Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az én kutyám

Torolt_felhasznalo_111856
Torolt_felhasznalo_111856
Létrehozva: 2004. Április 13. 15:49
Látom,sokunknak van kutyája.Bemutatnám őt néhány szóban,hogy azután ki-ki irhasson a sajátjárol.
  1. Torolt_felhasznalo_719723
    Torolt_felhasznalo_719723
    2007. augusztus 9. 16:556477.
    sziasztok!

    Most vagyok itt először.
    Nekem egy francia bulldogom van, Boscó a neve, de a barátom Tompikának anyum denevérnek nevez.

    Első kutyám, és nem csalódtam benne igaz néha nem rögtön engedelmeskedik de ez az én hibám mivel nem nagyon neveltem.
    amúgy már az első sétálásunk óta póráz nélkül követ és nem veszi le a tekintetét rólam. szeret rohangálni és imád fürdeni.
    csak az a baj hogy hamar el is fárad és nagyon szuszog félek ne hogy valami baja legyen. (saját akaratából szaladgál nem akar leállni)

    a képen 9 hónapos, mára elérte az egy éves kort. a hétvégen megyünk Monorra és veszünbk neki egy menyaszonyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_917359
    Torolt_felhasznalo_917359
    2007. augusztus 6. 11:256476.
    Szia!
    Szerintem is elengedhetetlen, hogy élőben is lásd a kutyust és többször is meglátogasd, mielőtt elhoznád. Így kiderül h egyáltalán passzoltok-e. Látatlanba nem szerencsés kiskutyát elhozni, mert lehet hogy a mentalitása, a vérmérséklete majd egyáltalán nem tetszik és utána mi lesz? Ezért van hogy sok kutyit az utcára dobnak vagy visszavisznek a menhelyre, mert későn derül ki, h jaaa... hát ők nem is ilyet akartak.
    Szóval ha átgondoltad és tényleg igazán szeretnél kutyust akkor ne habozz Szép dolog h menhelyről mentesz ki egy kisállatot!!! De semmiképp se kapkodj!!! Találd meg a megfelelőt, aki csak rád vár!!!
    Sok sikert
    előzmény:
    bronz (6474)
    2007-08-05  18:54
  3. 2007. augusztus 5. 22:396475.
    Szia! Egyrészről gondold át újra, hogy valóban /kutyát/ akarsz-e tartani? Ha igen, akkor ne képről dönts, hanem menj oda, és találjatok egymásra a jövendőbelivel
    előzmény:
    bronz (6474)
    2007-08-05  18:54
  4. 2007. augusztus 5. 18:546474.

    Sziasztok!

     Ne haragudjatok, hogy ide írok hozzátok, de ki kell dumálnom magam, és ti összeszokott kutyás csapatnak tűntök. Ha nem válaszol senki, legf. nem írok többet 

     Kutya mellett nőttem fel, pár éve kellett elaltatni szegényt, nagyon beteg volt. Azóta nagyon szeretnék újra gondoskodni egy állatról. Nemrég elértem, hogy hazahozhassak egy kutyust menhelyről, aki képen nagyon megtetszett. De a minap meglátogattam, és nem hiszem, hogy hozzánk való lenne a kutyus. És azóta valahogy elment a kedvem az egésztől.  Közben sokat duruzsoltak is a fülembe, hogy ez mennyire nagy felelősség ( elhunyt kutyunak nem én voltam a Fő gazdija). Nagyon el vagyok szomorodva, és nem is értem magam...Merjem-e vállalni a felelősséget, akarom-e egyáltalán...eddig tiszta szívemből akartam. Van valakinek véleménye a dologról? Bocs, hogy ilyen bő lére eresztettem, ja és szépek a kutyusaitok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_917359
    Torolt_felhasznalo_917359
    2007. július 30. 12:496473.
    Sziasztok!!!
    chhaya: Szerintem nem vagy elfogult, tényleg nagyon szép egyáltalán nem látszik h keverék lenne!
    Őzikeszemű: Jobbulást a kutyusodnak és köszi h elfehívtad erre a figyelmünket!! Én már régebben is hallottam a toklászról és sajnos tudom h sok bosszúságot okozhat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. július 29. 19:086472.

     

    Ő az, az én kutyám  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. július 29. 19:056471.

     

    Sziasztok!

    Még nem jártam itt a topikon (azt hiszem) :-) de most a mi ijesztő esetünkkel szeretném felhívni a figyelmeteket a nyár nagy veszélyére, a toklászra!  

    Pénteken este sétálni vittük a kutyust, igazi kis hűbelebalázs, csörtet az erdőben, mezőn.... Általában jön mellettünk, de most eltűnt egy jó fél órára, mikor visszajött, kicsit dörzsölte a szemét, de nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget. Aztán itthon kapott enni meg játszottunk vele és kb 1-2 óra múlva már nagyon durván nézett ki a szeme, az egyiket már ki sem tudta nyitni, a másik is nagyon vörös volt. Tanakodtunk, hogy mi történhetett vele, talán belevert egy ág, allergia? Éjfél körül már olyan csúnya volt, hogy végül az ügyeleten kötöttünk ki vele.

    Az állatorvos megállapította, hogy toklász ment a szemébe, és nagyon felsértette, átszúrta a szaruhártyáját (vagy kötőhártyát?) és akár műtét és maradandó károsodás is lehet belőle. Injekciót és cseppet kapott, 3 nap alatt szinte teljesen rendbejött hál Istennek de nagyobb baj is lehetett volna.

    Később olvastam a toklászról, nagyon veszélyes, mert az alakja miatt mindig befelé furakszik, szemben, fülben, orrban, lágy részeken támad. van, hogy el is kell bódítani az állatot és csak úgy lehet kiszedni.

    Szóval nagyon vigyázzatok!

     

    Üdv Őzi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_391222
    Torolt_felhasznalo_391222
    2007. július 29. 17:476470.
    juj de szép kutyákok vannak itten

    van nekem is, teszek képet. mindenki azt hiszi, hogy border collie, pedig "csak" keverék. de olyan széééép (igen, azt hiszem cseppet elfogult is vagyok)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_917359
    Torolt_felhasznalo_917359
    2007. július 27. 02:046469.
    Sziasztok!!!
    Bocsi h mostanába ilyen ritkán jövök,de a netünk azzal szórakozik h éjjel van, nappal nincs és mire mindent visszaolvasok meg a leveleimre válaszolok addigra ülve elalszom és beáll nálam az agyhalál

    Rita! igyekszem gyorsan válaszolni neked és ha holnap még a net engedi, akkor reményeim szerint bővebben is tudok írni a kalandos kis magánéletemről Ja és küldöm a linket!!!

    yyy!!! Hogy van a kutyusod??? Remélem h már jobban és megoldódott a kullancs dolog. Illetőleg kiderült h mi volt az. a mieink is sokmindent összeszednek, de a kullancsokat ált. felismerjük és azokat eltávolítjuk. Ha bizonytalan vagy benne, hogy az-e akkor szerintem jobb szakemberhez fordulni !!! jobbulást a picúr kutyusnak!!!

    Maremagnum! köszönjük az invitálást Ha pesti lennék biztos elmennék!!!!

    Infherus: Tüneményesek a kutyusok! Főként a kis schnauzer...!!! A páromnak ezek a kutyusok a kedvencei

    Most megyek mert már alig élek. Puszi minden kutyusosnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. július 25. 18:406468.

    Szia Infherus!

    Mindenképpen elmegyünk orvoshoz, köszönöm szépen a hozzászólást.  Majd jelentkezem, hogy mi lett az eredmény. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972661 (6467)
    2007-07-25  15:40
  11. Torolt_felhasznalo_972661
    Torolt_felhasznalo_972661
    2007. július 25. 15:406467.
    Szia yyyy!

    Szerintem is mindenképpen vidd el orvoshoz, ott megmondják, h mi az, és ha kullancs, ingyen kiszedik. A kullancs azért a bőrkeményedésnél sokkal puhább, érzékenyebb szokott lenni és a töve egészen apró. Nekem 2 kutyám van, és a kis törpe schnauzer 2 hónaponta összeszed kullancsot/kullancsokat. De szerintem vidd el orvoshoz, mert ha úgy nyúlsz hozzá, h azt sem tudod, h mi az, még meg is sértheted szegény lábát. Ha már itt vagyok felteszek én is pár képet a 2 kutyusomról.
    előzmény:
    yyyy (6465)
    2007-07-24  20:33
  12. Torolt_felhasznalo_357466
    Torolt_felhasznalo_357466
    2007. július 24. 20:576466.

    Sziasztok!

    Dorcy, írtam privit!

    YYYY, remélem minden rendben lesz a kutyussal!  

    Tofka, szuper képek, abszolút illenek az illusztrációk, amiket irtál!   
    Ha minden igaz most vége lesz kis időre a nagy melegnek, a kutyák nagy örömére is!

    Nálunk itt a környéken megint van egy új kutyás, akkora a kutyája mint egy németjuhász, olyasmi keverék lehet. És az elején még a Mufival mondhatni jól elvoltak, viszont a kutya sokkal nagyobb a Mufinál és néha olyan durva volt, akaratlanul is. Aztán mára odáig fajult a helyzet, hogy egy dobása van és a Mufi "nekimegy", amire persze a nagy is elkezd vicsorogni és nem szépen viselkedni. Tegnapelőtt alig tudtuk megfogni a Mufit, a nagy kutya gazdája meg tojik az egészre, érdekes egy ember. Persze az ő kutyájának kevesebb baja eshet ha valami lesz, megértem, de legalább ránk való tekintettel megfoghatná a kutyáját, legalább míg messzebb megyünk. Egy másik gazdi szólt is neki, hogy fogja már meg. Remélem nem sokszor fogunk találkozni velük.

    Teszek fel én is képeket, a hétvégén csináltam őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. július 24. 20:336465.

    Kedves Ritus.b!

     

    Köszönöm szépen a hozzászólásodat, nagyon kedves vagy! 

    Remélem azért lesz még aki válaszol, akinek esetleg van tapasztalata, de megfogadom a tanácsodat és orvoshoz viszem Málnát. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357466 (6464)
    2007-07-24  20:21
  14. Torolt_felhasznalo_357466
    Torolt_felhasznalo_357466
    2007. július 24. 20:216464.
    Imádnivaló!!!!   
    Én nem nagyon tudok segiteni, nem találkoztam még ilyen problémával, sztem mutasd meg egy orvosnak mindenképp, nehogy baj legyen, főleg ha fáj is neki! Jobbulást, annyira zabálnivalóóó, nagyon szeretem a mopsokat  
    előzmény:
    yyyy (6463)
    2007-07-24  16:28
  15. 2007. július 24. 16:286463.
    Nekem kellene a segítség!
    előzmény:
    yyyy (6462)
    2007-07-24  16:17
  16. 2007. július 24. 16:176462.

    Kedves gazdik, tudtok nekem segíteni?

      Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a kutyám tálpán (mindkét melső) felfedeztem bőrkeményedés jellegű, lapos, kerek,  szürkés árnyalatú "kinővést", ami nagyon hasonlít egy kullancsra is.Mikor megpróbáltam eltávolítani a kutyus fájdalommal reagált.Elképzelhető, hogy kullancsokat találtam?Eltávolíthatom vagy vigyem szakemberhez?
    Válaszokat előre is köszönöm!
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1)
    2004-04-13  15:49
  17. Torolt_felhasznalo_326479
    Torolt_felhasznalo_326479
    2007. július 24. 15:556461.
    A Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ hatodik éve, azaz 2002-től rendezi meg nyaranta nagysikerű rendezvénysorozatát, ezzel is hozzájárulva a budai oldal kulturális életének színesebbé tételéhez. A Mammut Színház kezdeményezés annak a koncepciónak a része, amely célul tűzte ki, hogy a Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ egyfajta „minőségi közösségi tér”, olyan találkozási pont legyen, ahol a hagyományos vásárlási lehetőségeken túl sokszínűbb szórakozási- és kulturális szolgáltatások várják a látogatókat.

    Augusztus 8-án 20 órai kezdettel Bächer Iván legnépszerűbb kutyás történeteit hallhatják a nézők a Mammut Színház színpadán Gyabronka József rendhagyó előadásában, valamint a szerző zongorakíséretével.

    A produkció a Bächer Iván Hatlábú című sikerkönyve alapján készült és évek óta teltházzal játsszák a Spinoza Házban.

    Az előadás igazi színházi csemege, abszolút etalon, szakmai bravúr - szívből ajánlható mindazoknak, akik szeretik a kutyákat.

    Az előadás helyszíne: Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ II. épület, IV. emelet, Kaméleon Club(1024 Budapest, Lövőház utca 2-6.)

    Jegyár: 1.500 Ft

    Jegyek kaphatók: a Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ információs pultjainál (tel: 345 8020 és 345 8333); a Broadway Jegyirodában (tel: 30/9216 350 vagy 340 4883); az előadás előtt egy órával a helyszínen

    Részlet a könyvből:

    “Kutyás lettem. Hatlábú.
    Nem akartam az lenni. Eszem ágában se volt.
    Meggyőződéses kutyátlan voltam harminchat éven át.
    Szilárd elvi alapon nem volt kutyám.
    Szeretem a függetlenséget, még akkor is, ha nemigen volt részem benne soha.
    Ebbe bele is nyugodtam rég.
    De hogy még egy kutyától is függjek, ez soknak tűnt fel előttem.
    Harminchat évig el nem tudtam volna képzelni, hogy egy póráz végére kötve naponta háromszor lemasírozzak egy térre, ahol nincsen semmi sem, és ami van, hát arról jobb nem beszélni.
    Tudtam, hogy aki kutyát tart, az kutyás lesz. Elkutyásodik. Kutyásokkal ismerkedik, kutyákról beszél, sőt kutyákkal beszél, kutyával fekszik, és kutyával kel, kutyával álmodik: elkutyul.
    A kutya büdös, továbbá zajos és harap.
    Ennyit tudtam a kutyáról, és ez nekem elég volt.
    Kutya-tudásomat sétáltattam nap mint nap, több mint harminchat éven át.
    Aztán egyszer csak kutya-tudásom elkóborolt, elszökött, nem leltem sehol, hamarosan már nem is kerestem.
    Kutyát sétáltattam helyette. Kutyás lettem.”
    (Bächer Iván)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_917359 (6460)
    2007-07-24  15:41
  18. Torolt_felhasznalo_917359
    Torolt_felhasznalo_917359
    2007. július 24. 15:416460.
    Sziasztok gazdik! Merre jártok??
    Rita, talán már nyaraltok?
    Tofka! Ti hogy bírjátok ezt a nagy meleget??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. július 22. 14:336459.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. július 22. 14:326458.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_917359
    Torolt_felhasznalo_917359
    2007. július 22. 13:276457.
    Rita!!!
    Veled akartam már dumcsizni, de nem volt netem, pedig már annyi mesélnivalóm lenne!!!
    Képzeld megkaptam a munkát, amiről meséltem és most a New Yorkerbe dolgozom Sok-sok ruha közt...tök jó ... mint amikor a cukorbeteg bemegy az édességboltba és csak nézheti a sok szépséget de nem veheti meg Na de legalább van melóm és ennek örülök! Bővebben is mesélem majd !!!
    Tegnap voltunk az esküvőn és a lagzin is, erről is mesélej majd msn-en, szupi volt !!!
    És megírtam a buszos történetemet egy cikkbe!!!! Ha érdekel majd átküldöm Remélem majd el tudlak a héten érni !!!
    Hoztam egy képet is rólam és a kis betyármadzag Snoopyról

    1. Velem
    2.-3. Kidőlt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_917359
    Torolt_felhasznalo_917359
    2007. július 22. 13:216456.
    Sziasztok lányok!!

    Mindenki nagyon édes képeket hozott!!!!
    bobbiebrown: Gyönyörű a kutyád!!! régen álomom volt egy skójuhi, de a hosszú szőr miatt végülis dalmatánk lett. ... De a tied nagyon szép! A színei is! gondolom h okos is!!!

    Tűzlány! Jajj, úgy örülök neked h megint itt vagy!!! Ugye h milyen óriás csirkefogó lett az én kis édes Snoopym???Nagyon sokat változott!!! tök jó, h te is meg tofka is itt vagytok! Örülök nektek!!! Ti egy városban laktok most??? Édes a kutyusotok! Tofka nagyon jó képket hozol!!!!!!!
    Az én kutyim szőre is eszméletlen megnőtt és elburjánzott de kicsit vágtunk le neki belőle. Most jobb is, ebbe a forróságba!!!
    iszonyú a meleg nálunk és nagyon szenvedünk... a kutyikat is langyos vízzel locsoljuk, amikor csak tudjuk öntözőkannából. Olyankor nagyon hálásak, szép lassan lecsorgatjuk rajtuk a langyos vizet. Amúgy egész nap csak fekszenek, szegénykéimnek a nyelve lóg. Kb éjfél körül kezd az idő elviselhető lenni ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. július 20. 10:556455.

    Szia !

    Okés akkor remélhetőleg talizunk majd!

    Tegnap készitetem képeket Luckyról,megfürdettem...

    1.legyünk tul már rajta

    2.kijönnék

    3.mindjárt kiugrom

    4.meglépjem?

    5.fürdés utáni kánoán

    6.igy végre már jobb

    legyen nagyon szép napod!

    Vigyázz magadra igyál sok vizet,és a hőségben maradj unkábba  hüsi szobában...

    tofka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357466 (6454)
    2007-07-20  10:38
  24. Torolt_felhasznalo_357466
    Torolt_felhasznalo_357466
    2007. július 20. 10:386454.

    Szia!

    Jó ötlet, akkor majd még egyeztetünk  

    Szép napot: Rita

    előzmény:
    tofka (6453)
    2007-07-19  14:59
  25. 2007. július 19. 14:596453.

    Szia)

    sajnos lebénult,és angoyn beteg is volt 13 éves lett volna 

    H legközelebb lejöttök jólenne találkozni,lehet,hogy egy nagyot hancuroznának a kutyik!

    Szép napot! tofka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357466 (6452)
    2007-07-19  11:25

Címlap

top