Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol NE vásároljunk!

Torolt_felhasznalo_357324
Torolt_felhasznalo_357324
Létrehozva: 2004. július 2. 10:00
Sziasztok!
Új témát indítok, már csak azért is, mert szeretnék más embereket megkímélni attól, amin én most keresztül megyek/mentem.
Az üzlet a Blaha L. téren,a Smatch mellett található, színes ruhák, cipők a kirakatban, biztos ismeritek. A történetem pedig, igen röviden: egy hónapja vásároltam egy nadrágot, ami négy mosás után festékhiányra utaló foltokat produkált. Én visszavittem, jóhiszeműen, hogy a pénzemért megfelelő kiszolgálást kapok majd ezután is. Nem így lett. Gyanúsítás, persze ellenem, miszerint én biztos folttisztítót használtam. A vita végén már hypo volt a "ludas" stb. A Kermi vizsgálatot elfelejthettem, a "hölgy" kijelentette, hogy ő nem küldi el, a pénzemet nem adja vissza, és egyébként is menjek amerre látok, felőle feljelenthetem, beírhatok a panaszkönyvbe, ami nincs. Idegességemben kikaptam a kezéből a nadrágom és elviharzottam. Nem gondoltam volna álmomban sem, hogy egy ilyen kis dolog ekkora tortúrával jár. Másnap, egy férfi ismerősőm társágában jelentem meg. "Nem adom fel!"- felszólalással. Érdekes módon az ő határozott fellépésére már kézségesebbnek tűnt ugyanaz a "hölgy". A gyártókhoz akarta küldeni, de ebbe persze nem egyeztünk bele. Nagy nehezen ráállt a Kermibe való beküldésre, de az ehhez szükséges formátúmú papírral nem rendelkezett.(!!) Ma folytatódik, mi viszünk papírt, elég röhejes nem?!:) Mindegy! Amit ajánlhatok, hogy ne kerüljön senki ilyen helyzetbe, csakis a cég nevével ellátott és felcímkézett ruhadarabokat vegyetek, és azt is inkább egy drágább helyen-bár ez sem volt olcsó-, talán ők jobban a szívükön viselik az üzletük hírnevét. Ennyi lett volna, azt hiszem ez egy olyan dolog, ami mindannyiunk számára fontos, hisz nők vagyunk,sok ruhát vásárolunk, és egyébként sem mindegy mit kapunk a pénzünkért. Üdv,Athellia
  1. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 2. 16:00126.
    Tudod a probléma ott van, hogy egyesek elfeljtik, hogy ők vannak értünk és nem mi őértük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292684 (125)
     
  2. Torolt_felhasznalo_292684
    Torolt_felhasznalo_292684
    2004. július 2. 15:56125.
    En iden Januar 1-et duhongtem vegig, 3 etteremben is jartunk, mire kaptunk kajat. A heverjaim azt mondtak, hogy szegeny vendeglosok, milyen faradtak lehetnek a Szilveszter utan. Hat engem nem erdekel, akkor zarjon be, nekem ne 30 perc utan szoljon, hogy amit kertunk az nincs, vagy egy masik helyen "geometriailag"!!! nem fertunk be az etterembe stb.

    Szerintem nekunk kell igenis elvarni, hogy a szolgaltatas ara a minoseggel aranyban legyen. Es igenis fel kell emelni a hangot, amig nem tanuljak meg, hogy nem idiotak a vasarlok stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. július 2. 15:05124.
    Csak vicc volt!
    előzmény:
    Infomaker (123)
     
  4. 2004. július 2. 14:52123.
    Nem hordom a cuccokat, ezek eladók.
    előzmény:
    Macsek007 (122)
     
  5. 2004. július 2. 14:47122.
    A bemoldalad alapján mégiscsak divatbuzi lehetsz. . .
    :DDDD
    előzmény:
    Infomaker (117)
     
  6. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. július 2. 14:46121.
    adjak. . . nem agyjak. hihi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. július 2. 14:40120.
    en annak idejen modellkedtem, ugy tortenik a ruha beszerzese, hogy a 2-3 modell bemegy az aruhazba/butikba/akarhova, kivalasztjak azokat a cuccokat amik jol allnak rajtuk, valoszinu vegigprobaljak az osszes ruhat mire kivalasztjak azt a parat ami a legelonyosebb. A jobb aruhazak a security tag-et sem veszik le rola, es csak ugy agyjak oda, hogyha valami tortenik a ruhaval az ugynoksegnek kell kifizetni - tehat tenyleg mindenki ugy vigyazott mint a szeme fenyere!

    Viszont kisebb butikoknal nem volt ENNYIRE ovatos senki. A bemutato utan meg szepen elvitte a tulaj a ruhakat. (aki mindig ott volt a bemutaton es ellenorizte hogy nincs e kozben baja a ruhaknak)
    előzmény:
    Fülemüle (118)
     
  8. 2004. július 2. 14:20119.
    Nem azon röhögtem/röhögök, hogy a kínain vetted a nadrágodat, hanem a sügéres dumán. Még mindig nevetek, nem tudom abba hagyni.
    előzmény:
    Infomaker (117)
     
  9. 2004. július 2. 14:19118.
    Na igen, ezen gondolkoztam én. Tele vannak a női magazinok ún. "divatanyagokkal", ahol le van írva, hogy melyik cucc milyen boltból való. Kérdem én, ezeket a cuccokat minden héten/hónapban felvásárolja a lap szerkesztősége? Hát KÉTLEM. Szerintem viszik vissza eladni. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. július 2. 14:18117.
    Hát igen. . nem vagyok az a divatbuzi :)

    Sajnos, ilyen ez a világ: a drága étteremben szar a kaja, a drága ruhákat koszos Vietkongok csinálják, a drága számítógép kínai. .
    előzmény:
    csuporméz (116)
     
  11. 2004. július 2. 14:16116.
    :-)))
    előzmény:
    Infomaker (112)
     
  12. 2004. július 2. 14:13115.
    Ezért szoktam a kínain venni nadrágot, 2000 ft volt ami rajtam van, és tök jó, nem az a műszálas szar.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678821 (114)
     
  13. Torolt_felhasznalo_678821
    Torolt_felhasznalo_678821
    2004. július 2. 14:04114.
    Én egy márkás ruházati üzletben dolgoztam a Westend-ben, nem írom a nevét, de a Koko-t öltöztetik (vagy öltöztették régebben) :-) Ott azokat a cuccokat, amiket a divatbemutatón viseltek a lányok, úgy büdösen, koszosan, alapozó- és rúzsfoltosan hozták be az üzletbe eladásra. Másik dolog, hogy az áru ára és minősége nemhogy arányban, de köszönőviszonyban nem áll egymással. És munkahelynek is katasztrófa. Rabszolgatartók.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. július 2. 14:04113.
    Hévíz , bent a strandon, 0. 5Literes kóla: 490 ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. július 2. 13:54112.
    Nem tudom, az emberek minek járnak egyátalán az ilyen Café-kba. . Nekem már a tököm tele az ilyen helyekkel. . . max valami falusi vendéglő, de csak ha sokan vannak, akkor legalább friss a kaja, de akkor sem sügért veszek, mert az tuti, hogy 3 hete a hűtőben figyel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907967 (111)
     
  16. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2004. július 2. 13:40111.
    A barátnőm két hétig volt egy cipő boldog tulajdonosa, mikor a sarok faképnél hagyta őt. Vissza. Bla-bla. Kermi. A "szakvélemény" szerint kalapáccsal szétverte. Hát ezen kínunkban már csak röhögni tudtunk. Ajánlottam, hogy legközelebb spárgatalpút vegyen, az jobban bírja a kalapácsot! :-))
    3 napja, Vörösmarty tér, Art Café. 1 db kávé és 1 db ásványvíz (2 dl Gellérthegyi szénsavas, nem asztalnál nyitott!) = 1. 040, - Ft. Már ettől is kicsit fennakadt a szemem. De! Anya nyújtja a pincérnek 1 db ezres és 1 db ötszázas, monja 100-ból kér. Pincér nyújt 100 Ft. Na, most ööö. Szólunk: nem, 400 Ft szeretnénk vissza. Hát, majdnem leköpött! Még ő szólt be!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_827778
    Torolt_felhasznalo_827778
    2004. július 2. 13:30110.
    hja. . . először replikáztam, hogy a pénzt kérem vissza, jogomban áll, a törvényben is ott van feketén fehéren. Vmi belső szabálykönyvet emlegetett, mondtam, hogy akkor kérem, látni akarom. Persze, hogy épp most nem tudom hol van, blabla. . . aztán kiderült, hogy megváltozott a jogszabály, és nem kötelesek a pénzt visszaadni. A vicc, hogy amikor mentünk vissza a pulthoz, pont elcsíptem, hogy egy srác belehallgat a driveren levő mp3. ba, és ritka fancsali arcot vágott. Pocsék minőségű volt. . .

    olyanok a vevőszolgosok, mint a zsoldosok. . .
    tesco katonák, azóta így hívom őket.
    előzmény:
    RJudi (106)
     
  18. 2004. július 2. 13:26109.
    A KIKA-val kapcsolatban annyit: ha bútort, tükröt stb. vásároltok, arra vigyázzatok, hogy a kiírt méretek a bruttó csomagolási méretek, nem pedig a valós méretek! Ezt saját káromra tudtam meg egy eladótól, s amikor megkérdeztem, miért nem lehet a valódi méretet kiírni, vonogatta a vállát, s közölte, mindent meg kell mérni, mielőtt megvesszük. Köszi! Egyébként mindig megmérem, akkor egyszer nem, gondoltam, azért írják oda a méretet, mert az annyi. Amúgy tükröt vettem, s fontos lett volna a szélessége, hosszúsága. Hát kibontva majdnem 10 cm-el volt kisebb minden irányban.
    S kb. 15 kg-ot nyomott, így persze nem vittem vissza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2004. július 2. 13:24108.
    Endrei Judit. Vagy tíz éve volt az az interjú, de én is úgy ki voltam akadva rajta hogy csak na. Ezek szerint nemcsak én.
    előzmény:
    Kokapu (105)
     
  20. 2004. július 2. 13:22107.
    Amugy tudom, hogy a legtöbb munkát a fogy. véd. felügy. -nek az AUCHAN és a TESCO adja.
    Hihetetlen sok panasz érkezik be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. július 2. 13:19106.
    Majdnem ugyanez, TESCO. Vettük egy akkumulátor a kocsimhoz, majd otthon kiderült, hogy nekem pont fordított kellett volna. Visszavittük, azt mondták, vásároljuk le, és ha kész vagyunk, menjünk vissza az ügyfélszolgálathoz.
    Mi bementünk, megejtettük a nagybevásárlást, ami szerencsére épp aktuális volt.
    Majd az ügyfélszolgálaton közölték, amikor már teli volt a kosár, hogy "dehát ezt csak a műszaki osztályon lehet levásárolni". Közöltem, hogy ezt nem mondták, és nem vagyok hajlandó visszapakolni a cuccot, amit összeszedtünk. Ha ez így nem jó, akkor itt hagyom a kosarat és adják vissza a pénzt.
    Végülis elfogadták, hogy nem a műszaki osztályon vásároltuk le :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827778 (104)
     
  22. 2004. július 2. 13:15105.
    Valamelyik tévébemondónővel volt egyszer interjú, sajnos nem emlékszem már, hogy kivel. Kérdezték tőle, hogyan oldja meg a ruházkodást. Azt mondta, hogy szerencséje van, mert van egy butikos barátnője, aki kölcsönad neki ruhákat.
    Aztán meg megy vissza az üzletbe. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_827778
    Torolt_felhasznalo_827778
    2004. július 2. 13:08104.
    én a tescoban vettem egy pen drivert, de borzalmasan pocsék volt, visszavittem másnap, és nem adták vissza a pénzt. . . megkaptam, hogy levásárolhatom, de csakis a műszaki osztályon. Elkezdtem telefonálgatni, és végül a kerminél mondták, hogy megváltozott a törvény, és egyéni, h a pénzt adják e vissza, vagy levásárolhatom. . . kétszer is felhívtuk a kermit, és egy másik ott dolgozó is ugyanezt mondta. . . .
    előzmény:
    Kati1979 (100)
     
  24. 2004. július 2. 13:06103.
    Hát igen. A törvény. (bár ők 90 napot vállaltak) Csak egyszerűen jó érzés volt, hogy mindenféle érvelés, meg hivatkozás nélkül, "kultúremberek" módjára meglehetett oldani
    előzmény:
    Kati1979 (100)
     
  25. 2004. július 2. 12:57102.
    Sziasztok!
    Én egy jó tapasztalatot szeretnék leírni, bár nem kifejezetten ez a topic témája. Tavaly ősszel vettünk a húgommal egy nadrágot a Fáy utcai piacon, amiről otthon vettük észre, hogy szálhibás.
    Másnap visszavittük és szó nélkül kicserélték, pedig akárki másnál is vehettük volna a piacon, mert volt még egy-két stand, ahol ugyanilyet árultak. Ja, természetesen amikor vettük, blokkot vagy nyugtát nem adtak és ennek ellenére is kicserélték!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top