Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tábori kaja

kekőce
Létrehozva: 2004. május 24. 19:03
Olyan ötleteket keresek amik könnyen elkészíthetők egy kb.50 fős nomád táborban. Mindenféle kaja érdekel, hiszen kb. 2 hétig kell etetni a csemetéket reggel, délben, este. Persze nekem is vannak tapasztalataim, de gondoltam sok ügyi ember van itt sok jó ötlettel. Az alpanyag beszerzése nem ügy, az nem érdekes, hogy friss áru kell-e hozzá, de például sütő nincs csak gázzsámoly. Köszi a segítséget!
  1. A.
    A.
    2004. május 24. 21:4726.
    Hát? este háromnegyed 10kor már nem biztos, h jó ötlet csokit enni, de nem szólok bele a nevelésedbe:)Bocs. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. május 24. 21:4325.
    A fiam csokizik. :( Vékony, mint a penge, neki lehet. :))
    előzmény:
    stühmer (22)
     
  3. 2004. május 24. 21:4224.
    Jó ötlet, reggelire megvalósítom. Van francia reggeli című retek a kertemben kihúúúúzok párat és bedörgölöm. :)
    előzmény:
    kekőce (23)
     
  4. 2004. május 24. 21:3923.
    Kenőmájasos kenyér retekkel, sajttal+tej.
    előzmény:
    szőrész (21)
     
  5. 2004. május 24. 21:3422.
    Na jó, én önvédelemből letiltatlak Titeket holnap aztán csak nézzetek :-)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. május 24. 21:3321.
    Mit? Éhes vagyok! :( Megyek iszom egy pohár tejet. :(
    előzmény:
    kekőce (20)
     
  7. 2004. május 24. 21:3020.
    Olyan guszták, már így leírva is, hogy én már eszek is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. május 24. 21:2619.
    Ha már a káposztánál tartunk, lucskos káposzta. Jó hogy eszembe jutott, úgyis megyünk megint kempingezni, viszek pörköltöt. Kis fej káposztát nagy kockára felvágok, kevés vízben megfőzöm, mehet rá a pöri, ízesítem só bors, tejföllel behabarom. Friss kenyérrel tálalom.
    előzmény:
    kekőce (18)
     
  9. 2004. május 24. 21:2118.
    A töltött káposzta tényleg tök jó ötlet! Te arra a viszonylag leveses savanyúkáposztás változatra gondoltál, vagy az édes káposztába csavart rizs+darálthusi paradicsomos lében főzve?
    Köszi.
    előzmény:
    belane (13)
     
  10. 2004. május 24. 21:0817.
    Helyes attól nem nő a hátsó! :)
    Veled tartok én is. :(
    előzmény:
    stühmer (16)
     
  11. 2004. május 24. 21:0616.
    Én éhes ????? Ugyan'má. . . . . elbújtam, az Uram és a kutya esznek, én meg virtuálisozok :-))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. május 24. 21:0115.
    Ja és nagyon fini szokott lenni a fóliába összepakolt, majd parázsban sütött mindenféle hami is(husi+hagyma+szalonna), de a sima héjában sült krumpli is isteni. . . . vagy a csemegekukorica.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. május 24. 21:0114.
    Stühmer! Jöhetsz!

    Alomarcu!
    A kakaós csigát hogyan süssem meg? A paprikáscsirkét én is imádom, de az ÁNTSZ nem. A többit köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. május 24. 20:5813.
    A gyerekem osztálytársának szülei egy bográcspartin töltött káposztát készítettek. Nem akartam elhinni. . . . . megkóstoltuk. . . . . . meg lehetett enni. Azért én tennék egy próbát, mielőtt még élesben éhkoppra kényszerítenék 50 nomádot. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. május 24. 20:5412.
    Éhes vagy??? :))
    előzmény:
    stühmer (11)
     
  16. 2004. május 24. 20:5211.
    Megőrülök Tőletek :-)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. május 24. 20:5010.
    Palócleves: gulyásleves kicsit több fokhagymával, zöldbabbal, végén tejföllel.

    Paprikáscsirke

    Kakaóscsiga

    Krumplistészta

    Krumplistarh onya

    Tarhonyáshús koviubival

    Padlizsánkrém

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. május 24. 20:329.
    Hűha, sok kérdés jött!

    Kürtöskalácsot nyárson sütötték, aztán mi is kipróbáltuk persze.
    Egyszerű kelttészta, mint a kalácstészta pl. kis maroknyit kiveszel belőle, elgurigázod a tenyeredben hosszú hurkává és kicsit olajos nyársra tekered, jó parázson már sütheted is, amikor már kezd színe lenni, belegurigázod porcukiba, ebbe keverhetsz kókuszt, darált diót, vagy mákot, fahéjat is. Még sütöd kicsit, hogy a cuki ráolvadjon, karamallizálódjon.
    Egy jó tartalmas leves után nagyon jól el is szórakozik, meg pár darabbal jól is lakik a gyerekhad.

    Tojáskrém:

    Majd szorozd fel, kóstolót készíts és megvan a pontos adag.

    3-4 tojást keményre főzök, a tojásvágóval keresztbe hosszába elvágom kockára, 1 nagy fej hagymát kockára vágok, jön bele még kb 10 deka vaj, vagy margarin, só bors, pirospaprika, esetleg kis mustár. Összekutyulom, mehet a kenyérszeletekre.

    Pásztortarhonya:

    Negyed kiló közönséges tarhonyát (uttörőgombócot, sörétet) kis olajon barnára pirítok. 1 nagy fej hagymát kockázba beleteszek, jól kisistergi magát, megfonnyad, kávéskanál pirospaprikát elkeverek benne és rögtön mehet háromszoros víz rá. Felforr, kevergetem, pár szem kockára vágott krumplit teszek bele, só bors, kolbi virsli, ami van, nyáron egy paradicsom és paprika is. Ha van nagy lábos, akkor abban jó készíteni, kis lángon lassan készre főzni. Uborkasalátával nagyon fini, de ugye a kovi uborka az igazi hozzá. Csalamádéval is nagyon jó, azt meg a vecsésiek tudják a legjobban.
    előzmény:
    kekőce (5)
     
  19. 2004. május 24. 20:308.
    Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:
    http://gr. grocceni. com/bogracs. html
    Itt van pásztortarhonya-recept is, az nagyon finom bográcsban!
    Könnyen megoldható a rizottó, magyaros rizseshús, mindenféle tészta, főzelék is.
    Jó főzőcskézést!
    előzmény:
    kekőce (5)
     
  20. 2004. május 24. 20:167.
    Bogrács, bogrács, bogrács. Persze elnézve a létszámot, legalább 3 jó nagy kell. . . ebbe mindenki bele tud dolgozni és viszonylag kevés szennyes edénnyel jár. Gulyásleves, pipileves, bab, lencse, marhapörkölt :-))
    nyam-nyam--- mehetnék én is ?????
    előzmény:
    kekőce (1)
     
  21. A.
    A.
    2004. május 24. 20:106.
    Nyárson sült virsli vagy saslikok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. május 24. 20:095.
    Tüzet persze tudunk rakni, de mondjuk a grillezés elég hosszadalmas művelet, meghát 10 tüzet se rakhatunk egyszerre. A tejbepapi az nagyon ment tavaly is, imádták reggelire, persze néha leégett.
    Az Aranka még nem jutott eszünkbe.
    Minden van a konyhán, nem csak bogrács, rendes fazék, lábas, serpenyő, üst. . . . . .
    A kürtöskalácsot min sütitek? Honnan van?
    A tojáskrémbe nálatok mi van?
    Mi az a pásztortarhonya? Tarhonyát csak egyszer próbáltunk főzni, akkor olyan pudingszerű valami lett belőle.
    Bocs a sok kérdésért.
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. május 24. 20:014.
    Már régen kempingezünk, a fiunk sokat táborozott.

    Bogrács, vagy üst van? Mert akkor a jó egytálkaják, paprikáskrumpli, pásztortarhonya, lebbencs, ha van már alapanyag akkor lecsó, ezt ugye lehet virslivel is, de tojással üstben nehéz lesz, szoktunk lángost, fánkot sütni( jó időben jól kel a kelttészta) a fiamék sütöttek szalonnát, almát és kürtőskalácsot is nyárson.
    Vacsorára kenyér valami kenőccsel, kőrözött, tojáskrém, stb paprikával parival, hagymával, retekkel.
    Ha még eszembe jut több írom, ha kérsz még.
    előzmény:
    kekőce (1)
     
  24. 2004. május 24. 19:473.
    ha van egy bográcsod, abban minden megy:)/tea, tejbegríz v. gyümölcsrizs, kakaó, amihez csak kalács kell, húsleves, milánói, vagy tészta bármilyen feltéttel és persze néha belefér egy olcsóbb jégkrém is, ja és a bundáskenyeret ki ne hagyjam:)/a mosogatást meg az aprítást, ilyesmiket le kell osztani a lányoknak, fiúk szerezzenek fát. jó muri 1ütt főzni, ez tapasztalat egy tavalyi vízitúrából:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. május 24. 19:372.
    Hát például a jó öreg szalonnasütés, (tüzet tudtok rakni?)grillezett zöldségek, paprikás krumpli, akkor parasztreggeli(sültkrumpli, tükörtojás, rá fonnyasztott hagymakarikák, és pl. virslirózsa. . . olcsó, laktató), hát az Aranka főzés nélküli puding nálunk nagyon menő, bár elég illúzióromboló, de csak tej kell, meg a por és a gyerekek imááááádják, akár tehetsz bele nekik tejben áztatott babapiskótát, az egészséges életmód igénye nélkül:()
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top