Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. 2002. augusztus 27. 12:5251.
    mi tortent, mindenki elutazott nyaralni? csak en gurcolok itten? irjatok mar!
    előzmény:
    baxo (50)
     
  2. 2002. augusztus 13. 13:1550.
    hello, Monange, hogy neked hogyan sikerult, az engem is erdekel! Dolgozol? es konnyen talaltad? nekem ugy tunik, szerencsen mulik a dolog. csak engem is erhetne mar! vagy inkabb menjek ki, aztan ott nyomuljak, es egy ido utan csak osszejon valami?
    előzmény:
    monange (48)
     
  3. Torolt_felhasznalo_878571
    Torolt_felhasznalo_878571
    2002. augusztus 13. 10:5949.
    Szia monange! Nem tudtam, hogy az "intézetesek" nem segítenek. Tény, hogy én még nem próbálkoztam náluk, így részemről csak egy ötlet volt, hogy esetleg náluk kéne próbálkozni. Kár, hogy nem segítenek, mert szerintem az lenne a kézenfekvő, hogy segítsenek a kinti magyaroknak, nem? Te mivel foglalkozol kint?
    előzmény:
    monange (48)
     
  4. 2002. augusztus 12. 20:2048.
    Sziasztok, en harom eve elek a hon szeretett franciammal Parizsban. A Magyar Intezetrol nekem sincs semmi jo velemenyem, szeretnem tudni, hogy kerulnek oda ki dolgozok. Tobbszor mentem segitsegert, de nem megyek tobbet, semmit nem ernek. Az biztos, hogy itt nagyon nehez gyokeret verni, pedig en is beszelem a nyelvet, fr. diplomam is van, fel a fejjel nektek azert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878571 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_878571
    Torolt_felhasznalo_878571
    2002. augusztus 12. 19:2947.
    Legalább nem én vagyok az egyetlen. . . Azért az biztató jel, hogy a fiú végül rájött a tévedésére. . . Én nagyon bízom abban, hogy ez velem (velünk) is megtörténhet. . . Nálunk nincsenek vallási különbségek, csak annyi, hogy ő francia, én meg magyar. . . Ezzel meg nem nagyon lehet bajuk. . remélem! Az anyai nagymamája ráadásul libanoni, úgyhogy tényleg nem lehet baj, hogy nem vagyok francia. . . De majd minden kiderül 1 hét múlva! Addig is írjatok, hogy mi van veletek! Hogy alakulnak a "külföldi kapcsolatok"? :) Mindenkinek a legjobbakat! Írjatok!
    előzmény:
    baxo (46)
     
  6. 2002. augusztus 12. 18:0946.
    hat, egy baratnommel hasonlo tortent, nagy szerelem, bemutattak a szuloknek, tiszta idill, aztan hazajott, es ket nap mulva jott a telefon, hogy vege. O sem ertette ezt a hirtelen valtozast, az indoklas az volt, hogy mert o nem zsido, es mivel a fiu csaladja az, a fiu is zsido gyerekeket szeretne. Aztan kiderult hogy a szulok beszeltek a lelkere. Szegeny lany elegge kiakadt, hogy a huszonegyedik szazadban ez meg problema lehet. Azota szerencsere a fiu rajott, hogy megsem a szarmazas szamit, a lany kikoltozott Parizsba, de ezek utan nem akarja elhamarkodni azt az eskuvot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878571 (44)
     
  7. 2002. augusztus 10. 22:0045.
    Kedves Zoe, ne szomorkodj. (konnyu mondani. . . ) Ha a szerelem megvan, akkor minden megvan. En az ausztral paromat kovettem eppen Szaud Arabiaba!! Most itt elunk mar egy eve. Es tovabbra is boldogok vagyunk, es mindent ugyanigy csinalnank ha meg egyszer belekezdenenk. Itt rengeteg a repulogepes mernok, mind kulfoldiek, sok a francia koztuk. Az igaz, hogy ide baratnok, elettarsak nem johetnek ki, csak felesegek. Hat akkor nem marad mas hatra mint. . . Lehet, hogy a baratod fel ettol meg, tul korainak tartana? A tobbit megirom priviben. Fel a fejjel! Jomadar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_878571
    Torolt_felhasznalo_878571
    2002. augusztus 10. 09:2344.
    Sziasztok! Jelen pillanatban én is értetlenül állok még az események előtt, fogalmam sincs változatlanul, hogy mi van. . . A barátom repülőgépes mérnök és szeptembertől kezd el dolgozni egy katonai cégnél. Aug. 5-én beszéltem vele telefonon, akkor elismerte, hogy kissé elhamarkodottan döntött, amikor a szakítást mondta. . . 80%-ban biztos, hogy el kell költöznie Fro-ból. . . hogy hová, az kérdéses: Arab Emirátusok, Szaud-Arábia, Chile, Brazília, Dél-Korea, India, Szingapúr, Tajvan, Lengyelo. , Görögo. Ezek a lehetőségek. . . Aug. 5-én abban maradtunk, hogy most 2 hétig nem beszélünk, mert családi okok miatt elfoglalt, nem ér rá. Ha hazajön beszélünk. Én olyat tettem, amit soha életemben: könyörögtem egy férfinak, hogy maradjon velem. . . Szeretem és mondtam neki, hogy én bármikor, bárhová követném. . . mindegy milyen messze megy, csak vele lehessek. . . Kérdeztem, hogy nem szeret, azt mondta szeret. . . Kérdeztem, hogy van-e valakije, azt mondta nincs. . . Hétfőn sírt a telefonban és azt mondta, hogy nem akar elveszíteni és nagyon szeret. . . Nem tudom, hogy már mit is gondoljak. . . Én szeretem és hittem neki, mint még soha senkinek. Azt mondta, hogy nincsennek kétségei a saját és az én érzelmeimet illetően. . . Ezért nem értek semmit sem! Július 25-én jöttem haza Párizsból úgy, hogy minden a lehető legnagyobb rendben volt! Azt mondta, hogy eljön, de ha esetleg nem tudna jönni, akkor menjek vissza olyan hamar, amilyen hamar csak tudok. . . Július 29-én pedig elkezdődött ez az egész őrület. . . Őrület, mert nem értek semmit sem. . . Én úgy érzem, hogy mindent megtettem: elmondtam, hogy mennyire szeretem és bárhová követném. Nem dédelgetek illúziókat, két lábbal állok a földön, tudom mit vállalok, ha el kell mennem Mo-ról. . . Tény és való, hogy nem beszélek franciául, de tudja, hogy nem vagyok hülye a nyelvekhez, elvégre német tanár vagyok. . . ráadásul már tanulok franciául. . . A munkát kifogásnak nem hiszem el. . . Sokat gondolkoztam az elmúlt napokban és azt hiszem, hogy megijedt egy kicsit. . . Csak azt nem tudom, hogy miért, mert májusban még ő beszélt nekem az esküvőről és a közös jövőről. . . Ezért is nem értem, hogy mi történhetett 4 nappal azután, hogy hazajöttem. belefáradtam már az okok és magyarázatok kutatásába. . . Ő az egyetlen, aki tudja, hogy mi is történt pontosan, csak tőle tudhatnám meg az igazat. . . Az egyetlen kézenfekvő magyarázat az lenne, hogy nem szeret vagy van valaki más a képbe. . . De mit gondoljak, amikor rákérdeztem ezekre az okokra, és nemleges választ kaptam??? Most csak egy biztos dolog van az életemben, az, hogy szeretem ésmegyek bárhová. . . ha ő is úgy akarja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. augusztus 9. 23:2443.
    Sziasztok! Egy darabig nem voltam, most jöttem haza a Balcsiról és Zoé, megdöbbenve olvastam a soraidat! Hogy történhet ez meg? Már biztos, hogy így alakul? Remélem, nem, és nagyon szorítok Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878571 (41)
     
  10. 2002. augusztus 9. 20:5042.
    hello, hat ez eleg fura, hogy a munka miatt kell szakitani, te ezt elhiszed? mondjuk nem tudom mi a munkaja es hova akarjak kuldeni, de egy franciatol ezt eleg nehez elkepzelni. En eltem Parizsban harom evet, aztan haza kellett jonnom, es persze csak a vegen talalkoztunk, ugyhogy most elegge visszavagyok. A Magyar Intezeteseket is ismerem, hirbol, nincs sok jo velemenyem roluk, neked tudtak segiteni? Mondjuk en tudok is jol franciaul, meg van egy par diplomam is, de meg senki nem kapkodott ertem tart karokkal, persze lehet, hogy kishitu vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878571 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_878571
    Torolt_felhasznalo_878571
    2002. augusztus 9. 09:0941.
    Szia baxo! Nagyon örülök neked! Hát, tényleg nem könnyű a franciákkal, főleg nekem, most. . . Eléggé hülye helyzetben vagyok, nem tudom, hogy mi is van most tulajdonképpen. Úgy néz ki, hogy a munkája miatt szakítani kell. . . Kell, ez is egy olyan hülye szó. . . Arról van szó, hogy valószínűleg el kell költöznie Franciaországból és nem vihet magával barátnőt, de feleséget sem nagyon. . . Rettenetesen magam alatt vagyok, de még remélek. . . A kinti munkával kapcsolatban annyit, hogy szerintem a Magyar Intézetben próbálkozz, de ha lehet személyesen. Az én barátom párizsi, így nekem a M. I. egy kézenfekvő megoldás volt. Én is interneten vettem fel velük a kapcsolatot és annyit megtudtam, hogy nagyobb esélyed van munkát kapni, ha a férjed francia. Meg persze, ha beszéled a nyelvet. És még valami. . . Ha szereted a barátodat és biztos vagy az érzéseidben, akkor ne hezitálj sokat. Látod, én boldog lennék, ha Fro-ba kéne kiköltöznöm, pedig még franciául sem beszélek, most tanulom csak. . . Én bárhová követném a barátomat ha tehetném. . . de ez nem rajtam múlik :( Mennék én a világ végére is, csak vele lehessek. Nem szeretnék nagyon érzelgősnek tűnni, de elég borzasztó, ha az ember nem lehet együtt azzal, akit szeret és aki viszontszereti, rajtuk kívülálló okok miatt.
    előzmény:
    baxo (38)
     
  12. 2002. augusztus 9. 09:0740.
    Szia Shampoo! Milyen hosszú ideig éltetek együtt? Amúgy milyen gyakran találkoztok? Angolul beszélgettek?Ő tud Magyarul? Milyen volt kint élni? Na jó, visszafogom magam a kérdésekkel! Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    shampoo (39)
     
  13. 2002. augusztus 8. 22:4939.
    Sziasztok lányok!Gondoltam én is írok, mert sajnos én is egy külföldit szeretek, bár ahogy elnézem ahogy itt ül mellettem kezében egy üveg sörrel és üveges szemmel a tvt bámulja, nem tudom mit eszek rajta. Jól kifogtam, mert új-zélandi, jó messze van, de hálistennek Angliában lakik. Már több mint 3 éve vagyunk együtt, ebből éltünk együtt Angliában, ÚZ-n és itthon is, nem tudom még hol kötünk ki. . . Nekem egyébként a jelenlegi távkapcsolat jól bejön, én tanulok, ő dolgozik, szépen elvagyunk, valószínűleg a hátralévő éveinket úgyis együtt töltjük, most egy kicsit kiélvezzük a különélés örömeit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. augusztus 8. 21:1538.
    sziasztok, orulok, hogy raakadtam erre a forumra, nekem is ez az "egyedi" eset jutott, egy franciat szeretek mar ket eve, havonta egyszer probalunk talalkozni, jo sokba kerul :-), o persze nem akar idekoltozni, igy valoszinuleg nekem kell majd menni, ha nem akarom elvesziteni, de mindig probalom elodazni a dontest. Probaltam munkat talalni odakinn, (hogy ne menjek a semmire), persze csak az interneten keresztul, de nem sok sikerrel. Nektek mi a tapasztalatotok? Ezekkel a franciakkal ugy tunik, nem konnyu! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878571 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_878571
    Torolt_felhasznalo_878571
    2002. augusztus 4. 10:4437.
    Szia Zsani2! Örülök, hogy tényleg nem maradtam egyedül! Őszintén remélem, hogy el tudsz utazni és találkozol a barátoddal! Nekem erre most reményem sincs, és lehet, hogy még a decemberi is csak hiú ábránd volt. . . nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettem volna. Neked őszintén, tiszta szívből a legjobbakat kívánom!
    előzmény:
    zsani2 (36)
     
  16. 2002. augusztus 2. 10:4536.
    Elöszőr is bocsánat, hogy ilyen sokára válaszolok. Eddig 2-3 hónapja találkoztunk, ami azt hiszem egész elviselhető idő. egy rokonom révén ismertem meg. Sajnos most még minden elég bizonytalan az utazásommal kapcsolatban, de ha kicsit csúszik is a dolog, reménykedem. Nem gondoltam, hogy egyszer ilyesmibe bonyolódom, dehát így történt! Jó nyarat mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861782 (32)
     
  17. 2002. augusztus 2. 10:4035.
    Szia Zoé! Nem maradtál magadra! Én még csak egyszer írtam és bocsánat, hogy azóta sem válaszolta a kérdésekre! Az én barátom sem tud jönni egész nyáron. Igaz most már csak egy hónapot kell várnom míg találkozunk. Az elválás tényleg mindig rossz. Utána kell egy-két nap, mire tartalmasnak érzem egyedül is a hétköznapokat. Vele olyan dolgoknak is örülök, ha munka után értem jön és csak bevásárolni megyünk, aztán közösen vacsorát főzünk. Utána, egyedül ehhez semmi kedvem. De azért van más jó, eljárok tornázni, találkozom a barátnőimmel, ilyesmi!Szóval fel a fejjel! (Ezt okszor magamnak is mondogatnom kell. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_878571
    Torolt_felhasznalo_878571
    2002. július 30. 14:2034.
    Úgy látom magamra maradtam :( Azért remélem, hamarosan valaki jár erre. Én most eléggé el vagyok kenődve, mert most már biztos, hogy karácsonyig nem látjuk egymást :( Nem tudom, hogy fogom kibírni. Volt valaki "érintett" ilyen helyzetben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_878571
    Torolt_felhasznalo_878571
    2002. július 26. 10:4133.
    Sziasztok! Visszajöttem és most egy kicsit nem tudok magammal mit kezdeni. Nagyon-nagyon hiányzik a barátom, ami nem dob fel különösebben :( Nagyon jól éreztem magamat Fro-ban, mindenki nagyon kedves volt. Sokat utaztunk, szerencsére végig jó időnk volt. A legjobban Normandia tetszett, teljesen más mint Párizs (bár azért az is nagyon szép :)) Az egyetlen negatívum talán az volt, hogy nem értettem a nyelvet. Nagyjából képbe voltam, hogy miről beszélnek franciául, de mivel nem beszélem a nyelvet egyelőre, ezért nem tudtam bekapcsolódni a beszélgetésekbe. Ez néha kellemetlen volt nekem, de nagyon nem keserít el, mert tudom, ha már jól beszélek franciául, akkor ez is megoldódik majd. Az utolsó este az Eiffel-toronyban vacsoráztunk, ami nagyon romantikus volt :) Gyertyafény, naplemente, meg minden, ami kell :) Nagyon jó volt. Csak a búcsúzkodás ne lett volna. . . az mindig nagyon rettenetes :( Ilyenkor egy kicsit mindig megszakad a szívem. Próbáltam tartani magamat, hogy lehetőleg ne bőgjek, mint egy idegbeteg és ez sikerült is többé-kevésbé. Szerencsére nem várta meg, amíg elindulunk, így nem látta, hogy miután elment, úgy bőgtem, mint egy hülye. Nem tudom, hogy meddig mehet még ez az ide-oda utazgatás, mert nem igazán viseljük jól. Ha minden jól megy, akkor augusztusban eljön, de hogy utána mikor találkozunk legközelebb, azt nem tudom. . . talán karácsonykor. De az négy hónap. . . ha meg nem tud eljönni, akkor 5 hónap múlva látom újra. . . Nem tudom, hogyan fogom kibírni, de most nincs is erőm ebbe belegondolni. Kell most pár nap, hogy megszokjam a hiányát, aztán akkor újra a régi leszek. Amúgy igaz a mondás, a jót meg lehet szokni, a rosszba csak beletörődik az ember. . . Összevetve: minden tökéletes volt, csak rövid, Írjatok Ti is, hogy mi van Veletek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. július 20. 14:0532.
    Szorítunk Neked! Olyan szerencsés vagy, hogy már egy év ismeretség után kiköltözhetsz a barátodhoz! Milyen gyakran találkoztatok eddig? Hogy ismerkedtetek meg? Még millió kérdésem lenne, de nem akarok egyszerre olyan sokat feltenni. Írj minél többet!
    előzmény:
    zsani2 (31)
     
  21. 2002. július 18. 14:5431.
    Nagyon örülök, hogy mindenkitől jó dolgokat olvastam. Az én barátom is külföldi és ősszel készülök hozzá Németországba. egy éve vagyunk együtt, most úgy gondoltuk, hogy összeköltözünk. Szorítsatok nekem!
    előzmény:
    egér (26)
     
  22. 2002. július 12. 23:0830.
    Bocsi, Zoé, elfelejtettem jó utat kívánni! Érezd jól magad! Ha hazaértél, várom az élménybeszámolót!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878571 (23)
     
  23. 2002. július 10. 10:1329.
    Sziasztok megint! Hat tudod Bogar, en is azt gondoltam, hogy mennyire tulhajszoljak a gyerekeket odahaza, de ra kellett jonnom, hogy Taiwan mellett az semmi! Itt mar oviban kezdodik, 8-16-ig, egyfolytaban orak, jo van persze jatek is, de foleg tanulas. Aztan ha nem angol oviba jarnak, akkor du-i angol, kesobb tanc, zene ora, gyakorlas. . . vannak nyelviskolak, ahol meg este 8-kor is tartanak orat kisiskolasoknak!!! Otthon meg erdekes modon a szulok tobbsege nem jatszik, tanul a gyerekkel, de nem is meglepo, mert csak beajulnak az agyba! Szoval annyira nem veszes a helyzet magyarorszagon. Bar a mi idonkben persze mas volt. . :) Nekem tetszik az ausztral rendszer, akkor en 15 evesen abbahagytam volna a matekot, a fizikat, meg a kemiat. . . :))
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (27)
     
  24. 2002. július 10. 00:3428.
    Majd elfelejtettem, koszonom szepen a gratulaciokat a babahoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. július 10. 00:3127.
    Sziasztok! Zoe, jo nyaralast! Jomadar, hat epp ezert irtam, hogy nem annyira kulturalis mint inkabb szemelyes ellenteteink voltak. Ezen azt ertettem en is, hogy mint ferfi es no mas volt az elkepzelesunk bizonyos dolgokrol, de mara ez mar mind elsimult, ma mar ertem, hogy ha nincs keve epp beszelgetni, az nem azert van, mert haragszik ram, es o is erti, hogy ha kesik haza kell szolnia, nem azert mert ellenorizni akarom, hanem mert aggodos vagyok (Csaladi orokseg, pedig hogy szoktam ugyanezert haragudni anyukamra:). Jomadar, dehogy haragszom, hogy nem akarsz hazakoltozni. Inkabb csak kivancsi vagyok, vajon realis es kivitelezheto e a tervunk, bar belul erzem, ha igazan akarjuk meg tudjuk tenni. Sajna az oktatas itt is kicsit hianyos, tulsagosan specializalodnak, 15 evesen mar abba lehet hagyni a matekot, a gorog, romai tortenelmet irodalmat csak akkor tanuljak, ha valasztjak, stb. Na de ez van, ugyis rajtunk mulik, mennyire lesz nyitott a gyerekunk. A ferjem is olvasta Iliasz-t, es meg elvezte is, mert neki nem volt kotelezo. Es otthon tenyleg tulhajtjak a gyerekeket. Na most ennyi, majd holnap is benezek. Sziasztok! Bogar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top