Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lopós anyukák?

inves99
Létrehozva: 2011. március 7. 10:55

Nagyon sok az olyan frissen elvált, vagy különélő anyuka, aki kevesli a megállapított gyerektartást. Vajon tudatában vannak-e annak, hogy a gyermektertási kötelezettség nem csak az apát terheli, hanem az anyát is? Tudják-e, hogy az ezen a címen kapott pénz mellé nekik is le kell tenniük a maguk összegét és az egészet a gyerekre és csak a gyerekre kell költeniük?

 

Tehát nem a rezsire,  nem a lakásrészletre, nem cigarettára, stb, hanem csakis a gyerekre. mert ugye akkor nem mondható, hogy pl 30e tartás kevés lenne, hiszen ez esetben minimum 60e áll rendelkezésre és ennek ugye elégnek kellene lennie egy gyerek nevelésére, iskolázására.

 

Persze, ha anyuka drága elcseni ezt a pénzt és a saját megélhetésére fordítja, akkor bizony tényleg nagyon kevés. Az egész társadalmat átható nő terror szépen megszervezte ezt. Apuka, ha nem fizet, akkor akár börtönmunkára is ítélhető, de azt, hogy anyuka vajon megfizeti-e a gyerek részére a tartást, vagy még az apa által fizettet is elcseni-e, azt persze nem ellenőrzi senki. 

  1. Torolt_felhasznalo_978174
    Torolt_felhasznalo_978174
    2011. március 12. 21:541651.

    Te még elhiszed, hogy egy értelmes nő csak úgy "véletlenül" teherbe eshet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416332 (1650)
    2011-03-12  21:42
  2. Torolt_felhasznalo_416332
    Torolt_felhasznalo_416332
    2011. március 12. 21:421650.
    Mikor nem jogos a pasi tartásdíj fizetése?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1607)
    2011-03-11  12:17
  3. Torolt_felhasznalo_416332
    Torolt_felhasznalo_416332
    2011. március 12. 21:381649.

    "Magam részéről egy kivételt tudok elfogadni: ha a pasi őszintén megmondja, hogy nem akar gyereket és mindent megtesz annak érdekében, hogy terhesség ne következzen be és a terhesség azért következik be, mert a nő azt szántszándékkal mindennek ellenére összehozza."

     

    Egyet értek veled, csak sajnos az utolsó mondatod nem egyértelmű. Mert persze ilyenkor a nő tényleg számító és gonosz, a férfi meg felelőtlenül bújt ágyba a nem megfelelő nővel. A gyermeket meg mindez baromira nem érdekli, ő megszületik, és őt el kell tartani. Ez van. Az anyagi felelősség ekkor is terheli az apát, ennyit erről.

    előzmény:
    Chrissie78 (1604)
    2011-03-11  12:04
  4. Torolt_felhasznalo_416332
    Torolt_felhasznalo_416332
    2011. március 12. 21:321648.

    Na még jó, hogy nem Te hozod a törvényeket! Ha egy pasi nem akar gyereket, akkor tartsa a nadrágjában a micsodáját. Ha viszont elővette onnan, akkor viselje a következményeit. Szerinted hány pasi védekezne a bíróságon azzal, hogy ó hát engem átvágtak, én nem is akartam ezt a gyereket? (Valójában ott sem voltam...) A sexből lehet gyerek, aki sexel annak viselnie kell a következményeket. Csünya dolog átvágni egy pasit, és csak a pénzéért szülni neki gyereket, de hát felnőtt emberek vagyunk, mindenki vigyázzon magára. A nagy többség, a legtöbb elvállt anya bizony nem multimilliomosnak szült gyereket.

     

    Ez a fene nagy megtervezem az életemet, és akkor nem történhet semmi rossz... Ezt meg honnan veszed? A hozzászólásaidból azt látom, hogy baromira szeretnél gyereket, csak éppen még valamilyen ok miatt nem jött össze. És most azzal nyugtatod magad, hogy a szépen megtervezett életed, és az okos előrelátásod miatt nincsen még gyereked, és ez így jó ahogy van. Sajnos süt belőled az irígység a gyerekes anyukák felé.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1601)
    2011-03-11  11:50
  5. 2011. március 12. 20:241647.
    Klári, nem, nem írtam el, gyerekenként 100.000 Ft-ot kell kinyögnünk (kölcsönök, stb). Vagy elveszik a fejünk fölül a lakást.
    előzmény:
    kLÁRI (1642)
    2011-03-12  16:41
  6. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. március 12. 20:101646.

    Íme, szegény inves99!

     

    Van neki sapkája, meg esőkabátja is.

    Szép széles a mosolya, legalább látszanak az elöl lévő sárga fogai (erre remek fehérítő fogpasztákat ajánlanak a reklámokban, megfizethető áron).

    Van neki két szeme, orra, és láthatóan képes felemelni a két (feltehetően) saját pracliját. 

    Nem kövér, ámde nem is túl megnyerő.

    A képen látottat is erősen rongálja saját elmeállapotának bemutatása, világképe.

    Valahogy olybá tűnik, mintha egy pattogós, egoista, sajátos szemléletű egyén lenne némi erőszakos beütéssel.

    Pozitívum, hogy még tud vigyorogni. 

    Kedves hölgyeim, nem tudom, ezek ismeretében ő kinek a zsánere, nekem nem. 

    idézet:
    zonka (1586)
    2011-03-11 09:43:42
    Anyáááám, mint egy muréna... El nem hiszem,  hogy van nő, aki szájon csókolná.... Atyaisten, aki a mennyekben lakozik titokban... Jujjj!
    előzmény:
    zonka (1541)
    2011-03-11  09:43
  7. 2011. március 12. 18:441645.

    Nem tud valaki egy jó ügyvédet?Exem  sokkal kevesebbet fizet,mint tudna.

     

    De akit én tudok az sajnos,nem az a rámenős,nagydumás.

    Inkább olyan aranyos ,kedves.

    És nekem most nem erre van  szükségem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. március 12. 17:481644.

    Inves mindig általánosit, de már többször javasoltam többeknek, hogy az általánositást ne vegyék magukra. (Akinek nem inge...)

     

    Azt pedig cáfolom, hogy akinek nincs gyermeke, annak ne számitson a véleménye. Számolni (remélhetőleg) azok is tudnak, akiknek nincs gyerekük, igazságérzetük pedig pláne lehet, s ezért úgy gondolom, a topicinditóban felvetett lopást megitélheti bárki. 

     

    Mert az a szülő, aki a gyermekére kapott pénzt saját céljaira forditja, lop. A saját gyerekétől.

     

    Akár az apa nem fizeti meg a tartásdijat, s költi el saját szórakozására (amiért őt le is csukhatják ma már) akár az anya forditja szoláriumra, miközben a gyermeket mondjuk vajaskenyéren tartja.

     

    Ennek megitéléséhez nem kell, hogy az ember maga is szülő legyen. Ahogy embert ölnöm sem kell, hogy tudjam, bűn.

    előzmény:
    zonka (1641)
    2011-03-12  15:44
  9. 2011. március 12. 17:361643.

    Az, hogy szerettek kitalálni dolgokat, ami nem valós, még abszolút nem ok arra, hogy ha kiderül a tévedés, tovább erősködjetek.

     

    Többször reagálta már, hogy a topicjai bár saját inditásúak, nem saját indittatásúak. Ezt kéne végre megérteni, és nem azzal vádaskodni, hogy sajnálja a saját gyerekétől a pénzt.

     

    De, ha a történet mégis igaz lenne (menjünk bele, puszta elméletből). 

    Adott egy férfi, aki a többszörösét fizeti gyermektartásként, mint amire az eddig hozzászóló egyedülálló anyukák  számithatnak volt párjuktól. S ez a férfi, tegyük fel, azt látja, hogy a gyermekét nevelő nő közel sem forditja az általa fizetett pénzt a gyermekre. Mondd, ilyenkor is a pasi a szemét?

     

    Mert ahogy irta itt cilka, ő tisztességes volt, tisztességesebb, mint ami elvárható, de párjának exfeleségéről már ez nem mondható el. 

     

    Minden létező esetben a pasi a szemét? Tényleg?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (1630)
    2011-03-11  20:26
  10. 2011. március 12. 16:411642.

    Ugye a tartásdíj összeget csak elírtad?

    10-10ezer forint viszont kevés.

    előzmény:
    cilka (1640)
    2011-03-12  14:04
  11. 2011. március 12. 15:441641.

    Látod, az emberek mind különbözőek!

    Én már próbáltam vázolni Invesnek - más is -, hogy ne általánosítson, mert ilyen nő - és persze férfi -, meg olyan is van. Ilyen kapcsolat is, meg olyan is.

    Nem lehet a nőket a férfiakkal szemben lelopósozni, mert lehet, hogy van ilyen nő, de bőven vannak a másik szituációban is.

    A te példád mutatja meg ezt a legpontosabban.

     

    Köszönöm, hogy mindezt megosztottad velünk.

     

    Invesnek meg azt ajánlom gondolkozzon el azon, hogy azok a nők és férfiak, akiknek van gyerekük és tudják, hogy mit is jelent felnevelni őket, azok hozzászólásait nem lenne-e érdemes megfontolni.

    Itt ugyan sok gyermektelen ágált egyik-másik vélemény mellett, de azokat kellene meghallania, akik tudják (nemcsak tudni vélik), milyen szülőnek lenni.

     

    Jó hétvégét kívánok! 

    előzmény:
    cilka (1640)
    2011-03-12  14:04
  12. 2011. március 12. 14:041640.

    Nagyon sok hozzászólást elolvastam ebben a topikban, és néhány gondolatot megosztanék veletek, mert álltam már mindkét oldalon. Két éves korától egyedül neveltem a gyermekemet, mert apának nem jött be a családosdi. Válásunk után néha adott 10000 ft-ot (enyit állapított meg a bíróság), többször nem, mint igen. A gyerekemet bölcsibe adtam, visszamentem doglozni, tanárként nem kerestem sokat, de vállaltam magántanítványokat is, hogy kijöjjünk valahogy. Nem pereskedtem, nem jelentettem fel, mert úgy gondoltam, legyen a gyereknek az apjával jó a kapcsolata. Nem jártam szórakozni, nem öltözködtem divatosan,  még félig TB finanszírozta fogszabályzóra is jutott a gyerekemnek, nekem ő volt a fontos. Aztán amikor 10 éves lett, megismerkedtem valakivel (neki 2 gyereke van), akit épp akkor dobott ki a felesége azért a szeretőért, akivel 5 éve kefélt titokban, de most éppen legalizálni akarta a kapcsolatot. A szerető nagyon gazdag pasi. Mi megismerkedtünk, ő nem volt jó testi és lelki állpotban, 15 év házasságból 5 év megcsalósdi, ő pedig a családjáért élt, ez megviselte. Otthagyta a lakást, berendezve, kocsit, stb, egy kevés megtakarított pénze volt, azt egy év alatt elköltötte a két gyerekre, mert magától mindent megvon, csak a gyerekeknek legyen meg minden.

    Most már rövidre fogom: voltfeleség hoppon maradt, pasi nem akata elvenni, volt férj boldogan él velem, azóta közös gyerekünk is született, tehát 2-t nevelünk mi is.  A nő azótabosszúhadjáratot folytat, bíróságon hamis tanúkal, rengeteg hazugságga, ügyvédi trükkökkel elérte, hogy a párom 160000 Ft-os fizetésére 100000-100000 Ft-os tartásdíjat állpítottak meg, amit nem a gyerekekre költ, nálunk esznek, ruhát cipőt eddig is, most is mi veszünk, voltfeleségnem doglozik, mert akkor nem tud fitneszb, fodrászhoz, szoliba, stb járni, meg utazgatni. Egy anyát a gyerektartásdíjról elszámoltatni nem lehet, de ő végrehajtóhoz fordul, rendőrségi feljelentést tesz. Mire kiderül, hogy alaptalanul, addigra rengeteg energi és pénz megy el, hogy megvédjük magunkat. Elnézést egyetlen hatóság sem kér, hivatalból járnak el a feljelentés miatt.

    Ja és a legszebb: a gyerekek az anyjuknak kémkednek, mennyi pénzből élünk, milyen kaja van itthon, stb.És tudom, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek ilyen helyzetben.

    előzmény:
    inves99 (1)
    2011-03-07  10:55
  13. 2011. március 12. 11:211639.
    Miután pont a lényegét cenzúráztad ki a hsz-omnak, úgy érzem, erre felesleges érdemben reagálni...
    előzmény:
    vwzzs (1636)
    2011-03-12  00:35
  14. Torolt_felhasznalo_481776
    Torolt_felhasznalo_481776
    2011. március 12. 10:121638.
    Kicsit szeretném árnyalni a képet. Mert ez durva általánosítás, amit Te írtál. Biztosan egészen más körökben forgunk, mert az én környezetemben egészen más a kép.
    - két gyerek után semmit sem kap, az apa felszívódott, így államit sem tud kérni. Kocsi, ház a váláskor sem volt, csak albérlet. Gyerekeket nem kereste legalább 10 éve.
    - két gyerek után kapja összesen a mindenkori minimálbér 50 %-át (szegény volt férjének, aki vízvezeték szerelő, nem mindig van munkája) + váláskor ő 3/4 részt kapott a házból. Gyerekekkel a kapcsolatot "mérsékelten" tartja, mert annak ellenére, hogy nincs munkája, szinte mindig fáradt, ha a lányok indítványoznak valamit. Ő nem szokta keresni őket.
    - két gyerekre összesen 24000 Ft ( két évvel ezelőttig 16000 volt, 11 éve váltunk el), váláskor lakás ára felezve lett, szinte az összes ingóság az apánál maradt. Most éppen négy hónapja nem adott egy fillért sem. Gyerekeivel a kapcsolatot kb. 5 éve egyáltalán nem tartja, pedig nem tiltom, sőt, a gyámhatóságot is megkerestem egyszer ezügyben, ahol széttárták a karjaikat. Még egy jegyzőkönyvet sem vettek fel, pedig arról imádnak "intézkedni" ha az anya gátolja a láthatást.
    - két gyerekre 70000 Ft, ház minden ingósággal az asszonynál, ezen felül bármire szüksége van valamelyik gyereknek, apa megveszi (nem zokni, gatya kategóriájú dolgokat)
    - egy gyerekre 25000 Ft (apa neveli, és kevesli,   biztosan nem tud belőle magának lecsippenteni)
    - egy gyerekre havi 5000 Ft, azt is kedve szerint fizetgeti, a gyerekkel kapcsolatot nem tart.
    - két gyerekkel 100000 Ft, asszony a lakásban maradt (bár az ő szüleinek jelentős pénze van benne, igaz, asszonyka még életében nem dolgozott, most 4 órában takarít) Kapcsolattartás jól működik.


    Véleményem szerint a 30000 Ft egyáltalán nem sok, nevetségesnek tartom ilyen összegnél az elszámoltatósdit. Az én fiaim szemüvegesek. Ez önmagában nagy költség, alsóhangon egy húszas/szemüveg. Azt nem is említem, hogy egyikük klubnál focizik (tagdíj, mez, csuka,versenyek vidéken, netán külföldön), mert az ugye minek, ha nem ér addig a takaró, menjen le a grundra, rúgja ott a bőrt!   Ennyi erővel menjen el 16 évesen dolgozni, mert az apja nem hajlandó hozzájárulni a költségekhez. (bocsánat, csak igen alacsony szinten hajlandó hozzájárulni, pedig a torkán a többszörösét leereszti a gyt. összegének) Ha jól emlékszem még a KSH is 19356 Ft-ra taksálja egy kamasz szükségleteit. 2 éves adat, és a minimális szinten való vegetálást forintosították. A kilencedikes tankönyvcsomag 35000 Ft volt. Csak hogy legyen egy kis kontraszt.  Szerencsére megoldom. Van egy jó munkahelyem, igaz, nem "körömreszelgetős", megkérik a pénzükért a melót, és meg is fizetik. Fura, hogy én 11 éve, pont a válásom óta (amikor is volt két óvódás/iskolás gyerekem) tudtam állást találni, és még meg is tudtam, tartani. Míg apukának azóta "sincs" állása. És a bíróság ezt 2 évvel ezelőttig el is hitte. Természetesen a bíróságon engem kiveséztek, mennyi az annyi, az apukától (aki nem lopós ám!!!) elfogadták, hogy úgy 8-9 év alatt nem sikerült semmilyen munkát találnia.... A bíró NŐ volt. Ennyit még a "társadalmat átszövő nőterror"-ról....  Összegezve: 30000 Ft-ból egyszerűen nem tud lopkodni az anya. 50-ből, 100-ból sem biztos, hogy lopkod. Nagyon könnyen el lehet költeni a gyerekre ennyi pénzt, még ha kétségtelen is, hogy az utóbbi összegekből már lenne/van rá módja, ha olyan.  Ja, és nem kell védeni a topikindítót, ő megadta a topik alaphangját a címmel. A további ámokfutására meg már kár is szót vesztegetni, mivel annak jelentős része egy másik topik témája kellett volna, hogy legyen.
    előzmény:
    vwzzs (1635)
    2011-03-12  00:22
  15. 2011. március 12. 08:481637.

    Elég furcsán gondolkodsz.

    Nem vagy te véletlenül férfi?

    De érdekes a fóruméleted is - sokat elárul rólad.

     

    Kellemes hétvégét mindenkinek. 

    előzmény:
    vwzzs (1635)
    2011-03-12  00:22
  16. 2011. március 12. 00:351636.
    Ugyanakkor nem tudom támogatni azt a társadalmi felfogást, hogy a nőké kell legyen a nagyobb felelősség a gyerekvállalás terén. Mert valóban: terhes csak a nő lehet,........

     

    Magam részéről egy kivételt tudok elfogadni: ha a pasi őszintén megmondja, hogy nem akar gyereket és mindent megtesz annak érdekében, hogy terhesség ne következzen be és a terhesség azért következik be, mert a nő azt szántszándékkal mindennek ellenére összehozza.

     

     

    Tehát a nő kezében van a hatalom. Akkor övé a felelősség is. Te írtad le, a kivételt, ami a hatalmat bizonyítja. Akkor miért nem tudod elfogadni? Nem elég a hatalom? Mi kell még? Legálissá tenni esetleg a visszaélést vele?

    A kérdéseim nem személy szerint neked szólnak. Gondolkodtatónak írtam.

    előzmény:
    Chrissie78 (1604)
    2011-03-11  12:04
  17. 2011. március 12. 00:221635.

    De Inves tele van gyűlölettel a nők felé, és komoly lelki és szellemi gondjai vannak, az egyikünk felé sem kérdéses.

    Feldobta a témát,és nem is ismerjük a hátterét,mi vezetett idáig:

    milyen volt a házasságuk? Tudtak-e egy jót szeretkezni egyáltalán? Milyen volt a munkájuk, a környezetük, az anyagiak? ...

    Így nehéz  kitalálnunk, hogy valójában mi is Invest igazi problémája?

    Mert jelenleg csak gyűlölködik, kijelent, és csak hajtogatja az őrültségeit csökönyösen.

     

    Leírta, hogy ez az ő problémája? Ki kérte, hogy találd ki az ő problémáját?

    Miért vagy kíváncsi a házasságára? Kért segítséget?

    MI A BAJ EGY ÁLTALÁNOSÍTÁSSAL? Körbe kell járni, s nem egy személyt kitalálni.

    Általánosítás: a nők között (nem tudom az arányt) vannak olyanok, akik a náluk elhelyezett gyerek tartásában többet várnak el az apától, mint ami  az adott életkorú gyerek normális fejlődéséhez szükséges.

     

    Szerintem igen. És itt lehetne a példákat sorolni az életedből, ahelyett, hogy invessel foglalkoznál.  A mi baráti körünkből elváltak a mai napig 60%. A volt feleségeké maradt a családi ház, autó, gyerek. Férjek albérletben, mindnek volt pár próbálkozása új kapcsolatot kialakítani, odaköltözés másik elvált nőhöz. A 60%-ból 0 db él ma párkapcsolatban. Tartásdíjat mindegyikük fizet tisztességesen. Mégis azt hallottam vissza a feleségektől,hogy mind ez kevés. Ez 5 éve volt. A barátságok is megszüntek. Ez a mai világ. Szomorú. 

     

     

    Ja, hogy így unalmas válaszolni, ha csak a tényeket írja az ember minden személyeskedés nélkül.

    előzmény:
    zonka (1602)
    2011-03-11  11:56
  18. 2011. március 11. 23:591634.
    épp a mosakodásnál:-DDDDDDD
    előzmény:
    zonka (1597)
    2011-03-11  11:37
  19. 2011. március 11. 23:531633.

    Még ha vicc ruhába is bújtatod, ez amit tettél nem harc.

    Jellemtelenség, gerinctelenség. 

    Te is tudod, de jól esik,mert ez a természeted. S még meg is magyarázod, tehát gyáva is vagy.

     

    Ja, itt az éjjeli őrjárat:-DDDDDD

    előzmény:
    zonka (1592)
    2011-03-11  11:18
  20. 2011. március 11. 23:181632.

    jogból szigorlat? Na és melyik jogból? :)

    Elárulom, az ELTE ÁJK-n én is közelről láttam a politológiát, és nem, ismétlem, nem volt büntetőjogból szigorlat :)

    De jól kerestél rá, vannak jogi tantárgyak :) Mármint politológia szakon :) a jogász szakon meg szinte csak az van :D (azt is láttam közelről :))

    előzmény:
    inves99 (1577)
    2011-03-11  10:45
  21. 2011. március 11. 20:541631.

    Ja, azt még gondoljuk át, hogy "anyuka tegye hozzá a saját 30 ezrét"-be mondjuk számoljuk bele forintosítva, amit a gyerekéért ő megtesz, míg apuka nem:

    bébiszittelés, magántanár, mosoda, szakácsnő, pszichológus stb- ha ezeket a posztokat anyuka nem látná el, lehetne őket fizetni- gondolkodj már, mennyi lenne, nem 30ezer...

    Ja, hogy ebben a nősoviniszta világban márpedig ez a nő dolga ingyé, bérmentve, miközben apuka veri a f.át az új puncimacájával? Nincs kettős mércéd, de tényleg. Picit se.

    Okvetlenül védekezzetek az új nővel.

     

    előzmény:
    inves99 (138)
    2011-03-07  12:27
  22. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2011. március 11. 20:261630.

    Hát... miután láttuk, hogy az illető elvált, és nem maga neveli a gyerekeit, nagyon valószínű, hogy a saját frusztrációit osztja meg velünk.

     

    A hazugságvizsgálóval váró feleséget nem láttam, (hogy volt az? házi hazugságvizsgáló? anyu lerohanta, és rátette erőszakkal a kütyüket, amik mérik az igazmondást? baromira hiteles!)  azt viszont igen, hogy sms-es csapdát állít a mindenkori partnerének. 

    előzmény:
    pager (1611)
    2011-03-11  12:21
  23. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2011. március 11. 20:081629.
    "Nem tudni mert a helyzet nem egyenes alapokkal működik, hogy mennyi % pasi van benne a gyerekcsinálásban."

     

    Szia, Vivien

     

    Én ugyan egy régebbi évfolyam vagyok, magyarán, a szüleid korosztálya, de az én tapasztalatom szerint  a férfiaknak is van igényük a gyerekre. Láttam én nem egy válást, mert anyu nem tudott gyereket szülni. Valahol a férfiakban is bennük van, hogy továbbadják a nevüket, a génjeiket. 

     

    De, tegyük fel, hogy a férfiak egy részének nem kell gyerek. Tegyük fel, hogy  a partnerükre bízták a védekezést (miért??), hogy a saját akaratuk ellenére válták apává. Tegyük fel, hogy joggal dühösek, mert kész tények elé állították őket. (habár most is azt állítom, hogy aki nem akar egyáltalán gyereket, az saját maga védekezzen, ha férfi, ha nő az illető ).

     

    Szóval, tegyük fel, hogy apunak nem kellett a gyerek.  Viszont a gyerek megszületett, már nem lehet visszacsinálni, ott van, él, lélegzik, sír, nevet, enni kér, szeretetet kér. Az övé, az ő génjeit hordozza, hogy képes megtagadni valaki a saját vérét? Dühből, sértődöttségből, azért mert balek volt??? A gyerek nem egy ruhásszekrény, "te vetted, neked kellett, ha nem fér a házba, kidobod".


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1601)
    2011-03-11  11:50
  24. 2011. március 11. 19:401628.

    69/A. § (1) A szülő a saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra rendelkezésre áll. "

     

     így van, csak az nem tiszta, te vajon miért gondolod, hogy ez csak a nőre vonatkozik? A pasi nem szülő???? Csak a nőnek kell megvonni a szájától a falatot, hogy az ilyen smucigok miatt a gyereknek legyen bérlete, étele, iskolaszere??? Megnézted mostanában pl a gyümölcsárakat? vagy a gyerek egyen folyton krumplit, tésztát, ne járjon edzésre, iskolába, mert apuci nem nézte meg a mai árakat, és sajnálja  a gyerekétől a dickensi szintnél jobb életkörülményeket?

    Neked hiba volt szaporodni, sajnálom a gyermeked.

    előzmény:
    inves99 (18)
    2011-03-07  11:22
  25. 2011. március 11. 18:341627.

    Igen, érdekes mindenestre.

    Igen, én megkaptam az üzenetedet, akartam is válaszolni, de akkor még nem tudtam. Pedig olyan szép hoszzút írtam. :-D Na, majd újra összeszedem, most van egy kis dolgom: család, ez meg az.

    (Tudod, párom kérdezte, hogy van-e 3 szabad percem? )

    előzmény:
    zonka (1626)
    2011-03-11  17:23

Címlap

top