Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2020. július 11. 22:0144354.

    Szép kaspót vettél 


    Akkor ültess bele édességet, az is jó, sőőőt 

    előzmény:
    LondonEye (44353)
    2020-07-11  20:59
  2. 2020. július 11. 20:5944353.

    Ezt a kaspot vettem ma a charity boltban, vadonat uj


    de nem novenyt teszek majd bele, hanem vagy edesseget vagy diszekkel jol megpakolom


    nem tudom, miert forditotta meg az nlc a kepet...


    mar csak 166 nap van hatra, szoval bele kell huzni:-)))


    Havastaj gratula a babahoz, jo egeszseget, nyugodt varandossagot kivanok

  3. 2020. július 10. 23:2044352.

    Szaisztok!


    Örülök, hogy mindenki teli van programokkal.


    Havastáj: :-)


    Velünk nincs semmi különös. Mindkét térdem kacatol, és a jobb combom is. Felénk nagyon meleg van.


    Kenyér, zsömle, kalács sütés felváltva igény szerint. Gyerek nő mint a gomba.


    Sokat sétálunk, hétvégén valszeg kirándulni megyünk.

  4. 2020. július 10. 09:0344351.

    Dehogy ununk, olyan jó hogy végre jöttél és mesélsz. Mesélj még, olyan jó hallgatni, olyan jó látni hogy milyen szépen és jól vagytok.  Csak úgy sugárzik belőled az öröm, a szeretet, a pozitív energia..... meg még nem is tudom mi, de csupa szép és jó dolog.


    Sok szeretettel gratulálok az újabb Havas-babához, remélem minden jól alakul vele is.  Akkor idén az eddigieknél is szebb karácsonyotok lesz úgy gondolom.  Tiszta szívemből kívánom hogy így legyen.  Lehet már tudni hogy  kit hoz a gólya nektek?


    Vigyázz magadra és mindannyiótokra.  Ügyes vagy , sok mindent raksz el, telik a kamra télire, és gondolom a kertészkedés sincs ellenedre.  Nóri már tényleg nagy lány, szerintem szeretni fogja az óvodát is, ilyenkor már vágyni szoktak más gyerekek társaságára is.  Áron meg hipp-hopp, elkezd szaladni, aztán futhatsz utána.  Öröm hogy ilyen jó evő, bárcsak én is elmondhatnám ugyanezt. 


    Dórival nálunk kínszenvedés az evés, van talán 8-10 dolog amit megeszik, és sajnos az is zömmel tészta, kakaó, nutella, krumpli, kb ennyi.  Még jó hogy pár gyümölcs is akad köztük, és hús viszonylag sok. Zöldségféle semmilyen formában szinte  semmi.


    Ahogy írod a programokat, jó sűrű lesz a nyaratok.  Azt hiszem a vírus miatt ez most szinte mindenhol így van.  


    Nálunk is gyerekekkel nyaralás, aztán nálunk is "nyaralnak", mi is megyünk kettesben, jönnek haza a fiamék, lesz a vírus miatt elmaradt lakodalom, jövó hét végén családi összeröffenés az évfordulónkra, szóval nem fogunk unatkozni mi sem. 


    Szép hétvégét nektek és a többieknek is.

    előzmény:
    havastáj (44350)
    2020-07-09  22:06
  5. 2020. július 9. 22:0644350.

    Sziasztok!


    Jaj, ne haragudjatok, hogy, eltűntem, egyszerűen "bedarált a rendszer". Aranyosak vagytok, hogy hianyoltatok.


    Borcsamama, gratulálok én is nektek még nagyon sok bolog évet kívánok erőben, egészségben!


    Mágika, jó pihenést a balatoni kiruccanásra.


    Az én férjemnek is szülinapja volt. Készítettünk neki egy ládát/dobozt akármit, tele finomságokkal és hozzá egy levelet, használati utasításként. Különböző színű papírba tettem kategóriánként a dolgokat. Pl: édességek, egyéb nasik, kávé-dobozos kóla,  sör. Le volt írva, hogy milyen színűt nyisson ki ha édességre vágyik, milyet, ha fáradt stb. Nagyon nevettem, Nóri ügyesen titokban tartotta, pedig nagyon izgatott volt, ahogy készítettük. A nagy nap reggelén viszont azonnal lelőtte az összes poént. "Apa, ebbe csoki van, megosztod velem" az apja meg adta alá a lovat, kérdezgette miben mi van. Én meg könnyesre röhögtem magam közben.


    A nyár hátralévő részére rengeteg programunk van, szülinapok, névnapok, Áron elmaradt keresztelője, megyünk esküvőre is, és néhány napra elutazunk pihenni is majd.


    Közben sokat önkénteskedek egy online segítő csoportban, ahol szoptató édesanyáknak adunk tanácsot. Igazából már 2 éve dolgozom itt, de most érezni lehetett, hogy a covid miatt még a szokásosnál is nagyobb a nyomas az anyákon, és az is, hogy mennyire magukra voltak/vannak hagyva most.


    Aztán tervek vannak megint a házzal kapcsolatban is, bár szokás szerint olyan nehezen jutunk közös nevezőre, hogy mi a prioritás és mit csináltassunk meg és azt hogyan. Persze ha nyernénk a lottón (amit venni se szoktunk) az megoldaná ezt a kérdést....


    Amiről még nem meséltem nektek, hogy karácsony előtt, ha minden igaz, újra meglátogat minket a gólya.


    Tudjátok, Nóri ovis lesz, aztán gondoltam lenne egy szabad kezem, aztán féltem, hogy felborulok, ha nincs egyensúly.


    A kertből is kerütl jópár kg meggy a fagyasztóba, meg egy kevés borsó, meg még érik nekem is a cukkini, meg ribizli, aztán sorban a többi gyümölcs. Alma, szilva, őszibarack, füge lesz még. Pár üveg eperlekvárt is tettem el. Tavaly csinaltam először, egy pici citrom héjat is reszeltem bele, amitől különlegesen finom lett szerintem, úgyhogy idén is így csináltam.


    A gyerekek nagyon aranyosak. Nóri sokat önállósodott, ügyes, okos, bár néha szelektív a hallása, amivel az őrületbe kerget. Már kezdenek elbohóckodni Áronnal együtt, annyira cukik. Áron is pár hét és 1 éves lesz. Már kapaszkodva lépeget, meg-megáll önállóan. Nő, mint a gomba. Ami nem csoda, kb.megeszi a házról a tetőt is. 


    Annyi mindent tudnék még írni, de mar biztos untok.

  6. 2020. július 9. 14:1144349.

    Sziasztok!


    Mágika, köszönjük szépen, hát ezt is megértük, úgy hogy remélem még sokáig leszünk így együtt.  Nem volt különösebb felhajtás, aznap este elmentünk kettesben vacsorázni, ami nagyon jó volt, finomakat ettünk, ez egy elég extra hely ahol voltunk, csupa különleges kajával. 


    A család majd 18-án jön össze, akkor 16-an leszünk, de nem főzök, megrendeltük az ebédet és a tortát, sütiket is. Előtte egész héten velünk lesznek a gyerekek mind a ketten, mi is leszünk a Balatonon is, aztán egy napot a Katica tanyán, amit már nagyon várnak.  Kíváncsi leszek hogy milyen, remélem nem lesz majd nagy csalódás. 


    Dórival eddig a csokis -narancsos kekszet sütöttük, meg csúsztatott palacsintát. Majd kitaláljuk hogy mik legyenek még. 


    Tegnap zöldbab levest és tökfőzeléket csináltam, mindkettő saját termés.  Olyan jó hogy már sok minden van a kertben.  Még mindig folyamatosan szedjük a málnát, kezd pirosodni a paradicsom, többször vittek már a gyerekek mángoldot, és én is főztem belőle.  Uborkát is kétszer csináltam kovászost , 5 db literes üveggel elraktam télire, és salátát is ettünk.  Cukkini is volt már és remélem még lesz is jó sok.  Olyan jó, hogy csak kimegyek, leszedem ami kell és már lehet is főzni.


    A Balatonon merre lesztek?  Jó nyaralást nektek, pihenjetek és szórakozzatok jó sokat. Jövő hétre kicsit kevésbé meleget - ami nem is baj-  , de jó időt mondanak.  


    Mindenkinek szép nyarat, jó pihenést!

    előzmény:
    Mágika (44348)
    2020-07-08  23:36
  7. 2020. július 8. 23:3644348.

    Sziasztok! 


     


     Borcsamama


    Gratulálok az évfordótokhoz és még sok-sok boldogságban eltöltött évet kívánok nektek!   Megint csodaságokat készítettél, a táska a kedvencem.  Aranyos Dóritól, hogy a mamatábort választotta, biztos jól fogtok szórakozni és finomakat sütni. Majd mesélj miket süttök. Gyönyörűek a Balatoni képek.  


    Ladyzso, Havastáj merre vagytok, jól vagytok, minden rendben veletek?


     Itthon vagyok, de nem unatkozom,  mindig csinálok valamit,  főleg olyat amire a hétköznapokon nem jutott idő,   iratok rendezése, spejz takarítás, selejtezés,  ma vásárolni voltam, vettem néhány ruhát és egy nagy bőröndöt, már régen szerettem volna, de eddig csak szemeztem vele, most nyaralás előtt azonban rászántam magamat és megvettem.  Kicseréltettük a konyhában az erkélyajtót meg az ablakot, tegnap végre meghozták a szunyoghálót is rá, úgyhogy ma megpucoltam őket, holnap visszateszem a függönyöket is.  Vasárnap meg leugrunk a Balcsira pár napra a megszokott kis panziónkba, már nagyon várom, jó lesz egy kis kikapcsolódás.  


    Jó éjszakát mindenkinek! 


     

    előzmény:
    borcsamama (44342)
    2020-07-02  19:30
  8. 2020. július 3. 11:4444347.

    Bocsi hogy kétszer is elküldtem, de gondoltam rányomok még egyet, biztos ami biztos.  Eszembe se jutott hogy kétszer fog elmenni.

    előzmény:
    borcsamama (44346)
    2020-07-03  11:43
  9. 2020. július 3. 11:4344346.

    Szia Londonka!


    Ki kell ábrándítsalak, az a házikós nem párna, hanem egy szatyor, és a másik oldalán is folytatódik a házsor.  :-)  Nekem is nagyon tetszik, szerettem csinálni is. 


    Ami a vírust illeti, én is attól félek, hogy messze még a vége.  Most hogy felszabadultak az emberek, mindenki megy amerre lát, mintha semmi nem is lett volna, és sajnos így megint fokozódni fog, mint ahogy már a számok is mutatják. 


    Az ötvenedik évfordulónk lesz, szép kerek szám.  Jó sok idő, de "túléltük".  


    Na elküldöm még mielőtt ma is kidob innen az nlc. 


    Vigyázz magadra, sok puszi és ölelés.

    előzmény:
    LondonEye (44344)
    2020-07-03  09:23
  10. 2020. július 3. 11:4344345.

    Szia Londonka!


    Ki kell ábrándítsalak, az a házikós nem párna, hanem egy szatyor, és a másik oldalán is folytatódik a házsor.  :-)  Nekem is nagyon tetszik, szerettem csinálni is. 


    Ami a vírust illeti, én is attól félek, hogy messze még a vége.  Most hogy felszabadultak az emberek, mindenki megy amerre lát, mintha semmi nem is lett volna, és sajnos így megint fokozódni fog, mint ahogy már a számok is mutatják. 


    Az ötvenedik évfordulónk lesz, szép kerek szám.  Jó sok idő, de "túléltük".  


    Na elküldöm még mielőtt ma is kidob innen az nlc. 


    Vigyázz magadra, sok puszi és ölelés.

    előzmény:
    LondonEye (44344)
    2020-07-03  09:23
  11. 2020. július 3. 09:2344344.

    borcsamama,


    jaj, az a hazas parna a kedvencem


    nem tudom, hanyan forumozhatnak itt meg, de ugy tunik, nem eri mar meg a rendszert fejleszteni


    hanyadik evfordulot unneplitek?


    rebesgetnek masodik virus hullamrol, szoval ugy gondoltam, biztos, ami biztos, kenyeret nem ker az a mak


    itt meg sok a szigoritas, sot, egyes varosokat teljesen le is zartak, szoval messze meg a vege

    előzmény:
    borcsamama (44343)
    2020-07-02  19:34
  12. 2020. július 2. 19:3444343.

    Na, úgy néz ki, sikerült kicseleznem NLC őméltóságát, ennek örömére mutatok még pár balatoni fotót.

    előzmény:
    borcsamama (44342)
    2020-07-02  19:30
  13. 2020. július 2. 19:3044342.

    Sziasztok!


     


    Ma már kétszer álltam neki hozzászólást írni, az első kb. kisregény méretű volt, amikor el akartam küldeni, akkor huss, kivágott az nlc.  Másodszor , miután nagyon dühös voltam, nem írtam mást, csak a véleményemet a „kedves” nlc-ről néhány mondatban.  Mondanom se kell, hogy megint kivágott. 


    Mivel már több mint egy hete nem írtam nektek, úgy döntöttem, hogy megírom a mondandómat  dokumentumként, elmentem, és megpróbáltom bemásolni.  Így legalább nem száll el akkor sem, ha megint ki akar vágni a rendszer.


    Szóval telnek a napjaim szépen csendben, borcsapapa csütörtök óta a Balatonon van és fogja a halakat.  J


    Szerencsére annyi minden volt itthon, hogy azóta nem kellett főznöm, egyszer sütöttem a foltvarrós csajoknak csokis croissant, mert itt tartottuk az első klubfoglalkozást nálunk.  Lassan beindul az élet itt is, kedden lesz az első tánc is, amit már nagyon várok.


    Időnként jönnek a gyerekek, Ádám majd megy foci és horgász táborba, Dóri idén „mamatáboros” lesz, azt mondta tavaly sokat kreatívkodtunk, most tanítsam sütni-főzni. Meg is volt az első próba, kérésére narancsos-csokis kekszet sütöttünk, mert hogy lassan itt a karácsony.   J  Nagyon jó karácsonyillat volt az egész lakásban, nagyon élveztük.


    Londonka, te sem sietted el a mák vásárlást, hamarosan én is körülnézek a piacon.  Szeretem én is ha időben itthon van ami majd kell.  Elfér a mélyhűtőben, és így már legalább meg van.  Persze azért én itthon könnyebb helyzetben vagyok.


    Mágika, látom te is folyamatosan szorgoskodsz, de hamarosan pihi lesz ha szabin leszel.  Mentek valahova nyaralni? 


    A hortenzia szépen eléldegél a dézsában is, bár én kiültettem idén, és kint is marad most már.  Nekem fehér van, valamiért nem akartam színeset.  Most tervezgetem a virágos kertemet, van egy kis sarok, ahol ősztől csak virágok lesznek, csupa évelő, amik majd egymás után nyílnak, mindig lesz valamilyen szép virág reményeim szerint.


    Bubcsi, nekem is nagyon tetszik a fád, és nagyon szép a kert, a ház , minden. 


    Ladyzso, Havastáj,  merre vagytok?


    Mostanában elég sokat varrtam, azokról mutatok most pár képet.  Készültek párnák, egy szatyor, telefontok és tolltartó.  Vannak még terveim, de most készülődünk megünnepelni hogy ennyi ideig kibírtuk együtt borcsapapával.  Szombaton elmegyünk ketten vacsorázni, aztán majd két hét múlva lesz családi összejövetel is.


    Mindenkinek szép estét, vidám hét végét!

    előzmény:
    Mágika (44341)
    2020-07-01  23:33
  14. 2020. július 1. 23:3344341.

    Sziasztok! 


     


    Bubcsi


    Itt is nagyon meleg volt a hétvégén meg még most is,  bár néha volt egy kis eső is, de szerencsére nálunk nem olyan vészes a helyzet, igaz a maradék cseresznyénk is lerohadt tőle, azért 10 üveggel sikerült eltenni. Hétvégén én is szenvedtem a hirtelen jött melegtől, de végre ki tudtam mosni a lehúzott ágyneműket is. 


    Akárhogy is hívják azt a fát,  a leírtak  és a kép alapján egyre jobban tetszik.  


    Szülinapomra kapott hortenziám ami tele volt bimbóval gyönyörűen kivirágzott, a kertbe kiültetni nem tudtam, de egy jó nagy virág cserépbe átültettem,  szerintem jól érzi magát a helyén, a leanderem is szépen hajt és már virágzik is. 


     


    Tegnap vettünk 15 kg meggyet, azt mind kimagoztam és lecukrozva mentek az üvegekbe. 


    Nálam is lightos főzőcske van,  hétvégén grill kolbászt sütöttem de ki költöztem vele a teraszra. Pénteken nagy lendülettel vettem egy csomó kiflit mákosgubának, de végül nem lett belőle semmi, rájöttem, hogy ebben a melegben tuti be nem gyújtó a sütőt, hogy még melegebb legyen, de nem volt gond így is efogyott. Tegnap meg paprikás krumplit kért a gyerek, így azt főztem, de már csak este felé amikor hűvösebb lett. Hétvégén még nem tudom  mi lesz a menű.


    Ma nagyon zűrős nap volt a melóhelyen, még másfél napot kell kibírni utána két hét pihi jön, már alig várom. 


    Mindenkinek további szép estét vagy inkább jó éjszakát, mert már későre jár. 



     

    előzmény:
    Bubcsi28 (44340)
    2020-06-29  17:06
  15. 2020. június 29. 17:0644340.

    Sziasztok!


    Megvan a hortenzia. 3 darabot vettem. Nagyon kicsi, de nagyon drága volt Olyan 30-40 centi, szép rózsaszín virágokkal. Anyukámmal megértekeztem, azt mondta nem kell túlápolni. Ősszel visszavágom, jól betakarom és jövőre teljes a boldogság. Mindjárt mutatok képet. 


    A másik: a mikulásvirágom olyan vígan nő a konyhaablakban hogy öröm nézni. Arról is informálódtam, augusztusban levagdosva sötétbe kell tenni, és karácsonyra piros lesz. Ha nem, hát legalább megpróbáltam. 


    A hétvégén 32 fok volt árnyékban. Esett 5 csepp eső is. A hétre lehűlést mondtak, most 23 van... 


    Mágika: úgy hívják a fát, hogy csüngő vérbükk. A friss hatások amiket tavasszal hoz, méregzöldek, és sötétvöroses feketés a színe egész évben.  Alul nyírom hogy egyenes legyen, amúgy ilyen esernyő alakú, és be lehet bújni alá. 


    Tegnap klasszikus ebéd volt: rántott hús, krumplipüré, uborkasaláta. Utána vaníliapuding. Ma a maradékot ettük meg. 


    Múlt héten minimál konyhát vittem, olyan brutál meleg volt. Néha szeretném hogy Ladyzso meglátogasson


    Na mutatok képet, remélem látni a hortenziát


    Szép napot! 


     


     

  16. 2020. június 28. 07:3744339.

    Halihoo


    nagyon szep minden, amit mutattok, a kert, a sutes-fozes eredmenyek is


    nekem tegnap meghoztak a ket csomag makot, el is spejzolom rogton, hiszen mar kevesebb, mint 6 honap es esszuk :-)))


    a heten iszonyat meleg volt itt, mikor a munkahelyemen kb megsultem elevenen, hat visszakivantam a telet... nem ugy az a rengeteg ember, akik ozonoltek a partril, mikor estenkent mentem haza


    de mar elromlott az ido sajna, mire szabadnapom lett


     

  17. 2020. június 23. 22:1344338.

    Bubcsi


    Nagyon szép a keretek,  nem tudom az milyen fa, de nagyon tetszik a formája.  


    A sok esőtől szerintem sok gyümölcs nálunk is drága lesz,  szerencsére cseresznyénk van,  bár idén nagyon rohad, meggyet kaptam egy kicsit, de még szeretnék venni, majd szétnézek nagyobb tételben, hátha olcsóbban tudok venni.  Nálunk a fiúk igénylik a befőtteket, lekvárokat,  úgyhogy igyekszem néhány üveggel eltenni. 


    De jó, hogy nálatok ilyen jó idő van, ide is elérhetne már. 


    Kitartást az otthoni munkához. 


    Úgy látom nem csak nekem van/volt gondom mostanában az üzenetek elküldésével,  lehet megint vacakolt a rendszer, nem hiszem, hogy ennyien elbébázzuk mindig a hsz. elküldését.  Ezért írok, most inkább egyesével, ha elszáll kevesebbet kell újra írni. 


    Drukkolok, hogy majd sikerüljön a férjének a vizsga.  


     


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (44333)
    2020-06-23  18:25
  18. 2020. június 23. 22:0044337.

    Ladyzso


    Jó hogy említed a kalácsot, még mindig nem próbáltam ki, majd meglátom hogy alakul a hétvége hátha jut rá idő.


    Hétvégén nem igazán főztem csak befőztem,  szerencsére tegnap korábban végeztem így készült spenót, főtt tojással és krumplival meg finomfőzelék virslivel. 

    előzmény:
    ladyzso (44332)
    2020-06-23  17:19
  19. 2020. június 23. 21:4544336.

    Borcsamama


    Örülök, hogy jól sikerült a rokonlátogatás és az szülinapozás is.  Szuperek voltak az ajándékok is,  nagyon tetszik az a gyertya, jól emlékszem azon keresztanyád van ifjú korában?  Nagyon csini volt, szeretem az ilyen régi képeket.  A toll dobozát te készítetted vagy az gyári, az is nagyon jól néz ki. 


    Gratulálok az unokákhoz, nagyon ügyesek.  De jó, hogy együtt tudtatok sütögetni. Nálunk vasárnap délután is esett, pont jöttek húgomék, hogy szednek egy kis cseresznyét, hát nem lett belőle semmi,  az eső elmosta.  Talán ma volt az első nap, hogy nem esett, tényleg jó lenne már pár napos idő, de hétvégére megint várható zápor, zivatar, pedig már úgy sütögetnék én is egy kicsit.


     


    Málna likőrről még nem hallottam, de biztos fini lehet.  Meggylikőrt szeretnék majd készíteni, az nagyon fini, 2 éve készítettem már, tavaly cseresznyéből csináltam, de az nem olyan jó, úgyhogy idén meggyből lesz, nő persze ehhez még meggyet kellene vennem, remélem kapok megfizethető árban.


    Aranyosak lehetnek a madárkák.  

    előzmény:
    borcsamama (44328)
    2020-06-21  15:20
  20. 2020. június 23. 21:1244335.

    Sziasztok! 


     Most inkább külön-külön írogatok, mielőtt minden elszállna. 


    Londonka


    Még szerencse, hogy visszaadták a pénzt. Mégértem, hogy inkább visszakérted ebben a bizonytalan helyzetben.  Remélem  azért csak csendesedik ez a járvány és tudtok végre ti is  találkozni. 

    előzmény:
    LondonEye (44327)
    2020-06-20  22:53
  21. 2020. június 23. 19:0244334.

    Köszi a képeket.


    Sajnálom, hogy ilyen drága a gyümölcs.


    De jó, hogy felétek tombol a nyár.


    Azért szép a virágos kerted, tetszik. Szurkolok, hogy essen némi eső felétek is.


    Német középfokú: az komoly


    előzmény:
    Bubcsi28 (44333)
    2020-06-23  18:25
  22. 2020. június 23. 18:2544333.

    Sziasztok, 


    Tegnap írtam nektek egy hosszút, mindenkinek írtam valamit, válaszoltam, dicsérgettem, csatoltam linkeket meg képeket is. Meg is jelent szépen a hozzászólásom. Aztán most meg látom, hogy nem látom.... 


    Röviden: én nem befőzök vagyis nem csinálok befőzést, egyszerűen nem éri meg. Iszonyat drága a gyümölcs, és ahhoz képest nekünk minimális befőtt vagy lekvár kell. Itt full nyár van, 24 fok vagy felette, mától megy fel 30ig. Eső nincs. A kert kiég, hiába locsolunk. Azért megmutatom, de egyre siralmasabb, nem tudom mi lesz pl. augusztusra. 


    Férj német középfokúzik jövő hónapban. Nagyon  szenved mert keményen nyomja a tanŕr a nyelvtant, de szerintem ügyes és a próbatesztjei is jók. 


    Én még itthon dolgozom, még néhány hétig nagyon valószínű hogy maradunk. 


    Jó is hogy újra írok, mert eszembe jutott valami! Ugye tudjátok, hogy most volt a nyári napforduló, és mostantól mindig egy picurkát rövidülnek a napok. És ugye tudjátok hogy és mit jelent???? 


    Jól van, rám lehet fogni hogy napszúrást kaptam


    Szép napot mindenkinek! 

  23. 2020. június 23. 17:1944332.

    Köszi a képeket. Örülök, hogy telt a heted.


    Látom, szorgalmasak a madárkáitok.


    Továbbra is sütök/főzök. Persze, néha rendelésnél azért pakolunk be valami extrább pékárut.


    A kalácsom szokott a legjobban sikerülni. Amúgy általában igény szerint.


    Szuper lehetett a családi sütögetés.


    Örülök, hogy jól sikerült a rokonlátogatás.

    előzmény:
    borcsamama (44328)
    2020-06-21  15:20
  24. 2020. június 23. 17:1044331.

    De jó, hogy ennyi mindent be tudsz főzni, jól hangzik.


    Finom lehetett a máj, köszi a receptet.

    előzmény:
    Mágika (44326)
    2020-06-20  22:34
  25. 2020. június 23. 17:0944330.

    Sziasztok!


    Szuper lehetett az eperszedés, sajnálom, hogy már alig volt mit szedni.


    Azért lett legalább 3 üveg cukrozott meggyed. Vegyes gyümölcsleves nálunk is készült: alma és meggy volt benne.


    Tegnap óta nem esett az eső. Most is süt a nap.

    előzmény:
    Mágika (44324)
    2020-06-20  21:59

Címlap

top