Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol NE vásároljunk!

Torolt_felhasznalo_357324
Torolt_felhasznalo_357324
Létrehozva: 2004. július 2. 10:00
Sziasztok!
Új témát indítok, már csak azért is, mert szeretnék más embereket megkímélni attól, amin én most keresztül megyek/mentem.
Az üzlet a Blaha L. téren,a Smatch mellett található, színes ruhák, cipők a kirakatban, biztos ismeritek. A történetem pedig, igen röviden: egy hónapja vásároltam egy nadrágot, ami négy mosás után festékhiányra utaló foltokat produkált. Én visszavittem, jóhiszeműen, hogy a pénzemért megfelelő kiszolgálást kapok majd ezután is. Nem így lett. Gyanúsítás, persze ellenem, miszerint én biztos folttisztítót használtam. A vita végén már hypo volt a "ludas" stb. A Kermi vizsgálatot elfelejthettem, a "hölgy" kijelentette, hogy ő nem küldi el, a pénzemet nem adja vissza, és egyébként is menjek amerre látok, felőle feljelenthetem, beírhatok a panaszkönyvbe, ami nincs. Idegességemben kikaptam a kezéből a nadrágom és elviharzottam. Nem gondoltam volna álmomban sem, hogy egy ilyen kis dolog ekkora tortúrával jár. Másnap, egy férfi ismerősőm társágában jelentem meg. "Nem adom fel!"- felszólalással. Érdekes módon az ő határozott fellépésére már kézségesebbnek tűnt ugyanaz a "hölgy". A gyártókhoz akarta küldeni, de ebbe persze nem egyeztünk bele. Nagy nehezen ráállt a Kermibe való beküldésre, de az ehhez szükséges formátúmú papírral nem rendelkezett.(!!) Ma folytatódik, mi viszünk papírt, elég röhejes nem?!:) Mindegy! Amit ajánlhatok, hogy ne kerüljön senki ilyen helyzetbe, csakis a cég nevével ellátott és felcímkézett ruhadarabokat vegyetek, és azt is inkább egy drágább helyen-bár ez sem volt olcsó-, talán ők jobban a szívükön viselik az üzletük hírnevét. Ennyi lett volna, azt hiszem ez egy olyan dolog, ami mindannyiunk számára fontos, hisz nők vagyunk,sok ruhát vásárolunk, és egyébként sem mindegy mit kapunk a pénzünkért. Üdv,Athellia
  1. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 2. 12:56101.
    Mi a KIKA-ban vettük a fiuknak a butort, és meg vagyunk elégedve vele. Emeletes ágyat és szekrényeket.
    előzmény:
    Moserif (99)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 2. 12:54100.
    Igen, törvény szerint 72 órán azaz 3 napon belül kötelesek szó nélkül visszafizetni a pénzt, ha te azt kéred, nem cserét. És ha később cserér kérsz, de nem tudnak ugyanolyan csereterméket biztosítani, akkor is vissza kell adniuk a pénzt.
    előzmény:
    Moserif (99)
     
  3. 2004. július 2. 12:4799.
    Tudom, hogy ez off, - meg egy ugyanannyian vannak az áruház ellen, mint mellette - de mi az IKEA-ban vettünk most szerkényt, ágyat, apróságokat. stb. , és az apróságok nagy részét visszavittük, (rosszul választottunk) és szó nélkül visszafizeték az árát, meg sem kérdeszték, hogy nem-e szeretnénk inkább levásárolni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_743810
    Torolt_felhasznalo_743810
    2004. július 2. 12:4198.
    nálunk is ez van. még a zoknit sem engedem kedvesemnek felvenni (pedig azon látszik hogy nem volt senkin), hogy ne mostam volna ki. az akkor is koszos. szállitották, tárolták, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (89)
     
  5. 2004. július 2. 12:3797.
    Ott én se. . . Én is gyári csomagolásút szoktam venni, de azért mégis. . . Valaki írta a vegyszereket, hát bizony, az is van bennük dögivel. A párom mindent kimosna, kivéve a zoknit. . . Én azért azokat is lenyúlom, és repül a gépbe :-)

    Más. Babapiskótás Alcatelhez (bocs, már nem emlékszem, mi a neve :-)) ne vegyetek töltőt (nem Alcateles, asszem Koratel vagy ilyesmi) a MMban. . . Mondjuk mind a háromszor gyakorlatilag szó nélkül kicserélték, illetve végül visszaadták a pénzt (ez egy jó pont), de akkor is. . .
    Még egy jó pont az Auchannak: nászajándékba kaptunk (most nem röhögni) neszkávéfőzőt (én még nem is hallottam addig ilyenről), amit visszavittünk, én már előre hergeltem magam az ügyfélszolgálat felé menet, hogy hová dugják, stb (3 napon belül volt, szóval még vissza kellett benniük), erre szó nélkül nyúlt a kasszagépbe a nő, és adta is vissza a pénzt :-) Kárba lett a nagy beleélés. . . :-))))
    előzmény:
    Macsek007 (93)
     
  6. Torolt_felhasznalo_743810
    Torolt_felhasznalo_743810
    2004. július 2. 12:3496.
    vettünk franciaágyat. elhoztuk a raktárból, összeraktuk, kipróbáltuk. zajos volt. ahogy ráfeküdtem, fordultam, felkeltem róla, pattogó hangot adott. olyasmi, mint amikor egy kartonlapot két kézzel hullámoztatsz, csak jóval hagosabb, valszeg valamit rosszul raktak össze, vagy kifelejtettek valamit. másnap felhivtam a céget, közöltem a nővel, hogy élek a 3 napos visszavásárási garanciával, vigyék el az ágyat (törvényben megnéztem, a tömegközlekedésben nem szállitható nagyméretű árukat kötelesek elszállitani), a pénzt meg adják vissza. mondanom sem kell, amikor elhoztuk, be sem volt csomagolva az ágy semmivel, én vittem fóliát, és előttem pakolták fel a koszos teherautóra a csomagolatlan kárpitos bútorokat, amiket házhoz szállitanak. szóval mondja nekem a nőci a telefonba hgoy ő ilyet nem hallott, hogy 3 nap. . . erre én elég fenyegetően beszéltem, fogyasztóvédelem, stb, beszéljen szépen a főnökének, fél óra múlva hivom. nem irom le, sok telefon után végre megegyeztünk, hogy másnap du. 2 és 4 között (este nyolc után jöttek)elviszik, visszaadják a pénzt, mert a főnöke azt mondta, hgoy majd beviszik az üzletükbe és eladják. DE LEGALÁBB A HÜLYÉJE NE MONDJA EL EZT A REKLAMÁLÓ VÁSÁRLÓNAK!
    után vettünk szépen olcsóbban a retz-ben másik ágyat, ahol szépen rendben be volt csomagolva, és nem ébredek fel a saját forgolódásomra. de különben rájuk is haragszom picit, mert a szekrénysor vásárlásakor azt mondták, hogy kb 2 hét. nos, majd egy hónap múlva jött meg (lengyel bútorokat forgalmaznak). otthon összerakás közben vettük észre, hogy az egyik ajtó meg van vetemedve, egy oldalfal sarka le van ütve. bementünk reklamálni, szépen fel is vették a reklamációt, kedvesek voltak, mint mindig, szóval minden rendben. erre megint jönnek a 2 héttel, ennek már egy hónapja, és mindig semmi. miért mondják, hogy 2 hét??? a barátnőmék is náluk vásároltak, már jóval előbb, nekik is több mint egy hónap volt a várakozás, tehát tudhatnák. amúgy semmi bajom velük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. július 2. 12:3495.
    :))))
    előzmény:
    Fülemüle (94)
     
  8. 2004. július 2. 12:3394.
    Én már néha súlyos vagyok :-)) Általában én is csak olyan bugyit veszek, ami több db-os csomagolásban van, és úgy van csomagolva, hogy ne lehessen felpróbálni. De ha véletlenül veszek valami szépet, ami egy darabos, akkor egy ideig csücsül otthon zacskóban, aztán alaposan kimosom, 2x, de még utána is gyanúsan méregetem :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. július 2. 12:2993.
    Én bugyit a W. S. -ben veszek, hármas csomagolásban van, rajta van a fazon a képen és gyári bontatlan csomagolásban van. . . . És kimosom ezt is első visels előtt. Az első csomagnál megsaccoltam a méretem, jó lett.
    Aluljáróban, utcán elvből nem veszek semmit!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. július 2. 12:2892.
    Dettó! Viszont az ex-pasim totál tisztaságmániás volt, de ebben a kérdésben elképesztően működött! Képes volt kilopni(!) a szennnyestartóból az általam (szó szerint) becsempészet új cuccait, hogy ki nem mossam! Hát normális?!?!?
    előzmény:
    Fülemüle (88)
     
  11. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 2. 12:2691.
    Azonkivül büdös szaguk van. Legalábbis az én orrom nagyon érzi.
    előzmény:
    Fülemüle (90)
     
  12. 2004. július 2. 12:2590.
    Ja, és ha már valakit nem izgat, miféle nemi betegséget, bőrgombát, lábgombát kap el az új cuccoktól, azonkak: a vadiúj ruhadarabok általában csurig vannak vegyi anyagokkal, festékkel, mindenféle kezelő vegyszerrel, amik nagyon károsak a bőrre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 2. 12:2489.
    Kiakasztó. A párom először teljesen kiakadt, hogy a zoknitól a polóig mindent kimosok mielőtt felvennénk. Most már teljesen megszokta. Csak anyámék néznek hülyének.
    előzmény:
    tpanna24 (87)
     
  14. 2004. július 2. 12:2488.
    Atyaég! Ti nem mossátok ki az új cuccot hordás előtt? Hát én a bugyit még ki is főzöm (persze nem kuktában, hanem mosógép magas hőfokon). Boldog-boldogtalan felpróbálja az üzletekben!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. július 2. 12:2187.
    Én is mindent kimosok először, ki tudja, mit járt már meg az a ruha???

    Tavaly ősszel benéztem a Fehérvári úti biopiacra (péntek du-ként van). Van ott egy zöldséges, nézegettem a gyümölcsöket, gondoltam, veszek pár szem almát. Ár sehova nincs kiírva, de ez még hagyján. Látom, hogy a kettővel előttem lévő cuccát kis zacsiban megfogja, megemelgeti (!!!), majd közli, hogy (mondjuk) 620 forint. Hát én csak lestem, és úgy otthagytam, mint a pinty. . . Megáll az eszem. . . Nem tudom, persze lehet, hogy az utóbbi 8 hónapban sikerült egy mérleget meg ártáblácskákat beszerezni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (85)
     
  16. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 2. 12:1686.
    Biztos nem tud róla a tulaj.
    előzmény:
    Kati1979 (83)
     
  17. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 2. 12:1585.
    Én bármilyen ruhanemüt veszek mindig kimosom mielőtt felvennénk. Ezen az egész családom ki van akadva.
    előzmény:
    darnette (81)
     
  18. 2004. július 2. 12:1484.
    Na, a külföldiekről egy sztori.
    Bébiszitterkedtem külföldön, hetekig csak angolul beszéltem. Mikor hazajöttem az esküvőmet szervezni, volt egy kis akcentusom. (ez nagyon ciki, de így volt)
    Bementem itt Debrecenben egy céghez, olyan csinos kis ültetőkártyáik voltak, venni feliratozás nélkül, 150 db-ot (mi akartuk ráírni a neveket kézzel) Előtte is voltam több boltban, olyan 6-8 ft-os dolgok voltak ezek, de nekem valami egyszerű kellett volna, és itt pont láttam ilyet. Már éppen csomagolták volna, és mondja a nő, hogy 180 lesz. Darabja!!!! Képzeljétek, nem nézett magyarnak! Anyukám egy óra múlva elment oda, neki csak 10 ft-lett volna. Mondta is, hogy ő az angol kislány mamája, és köszöni, de inkább máshol vásárol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 2. 12:1383.
    Hát ez tényleg durva! Én alapból kimosom az új fehérneműket (vagyis csak a bugyikat), de ettől függetlenül felháborító. Én ha tulaj lennék és ilyenre fény derülne, bizony megvetetném az eladóval azt a cuccot, amit elvitt "felpróbálni", akármennyi is az ára!
    előzmény:
    darnette (81)
     
  20. 2004. július 2. 12:1382.
    Én egyébként is mindent kimosok mielőtt felvenném. Ez természetes.
    előzmény:
    darnette (81)
     
  21. 2004. július 2. 12:0981.
    nem akarok ünneprontó lenni. Egyik ismerősöm fehérnemű boltban dolgozik(nem aluljáros, márkás szakboltban). Aki este zár (és másnak reggel nyit) simán hazaviszi a szexis cuccokat felpróbálni, aztán reggel vissza, persze a tulaj nem tud semmit. Én mióta megtudtam (és eléggé kiakadtam)minden új cuccot kimosok mielőtt hordom,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 2. 12:0780.
    A benzinkutak szerintem külön kategóriája a "hogyan károsítsuk meg a vásárlót"-nak! Tisztelet a kivételnek. (Van ilyen is, bár tapasztalatom szerint kb. mint fehér holló. ) Kúton mindig 1. magamnak tankolok, 2. kártyával fizetek, de ha nem működne, mindig előre készülve viszek magammal "aprót" is, hogy ki tudjam fizetni a pontos összeget (nem mert sóher vagyok, ha rendes a kiszolgálás, hagyok borravalót, de attól kinyílik a bicska a zsebemben, ha kapásból nem adják vissza a 20ast, 10est, nem a pénz, hanem a hozzáállás miatt), 3. benzinen és újságon kívül nem veszek semmit, mert ezek nem kerülnek többe, mint máshol. A legrosszabb tapasztalataim a "kagyló emblémás" kutakon voltak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_743810
    Torolt_felhasznalo_743810
    2004. július 2. 12:0779.
    egészen konkrétan: McDonald's éttermek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (73)
     
  24. 2004. július 2. 12:0778.
    Mekdonáldsz. de a többi se jobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (73)
     
  25. 2004. július 2. 12:0677.
    Nem, tényleg nem lehet euróval fizetni, de jobb helyeken úgy csinálják (saját tapasztalat) hogy a bankot felhíva a tulaj NAPI árfolyamon veszi meg tőled.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (67)
     

Címlap

top