Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Inszemináció indul!

Zoé00
Létrehozva: 2010. október 30. 08:58

Sziasztok!

 

Szeretnénk beszélgetni, akik már átestek rajta, és eltudnának jó tanácsokkal látni, vagy akik csak tervezik, és hasonló gondolatok, félelmek vannak benne!

 

Szívesen venném ha tudnátok doktort javasolni, akivel nagyon megvoltatok elégedve mert az enyém sajnos nem a legodafigyelőbb!

  1. 2012. május 8. 14:081551.

    igen, ott fogok, eddig elég jók a tapasztalataim, a ctgk is egy nap kivételével flottul mentek (a hosszú hétvége után káosz volt), az uhu futószalagos, de alapos (nem mutogatják a babát, de megnézik mindenét), a szülőszobák szépek. A terhespatológia kissé lepukkant. 

    Az IRes vizsgálathoz vigyél citromot, és egy-két részletben idd meg. Ha megittad, akkor maradj nyugalomban, vigyél mp3-t olvasnivalót 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819334 (1550)
    2012-05-08  13:53
  2. Torolt_felhasznalo_819334
    Torolt_felhasznalo_819334
    2012. május 8. 13:531550.

    Köszi, ez elég meggyőző.

     

    Ma megyek a háziorvoshoz a leletemmel és kiírja nekem az IR vizsgálatot.

    remélem, minden rendben lesz. 

     

    Te a sote II-n fogsz szülni? 

    előzmény:
    buongiorno (1549)
    2012-05-08  13:47
  3. 2012. május 8. 13:471549.
    TZ rendelőjében nincs is lehetőség az inszemre, azt a kórházban szokta csinálni, mert csak ott tudja. Legalábbis, amikor nekem felajánlotta, hogy csinál, akkor azt mondta,a klinikán megy. Mostanában szoktam is látni a klinikán az inszemeseket, mert ott kell uhura menni, meg bejelentkezni, ahol az inszemes szoba van. Nem tudom, mennyit kell várni, meg hogy megy, mert nekem anno elég gáz munkahelyem volt, és a kaáliban meg elég flottul, gyorsan mentek a dolgok, és nem kellett sokat távol lennem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819334 (1548)
    2012-05-08  13:43
  4. Torolt_felhasznalo_819334
    Torolt_felhasznalo_819334
    2012. május 8. 13:431548.

    Köszönöm, lehet, hogy meg fogom keresni, mert úgy érzem megállt a tudomány itt.

     

    Ráadásul, mindjárt kezdődik a nyári szünet, úgy hogy megint nem fogok hónapokig időpontot kapni, ahogy történt ez tavaly is. :((

     

    Ha elmegyek hozzá, akkor mondjam, hogy szeretném TB alapon csinálni? Nem gáz? 

    előzmény:
    buongiorno (1547)
    2012-05-08  12:13
  5. 2012. május 8. 12:131547.

    eben sajnos nem tudok segíteni, mert én kaális voltam. És az nem TB-s. A BMC-t nem ismerem.

    Max a saját dokimat tudom ajánlani a sote2-n, ő csinál szerintem inszemet is. Annyi, hogy am gaánjába el kell menni legalább 1x, a többi a klinikán zajlik. Az IR-t ismeri, hormonból az inszem előtt úgyis friss kell (sote labor tb-s)és nem áll meg atudománya  clostilnál.

    drtomosvary.hu (vizitdíj 7 ezer, ha uhu is van 9, rákszűrés 10) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819334 (1546)
    2012-05-08  12:10
  6. Torolt_felhasznalo_819334
    Torolt_felhasznalo_819334
    2012. május 8. 12:101546.

    Biztos, hogy számolnak és adott esetben nem is kétlem, hogy az pont úgy van jól, ahogy csinálják, de azért egy kis megerősítés megnyugtatna, mint az IR esetében is.

    Mert annál szomorúbb és elkeserítőbb nincsen, mint hogy hónapok  múlva derülne ki egy probléma, amit már sokkal korábban megnézhettek volna, pláne, hogy kértem.

     

    Váltanék, kérdés, hogy hova, kire?

     

    A másik orvos a sote-n még rosszabb, tehát házon belül nem sok értelme van.

     

    Magánintézetbe nem szívesen mennék, persze, ha nem lesz más megoldás, akkor ez marad.

     

    Kérdés, hogy melyik TB-s intézményben van jó orvos és elfogadják az összes leletemet, mert ha előlről kell mindent kezdeni, akkor ott vagyok, ahol a part szakad. :(( 

    előzmény:
    buongiorno (1545)
    2012-05-08  11:30
  7. 2012. május 8. 11:301545.

    Beszélj vele, mert ez így hosszú távon nem okés, igen, be lehetne nézni az inszem előtt, főleg, hogy Téged is megnyugtatna, hogy hatott a choragon, ami a repesztő. A clostil és a fostimon nem egy rossz kombó, sőt. Amúgy a dokik kb. tudják, hogy hétfőről szerdára mennyit nő a tüsző, én már kapásból nem, de valahol le van írva, hoyg szuri és gyógyszer nélkül mennyit nő naponta.

     

     

    Orvos és intézetváltás? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819334 (1544)
    2012-05-08  11:23
  8. Torolt_felhasznalo_819334
    Torolt_felhasznalo_819334
    2012. május 8. 11:231544.

    Nahát, nekem nics gyors kukucska inszem előtt. 

    Igen, szedtem clostyt, meg festimont kaptam vagy hogy hívják, meg choragont.

     

    De mondjuk hétfőn megnézi az orvos, szerdán este megkaptam a tüszőrepesztőt és utána pénteken volt az inszem.

    De azt honnan tudja, hogy hétfőről péntekre hogyan változtak a dolgok?

     

    Miért nem lehet előtte v. utána ellenőrizni, egy ultrahang nem olyan költséges, hosszadalmas beavatkozás, már úgy is fent fekszem az ágyon? 

     

    Hát úgy tényleg nem lehet finomhangolással foglalkozni, hogy amikor ott ülök az orvos valami internetes cikkeket nyomtatgat. Így vajon mennyire koncentrál rám? 

    előzmény:
    buongiorno (1543)
    2012-05-08  10:38
  9. 2012. május 8. 10:381543.

    De nem kapsz tüszőrepesztő injekciót? vagy hogy megy ez az inszemezés? Nálam úgy ment, hogy 3-8 nap szúrtam a merionlat, utána uhu, uhun megmondta a doki, hogy szúrjak-e még merionlat vagy ne, és hogy mikor adjam be a repesztőt, séa repesztő utáni második nap volt az inszem, ha hétfőn 22 órakor adtam be a repesztőt, akkor szerdán 11-12 között volt az inszem. Inszem előtt egy gyors kukcska,  és kész is.

     

    és azért nem törődnek a finomhangolással, mert az a legnehezebb, mert ott gondolkodni kelene, és nem húzható rá mindenkire ugyanaz a sablon, mert nem gépek, hanem emberek vagyunk.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819334 (1542)
    2012-05-08  10:12
  10. Torolt_felhasznalo_819334
    Torolt_felhasznalo_819334
    2012. május 8. 10:121542.

    Az a baj, hogy az orvosok pont a finomhangolással nem törődnek.

     

    Az, hogy valakinek sikerül teherbe esnie, az inkább a véletlenen, mint az orvosok szakértelmén múlik - tisztelet a nagyon elenyésző kivételnek. :((

     

    Engem az is bosszant, hogy közvetlenül inszem előtt nem néznek ultrahnagot. Már gondoltam, hogy legközelebb, ha lesz inszemem, akkor vagy megkérem, ha nem hajlandóak, akkor elmegyek magánba, mert ha kiderül, hogy az inszem után csak egy-két nappal ovulálok, akkor nem sok értelme van a beavatkozásnak. :( 

    előzmény:
    buongiorno (1541)
    2012-05-08  09:36
  11. 2012. május 8. 09:361541.

    szia,

    a csökkent értékű azt jelenti, hoyg megtörténik az ovuláció, tehát van peteérésed, de a sárgatest nem megfeleő működik. Ezért hívják sárgatest elégtelenségnek. A 15,5 ös progi, bár nem írtál mértékegységet, azt jelenti, hogy van ovuláció, mert azt hiszem, 10 felett van ovuláció. A teherbeeséshez olyan 25-től felfelé jó aprogeszteron, akkor stabil a sárgatest, akkor van a legnagyobb esély, hogy megmarad a baba.

    A teszto valóban benne van a tűréshatárban, emlékem szerint 3 a felső a határ, de ez változhat klaboronként is, meg egyéni érzékenység alapján is, kinél, mi okoz bajt. nekem is benne volt a határban, aztán, amikor lement 1,6ra akkor sokkal jobb progeszteront produkáltam.

    Szerintem a prolactinra azért kaptál gyógyszert, hogy lejjebb menjen, mert ez is hátráltathatj a teherbeesést. Ha végképp nem bírod a bromot, a mastodynon cseppet próbáld ki, nem magas a prolactinod, ez is segíthet, vagy valami barátcserjés dolog.

    A peteéréseden kell javítani, ennek oki kezelése a clostilbegit, de nema végtelenségig. Az értékeid nem rosszak, a finomhangolás hiányzik még, az meg türelemjáték (megtalálni azt, ami csökkenti a progidat, és helyrehozni -leggyakrabban: inzulin, pajzsmirigy, tesztoszteron, prolactin, ritkábban mellékvese androgének (dheas) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819334 (1539)
    2012-05-08  09:25
  12. 2012. május 8. 09:351540.
    SZia dudus!most augusztusig nem megyek vissza,addig adtak haladékot,miután mindkét p.vezetőm átjárható lett.De most nagyon fáj lenn,nem tudom,hogy mikor lesz pé,lehet,hogy készülődik valami vagy megint ciszta.közben megcsináltatom az IR-vizsgálatot majd,úgy megyek vissza.
    előzmény:
    dudus0101 (1534)
    2012-05-07  17:06
  13. Torolt_felhasznalo_819334
    Torolt_felhasznalo_819334
    2012. május 8. 09:251539.

    Továbbra sem értem mi a csökkent értékű peteérés? Most megérik a pete vagy sem? Ha egyszer ultrahangon látszik a peteérés, akkor mitől csökkent értékű??

     

    A tesztoszteronom rendben van, a két évvel ezelőttiben volt a szabad tesztoszteron egy kicsit a határérték felett (0-15-ig jó), nekem 16,5 volt, a totál tesztoszteron pedig most is és akkor is teljesen jó volt, még a határérték közelében sem járt.

     

    A progeszteronom 15,5 volt, stimu nélkül, ráadásul nekem mindig 40 napos ciklusaim voltak, tehát a 21. napi progeszteron nem is igazán mérvadó.

    Az orvos erre azt mondta, hogy egyértelműen volt peteérésem. 

     

    A prolactinom 22 volt és 24-ig jó. 

    előzmény:
    buongiorno (1537)
    2012-05-07  20:34
  14. 2012. május 7. 20:451538.

    Sziasztok! Itt vagyok, vagyis olvasgatlak benneteket néha. Mindenféleképpen kíváncsi vagyok, hogy mi van veletek, csak úgy érzem, hogy szükségem van a saját gondolataimra, hogy mit is szeretnék, hogy is szeretném. Szerdán megyek dokihoz, akkor derül ki, hogy mi hogyan tovább. Elkezdtek fájni a melleim, úgyhogy meg fog jönni egy héten belül, de legalább már ez is haladás, hogy a műtét után 3 héttel történik valami. Nem ígérem, hogy mindig írok majd, de figyelni foglak Titeket!

    Bouni már nagyon a végén vagy, szeretnék így előre is jó egészséget kívánni mind a kettőtöknek!!!!

    Dudus nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen ez alatt a 40 hét alatt, és nyugi nem mindenki egyforma, egyformán fejlődik!

    Kordacs, ha megjött az legalább azt jelenti, hogy termékeny vagy, van ciklusod és minden hónap egy újabb remény, persze nagyon szurkolok, hogy már ne legyen sok "piros" hónap!!!!

    Majd még a doki után szerintem benézek hozzátok, hogy mit mondott.

    Puszi mindenkinek!!!

    előzmény:
    dudus0101 (1534)
    2012-05-07  17:06
  15. 2012. május 7. 20:341537.

    mennyi a 21. napi progeszteron? A csökkent értékű peteérés azt jelenti, hogy valami hiba van a gépezetben, ahogy látom, lehet a teszto és a prolactin is.

    A bromot tényleg meg kell szokni, és a szedők 90% nagyon szarul van tőle az elején. Szerintem, próbáld meg szedni, segíthet.

    A metforminnal kapcsolatban nehéz állást foglalnom, ha meglesz az ir-es leleted, talán könnyebben mondok véleményt. Addig is sport és odafigyelés a kajára. Ha beváltak a teák, igyad továbbra is.

    Ha stimu van, én azt  szoktam mondani, hogy akkor no gyógytea, no homeo, és egyéb alternatív szerek. Az akupunktúrás doki mondta nekem anno, hogy ha járok, akkor nincs más, se clostil, se hormon, ne járjak egyszerre két úton. És ez szerintem igaz.

    Mi a következő lépés? Mennyi clostilos ciklus volt már?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819334 (1536)
    2012-05-07  19:58
  16. Torolt_felhasznalo_819334
    Torolt_felhasznalo_819334
    2012. május 7. 19:581536.

    Mit jelent az, hogy csökkent értékű peteérés?

    Már rengeteg vizsgálatom volt. A hormonjaim rendben vannak, a tesztoszteronom van egy kicsit a felső érték felett, még hibahatárban.

     

    Volt laparom is, semmi problémát nem találtak, átjárható vagyok.

     

    Szedtem már merckformint a PCO-ra, de mikor átkerültem a repro osztályra, akkor leállították.

     

    A teakeverékben van cickafark, meg komlótoboz, ánizs, meg még valami. Mind ösztrogén hatású, peteérést serkentő, nekem, amikor hónapokig nem jött meg az orvos meg csak norcoluttal akart tömni, akkor ezt ittam és minden tökéletes lett.

     

    A teakeveréket egyébként lehet closty mellett inni?

     

    Ja, még adtak bomocriptint, vagy hogy kell írni. De attól elég szarul vagyok, úgy hogy nem szedem. :( Az orvos csak annyit mondott, hogy majd megszokom. 

    előzmény:
    buongiorno (1535)
    2012-05-07  17:13
  17. 2012. május 7. 17:131535.

    az ir vizsgálat nem felesleges, jobb, ha megcsináltatod, mert ezen a gondom lehet segíteni. Táplálkozás, mozgás, és ha ez nem elegendő, gyógyszer.

    Az utrogestan sajnos csak tüneti kezelés, azaz a barnázást tényleg megszünteti, mert progeszteront, de az okot sajnos nem. Az okot kell kideríteni, miért csökkent értékű a peteérés. Ekkor szokott barnázás lenni (más okból is, de az inkább fizikális, hámsérülés, méhszájseb, a hormonális az leginkább a sárgatest elégtelenség, azaz a progihiány).

    Ne haragudj, nem vagyok annyira képben, miylen vizsgálataid voltak? TSH, prolactin, lh, fsh, tesztoszteron? valahol csak megvan a barnázás oka.

    Majd írd meg az ir eredményt is.

    Milyen teakeveréket iszol, valamiylen cickafarkost?

    Én még mindig 2in1, már heti 2x kell menni ctgre. Elkezdtem a homeos bogyókat a szülés (tágulás) könnyítésére. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819334 (1533)
    2012-05-07  08:26
  18. 2012. május 7. 17:061534.

    Szia Kordacs,

    örülök,hogy előkerültél.Sajnálom,hogy megjött,de a következő sikerülni fog.

    Most hogyan tovább?Voltál dokinál?Mit mondott?

    Viszont legalább voltatok egy kicsit pihenni,ez is sokszor jót tud tenni az emberrel.

    Bizony,olyan régen nem voltál itt,bár Babee sem mostanában,azt hittem,már csak én járok ide.De örülök,hogy nem így van.

     

    előzmény:
    kordacs (1531)
    2012-05-07  07:54
  19. Torolt_felhasznalo_819334
    Torolt_felhasznalo_819334
    2012. május 7. 08:261533.

    Sziasztok! Már rég jártam erre.

     

    A legutóbbi inszemem nem sikerült és természetesen nem kaptam időpontot az orvoshoz, úgy hogy a mostani ciklus saját próbálkozás.

    ittam a régi szokásos teakeverékemet, hogy rásegítsek a peteérésre.

     

    Ami fura, hogy én barnázni szoktam menzesz előtt és pár nap után beindul. most is barnáztam, meg kicsit görcsöltem, aztán elmúlt.

    Most semmi nincsen. Ilyen nem szokott lenni.

     

    Most vagyok a 30. napon, de ez semmit nem jelent, mert 28 napra csak clostyval szokott megjönni, egyébként 40, de volt már 60 nap is. Ha még pár napig semmi, akkor lehet, hogy próbaképpen csinálok terhességi tesztet, de amikor legutóbb megjött és nem kaptam időpontot, annyira kiakadtam, hogy megfogadtam, nem érdekel az egész.

     

    Iszok kávét, tornázok mindennap (nem kevés haspréssel), meg mindent csinálok, amit szoktam (inni, dohányozni nem szoktam, úgy hogy azt most sem teszem).

     

    Ja, meg most csináltatom az inzulinrezisztencia vizsgálatomat. Szerencsére a háziorvos rendes volt, elmondtam, hogy szeretném megtudni, hogy minden rendben van-e, de az endokrinológusom szerint felesleges a vizsgálat. :(((

     

    Ja, a progi pótlásnak azért van szerepe nálam, mert a múltkor, amikor szedtem utrogestant, akkor nem barnáztam, de az orvos ezt is csak hosszas könyörgés után volt hajlandó felírni! :(

     

    Bár utálom a "ne görcsölj rá a témára", de igazából most én is ezen az állásponton vagyok. Tegnap egy kicsit elkezdtem magamban foglalkozni a témával, de azért gyorsan elküldtem, elmentem inkább tornázni! :)

     

    Mindenkinek kitartás és csak pozitívan! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. május 7. 07:571532.
    Szia Babee!nagyon sajnálom...voltál már azóta dokinál?mit mondott?
    előzmény:
    Babee (1523)
    2012-04-27  12:31
  21. 2012. május 7. 07:541531.
    Sziasztok!Bocsi,hogy nem jelentkeztem,de wellneszezni voltunk.Szóval múlt hét előtti hét vasárnap (majdnem 2 hét késés után) megjött.De legalább megjött,mert nega volt a teszt.Most fogom elolvasni a kommenteket.Már jó rég nem voltam itt.
    előzmény:
    dudus0101 (1518)
    2012-04-26  15:57
  22. 2012. május 4. 16:071530.

    Buoni,

     

    most talán könnyebb,hogy nincs az a marha nagy meleg.Már nincs sok hátra és kezedben tarthatod a kis babucit.

    Mi  lesz a neve?

    A sógornőm is május 16-ra van kiírva,szegény szenved,már várja a végét.

     

    A férjemnek is meséltem,hogy a te babád mekkora volt 7 hetesen,erre azt mondta,nem baj,a miénk is fog nőni,van helye bőven.Kicsit pocakos típus vagyok,ezért mondta.

    Hát remélem is,hogy minden rendben lesz,eddig mindig pozitívan álltam a dolgokhoz,most egy kicsit meglepődtem,hogy ilyen picike.Na,mindegy,2 hét múlva megyek újra és majd kiderül,mi újság.

    Többiek nagyon eltűntek.

    előzmény:
    buongiorno (1529)
    2012-05-03  18:32
  23. 2012. május 3. 18:321529.

    Szia,

    egész jól bírom, az a fura, hogy mióta betöltöttem a 37. hetet, ergo nem számít koraszülöttnek, még a keményedés-hasfeszülés is elmúlt, lehet, ez valami pszichés, mert megnyugodtam. Enyhe jóslók vannak, ctg rendben, csak már heti 2x kell menni.

     

    Én azt hiszem, hogy nem az embriók között van különbség, hanem az uhu gépek és a doki mérési technikái között. Valószínű, ha majd a 12 hetesre mégy, és megírod a méreteket közel azonos méretek lesznek (5-6 cm körül vannak akkor a babák).

    Remélem, tényleg nem kell majd progi, amúgy nem sokat tesz hozzá a saját progeszteronhoz, a jelentősége akkor van, amikor a szervezet progeszteronja meginog valami miatt, akkor jó, ha van pótlás. De ennek vannak tünetei, és akkor minden doki fel szokta írni (pecsételő vérzés)

    előzmény:
    dudus0101 (1528)
    2012-05-03  17:25
  24. 2012. május 3. 17:251528.

    Nem kértem,mert közben beszéltem egy volt osztálytársammal,aki szülésznő,és azt mondta,felesleges hormont szednem,mert ha a baba meg akar maradni,akkor eltolhatnék akár egy villamost is.

    Rákérdeztem ettől függetlenül a dokinál is,de ő sem javasolta.Így aztán nem lett.

    Nem aggódom a kiskönyv miatt,inkább csak az a fura,hogy lehet ekkora eltérés két 7 hetes magzat között?

    Mert ahogy írtad,a tiéd ekkor 6,8mm volt,az enyém meg 2 mm.Ez normális?

    Persze felnőttként sem vagyunk egyformák,de azt gondoltam,hogy odabent azért nagyjából egyformán fejlődnek.

    Lehet,hogy most nagy butaságokat írok ám,csak laikusként gondolom így.

     

    Buoni,hogy bírod ebben a nagy melegben?Mikor is lesz a szülés kb?

    előzmény:
    buongiorno (1527)
    2012-05-02  21:48
  25. 2012. május 2. 21:481527.
    Adott progeszteront? Nem tehetsz egyebet, várni kell, a kiskönyv miatt ne izgulj, bőven ráér a 12. hétig, és a beutalók és az első labor is. Én 9 hetesen kaptam kiskönyvet.
    előzmény:
    dudus0101 (1526)
    2012-05-02  20:44

Címlap

top