Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 januári babák

Torolt_felhasznalo_284513
Torolt_felhasznalo_284513
Létrehozva: 2004. május 5. 19:41
sziasztok! én ma tudtam meg, hogy újévre babát "kapok". :)))

  1. 2005. július 4. 12:5234451.
    Sziasztok!

    Hát amit az előbb írtam az valahová elszállt :(

    Tömören: szombat reggelre Törpilla belázasodott, aztán a kúptól lement, de du. már megint lázas volt. Vasárnap, mivel nem tudtam elérni a saját dokinkat elvittük az ügyeletre ahol másfél órás várakozás után (2-en voltak előttünk) még majdnem a torkát sem nézte meg a doki. Délben értünk haza, akkor kapott egy kis kanál panadolt és utána már nem esett vissza. Éjjelre sem kellett adni neki semmit.

    Most nekiállok visszaolvasni a hétvége termését.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 4. 12:4634450.
    szia!
    Hátha bejön az anyu főztje:)
    Próbáld sokat szabadon hagyni, . hátha gyorsabban gyógyul neki. . .
    Rméelem én is, hogy téves volt, valóban nincsenek hajlamosító tényezők. . . de azért örülök, h van légzésfigyuszunk. . . . hú, de megérte az árát. . .
    előzmény:
    Tiluka25 (34449)
     
  3. 2005. július 4. 12:1934449.
    Sziasztok, vagyok én is, de hétvégén csak olvasgattam.

    Eddig 2*adtam kecskeméti alma-körtét, 1*őszi-kajszit, hát egyik sem aratott túl nagy sikert, jött visszafelé nagy fintorgások közepette. Legközelebb én csinálok almalevet, és azt fogom adni.
    A pincije péntek, szombat v. mi iszonyat piros volt. Fájt is nekei rendesen, sokat sírdogált. Sztem a hason levéstől , pisi+kidörzsölés. Próbáltam 1 csomó mindent végül a kamillás leöblítés+sudocrem segített. Most már hámosodik.

    Arikan, nyugodj meg, bizti téves volt. Nálatok nincsennek hajlamosító tényezők(korasz. , dohányzás stb. ). ó felmerül h mi van ha mégis, de erre nem szabad gondolni.

    Rusy , megjavultak anyósodék. Nagyon rendi tőlük a járóka meg a cucc. Maradjon meg jó szokásuk, +hozzáállásuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. július 4. 12:0734448.
    ja, és Matyi 2 napja azt mondja, ha büfiznie kell, hogy bűűűűűűűű
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. július 4. 12:0534447.
    :) az, csak napközben tortúra az altatás, mert mindig felborul, mint 1 büdös bogár, és nem tud visszafordulni. Aztán meg megy a nyügi. ;))))
    előzmény:
    Arikan (34446)
     
  6. 2005. július 4. 11:4434446.
    nagyon ügyes Matyi)))) 7alvó a javából:)
    előzmény:
    katatonia (34443)
     
  7. 2005. július 4. 11:2534445.
    olyen édi DÓri, mondja, hoyg bá-bá-bá, mint egy halacska úgy tátog, és ha én mondom neki, akkor ő is utánoz:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. július 4. 11:2434444.
    én egyelőre nem viszem be Dórit, csak ha még előfordul. A madarász utcában kérik majd, h vegyük meg az ők légzésfigyuszukat, de szerintem nálunk nem ilyen vészes a helyzet. . . . még várok. Meg amúgy is lassan itt a 6 hó vége, amikor elvileg már nem annyira veszélyeztetettek a babák. . .
    előzmény:
    katatonia (34443)
     
  9. 2005. július 4. 11:1734443.
    Arikan! tegnap olvasgattam légzésfigyelős topicocat, és ott valaki bevitte a madarász kórházba a csemetéjét egy riasztás után + a légzésfigyuszt, bár az lehet, hogy az általuk ajánlott szerkezet volt, nemtom. Ha aggódsz, hívd fel őket! Nagyon remélem, hogy Dorka csak pihegett, meg elmászott, és ezért volt.
    Könyvelő :(

    Mi 10. 20-kor keltünk végleg, de negyed 9kor reggelizett Matyesz. ;) Ja, és este fél 10től nyomta. ;)

    Ezek az anyósok. :)))) pozitív csalódás. ;)))
    előzmény:
    Arikan (34428)
     
  10. 2005. július 4. 11:1334442.
    akit még érint:
    Obstipatio (ejtsd: obstipáció); a széklet több napon keresztül nem ürül, ennek következtében besűrűsödik, kőkeménnyé válhat.
    Anyatejes csecsemőben a ritka székürítést másképpen kell megítélni: legtöbbször álszékrekedésről van szó: a csecsemő a salakszegény táplálékot vagy nagyon jól kihasználja vagy éppencsak elég neki a tej. A kérdést próbaszopással dönthetjük el: legtöbbször azt fogjuk találni, hogy a napi tejmennyiség kielégítő. Anyatejes csecsemőnél nem kell beavatkozni, szükségtelen a gyümölcslé vagy a főzelék korai bevezetése, maláta alkalmazása is idejétmúlt módszer.
    Más a helyzet mesterségesen táplált csecsemőben fellépő székrekedés esetén. A hígítatlan tej tejártalmat okoz, ennek részjelensége a kemény szappanszék ritka ürítése. Minden székrekedés esetén tisztázni kell a csecsemő táplálását. Néha fájdalmas a székürítés, a csecsemő nagy nyögések közepette nyomja ki a kecskebogyóra emlékeztető kemény székletet, amely legurul a pelenkáról. A csecsemőt helyes táplálékra kell beállítani, malátacukrot, tejcukrot tehetünk ételéhez és minél hamarabb emeljük meg rostbevitelét (gyümölcs, főzelék, pelyhek); az alma és a banán inkább elősegítik a székrekedést.
    Néha egészen más természetű betegségek kísérő jelensége a székrekedés (láz, hypothyreosis stb. ).
    Ördögi kört teremthet a kemény széklet ürítése közben bekövetkező végbélrepedés, ez fájdalmas és a gyermeket a széklet visszatartására készteti.
    Ha csak alkalmi a székrekedés (pl. magas lázas betegségben), jól beválik a langyosvizes beöntés vagy a glicerinkúp, de a székletnek ilyen módon való tartós, ismétlődő provokálásától óva intünk mindenkit, hisz a bél teljesen ellustulhat.
    Ugyanígy hibának tartjuk a felnőttek hashajtó szereit adni kisgyermeknek. Étrendi változtatásokkal nem befolyásolható, huzamos időn át fennálló székrekedést orvossal kell megbeszélni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. július 4. 11:0134441.
    Kulonben szerintem az alma nem hasfogo. Inkabb rendezi a barmilyen iranyba elszallt gyomrot. Vagyis en valami ilyesmit olvastam.
    Tehat inkabb csak regeneral de se nem hajt se nem fog. Bar lehet hogy rosszul tudom.
    előzmény:
    andic (34439)
     
  12. Torolt_felhasznalo_569155
    Torolt_felhasznalo_569155
    2005. július 4. 10:5934440.
    szisztok, az előbb írtam wegy csomót erre elszállt:-(( most meg már nincs időm , manócska nyöszög:-((-ja anyós-hétévégén nekem is voltak beszólások:-(( majd újra jövök
    előzmény:
    Arikan (34437)
     
  13. 2005. július 4. 10:5834439.
    oke vilagos :-)))
    Az oszibarack az jo, bar nalam az alma-oszibarack is bevalt.
    előzmény:
    Arikan (34437)
     
  14. 2005. július 4. 10:5834438.
    tényleg mindegy mit adok, sokkal szilárdabb lett a kaki de ti jobban jártok a csak őszivel. próbáld ki!
    előzmény:
    Arikan (34435)
     
  15. 2005. július 4. 10:5534437.
    nekünk az anyatejes is elég szilárd volt. . .
    kikakilja, de nehezen néha és segíteni kell, bár mostmár régóta nem kúpozom, nem lázmérőzök, hanem tormáztatom, felnyomom a combját, úgy kakilja ki (de néha a pelusba is. ) szóval jó lenne, ha magától is menne mindig
    előzmény:
    andic (34436)
     
  16. 2005. július 4. 10:5134436.
    Dehat ha kakil akkor hova akarod meg hajtani szegenyt?
    Ha barmit is adsz neki ami nem anyatej akkor szerintem mindenkepp szilardabb lesz a cucc. Ha meg kikakilja akkor nem tok mindegy hogy milyen allagu? Persze ha kinlodik akkor ertelek csak kerdem.
    előzmény:
    Arikan (34435)
     
  17. 2005. július 4. 10:4334435.
    adótartozás nincs, és a párom szerint rendi az a nő, akivel beszélt, na kiderül. . .

    nem mondjátok komolyan, hogy az alma hasfogó. . . valaki lentebb írta. . .
    akkor azért kakil a gyümi elleénre picilapos kolbikat Dorka, mert amit én adok neki, annak 70-80%-a alma. . :(( akkor most csinálok én neki csak 100% őszit. . .
    előzmény:
    birek2 (34432)
     
  18. 2005. július 4. 10:3834434.
    akkor gyorsan javítsátok!!!! az apeh honlapjáról le lehet tölteni a bevallásokat, nézd meg hogy melyikkel lehet javítani! a jövigazolást kiadták? gondolom nem. nekem 1x azért nem adták ki mert 4 évvel előtte nem x-tem be valamit. ezért javítanom kellett azt a bevallásomat és utána adták ki. . .
    előzmény:
    Arikan (34433)
     
  19. 2005. július 4. 10:3434433.
    annyira béna ez a nő, váltani fogunk, én ezt mondom, mióta megismertem a férjemet, hogy annál a nőnél valami nem komplett----
    de hát olcsó meg ismerős. . vázze. . . .
    úgy vettük észre, hogy a párom bement tavalyra jövedelemigazolást kérni és akor mondták. . . de nem kaptunk előtte felszólítást, bármit
    előzmény:
    birek2 (34430)
     
  20. 2005. július 4. 10:2034432.
    sztem az elévülésig lehet javítani de csak akkor ha nem az apeh jött rá előbb a hibára :-((( de ha ők jöttek rá akkor sincs minden veszve, sok függ az embertől, kihez tartozik az ügy. ha normális és nem fenkölten beszélsz vele hanem hagyod hogy ő lehessen az okosabb te meg a bűnbánó aki nem is tudta hogy rosszat csinált meg lehet úszni egy enyje-bejnyével pénzbírság nélkül. persze akkor ha nincs adótartozás.
    előzmény:
    andic (34431)
     
  21. 2005. július 4. 10:1734431.
    Allitsd magasabbra az erzekenyseget akkor hiaba kuszik le. Csak akkor ne menj be a szobaba mert teged is erzekel :-)))
    Remeljuk tenyleg csaka technika ordoge babralt ki veled.

    Az adobevallashoz (bar en nem vagyok szakerto) utolag lehet kuldeni modoitast. (mondjuk azt nem tudom meddig)
    Akkor tuti nincs bunti.
    előzmény:
    Arikan (34428)
     
  22. 2005. július 4. 10:1534430.
    arikan, ennek nagyon örülök!!!!

    ezt tényleg rendesen elcseszte. mivel nem kell adót fizetni ezért talán méltányosságból eltekintenek a büntitől. az apeh vette észre vagy ti? az lenne a jó ha ti mert akkor gyorsan be lehetne vallani.
    előzmény:
    Arikan (34428)
     
  23. 2005. július 4. 10:1334429.
    nálunk meg a születése óta tart ez az állapot :-))) pontosabban ennél rosszabb volt, igazság szerint nekem már áldás hogy újabban 1x kel éjjel és 1x hajnalban, úgy érzem hogy jót tudok aludni.
    várom én is hogy kinővi majd de félek addig igaziból nem lesz nagy alvás (8-10 óra egyben) amíg szopizik. nálunk se hozott változást a hozzátápi.
    előzmény:
    andic (34427)
     
  24. 2005. július 4. 10:1134428.
    Sziasztok!

    Köszi, jól esett az aggódás, szerencsére riasztásmentes éjszakáknk volt, remélem nem is lesz több. . .
    A gyanúnk az, hogy kihúzódott az ágy szélére, mert mindig kidugja a kezét ( birek, ezt láttad:) és valszeg emiatt riaszthatott, meg azért, hogy nagyon aprókat lélegzett. . . de most nem volt gond szerencsére, 5 kor szopott és fél 9-ig újra aludt egyet.

    Most dühös vagyok, mert a család könyvelője megint elcseszett valamit, nem vallotta be a tavalyra az új lakás vásárlását, ezért lehet, h bünti is lesz. Nem kellett utána adózni, mert az eladásból szerzett jövedelmet fel is használtuk másik lakás vásárlására, de ettől függetlenül be kell vallani. . . . áááááááá

    Megvettem Devics féle könyvet (990-libri) és nekem ez eddig nagyon tetszik, kb az én nézeteim szerint nyomja. . . mostantól ezt követem+Lulumama intelmeit:)))

    előzmény:
    birek2 (34426)
     
  25. 2005. július 4. 10:0834427.
    Nalunk a tapetazas ota van ez az aldatlan allapot. :-((
    Persze lehet hogy semmi koze hozza, de akkor felkelt ejfelkor es azota nem tagit. Ejfel fel egy 1 de felkel.
    Azt remeltem hogy a hozzatapitol majd valtozik valami. . . . Hat semmi.
    Azert nem hiszem hogy orokre igy maradna :-))
    Csak kinovik vagy valami.
    előzmény:
    birek2 (34426)
     
  26. 2005. július 4. 09:5334426.
    sziasztok!

    én is itt vagyok, épp reggelizem. fel kellett jönnöm ide mert a bácsik megint az ablakban vannak és nem tudnék úgy enni hogy közben belenéznek a tányéromba. egyébként már elég régóta fenn vagyok ugyanis 1/2 5re jöttek, azóta megy a meló.

    nálunk is csak 1 napig tartott a csoda, megint ébredt már 1/2 1kor. ez van.

    arikan igazán jelentkezhetne hogy megnyugtasson minket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2005. július 4. 09:4634425.
    szia en itt vagyok

    en is varom azt a pillanatot amikor egesz ejjel nem kel fel :-))
    Mi visszafele fejlodunk. Eleinte meg 8 orakat is aludt kaja nelkul most meg 5 ora az utolso havi rekord. en mar azon is el voltam akadva hogy mert kel fel 3 kor , most meg 1-kor kel. . . .
    Hat ertem en ezt?
    előzmény:
    kezdőke76 (34424)
     
  28. 2005. július 4. 09:0334424.
    Az én főnököm már másodszor ébredt fel itt meg még mindenki alszil. . .

    Na akkor teszek-veszek valamit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2005. július 4. 08:2034423.
    lomboc=lobonc :))
    előzmény:
    kezdőke76 (34417)
     
  30. 2005. július 4. 07:4134422.
    Sziasztok!

    Szerencsére utána már nem sírt fel egyszer sem, szépen aludt a szokásos 10 óráján keresztül.

    rusy,
    ne aggódj Atesz miatt ha már a 80-as se jó rá :))) Nincs ott gond!

    Ma anyu hoz be egy csomó bió gyümit és zöldséget. Tököt is, holnap majd kipróbálom Rolandnál. Anyósoméknak hiába van ott a nagy kert, nem sok minden van, csak amit a mama csinál. Gyümölcsfájuk sincs, mindig úgy kapnak valahonnan, de abból még nem adok, ki tudja mivel kezelték, inkább itthonról viszek.

    Szép napot mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 3. 22:0734421.
    Sziasztok!
    Tök jó volt ez a délután, mert itthon van apjuk! Voltunk lent fagyizni, meg sétálni. Most, hogy betegek voltak a gyerekek egy hete nem mentünk le sehová! Tiszta bezártságérzetem volt már!
    Atesz egész jól visszaszedte a súlyát, most annyi , mint a betegség előtt. Döbbentem , mert anyósék hoztak neki 3 kombidresszt 80-as méret, és kicsi a gyerekre. Jó, hát rá megy, de feszül imitt-amottt.

    Arikan! Remélem én is , hogy nyugis éjszakátok lesz! Semmi nem ad okot arra , hogy Dórinak bármi baja lehetne! Bizti téves volt az a riasztás! Nekünk kétszer is riasztott már, mondjuk ez nam Angel care, hanem Babycontroll, és ez kevésbé megbízható. Mindkétszer oldalán feküdt és szerintem azért riasztott be. Van egy topic itt a légzésfigyuról. Sok érdekeset írnak , nézd meg esetleg azt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2005. július 3. 21:5334420.
    Huhh. . csak most kukkantottam ide, és látom, mi történt :-( Nyugi, ha nem kapkodott levegő után, akkor valószínűleg tényleg a technika ördöge volt a ludas.

    Ennyi idő után amúgy nem látszik rajta semmi, ha meg felébred, és elkezd lélegezni, akkor újraéleszteni se kell.
    Nem tudom, leírás volt-e a légzésfigyelőhöz, de az biztos, hogy a Madarász utcai gyermekkórházban szerveznek tanfolyamot, hogy mit kell tenni légzéskihagyás esetén (főleg a koraszülött babák szüleinek, ahol ez gyakrabban előfordulhat)
    előzmény:
    Arikan (34415)
     
  33. 2005. július 3. 21:3734419.
    rusy tök jó, hogy megkaptátok a járókát. .
    petra nagyon édi, hogy belemegy:)
    kezdőke jó, hogy észrevetted a fülcit és nem nyelte le. . párod legalább veszi a lapot. . .
    megyek képet nézni. .
    ari nyugi nem lesz semmi. . . tévedés volt, tuti. .
    előzmény:
    rusovszky (34411)
     
  34. 2005. július 3. 20:5634418.
    A fürdetőkarikában mennyire ül? Abban is csak akkor lehet, ha már magától felült?

    Na tényleg megyek, majd reggel elolvasom a választ.
    előzmény:
    birek2 (34416)
     
  35. 2005. július 3. 20:5234417.
    Eper,
    gratula a bátorságodért. Én egyelőre csak finoman célozgatok a dolgokra, bár ha nem lenne a párom. . .

    A hétvégére megfogadtam, hogy egy kicsit visszafogom magam és türelmesebb leszek. Ez egészen péntek estig tartott (délután mentünk), amikoris anyósom fölé hajolt és a lombocában engedte, hogy markolásszon Roland. Tartottam magam, mondtam nyugi, ha elengedi a haját akkor majd szépen átnézem maradt-e a markában. S milyen jól tettem! A fülbevalójának hátsó csavara (vagy mi) a kis kezében maradt észrevétlenül. Ekkor bejött a párom és gyorsan elkezdtük a fürdetést. Másnap reggel a reggelije után letettük játszani és anyósom állandóan ott volt, hiába mondtuk, hogy ez a játék és egyedüllét órája.
    Na a párom ekkor akadt ki és szépen kicsit magasabb hangnemben rázendített: miért nem lehet békén hagyni azt a gyereket, itt 48 órán keresztül lefoglalja mi meg kinlódjunk otthon vele stb. stb. . . . én meg csak pupilláztam, anyós megsértődött és elvonult felöltözni. De bevallom, egész nap jó kedvem volt ettől. :))) Legutóbb kedd estétől péntek reggelig voltunk ott és így hétvégén tapasztalhatta milyen rossz 2-3 napos kényeztetés után visszaszoktatni. Ezek szerint hatásos volt.

    Arikan,
    nekünk is kellett 2-3 hete elemet cserélni a légzésfigyuban és akkor is pittyegéssel jelezte. Szóval nyugi! Ja látom nem elemes. Akkor is nyugi :)) Esetleg a bizti kedvéért elmehettek a dokihoz egy kis hallgatózásra.

    Ez előző 10 percben 3x sírt fel Roland. :((( Utoljára adtam neki egy kis vizet, meg bekentem a leendő fogacskáinak a helyét hátha. . . rágta rendesen az ujjam. Remélem már nem lesz több ilyen reggelig. Ráadásul anyósék hűtőjében maradtak a hűtős rágókák, így holnap még azt is kell vennem, remélem lesz olyan, amit szeret. No meg rádöbbentem, hogy ismét kinőtt egy csomó ruhát, szal még azokat is kell vennem (utolértük a barátnőm 7 hónappal idősebb kisfiát, így az a forrás kihúzva :((( ).
    Na megyek, elaltatom magam, hátha korán kell holnap felkelnem.

    Jó éjt mindenkinek.

    Tali lesz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2005. július 3. 20:3834416.
    ne idegeskedj! ha az megnyugtat kicsit akkor aludj ma éjjel vele. a légzésfigyusz mellé adtak egy leírást hogy mi a teendő. az mit ír? egyébként tuti nem lesz baj, ez az egész inkább a technika ördöge lehetett mint légzésgond dórinál. mivel nem vett nagyobb levegőt csak nyugisan aludt tovább nem kizárt hogy valami bezavarta a figyuszt.
    előzmény:
    Arikan (34415)
     
  37. 2005. július 3. 20:3434415.
    jujj lányok, para vagyok a tegnap éjszka történket miatt. . úgy félek, hogy újra risztás lesz. . . . :((( mi lehettt ez? miért nem kapkodott levegő után? miért riasztott? kimaradhatott a légzése? azt nem tudom, hogy ennyi idő után -kb 17 mp- milyenek a baba tünetei: kell-e újjáéleszteni, vagy mit lehet látni rajta, hogy valóban kihagyott-e a légzése. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2005. július 3. 20:2734414.
    na az én fiam 20 perce négykézláb hintázik elalvás helyett. pedig nagyon álmos de hiába fektetem vissza, négykézlábra emelkedik és megy a hinta-palinta. közben meg szenved mert így nem tud elaludni:-)))

    rusy, petra bizti megunja majd a járókát.

    katatonia, móku mostanában a kutyának kacag hatalmasakat. meglátja és már kacag. egyik este sétáltunk, apa játszott előttünk a kutyuval, norbi meg hasalt a babakocsiban és figyelte őket és megállás nélkül kacagott oszkáron. nekem meg könnyes lett a szemem. újabban ha rosszkedvű kimegyünk és megkeressük a kutyut, általában bejön :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2005. július 3. 20:1434413.
    Ari! Nekünk kimerült az elem 1 pár napja. nem lehet ez a gond? Láto mmár birek is írta. hmmmm, olvasom, amit írsz. :(

    rusy!:( olvasom, hogy rendik voltak. ;))))))))))) Remélem télleg nem akar mindig bent lenni Petru! Bár szerintem megunja a bentlétet, mert az nem jó, ha be van zárva. :)

    Manyu! holnap lefényképezem!

    Fúúúúú, Matyi kacagott! :)))))) Nálunk most volt az első. :))))))))))
    előzmény:
    Arikan (34383)
     
  40. 2005. július 3. 20:0534412.
    én is tettem fel képet a fürdető-karikáról használat közben. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 3. 16:0334411.
    Tök örülök ennek a járókának! Szép nagyon, és Atesz is jól érzi benne magát, legalábbis egyelőre. Mondjuk azért akartam , hogy Petrustól óvjam, de arra nem gondoltam én naív, hogy Petrus is be akar majd ezerrel ülni, hisz mindent akar amit Atesz! Hát , most ott állok a járóka mellett, és nézem , hogy mit csinál a nagy a kicsivel. Mindkettő a járókában van. . emélem minden csoda 3 napig tart! Aztán nem akar a Petra benne lenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 3. 15:5534410.
    Atesz szeme rendbe jött teljesen. Ez a harmadik átmosás volt a tuti!
    Előbb akartam szopizztatni , nem akart. Erre összetrutyiztam egy fél banánt, egy őszibarival. Na, azt gondolkodás nélkül benyomta! Úgy nyitotta a száját , mint a kisangyal! Erre tegyek gombot! Miért utál ez szopizni? Ez van!
    Tettem pár képet fel, mert após kapott a sógoromtól egy tök jó digitális gépet ajándékba. Frankó képeket csinál! Most én is akarok egy új gépet!:-(
    előzmény:
    MANYU (34409)
     
  43. 2005. július 3. 15:4034409.
    örülök, hogy jól sült el. .
    ezek szerint próbálnak nyitni feléd. . felejtsd el az elözményeket és kezdjétek tiszta lappal. . néha jól jön az anyós is:)nálunk előszeretettel végzi a v. betüs tevékenységet. . mindig eldugom vagy megcsináliom és akkor dühös mert ő szeretné az unokájának csinálni:)
    nem hátrány ha vannak a gyerekek és a párod is örülni fog. .
    pusz
    előzmény:
    rusovszky (34408)
     
  44. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 3. 15:3134408.
    Na, túl vagyunk a látogatáson , és tök lelkifurdim van. . . :-( Tök rendik voltak anyósék. Semmibe nem szóltak, és az egész járókát kifizették! Sőt még ruhákat is hoztak a srácoknak, meg barackot, banánt. . . Szal tök normálisak , kedvesek voltak. Betettem a Mókuskás CD-t, és anyósomnak még a szeme is könnybe lábadt ahogy Petra táncolt rá! A férjem is ezt a mondokát mondogatta amikor kicsi volt, fenn is van egy kazin! Na, lehet néha már én is túl előítéletes vagyok! Vannak pozitív csalódások is!
    előzmény:
    MANYU (34401)
     
  45. 2005. július 3. 15:3134407.
    ma vettem protexint, mert közben nekem is eszembe jutott.
    előzmény:
    rusovszky (34405)
     
  46. 2005. július 3. 15:3034406.
    andic: nem hiszem , hogy érzékenyxek vagy allergiásak lettek a tápszerre, csak szerintem a bélflórájukat egy kicsit megtépázta ez a betegség és amtt viselkedik így a tejfehérjékre.
    előzmény:
    andic (34404)
     
  47. Torolt_felhasznalo_735021
    Torolt_felhasznalo_735021
    2005. július 3. 15:2734405.
    Figyu! Nekem anno amikor Petrának ilyen bélfertőzése volt, azt mondták a Lászlókórházban , hogy lepusztul ilyenkor a bélflóra, és azok a bacik amik pl. a tej stb. . emésztését elősegítik , ezért maradhat fenn a hasmenés. Van egy gyógyi , mondjuk drága, aminek az a neve , hogy Protexin restore, és visszaállítja a normál bélflórát! Van gyerek változata. Nem tom mondjuk mennyi idősnek lehet már adni. a tápszer is tej alapú, még , ha HA is, szal lehet az a baj. Egy ideig hagyd ki tápit! Én leglábbis így tudom!
    előzmény:
    xtimy (34396)
     
  48. 2005. július 3. 13:5234404.
    Ja nalunk a dednagyi mer csak hozzaszolni mert mindenki le lett fenyitve elore :-))) Neki meg csak nem szolok be. Pedig eleg jo. "Jaj szegeny gyerek mar megint csuklik, csinaljatok vele valamit. Biztos bepisilt. " (ha nevet mindig elkezd csuklani) "Adjatok neki babapiskotat. " (persze meg csak nemi gyumit adtam neki akkor anyatejen kivul. . . ) Aztan reggel felkelunk es visszarakjuk hogy meg aludjon kicsit mert 7 ora kicsit korai az o mercejevel, de persze elkezd nyeszgeni "Jaj miert nem csinaltok annak a gyereknek fenyt"
    Meghogy anyos. . . Dedanyos :-))
    előzmény:
    Eper78 (34403)
     
  49. 2005. július 3. 13:3934403.
    A Claudia- és Mónika showk mintájára csinálhatnánk egy olyat, hogy: "Ma beszólok az anyósomnak!!!" Nem??? Én mindenkit arra buzdítok!!!! Nincs vesztenivalónk!!! Hajrá! Aztán itt szépen be lehet majd számolni az eredményekről. Kiderülne kinél milyen taktika, hangnem vált be stb. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2005. július 3. 13:1034402.
    ezen én is meglepődök mindig:)

    előzmény:
    andic (34400)
     

Címlap

top