Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. 2010. december 8. 15:4580451.

    Detti, Poci,

    mit szóltok a kör-emailre váltáshoz? vagy zárt topik?

    előzmény:
    NagyÁ (80447)
    2010-12-08  14:44
  2. 2010. december 8. 15:4480450.
    szerintem ő nem gyt-t keres, hanem gyt-t tud ajánlani :)
    előzmény:
    NagyÁ (80448)
    2010-12-08  14:47
  3. 2010. december 8. 14:5080449.

    Tudom, hogy idegenkedsz a császártól, de ha a dokid jobban örülne neki, ne vitatkozz!!!!! Elsősorban, ami a baba biztonsága érdekében a legjobb! MInél gyorsabban és könnyebben kint legyen, ez a legfontosabb!!!!

    Drukkolok, hogy minden a legsimábban menjen!

    előzmény:
    Kisanna (80443)
    2010-12-07  20:33
  4. 2010. december 8. 14:4780448.

    Sajnos nem tudok.

    MI pont befejeztük a gyt-t mielőtt kiköltöztünk vidékre.

    Hívd fel az alapítványt, ott biztos adnak elérhetőséget .

    előzmény:
    g.s.sz. (80444)
    2010-12-07  20:46
  5. 2010. december 8. 14:4480447.

    Nem, még nem kerestem rá. Valahogy elég szűkös jelenleg az idő korlátom...

    Próbálom hajtani a pasikat az ajándék gyártásban, mert nekünk jövő hét közepén vége van a készülődési időnek.

     

     Ezen különben én is gondolkodtam már, hogy mi a fenének társalgunk itt nyíltan. Lehetne létre hozni egy zárt fórumot, vagy mehetne az egész e-mailben is. Végül is mindössze 4-en maradtunk.

     

    Érdekes, hogy a kisebb jön rá, és a nagyobb még hisz benne. Nálunk még tart a csoda, remélem marad is még egy jó darabig, olyan jó! Sötétedés után ha egy repülő villogó lámpáját meglátják az égen, akkor az a "Télapó szánja", Roli állandóan les ki az ablkaon, hogy mikor "Leselkedik be a manó". Édesek

     

    Telefon: Nem tudom megmondani mi nem tetszett. Valószínüleg csak szokatlan volt. Apának nagyon bejött, csak az aksija miatt adta el. iPhone-ból se a legújabbat vette, de nagyon imádja. Amúgy kicsit hasonlít (szerintem) az egész az androidos telefonr, csak jobb annál.

    Igen, apa lassan sportot űz a telefon cserélésből. A rekord 2 nap volt, volt olyan telefonja, amit 2 nap után adott is el. Egyszerűen "nem jött be". Ha valami beválik, akkor képes akár 1 évig is használni. Persze ez igen ritka. De ügyes, mert minden cseréből jól jön ki. Van érzéke hozzá.

    előzmény:
    schmo (80441)
    2010-12-07  11:34
  6. 2010. december 8. 09:3780446.

    Szia Detti !
    Akartam is írni, hogy mi újság, csak gondoltam, biztos van oka, hogy hallgatsz, az utolsó hetek elég küszködősek :)

    Sajnálom a betegséget !!! Azért kitartás, már közel a baba érkezése !!! Azt pedig, hogy császár vagy nem, kitaláljátok a dokival. A lényeg, hogy te és a baba is jól legyetek !!! Emlékszel, én már attól elkezdtem a császáron agyalni, hogy Miki óriásnak volt becsülve, és féltem, mi van, ha elakad, stb... Ehhez képest a faros egyértelmübb jóval. 

    előzmény:
    Kisanna (80443)
    2010-12-07  20:33
  7. 2010. december 7. 22:3780445.

    Szia! Talán NagyÁ tud majd érdi gyt-t mondani Neked.


    Köszi, de egy sérült gyerek és egy faros-császáros után nem szívesen vágnék bele egy újabb farossal egy hüvelyi szülésbe.

    előzmény:
    g.s.sz. (80444)
    2010-12-07  20:46
  8. 2010. december 7. 20:4680444.

    Sziasztok!

    Diósd/Érd környékén Dévényes terapeutát tudok ajánlani ha valakinek szüksége lenne rá.

     

    Off, Kisanna belefutottam a hsz-edbe farosan sem lehetetlen a hüvelyi szülés, 5 hete is volt egy, sőt ikerszülés is volt ahol a második baba faros volt, persze függ egyéb tartásoktól is, de azért kérdezz rá az orvosodnál hogy vállalná-e de csak akkor, ha te is, mert nem lehetetlen 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2010. december 7. 20:3380443.

    Sziasztok!

    Csak bejelentkezem, hogy élek még - és még egyben vagyok... :-)

    Olvasgatni szoktam, de írni nincs erőm. Már nagoyn nyűglődöm, itt fáj-ott fáj, a tennivalók csak halmozódnak, semmivel nem haladok. Ráadásul most köhögök is, meg taknyos vagyok - vszínűleg a gyerekektől kaptam el, múlt héten egész héten taknyosak voltak mindketten (Marci 3 napig 40 fokos lázzal...)

    Pénteken megyek uh-ra, ha továbbra is faros a kiscsaj, akkor tuti császár. Ha esetleg közben megforult, akkor még nem tudom, mi lesz.

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2010. december 7. 11:3880442.
    Ajándékok: Még alakulnak, de az adóvevő megvan, lesz egy Activity gyerekeknek, valami órás játék, mert Mesinek még nem nagyon megy az idő dolog, Annapetigergő meg Bogyóésbabóca könyvek, csajos/fiús ágynemü... na és valószinüleg elmegyek és veszek mindkettőjüknek valami sinadrágot, mert az idei téli nadrágokkal megszivtam. Ár alapján döntöttem és inkább vettem két olcsóbb bélelt nadrágot, mint egy drágát. Tudjátok, hogy legyen amig a másik szárad... Na ezek olyanok is. Nagyjából 2 hetente elszakad valahol - oldalán, lába között, fenekén... tök gáz :(
    előzmény:
    poci (80439)
    2010-12-05  21:21
  11. 2010. december 7. 11:3480441.

    Sziasztok !!!

     

    De jó, hogy írtatok ! Néha elgondolkozom, hogy olyan ritkán írunk, és

    kevesen is vagyunk, hogy simán mehetne akár emailen is , körlevelezésben :)

     

     

    Nagykarácsony: mi voltunk pár éve az ovisokkal. Nagy élmény volt a gyerekeknek. A felnőtteknek annyira nem, de azért egyszer elmegy. Én valami teljesen másra számítottam, de mivel a gyerekeknek nem voltak elvárásaik, nekik megfelelt tökéletesen a Mikulással való találkozás (zsúfolt szoba, futószalagon az ovis csoportok,stb)... 

     

    Télapót mi is vasárnap este tartottuk. Próbáltam iszonyat cseles lenni, de Tomi másnap közölte, hogy ő tudja, hogy nem is a télapó járt itt, hanem én hoztam a csomagokat. Elméletileg sikerült megcáfolnom - leginkább Mesi miatt, mert ő még annyira lelkesen hisz benne ! Arra persze rájött, hogy a télapó, akivel találkozik oviban, boltban, stb, az nem igazi, de úgy gondolja, hogy egy fő-télapó van, és az igazi. A többiek meg segitenek :)

     

    PSP: na én annyira nem vagyok képben ezekben - nem nevetni !!! - hogy rá kellett keresnem a neten, hogy ez mi lehet :) A Playstation-ről már volt fogalmam, bár arról is csak annyi, hogy a tv-hez kell kötni :) Na most már jobban értem. Ha egyszer eljön az ideje, akkor asszem a PSP (vagy hasonló) ellen nem lenne kifogásom, pont mert kicsi, hordozható...  na és ha ide jutok, Ági, akkor majd megkereslek chippelés vagy mi a fene miatt, hogy tanácsot adjál, mit kell venni :)

     

     Telefon: én meg vagyok elégedve a tavaly vásárolttal, csak szeretnék nagyobb képernyőt, meg qwerty billentyűket :) Szóval sürgősnek nem sürgős, még csak nézelődök. De azt már két hónapja :)

    Ági,

    neked az androidban mi nem tetszik? Volt már a kezemben androidos telefon, elsőre mondjuk fura volt, de azt gondolom, csak szokás kérdése. Na meg rengeteg extra szoftvert rá lehet tenni, azért az nagyon vonzó... A Windows-t meg valahogy már a neve miatt - már hogy a számitógépes szoftver miatt - is nem kedvelem... szóval más lehetőségem nem is nagyon marad.

     

    Poci,
    Na én is igy gondoltam, hogy amig Mesiék táncolnak vagy micsinálnak, addig én zumbázok vagy pilatesezek :) Pont ezt a kettőt néztem én is. A gond az, hogy egyik sincs egyidőben Mesiék edzésével... Szóval ezen még dolgoznom kell. És ugye mivel Miki még szopizik, azért időben is kötve vagyok, bizonyos időtáv után haza kell érnem :)

     

    Miért nem adod el / cseréled el a telefonodat, ha ennyire nem szereted? :( Mondjuk én még sose csináltam ilyet, mindet addig használtam, amig be nem haltak... de Ági férje szerintem több telefont használ el egy évben, mint én eddig összesen :) Aztán gondolom, ha valami beválik - pl most az iphone? - akkor annál marad.

     

     

    Ági, rákerestél a zumbára? :) 
    előzmény:
    NagyÁ (80440)
    2010-12-05  23:25
  12. 2010. december 5. 23:2580440.

    EZt a nagykarácsonyt mi is régóta tervezzük, na talán jövőre. Idén a vasúttörténeti parkba volt jegyünk, de le kellett mondani Levi miatt. Idén így semmi télapós nem lett, de a legfontosabb most, hogy nehogy elkapjon valamit.

    A nagy túra miatt irigykedem, de nagyon lenne nekem is egy ilyenhez kedvem. Pláne egy szép havas tályon...

    Zumba: Na most már én is rákeresek...

     

    Nekünk volt PS2, de mi azt eladtuk. Nekünk meg az nem jött be annyira. Nekünk is volt kormány pedállal, meg minden lófütty. Rengeteg játék volt hozzá, mielőtt jöttek a gyerekek, téli estéken összebújva Zsolti játszott (legtöbbször Tomb Raidert vagy Gran turismo-t), én meg a konzol magazinban néztem a súgást, merre kell mennie, hogy kell ugrani. Régi szép idők.

    A PSP-t valami dologért kapta cserébe. Nem tudom pontosan, de nem került pénzbe. KI van chippelve, számítógéppel töltjük le a játékokat rá. Nekem pont az tetszik benne, hogy kicsi és mobil. Nem vagy se áramhoz, de szobához kötve. Autóban, és bárhol lehet vele játszani. Minden játék létezik szinte PSP-re is, mi nagyon szeretjük. Szerencsére Roli még nem kapott rá, így nem kell még egyet venni. A legújabb még nem chippelhető, így nem cseréljük le, mert a gyári játékok egy vagyonba kerülnek.

     

    Telefon: Nekem világ életemben NOKIAm volt. Ez az első, ami nem az. Kellett 2-3 hét, mire megszoktam. Annyira egyszerű a programok telepítése, új csengőhang, képek, bármi, hogy én simán megoldom. Filmeket nézek rajta, tömérdek játék rátehető (bővíthető a memóriája). Egyszerű és marha jó. Praktikus. Minden része könnyen kezelhető. (Na ez itt most a reklám helye lett) MIndenesetre én nyugodt szívvel ajánlom!

    Ja, és nyomkodtam apa iPhone-ját. (3gs?, nem a legújabb) Az androidos telefonnál jobban és könnyebben kezelhető. Nagyon oda és vissza van tőle, alig adja ki a kezéből .

    előzmény:
    poci (80439)
    2010-12-05  21:21
  13. 2010. december 5. 21:2180439.

    Sziasztok:)

     

    Hát a mai nap nagyon jól sikeredett! Az egyik környékbeli természetjáró klub szervezett egy 15 km-es túrát Nagykarácsonyba a Mikuláshoz. Ismerős családdal, ahol 2 Lipcsi korú fiú van, beneveztünk és "elsétáltunk" a Mikuláshoz. Az idő gyönyörű volt, gyerekek élvezték. Olyan szinten nem fáradtak el, hogy mikor oda értünk neki álltak focizni:) Persze kiálltuk a sort a Mikulásházban és Lipcsi letette a nagy esküt a Mikulás bácsinak, hogy jól fog tanulni:) Zárójelben: ez az egész Mikulásos mizéria nem nagy durranás, nekem csalódás volt:( Iszonyat sokan voltak, nagyon drága a belépő. Mondjuk a gyerekek élvezték, hogy meg lehetett simogatni a szarvasokat, meg felülni a csillagjáró szánkóra, na meg csomagot is kaptak. Mi családilag holnap este ünneplünk. Az erdő meg a mező viszont szép havas volt, sütött a nap, én tökéletesen feltöltődtem.

     

    Szumókám, én is nézegetem a zumbát! Amíg Lipcsi néptáncon van, addig tudnék menni, mert ugyanabban az épületben van mint Lipcsinek a próba. Karácsony után szerintem bele vágok:) A másik amivel szemezek az a pilates. Sajnos az csak este 8-kor lenne nekem megfelelő időpontban, én viszont örülök, hogy akkor már itthon vagyok és kicsit ránézek Lipcsire.

     

    Kialakult a végleges ajándék lista Lipcsi részére (elosztva a családban).

    1. STAR WARS lego, olyan amiben Dart W. van.

    2. Ilyen térbeli dínós könyv, biztosan ismeritek ezeket a könyveket, mindent ki lehet nyitni-hajtani-lapozni (és baromi drága)

    3. PS2

    4. Monopoly társas

    5. Vizi világ társas

    6. 4words társas

    7. könyvek a Bűvös Padhoz

    8. Bugglez távirányítós autó

     

    Telefon: én is tavaly karácsonykor váltottam telefont. nekem nem vált be a samsung érintőképernyős (enyém nem Omnia vagy Galaxy csak valami számmal van jelölve). Nagyon nehezen kommunikál más eszközökkel. Lenne rajta mp3 lejátszó, video, fényképező, de bonyolult a le és feltöltés a gépre vagy pl Zoli telefonjára. Béna szoftwert adtak hozzá, netről letöltve sem egy világbajnok. Telefonálni lehet rajta, meg a telefonkönyv jó felépítésű, sok mindent lehet egy egy névhez megadni. A naptárt használom mostanában benne, de az sem annyira testre szabható. Ha most váltanék, nem választanám ezt szerintem.

     

    Ági, PSP Lipcsinek is nagy vágyálom. Neki van már vagy 2 éve egy "kis kütyüje" (így hívja egy kis 32 játékos videó játék, kb. az a szint mint gyerekkorunkban a kvarc játék volt). Mi is visszük minden felé és ha már szét unja pl. buszon az agyát a gyerek hát játszik. Viszont a PSP-t én baromi drágának találom és nem vagyok hajlandó ennyi pénzt adni érte. Ezért Lipcsi gyűjt rá. De olyan szinten gyűjt, hogy ha kap 200 Ft-ot azt is teszi a dobozába. Most szülinapján már nem tudtunk mit kitalálni, így volt akitől pénzt kapott. Ha így folytatja akkor a locsoló pénzzel együtt húsvétra meglesz az álom.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  14. 2010. december 4. 00:0780438.

    MOst válthatnék telefont. Apa meglepte magág egy iPhone-nal, így felszabadult egy Samsung Galaxy S. 1 napja tesztelem, de nem nyerte meg a tetszésem (apa mondta, választhatom azt is). Nekem nem jön be az Android. Valószínű csak megszoktam a win rendszert, de nekem okosabb és jobb a "régim". Így maradok annál. Igen, még mindig az Omnia II-m van. És imádom töretlenül. Szerintem a legjobb.Olyan telefonom sose volt, hogy 1 év után így szeressem, és le se akarjam cserélni.

    (Amúgy apának is csak annyi baja volt a Galaxy S-sel, hogy az aksija elég hamar lemerül, ezt leszámítva sose adta volna el, csak Ő sokat használja. Most nagyon oda van az új telóért, imádja, ki se adja a kezéből  )

     

    Nálunk a PSP nagyon bejött, mint konzolos játék. Kicsi, mindenhova visszük, nyaralni, kórházba, stb. MIndig a gyerek életkorának megfelelő játékot teszed bele, töltöd rá, így nem unja meg.

     

    Megvagunk. Levike minimálisan köhécsel, reménykedem, hogy nem lesz beteg. Roli ma többször fájlalta a torkát, de jön 4 hátsó tejfoga, akár az is lehet.  Reménykedem, hogy nem lesznek betegek, nem szeretném, ha el lenne tolva a műtét. Így pont karácsonyra túl lennénk rajta. Anyu már kivette a szabiját azokra a napokra, hogy tudjon vigyázni Rolira. Amúgy a helyzet változatlan. ÁLlítólag csak rosszabbodni fog, javulni nem.

     

    Mi holnap begyűjtük az én családomtól a télapó csomagokat, mi itthon vasárnap "tartjuk", hogy apa ne maradjon ki belőle.

    előzmény:
    schmo (80437)
    2010-12-03  12:21
  15. 2010. december 3. 12:2180437.

    Neeeeeeeem, nem Zumbázok :)
    Csak szeretnék
    Már hogy utánaolvastam, és nagyon szimpi. Csak időt kéne keriteni, meg előbb némileg lefogyni, hogy az ugrabugra ne készitse ki a térdem. Ja, meg némi edzettséget felszedni előtte, mert jelenleg kb 1 percig birnám.

     

    Figyi, neked még mindig a tavaly karácsonyra kapott telefonod van, vagy cseréltetek azóta? Én megint lázban égek, de nem kapkodom el, nagyon szeretem a mostanit is, csak szeretnék egy kicsit okosabbat, nagyobb képernyővel... úgyhogy még csak információkat gyüjtök :)

     

    Gyerekjátékokkal én is kb jól állok, bár sikerült rendelnem egy rossz minőségüt, azt visszaküldtem, meg van egy ajándék, amit megrendeltem hétfőn, és ma szóltak, hogy nincs... szóval azt még keresgélek.
    A felnőtt ajándékok is alakulnak, legalábbis ötletszinten . Aztán el kéne menni megvenni...

     

    Konzolos játékok: persze, nem úgy gondoltam, hogy soha életükben nem fognak ilyet játszani :) Csak mondjuk később. Mert ha most vennénk, akkor játszana vele, ha nem veszünk, akkor csak évekkel később. Amúgy is ha lehetne, egész nap tévéznének, ha lenne számitógépes játék, akkor pláne... amíg lehet, addig próbálom kitolni ezeket a dolgokat időben. 

     


    És most hogy vagytok? Mindenki okés? Levi sérve ugyanúgy?

    előzmény:
    NagyÁ (80436)
    2010-11-30  08:12
  16. 2010. november 30. 08:1280436.

    Írtam pár napja egyet, de úgy nézem elszállt...

     

    Szóval a mai napon kijelenthetem, hogy a 2 gyereknek minden ajándék megvan.  Mindenki nevében, aki minket kért meg a beszerzésben. Mostantól koncentrálhatok anyu meg a Zsolti ajándékára, persze nekik tudom mi lesz (anyunak egy konyhai digitális mérleg, Zsolti meg egy párnás kávéfőzőt kért). Amit tudtam körúton beszereztem, a maradékot tegnap este rendeltük meg a TULLIból.  Végül lepkefújót nem vettem. Az ajándékok kb 50% ruhanemű, télikabát, 5 ujjas orkán pókemberes síkesztyű (azt kap mind a kettő), vastag téli sapi,melegítő nadrágok meg hosszúujjú polók.

    A fiúknak az az interaktív hidegorrú kutyus tetszik, de én nem vagyok híve az ilyen interaktív szórmókoknak.

     

    Schmo

    Először volt ugye a Levi, rá 5 napra a Rolinak is volt egy ilyen egész napos hányása, most a múlt héten pénteken én kerültem sorra. 

    És Te ZUMBÁzol?

    Ezektől a konzolos játékoktól szerintem nem tudod távoltartani a gyerekeket. Ha otthon nem, amjd átmegy "tanulni" a haverhoz, aztán ez lesz. Nekünk PSP van, még apa megának vette, mostanában már csak a Levi játszik rajta. És olyan ügyes, mint egy felnőtt. Sőt!!!!

     

    Detti

    HOgy vagy?

    A szülészek általában dolgoznak még szilveszterkor is. Drukkolok, hogy ne legyen semmi gáz, és ahogy akarod, akkor ne legyen császár!

     

    Poci

    Azta, 7-8 évesen már szívtipró?

    Barátnőm fiára is azt mondják... Annak is több a csak barátja, mint a fiú! 

    Már majdben minden betűt ismer! Jaj, de várom már, hogy a Levike is tudjon olvasni! DE Ő is nagyon várja már! Akkor el tudja majd egyedül olvasni a pókemberes magazint!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  17. 2010. november 24. 14:5580435.

    Jaj de furcsa, hogy Lipcsi már iskolás !!!

    Lehet, hogy lemaradtam - Lipcsi stresszelt a sulitól? Csak mert irod, hogy most már nem...

     

    Ablakmatrica nagyon jó ötlet !!! Mesiék tavaly ilyenkor csináltak az oviban - és iszonyat jól sikerült. Sajnos csak egyet ... talán idén is alkotnak ugyanilyen szépet :) 

     

    Azt irod, hogy sok társasotok van. Mik azok, amik a legjobban bejöttek Lipcsinek? Én még csak a listaírásnál tartok (amiből később szortirozok...), felkerült rá a gyerek Activity, halli galli junior, ...  Szeretnék tuti jót venni, utálom, ha csak áll a polcon.

     

    XBOX-PS: én valahogy reménykedem, hogy megússzuk. Persze lehet, hogy nem, de hátha... :)

     

    előzmény:
    poci (80434)
    2010-11-21  21:26
  18. 2010. november 21. 21:2680434.

    Sziasztok:)

     

    Aranyos vagy, hogy "hiányoltál".

     

    Nálunk nagyjából minden rendben. Lipcsi most már egészen jól beilleszkedett az iskolába. Most, hogy nem görcsöl már annyira nagyon jól megy neki. Már kb. 20 betűt megtanultak és összefüggő szövegeket olvasnak. Kicsit erőltetett, de értelmes szövegek. Úgyhogy, bár én sem hittem, de a fiam karácsonyra olvasni fog!!!! A matek folyamatosan 100%-os és a furulya is jól megy. Nyílt nap volt a héten, nagyon jó volt látni, hogy végre jól érzi magát. Ja, és megkapta az első szülinapi meghívót:) Persze egy kislánytól. Nagy szívtipró állítólag. 

     

    Karácsonyi készülődés: eddig nulla:( Munkahelyen sajna nekem ilyenkor a leghúzósabb és mivel most nem is fut annyira az építőipar szekere, még több az agyalni való. Reggel én viszem Lipcsit suliba és megvárom vele a sorakozót, kicsit mindig beszélek a tanító nénivel, de így emiatt este 6-7-nél előbb sosem érek haza. Emellett a rengeteg program: készülnek az iskolában az elsős avatásra, készülnek a néptáncon a karácsonyi gálára, készülünk együtt színházba (Diótörő) illetve lesz egy 12 km-es gyalog túra dec. 5-én Nagykarácsonyba a Mikuláshoz. Lipcsinek mondjuk már meg van a listája, meg azért már mi felnőttek is tudjuk mit szeretnénk. De pl. az iskolában kihúzták egymás nevét és egy tök ismeretlen (számomra, Lipcsi azért már ismeri valamennyire) kislánynak kell sajátkezűleg ajándékot készíteni. Én ablakmatricára gondoltam...

     

    Lipcsi listája: StarWars lego, Bugglez távirányítós autó, 4Words szókirakó játék, fagyikészítő gyurmaszett, Anna,Petti könyv, a BűvösPad-hoz valami új könyv és még sorolhatnám a rengeteg féle társast és mesekönyvet, újabb és újabb autópályákat, de már olyan rengeteg van neki, hogy nem hiszem, hogy vennénk. Ezeket elosztjuk a családban, mert mi már nyáron megvettük neki a nagy ajándékot: egy ismerős nagyon-nagyon jó áron eladta a gyerekei PS2 gépét, rengeteg játékkal, konzollal, beülős kormánnyal, kamerával, táncszőnyeggel. Nagyon sokat vívódtunk rajta, de ezt nem lehetett nem meg venni (kicsit talán magunknak is). Én nem vagyok híve ezeknek a játékoknak, de eltiltani sem lehet teljesen és inkább most veszem meg néhány tízezer forintért mint pár éven belül százezerekért.

     

    Ági, lepkefújó elefántunk nincsen, de Csurmiéknak volt azt hiszem és anno ugyanazt írta mint Detti, hogy az alapötlet nagyon jó, de nagyon gyengén fújja a lepkéket. Viszont a Lotti karotti nálunk is nyerő:)

     

    Jaj, nagyon sajnálom Levit. Az én fiam tutti nem bírná ki, hogy ne ugráljon. De karácsonyra már túl lesztek rajta, igaz? Szorítok majd.

     

    Detti, izgi, hogy hamarosan hárman lesznek! A legszebb karácsonyi ajándék (vagy új évi).

     

    előzmény:
    schmo (80433)
    2010-11-21  14:01
  19. 2010. november 21. 14:0180433.

    Poci,

    Irjál, hogy vagytok !!!
    Hogy érzi magát Lipcsi , megszoktátok-e teljesen az iskolás létet?
    Hogy készültök a karácsonyra, stb?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  20. 2010. november 21. 14:0080432.

    SZia Detti!

     

    Császár ügyben teljesen megértelek !

     

    Igen, iszonyat jó, hogy nem kell a fejlődési lépések miatt aggódni !!!Képzeld, tegnap pár pilanatra KAPASZKODÁS NÉLKÜL ÁLLT !!! 

     

    Dec 30-ra vagy kiirva? háááááát, akkor gondolom, ha császár lesz, akkor karácsony előtt lesz már kisbabátok , nem várnak vele addig :) 

    Jaj de izgi, mindjárt hárman lesznek a gyerekek !!! húúúúúúúúúú :) 

    Mit mondott a doki?

    előzmény:
    Kisanna (80430)
    2010-11-17  18:58
  21. 2010. november 21. 13:5680431.

     

     

    Ági,

    Hogy vannak a fiúk? És te?

     

    Lotti Karotti: ez olyan "célba kell érni" tipusú, dobókocka helyett kártyákat kell húzni, azon van, hogy hányat léphet az illető. egy müanyag domb a  "pálya", annak a csúcsán van a cél. Attól izgalmas különösen a gyerekeknek, hogy a domb tetején egy répa van, amit - ha valaki ilyen kártyát húz - meg kell tekerni, és akkor bizonyos helyeken megnyilik a föld, és ha ott állt valaki, akkor annak a nyula beesik a lyukba :) Szóval nálunk általában nem is annak örülnek, hogy célba érnek, hanem ha sikerül valakinek a nyulát elsüllyeszteni :)

     

    Zumba: hát ezer bocs , valószinüleg pont egy Zumbás topikot olvasgattam közben :) A zumba az egy latin táncos aerobic fajta :) 

    Igazából ZINGO-t akartam irni :) 

    Mindenki kap egy lapot, amin más-más 9 kép van. Van egy adagolódoboz, amiből egyszerre két müanyag lapcska jön ki. Ha valakinek van olyan kép a saját lapján, akkor ki kell mondani a nevét, és akkor elveheti, ráteheti a lapján a megfelelő helyre. Ha betelik a 9 kép, akkor ő nyert. Szóval ez kb a Bingo gyerekváltozata. 

     

    Ezt a fenti kettőt mindkét gyerek szereti. Van még a COLORAMA, az anno csak Mesit érdekelte, most már őt nem érdekli, csak Tomit. Ez olyan szint és formát egyeztető játék. 2 dobókockával dobsz, egyiken a szin, másikon a forma. Meg kell keresni ezt a müanyag idomot, és elhelyezni a táblán. 

     

    Ma néztem gyerekmeséket - és köztük reklámokat... volt egy ami tetszett, bár elég drága. A gyerekek nagyon szeretnek barkobázni, de persze felnőttel. Van valami Találd ki extra nevü játék, amivel - elvileg - tudnának egyedül is játszani. Most nézegetem a neten, hol lehet kapni és mennyiért.. 

     

    előzmény:
    NagyÁ (80427)
    2010-11-16  23:44
  22. 2010. november 17. 18:5880430.

    Schmo, őszintén szólva, nem bánnám, ha császár lenne (az előzmények miatt, lásd Anna...) Bár be vagyok miatta parázva, de attól még jobbban, hogy a sima szülésnél esetleg valami baj legyen a gyerekkel...

    Miki nagoyn ügyes! Ugye, mennyire más, hogy nem kell minden fejlősédi lépés miatt aggódni, mindent árgus szemmel figyelni?

     

    Ági, b@sszus, hogy Titeket minden baj megtalál! És miért kell ilyen sokat várni a műtétre? Tényleg el lehet várni egy 6 éves kisfiútól, hogy 1 hónapon keresztül ne ugráljon????

    Ez a hányás valami vírus most?

    Dec. 30-ra vagyok kiírva!  Holnap megyek dokihoz, kíváncsi vagyok, mit gondol a csárszárról (ill. arra is, hogy fog-e dolgozni egyáltalán a 2 ünnep között...)

     

    Lepkefújó elefánt nekünk nincs, de a sógornőméknek volt. Úgy emlékszem, szerették a gyerekek. Csak volt valami bibije, talán gyengén fújta a lepkéket? Már nem emlékszem. :-(

     

    előzmény:
    schmo (80426)
    2010-11-16  10:24
  23. 2010. november 17. 17:0380429.

    Altatós. Hogy mennyit kell bent maradni, függ, hogy hogy viseli, lesz-e láz, stb. Elvileg szerdán befekszik, és pénteken haza.

    Ma magkaptuk az igazolást a gyerekorvostól, hogy dec 16 műtét, addig nincs közösség, így holnap megyünk az oviba.

     

    Mi a Jánosba tartozunk. Meg talán a SOTE-hoz. Csak én a Madarászt favorizálom (persze csak addig, amíg nem kell a teljes számlát kifizetnem, hogy nem a körzetesbe megyünk)

    Az a dokivácsi fogja műteni, aki rendbehozta a Rolcsi popsiján a végbéltályogot 1 hónapos korában.

     

    Bőveben erről a Zumba és Lotti karottiról? Márcsak, hogy ötletet gyűjtök. Mi ez? Mekkora gyereknek való? Ez 1 játék vagy kettő? (Lotti karottiról hallottam már, de nem tudom mi az)

     

    Detti, Poci nektek nincs lepkefújó elefánt? Ha van, tapasztalat?

     

    Persze, nem úgy gondoltam, hogy ha kell, ha nem tömd bele.  Én elkényeztettem Őket, nálunk olyan mértékű válogatás van, hogy csa na. Levinél kevésbé, mert az oviban sokmindent megeszik, de a Roli gáz nagyon. Alig várom, hogy ovis legyen.

    előzmény:
    schmo (80428)
    2010-11-17  14:02
  24. 2010. november 17. 14:0280428.

    Jaj Ági annyira sajnálom Levit 

    A műtétről mondtak valamit? Gondolom, altatós. De mennyi ideig kell bent lenni, utána mennyi a felépülés, stb...? 

    És egy hónap múlva lesz? Nincs hamarabb időpont vagy ez normális?

    Más: Asszem ezt már kérdeztem, de nem emlékszem rá... a Madarászba tartoztok? Csak mert mi a Budaiba, az valamivel közelebb van.

     

    Lepkefújó elefánt: nekünk nincs, tavaly nézegettem, de aztán találtam jobbat, és letettem róla (Zumba és lotti karotti - azóta is nagy sláger)

     

    Jelentem, Miki ma megevett egy fél üveg főzeléket. Nem mondanám, hogy izlett neki, de legalább nem öklendezett tőle. 

    Persze, tudom, hogy okosok, de az erőltetéssel nála eddig mindig csak rosszul jártam. Pl Sinlacot erőltettem, mert nem hizott már nagyon régóta, és paráztam... annak az lett a vége, hogy minden alkalommal kihányta (plusz ami még a gyomrában volt), és később - amikor már nem erőltettem, csak óvatosan újra próbálkoztam, hetekbe telett, mire eljutottunk egy kiskanáltól a rendes mennyiségig.  Szóval a főzeléknél nem mertem erőszakos lenni, mert se a hányás nem hiányzik, se az, hogy utána már a szagától rosszul legyen. 

    előzmény:
    NagyÁ (80427)
    2010-11-16  23:44
  25. 2010. november 16. 23:4480427.

    Karácsony: Kezdhetek kapkodni. Nem sok idő maradt.

     

    Képzeljétek. Levi tegnap 13X hányt összesen, és a sok erőlködéstől előjött egy sérv. Most értünk haza a Madarászból.

    Esti fürdés után nézem, hogy az egyik heréje 4X akkora, mint a másik. (Vízel teli valami burok van a here mellett közvetlenül) Hívom a kórházat, azonnal be. Bementünk, kiderült, hogy sérv. Nincs egyéb teendő, december 16-án műtét, hacsak nem tülemkedik ki a bele a lukon (állítólag sűrűn előfordul). Ha nagyon fáj, vagy nem tud pisilni, akkor szaladás van. Így a karácsonyi készülődésünk eléggé lerövidült. 

    Addig nincs ovi, nincs szaladgálás, nincs ugrálás... Na ja. Altatás, miegymás.

     

    Detti

    Mikorra vagy kiírva? Még az idei utolsó hét, vagy január eleje? Faros? Az még változhat.

     

    Schmo

    Én lepkefújó elefántot néztem ki a gyerekeknek, remélem addigra Levike teljesen felépül.  Van valakinak? Tapasztalatok?

    Miki ügyes pasi. Persze, hogy nem szereti a mászókát. Te szeretnél benne lenni? Ha már mászol, és mehetsz is? Meg lepakolhatsz nagy és színes dolgokat?

    Rájött, hogy válogathat. Valószínű, ha nem eszi meg, kap mást. Okos pasi. (Enyémek is okosok nagyon, már akkor is, és most is)

     

    Mellesleg én jól, csak teljesen kivagyok. Tegnap éjfélig ment a hányós műsor, ma a Roli 2X bepisilt és 1X bekakilt, erre este még ez a kórházmenet. Hát én majd szívbajt kaptam... Úgy remegett a lábam, hogy alig tudtam vezetni.

    előzmény:
    schmo (80426)
    2010-11-16  10:24

Címlap

top