Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikor fekszik le a gyerek?

eső
Létrehozva: 2011. augusztus 25. 15:32

Sziasztok!

 

A végső lökést az IKEA-s topik adta, hogy megkérdezzem , kinél hánykor fekszik le aludni a gyerkőc? Nem tudom, engem úgy neveltek, hogy este 8-ra mesére már "kész" voltam. A saját gyerkőcömnél is próbálom ezt tartani, hogy 8-kor már ágyban van. Viszont mostanában rendszeresen hallom más fiatal szülőktől, hogy este 9-kor van fürdetés. Mikor rákérdek miért -a válasz, mert nyár van , később sötétedik, tovább lenn van a gyerek játszani. Jó de mi lesz télen, akkor meg hopp előre hozom, mert előbb sötétedik, és ha elkezd bölcsibe, oviba, suliba járni akkor nem lesz ez gond? Sztem ezt nem évszakhoz kéne kötni normális esetben, hiszen a gyerek az fáradt este 8-kor nyáron is, meg télen is. Max nyáron nehezebb rávenni hogy elnyúljon az ágyba , de ha igen 5 perc alatt alszik is.Itt a szomszédba is van egy 2 éves, hát szegényt mindig hallom a  fürdőbe amikor már én fürdök, a manóm meg alszik, hogy bizony rendre sírva történik a fürdetés. Szóval tapasztaltabb anyukák, van téli meg nyári altatás? Mi a jobb?

  1. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. augusztus 25. 22:4353.

    Mint gyerek tudok hozzászólni a dologhoz.

    Kisgyerekként 7-kor fürdés 8-kor alvás volt.

    Kisiskolásként 9-kor kellett ágyba menni, és a suli miatt 7:30-kor volt a kelés. Erre az időszakra visszaemlékezve azt kell mondjam, órákig ment a kiabálás velem, hogy aludjak, de legalább maradjak ágyban, és nyáron hajnalonta felébresztettem a családot a TV bekapcsolásával 7-kor. Valójában 4:30-5 óra fele már felébredtem, de akkor még mese sem volt egyik csatornán sem, tehát unatkoztam pár órát. Délutáni alvás nálam ismeretlen volt. Azóta ha csak ágyat látok, összesek, és alszom 10 órát egyhuzamban. :)

    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  2. 2011. augusztus 25. 22:1252.

    1/akkor minek olvasod, ha nem bírod ezeket a topikokat?

    2/ Biztos azért sír a manó a szomszédban este 9-1/210-kor, mert úgy élvezi a fürdetést, de hagyjuk. 

    3/ nem ítélek el senkit -írom újra-csupáncsak megjegyeztem azt amit tapasztaltam esténként. A sírás tény, de ezzel nem minősítettem az anyukát nem írtam olyat hogy de lelketlen  hogy későn fekteti a gyereket, csupán tényt közöltem.  

    4/üdv neked is

    előzmény:
    sercli (49)
    2011-08-25  20:52

Címlap

top