Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. 2010. október 8. 10:4880401.

    ja nem, net és tv van ennyiért... most bújom az oldalukat, de tök bonyolult... mert ugye ki kéne számolnom, hogy mennyit vezetékesezünk, mennyit mobilon... és aztán megéri-e vagy sem összevonni.

    na elleszek egy darabig :)

    előzmény:
    schmo (80400)
    2010-10-08  10:07
  2. 2010. október 8. 10:0780400.

    Na ez tényleg izgi :)

     

    Az esővizre - ahogy legalábbis apuék felé menet láttam - Érden tényleg az a szokás, hogy egy slaggal kivezetik az utcára, és ott folydogál lefele... Először - én kis naiv - azt hittem, locsoltak, és véleletlnül úgy hagyták ... aztán gyanús lett, hogy  szinte minden háznál ki van vezetve a locsolócső, és folyik belőle a viz...

    De mondjuk akinek a telke lejtős hátrafele.. hmm... na igen, az kihivás. Hogy lehet azt megoldani mondjuk valami gép nélkül? 

     

    Házon kivül: mi volt benne? 

     

    T-Paletta? Nem mondod??? Pont tegnap nézegettem, hogy lehet ,hogy el kéne gondolkozni rajta. Na mindjárt meg is nézem, hogy jó-e nekünk - mert most csak az internet kerül ennyibe... :(

     

    Köhögés: drukkolok, hogy gyorsan elmúljon !Már igy is nagyon ügyes volt Levi, szerintem csúcsot döntött , nem?

     

    előzmény:
    NagyÁ (80399)
    2010-10-08  09:48
  3. 2010. október 8. 09:4880399.

    Izgi???? Mit akarsz hallani???? Szomszéd fel akar jelenteni, mert az esővíz hozzá folyik. Persze leejtős a telek, felfelé nem tud az eső folyni. Merthogy az esővízet mindenkinek a saját telkén elszikkasztani. Na de ennyit????

    Láttátok tegnap este az RTL-en a Házon kívült? Szombaton dél körül ismétlik, meg a neten is megnézhető. Nagyon megdöbbentő volt.

     

    Lejárt a T-Home szerződésünk, és mot a T-Home-nál Palettát kötöttünk. A vezetékes számról korlátlanul hívom az egész országban az összes T-Home vezetékes előfizetőt, ezenkívül az összes T-Mobil előfizetőt is!!!

     

    Betegség: Itt az első. Levike nagyon csúnyán köhög. Ma még oviban van, majd meglátom hogy lesz hétvégén, meg hétfő reggelig, lehet, hogy a jövő héten nem megy, ki kéne kúrálnom. Holnap megyünk anyához a 2 gyerekkel, Zsolti megpróbálkozik a lehetetlennel, a csapadékot felfelé az utcára kivezetni, hogy megint ránk tudjon onnan zúdulni

     

    És nálatok?

    Többiek?

    előzmény:
    schmo (80398)
    2010-10-08  09:26
  4. 2010. október 8. 09:2680398.

    Senkinél semmi izgi?

    Ági, még mindig egészségesek vagytok?

     

    Detti, hogy van a pocak? Birod? Gyerekek hogy birják az ovit?

     

    Poci, nálatok mizujs?

    előzmény:
    NagyÁ (80397)
    2010-10-05  14:42
  5. 2010. október 5. 14:4280397.

    Szuper!

    Ügyes kislányod van! Gratula!!!

    előzmény:
    moike (80395)
    2010-10-05  11:09
  6. 2010. október 5. 12:5380396.
    Jaj de jó hír! Nagyon örülök!
    előzmény:
    moike (80395)
    2010-10-05  11:09
  7. 2010. október 5. 11:0980395.
    :) képzeljétek forog a kislányom!!!!! 5 alkalom után!!!!!! és a mai kezelésen nem, is sírt!!!!!! ez hihetetlen!!!!! elkötelezett Dévény módszer rajóngó lettem:) M.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  8. 2010. szeptember 30. 12:4380394.

    Ági,
    Igen, iszonyat nagy könnyebbség, hogy nem kell azon aggódni, hogy "mikor fordul meg már" "mikor mászik már"... Miki ezeket letudta előre :) Azért persze - mint jól kikupált hipo-s gyerek anyukája - tudom, hogy fontos a mászás, úgyhogy drukkolok, hogy minél később kezdjen járni.


    Ird csak le nyugodtan minden hsz-ben, hogy Roli januárban kezdi az ovit !!!!!!!!!!!!!!! :) 

     

    Gratula, hogy a gyerekek ilyen jól birják !!!

    Mikivel tegnap voltunk dokinál, krupp gyanús köhögés. Na ilyen még nem volt a családban, úgyhogy most ezen parázok és persze bújom a netet.

     

     

    Moike,

    Ne aggódj, jó, hogy idejében észrevették !
    Csatlakozom Ágihoz, nem minden doki van a helyzet magaslatán, úgyhogy ha kételyed van, akkor vidd el másik dévényeshez vagy akár a Pető intézetbe vagy egyéb gyerek neurológiai vizsgálatra, ott megerősitik ha tényleg hipotón.

     

    Orditás: egyrészt a letapadt izmok felmasszirozása nem kellemes, másrészt igenis ki van akadva a gyermek, hogy egy idegen ember kényszeriti olyan dolgokra, amikhez semmi kedve... Én lánykám is hónapokig járt, én meg ott ültem, és néztem, ahogy sír... közben meg mondogattam magamban, hogy megnyugodjak, hogy ezt muszáj, az ő érdekét szolgálja... nehéz volt, de hát tényleg erről van szó. 

     

    Ja igen, és Mesi meggyógyult !!! Úgyhogy fel a fejjel, jó úton jártok !

    előzmény:
    NagyÁ (80391)
    2010-09-26  19:00
  9. 2010. szeptember 30. 07:1880393.

    Kedves Moike

     

    Csak gyorsan írok, mert rohanok.

    Sajnos nem minden orvos képes időben felfedezni a bajt. Ha egy Dévényes felhívja a figyelmed, én inkább Rá hallgatnék (esteleg ha nem bízol benne, egy másik Dévényesnek mutasd meg). Jó időben vagytok még. Ha kell, titkold el a gyerekorvostól.

     

    Üvöltés: Az izmok le vannak tapadva, annak a masszírozása nem fájdalommentes. De az idegen keze, a fáradtság, meg hogy nem azt csinál, amit szeretne, mind közre játszik. Idővel ez a sírás enyhülni fog. Te meg megszokod. (Nálunk is így volt, mi 8 hetes kortól 1,5 éves korig jártunk, és teljesen egészségesek lettünk)

     

    Eredmény meg folyamatosan fog jönni, 3 kezelés után csodát ne várj.

    Heti hányszor jártok?

     

    előzmény:
    moike (80392)
    2010-09-29  23:44
  10. 2010. szeptember 29. 23:4480392.

    Sziasztok,

     

    bocsánat hogy hivatlanul belekotyogok a forumba, de szerintem ti tapasztaltabb anyukák vagytok mint én.   a kislányom most 6,5 hónapos a Dévényes gyógytornász azt mondta eléggé hipotom a gyerek, sajnos még nem fordult át a hátáról a hasára, a házi orvos pedig türelemre int lusta..... majd később fog forogni.Gyógytornára is titokba járunk mert szerinte a Dévény torna azoknak a babáknak való akiknek lóg a karjuk - lábuk.  :(

     

    A 3 kezelést végig üvöltötte,  én pedig némán szenvedtem látva hogy sír a gyerekem. Meg fog fordulni? Egészséges lesz? Mi lett volna ha nem viszem tornára? fáj neki a kezelés vagy az idegentől sír? Mikor lesz vmi eredmény?

     

    A Ti gyerekeitek meggyógyultak?

    M.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  11. 2010. szeptember 26. 19:0080391.

    Poci

    Érd 60 ezer feletti város (talán 63000). 9 általános iskola, 1 gimnázium, 1 szakiskola van Érden. Nagy suli legalább 4-5 belőle, ami nagyobb, mint a miénk. Itt 5 elsős osztály van, máshol nem tudom. Nagyon sok a gyerek itt.

    Részemről én is szívesen venném a jogszabályokat, meg a többi hasznos infót. Ha már beszkenneled...

     

    Schmo

    Ügyi Miki!!!! Ugye milyen más, ha semmiért nem kell izgulni??? Én is élveztem a Rolit (ebből a szempontból)

     

    Roli januárban kezdi az ovit.  De olyan jó ezt leírni, hogy akár minden nap leírnám 100X, csak elküldenétek nyaralni szép helyre...

     

    Velünk minden rendben, mindenki egészséges, gyerekek még nem voltak eddig betegek (Zsolti szeptemer 1-e óta már 2X). De azért ezt lekopogom (kop-kop-kop) Mindneki dől ki melleőlünk, de mi még bírjuk - Ugye milyen szokatlan, ilyet se írtam még... Szedjük az IMMUNO KID-et, tömöm Őket gyümölccsel, és reménykedem. Hátha... 

     

    Minden betegeskedőnek jobbulást!

     

    Detti

    Hogy bírod ezt a sok időváltozást????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. szeptember 25. 14:2480390.

    Ági,

    És mikor kezdhet Roli? Vagy írtad, és átsiklottam rajta?

     

    Mennem kell, úgy látom, véget ért a "csendespihenő" és most már igencsak hangos... 

    előzmény:
    NagyÁ (80387)
    2010-09-21  09:09
  13. 2010. szeptember 25. 14:2280389.

    SziasztoK !

    Kezdem a háztáji jelentéssel: Miki járókába kapaszkodva körbetipeg, és a nap egyre nagyobb részét tölti állva. Hova siet ez a gyerek???

    Az első takonykór legyűrte Mesit, aztán Mikit, aztán engem. Most a család többi tagja próbálkozik nem lerobbanni. 

     

    Poci,

    Hát, nem tudom, nem akarok gondot okozni neked. Én már betűről betűre végigolvastam a helyi iskolák honlapját - helyi tantervtől kezdve szinte mindent :) Nem hiszem, hogy tudnának újat mondani... Lehet, hogy majd bemegyek egy könyvesboltba, és ott beleolvasok. 

    8 osztályos gimi: itt is van egy a kerületben, nagyon jó mutatói vannak, de cserébe elég nehéznek is tűnik. Én még nem vagyok teljesen képben a 4-6-8 osztályos gimikkel, melyik mire jó, stb, de majd beleásom magam ebbe is :) Persze, szeretném, ha jó suliba járna majd - a továbbtanulás miatt -  de azt se szeretném ,ha beleszakadna. Úgyhogy persze - úgy ahogy te - kivárom, hogy mennyire lesz ügyes,okos, miben lesz tehetséges, stb. Aztán meglátjuk. És aztán lehet ,hogy mégis úgy alakul, hogy 3 helyre fogom hordani a gyerekeket, hiába próbálok stratégiailag gondolkodni :)

     

    Ének: és a gyakorolni valókat neked kell otthon gyakorolni vele? Mert én ezen is gondolkoztam, hogy énekből max nagyjából olvasom a kottát, és ha valamit ismerek, eléneklem... de semmi másban nem tudnék segiteni neki.

     

    előzmény:
    poci (80388)
    2010-09-24  06:05
  14. 2010. szeptember 24. 06:0580388.

    Sziasztok:)

     

    Egy kis indulás előtti be kukk:)

     

    Ági, tényleg jó sok és nagy suli van Érden. Hány fős város Érd Kb.? Itt a városban 8-10 általános iskola van, mindenhol 2-3 osztállyal. Ahová Lipcsi jár az a legkisebb létszámú iskola, mindenki ismer mindenkit, szülők-diákok-tanárok, olyan családias. Ez most elsőben tök jó, belépek a suliba, három ember min. megállít és áradozik Lipcsiről és mintha nyomkövető lenne rajta egyből tudják hol van és már hívják is. Ezt szerintem a nyolcadikosok baromira utálhatják (na meg az egyenruhát is!). Én emlékszem anno 1/G osztályos voltam!!!! És ez a városnak csak egy sulija volt a 10-ből. Mondjuk itt ovi és bölcsi is van bőven, az már más kérdés, hogy nagyon-nagyon kevés a pénz, így itt is folyamatosak a szülői segítségek iskolában, óvodában egyaránt.

     

    Rolcsinak sok sikert az ovihoz. Mikor kezdhet? 

     

    Schmo, igen a könyv amit említettem, tartalmazza az ország összes iskoláját évről-évre, illetve az aktuális jogszabályokat, irányzatokat. De azért szerintem pl. idén a tavalyi még jól használható. Ha gondolod és adsz egy email címet beszkennelem neked az általános részt és a nálatok szóba jövő iskolákat?! (Ági, Detti nektek is szívesen!)  

     

    Én egyébként 5. osztálytól szeretném Lipcsit átíratni a 8 osztályos gimibe. Persze ez sok mindentől függ. Jó tanuló lesz-e? Milyen lesz az osztályközösség, a baráti társaság? Mire megy az énekléssel? Mi lesz a tánccal? stb.

     

    A napjai nagyon jól telnek. A napköziben minden leckét megcsinálnak, de most már azért a megtanult betűket itthon is kell gyakorolni. Írni még csak vonalakat tanulnak, de olvasni már pl. a MAMI szót kitudja:) A mindennapos éneken nagyon gyorsan haladnak, az én tudásomon már rég túl vannak. Furcsa is, hogy G kulcsról, tákról, titikről, szolmizálásról szólnak a gyakorolni valók. Van egy középkategóriás szintetizátorunk, na azt már elő kellett venni és lejátszani rajta amit gyakorolni kellett. Kotta olvasást tanulnak, gyerek mondókák kottáin. Októbertől jön a furulya, a karácsonyi műsoron már fel fognak lépni az elsősök is. Kíváncsi vagyok mert Lipcsi még sosem fogott furulyát a kezében:)

     

    Lépek mert lassan kelteni kell Lipcsit, hogy legyen idő reggelizni is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. szeptember 21. 09:0980387.

    Jaj, de ígérni sokmindent szoktak, de tudod, ígéretekkel tele a padlás... Sajnos itt nagy divat az ígéret, aztán nuku betartani. (Persze a nagyok nagyban ugyanezt csinálják, miért csodálkozom ezen????)

    Olyan nagy ütemben fejlődik Érd, fiatalodik, tele van kisgyerekekkel, valahogy nincsenek felkészülve erre. Az ittlakók fele felhordja a gyerekét Pestre, még általánosba is, gondolj bele, akkor mennyien lennének!

    előzmény:
    schmo (80386)
    2010-09-20  18:59
  16. 2010. szeptember 20. 18:5980386.

    Ági,

    Hát, szerintem óriási suli. Most néztem meg, a kerületben 10 suli van és mind max 2 osztályt indit.

    Az viszont tényleg elég furcsa, hogy ha iskolával ilyen jól el tudják látni Érdet, akkor óvodával (és bölcsivel) miért nem?


    És most a választások idején se ígégették, hogy bővitik az ovikat? 

     

    Éljen Roli aki ovis lesz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

     

     

    Detti,

    Örülök, hogy jól vagy !
    Pihenj amennyit csak tudsz ! :)  (bár - tapasztalat - úgyse tudod előre kipihenni magad :) De legalább később nem idegeskedsz azon, hogy amikor lehetett, te akkor se pihentél :) )

    És a diétát csinálod?

    előzmény:
    NagyÁ (80385)
    2010-09-20  08:25
  17. 2010. szeptember 20. 08:2580385.

    Hát passzolom, hogy nagy suli-e. Itt nem számít olyan nagynak, ennél a többi nagyobb. Van Érden legalább 6 általános iskola, és ennél kisebb nem tudom, hogy van-e. Lehet, de én eddig 3 ennél nagyobbat láttam eddig. Most bővitik az érdi gimit, indítanak 8 osztályos gimit is.

    Iszonyatosan sok a gyerek érden. Nem is értem, hogy az ovikba miért csak töredékét veszik fel, miért nem bővitenek... A mi ovinkba simán lehetne a tetőtérbe még 2 csoportot létrehozni, nem kerülne annyiba, mintha telekvásárlás, építkezés stb... Itt úgyis divat a tetőteres/emeletes ovi, mi kettőben is voltunk, és azóta bővítettek egyet emeletráépítéssel.

    És egész érden 1 db bölcsi van! Bejutás kihalálos alapon lehetséges. 1 éves a várólista. Amikor lmegszületik egy gyerek, rögtön előjegyzésbe kell vetetni kb.

     

    Ma reggelre lett 100%, hogy felvették a Rolit! Kellett engedély hozzá, és megvan! Katica csoportba megy, a jelet még nem tudjuk!!!! Csupa kicsi van a csoportjában! Hurrá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. szeptember 19. 21:2580384.

    Sziasztok!

     

    Schmo, hát igen, tavaly én is viccesnek találtam, hogy pl. a majálisra a szülők vittek sütiket, italokat (ugye mindenki megvette/elkészítette otthon, ami pénz és idő), majd a oviban a büfében pénzért meg lehetett venni ezeket a finomságokat. :-) De ezek mellett volt egy csomó kreatív ötlet is az ovi részéről, szóval tényleg ők is dolgoztak rengeteget, hogy a gyerekek (és a szülők is) jól érezzék magukat. Azon a majálison pl. majdnem 150 e ft öszegyűlt, amit fejlesztésekre tudtak fordítani. Én szívesen adok így mindig valamennyi pénzt (végülis a gyerekemnek adom). Persze azt is megértem, ha valakinek ez is komoly kiadást jelent, és nem teheti meg.

    Húú, nem semmi a kislegény! Gratula az álláshoz! Gondolom, szeretne már a többiek után szaladni! :-))

    Köszi, jól vagyok! Persze, nem bírom úgy a strapát, mint korábban, de délben, amíg alszanak a gyerekek, addig én is tudok pihenni egy kicsit. Pocak? Az pont akkora, hogy ha valaki rámnéz, akkor már egyértelmű a helyzet! :-) De most hogy mondod, még erről a pocakról nem is készült fotó... Ezt a súlyos mulasztást  sürgősen pótolni kell, szólok is Gábornak gyorsan... :-)

     

    Ági, bár nálunk még nem aktuális, de ugye a csoport nagy része el fog menni suliba, szóval fél füllel mindig hallom, hogy mi történik ezzel kapcsolatban... Szóval, asszem nálunk az ovipszichológus néz meg minden gyereket, hogy iskolaérett-e. + gondolom, az óvónénik is elmondják a véleményüket. És persze utána jön, hogy a szülő egyetér-e vagy sem.

    Hú, jó nagy iskolátok van akkor!! 5 db 30 fős osztály??? Nem semmi! Akkor jó sok gyerek lehet Érden!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. szeptember 19. 10:4080383.

    Poci,
    Ez a Segitség,becsöngettek, ez valami olyan, mint a Felsőoktatási könyv? Már hogy évente változik a sulik adatai miatt? Vagy inkább olyan elméleti tanácsok vannak benne?

     

    Detti,
    Hogy vagy??? Mekkora a pocak? :)

    előzmény:
    poci (80380)
    2010-09-16  19:51
  20. 2010. szeptember 19. 10:3980382.

    Nézegettem a kerületi sulik honlapjait, és mindenhol 30 körüli osztálylétszámokat irtak. Aztán nézegettem még, és csak a speciális (fizetős, vagy egyéb fejlesztős) sulikban láttam 20 körülieket.

    Mondjuk mi anno - tudom, más idők jártak - 37-en voltunk elsőben. 

     

    5 osztályt indítanak? Akkor jó nagy suli lehet ! Itt nálunk a sulik többsége 2 osztályt indít, de van, ami csak 1-et. Lehet, hogy több iskola van, nem tudom..

     

    Oviban foglalkozás: nálunk azt mondták, hogy az az új módi, hogy nem ültethetik le a gyereket kötelezően számolni,rajzolni,akármi, hanem valahogy fel kell kelteni az érdeklődését, és neki magától kell leülnie. Az óvónénik szerint sem nyerő ez a megoldás, úgyhogy - ha jól értettem - ők azt csinálják, hogy kezdik ezzel az érdeklődés-felkeltős módszerrel, aztán ha bizonyos gyerekek erre nagyon nem vevők - de a suli miatt csak kellene szokniuk, hogy pár percet egy helyben ülnek és figyelnek - akkor kicsit konkrétabban hívják oda. Szerintem igenis kell, hogy gyakorolják az egy helyben ülést. Ha úgy menne Mesi iskolába, hogy előtte mindig azt csinált, amit akart, akkor nagyon durva lenne a váltás. Oké, itthon elüldögél akár egy órát is és matat valamit, de az más, mert azt magától csinálja, és nem arra kell figyelnie, amiról a tanitónéni mesél... jaj, nagyon kiváncsi leszek, hogy birja majd. Mondjuk ő még talán jól. Na de majd Tomi... hm... ő olyan nikkelbolha tipus.

    előzmény:
    NagyÁ (80381)
    2010-09-18  14:52
  21. 2010. szeptember 18. 14:5280381.

    Akkor még előtte összerúgom majd megint vele a port, és akkor pont simulékony lesz :)

    Viccet félretéve, nem hiszem, hogy sok vizet zavar. Ha keresztbetesz, biztos van felettese, nevelési tanácsadó, vagy kérek segítséget az oviban, hogyan tovább. Ők tudják igazán, hogy mennyire érett a gyerek. (Mellesleg azt leszámítva, hogy az oviban nem ül meg 10 percig, és nem vesz részt a foglalkozásokon, ami mellesleg úgy tudom nem kötelező - itthon képes 1 órán át vágdosni meg rajzolgatni nyugton.)

     

    Annyira rossz a helyzet oviügyben itt Érden, hogy biztos továbbtessékelik az iskolába, hogy legyen hely az oviban. Bár a körzeti iskolában 5 elsős osztályt indítottak idén 30 fős osztálylétszámmal. Elsőben nem marha sok az?

    előzmény:
    poci (80380)
    2010-09-16  19:51
  22. 2010. szeptember 16. 19:5180380.

    Sziasztok:)

     

    Csak benéztem, de látom a védőnői vizsgálatról volt szó.

     

    Ági, a védőnő nem iskolaérettségi vizsgálatot végez, hanem egészségügyi/fejlettségi státusz vizsgálatot és ír egy összefoglaló véleményt, hogy mennyire felel meg az életkori követelményeknek a gyerek. Kötelező iskolába íratás előtt ezt elvégeznie. Erről én is azt gondoltam nem lesz jelentősége sehol, hát jól eltettem. Ám mikor menni kellett az iskolába beíratni Lipcsit, akkor kérték! Persze nem volt nálunk, így másnap be kellett vinnem és csak akkor vették nyilvántartásba Lipcsit a suliban. Ezt valamiféle törvény szabályozza milyen papírok kellenek. Van egyébként egy nagyon jó könyv: "Segítség becsöngettek!" Ez egy ilyen praktikus kézikönyv amiben mindent leírnak az iskola választásról, módszerekről, törvényekről. A védőnőn kívül kell az iskola jellemzése és a szülő egyetértő nyilatkozata is ezzel. Ha a szülő nem ért egyet akkor kell a nevelési tanácsadó véleménye is. Szóval nem egyszerű.

     

    Mikinek gratula:) 

    előzmény:
    NagyÁ (80378)
    2010-09-16  08:09
  23. 2010. szeptember 16. 10:4080379.

    Nekünk valahogy úgy mondták, hogy iskolaérettségi vizsgálat mindenképpen kell. És utána lehet "vitatkozni", ha a szülő nem ért egyet.


    (Mondjuk a védőnőnek nem hinném, hogy ebbe van beleszólása, ez az óvónők, meg a nevelési tanácsadó dolga - nem?)

     

     

    Ma éjjel nem volt orrszivás,sirás !!!!!!!!!! Miki csak 1x kelt fel. Annyira kafa volt !!!Remélem, ez már a taknyosság-köhögés vége, mert már tényleg fáradt vagyok...

    előzmény:
    NagyÁ (80378)
    2010-09-16  08:09
  24. 2010. szeptember 16. 08:0980378.

    Tegnap délután voltunk Levivel a 6 éves oltáson.

    A védőnő küldött a gyereknek egy lezárt borítékban ajándékot (4 Cheetos ajándékot, olyan, mint valami kupak). Mire gondolok??????? Lelkiismeret furdalása van.  A múltkor jól leszóltam, hogy tehette, hogy a Rolandot lehúzatta az ovi listáról. MOst direkt úgy kértem az időpontot, hogy ne is lássam, erre tessék... Amikor beolvasok neki, utána mindig olyan kis kedveskedő, olyan, hogy hányni tudnék Tőle, csak hagyna már békén.

     

    Poci

    Megkérdeztem az oviban az iskolaérettségi vizsgáltot.

    Ha az óvónő azt mondja, hogy iskolaérett, és én egyetértek ezzel, akkor nem kell vizsgálat. Csak abban az esetben, ha az óvóda és a szülő nem ért egyet ezen a téren. Ezek szerint a védőnő ebben (legalább) nem tud keresztbe tenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. 2010. szeptember 16. 08:0480377.

    Ügyi Miki!!!!!!

    Gratulálok!!!!! 

     

    Na akkor mindenhol megy a kuncsorgás!!!!!! Ezek szerint a mi ovink nem is olyan gáz! A véleményem ettől még nem változott meg, de nem hangoztatom ott, csak nektek puffogtam.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top