Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyiklub 2012

Torolt_felhasznalo_449277
Torolt_felhasznalo_449277
Létrehozva: 2011. december 29. 10:45

Sziasztok!

 

Vártam, vártam, hogy valaki indítson egy lassan hagyományosnak számító újévtől fogyni-témájú topikot, de úgy látszik, magamnak kell... :-)))

 

Szóval.....

 

Új év, fogadalmak, nagy újrakezdések.

 

Szeretnék leadni pár kilót, és egyben életmódot váltani. Tavalyelőtt már sikeresen megszabadultam a feleslegemtől, de aztán szép lassan visszakúszott. Most újra megpróbálnám, de egyedül nagyon nehéz.

Várom ide mindazokat, akik szintén hasonló cipőben járnak. Jó lenne egymást bátorítani, hogy ne adjuk fel idő előtt a küzdelmet.

 

Van kedve valakinek velem tartani? :-)

  1. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. Április 2. 16:361051.
    Bocsánat a sok nyafogásért....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. Április 2. 16:351050.

    Sziasztok!

     

    Nagyon aranyosak vagytok, hogy gondoltatok rám. De csak azt tudom mondani, amit előtte is egy állásnál: feleslegesen lovaltam bele magam, és lelkesedtem annyira 

     

    Nagyon csalódott vagyok. A hirdetésben az állt, személyügyi munkatárs, és ott volt, hogy együttműködés a könyveléssel, bérszámfejtéssel, a toborzás-kiválasztáson kívül, gondoltam ez azt jelenti, hogy vezeti az ember a nyilvántartást, hány alkalmazott, hány napot dolgozott, blabla, szóval adatokat szolgáltatni, erre kiderült, hogy a feladatok 80%-a könyvelés...És lehet, hogy én gondolom rosszul, de hol fognak olyan embert találni, aki ért a könyveléshez, bérszámfejtéshez, ja és még hr-es is, mert a toborzás-kiválasztásban is részt kell venni. Biztos az én felfogásom rossz, de szerintem meg inkább csak meg akarták spórolni, hogy két embert vegyenek fel, így egyet keresnek 1,5 pozícióra... Úgyhogy csalódott vagyok...Persze, könyvelgettem most is, de annyira nem értek hozzá, hogy átvegyem egy teljes cég könyvelését, mert állítólag itt ilyen is lenne hosszabb távon.

    Kell pár nap, amíg újra belelkesedek, de most úgy érzem sose találok olyat, ami érdekel, ahol "kibontakozhatok", ja és mindezt még mondjuk idén, és nem 20 év múlva :( Persze, aki munkanélküli mondhatná, hogy ne nyavajogjak, másnak még ennyi lehetősége sincs, de most úgy érzem, hogy már nem tudom mi lenne a jó. Menjek olyan helyre, ahol tudom, hogy besavanyodnék? Nem érdekel, nem motivál? Mert más milyet egyelőre nem találtam :((((( 

    előzmény:
    pipacsvirágocska (1049)
    2012-04-02  15:44
  3. 2012. Április 2. 15:441049.

    a manóba, vártam volna egy kis sajnálkozást és egy kis "nem kell menned, egyszer hadd ki, ha nincs kedved", de látom, ez nem az a cég :) igazad van, elmászom, aztán vagy kicsinál teljesen, vagy rendbetesz, de ez nem állapot.... köszi a bíztatást :)

     

    dinnyécske, aztán meséld el mi volt interjún, gondolunk rád! 

    előzmény:
    csipkebogyo87 (1048)
    2012-04-02  14:36
  4. 2012. Április 2. 14:361048.

    Sziasztok!

     

    Persze hogy menj! Nem is kérdés. Utána igaz még zombibb leszel, de legalább jót alszol, és holnapra minden ok lesz. Ez a mai nap már úgyis olyan, amilyen :D

     

    Dinnyécske, szorítunk ezerrel!

     

    Én délelőtt voltam edzeni, súlyzósat+25 perc taposás, elfáradtam rendesen.... 

     

     

    előzmény:
    pipacsvirágocska (1047)
    2012-04-02  14:31
  5. 2012. Április 2. 14:311047.

    nagyon kivagyok ma, nem múlik el a fáradtság, olyan zombi fejem van, mindenki kérdezi, mi bajom van. Eősen gondolkodom, hogy menjek-e edzeni. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. Április 2. 08:211046.

    dinnyécske: szorítok neked ma, ügyes legyél :)

     

    csipkebogyo: hatalmas gratula a fogyáshoz!

     

    leesik a fejem, elalszom... olyan undok idő van.

     

    A hétvége "bűnözősebben" telt, ami annyi, hogy a hétvégén már nem fogytam :) 78 kilónál vagyok. Nekem ez csodás eredmény. Úgy látom, ez lesz a helyes irány: hétközben katonásan betartani mindent és edzőterem, hétvégén pedig lazábbra venni, de semmi bűnös élelmiszer. Jó is ez így, mert nálunk gyakori a hétvégi kajás összejövetel, látogatás, barátokkal étterem. Viszont az nem ok a zabálásra, mert ha én főzök, akkor van olyna, amit bőven ehetek, ha meg étterem, akkor a köret helyett mindig lehet zöldséget kérni. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (1045)
    2012-04-02  08:03
  7. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. Április 2. 08:031045.

    Sziasztok!

     

    Én a péntek-szombatot az egyetemen töltöttem, de ez az óra nagyon jó volt, élveztem :) Péntek este még egy kis dumaszínház is volt, úgyhogy jól sikerült a hétvége. Tegnap a szüleimnél voltunk, de hála istennek vissza tudtam tartani magam, és tök pici adagokat ettem. Gondoltam azért arra is, hogy ma interjú, legalább felfújódva ne legyek pluszba.

     

    Látom nagyon szépen haladtok! Én most úgy érzem, valamiért erősebb az elhatározásom...remélem így is lesz :) Ma reggelire joghurtot eszem, ebédre lecsós-rizses-csirkemell kockákat, de kis adagot, szerintem az interjúig úgyis "fogyok" vagy két kilót :) Délutánra még nincs tervem mit vacsizzak...Tartani kéne, hogy csak 4-5 körül eszem utoljára. A héten be kéne szereznem új cuccokat spinningre is...Semmi extra, csak kényelmes, normális ruhában mennék. Mondjuk gatyóm van több is, valami felsőt kéne vennem, ami kényelmes és jó.

     

    Csipkebogyo, gratulálok a sok fogyáshoz :) Látod, a párod szemében is egyre tökéletesebb vagy :)

     

    Pipacsviragocska, sok sikert a dolgozósarokhoz! Remélem sikerült azért egy picit pihenned hétvégétn. Ja, és hatalmas gratula a farmerhoz is :)

     

    Szép napot!(2-kor gondoljatok rám :) )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. Április 2. 07:001044.

    Sziasztok!

     

    71,2kg azaz -1kg a múlt hét eredménye :)

     

    Egész jól bírom ezt a diétát :) És a párom annyira aranyos, mindig kérdezi, hogy milyen napom lesz másnap, kell-e valamit főzni hozzá... :) Tökre örülök hogy támogat benne :)

     

    Legyen szép napotok 

     

    Jah, olyan hideg van, hogy visszavettem a télikabátomat....  

    előzmény:
    csipkebogyo87 (1043)
    2012-04-01  09:33
  9. 2012. Április 1. 09:331043.
    Süt, de a szél fúj mint a bolond. És emiatt hideg is van brrrr :S
    előzmény:
    pipacsvirágocska (1042)
    2012-04-01  09:09
  10. 2012. Április 1. 09:091042.

    Lányok, süt a nap! végre, végre, végre!

     

    Na megyek, kimászom az ágyból :)

     

     

     

     

    előzmény:
    csipkebogyo87 (1041)
    2012-03-31  21:00
  11. 2012. március 31. 21:001041.

    Nálam is kimaradt ma az edzés... helyette takarítottam, meg főztem, 3 napra előre... meg kicsit turbékoltam a párocskámmal :), meg esküvői meghívót gyártottunk :)

     

    Holnap viszont megyek gyúrni, meg melozni...

     

    Pipacsvirágocska, jobbulást! És hajrá azzal a dolgozósarokkal :) Egyszer, ha majd családi házba költözünk, akkor én is fogok csinálni magamnak egy ilyen hobbizós sarkot ;) 

    előzmény:
    pipacsvirágocska (1039)
    2012-03-31  19:57
  12. 2012. március 31. 19:581040.
    csipkebogyo: köszi a linket, művelődni sosem árt :) Hát ha gizda nem is vagy, de biztosan arra gondolt a párod, hogy látszik a fogyás nagyonis :)
    előzmény:
    csipkebogyo87 (1038)
    2012-03-31  18:44
  13. 2012. március 31. 19:571039.

    sziasztok, ma is elmarad az edzés, nátha ütötte fel a fejét... de nem vészes, holnap már lemegyek. Reggel felkeltünk a párommal, hogy megyünk gyúrni, megbeszéltük barátokkal is, hogy csatlakoznak, erre vacogva és náthásan visszamásztunk az ágyba, nehéz eldönteni, melyikünk a nyűgösebb :)

     

    Kaja jól megy, ma azért ettem egy kis pizzát, de nem vészes. Képzeljétek, megvan az első sikerem. Négy farmerom van, mindet kihíztam. Na nem ez a siker, hanem az, hogy a legnagyobba már beleférek. Az egy picivel kissebb még szűkös pocakban és kibuggyan a "muffintop", de egy-két hét és meglesz az :)

    2 farmeromat meg még sosem vettem fel, mindkettéo kiárusítási darab és olyan 10 kilót kell leadni bele.

     

    Úgy örülök, hogy végre jó úton vagyok. A párom is támogat, sikerült magamban rendbe tenni pár dolgot, azt hiszem, hosszú idő után reálisan látom magam, a helyzetem, az adottságai és a céljaim is.

     

    A munkahely nagyon kicsinált a héten, nem is csoda, hogy kidőltem. Annyi erőm azért volt, hogy elmásztunk barkácsáruházba és megvettünk mindent, mai a dolgozósarkam feújítísára kell. A drága öcsém meg megígérte, hogy a héten megcsinál mindent, amíg mi munkában vagyunk. Úgy várom már.

    előzmény:
    csipkebogyo87 (1038)
    2012-03-31  18:44
  14. 2012. március 31. 18:441038.

    Lányok, ezt mindenképpen olvassátok el:

     

    http://edzesmester.com/hatekony-zsiregetes.html

     

    Mindent leír az edzésről, amit tudni kell :)

     

    Eddig is tudtam, hogy jó a HIIT, csak nem tudtam miért :) és amellé szoktam még 30 percet kardiózni, ami a fentiek tekintetében nem tudom van-e értelme.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. március 31. 09:181037.

    Sziasztok Lányok!

     

    Tegnap nem írtam... voltam tornázni, 30 perc futás, és 30 perc taposás volt :) Ja és reggel a párom azt mondta gizda vagyok (ami persze nem igaz, de azért aranyos volt) :D

     

    Sikerül szépen tartanom a diétát, néha a kajálással elcsúszok időben, de ha pont délre érek oda az edzőterembe nem ehetek pont délben.... patthelyzet.

     

    Ma végre nem dolgozok, így takarítást terveztem itthon... már nagyon kell. Csak ilyen szélben ablakot pucolni nem nagyon lehet...

     

    Dinnyécske, szurkolunk majd nagyon az állásinterjúval!

     

    Pipacsvirágocska, te meg pihenj a hétvégén, ne is gondolj a melora!

     

    Pusszantás 

    előzmény:
    pipacsvirágocska (1036)
    2012-03-30  15:02
  16. 2012. március 30. 15:021036.

    Köszönöm, aranyos vagy. Azt hiszem, ez erőt fog adni, hogy hétvégén végre belekezdjünk a lakás átrendezésének, legalábbis az új dolgozósarkam kialakításának. Egyszerűen fel kell magam rázni, mert ez így tarthatatlan.

     

    Egy jó ebéd után azért szebb a világ: nagy tányér sűrű paradicsomleves bazsalikommal és füstölt sajttal + alma meg túró desszertnek :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (1035)
    2012-03-30  10:44
  17. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 30. 10:441035.

    Próbálj picit megnyugodni! Küldök egy nyugtató teát.

     

    Az én főnököm is részben ilyen, egyik nap is mondta, hogy faxoljam el ezt meg azt az egyik cégnek, majd szól, ha a többit is el kell. Erre tegnap hív, hogy a többit nem kapta meg a cég...gondoltam magamban persze, hogy nem, mert azt mondta, hogy még felesleges elfaxolni, majd szól, ha menjen, utána meg én voltam a hülye, aki nem faxolta el. És a kolléganők is mondták, hogy igazam van, de hát nem állok le vitatkozni ilyesmiben. Ő általában ezt csinálja, hogy úgy ad elő mindent, mintha a te hiányosságod lenne, közben lehet, hogy pont ő kért meg, hogy még ne, majd szólok mikor aktuális....

     

    Szerintem, ha eldöntötted, hogy másik állás után nézel (ezek után abszolut érthető), akkor koncentrálj erre, hogy találsz majd egy jó állást, ami megfelelő számodra, és vegyél be egy "leszarom" tablettát, ne vedd fel az ilyen dolgait a főnöködnek (már amennyire ezt meg lehet tenni). Nem érdemes kikészíteni magad ilyen miatt. Persze mindenkit megvisel az ilyesmi, sajnos.

    előzmény:
    pipacsvirágocska (1034)
    2012-03-30  10:22
  18. 2012. március 30. 10:221034.
    na most volt az utolsó csepp a pohárba munkában. a főnököm úgy megrémített, hogy pár percig levegőt nem tudtam venni. hogy valamit elrontottam. végül nekem lett igazam, de ez már mellékes. tökmindegy, hogy én vagyok a béna vagy  a munkám car, jelen pillanatban a cél 2012 végéig eltűnni innét. ígysem jósolok neki túl fényes jövőt az itteni pályafutásomnak...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 30. 08:161033.
    Bocsi, félreértettem, még reggel van...nem most dolgozol mekibe....Bocsi :)
    előzmény:
    csipkebogyo87 (1030)
    2012-03-30  07:08
  20. 2012. március 30. 08:141032.

    sziasztok lányok,

     

    valami tuti van a levegőben. Nekem bőghetnékem van. Nem tudom megfogalmazni, de gyűlnek össze a rossz gondolatok a fejem felett és valamikor vihar lesz, az tuti. Ülök a munkahelyemen egyelőre egyedül és nézek ki a fejemb˝l, hogy a bűbánatos manóba fogok mindent győzni, ráadásul a kollégáimmal való kommunikáció hát finoman szólva is darabos. És rettegek, hogy én viszem el a balhét. Hétvége, hétvége...

     

     csipkebogyo: szorítok, valamait csak találsz, még a mekit sem vetném el, ha ez lesz, hát ez lesz, csak átmeneti, közben meg kereshetsz jobbat. 

    Hogy nem kapsz fizut, az pofátlanság. Az előző munkahelyemen én is így jártam, a munkáltatónak sokszor fogalma sincs, hogy ez mekkora gödör lehet az alkalmazottnak. Ne add fel és nézz utána, mit tehetsz ennek érdekében, akár hivatalos úton is, míg nem késő (nem szűnik meg a cég, csődeljárás vagy ilyesmi). Ne hagyd magad.

     

    Jaj, pasik...ma együtt mentünk dolgozni, vagyis csak villamosra, hát 180 lett a vérnyomásom , mire végignéztem, mit tud töszmörögni. Jaj, belegondoltam és már megint a szélütés kapkod. 

     

    dinnyécske: örülök, hogy nincs harag. Dejó, ez a szerelmes turbékolás, szebbé teszi az ember napjait :) dumaszínház, dejó! én is úgy mennék. Jó szórakozást :)

     

    Mi ma este megyünk ukulele diákok koncertjére. A párom tanul rajta játszani és a másik csoportot megyünk megnézni valami kocsmában. Két hét múlva meg ő játszik :) 

    előzmény:
    csipkebogyo87 (1030)
    2012-03-30  07:08
  21. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 30. 07:521031.

    Sziasztok!

     

    Pipacsviragocska, ne aggódj nincs harag! Inkább arra akartam kilyukadni, hogy néha kell, hogy az embernek a "szemébe mondják", amit ő is gondol, csak talán elhessegeti a gondolatokat, mert bár ilyenkor elsősre lehet, hogy rosszul esik, de aztán rájön, hogy igaz :) És végülis ez segítség!

     

    Igen, a pasik ilyenek. Általában nem rendmániásak. De nekem most nincs okom panaszra, kb. 1 hete a párom olyan, mint egy szerelmes lovag, folyton csókolgat, ölelget, meg, hogy jajj gyere már ide, had csókoljalak meg, és látszik a szemében is, hogy hm....Szerelmes :) Persze máskor is ölelgetős, kedveskedős általában, de most nagyon :) Nem baj, kiélvezem, mert jól esik nagyon :) Sőt úgy volt, hogy vasárnap délutánra áthívott magához minket egy barátunk, de a párom azt  mondta, hogy ő inkább kettesben lenne velem

     

    Ez az esős idő nagyon rossz...Rá tesz egy lapáttal arra, hogy az embernek ne legyen kedve kimozdulni otthonról. Én ma meló után megyek az egyetemre, este meg megyünk dumaszínházra, úgyhogy nem fogok unatkozni :)

     

    Vasárnap majd azért az interjúra is készülni akarok, remélem jól fog sikerülni :)

     

    Csipkebogyo, bízzunk benne, hogy egy picit még kihúzza a munkahelyed, legalább, amíg nem találsz mást. Én is dolgoztam mekibe :) De nálunk mondjuk nem voltak túl rugalmasak....

     

    Reméljük nem veszi el minden kedvünket ez a rossz idő, azért szép napot nektek

    előzmény:
    pipacsvirágocska (1029)
    2012-03-29  21:46
  22. 2012. március 30. 07:081030.

    Sziasztok!

     

    Nagyon aranyosak vagytok :) Érdemes itt panaszkodni, mindig kap pár jó szót az ember :)

     

    Nem mertem ráállni ma a mérlegre...

     

    Ez a szél... elfújta minden kedvem. Legszívesebben visszabújnék az ágyikómba :D Ráadásul szombaton állatkertbe akarunk menni, már megvannak a jegyek is. De ilyen szélben nem fogunk menni ez biztos. Remélem még ápr. végéig találunk alkalmat hogy felhasználjuk a jegyeinket...

     

    Kéne mennem ma egyetemre, meg tornázni... aztán délután melo van megint. Semmi kedvem :S Pláne hogy ki tuja következő hónapban kapok-e egyáltalán valami fizetést.... nem túl rózsás a helyzet. Pedig még 2-3 hónapot kihúzhattak volna, mert akkor már befejeződik a félév, tudok normális melot keresni. De addig? Nem fogok találni olyat, ami ennyire rugalmas, és nem mcdonalds... :S

     

    Nahát ez van.  Már megint csak panaszkodok, bocsi :$

    előzmény:
    pipacsvirágocska (1028)
    2012-03-29  21:37
  23. 2012. március 29. 21:461029.

    dinnyécske: nagyon sajnálom, ha keménynek tűnt, amit írtam, eszem ágában sem volt megbántani téged, lehet, máshogy kellett volna fogalmazni, remélem, nincs harag.

     

    munka mellett tényleg baromira nehéz tanulni, én is feladtam, nem egyszerű, úgyhogy minden elismerésem annak, aki bírja, mert kell hozzá kitartás, az tuti.

     

    csak meglesz az a zh, szorítok, meg ugye hétfőn állásinterjú :)

     

    az én páromat nem kapja el a takaríthatnék... ma is mit működött: kereste a fejpántját sportra, hát felforgatta a lakást, mert ő fejpántot keres... uff :)

     

    a futás olyan kesreves volt... az elejétől kezdve fájt, szúrt a rekeszizmom. Sőt, még most is fáj. Úgy futottam le a 3 km-t, hogy letakartam törölközővel, hogy ne lássam a kijelzőt, próbáltam nem odafigyelni, csak hogy lélegezzek és múljon el.

     

    Munkahely nekem is pocsék, várom a hétvégét, nagyon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (1027)
    2012-03-29  20:00
  24. 2012. március 29. 21:371028.

    csipkebogyo: sajnálom, hogy ilyen napod volt, hát ezek nem örömhírek :( a pocak miatt ne aggódj, lehet, csak több só vagy a stressz, no para, nagyon szuperül nyomod, nekem totál példakép vagy :)

     

    fuj, 9ig dolgozni, na, most már túlvagy rajta.

     

     

     

    előzmény:
    csipkebogyo87 (1026)
    2012-03-29  19:43
  25. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 29. 20:001027.

    Sziasztok!

     

    Lányok! Fel a fejjel! Eső után mindig kisüt a nap! Mindjárt itt a hétvége!

    Úgy látszik ez a hét ilyen, nehéz, káoszos, fárasztó. De a jövő hét reméljük jobb lesz majd :)

     

    Csipkebogyo, sajnálom, a munkahelyedet, és a zh-t is. Lehet belőle javítani? Vagy majd a következő zh-ra tudsz csak rátenni egy lapáttal? Ne aggódj, biztosa így vagy úgy, de sikeül. Nehéz munka mellett tanulni...

    Én az enyémnek még mindig nem tudom az eredményét, és már nagyon érdekelne...Bár addig legalább van remény, hogy annyira nem rossz...

     

    Én a páromon csodálkoztam ma...Délre ment csak dolgozni és mikor hazaértem meglepődtem. Kitakarított délelőtt :) Annyira aranyos tőle :)

     

     

    Szép estét nektek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top