Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhes nőnek nem jár hely a buszon?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. október 30. 14:31
Egy reszketeg néninek még csak-csak átadja valaki a helyét a buszon, de munkatársunk tapasztalatai szerint egy terhes nő kifejezetten rossz esélyekkel indul, ha ülni szeretne a tolongásban. Ezért tehetetlen dühében fotózza a legpimaszabb helyfoglalókat, és most alaposan ki is vesézi nekünk az \"elkövetők\" leggyakoribb típusait a Rihannát üvöltető tinitől az ötvenes férfiakig.

Nők Lapja Café: Terhes nőnek nem jár hely a buszon?
  1. 2013. október 30. 16:3451.

    Tudod, annak idején én is sokszor utaztam állva, nagy hassal, mert nem adta át senki a helyét. Nem helyi tömegközlekedéssel, hanem sok kilométert megtéve, a főiskolára igyekezve. Többnyire valamelyik családtag elvitt autóval, de nem mindig jött össze, hiszen volt, hogy hetente többször is fel kellett mennem. Jól viseltem a terhességet, nem voltam táppénzen, nem volt semmi bajom, ami indokolttá tehette volna az otthon dekkolást.. Csakhogy mivel nagyon alacsony a vérnyomásom, a huzamosabb ideig egy helyben ácsorgástól bizony előfordult párszor, hogy elájultam. 

     

    A csúcs egyébként az volt, mikor a hűtőgépszerelő velem akarta volna cipeltetni a monstrumot, mondván, hogy neki meg gerincsérve van..

     

    Tudjátok, sokszor úgy érzem, átestünk a ló másik oldalára. Nem kell mindenáron "véres kardként" körbehurcolnunk az ultrahangos fotót, mindenféle előjogokra hivatkozva, de azt is vegyük már tudomásul, hogy a terhesség egy MÁS állapot. 

    előzmény:
    Vitosa (29)
    2013-10-30  16:12
  2. 2013. október 30. 16:3350.
      Miért nem  egy bodibilder 22 éves srácnak szólt be?
    előzmény:
    elsi1 (48)
    2013-10-30  16:32
  3. 2013. október 30. 16:3349.

    Kedves kicsi_babóka!

     

    Az életkorom, és egyéb okok miatt nekem 2,5-3X több alkalommal kellett ilyen-olyan orvoshoz, UH-ra, védőnőhőz, és kórházba szaladgálnom.

     

    A védőnővel szerencsém volt, vele tudtam egyezkedni, ő rugalmas volt, más, TB alapú rendelés rugalmatlan ekkor van időpont oszt jó napot, ja ha másik időpont  kell, van, de csak 6-9 hét múlva, nem tetszik, mehetsz fizetős magánrendelésre. Az  első hónapok "lazábbak" voltak, csak 2-3 hetente kellett mennem, a vége felé a 6. hónapon túl már szinte hetente látni akart valaki, persze csúcsidőben, a rendelési időszakban.

    előzmény:
    kicsi_babóka (42)
    2013-10-30  16:28
  4. 2013. október 30. 16:3248.
    Egyébként miért egy idős nénit frocliz a cikkíró kismama?Miért egy bodibilder 22 éves srácnak szól?
    előzmény:
    kicsi_babóka (45)
    2013-10-30  16:30
  5. 2013. október 30. 16:3147.

    A terhesség meg főleg nem betegség alapjáraton.

    Egy idősebb embernél egy csonttörés halálos is lehet.

    előzmény:
    kicsi_babóka (45)
    2013-10-30  16:30
  6. 2013. október 30. 16:3146.
    Az ilyeneknek szokott a legnagyobb lenni a pofájuk, ha nem előzékenyek, miután teherbe esnek vagy "kölykük" (sic!) születik.
    előzmény:
    szaszissz (39)
    2013-10-30  16:25
  7. 2013. október 30. 16:3045.
    A cikkíró kismama közölte, hogy az öregség nem betegség, felállhat egy öreg is. Nyilván tudjuk, hogy egy idősebb ember csontjai már nem úgy forrnak össze...
    előzmény:
    szaszissz (39)
    2013-10-30  16:25
  8. 2013. október 30. 16:3044.
    De gáz vagy.
    előzmény:
    kicsi_babóka (42)
    2013-10-30  16:28
  9. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2013. október 30. 16:2943.

    Tehát azért mert eddig nem történt veled semmi, már nem is történhet??

     

    Az, hogy te inkább kockáztatsz a te dolgod, de ne szóljuk le azt, aki inkább biztosra megy. 

    előzmény:
    kicsi_babóka (36)
    2013-10-30  16:22
  10. 2013. október 30. 16:2842.
    A közelező orvosi vizsgálatok hány alkalom is terhesség alatt? Én most vagyok a 17. héten, eddig csak 1 olyan volt, amihez reggel, éhgyomorra kellett volna menni....
    előzmény:
    Izisz (35)
    2013-10-30  16:20
  11. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2013. október 30. 16:2741.

    Nekem - mivel 3x rá volt tekeredve a lányom nyakára a kölkökzsínór és elég magasan volt - nagy hasam volt, ráadásul mivel júliusban szültem már nem volt rajtam nagykabát, úgy hogy látható volt, hogy nem dagadt vagyok, hanem terhes!

     

    Babakocsival is álltam már zebránál, ott mi a kifogás? 

    előzmény:
    Lióra (32)
    2013-10-30  16:16
  12. 2013. október 30. 16:2640.

    Igen, én mindig úgy állok, hogy védjem a hasam. De ha pl a metrón rámesik egy álló ember, akkor aztán hiába ülök...

     

    Nem tudom, miért van ez, lehet teljesen máshol közlekedünk.

    Szerintem nagyon figyelmesek. Legalábbis velem. Bár én nem a többi embertől várom el, hol figyeljenek rám, hanem én magamra figyelek. Úgy állok, hogy védjem a hasam, úgy közlekedek, hogy ne jöhessenek nekem. Nem várom el mindenkitől, hogy ugorjanak félre, csak mert terhes vagyok.

     

    Magamra vigyázok, nem a többiektől várom ezt el. És írtam, hogy ha az anyuka meg rosszul van, akkor szólni kell, nem felháborodni azon, hogy a többi utas nem gondolatolvasó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (30)
    2013-10-30  16:12
  13. 2013. október 30. 16:2539.
    Nem feltétlenül kell leülnie egy terhes nőnek, mert nem tud állni, hanem azért pl. mert a terhesség egyik velejárója, hogy lazábbak lesznek az ínszalagok, és egy nagyobb fékezésnél könnyebben eleshetnek. Ergo könnyebben megsérülhetnek, és hát nem csak ők, hanem a baba is.

    belevau hozzászólásához első körben azt mondanám no comment, de akkora tahó, hogy nem tudom szó nélkül hagyni. Remélem ha nő vagy, egyszer te is leszel terhes, vagy majd lesz egy asszonyod, netán lányod, aki igen, ha férfi vagy, akkor majd gondolom ugyan ekkora arccal véded az ő érdekeit is. A "firkász" pont az ilyen suttyókról ír leginkább, talán az bosszantott fel, hogy magadra ismertél...

    Az anyukák meg szerintem akik már átélték ugyan ezt, azért nem állnak fel, mert eljutottak arra pontra (ami persze nem helyes), hogy nekem sem adták át, akkor én miért tenném.

  14. 2013. október 30. 16:2338.

    Nem ő volt:)))

    Én azt mondom,ha valakin nem látszik és rosszul van,vagy nem bírja az állást mégsem,akkor  ugyebár előáll az az egyszerű helyzet,hogy mivel MO-n mindenki beszél magyarul,akkor szól,hogy elnézést.

    Én úgy látom a nagyon nagy hasúaknak át szokták adni,de tényleg sok a véleményes eset,én is jópárszor tanakodtam már magamban,akár utcán járva,hogy na  ő most terhes vagy csak kövér:)))

    előzmény:
    *jinx* (34)
    2013-10-30  16:19
  15. 2013. október 30. 16:2237.
    Szerintem nagyon gyerekesen viselkedik ez akismama. Mint egy kamasz.
  16. 2013. október 30. 16:2236.
    Szerintem lehet úgy állni, hogy az ember védje a hasát. Nekem eddig legalábbis mindig sikerült. Pedig sokat bkvzom.
    előzmény:
    vérmatska (27)
    2013-10-30  16:06
  17. 2013. október 30. 16:2035.

    Kedves Vitosa!

     

    " (Na meg, ha valaki tényleg annyira rosszul viseli a terhességet, akkor általában felveszik táppénzre. Akkor nem kell csúcsforgalomban utazni, és a probléma már meg is oldódott!)"

     

    Én is utaztam nem egyszer csúcsidőben nagy hassal, pedig táppénzen voltam, hogy miért, roppant egyszerű, akkor kaptam időpontot a KÖTELEZŐ orvosi vizsgálatokra. Nem passzióból utazik a legtöbb kismama csúcsidőben.

     

    Van olyan rendelés ahol - legalább is amikor én voltam pocakos - 9 órától 15 óráig volt rendelés a kórházban, TB alapon. Mehettem volna csúcsidőn kívül sok-sok ezer forintokért.

     

    Ja, hogy én nem követeltem magamnak ülőhelyet, saját egyéni szoc. probléma. Ha volt hely leültem, ha nem akkor nem (bár néha jól esett volna, de egy-két beszólás megtanított), volt olyan is, aki átadta a helyét.

     

    Nem követelünk, kérünk, mosolygunk, megköszönjük, és nem általánosítunk. 

    előzmény:
    Vitosa (29)
    2013-10-30  16:12
  18. 2013. október 30. 16:1934.

    Nem a Liptai volt az? ;)

     

    Na igen, én folyton hánytam, émelyegtem le is ment 10 kiló. :)

    Aztán mikor már kezdett látszani, tök jól éreztem magam, egy hegyet is el tudtam volna hordan. :)

    előzmény:
    elsi1 (28)
    2013-10-30  16:11
  19. 2013. október 30. 16:1733.

    Hát ez tényleg egy gusztustalan cikk. Etikátlan bárkit lefotózni és betenni egy cikkbe, negatív kommentekkel ellátva. Honnan tudja, hogy annak, akit lefotóz, nincs-e valami baja? Vagy nem terhes-e ugyanúgy? 

    És amúgy ez a nlcafé "munkatárs" ezek szerint újságíró? Hiányzott pár félévet a főiskolán vagy mi???? 

  20. 2013. október 30. 16:1632.

    Az a vicc,hogy alegtöbb nő akkor érzi magát legrosszabbul,amikor nem látszik semmi,2-3 hónapos korban és utána amásodik trimesztertől mondjuk a legvégén az utosl ópár hét elszámítva no problem.

    Manapság ráadásul egyre több a tudatos anyuka,aki nem veszi be azt,hogy fiam,kettő helyett egyél ,attól  aperctől fogva,hogy kiderül  aterhességed,sokan nagyon is  kontrollálják az evésüket és még 5-6 hónaposan sem nagy látszik a has,főleg pulcsiban,kabátban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (30)
    2013-10-30  16:12
  21. 2013. október 30. 16:1431.
    Na igen, a kolléganőmnek rendszeresen átadják a helyet, pedig nem várandós csak duci és inkább a hasára hízik. :)
    előzmény:
    elsi1 (22)
    2013-10-30  16:02
  22. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2013. október 30. 16:1230.

    "Ha nem bír pár megállót állni, akkor nyilván olyan állapotban van, hogy maradjon otthon a seggén."

     

    Ha terhes vagy, akkor tudhatnád, hogy nem arról szól az egész, hogy egy terhes nő bír állni vagy sem, hanem, hogy ha hirtelen fékez a busz, akkor ne essen el és sérüljön meg.

     

    Egyébként sajnos tényleg elég figyelmetlenek az emberek, ott álltam én is nagy hassal a zebránál, de nehogy átengedjen valaki, az üzletekben meg nekem kellett félreugrani, mert annyira bambán közlekednek az emberek és simán nekem jöttek volna. :(( 

    előzmény:
    kicsi_babóka (4)
    2013-10-30  14:49
  23. 2013. október 30. 16:1229.

    anyaszaurusz 

    Ez jó, megjegyzem!

     

     

    A kedvességgel, mosollyal sokkal előbbre jutna az illető. Ha valóban nem tud állni valamiért, akkor egyszerűen kérjen meg valakit, hogy adja át a helyét. De az "anyaszauruszok"-ból ez a program valahogy hiányzik, ahogy mondod: ő elvár, követel, neki "jár"!

     

    (Na meg, ha valaki tényleg annyira rosszul viseli a terhességet, akkor általában felveszik táppénzre. Akkor nem kell csúcsforgalomban utazni, és a probléma már meg is oldódott!) 

    előzmény:
    WASP (16)
    2013-10-30  15:52
  24. 2013. október 30. 16:1128.

    Egyszer fiatal lány koromban gyógyszertárban állok, bejön egy kismama,tisztavörös-lázas fejű beteg gyerekkel.

    Egyből közli is,ahogy akkor őt előre kell engedni,mert ugye a gyerek beteg,meg is tettük.Vásárol,kimegy,

    Aztán én is sorra kerülök,megveszem,ami kell,majd a boltban még összetalálkozok egy ismerőssel,elkezdek beszélgetni ,kb negyed óra múlva megyek ki a boltból, és mit látok,anyuci a babucival,akinek még mindig lázvörös a feje,ott  traccspartizik a barátnőjével,közben a gyerek már alig áll a lábán.

    Odaszóltam,hogy ezért kár volt kiverni a hisztit.Ahogy nézett rám,még szerencse,hogy nem volt nála tőr.

     

     

    ----Még az jut az eszembe,hogy mi van akkor,ha az egyébként magát kivlóan érző 8 hónapos terhes anya felszáll  buszra-mert vannak problémamenets terhességek is---odaáll egy fiatal nő feje fólé,aki vékony,mint a nádszál,gondolja,na ez a pixa sem adja át a helyét,közben meg a vékonyka egy 3 hónapos terhes, össze-vissza magát rosszul érző nő:)))

    előzmény:
    *jinx* (25)
    2013-10-30  16:04
  25. 2013. október 30. 16:0627.

    "Ha nem bír pár megállót állni, akkor nyilván olyan állapotban van, hogy maradjon otthon a seggén."

     

    "Nem azért mert a terhesség betegség, és a várandós nők nem bírnak állni, egyszerűen csak így érzik magukat biztonságban. Én legalábbis tutira. A hirtelen fékező járművek, a hátizsákos vagy nagy cekkeres utasok (tudtukon kívül) mind potenciális veszélyt jelentenek, így aztán csak az érezheti magát kellően védve, aki leül." 

    előzmény:
    kicsi_babóka (4)
    2013-10-30  14:49

Címlap

top