Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lopós anyukák?

inves99
Létrehozva: 2011. március 7. 10:55

Nagyon sok az olyan frissen elvált, vagy különélő anyuka, aki kevesli a megállapított gyerektartást. Vajon tudatában vannak-e annak, hogy a gyermektertási kötelezettség nem csak az apát terheli, hanem az anyát is? Tudják-e, hogy az ezen a címen kapott pénz mellé nekik is le kell tenniük a maguk összegét és az egészet a gyerekre és csak a gyerekre kell költeniük?

 

Tehát nem a rezsire,  nem a lakásrészletre, nem cigarettára, stb, hanem csakis a gyerekre. mert ugye akkor nem mondható, hogy pl 30e tartás kevés lenne, hiszen ez esetben minimum 60e áll rendelkezésre és ennek ugye elégnek kellene lennie egy gyerek nevelésére, iskolázására.

 

Persze, ha anyuka drága elcseni ezt a pénzt és a saját megélhetésére fordítja, akkor bizony tényleg nagyon kevés. Az egész társadalmat átható nő terror szépen megszervezte ezt. Apuka, ha nem fizet, akkor akár börtönmunkára is ítélhető, de azt, hogy anyuka vajon megfizeti-e a gyerek részére a tartást, vagy még az apa által fizettet is elcseni-e, azt persze nem ellenőrzi senki. 

  1. 2011. március 7. 12:12101.
    Már miért kellene az apának fizetnie a válás után a lakásrészletet? Tulajdonos lesz ott? Birtokban van az apa? Fizesse az új puncivétéz, aki élvezi a lakást és a p..-t!
    előzmény:
    dani zsuzsanna (98)
    2011-03-07  12:08
  2. 2011. március 7. 12:10100.

    Én sajnos csak arról tudok nyilatkozni, hogy Apuka se nem fizette a pénzt pár hónapnál tovább, se nem vette a fáradtságot, hogy keresse a gyerekét.

    13 éve váltam el, havi 5000 ft-ot ítélt meg a bíróság akkor amikor mások már tizenezreket kaptak és az jónak számított.

    Én güriztem, melóztam azért, hogy azt a sz*ros 5000 Ft-ra se legyünk rászorulva, amiért imádkozni kellett havonta.

     

    DE: bizony a lakhatás, fűtés, élelem, ruha, rezsi a gyereknevelés része. úgyhogy ne mondd, hogy arra nem költheti az anya a pénzt mert ez hülyeség.

     

     

    előzmény:
    inves99 (1)
    2011-03-07  10:55
  3. 2011. március 7. 12:0899.

    Szép is lenne:-)))))

     

    Nálunk egyébként felmerült a közös tartás is, tehát, hogy egy hetet itt van a gyerek, egyet az apjánál, vagy hónapot itt, egyet ott. Mondtam neki, hogy ha a gyerek is akarja, akkor lehet, így senki nem fizet senkinek semmit, a családi pótlékot is megosztjuk, de ami az ő idejére esik, ő állja, ruházkodást, táborozást, edzést, mindent fele-fele, ő főz a gyerekre hétköznap (viszi az ebédet), elmegy vele orvoshoz, edzésre, akárhová, nem vagyok hajlandó vállalni semmit az ő idejéből. Ez volt kb fél éve .... azóta nagy a csend:-)))))))))))))

    előzmény:
    Ischia (95)
    2011-03-07  12:05
  4. 2011. március 7. 12:0898.

    a rezsit,a lakásrészletet pont nem jó hogy felhoztad

    ha anyuka ezt nem fizetné.és kikapcsolják a villanyt,fűtést...ha nem fizeti a törlesztő részletet ugrik az ingatlan..vagy ha albérlet kiteszik őket

    ezeket sajnos ki kell hogy fizesse

    én ezeket álltalában elsőként fizettem,mikor egyedül éltem is..a híd alá mégsem lehet menni..

    nyilván az anyuka is ezt nyögi ki egyedül,először..tehát ezt is a gyerekre is fordítja...ilyen vagy olyan módon

    előzmény:
    inves99 (1)
    2011-03-07  10:55
  5. 2011. március 7. 12:0797.
    Egy gyerek eltartásának a költsége nem csak az iskoláztatás, meg a ruhák.Anyuka olykor jóval többet tesz bele, mint amennyit apuka gyt címen fizet. Anyukára marad a lakásrezsi, ami ugye megoszlik közte meg a gyerek között, anyukára marad az etetés, az esetleges gyógyszerek, a gyerek egyéb kisebb-nagyobb anyagi igénye. Ne sarkíts ennyire.
    előzmény:
    inves99 (1)
    2011-03-07  10:55
  6. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. március 7. 12:0796.

    Ezért nagyon fognak itt szeretni a nők! Ne feledd a legtöbb ”elvált”.

     

    Nem hiszem, hogy elkülönítetten lehetne egy gyerek megélhetését rendezni, éljen az anyjával, vagy az apjával.

     

    Ne csinálj egy nőnek se gyereket, akkor nincs ilyen gondod.

     

    előzmény:
    inves99 (1)
    2011-03-07  10:55
  7. 2011. március 7. 12:0595.

    Úgysem tudnád megcsinálni

     

    Pedig egyszer én is szívesen átadnám, mondjuk a márciustól-szeptemberig tartó időszakot. A nyári táborok, a tankönyvek, a beiskolázás és a nyári szünet idejét. Én meg elvinném egyszer őket moziba, meg mekibe, hogy lássák, milyen jófej vagyok.

    előzmény:
    Télapó*** (91)
    2011-03-07  12:00
  8. 2011. március 7. 12:0494.

    Szerintem nics olyan törvény, ami előírná, hogy a különnemű gyerekeknek külön szobát kell biztosítani.

    Sajnos erre még sok családban nincs lehetőség.

     

    A topicindító felfogása viszont számomra több, mint gyomorforgató.

    előzmény:
    Csillucska (42)
    2011-03-07  11:31
  9. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. március 7. 12:0293.
    Vagyis a te olvasatodban ez azt jelenti, hogy anya dögöljön meg, csakhogy neked a lehető legkevesebbet kelljen áldozni a KÖZÖS gyereketek eltartására. Bakekr, minek csináltad akkor, ha nem kívánod eltartani? A gyerek iránti felelősség nem csak az őt megszülő anya felelőssége ha kell, a saját élete árán (ezt mondjuk nem is kellett volna törvénybe foglalni, annyira evidens), hanem a hímivarsejttel rendelkezőe gyedé is, aki anyává tette. Ha pedig utóbbinak nem tetszik a rendszer és elválik, vagy az anya kirúgja, mert egy családért élni képtelen önző seggfej, akkor is kötelessége támogatni a gyereket, nem pedig élni a továbbiakban, mint Marci hevesen. És ha új "puncivitéz" kerül a képbe, ahhoz főfaroknak semmi köze nincs, ahogy "puncivitéz" nem csinálta főfarok gyerekét, nem köteles eltartani azt, bár a legtöbb esetben mégis ez történik, zokszó nélkül. Ha meg főfaroknak nem tetszik, akkor menjen és perelje el a gyereket. Ja, hogy az meg "újfarokmatracnak" nem fog tetszeni, mert akkor nem az övé se főfarok jövedelme se szabadideje?! Hát evvan!
    előzmény:
    inves99 (18)
    2011-03-07  11:22
  10. Torolt_felhasznalo_600308
    Torolt_felhasznalo_600308
    2011. március 7. 12:0192.

    Feltéve, hogy meg volt az apa szülői felügyeleti joga!! Ha lemondott, vagy megvonták tőle, nem kötelezhető a gyerek a szülőtartásra..... 

    Ezt el is felejtettem írni a másik topicon!! 

    előzmény:
    hoviraeg (38)
    2011-03-07  11:30
  11. 2011. március 7. 12:0091.

    A gyerek már 10 elmúlt, amikor elváltak.

    A bérek nem ugyanazok, most az apa keres többet, de volt olyan időszak is, amikor az anya keresett többet, a gyereket meg az apa nevelte. Szóval volt itt minden.

     

    Én magam - ha a gyereket nem sajnálnám - szívesen cserélnék legalább fél évre a volt férjemmel, hogy megtudja mennyi is az annyi. Nem egy hónapra, mert egy hónap alatt még nem megy szét a cipő, vagy a ruha, hanem olyan időszakra, amibe minden beleesik.

    Kifizetném havonta  a 10 ezret, aztán utánam az özönvíz, sőt néha még nem is fizetnék, időben meg soha, majd valamikor, amikor kedvem tartja, ő meg oldja meg, ahogy tudja, ja, és értsen meg, az nagyon fontos lenne nekem:-)))))))))))

    előzmény:
    Ischia (88)
    2011-03-07  11:56
  12. 2011. március 7. 11:5790.

    Abban egyetértek a topikindítíóval, hogy nem teljesen a gyerektartásból kell eltartani a gyereket. Mikor mi megegyeztünk, hogy a kétévesünk után apja mennyit fizessen, én 30.000-ret mondtam. Erre édesapja gúnyosan megkérdezte: "És ebből akarod eltartani?!" Mondtam, nem. Én kb ugyanennyit tervezek hozzátenni. Azért 60.000-ből messze lehet tartani egy pici gyereket havi szinten.

     

    Nagyjából így reális szerintem. Egyébként persze, több a rezsi, a mosószer, stb., sok egyéb még nem merül fel a kétéveseknél, ami nagyobbaknál de, max a pelenka ami plusz, egyébként minden gyerek eszik, iszik, kinövi a ruháját, bölcsis ebédbefizetés van stb.

     

    Viszont gyongyos, tök igazad van az ingyen nevelőnő, az állandó háztartási alkalmazott, a tanulótárs, a soha nincs szabad hétvégém, még szabad órám se stb. fejtegetéseddel. Hozzá kell tegyem, nálunk spec én választottam az egyedülálló anya státuszt, nem apuka akart elmenni. Bár azért természetesen minden megtett annak érdekébne,  hogy ezt válasszam, bár utólag persze nem így emlékezett:)

     

    Szabad időm magamra, saját programra, olvasásra (napi 2x1 órát bkv-zom akkor tudok!!:)  ) bármire csak ha hétvégén elviszi a gyereket. Ilyen 4 hónapja nem volt. Gondolom téli időszakban macerásabb a dolog meg annyira dolgozik, hogy egyszerűen 4 hónapja nem volt egy szabad vasárnapja, de szánom, de szánom... Na mindegy. Egyszer szóba hoztam, még én voltam a hülye, aki tukmálja a gyereket, egyébként oldjam meg a problémáimat meg dolgaimat úgy ahogy én akarom, én akartam elhagyni őt, akkor tessék. Gondolom meg volt győződve, randizni nincs így időm, lehetőségem. Egyébként nincs, bár nem erre fordítottam volna az elmúlt hónapokban egy esetleges vasárnap délutánt. Nem mintha köze lenne hozzá...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683888 (82)
    2011-03-07  11:50
  13. Torolt_felhasznalo_494056
    Torolt_felhasznalo_494056
    2011. március 7. 11:5689.

    Én is azért ugrottam rá, mert kb. ennyit kapok havonta a fiamra, ami mire elég? Hát szinte semmire. A múlt hónapban a nyelvvizsgát és a jelentkezést nem fedezte volna ez az összeg.

     

    Igen érzékenyen érint, mert egyedülállóként mindent megteszek, hogy a fiam ugyanazokat a lehetőségeket megkapja, mint ahol két kereset van. Amikor szóltam az exnek, hogy kevés a pénz az iskolakezdésre, akkor annyit mondott, hogy neki is kevés. Vagyis oldjam meg...

     

    Erre jön egy ilyen kis senkiházi, és azt mondja lopós vagyok, mert biztos a gyerek netjét használom. Hát most egy nagyon cifrát mormoltam el magamban.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (80)
    2011-03-07  11:48
  14. 2011. március 7. 11:5688.
    Persze, innen is lehet nézni. De a bérek is ugyanazok? Mert általában a nőket nem fizetik meg olyan jól, ráadásul a miunkából is kiesnek évekre, amikor a kisbabával otthon vannak.
    előzmény:
    Télapó*** (83)
    2011-03-07  11:50
  15. 2011. március 7. 11:5587.
    Mondjuk ezek után nem is csodálom, hogy nem kell.....egy felnőtt nő férfit akar nem lelki nyomorékot...
    előzmény:
    hoviraeg (86)
    2011-03-07  11:54
  16. 2011. március 7. 11:5486.

    Bogyó: jahjah...

     

    invest: miért nevezed az elvált anxzka későbbi kapcsolatát puncivitéznek??? tényleg érdekel...

    szerintem el kéne végre fogadnod, hogy nem kellesz gyermekeid anyjának!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898389 (60)
    2011-03-07  11:40
  17. Torolt_felhasznalo_898389
    Torolt_felhasznalo_898389
    2011. március 7. 11:5285.
    Jaj kérem, a felelősséget már nem, csak a köpködést hátulról...
    előzmény:
    Ischia (79)
    2011-03-07  11:47
  18. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. március 7. 11:5184.

    Te nem vagy jól bekötve, az már tuti....

     

     

    Savanyú a szőlő alapon vagy?

     

    a.) tartásra kötelezett

    b.) a tartásra kötelezett új kapcsolata   vagy?

    előzmény:
    inves99 (6)
    2011-03-07  11:12
  19. 2011. március 7. 11:5083.

    Ismerős apuka egyedül nevelte a gyerekét miután elváltak (7 évig). Anyuka fizetett havonta 10 ezer forint gyermektartást. Már néhány éve ment a herce-hurca, hogyan fizethetne kevesebbet. A gyerek most az anyukánál él. Apuka 30 ezret fizet, bérletet vesz, telefont feltölt. Anyukának így is kevés. Amíg a gyerek az apánál volt, a 10 ezer is sok volt, most a 30 kevés:-)))))))))))

    Hát kb. így van ezzel a topicindító is.

    előzmény:
    Ischia (79)
    2011-03-07  11:47
  20. Torolt_felhasznalo_683888
    Torolt_felhasznalo_683888
    2011. március 7. 11:5082.

    Hányingerem van az ilyen hozzáálástól! Tudod egyáltalán,hogy a gyerek anyja mennyit dolgozik azért hogy a gyerekednek mindene meglegyen(testi,lelki) és a mindennapokban pótolja a csak papíron létező skót apját?!

     Tisztában vagy azzal,hogy egyetlen szabad perce,órája,hétvégéje sincs amikor egy kicsit kikapcsolódhatna,és elfelejthetné hogy a szemét exe igyekszik megkeseríteni az életét.Mert ezután a topikindító után,már megbocsáss,de semmi jót nem tudok elképzelni rólad! 

    Sokan leírták már előttem hogy mibe kerül egy gyerek! Erről nem is akarok szólni! De te úgy gondolod,hogy a gyerek rezsijét az anyjának kell fizetni?! Miért?! És te az "ingyen nevelőnőt" természetesenek tartod?!

    Hányszor virrasztottál a beteg gyereked ágya mellett?

    Hányszor ültél le vele tanulni?

    Hányszor kérdezted meg tőle hogy mire vágyik?
    Hányszor kérdezted meg tőle hogy Anya miért szomorú,elkeseredett (sokszor talán a te áskálódásod miatt), fáradt?

    Mit teszel azért hogy az anyának,akit valamikor feltehetően szerettél, könnyebbek legyenek a mindennapjai,ésezáltal a te gyermekednek is?!

     

    Nem értem a felháborodásodat! Nem is akarom,mert szerintem idáig nem süllyedhet le senki! Szerintem te nem is férfi vagy,hanem egy kis .... aki az új hapsija gyerekétől sajnálja a pénzt,ill. a volt feleségtől,aki szerinted ebből él.  

    előzmény:
    inves99 (1)
    2011-03-07  10:55
  21. 2011. március 7. 11:4981.
    Apának nincs kötelezettsége???
    előzmény:
    inves99 (53)
    2011-03-07  11:37
  22. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. március 7. 11:4880.
    Azért "jók" az ilyen topikok, mert gyönyörűen egymás ellen lehet uszítani embercsoportokat, miközben minden értelmes ember tudja, hogy a két véglet (a gyerekeit totál leszaró elvált apa, aki akkor sem fizet rendesen, ha tudna, és az előbb említett "az Isten pénze sem lenne neki elég" típusú anya) között rengeteg átmenet van...
    előzmény:
    inves99 (1)
    2011-03-07  10:55
  23. 2011. március 7. 11:4779.
    Én csak azt nem értem, hogy ha szerinted a volt feleséged ellopja a gyereketek pénzét, akkor miért itt írkálsz, miért nem lépsz hivatalos útra. A gyerek a tiéd is, neveld te.
    előzmény:
    inves99 (72)
    2011-03-07  11:43
  24. 2011. március 7. 11:4778.
    sajnos ezt a topikindító sem fogja érteni, csak ő más okból...
    előzmény:
    Csillucska (76)
    2011-03-07  11:45
  25. 2011. március 7. 11:4677.
    Nem is írtam sehol sem azt, hogy a duplája!! Olvass figyelmesen.
    előzmény:
    inves99 (73)
    2011-03-07  11:44

Címlap

top