Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülnél otthon kisbabát?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. október 8. 11:14
Kedves fórumozók!  Szeretnénk írni  a Nők Lapjában a legújabb, balul elsült  otthonszülés hátteréről, majd  az alternatív módszer törvényi szabályozásának szükségességéről. Kíváncsiak vagyunk a véleményetekre: Ti szívesen világra hoznátok-e otthon a kisbabátokat? És ha nem, miért? köszönjük előre is a kommentjeiteket, Koronczay Lilla
  1. 2011. augusztus 16. 18:30276.
    Angliában vagyok kismama és múlt héten voltunk szülésfelkészítőn. Nagyon meglepődtem, amikor a szülésznő szinte ódákat zengett az otthon szülésről.
    előzmény:
    marinkó (275)
    2011-08-16  18:23
  2. 2011. augusztus 16. 18:23275.

    Felelőtlenségnek tartom az otthon szülést. Bármilyen problémamentes egy terhesség, a szülésnél mindig lehet gond. Háromszor szültem, mindahányszor kórházban. Nem mondhatom, hogy nehéz, hosszú szüléseim lettel volna. Mégis, a fiam születésénél - mivel a kezecskéjét az egyébként sem kicsi feje mellett tartotta -, szakadt egy artéria. Mi lett volna, ha nem a kórházban vagyunk? Rég elvéreztem volna, mire beér velem a mentő. 

    A 3 szülés folyamán (3 évenként egy baba) jól követhettem a kórházak és az orvosok hozzáállását. Nagyon sokat változott, "lazult" a rendszer. Ma már nem kötelező a borotválás, a beöntés, kórházban is lehet bordásfalon lógni, gumilabdán ülni, kádban lazítani. Bár megvallom, nekem még mindig a fekvés esett a legjobban. Sok kórházban lehetőség van már az intimitásra. Kár feláldozni a baba és a mama biztonságát annak oltárán, hogy a saját otthonában szülhessen valaki. Erre egyébként a feltételek sem adottak. Sokan példálóznak Hollandiával, csak éppen elfelejtik, hogy ott a születésházak egybe vannak építve a kórházakkal, s ha baj van, akkor csak egy üvegajtón kell áttolni a kismamát. Az otthoni szüléseknél pedig készenlétben áll egy mentő. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. augusztus 2. 12:53274.

    Nem szülnék otthon.

    Mindkét gyerekemet más-más okból, de elveszítettem volna, ha nincs orvosi segítség.

    A másodikra rámentem volna én is.

    Egy szülés nem várt komplikációkkal járhat. Hova szalad az, aki otthon szül? Hiszen néha csak másodperceken múlik az élet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. június 16. 09:30273.
    Semmi esetre sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. május 23. 21:17272.

    Én kórházban szültem és csak is ott szülnék!

     

    Az én kisfiam múlt héten volt 1 éves. Bármikor visszagondolunk a szülésre férjemmel, egy csodálatos, hatalmas élmény jut eszünkbe, pedig kórházban szültem. Otthon soha nem szülnék, szerintem felelőtlenség.

     

    Kórházban engem senki nem sürgetett, noszogatott, végig nevetgéltünk a szülésznővel, (na az utolsó 20 percben azért már lefagyott a mosoly az arcomról ..) Nekem az jelentette a legnagyobb biztonságot, hogy ha bármi történne, azonnal be tudnak avatkozni. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. május 23. 20:46271.

    Nekem még nincs gyermekem, de nem szülnék otthon. Biztonságosabbnak találom a kórházat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2011. Április 15. 09:25270.

    Nem szülnék otthon, semmiképpen.

    Mondjuk már nem is fogok szülni többet, van 3 gyerekem, de az otthonszülés gondolata soha nem is foglalkoztatott.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  8. 2011. Április 15. 09:17269.

    Éppen ez az, hogy gondolkozom,ezt nem én mondtam, valamelyik tv műsorban hallottam, badarság az egész.

    Tisztában vagyok én is azzal, hogy mennyi idő, mire beér a kórházba a mentő.

    Ezt egy orvos állította, aki nem ellenezte az otthon szülést.

    Még ha igaza is lenne, én akkor sem vállalnám az otthon szülést.

     

    előzmény:
    eda-1952 (268)
    2011-04-11  17:38
  9. 2011. Április 11. 17:38268.

    "az egyik szülész-nőgyógyász azt nyilatkozta, ha komplikáció van akkor az otthon szülő anya is annyi idő alatt jut be a műtőbe, mint a kórházban levő, mert kb 20 perc mire előkészítik a műtőt."

    Myrtillke gondolkozz: Ha valaki egy város melletti faluban lakik, már nem ér be 20 perc alatt a mentő, s akkor nem feltételezek  téli  útviszonyokat. Az emberek többsége messzebb lakik a kórháztól, hogy 20 perc alatt kiérjen érte a mentő, meg vissza. De nem kell vidékinek lenni: itt a szomszéd ház tízemeletes, a kórház kb 4- km. Ha a nyolcadikról hívnak mentőt egy szülő nőhöz és sűrgős az eset, 20 perc múlva nem lesz a műtőben, akkor sem, ha éppen nem hívják el a liftet, azaz nem rossz.

    előzmény:
    myrtillke (266)
    2011-04-11  11:52
  10. 2011. Április 11. 17:08267.
    Nem szülnék otthon, bármi probléma adódhat, amihez orvosra vagy eszközökre van szükség... én semmiképp nem kockáztatnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. Április 11. 11:52266.

    Hallgattam egy riportot,melyben az egyik szülész-nőgyógyász azt nyilatkozta, ha komplikáció van akkor az otthon szülő anya is annyi idő alatt jut be a műtőbe, mint a kórházban levő, mert kb 20 perc mire előkészítik a műtőt.

    Ennek ellenére én akkor sem szülnék otthon( még gyermekvállalás előtt állok),mert a kórházban mégiscsak kéznél vannak a megfelelő eszközök komplikáció esetén.

    Az tény, hogy van mit javítani az egészségügy helyzetén, sok panaszt hallottam és tapasztaltam is az orvosok és ápolók viselkedésével kapcsolatban,( persze sok jót is), szerintem sokan ezért is választják az otthon szülést. Úgy gondolom, ha a kórházban barátságosabb környezetben, megfelelő körülmények között,  megértő és kedves dolgozók közt szülhetne a kismama,meg sem fordulna a fejében az otthon szülés.

    Persze tudom ilyenkor jön elő, hogy nincsenek megfizetve, de szerintem aki nem szívből végzi a munkáját, annak adhatnak akármennyi pénzt, akkor is úgy fog bánni az emberekkel.

    Az emberség nem az anyagiakon múlik.

    Én nem az otthon szülést szabályoztam volna, hanem a kórházakban a megfelelő körülmények kialakítására törekedtem volna.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  12. 2011. március 29. 00:09265.
    régen úgy gondoltam szívesen szülnék itthon. Utálom a kórházakat. Később több szempont miatt is elvetettem a gondolatot. Kell az anyukáknak az a pár nap, a veszélye miatt sem és még sorolhatnám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. március 28. 18:17264.
    nem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. március 27. 21:38263.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909081 (261)
    2011-03-23  16:47
  15. 2011. március 24. 10:49262.

    Sziasztok!

    Felelőtlen szülőnek tartom azt az embert aki otthon bevállalja a szülést.Ez is valami majom divat lett szerintem,hogy menjünk vissza az őskorba.A kórházba is történhet  baj persze,a szülés nem rizikómentes,de úgy gondolom még mindig jobban felkészültek bárminemű komplikációra mint egy bába a kis felszereltségével.Régen ezért is volt a csecsemőhalálozások száma nagy.Meg ugye a higénia...Az otthon szülő nőnél is ha komplikáció lép fe,apa kétségbeesetten hívja a mentőket,és spuri van a kórházba hogy mentsék ami még menthető.Ha ennyire a kórház ellen vannak,minek is a nagy sietség?Ha egy pár gyermeket vállal akkor lehetőségeihez képest fizessen orvost vagy szülésznőt ,akik odafigyelnek rá rendesen a terhesgondozás és a szülés alatt is.Az első gyermekemnél nem volt orvosom,és hagytak sokáig vajúdni,de elláttak rendesen a kórházban.Második gyermekemet is kórházban szültem már fogadott orvossal,semmi rosszat nem tudok mondani.A harmadik babánkat várjuk és őt is a lehetőségekhez képest a legnagyobb biztonságban szeretném megszülni-tehát nem otthon,buszmegállóban,metrón stb..

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  16. Torolt_felhasznalo_909081
    Torolt_felhasznalo_909081
    2011. március 23. 16:47261.

    Vágnál panelben disznót?

    Naugye!

    :D

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. március 23. 16:42260.
    Szia!Már van egy 4 éves fiam,és még így is meg volt adva,hogy melyik korházban szülhetek a rendellenességei miatt.Örülök,hogy soha nem gondolkozam el azon,hogy otthon szüljek.Bármi előre nem látható komplikáció felmerülhet,és nincs kórházi segítség.Nem tudnám a gyermekem épségét semmilyen hóbortért kockára tenni.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  18. 2011. március 18. 18:43259.

    Majd ha lesz gyereked, akkor rájössz, hogy a szoptatás vonaton vagy egyéb nyilvános helyen igenis a baba érdekeit szolgálja! Mondjuk nem kell direktbe mutogatni....

     

    A többivel egyetértek! 

    előzmény:
    Alybaba (250)
    2011-02-26  00:32
  19. 2011. március 18. 18:40258.

    Gondolom, hogy akkor a mentőt is elküldenéd, ha gáz van ... Nehogy beavatkozzanak már!

     

    És csak infó: már annak is van kockázata, ha kimész az utcára vagy autóba ülsz! Nem is kicsi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640773 (254)
    2011-03-02  23:43
  20. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. március 7. 02:29257.

    Allitolag az a modja, hogy korhazban haboritatlanul szuljel, hogy nincs fogadott orvosod. A kutya nem fog semmit csinalni veled. Na jo, csak vicceltem. 

     

    A WHO bekaphatja a 15%-os ajanlasaval. Nehogy mar azert kockaztassak a gyerekem egeszseget, mert mar tul mentunk az ajanlott 15%-on.

     

    En is tapasztaltam, hogy sok a csaszar, mikor szultem. Jo baratom volt az egyik szulesorvos, es megkerdeztem, hogy szerinte ez normalis-e. Azt mondta - es hiszek neki- hogy mindegyik indokolt volt orvosilag. Akkoriban meg nem volt divat az elore kert csaszar.  

     

    Kulonben meg azt nem ertem, ha valaki nem akarja, hogy beavatkozzanak feleslegesen a szulesebe, akkor az megbeszelheti elore a valasztott orvosaval, vagy szulesznojevel. Olyankor miert nincs onervenyesites? Foleg ugy, hogy az otthonszulest partolok nagy resze azt mondja, hogy az orvosok penzehesek gonosz alakok. Ebbol az elvbol kiindulva meg azt is megtennek a penzukert, hogy nem avatkoznak be feleslegesen. 

     

    Speciel a borotvalast, vagy a beontest en nem tartom a szulesbe torteno beavatkozasnak. Ez egyszeru higieniai szabaly, amin lehet vitatkozni, hogy kell-e, szerintem nem art. En nem orultem volna, ha osszemaszatolok mindent magam korul, raadasul a ferjem szeme lattara. En mar csak ilyen konzervativ vagyok, nem vecezunk egymas elott. A borotvalast meg tenyleg nem ertem, mi benne a tragikus, foleg a mai csupasz-divat vilagban.  

     

     

    Entolem mindenki ott szul ahol akar, en orulok a rendeletnek, nagyon helyes, hogy van ilyen. De extrem sportokat is lehet uzni, am en megsem fogok, nem eri meg -az sem- a kockazatot. 

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640773 (254)
    2011-03-02  23:43
  21. 2011. március 6. 08:14256.
    Nem tilos egy komoly témán éretlenül viccelni... De pl egy másik topikban teljesen komolyan akkora orbitális hülyeséget írtál teljesen hihetően----és persze roppant jól szórakoznál, ha valaki komolyan venné és megszívná, ugye?
    előzmény:
    Dzsennell (255)
    2011-03-06  01:39
  22. 2011. március 6. 01:39255.
    Talán tilos?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-03-05  10:44
  23. 2011. március 2. 23:43254.

    IGEN.

     

    Egy gyerekem van, kórházban akartam szülni, megtapasztaltam ezt.

    A kórházi "biztonságot" is, a beavatkozások sorozatát.

    Amelyek a legtöbb esetben fölöslegesek és egyik vonja maga után a következőt. Ezt már sok szülészorvos is bevallja. És erre utalnak a statisztikák is: pl. a 30% körüli császármetszés arány a WHO ajánlás szerinti max. 15% helyett.

     

    Császármetszés nagyon ritkán anyai halálozást is okozhat. Indokolt esetben természetesen el kell végezni a császármetszést, hiszen ilyenkor a baba és az anya nagyobb veszélyben van ha hüvelyi szülést válsztanak, mint amekkora kockázatot a szakszerűen elvégzett császármetszés jelent. De amennyiben a császármetszés indokolatlan - és ha komolyan vesszük a WHO ajánlását, akkor nálunk legalább minden második császármetszés indokolatlan - akkor csak az anyai halálozás kockázata emelkedik, miközben semmit sem nyerünk. Ezt nem én találtam ki, hanem valahol mondták szakértők, talán az Orgasmic Birth (Orgazmikus szülés) c. filmben.

     

    Nem a helyszín a fontos, a következő gyereket azért szülném otthoni körülmények között, mert egyetlen magyar kórházban sem látom biztosítva, hogy nem fognak beavatkozni, ha nem szükséges. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. március 1. 14:19253.
    Semmiképen nem szülnék otthon! Bármi probléma adódhat,nem érezném magam biztonságban ittohon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_279091
    Torolt_felhasznalo_279091
    2011. február 26. 20:00252.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14

Címlap

top