Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. 2004. Április 15. 13:3226.
    Hopp, itt vagyok!

    nem mondom, hogy könnyű, vidám egy óra volt, míg tartott a kezelés, de okosabbak lettünk!
    A kezelés alatt a kicsi állt a lábam között, Kati a posija felül masszírozta végig a testét, nyakát.
    Megkönnyebbültem, hogy kb. 5-6 alaklamat lát szükségesnek. úgy fogalmazott, hogy megakadt a tű a lemezen és ennek kell most egy kis lökést adni.

    A sírást eleinte nehezen viseltem, de láttam NEM fájdalmában sír, inkább a korlátozás, az ácsorgás nem tetszett neki. Az óra végén bocsánatot kértünk mindketten tőle, halványan elmosolyodott, itthon megnyugodva evett, most alszik. :-))

    Mához egy hétre megyünk újra!

    Sok szerencsét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. Április 15. 08:2125.
    Szia, mindenképpen írok délután, hogy mi volt!

    Elszorult a szívem a soraidat olvasva, de hidd el járni fog, szaladni és utól sem fogod érni!

    Ebben bízom én is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. Április 15. 07:5124.
    Sziasztok! Az én 11 hónapos kislányom is el van maradva a mozgásfejlődéssel. Én már 6 hónapos kora óta mondogatom a dokinak, hogy valami nem oké. Ő is, és mindenki más azt hajtogatta, hogy ááááá, nincs semmi baj, ne várjam el ugyanazt, amit a nagylányom produkált ennyi idősen (tudom, hogy nem lehet két gyerek összehasonlítani, a szülő - így én is - mégis megteszi: a nagylányom 5 hónaposan mászott, 10 hónaposan járt, egyedül. . . . persze ez meg a másik véglet, de amikor a picike még most, 11 hónaposan sem mászik. . . az már talán elég aggasztó. ). Szóval engem is folyamatosan türelemre intettek. Nagyon mérges vagyok magamra, hogy nem voltam erőszakosabb!!! Most végre komolyan vettek már, így elküldött a gyerekorvos neurológushoz, aki alkati hipotoniát állapított meg, de ezzel együtt azt mondta, nincs semmi baj, ilyen alkat a gyerek, így kell elfogadni, lassúbb mozgású. De, hogy megnyugodjak, beutalt minket gyógytornára. Szomatopedagógushoz kerültünk (az egyetlen a városunkban), aki viszont nem csinált szinte semmit a gyerekkel (ez egy másik történet: problémás volt ez a szomatopedagus, mint utóbb kiderült). Újból neurológus, és végül Ő ajánlotta, hogy keressem fel a Dévény alapítványt. Az a baj, hogy nagyon tele van minden Dévényes gyógytornász. De az alapítványnál nagyon segítőkészek voltak, mi pedig elég rugalmasak ahhoz, hogy jövő héttől Dunaújvárosból Kecskemétre fogjuk hordani babut. Bízom benne, hogy minden rendben lesz!! És mindenkit arra bíztatok, aki kicsit is úgy érzi, valami nincs rendben a gyerekkel, ne hagyja magát!!!!!! Utána kell járni, és nagyon időben elkezdeni a tornát! És ne hallgassatok arra, aki azt mondja: áááá, nincs itt semmi baj, . . . . meg hogy: majd elindul. . . . . , és: az én gyerekem is 1 éves elmúlt, mire elindult. . . . . Ne hallgassatok ezekre a nyugtatásokra, mert elaltatják az ember aggódását, ami pedig az anyai megérzésen alapul!!! És erre kell a leginkább hallgatni!
    Ha érdekel Benneteket, majd én is beszámolok, mi volt a tornán.
    Addig is Csigácska, Ti hamarabb mentek, légyszi írj majd, hogy mi volt.
    Gyógyulás minden babónak!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_122209
    Torolt_felhasznalo_122209
    2004. Április 14. 23:2823.
    Csigácska a sogórnőm kisfia is sírt eleinte -1 évesen kezdték- de 1-2 nap után már zokszó nélkül csinálta:-)))
    Biztos ő is hamar beéri a társait. A többiekkel ne törődj, neki is sokszor mondták, hogy még nem megy, jé???? Szegény ez borította ki a legjobban. Viszont kézügyessége neki is jobb volt, mint az átlag. Az ortopéd dokink szerint ha mozgásilag nem fejlődnek úgy, mint a társaik, akkor másban meg lehagyják őket. Ő pl. 20 hónaposan már 20-30 szavas szókinccsel rendelkezett. Szóval dicsekedj mással arra a kérdésre, hogy jé még nem megy!:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (19)
     
  5. Torolt_felhasznalo_158933
    Torolt_felhasznalo_158933
    2004. Április 14. 22:0122.
    Kedves Csigacska, koszonom szepen! Nem tudom pontosan, hogy eddig melyik ket orvosnal voltak, de mindenkeppen megemlitem nekik a Bethesdat!
    Szia es megegyszer koszi!
    Viki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (21)
     
  6. 2004. Április 14. 21:4121.
    szia Viki! Nagyon sajnálom a barátnődet, hogy ennyi nehézségen kell átmenniük. :-(((
    Konkrétan nem tudok orvost ajánlani, de a Bethesda Gyermekkórház ortopédiáján jó tapasztalataim voltak. Nagyon kedvesek és hozzáértőek. Talán érdemes lenne felhívni őket.

    Kívánok nagyon sok türelmet és szeretetet a gyógyuláshz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_158933 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_158933
    Torolt_felhasznalo_158933
    2004. Április 14. 21:2820.
    Sziasztok Anyukak!
    Sajnos a legjpobb baratnomek is erintettek ebben a temaban. Nekik sajnos nem volt olyan szerencsejuk, hogy idejeben diagnosztizaljak a problemat, MINDEN orvos azzal kuldte el oket, hogy kicsit lassabban fejlodik a baba mozgasa, de minden rendben van. Mondta ezt korhazi gyerekorvos (koraszulottkent rendszeresen kellett fejlodesneurologiai vizsgalatra vinniuk a kisfiut), gyerekorvos, vedono, rendelointezeti neurologus (tobb is), es ami a legmegdobbentobb, a svabhegyen is ezt a velemenyt adtak.
    Kozben azert rendszeresen hordtak a kisfiut gyogytornara, viziterapiara, masszazsra, szinte emberfeletti, amit a baratnom vegigcsinalt az elmult egy evben. Most ott tartanak, hogy a kisfiu 21 honapos es meg mindig nem tud onalloan ulni, allni illetve menni. Elkerultek egy devenyis modszerrel tornaztato gyogytornaszhoz, illetve a Korai Fejlesztobe, ahol teljesen ki voltak akadva az osszes eddigi szakvelemenyen (persze a szulokon es a kisfiukon ez nem segit. . . ). Most a devenyis modszsrrel tornaztatjak, nagyon bizunk benne, hogy az segit.
    Az lenne a kerdesem, hogy tudnatok-e egy JO es LELKIISMERETES ortoped orvost ajanlani? Ortoped cipot kellene csinaltatniuk a kisfiunak, de eddig ket ortoped orvos egymassal homlokegyenest eltero dolgokat mondott a cipot illetoen. Ugyhogy szegenyek megint teljesen tanacstalanok, hogy melyik dokinak higyjenek. Gondoltam, ha elmennenek egy harmadikhoz, az talan segitene a dilemma megoldasaban.
    Elore is nagyon koszonom a segitseget, akar itt, akar privatban.
    A leheto legjobbakat es gyors gyogyulast kivanok mindenkinek!
    Viki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (1)
     
  8. 2004. Április 14. 21:1619.
    Szia, de örülök!!!
    Nekem is azt mondták, hogy a merevizmok oldása fájdalmasabb, mint a hypotón inak-izmok masszírozása.
    Igen, ha látványos lett volna a dolog, előbb mentünk volna mi is.
    előzmény:
    gréta007 (18)
     
  9. 2004. Április 14. 21:0918.
    Szia! Mi 10 hetesen kezdtük a dévény féle tornát. Ennek köszönhetően mindent időben csinált a fiam. 11 és fél hónaposan indult el. Addig kellett járnunk amig el nem indult. Nekem nagyon sírt a fiam. A térdénél merev volt a többi helyen laza. Ahogy múlt a merevség úgy múlt el a sirás is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (17)
     
  10. 2004. Április 14. 20:5417.
    Lányok! A Párom és a kisfiaunk nevében is nagyon szépen köszönöm a beszélgetést!
    :-)**
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. Április 14. 20:4116.
    Persze, mindenképpen megyünk! Holnap lesz az első foglalkozás!!!

    Miért nem előbb? Mert nem volt nyugtalanító a lemaradás. Mindig történt valami látványos: nagyon ügyesek a kezei, a finom mozgása. Mivel második gyermek, tudtam mi-mit követ, ezek sorra jöttek is, de lassabban.
    A mászás már 6 hónapja megy, talán túl jól is, mert semmi kedve kétlábon járni. :-)))
    De látom, hogy kicsit gyengébbek a lábacskái, álltában hiába feledkezik meg magáról és kapaszkodik szinte csak egy ujjal, inkább lehuppan.

    Most sem a gyermekorvos küldött, mellesleg néhány gyermekkel foglakozó szakzseni szerint sem indokolt az aggódásom és én vagyok a türelmetlen. . . Ja, nem az ő gyermekükről van szó. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. Április 14. 20:3815.
    Bocs, látom, hogy már kezditek is a kezeléseket. Csak kibuktam ezen az egy hónap haladékon. Egyszerűen nem értem, hogy hogy van az, hogy némely gyerekorvos nem tud erről a módszerről vagy csak legyint rá.
    előzmény:
    manka34 (14)
     
  13. 2004. Április 14. 20:2914.
    Csigácska, TE add meg az esélyt a gyerekednek. Ne várd ki az 1 hónap haladékot, hiszen az is rengeteget számít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_649198 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_649198
    Torolt_felhasznalo_649198
    2004. Április 14. 20:2613.
    Sziasztok Anyukak!
    En ugy tudom, hogy a Deveny modszer nagyszeru es hatasos modszer, DE a leghatasosabb, ha 1 eves kor alatt alklamazzak!!!
    Csodalkozom, hogy a gyerekorvos eddig nem kuldott el szakemberhez, gyogytornaszhoz. :-(((((
    Sokszor mar egesz pici babaknal, ujszulotteknel elkezdik az intenziv tornasztatast. . . es akkor kb. 1 eves szueltesnapjukra behozzak a lemaradast.
    A babanet. hu-n nagyon erdekes, es hasznos topic van errol. Ha nem ismered, beirom hol van. Es ott kerdezhetsz is szakemebertol, es sorstart anyukaktol.
    Jo egeszseget kivanok, es "gyogyulast" a babocaknak! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (10)
     
  15. 2004. Április 14. 20:1212.
    Sziasztok! Az én kisfiamnál generalizált hipotóniát állapítottak meg (egyébként ő inkább vékony karakterű), közepes erősségűt. 9 hónaposan még alig kúszott, 11 hónaposan csak kúszott, nem mászott, önállóan nem ült. A Dévény-módszert 10 hónapos korában kezdtük, heti 1 alkalommal, folyamatosan. A gyerkőcöm most 20 hónapos, és kábé három hete ÖNÁLLÓAN MEGY!!!! mit megy, rohan. . .
    Én ezúton is köszönöm az alapítványnak és Valinak, a gyógytornászunknak!

    Az alapítványban egyébként azt mondják, hogy minél előbb jó elkezdeni a kezelést, úgyhogy szerintem Csigácska, nagyon jó, hogy eljutottál hozzájuk!!!

    Az én kisfiam egyébként a legtöbbször nem sírt a kezelések alatt, igaz, én mindig vittem játékokat és végigbohóckodtam neki az egészet. Szerintem próbáld meg te is, mert akkor nem fog félni tőle, inkább egy jó bulinak fogja fel.

    Az a baj, hogy egy csomóan nem is tudnak erről a módszerről, akiknak pedig nagy szükségük lenne rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. Április 14. 19:5411.
    Aham, vsz pár alkalom után meg fog lódulni a kicsi. :) Látványos tud lenni, ahogy egy kis segítség lég már nekik ahhoz, hogy nekilóduljanak. Látod, ez jellemző, hogy a doki azt mondja, még ad egy hónapot: ilyenkor nagyon is számít az idő.
    Meglátod, nem lesz semmi baj. Hogy hívják a kisfiadat? Ha érdekel, az én törpömről van fenn néhány kép. . . Úgy saccolom, elég hasonló alkatúak lehetnek.

    A sírással szemben meg erősítsd meg magad. Eleinte én oda sem mertem nézni, pedig tartanom kellett volna a kicsit. De az más, ő még csak két hónapos volt. Egy tizennyoc hónapos viszont már képes ám keményen ellenállni!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (9)
     
  17. 2004. Április 14. 19:4710.
    :-)))
    A BB is császárral született, de a terhesség alatt volt még egy kis aggodalom.
    Szimultán terhes voltam, méhenkívül is volt egy tesó, akit 6 hetes terhesen, hasi műtéttel eltávolítottak a petevezetővel együt. :-((( Altatásban. Akkor ujjongtunk, hogy túléltük, de szerintem ezek nem múlnak el nyomtalan. Ja, és lombikbaba is. . . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122209 (7)
     
  18. 2004. Április 14. 19:439.
    Gratulálok az eredményekhez!!!
    a mi fiúnk, filigrán, kicsi, édeske. A pontos diagnózis az, hogy hypotón lehetett, de próbál, ha lemaradással is, de magán segíteni, javítani.
    A neurológus elgyintett, a körzeti egy hónap haladékot adott, a Dévényis kolléganő azt mondta segít neki 5-6 óra foglakozással.
    A fájdalomreakciótól félek egy kicsit, a szívem biztos megszakad, de tudom az ő érdeke. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_689835 (4)
     
  19. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. Április 14. 19:378.
    Olyan furcsa, ezt nekünk is sokan mondták: lehet, hogy magától is ugyanilyen jól lenne. De egyre nem gondolnak: mi van, ha nem? Hogy néz az ember a tükörbe, ha baj lesz és nem tett meg mindent? Én vonattal hurcoltam a babámat hetente kétszer Veresegyházról Pestre hóban, sárban, és nem esett jól hallgatnom, hogy nincs is semmi baja. Persze könnebb a fejet a homokba dugni, de ha az ember gyerekéről van szó, kissé kockázatos dolog.
    Meg vagyok arról győződve, hogy nálunk a torna hozta meg az eredményt. Minden babának meg kell adni az esélyt. És sokszor, sok nyomorúságért azok a szakemberek is felelősek, akik nem veszik észre a bajt. Nálunk a barátnőm vette észre, hogy vmi nem stimmel, nem a gyerekorvos és nem a védőnő. Ez azért érdekes dolog, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_122209
    Torolt_felhasznalo_122209
    2004. Április 14. 19:287.
    Csigácska, ne aggódj!
    A sogórnőm gyereke 1 évesen még nem tudott felülni. Mind később kiderült mindent mindig jóval később csinált, pedig vékony baba. Pl. úgy emlékszem 7 hónaposan fordult csak meg. Na amikor 1 évesen még nem tudott felülni, mi a keresztszülők közbe léptünk. Kerestünk egy jó ortopéd orvost, aki megvizsgálta és enyhe hypotóniát állapított meg. Arra jutottak, hogy talán szülés közben lépett fel, mivel sokat vártak mire megcsászározták, pedig sem ő, sem a baba nem volt jól. Neki magas lett a vérnyomása, pedig végig alacsony volt a terhesség alatt, mint annak előtte is, a baba szívhangja pedig nem volt jó. Valszeg emiatt lett. . . Na az ortopéd doki gyógytornászhoz küldte, 5-6 alkalom után látványos fejlődésnek indult. Hamar megtanult ülni, mászni, a járás nehezebben ment, de végül 18 hónaposan már ment, igaz még kapaszkodva, majd rá 1 hónapra önnállóan. Szóval náluk a gyógytorna elég volt, igaz jóval korábban kezdték el, mert mi nyomtuk, hogy ez nem normális, hogy 1 évesen nem ül még. Mára persze azt mondják, hogy jó-jó, hogy mi találtunk dokikat, de talán enélkül is ment volna. . .
    Valami orvosnál is voltak a SOTE I. gyerekrészlegén (a sogórnőm ott dolgozott szülés előtt), ahol vérvétellel valami sejtszámot is néztek, hoy menniyre hypotóniás. Ha érdekel utána kérdezek pontosanpár Szo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. Április 14. 19:106.
    Még vmi: www. deveny. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. Április 14. 19:095.
    Szia!

    Mi két gyógytornászhoz is jártunk, az árak elég szórtak. Dunakeszin 1500, Pesten 2500 egy óra. Ehhez képest a Dunakeszi gyógytornász emberileg és szakmailag messze felülmúlta a másikat. Hol laksz? Ha felhívod az alapítványt , ajánlanak a lakóhelyed közelében gyógytornászt.
    előzmény:
    ponta (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. Április 14. 19:074.
    Sziasztok. Mi jártunk a babám két hónapos korától gyógytornára. Állítom, Anna néninek köszönhetjük, hogy Barnabás 13 hónaposan szalad. Mondjuk eléggé lesokkolt, mikor két hónapos gyerekemre a gyógytornász azt mondta, olyan erősen spasztikus(merev izomzatú), hogy nem biztos, hogy járni fog. Ehhez képest mindent idő előtt csinált, nagyon felturbózta a torna. Eleinte sokat sírt, mit sírt, üvöltött, szinte végig. De muszáj. Ne ijedjetek meg, ha sír. Ez az ő érdeke. Legyetek keményk, ha fáj neki a kezelés, az azt jelenti, hogy vmi gond van. És a dévényes gyógytornászoknál a legjobb helyen vannak a kicsik. Nekünk a Madarászban azt mondta a neurológusnő, aki szerintem kicsit lüke amúgy, hogy dévény módszerrel ilyen kis babát nem lehet kezelni. De a sarkamra álltam: ha nem lehet, akkor miért kezet Panni néni koraszülötteket?

    Sokan nem ismerik a módszert, sokan próbáltak lebeszélni róla, de nekünk segítettek. Nekik köszönhetem, hogy nem mozgássérült a kicsim. A javulás ugrásszerű, ha korán kezdik a kezeléseket.

    Csigácska, mit mondtak, a babád spasztikus vagy hipoton? Olyan alkatú lehet, mint Barni, a hipoton gyerekek ált. nagyobbak, ducibbak, a spasztikusok kisebbek, vékonyabbak. Barninak mostanra olyan izmai vannak, hogy néha még a gyerekorvos is megdöbben. :)

    Úgyhogy hajrá, jó kezekben vagytok.

    Ha van vmi, amiben segíthetek, szólj.

    Üdv: Vica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. Április 14. 18:513.
    Engem is érdekelne a módszer, ára és helye. Aki tud róla, kérem írja le!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. Április 14. 18:502.
    ??? :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (1)
     

Címlap

top