ilyen játékot! Ha a vitánk alapja az, hogy én kormánykommunikációs paneleket mondok vissza, ha nem fogad el a véleményemet saját véleményként, akkor nincs értelme a vitának. Joggal várod el, hogy ne tartsalak Vadai Ágnes, Dobrev Klára, vagy akár a teljes ellenzéki összefogás magyarhangjának, így elvárom én is!


    Nem a Facebookon lovagolok, de mivel az a legnagyobb és azt akarják feldarabolni, kézenfekvő példának kínálkozik. Az Twitterre ugyanaz igaz, mint a Facebookra.


    A törvényi kivételekre magam is utaltam, de köszönöm a kiegészítést, így sokkal pontosabb, szakszerűbb lett a meghatározás.


    A lényeg azonban teljesen más! A problémám azzal van, hogy a véleménynyilvánítás jogi kereteinek való megfelelés kérdésében nem a megválasztott államhatalom ebben illetékes szerve, de még csak nem is valamilyen legitim nemzetközi szervezet, hanem egy magánember dönt. Gyakorlatilag kontroll nélkül. Ha egy száz fős chat portálon történik ilyen, - bár ott sincs rendben - legyint az ember. Csakhogy itt olyan felöletekről van szó, melyek befolyása túlnőtt bizonyos kereken, és a világ eseményeit formálni képes erővé váltak.

    előzmény:
    pannacotta2 (48779)
    2021-02-12  13:17
  22. 2021. február 12. 13:1948780.

    Persze, hogy nem tiltják be, pont ezt panaszolom. Annak ellenére nem, hogy tiltott hatalmi jelképeket használnak, például náci karszalagot, ami önmagában is büntetendő. 


    Ez a gondom: most vagy betartjuk a jogszabályokat, vagy nem. Ebben az esetben nem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48777)
    2021-02-12  11:41
  23. 2021. február 12. 13:1748779.

    Nem tudom, miért pont a Facebookon lovagolsz - bár sejtem, hiszen ez a kormányzati kommunikáció is és nálad ezek a panelek mindig megjelennek -, mikor a Twitter tiltotta le Trumpot.


    A szólásszabadság (egyébként véleménynyilvánítási szabadság, ha pontosak akarunk lenni)  mindig is korlátozható volt, legfeljebb te nem tudod ezt, bár persze, kivételesen csak. 


    A főszabály a véleménynyilvánítási szabadság (beleértve sok mást, mint pl. a sajtószabadságot, stb.), a kivétel pedig akkor érvényesülhet csak, ha az a közösség érdekeibe ütközik, avagy az emberi méltóságot sérti.


    Kivételeket maga a Fidesz alaptörvénye is tartalmaz:


    " (4)  A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat mások emberi méltóságának a megsértésére.


    (5)   A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat a magyar nemzet, a nemzeti, etnikai, faji vagy vallási közösségek méltóságának a megsértésére. Az ilyen közösséghez tartozó személyek - törvényben meghatározottak szerint - jogosultak a közösséget sértő véleménynyilvánítás ellen, emberi méltóságuk megsértése miatt igényeiket bíróság előtt érvényesíteni. " 


    Alaptörvény IX. cikk. (másutt is tartalmazzák az államok alkotmányai ezeket a szabályokat)


    Soha sehol nem volt abszolút és korlátlan a véleménynyilvánítási szabadság, ha az emberi méltósággal vetjük össze, akkor "alulmarad", másodlagos jellegű. 


    Természetesen, a  kivételeket nagyon gondosan, nagyon megalapozottan és nagyon egzakt módon kell meghatározni, amelyek esetén akár jogorvoslat is kérhető (ez nálunk egyébként rendszeresen, az AB-nek egy csomó döntése van erről). 


    Szintén szinte minden egyes állam jogrendszere tartalmazza az ún. gyűlöletbeszéd tiltását, büntetőjogi felelősségrevonását, de legalább polgári következményeit. Ez miért nem ütközik akkor ugyanúgy az állítólagos véleménynyilvánítási szabadságba? Hiszen ez ugyanaz. Trump esetében meg pláne erről van szó. 


    Azt kell gondolnom, hogy mivel nem ismered ezeket a jogi és nemcsak jogi szabályokat, így alapvető félreértésben vagy egy korlátlan véleménynyilvánítási szabadságról. 


    Ilyen nincs és nem is volt, az emberi méltóság ennél magasabbrendű. 


    Egyébként belédtáplálták a Facebook-gyűlölködést? Vagy csak utánzod  a "nagyjainkat"? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48778)
    2021-02-12  12:05
  24. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 12:0548778.

    Lemondok az emberi alapjogaimról és elfogadon, hogy a szólásszabadságomat önkényesen korlátozzák!


    A Facebook működési szabályzatának ezzel a kivastagított mondattal kellene kezdődnie, és akkor a vele kapcsolatos probléma egyik része már majdnem meg lenne oldva. A másik ettől még megmaradna; nevezetesen az államok fölött álló, azok működését befolyásolni tudó, demokráciát nélkülöző pozíció.

  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. február 12. 11:4148777.

    Természetesen tudom, miről van szó, de azt csak találgatom, hogy mi lehet a dolog hátterében. Egy ilyen ötletelés annak feltételezése, hogy a német állam kéri meg a magyar államvezetést az engedélyezésre azért, hogy a náluk meglehetősen üldözött, illegalitásba kényszerített neonácikról képet kapjanak. Talán a liberalizmus jegyében nem tiltják be. Nem tudom, de az tény, hogy eddig politikai orientációtól függetlenül mindenki engedélyezte. Gyanítom, hogy az igazi okot soha nem fogjuk megtudni.

    előzmény:
    pannacotta2 (48772)
    2021-02-12  10:07

Címlap

top